500 300 150 100 25 daceu/ks EEN foncers I W OENSDAG 16 OCTOBER EERSTE BLAD ELECTRISCH KOKEN No.244 73e Jaargang 193Si SJjtpveFirma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telef.Ifl. Postrekening 6G287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINaENlEUWS EN 50 EXTRA PRIJZEN! En bovendien ééns per maand een hoofdprijs van f500. KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk f3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. f3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent.' Ut COURANT ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels fl.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1 —5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1 —5 regels f 1.alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verzeT kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van een anderen vinger. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE .VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen De opdracht aan „de Schelde". Naar wij nader vernemen is het grootste gedeelte van den machine-bouw van de „Prinsendam" opgedragen aan de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde", terwijl een klein gedeelte daarvan wordt uitgevoerd door „Werkspoor" te Amsterdam. Aan „de Schelde" is eveneens ook een klein gedeelte van de betimmering opge dragen. Aan de .Prinsendam" zal ongeveer twee- en-een half jaar worden gewerkt, zoodat het schip April ..938 in de vaart zal komen. De belangrijke opdracht aan „de Schelde". In verband met de belangrijke opdracht aan de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde", wappert heden van alle openbare gebou wen de driekleur. St. Vlncentius-Vereeniging. De St. Vincentius-Vereeniging alhier hoopt Woensdag 23 dezer haar 70-jarig bestaan te herdenken. Christeyke voetbalvereeniging „Excelsior". Maandagavond is alhier opgericht de Christelijke voetbalvereeniging „Excelsior". De voorzitter van de Zeeuwsche afdeeling van den Christelijken Voetbalbond, die reeds 3400. leden telt, zette in een causerie uiteen, waarom het noodig is, de sport in banen te leiden, die in overeenstemming zijn met Christelijk leven. Eenige oudere menschen hebben zich be reid verklaard, de vereeniging met raad en daad terzijde te staan. Spontaan gaven bijna alle aanwezige jongelui zich op als lid. Zij, die instemmen met de statuten, kunnen zich alsnog aan melden. Het ligt in de bedoeling volgende week te gaan oefenen op een terrein aan den Zwanenburgschen weg. A. G. O. Wij vestigen de aandacht op den eersten avond die de vereeniging A. G. O. in- dit seizoen geeft op Woensdag 23 October. Optreden van Willem Andriessen, piano. Als tweede avond is vastgesteld Vrijdag 8 November. Optreden van de Haghespe-r Iers met „Zestien jaar". MIDDELBURG Provinciale Zeeuwsche vereeniging ,jHet Groene Kruis". Het hoofdbestuur van de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging „Het Groene Kruis" heeft een buitengewone algemeene vergade ring uitgeschreven tegen Donderdag 31 October, welke vergadering gehouden zal worden in de bovenzaal van „de Vergenoe ging" te Middelburg. Ten eerste zal na de opening rapport worden uitgebracht omtrent den financiee- len toestand der vereeniging en het beheer van den overleden ex-penningmeester, waarna een voorspel aan de orde komt tot machtiging tot het aangaan eener kasgeld- leening tegen de laagst mogelijk rente. Ten slotte zal moeten worden voorzien in twee vacatures in het hoofdbestuur en wel ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den voorzitter, dr. C. E. Plugge te Souburg, die zitting had voor het district Walcheren en in de vaca ture ontsta?.n door het aftreden van den inmiddels overleden secretaris-penning meester M. Nieuwenhuijse, die het district Zuid-Beveland vertegenwoordigde. De op roepingsbrief is namens het hoofdbestuur get eek end door de heeren C. Dieleman te Tholen, vice-voorzitter en P. L. Abrahamse te Vlissingen, waarnemend secretaris. Bond Van luxe verhuur- en taxi-auto ondernemingen. In de bovenzaal van „De Nieuwe Land bouw" op de Markt te