R1EDEDEELJNGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS. GEMENGD NIEUWS RADIO-RUBRIEK VOOR DE HUISVROUWEN. Wij ontvingen van de Lever's Zeep-Maat- schappij N.V. een exemplaar van haar nieuwe „Radion"- waschhandleidirig ten dienste van de huisvrouwen. Het is een werkje van 24 pagina's met fraaien kleuromslag en verlucht met vele aardige kleurenillustraties van de hand van den Rotterdamschen reclameteekenaar De Wilde. Het bevat voor onze huisvrouwen veel wetenswaardigs, o.a. zeer nuttige wenken bij de waschbehandeling van het huishoud- goed, kousen, sokken, gekleurd goed, wol, gebreid goed, enz. waarbij 't Nederlandsch zelfwerkend wasehmiddel „Radion" prach tige diensten zal bewijzen. Voorts waarde volle aanwijzingen over het opmaken en strijken en het verwijderen van vlekken, welke zelfs voor de meest ervaren huis vrouw, een welkome aanwinst zullen vor men. Broerse, S. Schipper, M. la Soe 3 m. 6.2 sec. ploeg 2 J. Hoogesteger, J. Suur- mond, K. Melis 2 m. 52.8 sec. ploeg 3 B, Logeman, G. Graves, A. Davi sec. ploeg 4 Mej. Graves, F. Visser, J. Overbeke 2 m. 47.2 sec. 3 m. 50 M. estafette heeren Ploeg 1F. van de Velde, L. de Priester, M. de Klerck 2 m. 15.5 sec. ploeg 2 H. Davidse, A. Tienpond, P. Sturm 2 m. 25.5 sec. ploeg 3 F. Meyers, S. van Eenennaam, P. van Driel 2 m. 4.6 sec. ploeg 4 P. Ratelband J. van Eenennaam, D. M. Beneder 2 m. 24.8 sec. ploeg 5 B. J. Sonius, L. Bosselaar, P. Meulenberg 2 m. 15.8 sec. 50 M. vrije slag veteranen W. Meijns- bergen 88.2 sec., J. Vrij 63.4 sec., N. Nonhe bel 110 sec., J. Aleva 63.3 sec., J. van Oor schot 70.2 sec., J. Vos 56 sec. Na afloop van de wedstrijden werd aan den heer Daniëlse, badmeester, een arm bandhorloge, aan zijn assistent den heer De Jong, een luidspreker en aan de badjuf frouw bloemen aangeboden door de leerlin gen van 1935. Des avonds werden in café „de Zwaan" in een gezellig samenzijn de prijzen uitge reikt. Een zwemwedstrijd. Zaterdag heeft in Breskens een zwem wedstrijd plaats gehad, welke was uitge schreven door de zwemclub „de Schelde- stroom. Aan dezen wedstrijd werd deelge nomen door de organiseerende vereeniging, „de Schelde" uit Terneuzen, „'t Sas" uit Goes, „de Bruinvisch" uit Sas van Gent en de „Vlissingsche Zwemclub". In dezen wedstrijd wist de „Vlissingsche Zwemclub" beslag te leggen op zes eerste prijzen, drie tweede en twee derde. De prijzen werden als volgt behaald Een eerste prijs op 1500 M. vrije slag door F. van Anraad en op dezelfde baan voor de damesklasse een le prijs door mej. I. Merk. Op de 100 M. vrije slag dames T. de 'Jong een eersten prijs. 100 M. vrije slag heeren le prijs F. van Anraad, 2e prijs P. van Steveninck. Estafette heeren le prijs door de ploeg van de V.Z.C. met de heeren F. van An raad, P. Steveninck en W. Ardewijn. Estafette dames de ploeg van de V.Z.C. met de dames I. Merk, M. Hoek en T. de Jong. 25 M. schoolslag voor jongens tot 13 jaar 2e prijs L. de Jong. 50 M. schoolslag meisjes 13 tot 16 jaar 2e prijs M. Hoek. 50 M. rugslag dames 2e prijs T. de Jong. 50 M. rugslag heeren F. van Anraad •3-2 prijs. WIELRENNEN; Ronde van Middelburg. Te Middelburg is een wielerwedstrijd gehouden op den weg, waarbij de voorge schreven route *18 maal moest worden ge reden tot een totaal afstand van 72 K.M. Er bestond voor dezen wedstrijd een flinke belangstelling, bekende amateur-rijders hadden ingeschreven. De uitslag was 1. G. Schulte, Amster dam, 2 u. 21 min. 2. C. v. d. Voorde, Clin- ge 3. V. C. van Gent, Merxem (B.) 4. W. Buijze, Roosendaal 5. Timmerman, Rotterdam 6. L. v. d. Kooy, Rotterdam 7. A. Pijnenburg, Tilburg 8. Bokelaar, Roosendaal 9. J. Coudenaarde, Rotter dam 10. A. Oerlemans, Bergen op Zoom 11. G. van