Vlissingsche Courant HONIG'S BOUILLONBLOKJES 6 voor JOct. TWEEDE BLAD GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON YSTERIES van de van Woensdag 12 Februari 1936. No. 36. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens broede-rdienst. De Burgemeester van Vlissingen brengt, ingevolge artikel 30 2e lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kenris, dat door den Commissaris der Koningin in Zeeland bij beschikking van 7 Februari 1936 A No. 39a, 3e Af deeling M. Z., ten aanzien van de aanvraag om vrijstelling wegens broeder- dienst door den ingeschrevene voor dén dienstplicht, 1. 1937 dezer gemeente. Johan nes Pieter de Vos Burchart, is verklaard, dat voor het verleenen van de aangevraag de vrijstelling geen termen bestaan. Tegen deze uitspraak kunnen uiterlijk den tienden dag na den dag, waarop de uitspraak ter algemeene kemiis is gebracht in beroep komen de ingeschrevene wien de uitspraak geldt, elk der overige voor de gemeente ingeschreven personen of de wet tige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, aan de Koningin te richten, moet met redenen zyn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester, waar de persoon, wien de uitspraak geldt, voor den dienstplicht is ingeschreven. De Burgemeester zendt het verzoek schrift aan de Kroon door. Vlissingen, 11 Februari 1936. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. KAMEROVERZICHT TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Een vreemd begin. Defensiefonds. Inderdaad een vreemd begin, voor den Minister van Financiën niet aangenaam. Het was zijn bedoeling de werkwijze van de Algemeene Rekenkamer te reorganiseeren door den voorzitter daarvan meer bevoegd heden te geven, waardoor afdoening van kleinere dagelijksche zaken sneller zal gaan en het aantal leden van de Rékenkamer kan verminderd wórden. De financieele bespa ring zou dan zoo ongeveer tien mille per jaar bedragen. Maar daarom ging 't eigen lijk'niet in de eerste'plaats. Het voorstel was een navolging van het Engelsche, dat getoond beeft goed te werken. Maar de meerderheid der Kamer wilde er niets van weten. Men vreesde verslap ping der controle en aantasting van de zelfstandigheid der leden. De heeren Van Dijk en Van der Tempel schenen woordr voerders van hun geheele groep te zijn, want alle anti-revolutionairen, alle sociaal democraten stemden tegen. Nog voegden zich daarbij de christelijk-historischen, de Kerstenianen en de communisten. Met 43 tegen 31 stemmen werd de wensch van den Minister afgewezen. Werd hier de bezuiniging afgesneden, het volgend voorstel was een. nieuwe uitga ve van niet minder dan 54 millioen gulden ineens ten einde de weermacht, te verster ken. Het zgn. Defensiefonds. Natuurlijk was de heer Duymaer van Twist zeer ingenomen met dit voorstel en hij ging zich richten tegen de sociaal-democraten, die nog niet eens het woord hadden gevoerd. Hij achtte versterking dringend noodig en zette de beteekenis van een klein leger uiteen. Er waren nog vele wenschen voor hem over. Hy wil het contingent uitbreiden en den eersten oefentijd verlengen. Naast het militaire gedeelte staat het fi nancieele. De Regeering wil in 20 jaar tijds dit bedrag aflossen. De begrooting wordt daardoor jaarlijks met vier millioen gulden bezwaard. De heer Duymaer van Twist wil de in acht jaar van de kosten af zijn, waar door de jaarlijksche kosten ruim zeven mil lioen zullen bedragen.. Met de bezwaren te gen dien financieelen opzet ging de heer Van Poll mede, die op zyn beurt weer liever een bestemmingsleening had gewild. Echter ging hij met het voorstel mede, omdat er zyns inziens geen stagnatie mag komen. Hij hield ook een gloedvolle rede over de hand having van onze nationale onafhankelijk heid, die met dit bedrag gered schijnt te zijn. De uitgaven waren naar zijn meening volkomen gemotiveerd omdat de heele we reld nu eenmaal bewapent en Nederland een laag percentage van zijn budget aan militaire uitgaven geeft. Het is voor vele leden ongetwijfeld een bittere pil om dit ontwerp te moeten aan vaarden. Nadat