Middelburg werd gisteren een vergadering gehouden door den Ned. Bond van Luxe Verhuur- en Taxi-auto Ondernemers, aangesloten bij den Kon. Ned. Middenstandsbon Op deze vergadering waren verschillen de ondernemers aanwezig ;n een groot deel van de onlangs opgerichte afdeeling Vlis singen. De spreker van dezen s/vond, de heer J. Beerenberg, algemeen se cretaris van bo- vengenoemden bond, heette de aanwezigen welkom en in het bijzonder den heer L. J. M. Quasters, die verzocht was hier aanwe zig. te zyn zijn kwaliteit als voorzitter van het Zuidelijk district XIV ^an den Kon. Ned. Middenstandsbond. Spreker zette op duidelijke wijze het doel van deze vergadering uiteen en was er van overtuigd, dat het ook te Middelburg nog lang geen rozengeur en maneschijn zal zijn met genoemde bedrijven. Het was de bedoeling om te komen tot het stichten van een speciale vakgroep, waarbij alleen aangeslotc - kunnen zijn, zij die werkelijk uitsluitend het bedrijf uitoefe nen, wat hy nader definieerde. Andere bonden, als door spreker bedoeld, zijn er niet, deze hebben wel hier én daar op het gebied van verkeerstoestanden ver beteringen helpen scheppen, maar om een behoorlyk en verdedigbaar tarief te doen in stellen, dat is een van de hoofdpunten van onzen bond. De bond heeft thans 32 afdeelingen, met als ruggesteun den Kon. Ned!. Midden standshond met haar bijna' 40.000 leden eh te Rotterdam is thans, met medewerking van het gemeente-bestuur, onder .politie controle een vast tarief voor allen inge voerd. Het is de bedoeling der regeering om een rijksvergunningsstelsel in het leven te roe pen, waarbij onze bond als adviseur zal op treden. Zeer zeker zal dit een stap in de goede richting zijn, als alleen onder bepaalde voorwaarden vergunningen zullen worden afgegeven, snorderij en beunhazerij zal dan BEZOEKT DE DEMONSTRATIE op Vrijdag 18 October - half drie. Toonzaal Koningsweg 45 N.V, P.Z.EJVL den kop worden ingedrukt en het personeel zal dan ook weer kunnen worden uitgebreid, zoodat dan in de toekomst de ondernemers niet meer dag en nacht in touw behoeven te zijn om een schamel stukje brood te ver dienen. Spreker ontveinsde zich niet, dat er nog heel wat water door de Schelde zal moeten vloeien eer al onze wenschen vervuld zullen zijn, maar hoe langer we talmen, des te langer zal het duren. Het doel van den Bond is samengevat en in negen punten als volgt vastgelegd 1. Een behoorlijke organisatie van luxe- verhuur- en taxi-ondernemers in Nederland. 2. Prijsregelend optreden ten lande inza ke vervoerprijs per K.M. 3. Overleg met de regeering en gemeente besturen inzaxe hét oprichten van nieuwe luxe verhuur- en taxi-ondernemingen. 4. Een landelijke regeling inzake perso- neel-regeling en medezegging in personeel- zaken, die regeering en gemeente wenschen te maken. 5. Internationale overeenkomst inzake rei zigers-vervoer over de grenzen met de lan den België, Duitpchland en Nederland. 6. Actie tegen de hooge verzekerings- premiën. 7. Geen overheids- of semi-overheidsbe- drijf zal door oprichting van luxe-verhuur- of taxi-autodienet het particuliere initiatief beconcurreercn. 8. Geen verhoogin^ van meerdere lasten op het bedrijf (wegen- en benzinebelasting). 9. Wij willen in alle jlaatsen een bonafide luxe-verhuur- en taxi-bedrijf. Ai deze 9 punten werden door spreker op duidelijke wijze nader toegelicht. Er zijn toestanden dat particulieren than3 's Zondags hun wagen in den verhuur bren gen tegen zoodanige prijzen, waartegen een ondernemer, die op vasue ïasten zit, niet op kan. Ook de arbeiders in onze bedrijven dienen wij behoorlijk te kunnen betalen en wij we ten ons verzekerd van de medewerking van d^ arbeidersorganisaties. Na deze heldere uiteenzetting werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld vra gen te stellen, waarvan 'Hn ook ruim ge bruik werd gemaakc. Ten slotte gaven zich 6 ondernemers op en zal men trachten te komen tot oprichting van den kring Wal cheren. By de rondvraag kwamen nog enkele be langrijke punten naar voren en kreeg ook de heer L. J. M. Quasters nog even de gele genheid