voor Tiuimueehouders LAATSTE BERICHTEN UIT DRAAD EN LUCHT BURGERLIJKE STAND WISSELKOERSEN MARKTBERICHTEN Wenken Een nieuwe wijze van plukken. In. Amerika past men sedert eenigen tijd een nieuwe methode van plukken toe, wel ke het voorbeeld heeft dat alle veeren en dons tegelijk verwijderd worden, waardoor niet alleen veel arbeid en tijd bespaard wordt, maar tevens de dieren veel mooier schoon worden. Men is met deze methode steeds zeer geheimzinnig geweest en het is het Vlaamsch Pluimveeblad, hetwelk ons daaromtrent het een en ander onthult. Van de dieren worden, nadat ze gedood zijn, de vleugels en grootste veeren wegge nomen, waarna ze in een bad van vloeibare was gedompeld worden. Daarna laat men ze uitdruipen en afkoelen, zoodat de hars hard wordt. Dit hard worden kan bespoe digd worden door het onderdompelen in koud water. Men pelt hierna de was in heele vellen 'af, waarbij de groote veeren, alsmede de donsveëren dan tegelijk met de was verwij derd worden en het dier ineens heelemaai schoon is. Ook bij eenden schijnt deze me thode uitstekend te gaan. Van veel belang is hierbij de juiste sa menstelling van de was, welke niet geheel bekend is. Het schijnt een mengsel te zijn van paraffine, talk en hans hetwelk het voordeel heeft van niet spoedig te breken en zich dan in lange taaie vellen laat ver wijderen. Door uitsmelten kan daarna een gedeelte van de was terug gewonnen wor den, zoodat ook de onkosten naar het schijnt niet hoog zijn. Deze methode schijnt zoodanige resulta ten te geven dat men voor de aldus ge plukte dieren vanwege het mooie uiterlijk op de markt de hoogste prijzen bedingen kan. Wellicht is het ook iets voor ons land, waar het plukken van het slachtpluimvee vaak nog heel wat te wenschen overlaat. heer Rosa uit Gouda werd ernstig gewond, evenals de inzittenden van de personen auto, Mej. Pfaff en de heer Herwijer. Me dische hulp en de marechaussee waren spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. De gewonden zijn overgebracht naar het ziekenhuis te Oss. De beide doo- den zijn vervoerd naar het St. Ludovicus- gesticht te Heesch. De toestand van den chauffeur Rosa is niet levensgevaarlijk. Voor het leven der beide anderen bestaat ernstig gevaar. Nog in den loop van den pacht werd ter plaatse een onderzoek inge steld door mr. Dubois, officier van justitie te 's-Hertogenbosch en door burgemeester Offerman van Heesch. Men weet niet zeker wie de bestuurder van den wagen is ge weest, doordat de auto geheel in elkaar was gedrukt. Men vermoedt dat het de heer Seeuwen was. Geldkistje met 'f 2500 on t- V r e e m-d. De heer R. te Tilburg, die .bij zijn schoonzoon in de Bloemfonteinstraat aldaar inwoont, heeft by de politie aan gifte gedaan, dat onbekende daders uit die woning een geldkistje, inhoudende jf 2500, aan bankpapier, hebben ontvreemd. -—Op heeterdaad betrapt. Door de politie te Venlo werd Zaterdag in arrest gesteld de 30-jarige juffrouw G. uit Venlo, die zich ten nadeele van mevr. de wed. K., waar zij als werkvrouw in dienst was, aan diefstal had schuldig ge maakt. Zaterdagmorgen bemerkte mevr. K., die een sigarenwinkel houdt, naar de „Maasbode" meldt, dat de vrouw, terwijl zij in den winkel bezig was, een aantal doosjes sigaretten en enkele pakjes tabak wegnam. Herhaaldelijk was mevr. K. reeds .Verschillende voorwerpen, w.o. meerdere Van waarde, kwijt geraakt. Toen door de politie een onderzoek ten huize van mej. G. werd ingesteld, werden