Vlissiipohs Courant TWEEDE BLAD EEN WILDE ROOS. BINNENLAND SPORT FEUILLETON m va.n de van Maandag 19 Augustus 1935. No. 194 De Koningin en de Prinses in Schotland. H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana waren Zaterdag de gasten van den Hertog en Hertogin, van Atholl te Crieff bij een demonstratie va.n Schotsche folklore en sport Naar schatting woonden ongeveer 8000 personen deze demonstratie bij. H.M. toonde buitengewone belangstelling voor de sportprestaties, in het bijzonder voor de krachtoefeningen en behendigheid der Hooglanders. Ook sloegen H.M. en H.K.H. met groote interesse de dansen der optre dende Schotten gade. Een afdeeling van zestien onderofficie ren en manschappen van de Scots Greys, gaf in den namiddag een militaire demon stratie. Benoeming lid Eerste Kamer. Bij het „Centraal Stembureau" is thans bericht ingekomen van den heer Schilthuis, dat hij zijn benoeming tot lid van de Eer ste Kamer der Staten-Generaal in de va- cature-Slingenberg niet aanneemt. Opvolger i3 nu mr. W. H. M. Werker, voorzitter van den V. D. Bond, lid van het bestuur van de Rijksverzekeringsbank en van den Radioraad, oud-voorzitter van den Raad van Arbeid te Amsterdam. Be Belgische koningskinderen verlaten ons land. Zaterdagmiddag, met den Pullman-trein Van 1.43 uur, hebben de Belgische konings kinderen, Prins Boudewijn en Prinses Jo sephine Charlotte, na een verblijf van eeni- gen tijd in Noordwi;':, ons land verlaten en ïijn naar Brussel teruggekeerd. Reeds vroeg in den morgen hadden tal rijke ingezetenen van Noordwijk, alsmede vele badgasten, zich voor de oprijlaan van de Goohorst aldaar opgesteld om het ver trek der koningskinderen gade te slaan, en verbeidden geduldig het oogenblik waarop dit zou geschieden. Toen tegen elf uur het detachement rijksveldwachters verscheen, dacht men dat dit ook het oogenblik van vertrek der Belgische koningskinderen be- teekende. Dit bleek echter niet het geval te zijn. Wat dan wel het geval was? Bur gemeester Van de Mortel, bij wien de kin deren hebben gelogeerd, sprak de veld wachters, die zoo keurig voor hun bewa king hadden gezorgd, toe en overhandigde hun onder een hartelijke toespraak elk een foto, welke destijds van de kinderen aan het strand was genomen en waarop ook onze Koningin en Prinses Juliana voor kwamen. Elk der foto's was voorzien van een opdracht aan den burgemeester. Na afloop van deze plechtigheid speel den de kinderen nog eenigen tijd in den tuin. Eindelijk, te tien minuten voor één, naderde van uit de oprijlaan de groote grijze auto van den burgemeester, die deze zelf bestuurde. Motorpolitie reed voorop. Naast den burgemeester zaten Prinses Charlotte en Sabine v. d. Mortel, achterin Prins Boudewijn en Jan Hein v. d. Mortel, benevens de nurse en de gouvernante. De ruim honderd belangstellenden juichten en wuifden hen hartelijk toe. Reeds zeer spoe dig was de auto uit het gezicht verdwenen. Mevr. v. d. Mortel was door een lichte on gesteldheid verhinderd de kinderen mede uitgeleide te doen. Omstreeks half 2 arriveerde het gezel-' schap per auto aan het Hollandsche Spoor station in Den Haag. Hoewel het uur van vertrek niet bekend was gemaakt, was er toch veel belangstel ling. En toen de politie, eenige minuten voor de aankomst van de auto's een ge deelte van het Stationsplein afzette, stroomde het publiek van alle kanten toe en ging het \an mond tot mond, dat de beide koningskinderen zouden vertrekken. Op het perron waren aanwezig de Pro cureur-generaal bij het Gerechtshof, fun- geerend