NOOTJES STADS-EN PROVINCIENIEUWS BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Hedenmorgen, te 7.56 uur is het K.L.M.- Vliegtuig „Sperwer"' met 4 passagiers aan boord van Schiphol naar Indië vertrok ken, 3 De goudvoorraad van De Nederlandsche Bank is in de afgeloopen week verder toe genomen met ,f 9.095.245 tot l 622.236.713. Het personeel van de Haagsche tram- Xveg-maatschappij heeft bij schriftelijke stemming met een zeer kleine meerderheid besloten dat het inzake de voorgestelde loonsverlaging het advies van de leiding zal volgen, 9 Te 's-Gravenhage is op 35-jarigen leeftijd plotseling overleden mr. H. J. Pippel, se cretaris van het hoofdbestuur van de Libe rale Staatspartij de Vrijheidsbond. De gemeenteraad te Deventer heeft over eenkomstig het voorstel van B. en W., be sloten geen verdere verlaging van salaris sen en loonen voor het gemeente-personeel toe te passen. De politie te Heeten ontdekte dat in een Woning met een geheimen zender werd ge- Werkt. Men heeft toen echter de installa tie, ook in verband met het verdere onder zoek, dat te Heeten en Wesep werd inge steld, niet in beslag genomen. Verdacht yan het doen van geheime uitzendingen zijn gisteren vijf personen resp. uit Deventer, Wesep, Wijhe en Keeten in, verhoor geno- jnen. De „Daily Mail" meldt, dat Sarah Chur chill, de 21-jarige dochter van Winston .Churchill, het beroep van revuedanseres heeft gekozen. Zij zal op 23 December in de provincie debuteeren en later te Londen op treden. Haar vader, Winston Churchill, heeft volgens het blad zijn toestemming ge geven, Een watervliegtuig is in Öe buurt van Fiendell gevallen en zoodanig terechtgeko men, dat de beide inzittenden bij het onge luk om het leven zijn gekomen. wijst niet op een overmaat van contact. Van een geregelde gedachtenwisseling, ir. Bon- gaerts zei het terecht, is nog geen sprake. Dezelfde afgevaardigde wilde niet de schuld ;op den Minister alleen laden ook aan den anderen kant is wellicht reden voor een jnea culpa, misschien een gevolg van de 'overbelasting van de leden dier commissie. Dr. Bierema tikte waarschijnlijk den spijker jop den kop, toeb hij zei, dat het beslissings recht aan den Minister moet blijven, maar jdat het ook voor den Minister zijn nut zou kunnen hebben af en toe de overtuiging van öe Kamer te peilen. Recht tegen de denïgreerende meening van mr. Westerman in hebben o.a. de hee- yen Bongaerts, Bierema en Joekes den Mi nister met kracht gesteund. Tegenover den aandrang te Genève 'n hyper-voorzichtige rol te spelen zelfs in de bepaling van een plaats in de sprekersrij stelde de heer Lougaerts dat ons land zoowel in Europa •als in Azië een sleutelpositie heeft te bewa ren en te bewaken. Dr. Bierema noemde den IScn November, den dag waarop de sancties tegen Italië ingingen, een grooten dag voor leien Volkenbond en sprak zelfs van een nieuwe a era in de internationale politiek. Tevreden zal de liberale afgevaardigde eerst Zijn, als de Volkenbond niet alleen conflicten uit den weg ruimt, doch ook voorkomt. Met groote instemming herinnerde hij aan de bekende rede van Baldwin over billijker ver- öeeling van de grondstoffen, al ging deze Z.i. nog niet ver genoeg. Niet minder tevre den was de heer Vliegen, die alleen wel eens wilde weten wat onze Regeering op het merkwaardige protest van Italië heeft ge antwoord. Niet zonder voldoening herinner de hij aan de hulde, in September 1923 aan Abessinië gebracht bij gelegenheid van de toetreding van dezen staat tot den Volken- kond doorItalië, met niet minder vol doening constateerde de Soe.