op haar kamer groote hoeveelheden siga retten, sieraden, onderkleeren e.d. gevon den, die ten nadeele van mevr. K. waren Ontvreemd. De dievegge is in het politiebureau te Venlo opgesloten en gisteren naar Roer- tnond overgebracht. Een leeuwentemmer Sn hood. Wij lezen in het „Vaderland" Dit is het drama van een leeuw niet van een uithangteeken van een café of een draaimolen, niet zelfs van een Artis-gast, wat hebben die dames- en heeren-pension- nairs van onzen dierentuin, op het zonnige Kerbert-terras, met volop voedsel alle da gen, en vooral 'n verzekerde toekomst, een verzorgd bestaan tot hun laatsten adem tocht, een schitterend lot, vergeleken bij hun arme soortgenoote van het woonwagenkamp aan den Osdorperweg, even buiten de be bouwde kom der gemeente Amsterdam. De leeuwin Gertha behoorde, behoort nog, toe aan den vroegeren dierentemmer Abdullah. Het is dezen ook niet voor den wind gegaan en Gertha was een dure huisgenoote, 1.50 per dag kost haar voeding. Dus moest de eigenaar van haar af. Een leeuw of leeuwin verkoopen gaat echter tegenwoordig niet gemakkelijk. De handel daarin schijnt ook al gedrukt en de dierentuinen zijn blijkbaar alle voorzien of hebben ook geen middelen meer om meer gasten tot zich te nemen. Dies werd er besloten, moest er besloten worden Gertha te dooden. Denkt u eens aan den vooravond van het feest van den internationalen dierenbeschermer mr. P. G. van Tienhoven, werd besloten een leeuw, een dier, dat volstrekt niet kwaadaardig of ziek was, te dooden, omdat zijn onderhoud geld kost. Een inspecteur van politie van 't bureau Admiraal de Ruyterweg zou hiertoe de hand leenen. De tralies van de kooi van den leeuw werden echter zijn behoud, hoe vreemd dit ook moge klinken. Want ten slotte was de politieman bang, dat de ko gels wellicht op het ijzer zouden afketsen en zoo werd de executie uitgesteld. Eerst werd zij veranderd in dood door vergift, welk vonnis gistermorgen zou worden vol trokken. Maar de nacht, of liever de avond, heeft raad verschaft. De Sophiavereeniging tot bescherming van dieren heeft zich het trieste geval aangetrokken. In de gehouden bestuursvergadering werd 50 beschikbaar gesteld, om voorloopig het pension van Gertha in den een of anderen dierentuin te betalen. En misschien dat hieruit nog een zekerheid van langeren duur voor het leven van deze Abessijnsche leeuwin aan den rand van Amsterdam kan voortvloeien. Als de nationale en internationale natuurbescher mers zich ook eens met dit geval bemoei den soms ligt 'n goede daad vlak voor on ze voeten, terwijl wij er in de verte, in an dere werelddeelen, in de wildernissen van Afrika byv., naar zoeken. opening ontspanningslokaal voor werkloozen. Het ontsparmingslokaal der C.J.M.V. is hedenmiddag door de commissie voor ont spanning aan werkloozen (C.O.W.), uit gaande van de Chr. Vereeniging voor Jon ge Mannen en den Christelrjken Besturen bond officieel geopend. Bij de verschillende genoodigden waren af gevaardigden van de C.J.M.V., van de Ned. Vereeniging van Chr. Kantoor- en Han delsbedienden, C.K.W.O., den Ned. Bond van Chr. Bouwvakarbeiders, den kerkeraad der Luthersche gemeente en da. D. J. Vossers en ds. L. J. C. Visbeek als afge vaardigden van de Ned. Herv. gemeente. De waarnemend voorzitter, de heer J. P. Ventevogel, opende namens de commissie deze bijeenkomst. Het is een droevig feit, dat dezen winter het lokaal weer moest worden opengesteld. Toch is het een