directeur van politie, de hoofd commissaris en de districts-commandant van de Rijksveldwacht. Burgemeester Van der Mortel en zijn ge zelschap vertoefden eenige oogenblikken in de gereserveerde wachtkamer. Toen de trein voorreed, begaven zij zich, voorafge gaan door den stationschef naar een der rijtuigen van den Pullman. Een hartelijk afscheid van Jan Hein en Sabine v. d. Mortel volgde. Daarna nam men in den trein plaats. Nog even zwaai den Prins Boudewijn en prinses Josephine Charlotte voor het venster en toen gaf de stationschef het vertreksein en stoomde de trein het station uit. De N.I/.-plaat in België. Hoewel de Belgische autoriteiten het eenigen tijd geleden wel door de vingers zagen als Nederlandsche auto's op Bel gisch grondgebied rijdende, de voorge schreven N.L.-plaat niet voerden, blijkt thans, dat hierop een uiterst scherpe con trole wordt uitgeoefend. Van verschillende zijden bereiken de K. N.A.C. hieromtrent mededeelingen en de boete, welke in vele der gevallen moet wor den betaald, schijnt niet gering te zijn. In verband met het drukke automobiel- verkeer tusschen Nederland en België, dat juist in dezen tentoonsteïlingstijd zoo bij zonder intensief is, lijkt het raadzaam de aandacht van de betrokken landgenooten op deze kwestie te vestigen. Alvorens met de automobiel naar België te reizen lette men er op, dat de N.L.-plaat aanwezig is. Nederlandsche schepen verkocht. Het s.s. „Harenberg", groot bruto 3282 ton, gebouwd in 1915, van de Stoomboot Mij. „Hilligersberg" te Amsterdam, is naar Engeland verkocht. Het Nederlandsche m.s. „Nijverdal". groot bruto 673 ton, gebouwd in 1930, dat 3 Juli j.l. ten verzoeke van de eerste hypo theekhoudster (Benas) bij executie is ver kocht, waarbij de Benas zelf koopster werd is thans eigendom van de N.V. Industrieele Mij. „De Noord" te Alblasserdam. VOETBAL: Tournooi Goesche Wapenschild. Goes IZeelandia I 14. Met deze 14 nederlaag is Goes uitge schakeld om nog verder mee te kampen om het Goesche wapenschild. Nederlaag wedstrijden te Zierikzee. Ter gelegenheid van de opening van haar nieuw speelterrein had de V. C. Zierikzee een serie nederlaagwodstrijdc-n georgani seerd, waaraan door een zevental clubs werd deelgenomen. De Zeeuwen (Vlissingen) wisten in dit toumooi den lsten prijs, 'n fraaien zilveren beker, te behalen, daar de Zeeuwen aan Zierikzee de grootste nederlaag wist toe te brengen. Gezien de sterke bezetting van dit tournooi is dit een fraai succes voor onze stadgenooten. S.N.S. behaalde den 2en, R.B.C. den derden prijs. INSIDER. Jaarvergadering Afdeeling IV K.N.V.B. Gisteren vond te Breda de jaarvergade ring van het Zuidelijk district plaats. In zyn openingswoord memoreerde de heer Spaan het ingestelde crisisfonds, dat aan 27 vereenigingen in het Zuiden ten goede is gekomen. Hij bracht de cursussen van den K.N.V.B. ter sprake, ingesteld om ruw spel tegen te gaan en om de spelontwikkeling te bevorderen. Hij wees op de gunstige resul taten met het systeem-Van Bel bereikt. Het program van de eerste klasse zal ook het volgende seizoen te voren geheel vast gesteld worden. Notulen en jaarverslag werden goedge keurd. De heer Van Bel werd met algemeene stemmen als lid van het afdeelingsbestuur herkozen. De Zuidelijke elftal-commissie verlangde 'n vrije stemming, welke plaats vond. Can- didaten werden niet gesteld. Bij de behandeling van het voorstel „de Valk" bracht mr. Pastoors zijn bezwaren naar voren, namens de Z.E.K. Hij is echter voor uitbreiding van het aantal competitie wedstrijden. Voorgesteld