500 300 25 MAANDAG EERSTE BLAD <No.'200> 73e Jaargang UitgaveFirma F. VAN DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PRQVINCIENIEUWS ■1933! ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk f3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. f3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van I5 regels fl.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels f 1.alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van een anderen vinger. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen HET WANDELHOOFD. Een kort maar vruchtbaar bezoek. Zagen, boren, beitelen en schaven. Zie daar in hoofdzaak het nijver bedrijf waar aan het oog zich verlustigt. En daar tegen over de pier, die zich vanaf den wal gezien hoog.gerugd priemt maar den ziltigen stroom en die we langs een smal plan* kier bestijgen. De bevloering laat nog op zich wachten, doch vóór ons zien we de kaarsrechte baan, die zich honderd meter ver over vier span ningen uitstrekt. Rechts en links van ons pad zien we de blootliggende draagbalken en binten waaronder het woelende water in jeen zonlichte schittering. Fataal voor bebrilde, onwennige oogen Honderd meter ver uit den wal gaan wij voort en. stuiten dan op het open vale, waar over de vijfde en laatste overspanning moet komen. Een geweldig gat met een glinste- renden woeligen bodem. Maar ook dit zal over enkele weken overbrugd kunnen zijn, waardoor de pier haar volle lengte van 150 meter zal hebben bereikt. Men is druk bezig op de rotonde daar voor ons, die zich als een klein eiland vertoont en waarop de groote attractie van de pier, het café, moet verrijzen. Wij wenden ons om naar den Zeeboule- Vard en het drukbezochte strand. Hoe an ders komt ons dit voor. Reeds bp dezen kleinen afstand wordt de aanblik mooier en rijker en krijgt men een ruimer aspect op de verre en naaste omgeving. De grillige kustlijn krijgt een anderen loop en wan neer over enkele weken ook de rotonde toe gankelijk zal zijn, zal tevens de „Nolle- punt" als obstakel vervallen en ons een ruimeren blik in Westelijke richting gun nen. Wij keeren terug, doch in dit kortston dig bezoek hebben wij vast kunnen stellen dat zelfs honderd meter zeer ver kan zijn. ,ver genoeg om een bijzonder en mooier cachet aan de omgeving van een pier te kunnen geven. Op veiliger bodem ontmoeten wij den ar chitect van de pier, den heer J. Götze. Hij is met het technisch toezicht belast en vormt als 't ware den scnakel tusschen de N.V. Associatie voor Beheer en Trustzaken te Amsterdam en den bouwer der pier. Wij zijn het eens dat 't werk nu opschiet. Er heerscht thans een prettige geest. Een geest, ontstaan door den arbeid die vordert. Hij vertelt ons, dat binnen enkele dagen de heibok voor goed zal verdwijnen en van de plus minuis veertig werkende menschen er eenigen moeten bedankt worden. Wij zien nog eens om naar de pier als wij weggaan en trekken ook onze con- jelusie. Een frïssche geest heerscht er nu, want het lied van den arbeid klinkt en al is het in zagende tonen het klinkt goed. Er wordt gewerkt met zichtbare am bitie. Er zit pit in de leiding maar ook in het vorderende lichaam der pier die nu reeds haar vormen laat gissen. En met meer resultaat gaan wij heen, overtuigd dat een krachtige hand het roer heeft genomen. f' Het bestuur der N.V. „Wandelhoofd Vlis singen" is samengesteld uit de heeren Posthumus Merjes en