gelukkig venschijnsel, dat het aantal werkloozen minder is dan ver leden jaar. De commissie zou het liefste zien, dat haar werk moest ophouden. Hoe wel dit tot heden toe nog niet bet geval is, zal zij weer met liefde haar werk aan vatten. De voorzitter deelde mede dat bericht van verhindering was ingekomen van de heeren P. G. Laernoes en W. P. Edelman, wegens ambtsbezigheden. Hij riep een hartelijk woord van welkom toe aan de verschillende afgevaardigden van de kerken en van de vakorganisaties. Zonder hulp van de vereenigingen zou het werk haast niet kunnen worden verricht. Vooral hun financieele medewerking stelt de commissie ten zeerste op prijs. Het verheugt spreker, dat aanwezig is een af gevaardigde van het provinciaal comité van de centrale voor werkloozenzorg, in den persoon van den heer J. Lorier uit Middelburg. Een woord van welkom richtte spreker tot de werkloozen. U kent het principe „Iedereen is welkom als men zich maar houdt aan de aanwijzingen van de leiders". Spr. hoopte dat men het den leiders in hun taak gemakkelijk zal maken. Onze wensch is dat er dezen winter weinig jeugdige werkloozen zullen komen, daar zij met handenarbeid en cursussen hun tijd productiever kunnen maken. Vervolgens nam het woord ds. Vossers. Hij sprak zrjn groote waardeering uit voor het werk van de C.J.M.V. Het is te hopen dat dit werk voor den laatsten winter wordt aangevat, maar toch stemt het tot blijdschap dat men tracht de vele leege uren van den werklooze te vullen. Spr. sprak den wensch uit dat er een hartelijke sfeer mag heerschen in deze samenkom sten. De heer J. Lorier uit Middelburg dankte namens het prov. comité voor de centrale voor werkloozenzorg voor de uitnoodiging. Hy wees er op dat 't werk voor den 5en winter wordt georganiseerd. Het stemt tot groote blijdschap, dat de werkloosheid in Vlissingen sterk terugloopt. Spreker ver trouwde dat door de nieuwe opdrachten aan „De Schelde" de werkloosheid in Vlis singen verdèr zal verminderen. Spreker onderschreef ten zeerste "het verzoek van de commissie, gericht tot de jongeren. Voor hen is nog steeds iets beters te doen dan gaan zitten in het ontspanningslokaal. Practisch te werk gesteld worden is toch heel wat beter. Men schoolt zich dan voor de toekomst. Spreker wees op de regee- ringsmaatregelen om de jongeren zooveel mogelijk aan werk te helpen. Het voordeel van talen leeren behoort zeker onder de aandacht te worden gebracht, daar het mettertijd niet onwaarschijnlijk is, dat er werkgelegenheid zal komen in andere over- zeesche landen. Spreker wenschte de com missie den vruchtbaren zegen op den ar beid. De voorzitter bracht dank voor de goede woorden tot de commissie en de werkloozen gesproken. Met den wensch dat er steeds een prettige samenwerking mag zijn, ver klaarde hy het ontspanningslokaal voor ge opend. Hoewel het aantal werkloozen hedenmid dag nog niet zeer groot was, waarschijn lijk door het fraai weer en een plaatsheb benden voetbalwedstrijd, heerschte er toch een gezellige stemming. Ook in den komen den winter zal het lokaal wel in trek zijn. tweede kamer. 's-GRAVENHAGE. (A.N.P.) De Tweede Kamer heeft heden de begrooting van bui- tenlandsche zaken voor 1936 aangenomen, .net 694 stemmen. Tegen stemden de communisten en de heer Sneevliet. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van het staatsbedrijf der poste rijen, telegaefie en telefonie voor 1936. De heer De Visser critiseerfc de arbeids toestanden van de arbeiders der P. T. T. Spreker dient moties in lo. om het aantal arbeidscontractanten niet uit te breiden 2o. om de 48-urige werkweek in te voeren. De heer Schaepman wil meer controle op hetgeen ter verzending door de post wordt aangeboden. De heer Arts wil betere arbeidsvoorwaar den voor het P.T.T.-personeel. De heer Sneevliet zegt dat door de behan deling van het P.T.T.-personeel een slecht voorbeeld wordt gegeven aan de particuliere werkgevers. De heer Drop critiseert de houding van den minister ten opzichte van uitzending van de V.A.R.A. op hoogtijdagen. Spreker heeft ernstige bezwaren tegen de radio-controle. De heer Boon juicht de houding van den minister toe, waardoor een einde Is ge maakt aan een bevoorrechting van de V.A. R.A. De heer Teulings hoopt dat een goede samenwerking tusschen radio en pers zal worden verkregen. De zendtijd behoort niet te worden vervroegd. De heer Louwes waarschuwt er tegen plattelandskantoren teveel te sluiten we gens de belangen van het personeel. arbeid door vreemdelingen. Aanvragen om verlening van Vergunning. 's-GRAVENHAGE. (A.N.P.) De direc teur van den rijksdienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling maakt bekend, dat aanvragen om verle/xing van vergunning ingevolge de wet van 16 Mei 1934 (Staatsblad nr. 257) tot het doen verrichten van arbeid door vreemdelingen tijdig, d.w.z. uiterlijk op 10 December a.s., bij hem moeten worden ingediend. De ver lenging kan per brief worden aangevraagd onder vermelding van het nummer der vergunning en den naam van den vreem deling. Voor tijdige afdoening van aanvra gen, welke na 10 December worden inge zonden, kan niet worden ingestaan. werkloosheid onder de jeugd. 's-GRAVENHAGE. (A.N.P.) De minister van sociale zaken heeft alsnog benoemd tot lid van de Rijkscommissie inzake het vraagstuk van de werkloosheid onder de jeugd, den heer ir. A. W. van de Plas- sche, inspecteur van den tuinbouw en het tuinbouwonderwijs bij het departement van landbouw en vissehery. van een expeditie naar sumatra teruggekeerd. AMSTERDAM. (A.N.P.) Vanmorgen zyn met den boottrein uit Genua 7 passagiers van de „Johan van Oldenbarneveldt", teza men vormend de expeditie, welke op Suma tra's Oostkust de buitenopnamen heeft ge maakt voor de Tobis-film „Rubber" naar den gelijknamigen roman, Johan de Mees ter en Gerard' Rutben, de mannen van het draaiboek en van de artistieke leiding, mevrouw Rutten, Jules Verstraete en Frits van Dongen, de 2 mannelijke hoofdrolver tolkers, de cameraman Schafer en Lico Kretsjek, Indisch adviseur, in de hoofdstad teruggekeerd, na 2y2 maand te zijn wegge weest. de conferentie op schiphol. AMSTERDAM. (A.N.P.) De conferentie der technische commissie vn de I.A.T.A., die gisteren op Schiphol is geopend, is he denmorgen in het Koloniaal Instituut voortgezet. Omtrent de zitting van gisteren kan nog worden medegedeeld, dat na het releveeren van de resultaten van de in December 1934 te Parijs gehouden conferentie, de geheele verdere samenkomst was gewijd aan het vraagstuk van de ijsafzetting. Men besloot gisteren een lijst samen te stellen, die door elke maatschappij bij een geval van ijs afzetting, zullen worden ingevuld en door de meteorologische diensten nader worden bestudeerd en bijgewerkt. De I.A.T.A. zal deze gegevens verzamelen en zoo hoopt men tot een oplossing van dit vraagstuk te komen. Hedenmorgen bestond er groote belang stelling bij de kwestie van