-dem, woord- yoerder, dat deze staat nu ondervindt wat het beteekent zijn Volkenbondsplichten te pchenden. Vrijwel eens waren de sprekers het ook jDver de bezuinigingen, op deze begrootin gen aangebracht. Vooral voor zoover onze consulaire vertegenwoordiging het kind van de rekening werd, betreurde men de be snoeiing, welke den Minister niet minder aan het hart gaat. Tegenover de bezuini gingen, welke helaas aanvaard dienen te worden, werd van verschillende zijden aangedrongen om alles te doen wat onze handelsrelaties ten goede zal komen. Het Nat. Bureau voor Documentatie, dat zijn subsidie geschrapt zag, heeft vele vriende lijke woorden mogen hooren. Men was niet algemeen ingenomen met het feit, dat het subsidie geheel geschrapt in plaats van ver minderd was. Men was ook niet algemeen overtuigd, dat de regeeringspersdienst ten yolle in staat zal zjjn het nuttige werk van het Documentatie-bureau over te nemen, ialthang piet zonder uitbreiding van den R.P.D. Onze verhouding tot België is door ir. Bongaerts ter sprake gebracht. Waardee- rende, dat deze verhouding zooveel beter is geworden, kon de R. Kath. spreker er in komen, dat de minister niet afkeerig is van regeling met België van afzonderlijke kwes ties, mits op den grondslag van wederkee- righeid van concessie (al is tot dusver ook geen partieele oplossing mogelijk gebleken), doch hij drong er op aan om al wat tot het terrein van de verdragen van 1839 behoort, pis één geheel te behouden. Moeten wij nog vermelden, dat de heer Vliegen opnieuw op erkenning van sovjet- Rusland heeft aangedrongen Of dat de heer Wijnkoop vertelde, dat wij de beteeke- nis van den Volkenbond niet mogen onder schatten? Inderdaad, de communisten m o- g e n de beteekenis van den Volkenbond niet (meer) onderschatten Tegen middernacht heeft minister De Graeff zijn rede aangevangen met een sym pathieke verdediging van den regeerings persdienst en met vriendelijke woorden over het Documentatiebureau, dat het slachtoffer is geworden van de bezuinigingsnoodzaak, welke voor den geheelen staatsdienst geldt. Nuttig was dit bureau zeker, volstrekt on misbaar niet. Verlaging jaarwedden. Door Burg. en Weth. is nog het volgende voorstel aan den gemeenteraad gedaan Ten gevolge van den toestand van 's lands financiën acht de regeering het noodzakelijk, dat met ingang van 1 Janu ari 1936 op de wedden en loonen van het rijkspersoneel een bedrag van plm. 10 mil- laoen gulden 's jaars wordt bezuinigd. In verband daarmede heeft de minister van binnenlandsche zaken het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland uitgenoo- digd, ook de jaarweddenregelingen van burgemeesters, secretarissen, ontvangers, wethouders en ambtenaren van den bur gerlijken stand aan een herziening te on derwerpen. Na gepleegd overleg met genoemden mi nister zenden Gedeputeerde Staten ons thans een gewijzigd ontwerp-besluit toe, waarbij de bestaande salarisregeling zoo danig wordt gewijzigd, dat een korting van 2 y2 op de beginsalarissen wordt toegepast. Waar aanvankelijk Gedeputeerde Staten de regeling der jaarwedden van genoemde titularissen onzer gemeente zoodanig had den ontworpen, dat een verlaging van 5 zou plaats hebben en deze thans in ge noemden zin gewijzigd hebben, kunnen wij geen vrijheid vinden, uwe vergadering te adviseeren