fis oorloj tusscb ltslië es Ahessiiiê. KTRDKKËM Speciale Reuter en A.N.P.-dienst. UIT DRAAD EN LUCHT De eerste dag der sancties. Opstand rond Makalle Het 48e legerbericht. Een luchtgevecht. De strijd aan het Noorderfront. De eerste dag der sancties. De eerste dag der tegen Italië gerichte sancties is te Rome, afgezien van eendge studentendemonstraties, zonder incidenten verlioopen. Op verschillende punten trad de politie tegen de demonstranten op en, naar verluidt, zyn ongeveer 20 30 stu denten gearresteerd. In den middag was er minder militair vertoon waar te nemen dan des morgens, hoewel de troepen niet zijn teruggetrokken. Soldaten zijn opgesteld in de rondom het Britsche ambassadegebouw liggende huizen. Een geheele compagnie heeft haar bivak opgeslagen om de binnenplaats van een tegenover de ambassade gelegen paleis. Ook de stukken geschut van 7.5 cM. zyn niet uit de omgeving der Britsche ambas sade verwijderd. De Italiaansche regeering verklaart ten aanzien van deze maatregelen, dat het haar plicht is de ambassade- en gezant schapsgebouwen te beschermen. Er zijn derhalve voorzorgsmaatregelen getroffen, voor het geval de volksmenigte in begrij pelijke en gerechtvaardigde verontwaar diging tot excessen zou dreigen over te gaan. In welingelichte kringen wordt ver klaard, dat verdere maatregelen tegen de sancties zullen worden genomen. Men acht het waarschijnlijk, dat in de zitting van den grooten fascistischen raad op Maan dagavond besloten zal worden tot het ne- nnen van afweermaatregelen van finan- cicelen en economischen aard. Maandagavond te 10 uur dus op het zelfde tijdstip, waarop de fascistische raad bijeenkomt, zou een protestdemonstratie tegen de sancties worden gehouden op de Piazza Venezia. De pers is verontwaardigd over de sanc ties. De „Corriere della Sera" schrijft, dat dit de schandelijkste misdaad is, welke de twintigste eeuw kent en de menschelijke geest komt hiertegen in verzet. De „Lavoro Fascists" schrijft, dat het voor Italië een feestdag is. Het heft zijn vaandel op en is trotsch als beschaving- brengende mogendheid. Opstand rond Makkale? Te Addis Abeba wordt beweerd, dat volgens berichten van het Noordfront de bevolking rond Makkale in opstand is ge komen tegen de Italiaansche bezetting, die, naar men zegt, met geweld vee en graan heeft gerequireerd. Om de bevolking kneedbaar te maken, zouden de Italianen opnieuw de Abessijn- sche dorpen in de omgeving van Makkale van vliegtuigen uit hebben gebombardeerd en met machinegeweren hebben beschoten. Door het Abessynsche hoofdkwartier wordt medegedeeld, dat de opstandige be weging zoo ernstig is, dat zelfs de bom- eskaders de revolteerende bevolking slechts moeilijk tot rede kunnen brengen. Tijdens de bombardementen zouden tal van hutten en graanschuren vernield zijn. Omtrent verliezen aan menschenlevens wordt niets gemeld. Het 48ste Italiaansche legerbericht. Het 48ste legerbericht luidt als volgt Maarschalk De Bonio telegrafeertAan het front van. het tweede legerkorps wer den enkele afdeelingen van den vijand nabij Mai Timchit over de Takkaze terugge worpen. In het gebied van de samenvloei ing van Mai Udri en Takkaze werd een andere afdeeling van den vijand verslagen, die enkele dood en achterliet. De Fituarari Bitau' heeft krijgsgevan genen gemaakt. In het gebied van. Ogaden wordt de versterkingsarbeid voortgezet. De luchtvaart heeft aanzienlijke verken ningsvluchten gemaakt, zoowel veraf als dichtbij. 