op te wekken ook naar buiten uit en vooral ook te Middelbi rg aansluiting te propageeren bij den Kon. Ned. Midden standsbond. Hij betreurde het dat Middel burg door achter te blijven niet aan de groo- te Middenstands-campagne „de Mica" kan mede doen. Het :3 te Vlissingen thans een opgewekt feest. De heer Beerenberg sprak daarna het slotwoord en hoopte dat door samenwerking de onderlinge kleine geschillen, die er nu éénmaai óveral zijn; zullen worden vergeten en op de vogendè vergadering, die op Don derdag 24 October a.s. zal worden gehouden, hoopte hy allen weer te zien, ook de ach terblijvers én' sloot hierna te half twaalf de vergadering. SLUIS De Chineesche krab ook in het banaal Sluis-Brugge. De heer J. F. Bauer te Sint Anna ter Muiden (gem. Sluis) zond aan „de Tele graaf" twee formidabélè exemplaren van de Chineesche Wolharidkrab. Het blykt, dat deze plaag thans ook is doorgedron gen tot de Zeeuwsche -en Vlaamsche bin nenwateren. De heer Bauer deelt aan het blad medé, dat hij en de visschers Piet Gevaert eri' Janus! Ma.as de -krabben thans gerégeld ih het kanaal Sluts-rBrugge van gen. Verleden jaar werd slechts sporadisch een exemplaar aangetroffen; Zij komen vooral des nachts en bij Z.O.-wind over land over Lapscheure (Belg. West-Vlaan deren) naar die streken wandelen, schrijft de heer Bauer. HULST Een felle brand. In de sigarenfabriek van den heer J. Neefs, staande aan de Pierssensstraat te Hulst, is gisterennacht brand uitgebroken. In enkele öogenblikken was de fabriek één vuurzee. Kort na het uitbreken van den brand werd een aangrenzende stal door het vuur aangetast. Twee varkens heb ben hierbij den dood in de vlammen ge vonden. De bewoners van de Pierssens straat hadden met het oog op het gevaar van overslaan dér vlammen reeds hun woningen verlaten. Het woonhuis van den bakker Th. v. d. Broecke werd een oogen- blik ernstig door de vuurzee bedreigd, doch de gunstige windrichting en het krachtige optreden van de brandweer wis ten erger te voorkomen. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering ge dekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Aantal werkzoekenden in Z.-Vlaanderen. Aantal ingeschreven werkzoekenden bij de organen der arbeidsbemiddeling in Z. Vlaanderen over de maand September 1935 Aardenburg 1, Axel 141, Biervliet 9, Boschkapellë 31, Breslcens 11, Cadzand Clinge 30; Eede Graauw en Langendam 13, Groede Hengstdijk 4, Hoek 45, Hon- teniese 57, Hoofdplaat Hulst 52, Koe wacht 1, Nie"wvliet Oostburg 6, Osse- nisse 6, Overslag -Philippine 35, Retran- chement Sas van Gent 59, Schoondijke St. Janstecn 31, St. Krüis 2, Sluis 10 Stoppeldijk 9, Waterlandkerkje West- dorpe 58, IJzendijke 4, Zaamslag 46, Zuid- dorpe 9, Zuidzande 3. Totaal 673, Terneu- zen 572. Algemeen totaal 1245. De bietencampagne in Zeeuwsch- Vlaanderen. Men schrijft aan de „N.R.Ct." Ofschoon in mindere mate dan vroeger jaren is de bietencampagne in dit gewest toch nog het drukste en loonendste seizoen werk voor de daarbij te werk gestelden. Voor velen beteekent de bietentijd een laat ste werkgelegenheid voor de komende win termaanden. Het aantal werkkrachten is de laatste maanden jchter ingekrompen en ook duurt de campagne niet meer zoo lang als vroeger, toen deze meermalen pas in Janu ari beëindigd werd. De bietencampagne brengt velen in Zeeuwsch-Vlaanderen voordeel, doch ook narigheden Zijn ér aan verbonden. Wanneer OOST- EN WEST-SOUBURG Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent kinderportemonnaie - met inhoud bij Hey- boer, Dijkstraat 36 rijwielplaatje bij Du- vekot, Nieuwstraatpakje boerenmutsen bij Bremer, Aldegondestraat 3 hand schoen bij P. van de Broeke, Braam straat 21 snoer waaraan stekkers en twee mutsjesbij A. Tellier, brugwachter. RITTHEM Ontslag gevraagd. De heer C. Bolier, sedert 1901 sluismees- ter en. dijk wachter aan de Zuidwatering heeft alszoodanigtegen 1 Januari 1936 wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd bij het bestuur van den polder Walcheren ontslag aangevraagd. IEDEREN DAG EEN NIEUWE WEDSTRIJD! Denk niet: „ik zou wel graag een nieuw rijwiel hebben!" - win er een! Of, als U geld noodig hebt voor het een of ander, f 35.