Ju' Brandwonden WORDEN WIJ TE KNAP TOEN KONING EDWARD VIII NOG PRINS VAN WALES WAS. LAATSTE BERICHTEN Pu rol er op Purogeneest BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN BEURS VAN AMSTERDAM fl HOOGWATER TE VLISSINGEN WISSELKOERSEN LICH1 OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN was, wer- drij- Is een Jioeite hem [Vd te Hij kweet zich uitermate goed van zijn plicht, niet alleen lette hij op alles wat er om en met betrekking tot het huis gebeur de, tevens liet hij zich door de omwonenden op de hoogte houden van wat zich mocht hebben afgespeeld, terwijl hij juist door de andere straten van zijn wijk wandelde. Hij was dan ook een en al oor, toen een pien tere jongeman, die de lagere school nog niet ontwassen was, hem vertelde, dat even te voren een man het huis verlaten had. Het was een heer, zoo zeide de jongen, met een .donkere jas en een gelen wandelstok. Hij wist, welken kant de man uitgewan deld was, en hij zou hem best herkennen kunnen. Beiden, de agent en de kleine jongen, volgden het spoor van den heer, die het ge ïncrimineerde huis verlaten had, en zoo waar in de Lusthofstraat zag de laatste hem staan voor de étalage van een heeren modemagazijn. De agent, blij met zijn vangst, stevende op den vermeenden dader van de inbraak af en leidde hem naar het bureau, hetgeen tot het zoo juist vermelde resultaat voerde. Gevaarlik kinder spel. Ten huize van de familie M. te Batavia heeft een ernstig ongelukplaats gehad. De drie zoontjes van den heer M., respectievelijk 8, 9 en 13 jaar oud, begaven zich in de stille middaguren naar de keu ken. Na zorgvuldig de deur te hebben ge sloten, legden de jongens een hoeveelheid kruit, dat zij in hun bezit hadden gekre gen op het gaseomfoor. Hierna staken zij het gas aan. Een ontploffing volgde. Het gaseomfoor dat uit elkaar sprong ver wondde den oudsten jongen niet alleen aan het lichaam, doch wat ernstiger was, ook aan de beide oogen. De oogen der kleinere jongens werden eveneens geblesseerd, ter wijl zy beiden eenige lichte verwondingen opliepen. De jongens werden direct naar het ziekenhuis vervoerd waar zy ter behan deling werden opgenomen. Over den aard der verwondingen aan de oogen viel nog niet veel te zeggen. Vast staat dat de oudste jongen, die het dichtst by het gas eomfoor stond, het ernstigst is gewond. Een man tracht zijn vrouw te dooien. Te Rou- baix speelde '~h een drama van waanzin af in de herberg van den heer Van Dale, aan de Leeuwerikstraat, aldaar. Toen de 70-jarige Jules Rose, die in de herberg een kamer bewoont, 's morgens naar beneden ging, zag hy dat de deur bij Van Dale openstond. De vrouw lag be wusteloos uitgestrekt op de trap en scheen veel bloed te hebben verloren. Een ontbo den geneeskeer stelde vast dat de vrouw zwaar gewond werd door een stomp voor werp aan het hoofd en deed haar naar het gasthuis overbrengen. Bij het ingesteld onderzoek vond men op den zolder het lijk van Van Dale, die door ophanging zelfmoord had gepleegd. Toen de vrouw kon worden gehoord ver telde zy, dat haar man, die sedert lang geestesziek was, haar tijdens den nacht, in een vlaag van waanzin had willen wur gen. Toen de vrouw tegenstand bood greep Van. Dale een wekker en bracht haar hier mede verscheidene slagen toe op het hoofd. Daarna vluchtte hij naar den zolder. De Fransch-Belgische expeditie naar hetPaasch- eiland. Het Chileensche gezant schap te Brussel deelt mede, dat het bij machte is te verklaren, dat de berichten, verschenen in de Fransche en Belgische bladen, volgens welke de regeering van Chili protest zou hebben aangeteekend te gen de handelingen van de Fransch-Belgi- sche expeditie op het Paasch-eiland, van allen grond ontbloot zijn. De bedrijvigheid en de uitslagen van deze expeditie, die plaats had met de volledige instemming van de Chileensche regeering, worden integen deel beschouwd als een succesvolle weten schappelijke samenwerking tusschen de drie landen. Bloedige afloop van voetbalwedstrijd. Na