E. Götze, architecten, F. J. Wendelaar, commissionairs in effec ten, J. D. Brand, president-comm. van de Kon. Paketvaart Mij. en J. A. Josephus Jitta, allen te Amsterdam. Provinciale en Zeeuwsche Kampioen- Zwemwedstrijden. Ofschoon de door de zwem- en poloclub „De Zeehond" (onderafd. van de V.Z.C.) uitgeschreven provinciale zwemwedstrijden, waarbij tevens de kampioenschappen 1935 van den Zeeuwschen Zwemkring verzwom- men werden, eerst daags te voren in de plaatselijke pers waren gepubliceerd, was er Zaterdagmiddag aan beide kanaaloevers bij de zwemschool toch nog veel publiek, dat met belangstelling en enthousiasme een groot deel van den door den voorzitter- kamprechter, den heer J. J. de Jong, ge leiden en uit 15 nummers bestaanden vreedzamen strijd tusschen zwemmers en zwemsters, beboerende tot ,,De Bruinvisch" (Sas van Gent), „De Zeehond" (Vlissin gen), „Lu^tor et Emergo" .(Middelburg), ,/t Sas" (Goes), „De Schelde" (Terneuzen) en „Scheldestroom" (Breskens), heeft ge volgd. In den loop van den stralenden zo mermiddag verzuurde het weer allengskens, een flinke regenbui ontlastte zich, het werd een sauve qui peut en de laatste nummers moesten zoowel in als uit het water nat worden afgewerkt. Deze ongunstige verandering in de weers gesteldheid werd mede oorzaak, dat de polo-wedstrijd VlissingenSas van Gent moest worden afgelast, evenals het verras singsnummer van de V.R.B., wier leden, onder leiding van den heer P. J. Gilissen, reeds eerder een demonstratie hiadden ge geven in popduiken op 3 M., popduiken uit gesloten kist op 3 k 4 M. diepte (in werke lijkheid lag de kist 5 M. diep, doch dit bleek voor Schouwenaar geen bezwaar te zijn) en onder water zwemmen, waarbij zelfs een afstand van 40 M. werd bereikt. Direct na afloop van den wedstrijd wer den de uit wisselbeker, medailles en kunst voorwerpen bestaande prijzen op de zwem inrichting van de V.Z.C. uitgereikt. De voorzitter der vereeniging, de heer J. J. van der Jagt, dankte autoriteiten en verde re personen voor de ook deze maal weder om ondervonden medewerking, waardoor de wedstrijden konden plaats vinden. Het deed spr. genoegen, dat de wethouders, de heeren P. G. Laernoes en W. P. Edelman, die de zwemsport een goed hart toedragen, van hun belangstelling blijk gaven en ver zocht den heer Laernoes, daar de voorzitter van den Z.Z.K., burgemeester Van Woel- deren verhinderd was, wel de prijzen te willen uitreiken, waaraan deze verklaarde volgaarne te willen voldoen, onder opmer king, dat, hoewel er naar buiten niet veel van deze wedstrijden gebleken is, er inder daad toch veel werk aan het organiseeren verbonden was, vooral voor de V.Z.C. en De Zeehond, benevens voor de vereenigingen uit de overige plaatsen in Zeeland. Nadat de prijsuitdeeling was geschied heeft de secretaris der V.Z.C., de heer J. Prins, namens het bestuur dank gebracht aan het personeel voor den velen arbeid door hetzelve gepresteerd en mej. Prins en de heeren Pantus en Auer een stoffelijk blijk van tevredenheid overhandigd, voor welke waardeering de heer Pantus namens hun drieën dank betuigde. De uitslagen luiden 100 M. vrije sliag dames (kampioen schap) 1. T. de Jong, Vlissingen, 1 m. 26 2/5 sec. 2. B. IJsebaert, Sas van Gent, 1 m. 30 2/5 sec 3. L. van Vooren, Bres kens, 1 m. 36 1/5 sec. 100 M. rugslag heeren (kampioenschap) 1. J. Molema, Terneuzen, 1 m. 30 3/5 sec. 100 M. schoolslag dames (kampioen schap) 1. C. van