49ste Italiaansch legerbericht. ROME. (A.N.P.) Het 49ste legerbericht dat maarschalk De Bono seint, meldt dat het legercorps in Erythrea een actie is begonnen bij Tembien. De colonne heeft op 17 October te 12 uur de Abarro bergpas bezet en zette den opmarsch voort in Tembien. In verband met deze actie aan het front heeft het tweede legercorps de streek van Nadir ten N.W. van Geralta bezet, terwijl de zwarthemden Tsahama hebben bezet. De luchtstrijdkrachten hebben belangrijke vij andelijke colonnes, die ten Zuiden van Boeia waren geconcentreerd, gebombar deerd. Gisteren hebben zich by onze militaire leiders, aldus vervolgt het communiqué, stamhoofden en notabelen uit Dankali aangemeld. Verschillende stamhoofden heb ben zich onderworpen. Zij hebben zich ver bonden tot de bepalingen van het in Januari 1904 gesloten verdrag met Italië. Bovendien hebben zij gevraagd met de wapenen te mogen deelnemen aan de ope raties tegen de regeering van Addis Abeba. Een luchtgevecht. ASMARA. (A.N.P.) (Van den oorlogscor respondent van het D.N.B.) Het luchtge vecht tusschen Italiaansche bommenwer pers en vyandelyke strijdkrachten, dat Maandag werd geleverd in het gebied tus schen Ambaladsji en Anialo, wordt van militaire zyde de grootste luchtoperatie ge noemd sedert het begin van den oorlog. Twee eskaders, bestaande uit 20 vliegtui gen, merkten bij Boodzja, ten Zuiden van Makalle, sterke Abessynscne troepenafdee- lingen op. Zij gingen op geringer hoogte vliegen, teneinde de troepen jeter te kun nen bombardeeren. Het kwam daarby tot een verbitterd gevecht. De Abessijnen had den de hellingen bezet en vuurden vandaar op de vliegtuigen. Ongeveer 7000 Abessynen namen de Italiaansche toestellen onder vuur. Alle vliegtuigen werden daarbij door den kogelregen min of meer ernstig bescha digd. In totaal zyn de vliegtuigen door meer dan 100 schoten getroffen. Niettemin zijn allen er in geslaagd de vuurlinie te verla ten. Een boordmecano werd zeer ernstig gewond door een schot in het been. Terwijl het vliegtuig van den minister van propa ganda, graaf Ciano, den schoonzoon van Mussolini, bij Makalle een noodlanding moest maken, werd een ander toestel bij de landing in Hausien ernstig beschadigd. Het aantal bij dit groote luchtbombardement gedoode Abessijnen moet zeer aanzienlijk zijn. Volgens een laatste uit particuliere bron ontvangen bericht zouden meer dan^ 5000 Abessijnen zijn gedood of gewond. De sterkte der Abessynsche troepen, die het vuur op de Italiaansche vliegtuigen hebben geopend, zou, volgens deze bron, niet 7000 maar 20.000 man hebben bedragen. Volgens te Asmara ontvangen berichten schijnt het vast te staan, dat Ras Kassa en Ras Sey- oem vóór de aankomst van maarschalk Badoglio een groote actie zullen onder nemen. De strijd aan het Noordelijk front. ASMARA. (A.N.P.) Ras Seyoem, de Abessijnsche aanvoerder aan het Noorde lijke front, heeft een omtrekkende beweging gemaakt, waardoor hij de flank der Italia nen bedreigt. Verkenningsvliegtuigen kon den de positie der Abessijnen vaststellen in het Oosten van de streek van Tambien, on geveer 20 mijl ten Noord-Westen van Ma kalle, en 10 tot 15 my'l ten Noorden van de rivier Takazze, waarlangs op het oogenblik de Italianen hun voorste linie inrichten. Het leger van Ras Seyoem bevindt zich, volgens deze berichten, in een bergachtige streek in een strategisch gunstige stelling. De sterkte van zijn troepen wordt geschat op 30.000 man. Men gelooft dat dit leger van moderne wapenen is voorzien. De Italianen zijn hier door niet alleen genoodzaakt hun front naar het Zuiden, doch ook naar het Noord-Wes ten te richten. Drie colonnes van het inboor- lingenleger z(jn naar de bergen van Tam bien opgerukt om het hoofd te bieden aan de bedreiging van Ras Seyoem, welke wel licht de ernstigste is sedert het uitbreken van de vijandelijkheden. Intusschen moet Ras Kassa zich ten Zuiden van de Italiaan sche troepen bevinden. Zijn positie is nog niet vastgesteld. De Italiaansche protestnota. LONDEN (A.N.P.) De „Times" meldt in een vermoedelijk van hoogerhand geïnspi reerde mededeeling, dat men thans gelooft dat geen gemeenschappelijk antwoord van de aan de sanctiemaatregelen deelnemende landen op de Italiaansche protestnota zal worden gegeven. Veeleer zouden de ver schillende antwoorden van gelijken inhoud aan de Italiaansche regeering worden over handigd. Geen onderbreking der operaties tijdens wijziging opperbevel. ASMARA, 18 Nov. (Reuter-A.N.P.) De nieuwe opperbevelhebber, maarschalk