Acquooi, Zaltbommel12. P. Loug, Antwerpen 13 W. Berlijn, Ouder kerk 14. H. v. d. Hiele, Middelburg 15. C. de Keijzer, Den Haag 16. P. Koster, Middelburg. Laatstgenoemde won 'n extra prijs voor den eerstaankomenden nieuweling van Zuid Beveland en Walcheren, G. Schulte en A. Oerlemans wonnen een premie. De vereenigingsprijs werd gewonnen door de „Raayberg" te Bergen op Zoom, voor het grootst aantal mederijdende leden en voor de best geplaatste renners. De wereldwielerkampioenschappen op den weg, te Floreffe. Onder buitengewoon groote belangstel ling van de zijde van het publiek zijn gis teren de wereldkampioenschappen wielren nen op den weg te Floreffe in België, ver reden. Onze Hollandsche renners, amateurs zoowel als profs, hebben hier wel zeer ma gere resultaten behaald. Van de amateurs wist alleen Nuijten zich nog met een zeer grooten achterstand te classificeeren en wel op de 22e plaats, terwijl Schippers reeds in de vijfde ronde na een valpartij den strijd moest opgeven en Braspenning een der mate grooten achterstand had, dat hij niet pieer geclassificeerd werd. Bij de professionals moesten twee Neder- landsche renners, Middelkamp en Heeren, opgeven wegens machinepech, terwijl de derde Nederlander, Stuijts, niet geclasseerd binnen kwam. De einduitslagen van den wedstrijd der amateurs luidt 1. Mancini (Italië) 162 K.M. in 4 uur 37 min. 16 seconden, 2. Charpentier (Frankryk) op 17 sec., 3. Grundhall (Denemarken) idem, 4. Buch- walder (Zwitserland) op 1 m. 45 sec., 5. Dellangia (Italië) idem, 6. Gustafsson (Zweden) idem, 7. Schnalek (Oostenrijk) idem, 8. Ott (Zwitserland) idem, 9. Wolkert (Duitschland) op 2 min. 55 sec., 10. Soe- rensen (Denemarken) idem, 11. Stallard (Engeland) idem, 12. Lober (Duitschland) idem, 13. Majerus (Luxemburg) idem, 14. Krbec (Tsjecho-Slowakye) idem, 15. Didier (Luxemburg) idem, 16. Kuhn (Oostenrijk) idem, 17. Bizzi (Italië) idem, 18. Niever- geldt (Zwitserland) idem, 19. Youll (Enge land) idem, 20. Dehogne (België) op 3 min. 48 sec., 21. Vergili (Frankrijk) op 5 min. 03 sec., 22. Nuyten (Nederland) op 5 min. 03 sec., 23. Berg (Zweden) op 5 min. 40 sec. De wedstrijd der professionals had den volgenden uitslag 1. Jan Aerts 216 K.M. in 6 uur 5 minuten 19 seconden 2. Montero (Spanje) 6 uur 8 min. 14 sec., 3. Danneels (België) 6 uur 14 min. 27 sec., 4. Bini (Italië) 6 uur 16 min. 22 sec., 5. Am- berg (Zwitserland) op 2 lengten, 6. Wersch (Luxemburg) op 1 wiel, 7. Clemens (Lu xemburg) op 20 cM., 8. Opperman (Italië) zelfde tijd. WANDELEN: Een bondsmarsch van 30 K.M. De Zuidelijke Wandelsport Bond (waar bij aangesloten de centrale's Breda, Tilburg, Den Bosch en Goes) houdt dit jaar den jaar- lrjkschen bondsmarsch te Tilburg. Aan dezen tocht van 30 K.M. kan door iedereen, die den leeftijd van 12 jaar heeft bereikt worden deelgenomen. Zij, die den tocht binnen 6 uur volbren gen, ontvangen na afloop de fraaie bonds- medaille, terwijl deelnemende groepen bovendien nog een korpsprijs ontvangen. De verzorging heeft plaats door de Til- burgsche Roode Kruis Transport Colonne, terwijl voor uitvallers een auto disponibel is. Noodweer ooven 's-Gra- venhage. De Residentie is Zondag morgen geteisterd door een zwaar nood weer. Omstreeks 11 uur 's morgens ont lastte zich boven Den Haag en Schevenin- gen een onweer van bijna ongekende he vigheid. Bliksem en donder volgden elkaar met groote hevigheid op, een bewijs hoe dicht het bij was, doch bovendien was er een wolkbreuk, welke zeer veel ongemak veroorzaakte. Scheveningen were wel heel erg getroffen. Er waren 's morgens met het toen nog mooie weer, heel wat badgas ten gearriveerd, ook uit andere plaatsen, en voor die allen werd het een sauve qui peut toen de bui los barstte. Tot