jaren lang op voortdurende bezuiniging op militaire uitgaven is aange drongen, wordt dit alles nu weer voor een goed deel ongedaan gemaakt. Dit is natuur lijk de reden waarom de socialisten zich er tegen verzetten. Overigens met uitzonde ring van eenige kleinere groepen kan de Kamer zich tegen, wil en dank wel met dit ontwerp vereenigen. Het financieel beleid van de Regeering. op dit punt vindt minder goedkeuring omdat men in het algemeen een snellere afwerking van dit speciale crediet wenscht. Men wil geen aparte rege ling maar dit fonds als een blijvend onder deel van de defensiebegrooting beschouwen. Een bijzonder punt maakt Indië hierbij. Het is niet recht duidelijk of dit gedeelte van ons bezit afzonderlijk wordt behandeld dan wel als een onderdeel van de alge meene defensie. Het is de oude twistvraag, die telkens weer op den voorgrond komt en die nooit schijnt .te worden opgelost. Men kan het betreuren dat in deze slech te tijden deze uitgave noodzakelijk is, er schijnt niet aan te ontkomen te zijn. De heer De Geer achtte ook de annuïtei ten te lang en wénschte die te verkorten. Op spoed werd echter door verschillende le den aangedrongen, O Bij den aanvang dezer eerste vergadering heeft de voorzitter hartelijke woorden ge sproken ter nagedachtenis van den Engel- schen Koning." Hij wees op de zware zorgen welke deze vorst te dragen heeft gehad in de 25 jaar .zijner Tegeering. Het Nederland- sche volk deelt in den rouw van het Engel sche koningshuis en het Engelsche volk. De Minister van Buitenlandsche Zaken sloot zich met bijzonder hartelijke woorden bg deze herdenking aan en verklaarde zich bereid de gevoelens der Kamer aan de Britsche Regeering over te brengen. Nog wijdde de voorzitter een vriendelijk woord aan den griffier, der Kamer, die van een langdurige en ernstige ziekte hersteld, zijn ambt weer beeft kunnen opvatten. Communistische leden vroegen interpel laties aan over den steun aan de werkloo- zen en over de houding der Regeering te genover de gemeente Rotterdam, die finan cieel aan den grond is geraakt. Distributie van blikvleesch. De „Standaard" meldde gisteravond uit goede bron te vernemen, dat het bericht, als zou de distributie van goedkoop blik vleesch 1 Maart a.s. beëindigd worden, onjuist is. Het is, aldus het blad; gebleken, dat de aanwezige voorraad nog langen tijd toereikend is. We mogen er in dit verband op wijzen, dat van officieele zijde niet 1 Maart doch 1 April is genoemd als de datum, waarop on geveer de voorraad zou zijn uitgeput, schrijft, de „Msb." Van een stopzetting op 1 Maart is offici eel dan ook nooit sprake geweest. Een juiste datum is uiteraard momenteel hier voor nóg niet vast te stellen, daar zulks verband houdt met de grooter of geringer vraag in de komende weken, waarbij bijv. de a.s. Vasten ook van invloed kan zijn. Zoodoende zou het bijv. mogelijk zijn, dat de voorraad een week of veertien dagen langer voldoende zou zijn om aan de vraag te voldoen. Vam een „nog voor langen tijd toereikend zijn van den aanwezigen voor raad" is evenwel geen sprake. Het weercorpsverbocL Naar aanleiding van het wetsontwerp tot verbod van particuliere machtsvorming schrijft de „N. Rott. Crt." o.a. De opkomst van het nationaal-socialisme heeft eindelijk de oogen der sociaal- en vrij zinnig-democraten voor de waarde der weermacht tegenover een buitenlandschen vijand en de waarde der onder'toezicht van de overheid staande particuliere weercorp- sen tegenover een binnenlandschen vijand geopend. Althans ten deele, want met be trekking, tot den buitenlandschen vijand is het gistingsproces in die beide partijen nog altijd niet afgeloopen. ,De berichten van de laatste dagen omtrent den toestand aan gene zijde van onze Oostelijke grens kunnen dat proces nog wat verhaasten. In elk geval was de wind reeds uit een anderen boek gaan waaien. Na uit bet voorloopig verslag geciteerd te hebben, wat de leden der s.d. Kamer fractie omtrent den Byz. Vryw. Landstorm en de Burgerwacht gezegd te hebben, ver volgt het blad Zoo zullen dan voortaan B.V.L. en B.W. en dat is alweer eén winst niet meer bij soc.