afloop van een voetbalwedstrijd te Weenen tus schen de clubs „Hertha" en „Sturm" zijn de aanhangers der beide clubs, die met den uitslag niet tevreden waren, elkander te lyf gegaan. Er ontstond een bloedige vechtpar tij, waarbtf 2 personen zwaar en 4 licht ge wond werden. De politie kon slechts met groote moeite de orde herstellen en ver richtte 26 arrestaties. Verpleegster redt 17 kinderen uit een brandend sanatorium. In de kinderafdee- ling van het tuberculose-sanator^jm te Mal vern in Pennsylvanië brak brand uit, terwijl allen sliepen. Een verpleegster ontdekte van de straat af den brand en slaagde er met levensgevaar in 17 kinderen te redden. Twee knaapjes vonden evenwel den dood, fcerwyl een verpleegster en verscheidene kin deren werden gewond. Tengevolge van de hevige koude slaagde men er niet in het vuur te blusschen. Fransch juweelenhan- delaar vermoord. Te Saint Al ban, een voorstad van Londen, werd ge deeltelijk onder een struik verborgen, het lijk van een onbekend man gevonden, dat sporen droeg van talrijke revolverschoten. Het onderzoek door Scotland Yard inge steld, heeft de identiteit van den vermoorde vastgesteld. Het is de 65-jarige juweelen handelaar Emiïe Allard, van Franschen oorsprong en sedert drie jaar te Londen gevestigd. De plaats waar het lijk werd aangetrof fen is zeer modderig en uit het feit dat aan de schoenen van Allard geen sporen van slijk waren te vinden wordt afgeleid, dat de moord in een villa of in een auto werd bedreven. Niet ver van de plaats der mis daad, vond men een leege flesch, die whisky had bevat, een knoop van 'n jas en een stukje alluminium van de looptrede van een auto. Het verdere onderzoek heeft uitgewezen dat de juweelenhandelaar den nacht van de misdaad omstreeks middernacht werd ge zien in een slecht-befaamde gelegenheid. De juwelier was dronken, toen hy de ge legenheid verliet. -Archeologische expe ditie in Anatoli De Ita- liaansche archeoloog prof. Giulio Iacopo heeft zoo juist een expeditie in Anatolië beëindigd. Door prof. Iacopo en de zijnen zijn, naar men ons meldt, vier praehistorische zones ontdekt, een tweetal archaïsche grafheuvels waarvan de eene een belangrijke collec tie goud en sieraden en bronzen gebruiks voorwerpen uit de 6de eeuw vóór onze jaar telling bleek te bevatten alsmede een relief, dat een godheid met een gewijden stier voorstelt, omringd door een groot aan tal priesters. In verband met deze belangwekkende vondsten heeft de Itaüaansche geleerde be sloten, binnenkort een tweede expeditie te ondernemen, waarbij hij in de eerste plaats een deel van de kust der Zwarte Zee zal onderzoeken. Automobilist door wol ven belegerd. Bij Majavatn in Nordland (Noorwegen) raakte des avonds een auto in de sneeuw vast. Toen de be stuurder er uit stapte om den weg vrij te maken hoorde hij het gehuil van wolven en in het licht van zijn auto zag hij een heelen troep van deze uitgehongerde dieren. Hij stapte overhaast weer in en bleef den ge- heelen nacht in zijn wagen zitten tot het dag was. De wolven voerden een afschuwe lijk concert uit om zyn auto zy kwamen verscheidene malen aan het portier snuffe len en keken door de ruiten naar binnen. Toen het licht werd slopen zij weg en kon de automobilist zich een weg banen en na die onaangename nachtwake wegrijden, P o 1 i t i e - b e v o e g d h e d e n ook voor kinderen. Binnen kort zullen in Tsjecho-Slovakye ook kinde ren kunnen optreden als politie-agenten, wanneer ze een cursus hebben gevolgd, waarop zij omtrent alle mogelijke verkeers- vraagstukken zijn ingelicht. Dit onderricht bestaat voornamelijk uit lantaarnplaatjes, die de kinderen „verkeersverstand" moeten bybrengen. Verkeersagenten geven den kin deren les in de beteekenis van verkeerssig- nalen en aan de hand van praktische voor beelden wordt vastgelegd welke voorschrif ten wielrijders en voetgangers in acht moe ten nemen. De kinderen krygen, wanneer zij dezen cursus met goed gevolg hebben doorloopen, het „verkeersdiploma" voor de jeugd. Zij moeten dan nog de plechtige be lofte afleggen, zich steeds precies aan de verkeersregelen te zullen houden, ook wan neer ze grooter worden en zelf misschien een auto zullen besturen. De koude in de Vereen. Staten. De na een korte onderbre king weergekeerde koude is van zulk een hevigheid, dat alle records sinds 1912 zijn gebroken. De ijzige wintergreep heeft zich thans over geheel de Vereenigde Staten uit gestrekt, van de kust van den Atlantischen tot aan die van den Grooten Oceaan, van de Canadeesche tot aan de Mexicaansehe grens. Geen staat is op het oogenblik zon der vorst. In byna de helft van de staten heerscht een temperatuur van meer dan 17 graden onder het nulpunt. Honderden men- schen worden met bevroren ledematen in de ziekenhuizen ter verpleging opgenomen. In den staat Iowa heersc~t onder de be volking een nijpend gebreïfuan kolen. Hon derden auto's staan verlaten op de met sneeuw en ijs bedekte wegen. Tengevolge van de hernieuwde koude is het totale aantal dooden thans tot 260 ge stegen. Leeren wij te veel feiten en te weinig levenswijsheid Is er soms te veel onderwijs in ons zwaar geteisterd wereldje Ziehier de in de „Haagsche Post" voor eenigen tijd gestelde schuchtere vraag van een eenvoudigen va der, die niet gaarne voor een domoor, een luilak of een ketter zou doorgaan, maar die nochtans aarzelt en twijfeltHij ziet jongelui met academische graden de sim pelste klerkenbaantjes aannemen, neen, er zich om verdringenHij aanschouwt, hoe die leuke meisjes van de H.B.S. of van het Gym laatdunkende dames-studentjes worden, die voor zoover zij althans niet giechelend naar het huwelykspad afdwalen ten slotte onbeduidende en slecht be taalde slavenwerkjes te verrichten krygen. En nogmaals vraagt de simpele vader van schoolgaande kinderen zich bedeesd af Worden wij soms te erg onderwezen Zijn de resultaten wel geëvenredigd aan de in spanning, aan de kosten, aan de... Wordt er later inderdaad door iemands werkgever verwacht, dat de sollicitant oude, nieuwe en kromme Rijnen weet op te dreunen, of bergsche, beersche en nóg een stuk of wat Mazen, of alle vulkanen op Java en Sumatra in één rist, of. Zoo is het in de aardrijkskunde, zoo is het in de geschiedenis, de Vaderlandsche, zoowel als de Algemeene. Zoo is het in de Nederlandsche en andere talen, in de Natte His, in de staathuishoud kunde, kortom in alle geleerdheden waar in ons voortreffelijk onderlegde volk „pa rate kennis" verlangt. Of wordt dit alles soms enkel bij vergissing geëisoht door een veel te langzaam uitstervende generatie van „schoolfrikken", die den steeds zwaar der geworden last van de vorige, frazen- rijke eeuw niet van zich af weet te schud den Want ook voor het onderwijs geldt wanneer men eenmaal met inflatie begint, is het heel moeilijk, weer tot de werkelijke waarde terug te keeren. Reeds worden de drie moderne talen, naast de moedertaal, slechts ampertjes toereikend geachtreeds gluurt het Spaansch om den hoek, dat toch hoe langer hoe meer een eisch des tijds wordt...... En na boldriehoeksmeting, loga- rithmentafels en differentiaalrekening ligt dö astronomie nog slechts een onmerkbaar stapje verder. De opsomming van Neder land's achtereenvolgende ministeries kan nog worden aangevuld met een lijst dier eindcijfers van de staatsbegrotingen sinds 1813. Ook wachten nog verscheidene ge heel nieuwe leervakken op een plaatsje in" het middelbare programma. In pbysica, chemie en technische wetenschappen wordt ieder jaar méér ontdekt, dajfc toch heusch niet mag ontbreken Na te hebben besproken hoe de Franschen Engelschen, Duitschers en Amerikanen te genover dit vraagstuk staan, memoreert de schrijver de uitdrukking van een Ameri- kajan „I dont believe in women knowing too damned much om dan te vervolgen „Of het enkel maai' voor vrouwen na- d-eelig, of zeg ter vermijding van een él te scherp debat liever waardeloos is om zoo véél te weten? Zouden ook onze op groeiende jonge mannen