der Graaf, Goes, 1 m. 38 sec.2. J. Lammens, Sas van Gent. 1 m. 41 1/5 sec. 3. G. van Melle, Breskens, 1 m. 41 2/5 sec. Wisselkrans V.Z.C. M. Weijermans 1 m. 52 2/5 sec. 50 M. vrije slag jongens (provinciaal) van 1316 jaar 1. H. Pots, Vlissingen, 35 1/5 sec. 2. C. Claijsens, Sas van Gent, 37 sec. 3. C. Gillissen, Vlissingen, 37 3/5 sec. 4. M. Korver, Vlissingen, 38 sec. 100 M. schoolslag heeren (kampioen schap 1. A. Renique, Sas van Gent, 1 m. 29 sec. 2. G. Coreen, Goes, 1 m. 30 4/5 sec. 3. G. de Zeeuw, Sas van Gent, 1 m. 33 sec. 100 M. rugslag dames (kampioenschap) 1. C. van der Graaf, Goes, 1 m. 42 sec. 2. T. de Jong, Vlissingen, 1 m. 54 3/5 sec. 3. L. van Vooren, Breskens, 2 m. 100 M. vrije slag heeren (kampioen schap) 1. P. van Steveninck, Vlissingen, 1 m. 12 4/5 sec. 2. P. Neeteson, Sas van Gent, 1 m. 13 2/5 sec. 3. F. van Anraad, Vlissingen, 1 m. 17 2/5 sec. 50 M. schoolslag meisjes (provinciaal) van 1316 jaar 1. R. Kampman, Middel burg, 45 sec. 2. T. de Jong, Vlissingen 46 1/5 sec. 3. J. de Haan, Terneuzen, 48 sec. 4. M. Sinke, Goes, 48 1/5 sec. Wis selkrans mej. Prins thans definitief aan T. de Jong. 3 m. 50 M. wisselslag estafette heeren (kampioenschap) 1. P. van Steveninck, F. van Anraad, W. Ardewijn, Vlissingen, 1 m 55 3/5 sec. 2. J. Molema. G. Verlinde, H. Westefhof, Terneuzen, 1 m. 56 sec. 3. W. Vermaet, A. Renique, P. Neeteson, Sa3 van Gent, 1 m. 59 1/5 sec. 50 M. schoolslag jongens (provinciaal) van 1316 jaar 1. E. de Karn. Vlissingen, 44 4/5 sec. 2. H. Pots, Vlissingen, 46 2/5 sec. 3. H. Biezen, Breskens, 46 4/5 sec. 4. J. de Klerk, Middelburg, 47 sec. Wissel- beker de heer Pantus aan E. de Kam. 3 m. 50 M. wisselslag .estafette dames (kampioenschap) 1. I. Merk, M. Hoek, T. de Jong, Vlissingen, 2 m. 19 3/5 sec. 2, C. van der Graaf, C. Scheffers, J. Goed hart, Goes, 2 m. 21 1/5 sec 3. D. van Steen, J. Lammens, B. IJsebaert, Sas van Gent 2 m. 22 2/5 sec. 4. G. van Melle, T. Carels, R. van Vooren, Breskens, 2 m. 24 4/5 sec. 50 M. vrije slag meisjes (provinciaal) van 1316 jaar 1. T. de Jong, Vlissingen, 38 sec.2. B. IJsebaert, Sas van Gent, 39 4/5 sec.3. M. Sinke. Goes, 45 sec. Troostprijs jongste deelneemster V.Z.C. aan S- van der Most. 5 m. 50 M. vrije slag estafette heeren (kampioenschap) L P. Weijermans, H. Kodde, W. Ardewijn, F. van Anraad, P. van Steveninck, Vlissingen, 2 m. 46 sec.2. G. de Zeeuw, B. Bel, B. Claijsens, H. Stubbé, P. van Neeteson, Sas van Gent, 2 m. 52 sec.3. A. Bliek, G. Visser, J. Molema, H. Westerhof, A. Verstraeten, Terneuzen, 3 m. 02 sec. 5 m. 50 M. vrij*© slag estafette dames (kampioenschap) 1. M. de Wolf, B. van der Broeke, S. van der Most, I. Merk, T. de Jong, Vlissingen, 3 m. 45 sec. Dit was de eenigste ploeg, daar Terneuzen onvolle dig werd, door vertrek van twee deelneem sters. 600 M. vrije slag (provinciaal) dames 1. G. van Melle, Breskens, 12 m. 35 sec. 2, B. van der Broek, Vlissingen, 13 m. 24 2/5 sec3. C. Carels, Breskens, 13 m. 40 sec. 600 M. vrije slag (provinciaal) heeren 1. F. van Anraad, Vlissingen, 10 m. 46 1/5 sec 2. P. van Steveninck, Vlissingen, 10 m. 55 3/5 sec.3. A. Moókhoek, Breskens 11 m. 07 3/5 sec 4. R. de Bel, Sas van Gent, 12 m. 53 3/5 sec. Troostprijs jongste deelne mer V.Z.C. aan C. Wagenaar. De jongste deelnemer uit Middelburg, Jan Wondergem (14 jaar), maakte een tijd van 12 m. 36 sec. Badhuis aan de Bonedijkestraat. Gedurende de week van 19 tot 24 Augus tus