brandgevaar voor het vraagstuk van den bliksemin slag in vliegtuigen. Algemeen was men van meening, dat de ervaring beeft geleerd, dat geheel metalen vliegtuigen in geval van blikseminslag minder gevaarlek zijn dan houten vliegtuigen of toestellen van gemengde hout-ijzer-constructie. auto door tramtrein gegrepen. SOEST. (A.N.P.) Hedenmorgen heeft al hier op den onbewaakten overweg aan den Veldweg een ernstig ongeluk plaats gehad. De 48-jarige heer H. Hofman, wonende te Soest, kwam met zijn auto den Veldweg oprijden. Hij schijnt geen aandacht te heb ben geschonken aan den naderenden tram trein, die uit de richting Utrecht aan den linkerkant van den heer Hofman naderde, hoewel de tramtrein een aanhoudend bel- signaal laat hooren. De auto werd door de. locomotief gegrepen en ongeveer 50 meter meegesleurd. De heer Hofmaq, die alleen in den wagen zat, werd ernstig gewond. Hij bekwam o.m. een zeer diepe hoofdwonde, terwijl vermoedelijk beide polsen* zyn ge broken. Na verbonden te zijn, is de heer Hofman naar de rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. De auto werd zwaar beschadigd, terwijl de lo comotief eveneens eenige schade bekwam een noodlanding. BILTHOVEN. (A.N.P.) Hedenmorgen te omstreeks half 11 heeft een militair vlieg tuig uit Soesterberg, No. 489, type R.S, in de nabijheid van den spoordijk blok E, ge meente De Bilt, een noodlanding gemaakt. Het toestel, dat met den neus in een aard appelland terecht kwam, is bijna geheel vernield. De machine werd bestuurd door den luitenant-vlieger G. van Dijk, terwijl zich tevens in het toestel bevond de heer T. A. A. M. Janssens. De bestuurder werd tengevolge van een. motorstoring gedwon gen een noodlanding te maken. Aanvanke lijk had hy daarvoor een weiland gekozen. De machine had echter een zoodanige snel heid, dat zij voorbij dit weiland, na tegen een aantal boomen en struiken te zijn ge botst, in een aardappelland terecht kwam. De inzittenden bekwamen geen letsel. Van het toestel is alleen de romp overgebleven. De vleugels werden vernield. De politie van De Bilt en Maarsen beeft bet terrein afge zet. Een vrachtauto uit Soesterberg is ge arriveerd om het toestel te demonteeren en mee te nemen. een goede vangst. LAGE ZWALUWE. (A.N.P.) Het blijkt dat de politie met de arrestatie van den persoon, die alhier in de R.K. kerk een offerblok lichtte en den inhoud daarvan ontvreemdde, een goede vangst heeft ge daan. De verdachte bekende reeds niet minder dan 11 diefstallen in verschillende R. K. kerken in Noord-Brabant en Noord- en Zuid-Holland. Op zijn aanwijzing zijn reeds 2 offerblokken, resp. uit een R.K, kerk in de omgeving van Oosterhout en uit de R.K. kerk van Klundert, teruggevonden. inbraak. KLUNDERT. (A.N.P.) Toen gisteravond de familie Voogt uit Klundert naar de kerk was, hebben ongenoode gasten zich toegang tot de woning verschaft. Nadat ze enkele kasten hadden opengebroken, staken zij de huiskamer in brand en namen daarop de vlucht. De brand werd spoedig door voor bijgangers ontdekt en kon direct worden gebluscht. Door de politie en marechaussée werd met behulp van, een politiehond een onderzoek ingesteld, een aantal personen werd aan een verhoor onderworpen, waarbij een hunner, de V. uit Klundert, bekende zich aan brandstichting te hebben schuldig gemaakt. Vermoedelijk zal met deze arres tatie meer licht worden gebracht in soort gelijke zaken, die eerder werden gepleegd en waarvan men de daders niet