-dem. en vrijz^-dem. te boek staan als politieke instrumenten van de rechter zijde en den Vrijheidsbond. Soc.-dem. en vrijz.-dem zullen nu achteraf wel dankbaar zijn, dat die corpsen niet tegelijk met de ontmanning van ons leger tot een „veilig heidswacht" van 3200 man, zijn wegge vaagd, en de soc.-dem, zullen het „odium" van de geboorte van B.V,L. en B.W. onder liefderijke vergetelheid begraven. Dit zal des te gemakkelijker vallen, indien die corpsen thans door den rechter extremisten gedoopt zouden worden met een nieuwen naam, als bijv, „de politieke instrumenten van het demo-liberale stelsel". Want dat het wetsontwerp op het oogenblik alleen effect sorteert tegenóver de Nationaal- Socialistische Beweging is buiten kijf. Het ontwerp, bepaalt, dat de rechter zal moeten uitmaken wat In ecnig bijzonder geval .een geoorloofde vereeniging is. Het blad zou dit zoo gewijzigd willen zien; dat voor sommige vereeniigngen (het „sommi ge" te-doen bepalen volgens hun opzet en daden), te voien moét. vaststaan, dat zij door de regeering zijn goedgekeurd. Het devaluatie-vraagstuk. Mr. Steenberghe heeft op den landdag der R.K Staatsparty hét pleit gevoerd voor devaluatie, in'dezelfde vergadering, waar niemand minder dan jhr. Ruys de Beeren- brouck als medespreker optrad. Naar aan leiding hiervan merkt de „Haagsche Post op: Men kan er uiteraard niet bet geringste bezwaar tegen opperen, dat op den officiee- len landdag vari de R.K Staatspartij een der leidende figuren dier partij zich voor devaluatie van den gulden verklaart. Even eens is het aannemelijk, dat in een groote politieke partij de meeningen omtrent dit vraagstuk verdeeld zijn. Doch het zou o.i. een onhoudbarén toestand scheppen, indien blyken mocht, dat deze partij en haar Ka merfracties in meerderheid voor devaluatie zijn, terwijl zij het belangrijkste steunpunt vormen van een regeering, die de verdedi ging van den gulden als haar eerste begin sel beschouwt, een beginsel immers, waar uit byna al haar daden voortvloeien. Een der Room3ch-Katholieke parlementariërs heeft onlangs als zijn meening uitgesproken dat een groote meerderheid in de R.K. Ka merfractie devaluïstisch gezind is. Is dit juist 1 Is het zwijgen hierover struisvogel politiek Zulk een- zwijgen over een der belangrijke hedendaagsche vraagstukken zou kunnen leiden tot de veronderstelling, dat de tegenwoordige regeering op drijf zand gebouwd is. Het is noodzakelijk, dat het land weet, waar het met deze partij aan toe is. De voorgenomen reisbelasting. Naar de „N.R.Ct." van welingelichte zijde verneemt, blykt de voorgenomen wijze van heffing van een belasting op buitenlandsche pleizierreizen, zooals deze onlangs werd ge publiceerd op zooveel bezwaren van practi- schen aard te stuiten, dat dit plan als on uitvoerbaar is terzijde gelegd. De. wijze van heffing brengt bij het hui dige systeem van grensbewaking zooveel moeilijkheden met zich, dat reeds vier uit gewerkte plannen op practische overwegin gen niet voor uitvoering vatbaar bleken. Thans wordt aan een nieuw plan gewerkt dat de wijze van heffing op een geheel an dere leest zou schoeien en waarbij er naar gestreefd wordt het fiscale doei van de hef fing niet door al te groote uitgaven voor extra-controle verloren te doen gaan. Met dit al wordt het twijfelachtig of de heffing nog tijdig vóór het komende reis- seizoen zal kunnen worden ingevoerd. De Reisbelasting. Schadelijk en belachelijk Onder bovenstaanden titel publiceert „De Zakenwereld" een artikel over de reisbe lasting waaraan wij het volgende ont- leenen „Er is dan nu eindelijk een tipje opge licht van den sluier der geheimzinnigheid, die tot dusver hing over de allernieuwste poging om de schatkist aan contanten te helpen en den contribuabel ondanks alle officieele verzekeringen van het tegendeel nog weer wat meer te belasten. Wij be doelen de befaamde reisbelasting, waar over de dagbladen in de afgeloopen week nadere bijzonderheden hebben gepubliceerd. Die bijzonderheden zijn van zoodanigsn aard, dat