zich tegen de salarisverlaging van 2y2 te verzetten. Wij hebben derhalve de eer U, overeen komstig de bepalingen der gemeentewet, te verzoeken, aan Gedeputeerde Staten te doen weten, dat U in de ontworpen nieuwe regeling zult berusten. MIDDELBURG De Langevielevest weer jjsbaan. Burg. en Weth. stellen den raad voor om voor het winterseizoen 19351936 de vest tusschen de Seisbrug en de Langeviele-bui- tenbrug wederom te verhuren aan de Mid- delburgsche IJsclub en wel voor 75. Verbetering waterleidingbuizennet. Als onderdeelen eener algeheele vernieu wing van de transport-leiding voor duin water van Oranjezon naar Middelburg wer den naar aanleiding daarvan in 1933, 1934 en 1935, resp. 4200 M., 100 M. en 3640 M. vernieuwd en gelijktijdig van 200 tot 250 M. verzwaard. Burg. en Weth. zouden in 1936 het laat ste gedeelte der bedoelde'leiding, lang 1650 M., willen doen vernieuwen en verzwaren, waarvoor 15.000 noodig zal zijn. Burg. en Weth. stellen voor deze 15.000 beschik baar te stellen en daarvoor een leening ten laste van het waterleidingbedrijf aan te gaan. Het ligt in de bedoeling om, rnet het oog op de belangen van het verkeer, met de uitvoering der werken reeds in het voor jaar van 1936 een begin te doen maken. Provinciaal wegenonderhoudsfonds. De aan de Prov. Staten ter vaststelling aangeboden begrooting 1936 van het We genonderhoudsfonds geeft voor den gewo nen dienst in ontvang en uitgaaf een eind cijfer van 77.947. Op den kapitaaldienst komt o.a. een batig slot, over te brengen naar den volgenden dienst, voor van 37.972.31, GOES Directeur Wilhelminapolder. Als opvolger van den heer Hahken, direc teur van den Wilhelminapolder, is benoemd de heer A. Minderhoud, cultuur-directeur van den Wieringermeerpolder te Alkmaar. Aanvaring op de Schelde. Op de Schelde ter hoogte van de Perel, heeft een aanvaring plaats gehad tusschen den Nederlandschen zeelichter „Thames IV", die van Antwerpen vertrokken was met een lading steen en het Rijnschip „Wi- lant", dat uit Duitschland kwam, geladen met kolen voor Antwerpen. De „Wilant" sloeg lek en is ter hoogte van het fort Philippe gezonken. De beman ning werd door de sleepboot gered. De „Thames IV" keerde naar Antwerpen terug, aangezien het schip een lek in het voorgedeelte had opgeloopen. De „Wilant" waarvan de tonnenmaat 817 bedroeg, was in 1916 te Raamsdonks- veer gebouwd. RECHTSZAKEN Een merkwaardige zaak. Voor het kantongerecht te Terneuzen diende gisteren een merkwaardige zaak, meldt het „Dagblad van Zeeland". Een tweetal controleurs van de landbouwcrisis- wet waren per auto uit Den Haag geko men om in Zeeuwsch-Vlaanderen na te gaan of het vleesch in den slagerswinkel van A. de R. uit Axel, wel van de ver- eischte goedkeuringsmerken was voorzien. Zij ontdekten verschillende stukken var- kensvleesch, die ongestempeld waren teza men 13.5 K.G. Verschillende getuigen wer den in deze zaak gehoord o.w. twee rijks veeartsen en de heer Colsen, voorzitter van den Zeeuwsch-Vlaamschen Slagershond. De veearts A. P. Brans, verklaarde,dat absoluut zeker nooit te zeggen valt of kleinere gedeelten van het varken, die geen stempel dragen, al of niet goedgekeurd rijn. Goedgekeurd vleesch moet op bepaalde plaatsen stempels dragen, maar daarvan kunnen tal van stukken afgesneden wor den, die geen stempel dragen. Op verzoek van den verdediger, mr. P. C, Adriaanse uit Middelburg demonstreerde de heer Col sen vervolgens met stukken vleesch, die