werden in het badhuis 295 baden geno men en wel 204 door heeren, 77 door dames en 14 door kinderen. Zeeuwsche Coöperatiedag. Door de coöperatieve vereeniging „De Broederband" alhier is in samenwerking met de coöperaties „De Broederband" en „Vooruit" te Middelburg eh „Ons Belang" te Goes Zaterdag een Zeeuwsche Cóöpera- torendag gehouden. Het doel van dezen dag was om de leden van de verschillende coöperaties, die allen zijn aangesloten bij den Centralen Bond van Coöp. Verbruiksvereenigingen, in een ge meenschappelijke bijeenkomst de eenheid te doen gevoelen van de coöperatie, wier stre ven het is de belangen der verbruikers te dienen. De wereld-coöperatiedag is de tweede Woensdag in Juli, doch de voorbereiding was te kort om op dien datum een feeste lijke bijeenkomst te houden. Het was een gezellige drukte, die er om streeks half 3 bij de bakkerij van „de Broe derband" aan den Singelweg heerschte. Ongeveer 1100 kinderen, afkomstig uit Vlissingen, Souburg. Middelburg, Domburg en Goes stonden hier opgesteld. De fleurige zomerjurkjes en de kleurige coöperatievlag getjes vormden het geheel tot een zeer lan gen en vroolijken stoet. Een 700 ouderen sloten zich hierbij aan. Voorafgegaan door het muziekgezelschap „Ons Genoegen" werd door de stad naar den tuin van de Willem III gemarcheerd, waarbij „Ons Genoegen" en de muziekver- eeniging „Excelsior" uit Middelburg, die ook in den stoet medeging, er om beurten lustig op los bliezen. Nadat alle kinderen in den tuin hadden plaats genomen, hetgeen door de uitsteken de regeling zeer vlot geschiedde, nam de heer L. P. van OorscTot het woord om allen te verwelkomen. Hij wees er op, dat allen broertjes en zusjes waren van één groote coöperatieve familie. De toekomst is aan de jeugd, daarom moeten allen in coöperatief verband worden samengevat. De coöperatie „de Broederband" heeft dezen prettigen middag den kinderen aangeboden. Hierna trad op de heer Henry Nolles, geassisteerd door mej. Marina Goudswaard, beiden uit Scheveningen. met hun poppen kast voor de vertooning van „De vroolijke avonturen van slimme Hans". Dat de heer Nolles er slag van heeft met kinderen om te gaan is dezen middag wel gebleken. Reeds voor de vertooning een aanvang nam had hij ze op zijn hand. En of de kinderen genoten Aanhoudend hoorde men den gullen kinderlach en klonk een koor van kinderstemmen over het plein. Met stralende gezichten genoten zij van het ge- bodene. Juist was de eerste vertooning afgeloo- pen en zou mej. C. Bos uit Den Haag haar propagandarede uitspreken, toen de regen als spelbreker optrad. Hierop had nu wel niemand gerekend. En 't bleef regenen, 't Werd onmogelijk deze zoo mooi fcègonnen bijeenkomst voort te zetten. Na geruimen tijd gewacht te heb ben, moest de heer Van Oorschot dan ook mededeelen dat van een verdere afwerking van het programm moest worden afgezien. Teleurgesteld over dezen natten afloop begaven allen zich huiswaarts. Door de per fecte organisatie had alies een zeer ylug verloop. Gememoreerd dient nog te worden de luidsprekerinstallatie, die door de firma Wessela uit Middelburg op het terrein was opgesteld en de medewerking van het Ned. Roode Kruis, waarvan twee zusters met de Middelburgsche coöperaties waren meege komen, Vereeniging voor Voortgezet, Nijverheidsonderwijs. In de dezer dagen gehouden vergadering van de Vereeniging voor Voortgezet Nij verheidsonderwijs, V.N.O., heeft de