men niet weet of men er om lachen dan wel huilen moet. Huilen, cmdat vooropgesteld dat de inlichtingen der dagbladpers juist zijn dit ontwerp van wet, dat binnenkort de Kamer zal bereiken, een nog veel schadelijker en irriteerender karakter heeft dan zelfs de grootste pessi misten hadden verwacht lacheD, omdat dit nieuwste fiscale monstrum in sterke mate aan wrange ridiculiteit lijdt, een rldi- culiteit, -die, waren vrij een geestiger volk en bezaten wij geestiger revueschrijvers, ryke en dankbare stof zou opleveren. Wjj Nederlanders zullen binnenkort, wan neer wij ons naar het buitenland begeven, eerst hebben te gaan naar het belasting kantoor, of naar het postkantoor, teneinde aldaar te laten aanteekenen en registree- ren, dat wij de grens gaan overschrijden. Wij meenen, dat zelfs in de primitiefste tijden, welke de geschiedenis kent, en ook in de tijdvakken van het grootste des potisme, een dergelijke maatregel nimmer werd getroffen, en wie in. de historie groe pen van lieden gaat zoeken, wier verplaat singen aan controle en registratie onder hevig waren, die zal voor wat de oudheid betreft vermoedelijk alleen de categorie der slaven vinden, en voor wat nieuwere en moderne tijden betreft vermoedelijk alleen de groep dergenen, die v-am een voorloopige invrijheidstelling onder politietoezicht ge nieten Nadat wij ons dan hebben laten regi- streeren, zullen wjj voor de eerste vijf da gen, welke wtj buiten ons heerlyke en vrije Nederland vertoeven, een halven gulden per dag en per persoon aan reisbelasting hebben te betalen. Voor de volgende vier dagen zal dit worden drie kwartjes, even eens per dag en per persoon, en wie zoo ondankbaar mocht zijn om langer dan deze negen dagen de vaderlandsche attracties to ontvluchten, zal daarvoor van den tienden dag af een gulden per dag en per persoon hebben neer te tellen. Maximaal zal men voorloopig niet meer dan 25 gulden in één jaar hebben te betalen, tenzij natuurlijk op een of anderen dag opcenten zullen fehe- ven worden, ten behoeve van gemeente, provincie of van het rijk. Men behoeft niet ongeloovig te glimlachen opcenten zijn er, vooral in een tijd waarin de centen óp zrjn, vóór dat men het weet. Bij terugkeer ln het vaderland zal de douane het datum stempel van den dag van binnenkomst in het paspoort aanbrengen, en na thuiskomst zal de eerste gang des reizigers moeten zijn het belastingkantoor, waardoor hij zich dan meteen weer geheel en al geacclimati seerd zal gevoelen in zijn lage landen bij de zee. Wie tenslotte al te veel weerzin ge voelt tegen dit geheele procédé, zal het met een storting in ééns van 25 kunnen afkoopen, zooals men een bekeuring af koopt wegens rijden zonder licht e.d. Uitzonderingen op het betalen der reis belasting zullen, zooals uitdrukkelijk wordt medegedeeld voor wie nog eenige illusie mocht hebben behouden, door den minister niet worden toegestaan. Ook zakenreizigers zullen de belasting dus hebben te betalen, Ook zij, die voor gezondheid naar het bui tenland reizen. Eveneens zal betaald moe ten worden voor cruises met Nederland- sche schepen, waarbij men dus eigenlijk op Nederlandsch gebied blijft". Vreemdelingenindustrle geschaad, „Resumeerend mag men zeggen, dat onze vreemdelingenindustrie door deze reisbelas ting niet alleen niet zal worden bevoor deeld, doch geschaad. Men moet haar o.i, dan ook uitsluitend zien als een nieuwe- uitvinding om geld in het laatje te brengen (de raming is 2 millioen gulden Dat i3 naar onze meening het eenige motief, en; wat dat betreft zouden minister Oud en zijn ambtenaren bijv. evengoed iets anders hebben kunnen bedenken, een heffing op. het dragen van parapluies, het bijwonen van vergaderingen, het wandelen in een openbaar park". Koninkl. Nederl. Middenstandsbond. Vergadering van vakorganisatie- besturen. Dezer dagen werd in het Jaarbeursres- taurant te Utrecht onder leiding van den heer L. de Groot, secretaris van den Kon. Nederl. Middenstandsbond en voorzitter van den Vakraad van deze organisatie, een vergadering gehouden van bestuursleden der aangesloten