niet wat meer kans krijgen op het verwerven van ver stand, inzicht, gevoel van tact, kieschheid, goeden smaak, kortomvan werkelijke beschaving, wanneer zij minder werden volgepropt met een soort van „parate ken nis", die by de meesten tóch slechts tot holle pedanterie leidt, of op zijn gunstigst overboord geworpen wordt? Wat hebben wij aan het opfokken eener natie van spre kende paarden, wanneer er tóch nooit vol doende circussen kunnen zyn om deze won deren van dressuur te vertoonen, ja, wan neer dergelijke kunststukjes zelfs niet ge noeg bewonderaars weten te trekken, die daar geld voor over hebben Een land genoot in Amerika een professor nog welbleek in dat vrijgevochten land aan te durven, wat de schuchtere Neder landsche vader niet eens waagt te fluis teren hy heeft zijn kindertjes eenvoudig van de school afgenomen, toen hij consta teerde, dat zij volgreeksen van presiden ten mee naar huis brachten in ruil voor de bolle wangen en bloznde kleuren die zij in het klaslokaal achterlieten. Nu onderwijst hy zelf zft'n jongens en meisjes in die elementaire kennis, welke hij als intellectueele bagage by hun leeftijd passend vindt, en hip heeft gemerkt dat ze in veel minder uren him geestesgaven veel redelijker ontplooien, en dat ze bovendien weer frisch en vitaal zyn geworden, inplaats van verlept en ovérprikkeld. Gelukkig ligt Nederland niet aan de over zijde van den Oceaan. Wij kunnen stellig van onze goede scholen en leerkrachten wel beter profiteered Maar als we dan eens begonnen met bijvoorbeeld schooluren van 1012 «en 24, met den Dinsdag- en Don derdagmiddag, benevens den geheelen Za terdag vrij En als we alle Engelsche zee slagen, Friesche compagnonsvaarten en uit het hoofd geleerde tafels boven de tien eens van onze lagere school weerden, om ze te vervangen door wat meer inzicht in be grippen? Zou dit niet een even nood zakelijke „aanpassing" zijn als zoo menige andere?, De Parijsche correspondent van de „Haagsche Courant" schrijft Er is van verschillende zijden zooveel ge schreven over den jongen Britschen koning, die voor menigeen nog lang „de prins van Wales" zal blyven, dat er ook een plaatsje moet worden ingeruimd aan de geschiede nis van Z.M.'s verblijf in Frankrijk. Immers het is algemeen hekend hoe koning Edward VIII het liefst van alles hier vertoefde, wanneer zijn bezigheden hem ook maar een enkel oogenblik vrijheid gaven. En zoo is het ons in den loop der jaren enkele malen gegund geweest den huldigen mo narch te benaderen en te hooren hoe hij den eenvoud in eigen persoon was, alhoe wel hij ondanks zijn enthousiasme altijd den „parfait gentilhomme" bleef, die op een af stand wist te houden. Een eerste maal, dat we het byzoudere voorrecht hadden aan den huldigen kening te worden voorgesteld, was tijdens de Olym pische Spelen van 1924, toen hij met de grootste belangstelling had vernomen, dat de sport-journalisten van alle landen een vereeniging hadden gesticht. W\]'.en Frantz Reichel moest ons allen voorstellen en het was bij die gelegenheid, dat de prins van Wales zich de woorden liet ontvallen „Ja, in Engeland werd ik en leer ki myn toekom stig vak, maar als ik nu eens wil uitrus ten dan kom ik naar Frankrijk Woorden die met luid gejuich werden ontvangen en die Reichel deden antwoordenHoogheid, het is alsof ik uw grootvader hoor Waar op de prins tac-a-tac zei.: „Zoo, meneer Reichel, doe ik u al zóó aan een ouden heer denken De prins van Wales sprak correct Fransch, ondanks een klein beetje Engelsen accent. Trouwens, van zyn prilste jeugd af aan kwam hij al geregeld in Frankrijk en als kind speelde hij geregeld op het kleine familie-strand van Pourville, bij Dieppe. Later was hij tot 1932 de trouwe be zoeker van Dcauville, maar nooit zag men hem in het casino of aan de baccarat-tafei En toen iemand daarover eens zijn verwon dering uitsprak, zei hij „Ik heb al gebre ken genoeg. Ik speel niet. Een mensch kan nu eenmaal niet alle gebreken hebben Na 1932 zag men hem