werd in deze kwestie een studiecommisie te benoemen, welk voorstel werd aangenomen. Vóór de volgende vergadering zal deze commissie rapport uitbrengen. De heeren Schreuder en mr. Pastoors ver klaarden zich tegen het uitgeven van een .eigen orgaan. Men sprak zich uit in dien zin, dat het officieele orgaan meer zeg gingskracht moet bezitten en dat de mee ningen van het bondsbestuur daarin ook uitgesproken zouden worden. De leiding van het bondsbestuur zal in dit orgaan in de toekomst beter tot uitdrukking moeten komen. Bij de behandeling van de bondsagenda werd namens de Z.E.K. verklaard, dat be stuur en bondsbestuur uit de straf rechtple- ging moeten worden gehouden. De voorzitter verklaarde, dat dit in over eenstemming is met het aanvullend rapport van de studiecommissie, dat in behandeling komt. Een overeenkomstige motie werd aangenomen. Inlichtingen werden gevraagd over de ge heimhouding bij de financieele commissies. Bij de rondvraag werd erover geklaagd, dat vele scheidsrechters derde klasse rei zen, maar de 2e declareeren. Voortaan zul len deze reizen bij het bondsbureau worden geïncasseerd, zoodat daarmede aan dit euvel een einde zal zijn gekomen. Op de bondsvergadering zal geprotesteerd worden tegen een uitlating van een lid der financieele commissie over het achter zijn van vele Zuidelijke vereenigingen, wat be treft de contributie. Besloten werd in West-Brabant meer pro paganda voor den K.N.V.B. te maken. INSIDER. WATERPOLO: Vlissingsche Poloclub „de Zeehond" R. E. S. (Tilburg) 0—6. Gisterenmiddag vond in de Jachthaven een demonstratie-wedstrijd plaats tusschen de nog jonge Vlissingsche poloclub en de vereeniging „Rustig en Snel", uitkomende in de le klasse der waterpolocompetitie. In aanmerking genomen, dat een water- polowedstrijd voor Vlissingen iets geheel nieuws beteekent, was de publieke belang stelling lang niet onbevredigend. Het be stuur der Vlissingsche Zwemvereeniging verdient dan ook hulde voor het genomen initiatief. Wij hopen de Vlissingsche Polo club dezen zomer nog eens tegen een ande ren, meer gelijkwaardigen, tegenstander aan het werk te zien. Als demonstratie is deze ontmoeting volkomen geslaagd en hét vertoonde spel heeft het publieh ten volle kunnen boeien. Het was te zien, dat de Tilburgers over veel meer routine, ausdauer en snelheid beschikten dan onze stadgenoo ten. Het positiekiezen en het zuiver plaat sen van den bal waren onderdeelen, waarin de Tilburgers vooral hun meesterschap de monstreerden. Het zevental onzer stadge nooten beoefent dezen tak van watersport nog slechts korten tijd, zoodat het niet te verwonderen viel, dat de Brabanders zoo goed als steeds den toon aangaven. Toch merkten wij bij onze stadgenooten enkele heel goede krachten op, die bij meerdere training nog veel kunnen bereiken. Verde digend werd van de zijde der Vlissingers af en toe heel aardig spel vertoond vooral de doelman kreeg veel en lastig werk, maar heeft er zich, ondanks de 6 doelpun ten, uitstekend doorheen geslagen. De aan- valslinie der Vlissingers vermocht zich te gen de uiterst solide verdediging der Til burgers slechts weinig kansen te scheppen. Over het spelverloop het volgende On der leiding van scheidsrechter Versnellen uit 's-Bosch, wordt aangevangen. De Til burgers hebben het eerst den bal te pakken en er is nauwelijks een minuut gespeeld of de gasten hebben reeds de leiding. Schol- laert zwemt een flink stuk met het leder op, wordt niet gehinderd en benut deze ge makkelijke kans door van kortbij te scoren. (01). Nadat