— in contanten! Hoe? Al heel eenvoudig. De fabrikanten van Palmolive noodigen U uit in 30 woorden te zeg gen, waarom U Palmolive zeep verkiest* U weet natuurlijk dat er sedert eeuwen geen beter cosmetisch middel bestaat dan het mengsel van palm- en olijfolie, waaruit de beroemde Palmolive zeep. bereid wordt. Millioenen vrouwen gebruiken Palmolive dagelijks niet alleen als zeep, maar meer nog als schoonheidsmiddel! Maak gebruik van deze gelegenheid om een prijs te winnen en tegelijkertijd de eigenschappen van deze zeep. in de praktijk te leeren kennen. Dagelijks worden er een Fongers rijwiel (waarde f 39.50) of f 35.in contanten èn 50 waardevolle extra prijzen beschikbaar gesteld, èn bovendien ééns per maand een hoofdprijs van f 500.— LEES DEZE EENVOUDIGE REGELS: ^Ga naar Uw winkelier en koop 3 stukken Palmolive zeep voor 37Vj cfc Van hem ontvangt U alle bizonderheden. Schrijf ons in 30 woorden of minder waarom U Palmolive zeep verkiest.Vermeld ook den naam van Uw winkelier. Wij kijken niet naar literaire waarde - de beste idee zal winnen. I Stuur Uw opgave naar Palmolive, Postbus 671, A'dam-C., onder bijvoeging van 3 zwarte banden van de Palmolive verpakking. Het staat ieder vrij zoo vaak in te zenden als hij wil. Voor iedere inzending 3 zwarte banden bijvoegen. felle regenvlagen de landerijen striemen of de eerste nachtvorsten zijn ingetreden is het bieten rooien zwaar werk, terwijl dan bovendien hot vervoer van de landerijen naar de los- en laadplaatsen groote moei lijkheden ondervindt. Het vervoer gaat evenwel vlugger dan voorheen, daar dit te genwoordig veel met vrachtauto's ge schiedt. Vele wegen in Zeeuwsch-Vlaanderen ver- keeren nog in een slechten toestand en bij langdurigen regenval worden deze er tij dens het bietenvervoer niet beter op. Zij zijn dan bedekt met een dikke vette laag klei of modder, t u-wiji langs den kant meerma len vry diepe poelen ontstaan door het wagenslag. Ger. Gem. Beroepen te Terneuzen W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid. Overdracht van de Basiliek te Hulst. Op Donderdag 24 October a.s. zal door den minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen de gerestaureerde Basiliek of St. Willibrorduskerk te Hulst feestelijk aan het R.Kath. kerkbestuur worden overgedra gen. Daarbij zullen o.m. tegenwoordig zijn dr. Kalf, directeur van rijksmonumenten zorg en de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. Quarles van Ufford. Mgr. Jansen. De algemeene toestand van mgr. Jansen, aartsbisschop van Utrecht, is nog voort durend achteruitgaande en kans op gene zing of herstel is uitgesloten. Hoewel nog geen oogenblikkelyk ster vensgevaar aanwezig is, is het ziektebeeld van dien aard, dat men voortdurend op het ergste voorbereid is. Examens. Voor het examen apothekers-assistent is te Utrecht geslaagd de heer J.; A. de Roos, alhier. De luitenant ter zee 2e klasse J. P. A. Dekker, dienende aan boord van Hr. Ms. politievaartuig „Nautilus", wordt 22 Octo ber overgeplaatst op het wachtschip te Willemsoord. Bij ministerieele beschikking is bepaald, dat van de lichting 1936 bij de le schóol- compagnie van het regiment kustartillerie in. Den Helder ingedeeld worden bij de le ploeg de dienstplichtigen uit het indee-' lingsdistrict Haarlem en zoo noodig uit Amsterdam bij de 2e ploeg drie-vierde gedeelte der dienstplichtigen zooveel mo gelijk uit de omgeving van Den Helder en een-vierde gedeelte zooveel mogelijk uit de omgeving van IJmuiden. Het katapultvliegtuig van de Kon. Ned. marine. Het watervliegtuig C Xl-b, dat door da N ederlandsche vliegtuigenfabriek voor de marine gebouwd wordt, is thans met de laatste proefvluchten bezig, die zeer naar wensch verloopen. De tijd nadert dan ook snel, waarop de marine h°-t toestel zal kunnen overnemen. Zooals men weet is dit toestel ingericht om afgeschoten te worden door middel van een katapult van het dek van de kruiser „de Ruyter",-

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 1