er uit zagen zooals de in beslag" genomen stukken, waarom juist op deze stukken geen stempel behoefde voor te komen. Voorts verklaarde getuige Colsen in den slagerswinkel te zijn gekomen, nadat de crisisambtenaren proces-verbaal hadden opgemaakt. Slager de R. was niet thuis en diens vrouw verkeerde in zeer zenuwach- tigen toestand. Getuige vond naast de in beslag genomen stukken nog twee K.G. vleesch van hetzelfde varken, waarop wel stempels voorkwamen en hij verzocht de controleurs ook deze stukken bij het in beslag genomen vleesch te voegen, doch dat deden de ambtenaren niet. Na deze verklaringen werd de zitting geaehorscht en werd rijksveearts De Put ter uit Axel telefonisch uitgenoodigd des middags zijn indrukken te komen mededee- len. Deze getuige verklaarde de in beslag genomen stukken gezien te hebben en een en ander wel wat vreemd gevonden te heb ben. Hij had bjj slager de R. evenwel ab soluut niets vermoed omtrent fraude. De ambtenaar van het O.M., mr. Van Empel„Dus u acht het mogelijk, dat een slager niet voor zulke moeilijkheden komt te staan". Getuige De Putter antwoordde daarop steeds den raad te geven aan de slagers, dat steeds gestempeld vleesch in den win kel blijft. Vorig jaar had hij een geval meegemaakt, waarbij een ongestempelde long en lever werden aangetroffen. Daar bij bleek duidelijk een overtreding. Getuige Colsen werd daarop nog eens onder eede gehoord, waarbij getuige de zelfde verklaringen aflegde als des mor gens. Hij voegde er nog aan toe „Die ambtenaren komen 's morgens met de boot en dan moeten ze ei' een paar hebben. Men vraagt altijd inlichtingen over ons bij den burgemeester, maar laat men ook eens in lichtingen vragen over de crisisambtena ren. De kantonrechter r „Voor wat de amb tenaren zelf betreft,* dat valt buiten mijn competentie". In rijn requisitoir zei de ambtenaar, dat het geval zich hier heel anders laat aan zien, dan dat uit het proces-verbaal blijkt. Onwillekeurig komt de vraag op, of de heeren, die met him auto's uit Den Haag komen, geen andere bezigheden hebben, nu z\j zich ook hiermee gaan bemoeien. Vast kwam te staan, dat het vleesch geen stem pels bevatte, maar ook is gebleken, dat wat te Axel voorkwam, algemeen voor komt. Het is misschien mogelijk, dat al de menschen die hier staan ons bij den neus nemen. Maar in Zeeuwsch-Vlaanderen is de politie toch wel tegen haar taak opgewas sen gebleken en rij verbaliseerde niet. Mis schien hebben de crisisambtenaren ge dacht Nieuwe bezems vegen schoon. Maar in dit geval was het wondje, dat rij ont dekten toch wel wat erg klein. Spreker eischte het tiende gedeelte van de straf, die hij eerst meende te-moeten toepassen nl. 2.50 boete of 1 dag hechtenis. De verdediger, mr. P. C. Adriaanse, wees er op, dat hier sprake was van een prin- cipieele kwestie. De ambtenaren hebben waarschijnlijk gezocht naar zuivelwetover- tredingen en nu vonden rij dit. Wat moet er op die manier van onze slagers terecht komen? Met rijn verklaringen onder eede heeft de heer Colsen volkomen aange toond, dat er ook vleesch in den winkel was van hetzelfde varken met stempels. Ook de getuigenverklaringen der veeartsen waren absoluut dezelfde. Spr. dankte den kantonrechter en den ambtenaar voor de lankmoedige wijze, waarop deze zaak be handeld werd. Toch is de ambtenaar niet kunnen komen tot vrijspraak. Waar de schuld niet is bewezen vroeg, spreker vrij spraak. De kantonrechter ontsloeg verdachte daarop van rechtsvervolging. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Afscheid, Bevestiging en Intrede. Dr. A. van Selms hoopt 8 December a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Kerk te Hansweert en 15 December rijn intrede te doen te Culemborg. Zijn bevestiger is prof. dr. A. M. Brouwer van Utrecht. De eerste week na de Zendingsweek. Het Zendingsbureau te Oegstgeest (post rekening nr. 6074) vraagt ons plaatsing voor het volgende De vraag hoe het financieele resultaat is van de zendingsweek, die gewoonlijk al spoedig na afloop daarvan wordt gesteld, is eigenlijk eerst ongeveer aan het einde van het jaar volledig te beantwoorden. Wij kunnen alleen zeggen, dat er in de eerste week na 10 November dit jaar is ontvangen een bedrag van ruim 56.000. Opzettelijk noemen wij daarnaast geen be dragen van andere jaren, want dergelijke vergelijkingen zijn te onzeker, daar niet steeds de bijkomende omstandigheden die trager of sneller overmaken beïnvloeden, dezelfde rijn. De totaal inkomsten waren aan het einde van de vorige week ruim 71.000. Het ia dus te verwachten dat in deze week het bedrag van 75.000 dat ook deze maand noodig is, bereikt wordt en dat daarna dus het inhalen van den achter stand begint. Wij hopen, dat er daarvoor in deze maand nog veel zal binnenkomen en dat vooral de in de zendingsweek bijeen gebrachte gelden zoo spoedig mogelijk zul len worden overgemaakt. AANBESTEDINGEN De hoofdingenieur-directeur van den rijks waterstaat te Middelburg heeft Woensdag morgen aanbesteed het verrichten van bag- gerwerken in en voor de binnen- en buiten havens van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert en Wemeldinge. Ingeschreven werd per M3. opgebaggerde specie. Inschrijvers N.V. v.h. F. Looijen, Gorin- chem 8.25 ct. B. van Noordenne Ezn., Sliedrecht 7.9 ct. N.V. Baggermaatschap- pij Holland, Hardinxveld 7.7 ct.Blanken voort en Kalis, Den Haag 7.3 ct. N.V. Kalis en Zonen's Aannemersmaatschappij, Süiedrecht 6.9 ct. N.V. Nijmeegsche Bag ger- en Aannemersmaatschappij Nijmegen 6.9 ct. N.V. Aannemersmaatschappij v.h. Van Dongen en Van Hoven, Dordrecht 6.5 ct. A. Bos Pz., Dordrecht 6.3 ct. DE DUITSCHE LEGERSTERKTE. De „Deutsche diplomatisch-politische Korrespondenz" antwoordt onder het op schrift „Onoprechte propaganda" op het rapport van den Franschen afgevaardigde Archambaud over de oorlogsbegrooting. „De fantastische mededeelingen en cijfers van Archambaud aldus het officieuze orgaan van de Wilhelmstrasse dragen zoozeer het stempel der onjuistheid, dat het noodzakelijk is ze tot hun werkelijke pro porties terug te brengen. Archambaud neemt in zijn berekening van het Duitsche leger zonder meer de leden van den arbeids dienst op. Met hetzelfde recht zou men ten slotte ook de brandweer er bij kunnen reke nen. Aan den anderen kant verzwijgt hij eebter zeer belangrijke dingen, welke bij de berekening der Fransche legersterkte van groot belang zijn, bijv. de in de koloniën gevestigde troepencontingenten en de re servetroepen, waarover Duitschland niet beschikt en waarvan de eerste drie lichtin gen ieder oogenblik kunnen worden gemobi liseerd. Archambaud's rapport is dus even onvol ledig als onjuist. Terwijl Duitschland bij zijn bewapening zich gericht heeft naar den stand der bewa pening in de landen in zijn omgeving, voert Archambaud ter motiveering van de Fran sche bewapening onware feiten aan, een metbode die slechts tot onrust