overmaat van ramp werd het tramverkeer met de lijnen 9 en 15 door een blikseminslag op de bovenleiding, ernstig gestoord, zoodat er aan wegkomen uit de overgoten badplaats ook vrijwel niet te denken viel. De taxi-on dernemingen maakten dan ook goede za ken. Nog erger waren de bewoners van Scheveningen er aan toe. Daar toch bevin den zich vele huizen met sou-terrain, en daar waren de overstroomingen niet van de lucht. Men zag, toen het ergste van de bui over was, overal menschen aan het loozen met emmers water en andere bruikbare voorwerpen. Er is aan meubilair en inte rieur veel schade aangericht. Was voor Scheveningen de dag daarme de bedorven, Den Haag zelf heeft er ook van kunnen lusten. Op tal van plaatsen stonden de straten blank en hadden over stroomingen plaats, het ergste wel in de omgeving van het H.S.M.-station, dat zelf ook overlast ondervond. De tunnels naar het tweede perron stroomden n.l. zoo vol water, dat voetgangersverkeer hier niet meer mogelijk was. De reizigers werden over de sporen naar het tweede perron gek leid. Ook de verschillende viaducten in de lijn AmsterdamRotterdam, voorzoover in de Residentie gelegen, hadden het zwaarte verantwoorden. Het viaduct aan den Rijs- wijkschen v/eg is ecnige uren voor taxi- en autoverkeer gestremd geweest. Zooveel wa ter had zich daar opgehoopt. De brandweer moest er aan te pas komen, om met motor spuiten het water weg te zuigen. Een zelf de methode moest worden toegepast bij het viaduct aan de Troelstrakade. Over de overstrooming der tunnels van het H.S.M.-station vernamen wij nog na der, dat de brandweer hier machteloos stond, omdat de zuigbuizen van de motor spuiten te kort waren, om hier het water te bereiken. Ook de uitgerukte kraanwagen stond hier machteloos. Later op den dag, toen het water weer gezakt was, kon men de reizigers over 'planken en andere hulp middelen door een gedeelte der tunnels aan- en afvoeren. De treinenloop moest tij delijk over verkeerd spoor worden geleid. De H.T.M. ondervond wel zeer ernstige stagnatie. Van de lijnen naar Scheveningen waren 8, 9 en 15 gestremd, doordat er o.a. bij den Badkapel en op den Ouden Scheve- ningschen weg op sommige plaatsen tot 60 c.M. water stond. Voorts is de bliksem ge slagen in een schakeling der N.Z.H.T.M. bij de Rijnstraat, waardoor niet alleen de „blauwe" tram gestoord werd, maar ook alle H.T.M.-lijnen, welke via de kruising bij de Rijnstraat naar en van de binnenstad passeeren. Dit waren van het station S.S. de lijnen 1, '6 en 21 en uit de richting Be- zuidenhout de lijnen 4, 6 en 13. Wel een bewys dus, hoe grondig door dezen wolk breuk het geheele verkeer in de Residentie gedesorganiseerd was. Des middags werd het mooi weer, alle leed was spoedig vergeten, doch door het noodweer van 's morgens, boekte Scheve ningen toch een nadeelig saldo, op dezen aanvankelijk zooveel belovenden dag. De zuivering van Oss. De Kon. Marechaussee en de gemeente politie te Oss hebben, na onderzoekingen en verhooren, die verscheidene dagen heb ben geduurd, weer een zeer groot aantal misdrijven tot klaarheid gebracht, als ge volg waarvan weer eenige arrestaties zijn verricht en verscheidene nieuwe arresta ties in de komende dagen zullen volgen. Deze week zijn. de beide hoofdleiders van de misdadigersbende, Toon de Soep -en Bijs de Sijp, uit het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch naar Oss overgebracht, waar zij opnieuw in verhoor genomen zijn. Tijdens dit verhoor, dat de geheele week geduurd heeft, hebben zij een reeks misdrij ven opgebiecht, die zij bij hun eerste uit voerige bekentenissen vergeten hadden. Uit deze bekentenissen bleek, dat zij voor de groote zaken vrijwel uitsluitend werkten met de hoofdfiguren