niet meer in Deau- villide crisistijd was aangebroken: Deau- ville is mij voor te triest geworden, sedert zij er een bar hebben geopend die den naam van „Bar de la crise" draagtEn hij ging voortaan geregeld met zijn eigen vliegtuig naar Biarritz om daar geheel in zijn lievelingssporfc op te gaan golf en polo. De prins maakte het den discreten vei ligheidsdienst welke dan dadelijk voor hem ni actie kwam, verre van makkelijk. Want zonder iemand te waarschuwen, ging hij in z'n eentje er op uit, betaalde een paar franc aan een visscber om dan een paar uurtjes mee te mogen gaan, of hij mengde zich onder het publiek, dat rond een veldje naar het nationale spel „pelote" stond te kijken, of het kwam hem ineens op een paar uurtjes te gaan vliegen. De recher cheurs stonden doodsangsten uit en nie mand had meer plezier, dan hij wanneer hij bij zijn terugkomst die onthutste gezichten zag. In Frankrijk is de prins van Wales een enthousiast voor de film geworden. Zoowel in Parijs, op de Champs Elysées, als in Montmartre, kon men hem dikwijls met z'n eigen toestelltje zien om opnamen te maken en eens liet hij zich de woorden ont vallen „als ik geen kroonprins werd, dan werd ik net als de zoon van lord Asquith film-operateur. BENOEMING LID TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft in verband met het niet aannemen van zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer door mr. J. A. de Wilde benoemd verklaard mr. G. van Baren te Delft. VRAGEN VAN KAMERLEDEN. 's-GRAVENHAGE. Het lid der Eerste Kamer mr. J. van Vessem, heeft tot den minister van defensie a.i. eenige vragen gericht. Zoo o.a of het juist is dat het millioenen guldens gekost hebbende zwaar geschut van 28 cM. L. 45, waarvan in 1913 de toenmalige minister van oorlog, minister van marine a.i. de heer Colijn de aan schaffing ten behoeve der kustverdediging sterk heeft bevorderd, nimmer gereed voor 's lands verdediging is opgesteld en of het juist is dat dit kostbare, meest moderne zware geschut van Nederland, dat om streeks 1919 door de firma Krupp is ge leverd, eenige jaren geleden voor enkele tienduizenden guldens aan een particulieren wapenhandel is verkocht. Voorts vraagt mr. Van Vessem of de minister bereid is mede te deelen hoeveel stuks zwaar geschut naar aanleiding van de in 1913 genomen beslissing voor de kustverdediging men heeft geleverd of de levering door den oorlog is vertraagd en welke de totale kosten voor aanschaffing, vervoer en opslag zijn geweest. DE WERKLOOSHEID. 's-GRAVENHAGE. De directeur van den ryksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat in de week van 6 tot en met 11 Januari 1936 het aantal leden van ingevolge het werk loosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde ver- eenigingen 538.400 bedroeg, waarvan 74.400 landarbeiders. In 1935 ontvingen de werkloozenkassen bij een gemiddeld aantal leden van 551.000 in het totaal uit bijdra gen van de leden 7.740.000 (in 1934 8.590.000 by een gemiddeld aantal leden van 581.000). Ten laste van het rijk en de ge meenten ontvingen de kassen in totaal aan subsidie 12.600.000 (1934 13.335.000). Aan haar werklooze leden keerden de kassen in totaal uit 19.630.000 (1934 21.350.000). SMOKKELARIJ. ROTTERDAM. De crisisdienst van de centrale reehert te Rotterdam heeft den laatsten tijd opgemerkt dat er in Rot terdam vrij veel uit Duitschland en België gesmokkelde margarine wordt verkocht. Dezer dagen kwam een boterhandelaar bij den crisisdienst met de mededeeling, dat zijn afzetgebied in een bepaald stadsdeel sterk was verminderd en dat bij vermoed de dat zijn klanten van Duitsche margarine werden voorzien. Het onderzoek leidde er toe, dat men by een kleermaker terecht kwam, die als tusschenpersoon dienst deed en die aan tal van menschen Duitsche margarine afleverde. Deze margarine blijkt met Rijnaken in Rotterdam aan te komen. Behalve de kleermaker ontdekte men nog een viertal andere adressen, waar men zich met den verkoop van deze mar