Ba doglio, wordt 27 November in het Itali aansche hoofdkwartier verwacht. De ope raties worden inmiddels echter niet opge schort. De correspondent van Reuter-A.N. P. by de Italiaansche legers in het Noorden seint, dat twee colonnes zijn opgerukt van Makalle in Westelijke richting en een derde colonne is vertrokken naar de streek Mont- gundi nabij Hauzien in Noord-Westelijke richting. Het doel van deze drie colonnes is Samre in de streek van Seloa, waar zij hopen Ras Seyoem te kunnen omsingelen in Tambien, dat een natuurlijk fort vormt met bergen, die tot 2500 meter hoog zijn. De troepen van het leger van Maravigna, die uit de streek van de rivier Takazze ope- reeren, trachten de omsingeling aan de Zuidzijde te voltooien. Er worden eenige schermutselingen en luchtbombardementen aan het Noordelijk front gesignaleerd. Een Abessijnseh legercorps trekt op. De correspondent van Reuter-A.N.P. seint uit Harrar Terwyl ik per auto naar Diredaoea reed, passeerde ik Dedjasmatsj Abeba, den broer van Ras Desta, die op weg was naar het Zuiden met zyn parti culiere leger van 10.000 man. Abeba reed te paard aan het hoofd van zijn troepen. Htf had drie welpen by zich. Zyn gebaarde krijgslieden zongen uit volle borst, terwyl zij zich in den looppas voortbewogen. Hon derden vrouwen volgden de mannen. Zij droegen rantsoenen op het hoofd en be klommen vroolijk de steile paden met een snelheid van meer dan zes K.M. per uur. Wijziging van het Abessijnsche plan. Inlichtingen uit betrouwbare Abessyn- ,che bron wijzen er op, dat, terwyl de Abessynen tot dusverre van plan waren zich op hechte wijze te nestelen in de streek van Amfca Aladji, ongeveer 50 K.M. ten Zuiden van. Makalle en hier den Itali- aanschen opmarsch te stuiten, naar het schijnt thans wijziging in dit plan is ge bracht. Het land tusschen Makalle en Am- ba Aladji kan n.l. gemakkelijk worden binnengedrongen en het is dan ook moge lijk, dat de Abessijnen den vijand zijn op marsch laten voortzetten tot den top Aboe- na Jósef op 65 K.M. ten Zuiden van Amba Aladji. De Italiaansche verbindingswegen, aldus doet men opmerken, zouden zich dan uitstrekken over een diepte van 200 K.M. en daardoor des te kwetsbaarder worden voor de insluiping van Abessynsche guerillebenden. Het afscheid van De Bono. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Adigrat seint, dat generaal De Bono daar afscheid heeft genomen van de onder hem staande officieren van het hoofdkwartier. De geheele generale staf stond aange treden voor den tent van De Bono. Deze drukte allen de hand, zeide hun dank voor hun steun en onwankelbaren trouw en ver zocht him denzelfden steun te verleenen aan zijn opvolger. Daarop stapte hij in een auto, die geëscorteerd door carabinieri den weg naar Asmara insloeg. Grens-incident. Uit Berbera wordt een klein grensinci dent gemeld. Eenige ongeregelde, Italiaan sche inlanders hebben een aanval gericht op drie dorpen van stammen uit Britsch Somaliland, welker kudden weidden aan den kant van de Abessijnsche grens. Drie Britsch-Somalilanders werden daarby ge dood. Copyright Reuter-A.N.P.) PROVINCIALE STATEN. Hedenmiddag is de tweede zitting van de Prov. Staten geopend. Aanwezig waren 41 leden. Afwezig de heer Catshoek. De voorzitter opende de zitting in naam der Koningin en las daarna het ambtsge bed voor. Hierna las de heer Dekker (N.S.B.) de volgende verklaring voor „De nationaal-socialisten in deze verga dering zyn van meening, dat de Eerste Ka mer der Staten-Generaal op schromelijke wyze in gebreke blyft haar plicht te doen ten aanzien van de toelating van onzen kameraad d'Ansembourg als lid van dat college. Z\j zien daarin een totaal gebrek aan achting voor de Prov. Staten, die dezen Nederlander hebben gekozen. Zij vinden daarin aanleiding om, evenals hun kameraad Van Vessem, de beslissing van de Eerste Kamer af te wachten, alvorens in het college, waarin zij zijn gekozen, de vergaderingen bij te wonen. Als protest tegen deze houding