van de bende, n.l. zij zelf en Peer de Bie, en een man, bijge naamd de Brug. Bovendien was bij dit vier tal betrokken de Nijmeegsche verzeke ringsinspecteur, die ongeveer twee maan den geleden is gearresteerd. Deze man ver schafte voortdurend inlichtingen omtrent plaatsen, waar een goede slag te slaan viel. Hy was voorts de misdadigers behulpzaam bij het eigenlijke werk, door hen naar de plaats van het misdrijf te brengen en aan wijzingen te geven, hoe men de woningen kon binnendringen. Het geheele zondenre- gister van het viertal is nu vrijwel aan het licht gebracht. Tijdens het eerste verhoor hadden zij be kend, overvallen met roof te hebben ge pleegd te Loon-op-Zand, Gassel, Tubbergen, Veghel, Geffen, Heesch, Dinther en Oss. In de meeste gevallen werd bij deze zaken aan de slachtoffers zwaar lichamelijk letsel toe gebracht, terwijl brandkasten werden open gesneden en aanzienlijke bedragen aan geld gestolen. Behalve een groot aantal diefstal len van kippen, bekenden zij thans een overval met roof te Neerloon, buit 2000, een overval te Heesch, waar 200 in han den van de schavuiten viel, een diefstal in het veerhuis te Megen, waar zij een bedrag van 55 en een partij sigaren bemachtig den, terwijl zij voorts toegaven schuldig te zijn aan berooving van lieden, die zij eerst in een café een groote hoeveelheid drank hadden laten gebruiken. Zoo beroofden zij in Oss een man van een bedrag- van 200, eenigen tijd later een man van een bedrag van 260, weer later een man van een bedrag van 10 en tenslotte iemand van een bedrag van 100. Voorts gaven zij toe nog een boerderij aan den Berghemschen weg in brand te hebben ge stoken, terwijl het aantal kleinere misdrij ven, dat zij pleegden, legio is. Hun beken tenis is zoo volledig, dat binnen zeer kor ten tijd een groot aantal personen, die het zij door heling of op andere wijze bij hun misdrijven betrokken zijn geweest, gearres teerd zal worden. Op verzoek van den brigade-comman dant van de Kon. Marechaussee te Oss is in de Haarlemmermeer gearresteerd een zekere M. van Hees uit Oss, bijgenaamd Rooie Niesje, die verdacht werd tezamen met eenige anderen, die zich reeds voor andere feiten in voorloopige hechtenis be vinden, te hebben ingebroken bij een manu- facturier op den Heuvel te Oss. Zij waren in December 1933, kort nadat de winkel ge sloten was, door het uitsnijden van een ruit, het pand binnengedrongen en hadden alles overhoop gehaald en laden en kasten opengebroken. Geld vonden zij niet, daar de eigenaar dit had meegenomen, daarna volstonden zij er mee een groote partij ma nufacturen mee te nemen. De thans gear resteerde man heeft een volledige bekente nis afgelegd. De gemeentepolitie heeft voorts gearresteerd een zekere L. de Reu ver uit Heesch, broeder van den zeer be- ruchten M. de Reuver, die eenige jaren ge leden Oostelijk N.-Brabant in rep en roer had gebracht door een sensationeele ont snapping, nadat hij op heeterdaad was betrapt bij een inbraak, waarbij op de marechaussee geschoten werd. De thans gearresteerde man zou zich met zijn broer en nog eenige, zich eveneens in voorloopige hechtenis bevindende zeer beruchte Osse- naren, in September 1930 schuldig gemaakt aan een overval met roof op den kassier van de Boerenleenbank te Maren, waarbij een bedrag van 3000 gestolen werd. Of schoon hij aanvankelijk hardnekkig ont kende, is hij eindelijk voor den bewijslast bezweken en heeft een volledige bekentenis afgelegd. De beide nieuwe arrestanten zul len naar het huis van bewaring te 's-Her togenbosch worden overgebracht, -—Een stoomschip gekan teld. Zaterdagmiddag om vijf uur is in de Merwedehaven te Rotterdam het stoomschip „Nottingham", van de Scheep vaart- en