kon ach terhalen. weer brand te oss. OSS. (A.N.P.) Hedenmorgen is door tot dusver onbekende oorzaak brand ontstaan in een schuurtje, gelegen achter de wo ning van den heer Balgooy aan de Meer- veldstraat te Oss, terwijl 4 kleine kin deren van het echtpaar in de schuur aan het spelen waren. Toen de vrouw van den heer Balgooy toesnelde om de kinderen te redden, bleek een 5-jarig zoontje zóó ern stige brandwonden te hebben bekomen, dat hij vrijwel direct overleed. Het lijkje van de kleine is naar het ziekenhuis te Oss overgebracht. De 3 andere kinderen hadden geen brandwonden opgeloopen. Zrj konden in veiligheid worden gebracht. Het brandje was spoedig gebluscht. HET PROCES TEGEN DEN BISSCHOP VAN MEISSEN. BERLIJN. (A.N.P.) In de middagzitting van het proces tegen den bisschop van Meis sen werden allereerst de beide inspecteurs der douane gehoord, die over ie betreffende deviezenzaak inlichtingen bij de beklaagden hebben ingewonnen. Een hunner verklaarde, dat dr. Legge zijn mededeelingen betreffen de de aanschaffing der obligaties vijfmaal heeft gewijzigd. De bisschop had gezegd, dat hij met de geheele aangelegenheid in het geheel niet op de hoogte was en wist niet, aldus getuige, dat voor amnestie een strafbare handeling noodzakelijk was. De tweede inspecteur verklaarde, dat de mede deelingen van den bisschop hem verbaasd hadden. De bisschop had gezegd niet te we ten, wat een obligatie is. De bisschop bevestigde dat. Het openbaar ministerie voerde daartegen aan, dat de vicaris-generaal Soppa zich indertijd buiten gewoon verwonderd heeft getoond over deze verklaring van den bisschop. Dr. Soppa, al dus het openbaar ministerie is van meening dat de bisschop met het begrip „obligatie" bekend moet zijn, daar zij meermalen over deze kwestie hebben gesproken. Vervolgens las de president een brief voor, die Hofius aan het gerecht heeft ge schreven, en waarin hij onder meer mede deelt, dat de bisschop inderdaad niet heeft geweten, dat illegaal werd opgetreden. Ook de vicaris-generaal is eerst in het begin van dit jaar ingelicht over de details van de transacties. De bisschop zeide, dat deze brief bewijst, dat hij niets heeft geweten en dat ook Soppa eerst later op de hoogte is gesteld. De zitting werd daarna verdaagd tot Don derdag. de spanning in het verre oosten TOKIO. (A.N.P.) Het is waarschijnlijk, dat de afkondiging van de autonomie in Noord-China, welke oorspronkelijk was vastgesteld op 20 November, enkele dagen zal worden uitgesteld. De bladen melden dit uit Peking en zij voegen er aan toe, dat de af te leggen verklaring door de leiders der beweging is goedgekeurd. Men verklaart dat., de Nanking-regeering wordt verweten geen geschikte maatregelen te hebben ge nomen ter bescherming van Noord-China tegen de communistische penetratie, waar bij men er «p wijst, dat Noord-China niet van zin is zich af te scheiden van Nanking. Uit Tientsin wordt gemeld, dat de Chi- neesche autoriteiten in de gedemilitai- seerde zóne van Noord-China de circulatie van bankbiljetten der Centrale Bank van China hebben verboden. In de kringen van het ministerie van buitenlandsche zaken is men van meening, dat de autonome be weging in Noord-China gestimuleerd is door de zilverpolitiek van de Vereenigde Staten en den Britschen steun bij de her vorming van het Chineesche muntwezen. Men zet uiteen, dat de voorgestelde auto nome federatie van Noord-China geen re kening houdt met de territoriale en