van de Eerste Kamer verlaten de nationaal-socialisten derhalve deze vergadering". De voorzitter zeide dat het hem speet dat de heer Dekker de woorden „schromelijke wijze" heeft gebruikt. De heeren Dekker en Van Gorsel verlie ten daarna de vergadering. De ingekomen stukken zijn alle voor kennisgeving aangenomen voor zoover het goedkeuringen van besluiten van de Prov. Staten betreft. In handen van Ged. Staten om bericht en raad werden gesteld verzoe ken van de commissie -mor behartiging van de belangen van obligatiehouders der N.V. stoomtram BreskensMaldeghem om een bijdrage aan die maatschappij en een van do kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente te Brouwershaven om subsidie voor herstel van de consistoriekamer en van die te IJzendyke om subsidie voor herstel van het dak van den toren van de Ned. Herv. kerk te IJzendijke. Hierna werden de afdeelingen getrokken en werd deze openbare vergadering geslo ten. De volgende openbare vergadering zal plaats hebben op Dinsdag 17 December. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (A.N.P.) Gestemd werd over het amendement van den heer Van Braambeek op artikel 1 van het Wets ontwerp tot wijziging van de pensioenwet voor de spoorwegambtenaren strekkende om de pensioenkorting tot 10 te beper ken en niet te korten op weduwen- en wee- zenpensioenen. Het wordt bij gemengde stemming met 4833 stemmen aangeno men. Het amendementVan Braambeek om verdere korting niet door de Kroon doch door de wetgevende macht te bepalen, wordt verworpen met 5526 stemmen. Vóór stem den de sociaal-democraten, de communisten en Sneevliet, Van Houten en Ysselmuiden. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 49 tegen 32 stemmen. Tegen de soc.-demo- craten, de communisten Van Houten, Snee vliet en 8 R. Kath. Zonder debat en zonder hoofdelijke stem ming wordt aangenomen het wetsontwerp tot bestendiging voor 1936 der tijdelijke op centen op de invoerrechten in Ned.-Indië. Aan de orde is het wetsontwerp inzake verhooging van den bieraccijns en tot wijzi ging van de inkomstenbelasting. (Wijziging Indische begrooting 1935). De heer Roestam Effendi maakt bezwaar tegen to hooge belasting van lage inko mens. De minister van koloniën, de heer Colijn, zegt dat de toestand daarvan juist verbe terd. Het wetsontwerp wordt aangenomen zon der hoofdelijke stemming. Tegen de commu nisten en de heer Sneevliet. Aan de orde is het wetsontwerp tot wij ziging van het tarief van invoerrechten voor Ned.-Indië c.a. De heer Cramer betoogt dat dit een be voordeeling is van de inheemsche rookindus- trie ten bate van Engelsche en Amerikaan- sche ondernemingen. De beer Joekes spreekt in denzelfden geest. De inheemsche industrie wordt zwaarder belast. Groote ondernemingen met buitenlandsch kapitaal zullen er van profi teered De heer Roestam Effendi gewaagt van de moeilijke omstandigheden der inheem sche bevolking. De heer Van Boetselaer van Dubbeldam heeft ook bezwaren tegen het wetsontwerp. Hier is immers herhaaldelijk gepleit voor de inlandsche industrie. De heer Seyffard zou het betreuren als er een belemmering werd geschapen tegen een opkomende inlandsche industrie. De heer Van Kempen is overtuigd dat de regeering niet zal doorgaan met een maat regel, waardoor de inlandsche industrie be dreigd wordt. Minister Colyn verklaart, dat de Indi sche regeering werd voorgelicht door de zeer deskundige technische commissie voor den tabaksaccijns. EEN ADRES AAN DEN MINISTERRAAD. 's-GRAVENHAGE(A.N.P.) Het hoofd bestuur van den centralen bond van Ned. P.T.T.