heer G. Wagenvoorde met het oog op zijn be noeming als directeur der avondschool voor N. O. te Vlissingen, ontslag genomen als voorzitter der vereeniging. Het bestuur bestaat nu uit de heeren L. van der Veen, voorzitter, J. Schouten, secretaris en K. Sloover, penningmeester. Op verzoek van de leden zal de heer Wagenvoorde voortaan deel uitmaken van den raad van toezicht, OOST- EN WEST-SOUBURG Uitvoeren schilderwerk. Burg. en Weth. van Oost en West Sou burg hebben Vrijdag onder de aldaar ge vestigde schilders aanbesteed het buiten schilderwerk aan 27 woningen van het ge meentelijk woningbedrijf en 6 schuurdeuren. Ingeschreven hebben I. Bril voor 710, A. Willeboordse voor 728, J. C. van Dijk voor 737.50 en Sturm en Daalhuizen voor 756.50. Het werk is gegund aan den iaag- sten inschrijver. Een vechtpartij. Toen 2 groenteventers uit Ritthem Za terdagmorgen met hun met een paard be spannen wagen elkaar in de Beciusstraat ontmoetten, ontstond er tusschen hen ruzie die in een vechtpartij overging. Het geval wilde dat zij hun wagens zoo gezet hadden dat ue daarvoor gespannen paarden elkander konden bereiken en naar elkaar beten. Een hunner een zekere T., die dit wilde beletten gaf beide paarden met de hand een klap op hun kop. De andere venter, een zekere De P. vloog daarop op T. af en met de woor den „dat moet je mij doen", begon de vechtpartij opnieuw. Toen een der omwo nenden zeide de politie te zullen waarschu wen, kwam door vertrek van de P. een ein de aan de ruzie. Broodnijd schijnt de oor zaak van de vechtpartij te zijn. Naar wij vernamen is de politie met een en ander in kennis gesteld. KOUDEKERKE Een concert. De muziekvereeniging „Voorwaarts" te Koudekerke, directeur de heer André J.Geij- sen, zal Woensdag 28 Augustus een con cert geven voor V.V.V. op het Vroon te Koudekerke bij Kaapduin en Zaterdag op het dorp op de tent ter gelegenheid van den verjaardag der Koningin. ARNEMUIDEN Fossielen opgevischt. Dezer dagen is door het motorvisschers- vaartuig „Arm. 9", schipper J. Schroevers, welke ter vangst was, opgevischt een bijna cirkelvormige groote tand en een schouderblad, vermoedelijk afkomstig van het voorwereldlijk dier, de „mammouth". De fossiele,n zyn door den schipper naar het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen te Middelburg overgebracht. Gevonden voorwerpen. Een rijwielmerk met etui. Inlichtingen ter Gemeentesecretarie te Arnemuiden. BRESKENS Gemeenteraad. Zaterdag kwam de raad van Breskens in openbare vergadering bijeen. Afwezig was de hoer Carels. De voorzitter deed mededeeling van een kennisgeving van den heer Cappon, waarin hij ontslag neemt als lid van den raad. De geloofsbrieven van zijn opvolger, den heer I. J. Verduijn, werden vervolgens onder zocht en in orde bevonden, zoodat tot diens toelating besloten werd. Aangeboden werd de begrooting voor 1936. Bij de rondvraag wees wethouder Cam- bier op de bezwaren, welke de garnalen- handel en de visschers ondervinden van de door de Visscherij-Centrale te heffen mono polierechten. Hij stelde voor de Centrale hierop te wijzen en op afschaffing van deze rechten aan te dringen. Met algemeene stemmen werd zulks 'besloten. Aan het slot der vergadering richtte do voorzitter waardeerende woorden tot de le den, die in de volgende periode geen zitting meer zullen hebben, in het bijzonder tot do heeren Luteijn en wethouder Cappon. GOES Concours