garine bezig hield. De kwaliteit van deze margarine is volgens rapport van den keu ringsdienst van waren minderwaardig. Te vens is gebleken dat in Rotterdam ook veel uit België gesmokkelde margarine komt. De laatste 2 maanden zyn o.a. 5 Rotter- damsche auto's, geladen met margarine, aan de Belgische grens aangehouden. ACTIE VAN MOEDERS TEGEN DEN DIENSTPLICHT. ROTTERDAM. De beide moeders alhier, die reeds eerder in actie zyn gekomen tegen de aangifte voor den militairen dienst, waartoe een hunner zoons werd opgeroepen, hebben thans wederom, nu een andere zoon werd opgeroepen, hiertegen protest aange teekend. Zij hebben ook nu hun kinderen verboden zich voor de militie aan te geven, Wat MiJnhardt maakt is goed De ouders hebben den burgemeester van Rotterdam en den minister-president dr. Coljjn hun standpunt medegedeeld. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud), i rekking' van 29 Januari 1936. 5e Klasse 7e Lijst. 1000 No. 6038 8728 400 No. 537 1049 3677 10785 12230 17798 20568 200 No. 2250 6823 10194 15087 100 No. 9170 10903. 15545 17632 18829 18619 20500 WESTKAPELLE. Van 2027 Januari. BEVALLEN* D. Peene, geb. Sanderse, z. OVERLEDEN L. Jaikobse, 84 j., wedr. van L. Daane. (M. C.) Januari uur Donderdag 30 5.09 Vrijdag 31 5.11 Februari uur Zaterdag 1 5.13 Zondag 2 5.14 n Januari VEILING MIDDELBURG. 28 Januari 1936. Op de veiling deden Baksla 1618 ct., Snijsla 2125 ct., Veldsla 1021 et., Spi- nazie 31 ct., Postelein 1012 ct., Bruine j boonen 1220 ct., Spruiten 315 ct., JVit- lof 714 ct., Koolrapen 12% ct., Wijn- penen 1 y22ct., Penen 23% ct., Uien 23 ct,, Kroten 13 ct., alles per K.G. Peterselie 513 ct. per chip Penen 36 ct., Rapen 34 ct., Prei 28 ct., Selderie iy28Y2 ct., Knolselderie 1%6 ct., Ra barber 6 ct., Radijs 34 ct., alles per bos Savoye kool 28 ct., Roode kool 37 ct., Boerekool 36 ct., Bloemkool 210 ct., Andijvie 1—3 ct., alles per stuk Bloemen Struikroos 714 ct. per stuk Chrysan ten 20 ct. per bos. Amsterdam, 29 Januari, 3 uur. De Effectenbeurs te Amsterdam ken merkte zich heden wederom door een groot gebrek aan orders, zoodat de handel van bescheiden afmetingen bleef. Ten aanzien van de meeste locale fondsen hebben zich geen nieuwe gezichtspunten voorgedaan. Voor beleggingsfondsen bestond heden we* derom een gedrukte stemming. De 4 obligaties Nederland en Ned.-Indië werden ook thans weer iets lager genoteerd, terwijl ook de Oude Schuld nauwelijks op peil bleef. Er was wel is waar niet veel materia aal aan de markt, doch de beleggingsvraag is klaarblijkelijk verzadigd, en daartoe is met weinig bygedragen door de jongste Staatsleening. Zoodra de markt wat meer bezonken zal worden, is het niet onwaar*» schijnlijk dat de tendenz zal verbeteren. Ook de gemeentelijke en provinciale obligaties werden hier en daar fractioneel iets lager genoteerd. Van de Amerikaansche fondsen waren het wederom City Services, die het noodige leven in de brouwerij brachten en die wederom druk werden verhandeld, waarby de behaalde koerswinst gehand haafd kon blijven. Voor het overige vertoon den de Amerikaansche fondsen niet veel bij zonders. De koersen verschilden maar wei nig bij dl van gisteren. Van de locale fond sen waren de H.V.A.'s prijshoudend, doch de omzetten waren gering. Tabakken wa ren ook thans bijna geheel verwaarloosd. De Aku's werden een kleinigheid lager ge® noteerd. Philips trokken wat aan. Suiker waarden waren bij de opening prijshoudend. Hetzelfde kon dienen voor Scheepvaart- aandeelen. Van de Petroleumwaarden wer den Koninklijken iets hooger ingezet, doch reeds spoedig viel een kleine inzinking waar te nemen. De geldmarkt was weder om ruim. Prolongatie 2 Noteering van heden, 29 Januari 1936, des nam. 3 uur (officieel) Londen 7.28% Berlijn 59.17Parijs 9.72% Brussel f 24.84Zwitserland 49.78 New-York 1.465/,e. Donderdag 30 E.R. 5.19 17.52 Vrydag 31 6.10 18.52 Februari Saterdag 1 7.16 20.05 Zondag 2 8.35 21.37

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 3