en wrijving tusschen de beide landen kan leiden. Het blad vraagt zich ten slotte af, of de tiid niet is gekomen, om dergelijke pogingen om onrust te zaaien achterwege te laten. Het aan beide zijden van den Rijn bestaande verlangen naar verzoening en eerlijk begrip is te groot en te waardevol, om steeds weer nieuwe onrust te verwekken. HET PROCES WEGENS KONINGSMOORD. Direct nadat de tweede zittingsdag In het proces tegen de Oestadsji's begonnen is, verlangt de verdediger Desbons, dat de resultaten van het onderzoek van den Vol kenbond inzake de opleiding der Oestad sji's in het buitenlandsche kamp aan het dossier worden toegevoegd. De president antwoordt dat t.z.t. het nooddge zal worden voorgelezen. Daar de journalist Casteren niet langer zijn medewerking kan blijven verleenen, wijst de president een nieuwen tolk aan t.w. een student van Joegoslavische natio- liteit, van de faculteit te Aix. De beklaagden gaan niet met rijn be noeming accoord, doch ondanks hun tegen stand wordt hij aangesteld. Vervolgens wordt de psychiater dr. Dide, geneesheer in de krankzinnigengestichten te Toulouse, gehoord, die Kralj heeft on derzocht. Dr. Dide verklaart, dat Kralj lijdt aan waandenkbeelden en aan thea- tralisme en komt tot de conclusie, dat de invloed van het goede en die van het kwade elkaar bij hem compenseeren. „De doodende handeling", aldus deze des kundige, „zal nooit volbracht worden, in dien hij deze niet wil volbrengen". Professor Eurière uit Montpellier en professor Cornil, de deken van de faculteit te Marseille, bevestigen de conclusie van dr. Dide. Een omvangrijke brief, die den voorzit ter van de jury ter hand gesteld wordt, en een nummer van een Parijsch weekblad bevat, geeft aanleiding tot schorsing der zitting. Als de ritting wordt hervat, vraagt Des bons om mededeeling van hetgeen de en veloppe bevatte. Een der gezworenen ver klaart daarop, dat de jury nog wel meer enveloppen zal ontvangen, en dat die, wel ke zij niet zoo juist ontvangen heeft, ver nietigd is. Desbons verlangt, dat van deze feiten acte genomen wordt. De procureur-gene raal, Rol, verlangt verwerping van dit ver zoek, daar de gezworenen in het geheel niet aan hun meening uiting hebben ge geven. De zitting wordt dan opgeheven. HET HERSTEL VAN DE MONARCHIE IN GRIEKENLAND. Nog enkele dagen en Griekenland haalt zijn, 11 jaar geleden verdreven koning weer in. De geheele Grieksche kolonie te Londen deed hem enthousiast uitgeleide en ook het Britsche koninklijke huis was vertegen woordigd. Koning George zeide in zijn afscheids groet o.a. „Ik ben de Engelsche diplomatie enorm veel verschuldigd het is de Engelsche po litiek geweest welke de Grieken tot beter inricht en tot inkeer bracht. Zij hebben in de elf jaren van mijn ballingschap elf om wentelingen meegemaakt, 25 kabinetten gehad, twee dictators versleten, van wie er een Pangalos, 14 maanden de macht in handen hield en de tweede, generaal Plas- tyras het nog geen dag uithield. Ik zal alle vervolging voor politieke misdrijven doen staken, een amnestie afkondigen en het land bestendige rust geven op een zoo de mocratisch mogelijken grondslag. DE ENGELSCHE VLOOTPLANNEN. De „Daily Telegraph" meldt, dat het programma voor den aanbouw van krui sers voor het volgend jaar 27.000 ton be draagt, d.w.z. drie schepen van het type van de „Southampton". Dit beteekent, dat het programma gelijk is aan dat van dit jaar, doch het is mogelijk, dat het pro