vakorganisaties. Deze ver gadering was gewijd aan het vraagstuk der behartiging van de vakorganisatiebelangèn binnen het kader van den landelijken .Mid denstandsbond. Tal van organisaties, w.o, ook niet aangesloten, waren vertegenwoor digd. Na het openingswoord van den voorzitter kreeg de heer D. Swagerman, lid van het hoofdbestuur, het woord. Spr. gaf een korte zakelijke uiteenzetting van de wijze, waar op hij samenwerking tusschen de vakorga nisaties mogelijk acht. Spr. zette uiteen, dat het niet de bedoe ling van den K.N.M.B. is aan de vakorga nisaties een volkomen uitgewerkt plan voor te leggen allereerst wil men weten of in den boezem der vakorganisatie voor sa menwerking als door spr. aangegeven* wordt gevoeld zoo ja, dan zal men gaarne wenschen en wenken vernemen, hoe de vakorganisaties zelf zich den vorm, waarin deze samenwerking moet worden gegoten, voorstellen, waarbij uiteraard rekening moet worden gehouden met de richtlijnen- inzake de Toekomstige Middenstandspoli- tiek van den K.N.M.B. (applaus). Na een uitvoerige gedachtenwisseling, werd medegedeeld, dat de initiatiefnemers, binnenkort zullen komen met een plan met Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders lid der Centrale Recherche. RONDOM, .VREDELUST" DOOR UDO VAN EWOUD Inspecteur Sanders beleefde dien ochtend twee verrassingen. Nauwelijks had hij te gen half tien zijn bureau betreden, of dr. Jurrians trad binnen. De gewoonlyk zoo kalme medicus was eenigszins geagiteerd, al trachtte hy zich dan zoo goed mogelijk te beheerschen. Zonder omwegen viel hij met de deur in huis „Een nieuwe phase in de Vredelust-zaak, Sanders. Het Lijk is weg...... t" Ook de inspecteur verloor een oogenblik z(jn gewone kalmte. Met een ruk schoof hy z(jn stoel achteruit. „Wat zegt u? Het lijk weg? Hoe is dat mogelijk?" Dr. Jurrians lachte eenigszins spottend. „Mogelyk? M'n goeie man, 't is gemak kelijker bij ons het lijkenhuisje leeg te halen dan de brandkast van den eersten den hes ten kruidenier. Geen mensch, die er blijk baar ooit aan gedacht heeft, dat iemand het in zyn hoofd zou kunnen balen een lijk te ontvreemden. Eerlijk gezegd, begrijp ik trouwens ook niet goed, wat de dieven er mee voor hebben. Het was al door de justi tie vrij gegeven en vanmorgen zou het voor loopig worden begraven in afwachting van de, mogelijk nog vast te stellen identiteit". „Een oogenblik verzocht Sanders. „Ik ken de situatie niet precies. Toen ik giste ren Van Opweeghen met het lijk confron teerde, lag het nog op een der kamers. Het lijkenhuisje staat in den tuin achter het ziekenhuis, nietwaar?" „Ja, het is tegen den muur aangebouwd en door een poort, die aan den anderen kant in een steeg uitkomt, bereikbaar. Zoowel het slot van de poort als dat van het lijken huis je waren geforceerd. Je kunt dat trou wens zelf nog in oogenschouw nemen. Gis termiddag na jullie bezoek is bet lijk in het huisje ondergebracht en toen de doodgraver een half uur geleden kwam voor de begra fenis, was het verdwenen." „Het kan dus even goed gisteren als van nacht ontvreemd zijn „Ja, ik heb geïnformeerd, maar 't poortje is sinds dagen niet meer gebruikt Gewoon lijk wordt de voorkeur gegeven aan een transport door het ziekenhuis, ook al daar om, wjjl een auto niet in het steegje kan komen. Alleen by vervoer per brancard, hetgeen overigens niet zoo veel voorkomt, wordt nog wel eens van het poortje gebruik gemaakt." „Acht u het mogelijk, dat één persoon dezen merkwaardigen diefstal heeft ge pleegd?" „Waarom niet Het lijk isr dunkt me, gemakkelijk door één mensch te vervoeren. In het steegje staan bovendien slechts een paar oude pakhuizen en een opslagplaats voor oud roest. Daarin wordt overdag nog al eens gewerkt. Je zou misschien een3 kunnen informeeren, of iemand iets gezien heeft." „Dank u, dokter ,ik zal onmiddellijk een onderzoek laten instellen. De zaak schijnt inderdaad steeds raadselachtiger te worden en eigenlijk vraag ik me mèt u af, wat den persoon in kwestie tot dezen diefstal aan leiding kan hebben gegeven. De sectie was reeds verricht