Steenkolenmaatschappij, gekan teld. Het 500 ton metend vrachtschip, dat een wekelijkschen dienst onderhoudt tus- schen Kingsley en Rotterdam, had lig plaats bij de loods van de Holland-Schot- landlijn, om daar goederen te laden, in hoofdzaak bestaande uit kratten en man den met groenten en fruit. Om beter beschermd te zijn tegen mo gelijk binnendringend zeewater, was het fijnere fruit, dat echter het lichtst in ge wicht is, onderop geladen en de zwaardere soorten, o.a. uien en tomaten, bovenop. Zeer waarschijnlijk is de ballast, waar mee het schip binnengekomen was, te vroeg verwijderd, zoodat de topzware la ding e^rst een deinende beweging veroor zaakte, waarna het schip plotseling slagzij maakte naar den kant van de kade met zulk een grooten hoek, dat het gangboord water maakte. Onmiddellijk zyn de kranen in werking gesteld om het schip aan stalen trossen te houden en het verder wegglijden te ver hinderen, wat gelukt is. Indien het slagzy naar de zijde van de rivier gemaakt was, zou het schip onher roepelijk gezonken zyn. Met het lossen van de goederen Is da delijk begonnen, waardoor verder gevaar van zinken zienderoogen minder werd. Er was 7 man equipage aan boord, on gerekend de vrouw van den kapitein. Inbraak in station te IJ m u i d e n. Zondagmorgen om ze ven uur werd ontdekt, dat in het dienstlo- kaal van het station IJmuiden der Neder- landsche Spoorwegen was ingebroken. Een brandkast was geopend door uitbranden van het slot, waaruit drie geldkistjes met inhoud werden ontvreemd. De geldkistjes ver den op een in de on middellijke nabijheid gelegen terrein ge opend teruggevonden. Het juiste bedrag, zich in de kistjes bevindende, kon nog niet worden opgegeven, maar bedraagt onge veer 2000. Door de politie werd onmiddel lijk een onderzoek ingesteld. "Volgens de eerste aanwijzingen leidt het spoor van de daders in de richting van Amsterdam. Het onderzoek wordt door de politie voortgezet. De stationschef heeft zijn woning boven het station, waar de in braak werd gepleegd. Schietpartij in een woonwagenkamp. Gisteravond circa 7 uur heeft een moordaanslag plaats gehad op een der bewoners van het woon wagenkamp te Borne. De bewoners wer den opgeschrikt door drie revolverschoten, die gericht bleken te zijn op een man van ongeveer 25 jaar, die met zijn broer en zoontje bezig was gras te snijden. De schoten troffen geen doel, waarop de aan vallers hun aanval herhaalden en nog twee schoten losten met het noodlottige gevolg, dat de man getroffen werd en op den grond viel. Intusschen wisten de daders te ont komen. Dr. P. die de eerste geneeskundige hulp verleende constateerde, dat het slachtoffer in den rechterbovenarm getroffen was en liet den man naar het ziekenhuis vervoe ren. Hij achtte de verwonding niet levens gevaarlijk. De burgemeester die spoedig aanwezig was, stelde direct alles in het werk om de daders op het spoor te komen. De aanslag zou hebben plaats gehad naar aanleiding van een veete. Men is erin geslaagd de drie aanvallers te Almelo aan te houden en een van hen, een jongeman van 19 jaar, heeft reeds een bekentenis af gelegd. Valsche vleeschkeu- rings stempels. Als resultaat van een langdurig onderzoek, ingesteld door ambtenaren van den Central en crisis controle-dienst, bijgestaan door rijks- en gemeentepolitie, is Vrydagavond de slager G. te Putten (Geld.) op heeterdaad betrapt bij het clandestien slachten van een koe. By een huiszoeking kwam tevens aan het licht, dat deze slager in het bezit was van een valsch veekeuringsstempel. De ontdekking van dit feit was voor de politie aanleiding om reeds in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in tal van ge meenten op de Veluwe huiszoekingen te verrichten bij lieden, die