gramma meer torpedojagers en andere kleine schepen omvat. AMERIKA EN DE VLOOT- CONFERENTEE. Norman Davis zal aan het hoofd staan van de delegatie der Ver. Staten op de vlootconf eren tie te Londen in het begin van December. Phillips, de ondersecretaris van staat, en admiraal Williams Stanley zullen de andere gedelegeerden zijn. Phillips zal na enkele weken terugkeeren. Toen hij deze benoemingen aankondigde, deelde Roosevelt aan de journalisten mee, dat de houding der Ver. Staten zal zijn om zich te verzetten tegen verhooging der te genwoordige vlootuitgaven. Verkeersongelukken Gistermiddag omstreeks 4 uur is een 14-jarige jongen, wonende te Laren (N.H.) op den Lagen Naarderweg te Hilver sum het slachtoffer geworden van een ongeluk. De jongen, die los op rijn fiets reed, verloor op een gegeven moment de macht over het stuur, juist toen van den anderen kant een personenauto naderde. De fiets zwenkte naar links en reed tegen den auto aan, waarbij de jongen tegen den grond sloeg. Hij werd bewusteloos opge nomen en ihet Diaconessenhuis ver voerd, waar de dokter een ernstige sche delbreuk constateerde. Enkele uren later is de jongen overleden zonder dat het bewust zijn was teruggekeerd. Aan de Wilhel- minakade te Groningen had gisterenavond een aanrijding plaats, waardoor een drietal personen vrij ernstig werd gewond. Een auto, bestuurd door den heer R,, uit Gro ningen, reed, vermoedelijk tengevolge van de duisternis, op een handkar, waarachter twee monteurs liepen, de 46-jarige de J. en de ongeveer even oude T. Beide man nen werden op den grond geworpen, ter wijl de kar een twintig tal meters werd vooruit gegooid en terecht kwam tegen een wielrijder, den 37-jarigen groenteven- ter S. M. De monteur T. bleek een hoofd wonde te hebben bekomen, terwijl hjj klaagde over inwendige pijnenzijn col lega de J. had een hersenschudding en een diepe hoofdwonde, terwijl de wielrijder M. over pijn in den rug klaagde. De politiearbs dr. Nathans heeft alle drie de slachtoffers voorloopig behandeld, waarna de J. en T. naar het Diaconessen- huis rijn overgeb—,cht. M. werd naar zijn woning vervoerd. Gisterennacht circa 2 uur is een personenauto uit Gouda, be stuurd door zekeren J. D., door de afraste ring van den spoorweg naar Kaldenkirchen gereden. De auto werd zwaar beschadigd. De vier inzittenden, die allen onder den in vloed van sterken drank verkeerden, kwa men met den schrik vrij. Zij werden voor loopig door de politie aangehouden. He dennacht te ongeveer 1 uur is op den rijks weg tusschen Den Bosch en Grave, ter hoogte van kilometerpaal 15 een personen auto op een vrachtauto gebotst, met bui tengewoon ernstige gevolgen. In de perso nenauto, die in de richting Grave reed, be vonden zich mr. van Scherpenberg, advo caat en procureur de heer Seeuwen, cand.- notaris de leerares Mej. Pfaff en de tand arts, de heer J. Herweijer, allen uit Nijme gen. De auto is opgevlogen tegen een stil staande vrachtauto, die rechts van den weg stond. De bestuurder heeft getracht de auto, die was verlicht, rechts te passeeren en kwam daardoor met het rechterachter- stuk van den wagen in hotsing. Mogelijk heeft de bestuurder de vrachtauto voor een tegenligger aangezien. De gevolgen van de botsing waren ontzettend. Beide wagens werden zeer ernstig beschadigd. De heeren Scherpenberg en Seeuwen waren op slag dood, De chauffeur van de vrachtauto, de

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 8