admi nistratieve onafhankelijkheid van Nanking. Het ministerie van Nanking heeft 't gerucht tegengesproken, dat Japan de autonomis tische beweging zou steunen. Deze bewe ging wordt door de Japansche regeering met ernstige bezorgdheid gadegeslagen. De houding der leiders is bekend, doch het verluidt, dat indien zij den steun van Japan zouden verzoeken, Japan dit verzoek in gunstige overweging zou nemen, het roode leger. MOSKOU. (A.N.P.) De redevoering, welke de volkscommissaris voor de lands verdediging der Sovjet Unie, Worosjilof, heeft gehouden op het congres van de Stachanow-beweging, wordt thans gepubli ceerd. Worosjilof wees er op, dat het Roode leger bijzondere aandacht wydt aan de Stachanow-beweging en reeds thans in zjja rijen vele duizenden leden dezer beweging telt. Na gewezen te hebben op de voor treffelijke kwaliteit van de uitrusting van het Roode leger, verklaarde Worosjilof „Wy zijn door tal van vijanden omringd. Zeer zeker is het leger der Roode arbeiders en boeren ook thans een geweldige macht. Zij is sterk genoeg door de grenzelooze overgave aan de zaak van Lenin en Stalin, door nimmer aanschouwde liefde van het volk, door de organisatie en geslotenheid en door de nieuwe rijke bewapening. De macht van het Roode leger is onaantast baar, doch niettemin mogen wij de krach ten van onze vyanden niet miskennen, onze vijanden, wier hartstochtelijke droom is de vernietiging van de Sovjet-Unie. Thans, nu onze krachten vertienvoudigd zyn, vragen we ons geenszins meer af of wij den vijand zullen kunnen overwinnen of niet. Wy zul len hem onvoorwaardelyk overwinnen. Thans is deze vraag niet meer aan de orde, doch wel die tot welken prys, tot welke op offeringen zullen wij overwinnen. Wy moe ten, aldus Worosjilof, wanneer een vijand het zou wagen ons aan te vallen, hem, met gering bloedvergieten, met een minimum gebruik van middelen en met zoo weinig mogelijk strijders overwinnen. Hoe beter onze fabrieken, mjnen en col lectieve zaken werken, hoe succesvoller de Stachanow-beweging zich zal uitbreiden en des te sterker en te beter georganiseerd zal het Roode leger zijn en tegelijkertijd de vijandelijke pogingen den strijd met ons aan te binden hopeloos". goes. ondertrouwd. A. van Keulen, 20 j. en A. Kip, 22 J. bevallen. J. J. Harinck, geb. de Jongh. (d.z.)' BIERVLIET. BEVALLEN. P, C. Deseijn, geb. Willemen, d. M. A. v. d. Hikke, geb. Jaoobse, z. V. de Rujsscher, geb. Krocké, z. en d. J. C, Verplanke, geb. Haak, z. OVERLEDEN. A. Bliek, 87 j., man van A. H, Reyn- houdt. C. Coster, 68 j., man van E. C. Heule. (Uz.) ijzendijke. BEVALLEN. M. C. J. Robyn, geb. Kalle, z. C. Mor- nout, geb. Bogaert, z. P. Lutaert, geb. d'Haens, d. M. A. Onghenae, geb. Maen- hout, d. A. de Witte, geb. van Aarde, d, OVERLEDEN. A. A. Merrelaar, 77 j., man van J. S. Jansen. (IJz.) waterlandkerkje. overleden. e. de Poorter, 78 j., man van v. F. Swartilé. (IJz.) Noteering van heden, 20 November 1935, dea nam. 3 uur officieel) Londen 7.25 Berljjn 59,25 Parijs 9.701/2 Brussel 24.91Zwitserland 47.86 New-York 1.47=/ls. veemarkt amsterdam. 20 November. Aangevoerd 230 vette kalveren le kw. 5460 ct., 2e kw. 4852 ct., 3e kw. 38 46 ct., per K.G. levend gewicht28 nuch tere kalveren 3.507 per stuk var kens vleeschvarkens, wegende 90110 K.G. 4849 ct., zware varkens 46—47 ct., vette varkens 44—45 ct., per K.G. slacht- gewicht. Uit Denemarken 3 wagons.

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 9