enalle bijzondere kenteeke- nen van het slachtoffer waren dus vastge steld. Dat kon de dief óók weten. Het be wijs van den moord is nu weliswaar ver dwenen, maar wij beschikken toch over vol doende gegevens-voor eeninstructie." „Misschien vreesde, de dader, dat het lijk nóg door iémand zou worden herkend „Die vrees kwam dan rijkelijk laat. Juist omdat het slachtoffer hier te lande niet bekend was, zou de moordenaar verstandi ger hebben gehandeld door het lijk onmid dellijk na het plegen van de daad te doen verdwijnen." - „Wellicht heeft hij daarvoor geen gele genheid gehad Niet onmogelijk dunkt het me ook, dat hy nu alsnog die fout heeft willen herstellen. Hóe het zij, Sanders, deze zonderlinge diefstal lijkt me weer een prachtige gelegenheid om je speürderstalen- ten te toonen....,;" „Wetenschappelijk is zij zeker niet te verklaren kaatste de inspecteur terug. Dr. Jurrians lachte. „Nee, hier moet de wetenschap het af leggen tegen het vernuft Maar dan plot seling weer érnstig" vervolgde, hij „Intus- schen vind ik het een vrij vervelende ge schiedenis, amice. De Officier zal natuurlijk. razend zijn. Het dunkt me dan ook ge- wenscht Er voorloopig maar geen publiciteti aan te geven", had hij willen zeggen, maar hy maakte den zin niet af, want op dit oogenblik rinkelde de telefoon op het schrijfbureau van den inspecteur. Sanders nam met een gezicht, hetwelk duidelijk bewees, dat hij het zeer onaange naam vond te worden gestoord, den hoorn van den haak, maar nauwelijks had hy de eerste woorden opgevangen, of de ontstem de trek verdween. Het was de rechercheur, die vanuit een publieke telefooncel zijn chef van zijn be vindingen op de hoogte bracht. „Loucheur?" hoorde dr. Jurrians den in specteur verrast vragen en terwijl deze haastig een blocnote en een potlood greep, verzocht hij „Spel dien naam eens V* Hij krabbelde iets op het papier. „Woont bijDe Vries? Waarschijn lijk.Hoe zijn de andere 'namen? Jan sen en......? Radersma'Met éen Ru- dolf aan 't begin Prachtig Nummer Linnaeusstraat 49Luister eens, Vari Velsen. Houd jij je geheel aan je instructies. Ik wil in' ieder geval weten waar het twee tal heengaat. Welk nummer heeft je wa gen? G 8506Als je er nog bent, zal hij zich met jou in verbinding stellen mocht hij er nog niet zrjn, als jij weg moet, maak je dan niet ongerust. De zaak komt in or de. Dank je V* Hij legde de telefoon weer op den haak en staarde even peinzend aan dr. Jurrians voorbij, wiens gelaat slechts matige belang stelling verried. Hij had uit het korte ge sprek trouwens, niet kunnen opmaken waar het om ging. Eindelijk scheen Sanders zich zijn aan wezigheid te herinneren. „Neemt u me niet kwalijk, dokter Nog meer nieuws van het Vredelust-front, Een van m'n rechercheurs vertelt me daar, dat jhr. Ubels en Van Opweeghen tezamen een bezoek hebben gebracht aan een huis," waar een zekere Loucheur moet hebben ge woond of misschien nog woont. Dat zal nog nader moeten blijken „Loucheur? Dat is een Fransch klinken de naam, die met een L. begint", consta- teerd de politie-deskundige, in navolging van Sanders en "den rechercheur. „Dat klopt, ja", antwoordde Sanders eenig'-.zins spottend. „Vandaar, dat in de boodschap nogal van belang acht." De aanwezigheid van dr. Jurrians irri-, teerde hem op dit oogenblik, nu er gehan deld moest worden. Hij had geen lust. en geen tyd met den medicus uitvoerig van gedachten te wisselen over de rol, welke dezen Loucheur in de Vredelust-zaak zou kunnen zijn toebedeeld en hij liet dat zijn feezoeker ook duidelijk voelen. „U excuseert me, dokterU begrijpt, ik moet onmiddellijk maatregelen nemen. Die geschiedenis van dat gestolen lijk za! ik laten onderzoeken. Biynen een half uur kunt u iemand verwachten Dr. Jurrians begreep den wenk. „Ik verdwijn al", zei hij. zijn hoed ne mend. „Succes met je nasporingen. Ik loop vanavond nog - wel eens even aan om te hooren, of je al wat ontdekt hebt. En ver geet vooral bet lijk van den grooten onbe kende niet door dien meneer Loucheur..... L'4 i (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 5