Handboogsocieteit. Zaterdagmiddag hield de Kon. Hand boogsocieteit „Jacoba van Beijeren" haar jaarlrjksch concours, waaraan door 96 schutters werd deelgenomen van 17 ver schillende sociëteiten. De hoofdvogels werden als volgt gescho ten.: Hoofdvogel met wisselbeker door P. Remijnse te Oudelande, le zijvogel met medaille door C. Daalman te Kwaden- damme, 2e zijvogel met medaille door I. van Wingen te Ellewoutsdijk, le hoofdkal door L. Rijk te Ovezande en C. Geense te Ellewoutsdijk, 2e hoofdkal door C. van Liere te Ellewoutsdijk, le kleine kal door M. de Booij te Oudelande, 2e kleine aal door I. Slabbekoorn te Kloosterzande. De meeste vogels werden geschoten door B. de Klerk te Kapelle. Door den regen kon de kamp om de meeste kleppen niet doorgaan. 's-HEERABTSKERKE Gelukkige gemeente. De kleine gemeente 's-Heer Abtskerke (433 inwoners) blijkt er financieel goed voor te staan. De gemeente-rekening van 1934 sloot met een batig saldo van 2750, of ruim ƒ2000 meer dan over 1933. De gemeenteraad besloot Zaterdag de' belastingen aanmerkelijk te verlagen. De opcenten op de grondbelasting (gebouwd) werden van 80 op 40 gebracht en die op de personeele belasting van 120 tot 50. Wij merken nog op, dat in deze gemeente geen opcenten op de fondsbelasting of ver mogensbelasting - worden- geheven. Krekelplaag in Zeeuwsch-Vlaanderen. Op verschillende plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen worden den laatsten tijd groote zwermen krekels aangetroffen. De diertjes verspreiden zich snel en zijn moeilijk te vangen, daar ze zich bij voorkeur schuil houden in de huizen op plaatsen, die moei lijk te bereiken zijn. Vooral des nachts zijn deze diertjes erg hinderlijk, door het vele lawaai, dat ze maken De bewoners doen al wat mogelijk in, om de lawaaimakers uit te roeien, doch tevergeefs. Slechts flinke re genval schijnt een eind. aan hun bestaan te kunnen maken. MARINE EN LEGER Bevorderingen bij de marine. Sergeant-monteur J. Prinsen tot majoor monteur, O.zeedienst Korp.-monteur J. C. Hoogstraten tot sergt.-monteur, wachtschip Willemsoord, Sergt.-timmerman J. Koelewijn tot maj. timmerman, Hospitaal Willemsoord. Korp.-timmerman A. v. d. Pijl tot sergt, timmerman, H. Hendrik. Maj.-telegrafist A. J. Woltering tot op- per-telegrafist, Wachtschip Willemsoord, (Walstation). Sergt.-telegrafist L. J. Koster tot maj. telegrafist, Gelderland. Met ontslag uit den zeedienst. Maj.-torpedomaker A. van der Oord. Sergt.-hofmeester G. A. Loesberg, sergt, kok N. W. Bunicich. De dienstplichtig korporaal J. R. Nijdani van het 14e regiment Infanterie is aange steld tot dienstpl. sergeant titulair. Het 3e en 14e regiment Infanterie te Bergen op Zoom, dat van 26 tot en met 30 Augustus 1935 wordt geconcentreerd te Breda voor deelname aan de vervolgoefé- ningen is heden vertrokken onder comman do van den majoor W. ridder van Rappard. LUCHTVAART Het einde van de rondvlucht. De lange pauze, welke de deelnemers aan; de Nederlandsche Rondvlucht 1935 Zater dag na aankomst op het marine-vliegkamp „de Kooy" bij Den Helder wachtte, is, dank zij het voortreffelijk werk van de organisa toren, op buitengewoon aangename wijzo gevuld geweest door een trip per autobua naar Huisduinen, waar menige Nederland sche en buitenlandsche sportvlieger zijn vlieguitrusting verving door een badpak en in zee verkoeling zocht tegen de ietwatf

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 1