onder verdenking staan in soortgelijke affaires betrokken te zijn. In het belang van het onderzoek, dat nog steeds voortduurt, kunnen vooralsnog geen verdere mededeclingen over de resul taten van deze huiszoekingen worden ge daan. Joden mogen in Duitsch land niets meer be 1 e e n e n. In den strijd tegen de niet-Ariërs vervalt men in Duitschland tot steeds meer zon derlinge methoden. Zoo heeft de burge meester van Dortmund naar de „Prager Presse" van 15 Augustus j.l. uit Berlijn verneemt^ bepaald, dat Joden in de stede lijke Bank van leening geen voorwerpen meer mogen beleenen en dat zij ook aan pu blieke verkoopingen niet meer mogen deel nemen. De ambtenaren van de leenbank hebben opdracht ontvangen, toe te zien, dat geen Joden door bemiddelaars langs omwegen toegang tot de verkoopingen krij gen. Dergelijke bemiddelaars zullen even eens van de verkoopingen worden uitgeslo ten. In Oldenburg heeft de arbeidsgemeen schap van koopers en verkoopers ter vee markt den Joodschen handelaren meege deeld, dat hun aanwezigheid op de markt voortaan ongewenscht is. Een aanvaring. In de Iersche Zee heeft Zondagmorgen een aan varing plaats gehad tusschen de stoom schepen „Lancashire" en „Napier Star". Drie matrozen van de „Napier Star" zijn daarbij om het leven gekomen en verschei dene gewond. Beide booten zyn te Liverpool door sleepbooten binnengebracht met zware averij. Uit nadere berichten blijkt, dat bij de aanvaring tusschen de „Laurentic" en de „Napier Star" zes leden van de bemanning der „Laurentic" werden gedood en vijf ge wond De „Laurentic" bracht 620 passagiers over van Liverpool naar verschillende ste den in Noord-Europa, zooals Stockholm, Gotenburg en Kopenhagen. De botsing had plaats In de Iersche Zee nabij Skïrries op 60 myl uit de kust. De „Napier Star" was op weg van Glas gow naar Liverpool. Belde schepen zijn zwaar aan den voorsteven beschadigd en maken water in het voorruit Dinsdag 20 Augustus. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoon- platen. 9.00 Ensemble Carel Alberts. 10.00 Morgenwijding'. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Vervolg ensembleconcert. 11.00 De clamatie Gusta Chrispijn-Mulder. 11.30 P. v. Egmond Jr., orgel en E. Gertler, viool. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 1.15 De Octophonikers o.l.v. B. Drukker. 2.15 Om roeporkest o.l.v. N. Treep. In de pauze Declamatie door M. Boldringh. 4.15 Radio- kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Lyra-trio. 6.15 Avro-De- cibels o.l.v, E. Meenk. 6.30 R.V.U, Dr. H. GerversmanDe Hairz, het hart van Duitschland. 7.00 Vervolg Avro-Decibels. 7.30 Kamermuziek door bet Nederlandsche trio. 8.00 Berichten. 8.05 Omroeporkest o.l. v. N. Treep. 9.00 Gramofoonplaten. 8.30 Uit het Kurhaus te Scheveningen De Bos- well Sisters m.m.v. de Ramblers o.l.v. Th. Uden Masman. 10.30 Kovacs Lajos' orkest. 11.00 Berichten. 11.10 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. K.R.O, 8.00 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Orkest concert. 1.30 Gramofoonplaten. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 Hiro. 5.10 Schlagermuziek en gramofoonplaten. 7.15 Lezing. Gramofoonplaten. 8.00 Be richten. Gramofoonplaten. 8.15 Koorcon cert. 8.30 Orkestconcert. 9.00 Causerie. 9.15 Koorzang. 9.30 Orkestconcert. 10.15 Gra mofoonplaten. 10.30 Berichten. 10.35 Gra mofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.05 Orgelspel S. Torch. 11.50 Gra mofoonplaten. 12.20 B.B.C.-Northern-or- kest o.l.v. McNair. 1.05 Cricketnieuws. 1.20 New Victoria-Cinema-orke3t o.l.v. Phasey. 2,20 Gramofoonplaten. 3.05 Fr. Biffo's kwintet m.m.v. N. Joel, viool. 3.50 Cricket- nieuws. 4.05 Gramofoonplaten. 