weer in het midden is opge gooid, bereiken de Brabanders als eersten den baleen Tilburgsche aanval volgt, waaruit vanaf den rechterwing gedoelpunt wordt. Dit doelpunt wordt echter wegens een even te voren begane ongerechtigheid geannuleerd. Dan stopt de Vlissingsche doelman op uitstekende wijze een hooge in- worp van links. Plots doet de Vlissingen- aanval 'n snellen uitval. Damen schept zich een prachtige kans voor open doel. De ge lijkmaker schijnt zeker, maar tot groote teleurstelling der toeschouwers werpt deze speler te zacht en bovendien recht in de handen van den doelman. Dan weet Weijer- mans een worp op het Tilburgsche doel in te zenden, maar de keeper redt fraai. Na dat een Tilburgsche aanval van links met een worp rakelings over het doel beëindigd is, wordt op dezelfden wing de bal ineens aan den vrij liggenden Arts toegespeeld en nummer twee ligt in het Vlissingsche net (02) onhoudbaar voor den doelman. Een worp van Van den Akker (R.E.S.) wordt op schitterende wijze door den Vlïssingschen doelman gestopt, die daarmede een zeker doelpunt voorkwam. Even later herhaalt zich hetzelfde. Als Schollaert er dan weer in een snelle rush vandoor gaat, kan de Vlissingsche verdediging hem niet houden en voor de derde maal suist het leder zeer hard in het Vlissingsche doel. (03). Na 10 minuten spelens wordt een korte rust periode gehouden. In de tweede helft was het overwicht der Tilburgers bijzonder sterk. Af en toe slechts kwam de Vlissingsche aanvalslinie op de vijandelijke helft. De Tilburgers krijgen al dadelijk een mooie scoringskans, als Van den Akker door de verdediging is geglipt. De Vlissingsche doelman weet zijn doel ech ter onder luid applaus voor doorboring te vrijwaren. Een mooi spelmoment Gere geld zitten de watervlugge Tilburgers ge vaarlijk dicht voor het Vlissingsche doel. Als Schollaert weer pijlsnel komt aanzwem men en met een schijnbeweging den bai naar den vrijliggenden rechtervleugelmaa schijnt te werpen, schiet hij onve *wachts met den bal naar voren en werpt het leder van tamelijken afstand ineens in den uiter sten Vlissingschen doelhoek. Een zeer fraai doelpuntDezelfde speler, die met Arts en Van den Akker als de meest prominente Tilburgsche spelers genoemd moeten wor den, weet met nog twee fraaie worpen even zooveel doelpunten aan de score toe to voegen, zoodat het einde aanbrak met een 60 overwinning voor R.E.S. De gas ten verdienden hun overwinning dubbel en dwars. De scheidsrechter arbitreerde op feillooze wijze. TNSIDER. ZWEMMEN De jaarlyksche zwemwedstrijd in het Kanaal door Walcheren. De zwem ver. „Luctor et Emergo" te Souburg, heeft Zaterdagmiddag onder be gunstiging van fraai zomerweer en groote belangstelling van het publiek, in het ka naal tusschen Souburg en Abeele een uit stekend geslaagden zwemwedstrijd gehou den, waaruit opnieuw gebleken is, dat aeze vereeniging goede leiders heeft, die voor hun taak bekwaam zijn, gezien de zoozeer uiteenloopende proeven van zwemmen en duiken. De uitslag was als volgt 25 M. vrije slag jongens t.m. 11 jaar W. J. Vos 27.4 sec., C. de Rijke 27.2 sec., J. van Driel 28 sec., P. Ovaa 30.8 sec., J. Holle- brandse 29.4 sec., J. Marinisse 31.4 sec., K. Adriaanse 37.4 sec., B. Krijger 30.6 sec., F. Poortvliet 29.6 sec., K. Visser 25 sec., A. Bolleman 36.4 sec., D. Brasser 35.8 sec., J. Willeboordse 30.6 sec. 25 M. vr|je slag meisjes t.m. 11 jaar G. Aleva 41.2 sec.. S. Arendse 30.4 sec., S. Heijboer 34 sec., F. Wondergem 27.2 sec., F. Bimmel 28 sec., W. Schot 33 sec., J. van