-personeel heeft een adres gezonden aan den raad van ministers naar aanleiding van het voornemen in de steden het aantal vast aangestelde brieven- en telegrambe stellers in. te krimpen en in de naaste toe komst op heb platteland in het geheel geen vast personeel meer met de bestelling te belasten. Het hoofdbestuur deelt den mi nisterraad mede, dat er een landelijke bij eenkomst, bezocht door 1500 bestellers en hulpbestellers, van meening was, dat on verhoopte uitvoering van dit voornemen de tegenstelling tusschen platteland en stad zal doen verscherpen. Naast verschillende andere bezwaren wordt in het adres als voornaamste bezwaar aangevoerd, dat men van oordeel is dat deze voorstellen zeer po sitief in strijd zijn met het duidelijk voor schrift van artikel 2 van het arbeidsover- eenkomstenbesluit. Men acht de door het hoofdbestuur P.T.T. gegeven interpretatie van artikel 2 fout. DE NED. JOURNALISTENKRING. 's-GRAVENHAGE. (A.N.P.) In verband met de voornemens van de regeering met betrekking tot artikel 7 der grondwet (drukpersvrijheid), heeft het bestuur van den Ned. Journalistenkring zich onlangs ge wend tot de besturen van de directeuren- vereeniging „De Nederl. Dagbladpers", de R.K. directeuren-vereeniging en de R.K. Journalisten-vereeniging met het voorstel een gezamenlijke conferentie te houden, waarop afgevaardigden van alle besturen aanwezig zullen zijn, teneinde over de re- geeringsplannen voor zoover zy bekend zijn, overleg te plegen. De bedoeling is te ko men, zoo mogelijk, tot de vaststelling van een gezamenlijk standpunt. Reeds hebben 2 van de 3 besturen de uitnoodiging van het kringbestuur aanvaard. De datum der conferentie zal nader worden bepaald. LANDBOUW CRISISMAATREGELEN. 's-GRAVENHAGE. (A.N.P.) De commis sie inzake onderzoek naar eventueele wijzi gingen in de landbouw crisismaatregelen, de landbouwcrisisinstellingen, de uitvoering en de controle, is door den minister van landbouw en visscherij als volgt samenge steld voorzitter prof. mr. J. van Loon, buitengewoon hoogleeraair aan de ryksuni- versiteit te Utrecht en de technische hoo- geschool te Delft. Leden J. A. Geluk, se cretaris van den Alg. Ned. Zuivelbond S.N.Z. Jac. Groen Azn., lid van de Twee de Kamer, voorzitter van den R.-Kath. Tuindersvakbond (L.T.B.) in het bisdom HaarlemChr. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer, 2e voorzitter van den Chr. Boeren- en Tuindersbond in Neder land J. Hilgenga, vertegenwoordiger der drie landarbeidersbonden ir. S. L. Lou- wes, regeeringscommissaris voor den ak kerbouw en de veehouderij J. C. M. Men- sing, voorzitter van den Ned. Tuinbouw- raad J. L. Neysingh, voorzitter van het Kon. 'Ned. Landbouwcomité ir. A. J. Roe broek, directeur-generaal van den land bouw H. Ruiter, lid van de Eerste Ka mer J. Smid, adviseur van den nationalen bond „Landbouw en Maatschappij" Fr. V. Valster, regeeringscommissaris voor de groenten-, fruit- en sierteeltsecretaris adviseerend lid mr. W. P. M. van der Loo, 2e secretaris mr. A. Aalbersberg. De commissie zal Woensdag 27 Novem ber worden geïnstalleerd en zoo spoedig mogelijk haar werkzaamheden aanvangen. GEHAKT IN 8LIK. 's-GRAVENHAGE. (A.N..P) Naar men ons mededeelt, wordt het gehakt in blik, bestaande voor de helft uit rund- en voor de helft uit varkensvleesch, gedurende de win termaanden vervangen door zuiver varkens gehakt in blik. De distributie zal geheel op dezelfde wijze plaats vinden als tot dusver die van het gemengde gehakt plaats vond. CONFERENTIE OP LUCHTVAART GEBIED. AMSTERDAM. (A.N.P.) Hedenmorgen is in het restaurant van Schiphol een twee- daagsche conferentie begonnen van de technische commissie van de Internationa' Airtraffic Association, die weru bijgewoond door de vertegenwoordigers der technische afdeelingen van de meeste der aangesloten luchtvaartmaatschappijen. De K.L.M. waf vertegenwoordigd door den heer P. Güillo nard, onder-directeur den heer G. Spit ei den heer W. P. van Os van den technischei difust. De conferentie zal z'ch de komend dagen bezighouden met het bespreken van «3 eenige onderwerpen die betrekking hebben op de normalisatie van het luchtvaartver- keer, voor zoover het technische vraag stukken betreft. Hiertoe behooren o.a, kwesties als het benzine-vol-systeem, voor zorgsmaatregelen der ijsafzetting, verbete ring der motoren en het vraagstuk van het bijvullen van brandstof tijdens de vlucht» Ook de kwesties van blikseminslag, waar voor in den laatsten tyd in ons land zoo groote belangstelling is ontstaan, zal 05 deze conferentie worden besproken. Heden middag biedt het gemeentebestuur van Amsterdam den deelnemers aan de confe rentie in het restaurant van Schiphol een lunch aan, waarbij het gemeentebestuur zal zijn vertegenwoordigd door wethouder G. Ji C. D. Kropman en door den gemeentelijken, havenmeester van Schiphol, den heer Del- laert. DE OSSCHE VONNISSEN. 