4.35 M. Harmlin, sopraan en het Bronkhurst trio. 5.35 Alfredo Campoli's orkest. 6.20 Berich ten. 6.45 Cricketnieuws. 6.55 Het Casani Club orkest o.l.v. Ch. Kunz. 7.50 Ph. Scott, sopraan en J. Rorke, bariton. 8.20 B.B.C.- symphonie-orkest o.l.v. sir Henry Wood m. m.v. solisten. 10.00 Berichten. 10.20 „In the shadow of the Taj", spel van D. S har ar. 10.40 L. Bridgewater's kwintet m.m.v. G, Knight, sopraan. 11.35 Billy Cotton en zijn band. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gra-, mofoonplaten. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Labis. 7.40 Gramofoonplaten. 9.05 Dito. 9.30 Concert uit Salzburg o.l.v. Baumgartner. 11.05 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20 Stryken- semble o.l.v. Nielsen. 3.20 Omroeporkest o. I.v. Reesen. 8.20 „King Lear" spel van Shaekespeare. 10.35 Omroeporkest o.l.v. Fr. Mahler. 11.20 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.50 Orkestconcert II.20 Schrammelmuziek. 12.20 Orkestcon cert. 2.35 Folkl. programma. 4.20 Piano-re cital. 5.20 Orkestconcert. 8.30 Omroepor kest, trio en solisten. 9.35 Literair-muzikaal programma. Rome, 421 M. 9.00 Orkestconcert o.l.v. Bonavolonta. 10.20 Kamermuziek o.l.v. d'Ottavi. Brussel, 322 M. 12.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert o. l.v. André en radio-tooneel. 10.30 Gramo foonplaten. 484 M. 12.20 Het Constan- tin-orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramo foonplaten. 6.50 Zang. 7.20 Gramofoonpla ten. 8.20 Het Kedroff-kwartet. 9.20 Voor dracht. 10.10 Gramofoonplaten. 10.30 Sla vische muziek. Deutschlandsender, 1571 M. --- 8.30 „Der Sommer", gedichten van Hagen, muziek v. Platen. 9.20 „Der betrogene Kadi", opera van Gluck o.l.v. G. A. Schlemm. 10.20 Be richten. 10.50 Viola-recital. 11.05 Scheeps- weerbericht. 11.20 Het Fehse-kwartet. EEN BESCHERMD LUISTERAAR. Volgens „Haut-Parleur" zou een telegram uit Cairo gemeld hebben, dat de „Staats krant" van de Hedjaz een koninklijk de creet zou hebben gepubliceerd, waarin, het aan alle schepen en vliegtuigen in of boven dit gebied verboden wordt (behalve in ge val van nood) van hun radio-zendinstallatie gebruik te maken, dit om radiostoringen' in dit gebied zooveel mogelijk te voorkomen. „Haut-Parleur" schrijft verder„Hoeveel luisteraars dacht u dat er zijn Eén Maar dat is dan ook de kroonprins Iben Saoed". In zijn paleis is onlangs de nieuwste Pbl- lips-ontvanger geplaatst en wij vermoeden, dat de prins er nu zal willen uithalen, wat er in zit. DE RADIO-CENSUUR IN ENGELAND. De Engelsche omroep B.B.C. heeft voor hen, die voor de microfoon optreden, een reglement samengesteld, waarin o.m. het volgende verboden wordthet noemen van handelsartikelen of firma's, een godsdienst, politieke personen, echtelijken ontrouw en gescheiden mannen. Voorts alle vormen van onzedelijkheid, lichamelijke gebreken, waaronder doofstomheid en scheel-kijken, en ongeneeslijke ziekten. Verder het aan duiden van volken met een bijnaam en het noemen van theaters of instellingen, waar aan de optredende artist, etc. verbonden is. EEN MERKWAARDIGE RADIO COMPOSITIE VAN HONEGGER. Onlangs zond Radio-Genève de zeer merkwaardige première uit van een nieuw werk van Arthur Honegger, getiteld „Ra- dio-Panoramique". In deze symphonie wordt een muzikale schildering gegeven van den luisteraar, die het eene station na het an dere uit den luidspreker doet opklinken. Van de concertzaal gaat het naar de dans tent, dan klinkt er een orgelsolo met een Weensehe walseen koor volgt en tenslot te hoort men opera-gedeeltjes met orgel en piano-recitals door elkaar. Het geheel fa een geestige parodie van de moderne ra dio-mogelijkheden, iyr- rs-.TT iê~n imi

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 6