Knijf 32.3 sec., K. Ratelband 25.1 sec., J. Spijkerboer 29.1 sec., R. Spijkerboer 27.2 sec., H. de Voogd 28.2 sec., R. Davidse 27.1 sec., A. Keijzer 29.2 sec., R. Moerland 33 sec., J. Ratelband 33 sec. 25 M. tobbetjevaren voor jongens t.m. 11 jaar J. van Driel 37 sec.. I. Ovaa 44 sec., B. Krijger 38.2 sec., K. Adriaanse 72.3 sec., J. Willeboordse 51.1 sec. 25 UI. tobbetjevaren voor meisjes t.m. 11 jaar F. Wondergem 48 sec., F. Bimmel 50.1 sec., F. Arendse 47.1 sec., J. van Knijf 104.2 sec., R. Ratelband 40 sec., H. Voogd 40.1 sec. 50 M. schoolslag damesJ. Suurmond 5? sec., J. van Overbeke 50 sec., C. Broerse 55.2 sec., R. Melis 56.4 sec., F. Visser 50 sec., S. Schipper 57 sec., M. la Soe 51.3 sec., B. Logerman 49.4 sec., R. Joziasse 64 sec., A. Davidse 53.4 sec. 100 M. schoolslag heeren P. Meulenberg 106.1 sec., P. Sturm 101.2 sec., vV. Lugten- burg 128 sec., B. la Soe 113.3 sec., J. van Eenennaam 128 sec., L, Bosstlaar 115.4 sec., R. Minderhoud 116.2 sec. 50 M. vrije slag meisjes van 12 t.m. 15 jaar K. van Oorschot 58.2 sec., W. Aleva 76.2 sec., S. de Beer 53.1 sec., M de Grave 51.1 sec., S. de Kraker 69.4 sec., R. Wijsveld 51 sec., C. de Rijke 57.1 sec., N. de Nooijer 57.3 sec., J. Krijger 67.2 sec., W. Labeur 53.3 sec., M. van Driel 52.4 sec., J. Heij- mans 52.1 sec., A. de Smit 55.2 sec., J. Heijboer 64.3 sec., G. Voogd 60.2 sec., J. Hoogesteger 51.4 sec. 50 M. vrije slag jongens van 12 t.m. 15 jaar J. Kieboom 68.4 sec., H. Mulder 66.1 sec., K. van der Geest oO.l sec., W. de Rijke 61.2 sec., J. Marinisse 63 sec., F. van de Vel de 50 sec., F. van Eenennaam 55.1 sec., J. Krijger 54 sec., IC. Ratelband 55.4 sec., L. Boers 55.1 sec., F. Graves 53 sec., K. Din- gemanse 64.4 sec., A. Peters 54.1 sec. 50 M. vrye slag dames J. Suurmond 59.4 sec., J. van Overbeke 51.4 sec., R. Melis 54.1 sec., C. Broerse 60.4 sec., P. Visser 50.2 sec., G. Graves 47.4 sec., S. Schipper 66.4 sec., M. Bassie 56 sec., J. Hoogesteger 52 sec., B. Logeman 49.3 sec., A. Buurman 53.2 sec., C. Berting 57.4 sec., M. Boekhout 54.3 sec. 100 M. vrije slag heeren W. Lugtenburg 129 sec., B. la Soe 107.2 sec., B. Ratelband 91.3 sec., A. F. Tienpond 93 sec., H. Davidse 120 sec., P. van Driel 83.4 sec., F. van de Velde 96.4 sec., S. van Eenennaam 95.5 sec., A. Minderhoud 107.4 sec. 3 m. 25 M. estafette meisjes 12 t.m, 15 jaar Ploeg 1W. de Grave, K. Aleva, J. Heijmans 84.4 sec. ploeg 2 R. van Oor schot, G. Voogd, M. van Driel 82.3 sec. ploeg 3 N. de Nooijer, R. Wijsveld, J. Hoo gesteger 74.4 sec. ploeg 4 J. Krijger, S. de Beer, M. Labeur 81.3 sec. ploeg 5. S. de Kraker, N. Smit, A. de Rijcke 87.3 sec. 3 m. 25 M. estafette jongens van 12 t.m. 15 jaar Ploeg 1 K. Dingemanse, F. van de Velde, C. Ratelband 74.3 sec. ploeg 2 K van der Geest, J. Marinisse, J. Kieboom 82.3 sec. ploeg 3 W. de Rijcke, J. Krijger, F. Graves 82 sec, 25 M. schoolslag leerlingen 1935, meisjes t.m. 11 jaar L. van de Berge 45 sec., M. van de Velde 30.4 sec., F. Velg 34 sec., E. Logeman 59.2 sec., R. Mijnsbergen 45.3 sec., C. van Schijndel 29.3 sec., B. van der Caaij 37.4 sec., R. Lacor 44.2 sec., M. Louws 43.3 sec., J. Bos 41.3 sec., R. Boers 47.2 sec., C. Leeman 49.2 sec., N. Labeur 47.1 sec., B. Passenier 38.4 sec. 25 M. schoolslag leerlingen 1935, jongens t.m. 11 jaar H. Leeman 33.4 sec., B. Mul der 34.3 sec., P. Brasser 29.2 sec., H. Heu- seveld 41.1 sec., H. Ovaa 36 sec., G. van Dijk 33 sec., J. Filius 33.1 sec., R. Suur- mond 49.3 sec., A. van der Caaij 46.2 sec., B. van der Mast 59.2 sec., A. van Leersum 43 sec., J. van der Driest 45 sec., R. Heuse- veld 47 sec. 25 M. schoolslag meisjes van 12 t.m. 15 jaar S. van Schijndel 52.1 sec., B. Bre mer 33.4 sec., C. van de Velde 32.1 sec., S. Diermanse 35 sec., J. van Sluijs 35.4 sec., R. Berens 44.4 sec., F. van Schijndel 35.4 sec. 25 M. schoolslag jongens van 12 t.