's-BOSCH. (A.N.P.) De officier van justi tie bij de rechtbank alhier is in hooger be roep gegaan van de gisteren gewezen von nissen, waarbij G. J. van Galen en T. J. van Beme werden veroordeeld tot 8 jaar gevan genisstraf, P. J. van Galen en P. van Gee- nen wegens inbraak tot 3 jaar en T. J. van Beme tot 2 jaar, J. van Galen wegens roof overval te Lith tot 6 jaar en J. van den Akker tot 3 jaar gevangenisstraf. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 19 November, 3 uur. De stemming op de Amsterdamsche Fondsenmarkt was vandaag minder geani meerd dan de laatste dagen het geval is geweest. De handel was ovér het algemeen van beperkte afmetingen en hier en daar kwam het koerspeil iets lager. De span ning op buitenlandsch politiek gebied, zoo mede de zwakke houding van aandeelen Kon. Olie riepen wat meer voorzichtigheid in het leven. De koersdaling van Kon. Olie is een gevolg van de mededeeling, dat de beslissing inzake de uitkeering van een interim-dividend door het bestuur van de Shell-transport, de zuster-maatschappij van de Kon.. Olie, is uitgesteld. Voor de markt, die vast had gerekend op een spoedige aankondiging van een dergelijk dividend, beteekende dit een ernstige teleurstelling. Nadat Kon. Olie reeds gisterenmiddag tot 207% was gedaald, kwam heden de ope ning op 208, waarna zij aantrok tot 2091/£, om vervolgens weer iets te reageeren. Ook de Amerikaansche soorten waren gedrukt. Shell Unions verloren ongeveer V2 dollar. Van de Industrieele Fondsen hadden de Philips een. aanbod te verwerken, waar door een koersdaling van 1 plaats had. Unilevers waren iets luier en daalden be neden 103. Aku waren daarentegennage noeg onveranderd. Rubberaandeelen lagen buiten de belangstelling en bleven op peil, hetgeen eveneens met Tabakken het geval was. Suikerwaarden waren goed prijshou dend. H.V.A.'s zetten 1 lager in, doch konden zich ruimschoots herstellen. Ver schillende minder courante soorten golden hooger. Scheepvaartaandeelen waren ge drukt, speciaal Ned. Scheepvaart-Uniê. die ongeveer 1 moesten prijsgeven. In Ame rikaansche Fondsen ging vrij veel om. De stemming was onregelmatig. De Ned. Beleggingsmarkt was ongeanimeerd. De koersen van Nederlandsche Staatsfondsen golden over de geheele linie een fractie lager. De geldmarkt was gemakkelijker. Prolongatie noteerde 2% Bamen^esiela (tui Hei Hon. Meteorologisch Instituut te L)e Bilt Hoogste barometerstand 776.9 te Hei sin gfors. Laagste barometerstand 741.1 te Valen- tia. Verwachting tot den avond van 20 No vember Matige tot krachtige, tijdelijk wellicht verder toenemende Zuidelijke tot Zuid-Oostelijke wind. Zwaarbewolkt tot be trokken met regenbuien. Weinig verande ring in temperatuur. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit ojficieele gegevens samengesteld door het Eon. Met. Instituut. De hooge drukking in het Noord-Oosten blyft toenemen. In het Westen en Zuid- West an verscheen een belangrijke depressie, die zich Oostwaarts uitbreidt, zoodat in de Golf va^i Biscaye een storm uit het Zuiden waait, op den Oceaan u.t het Noord-Westen, in het 'ïoogedruk-gebied blijft de vorst van weinig beteekenis. Aan de Noorsche kust valt veel regen, van Ierland tot West- Erankryk eveneens. Midden- en Oost- Frankrijk hebben zwakke winden met eeni ge opklaring in het Oosten. Duitschland heeft grootendeels betrokken of nevelig weer. Aanvankelijk zal de wind weer sterk toenemen en tijdelijk van regen vergezeld zijn.

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 3