-a. 15 jaar R. Minderhoud 33.4 sec., J. Heuseveld 37 sec., B. van Eenennaam 25.4 sec., P. Looise 42.4 sec. 25 M. schoolslag dames M. Oieleman 28 sec., F. Caljouw 26 sec., C. Dorleijn 13.2 sec., K. van Oostveen 43 sec. 3 m. 50 M. estafette dames Ploeg 1 C. Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK MC GILL. 16) „Dick Bryce zal hiervoor met zijn leven betalen, als ik hem te pakken krijg", viel Ronald met heesche stem uit. „Meneer Kerslake, ik weet, dat ik een ellendeling ben en ik zal gewillig mijn straf dragen, maar mag ik u helpen dit weer in behoorlijken toestand te brengen? Terwille van mijn Nellie, die nu nog eens vijf jaar zal moeten wachten, voor ze haar vader te rugziet?" „Wat bedoel je?" vroeg Ronald vermoeid. „Ocli, u zult me wel weer in de gevange nis laten zetten, en daar hebt u gelijk aan", antwoordde Harper. Ronald staarde eenige oogenblikken zwij gend naar den grond. Toen „Neen, ik wil niet dat je aan de graven van de kinderen komt. Maar ik zal je wat zeggen. Als je belooft, regelrecht naar Engeland te gaan je kunt werken voor je overtocht en een goed vader voor je kind te zijn zal ik doen alsof er niets gebeurd is." „Ik heb nooit veel vertrouwen gehad in mannen of vrouwen in vrouwen eerst recht niet", zei Harper somber, „maar juf frouw Rosalie en u hebben 'n ander mensch van me gemaakt. Ik ik kan zoo niet zeg gen, wat ik voel, maar Verlegen draaide hij zijn pet tusschen zijn zenuwachtig-bewegende vingers. „In orde, Harper", verbrak Ronald het pijnlijke zwijgen. „Juffrouw Rosalie en ik kunnen het alleen wel af en gelooven je op je woord." Na een handdruk sloeg Seth Harper de richting van de rivier in en van dat moment af was hij inderdaad een nieuw leven be gonnen. „O, wat vind ik d&t mooi van je Dat zouden maar weinig menschen gedaan heb ben riep Rosalie met stralende oogen. Ronald, naar de vernielde graven starend, antwoordde niet. „Moeder mag dit nooit weten, Rosalie", zei hij ten laatste. „Van my zal ze het nooit te weten komen, Ronald." Toen begonnen zij het herstellingswerk. Het een na het ander werden de graven weer getooid met planten en witte bloemen, die Rosalie uit het bosch baalde. Het hart van den pelsjager klopte onstui mig, toen hij naar de knielende gestalte keek. En met een schok, in één glorieus moment, drong de waarheid tot hem door hij hield van Rosalie had haar lief zij was de vrouw die de Voorzienigheid voor hem had bestemd Met al het vuur van een pas bewust ge worden eerste liefde nam hij het slanke fi guurtje in zijn armen. „Mijn eigen, aangebeden meisje Maar de ontroerde woorden troffen doove ooren. Al had Rosalie een moed en een uit houdingsvermogen getoond, dat menige man haar mocht benijden, tenslotte raakten eens de krachten van het flinkste meisje uitgeput. Voorzichtig liet hij haar uit zijn veldflesch drinken en weldra sloeg ze de oogen weer op, zonder eenig idee te hebben van wat Robert haar had toegefluisterd. En hij be greep dat het beter was haar nu niet ver der van zijn liefde te spreken, al kostte het zwijgen hem de grootste zelfbeheersching. „Hoe voel je je nu, Rose?" vroeg hij al leen. Hij was haar vertrouwelijk bij den voor naam gaan noemen, ofschoon ze hem nog altijd met mr. Kerslake aansprak. „O, dat gaat welmaar moeten we nu niet terug?" Het klonk dapper genoeg, maar in haar hart zag Rosalie vreeselijk tegen den terug tocht op het sturen van de kano door de schuimende stroomversnellingen en dan dat heele eind de Kama op te pagaaien tot aan het kamp Ze liet echter niets blijken ze zou liever haar tong afbijten dan te erken nen wat er in haar omging en juist wilde ze het pad naar de rivier inslaan, toen er voetstappen achter hen klonken en Seth Harper weer nader kwam. „Wat moet je?" beet Ronald hem toe. „Neemt u mij niet kwalijk, meneer Kers lake, ik dacht dat u al weg was en ik kwam eens kijken, of Rose misschien toevallig ook een bloem had laten liggen. Die wilde ik dan voor Nellie meenemen. U zult het wel gek vindenHij lachte verlegen. „Welnee, heelemaal niet." Ronald's steno klonk al weer heel anders, terwijl hij hem een boschje bloemen van het dichtstbijzijn de graf toereikte. „Hier, laten deze lelietjes je aan den dag van vandaag herinneren." Harper dankte met een paar gestamelde woorden en ging voort „Rose ziet zoo bleek laat ik haar naar Grenville iragen. Ik ken den kortsten weg en weet daar een fatsoenlijke vrouw, die een logement houdt. Die kan voor haar zorgen, haar een warm bad geven en een goed bed." Seth Harper verlangde vurig hun van dienst te zijn. Rosalie glimlachte flauw ze begon de gevolgen van de avonturen en vermoeienis der laatste dagen meer en meer te voelen. Ze weigerde echter vriendelijk en probeerde de rivier te bereiken. Maar het ging niet ze werd zoo duizelig dat ze wankelde. „Wacht maar, meisje." De ex-gevangene nam haar in de armen, zoo teeder alsof ze zijn eigen kind was. Wel dra verried Rosalie's rustige ademhaling dat ze door uitputting overmand, was inge slapen en toen Harper moe werd, gaf hij haar over aan Ronald, ^oo wisselden zij elkaar af, tot ze, tegen het aanbreken van den dag, het stadje bereikten. „Ik zal het schaap een warm bad geven en meteen in bed stoppen, meneer Kersla ke en morgen zal Carson haar thuisbrengen als hij 's middags met de diligence langs komt", sprak de hotelhoudster een moe derlijk-uitziende vrouw toen ze Rose bij haar hadden gebracht. Ze knikte de beide mannen bemoedigend toe en isae vervolgden hun weg. Moe, hon gerig en verdrietig, bereikte Ronald het kamphet vooruitzicht, zijn moeder te moeten vertellen wat er gebeurd wr-. druk- te hem als een looden last. „Ssst, jongen. Charley slaapt nu en mag niet gestoord worden. De dokter is er net geweest en zegt, dat Rosalie hem gered heeft, want hij zou over die schop zijn blij-» ven tobben, zoodat de spanning hem zou hebben gedood." De lieve vrouw klopte haar zoon op den scnouder, bemoederde hem en maakte een ontbijt voor hem klaar. Doch Ronald had weinig eetlust. Een half uur later nam hij haar mee naar buiten in den stralenden zonneschijn. H\j wenschte wel dat zijn moeder in Glenconnel zou blijven wonen, om dicht bij Rosalie te zijn, die niet anders dan voordeel kon heb ben van haar nobele leiding. Hij raapte al zijn moed bijeen en begon behoedzaam „Vindt u dit niet het mooiste plekje van ïeel het Yukon gebied, moeder?" Haar blauwe oogen gleden langs den azuren hemelboog, de statige rotsen en de boomtoppen, waardoor nu de wind speelde. „Het is werkelijk schitterend", gaf ze toe, ..maar voor een vrouw gaat niets boven haar eigen huis het plekje waar haar man'" haar gebracht heeft en waar haar kinderen voor het eerst „moeder" probeerden te zeggen."- (Wordt vervolgd.*

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 5