IWURDLRIL. BETRflKKFN De feestdag van het Japansche meisje. Branden. Zaterdagmiddag- om twaalf uur heeft een felle brand zware ver woestingen aangericht op het erf van de boerderij van D. Uithol, gelegen aan den Sloterweg in den Haarlemmermeerpolder. Waarschijnlijk is het ontstaan te wijten aan het achteloos wegwerpen van een bran dende cigaret of een vonk uit een pijp. Plot seling werd brand ontdekt in een grooten hooiberg, die achter de boerderij stond en die in een oogwenk in vlammen stond. Door den vrij sterken wind werd het brandende hooi naar andere bergen gebla zen, zcodat binnen betrekkelijk korten tijd niet minder dan vijf groote hooibergen in lichte laaie stonden. Een zware rookzuil, die van verre te zien was, steeg omhoog. Zelfs een groote steenen schuur, welke met land bouwwerktuigen gevuld was en die achter de reeks hooibergen stond, geraakte in brand. De motorspuit van de brandweer te Hoofddorp rukte dadelijk uit, doch kon niets anders doen dan het gevaar afwenden van de boerderij. Hiervan was de daklijst reeds gaan branden en waren eenige ruiten gesprongen. Er werd met twee stralen wa ter gegeven. De motorspuit stond aan den overkant van den Sloterweg en betrok haar water uit een sloot. Om het drukke verkeer op dien weg zoo weinig mogelijk te hinde ren, werd een houten slangenbrug onder de beide slangen gelegd. De steenen schuur stortte spoedig in en langzaam verteerden de hooibergen, die als fakkels brandden. Het laat zich aanzien, dat de brand nog eenige dagen zal auren. Immers aan af doende blussching met water valt niet te denken. Een en ander was verzekerd. Doodeljjke ongevallen bij de watersport. Zondag middag is in de Ringvaart te Aalsmeer ten gevolge van omslaan van zjjn zeiljacht, de 24-jarige M. Dirks uit Amsterdam verdron ken. Na een half uur dreggen is zijn lijk opgehaald. Het is per auto naar Amster dam vervoerd. Zondagavond omstreeks 7 uur heeft op de rivier de Maas te Well (Limburg) door het omslaan van een roeiboot een ernstig on geluk plaats gehad dat een persoon het leven kostte. Na afloop van nationale roeiwedstrijden, die te Well zijn gehouden, keerden een aan tal roeibooten terug. Onder deze bevond zich een, waarin vier personen waren ge zeten. Een van hen, zekere H. Kamps uit Wellerlooi, die zijn boot wilde vastmaken aan een andere roeiboot, welke aan een sleepboot was gehaakt, om zich zoodoende te laten trekken, sloeg daarbij overboord, evenals de drie personen uit zijn gezelschap. Deze drie werden gered. Kamps echter ver dronk jammerlijk, Zijn lijk is tot op heden nog niet opgehaald. Nederlandsche deviezen- smokkelaars veroordeeld. Op 3 Juli werden door de Duitsche amb tenaren aangehouden wegens het smokke len van deviezen de 39-jarige ongehuwde •bloembollenkweeker J. v. A. en de 34-jari ge ongehuwde bloembollenkweeker J. P., beiden uit Weert, die zich sindsdien 'in. hechtenis bevinden. Hun zaak diende deze week voor het gerecht in Duitschland. J. v. A. werd veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf en 1500 mark boete, de boete te vervangen door 2 weken hechte nis. J. P. werd veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf en 9000 mark boete, de boete te vervangen door 2 maanden hechte- nie. Naar verluidt, zullen beiden in hooger beroep gaan. Brand op de wereldten toonstelling. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 1 uur is een nieuwe brand uitgebroken in het Luna- parkt van de Wereldtentoonstelling en wel aan de zgn. Dikke-lindenlaan. Een veer tiental optrekken, kleine paviljoentjes en barakken werden een prooi der vlammen, terwijl een viertal anderen brandschade be kwam. De brandweer had eenige uren werk alvorens zij de vlammen geheel mees ter was. De schade is aanzienlijk en wordt slechts voor een deel door verzekering ge- idekt. Onder de getroffenen van dezen brand behoort ook een Amsterdamsche caricatu rist, die thans reeds voor de tweede maal door een gelijk ongeluk is overvallen. Op de Parijsche tentoonstelling is zijn stand n.L ook reeds een keer afgebrand. Ook hij be hoort tot de slachtoffers die er 't ergst aan toe zijn, aangezien hij in het geheel niet yerzekerd was en heel zrjn have en goed, zijn geld, zijn papiervoorraad in de asch is gelegd. De man geeft den moed echter niet op en tracht nu aan teekenpapier te komen, waarna hij een ezeltje wil huren, waarmee hij dan door de Expositie wil trekken op zoek naar gegadigden voor een caricatuur. De vermoedelijke oorzaak van den brand is kortsluiting. Valsche patentgenees- middelen, Het parket hqeft te Bor- gerhout bij Antwerpen een fabriek ontdekt waar men zich bezig hield met het vervaar digen van patentgeneesmiddelen onder den naam van bekende merken. De fabriek werd stopgezet en de voorraad, voornamelijk be staande uit valsche asperinetabletten, in beslag genomen. Het schijnt dat de fabriek, waar acht personen werkzaam waren en die een eigen drukkerij had voor het vervaardigen van valsche etiketten, reeds drie maanden in werking was. De zaak werd gedreven door vjjf perso nen, onder wie twee vreemdelingen. Men heeft deze personen voorloopig niet gear resteerd. Handel in blanke sla- Vin n e 22. De voormalige Engelsche mi nister van buitenlandsche zaken, sir John gimofi besteedt sedert korten tijd al zjjn energie aan de bestrijding van een aantal misdadigersbenden. Hjj heeft met Lord Trenchard, den directeur van het zoo ge vreesde politieapparaat Scotland Yard, den strijd aangebonden tegen de handelaren in blanke slavinnen. Men koestert omtrent zjjn operaties op dit terrein veel verwach tingen. De strijd zal zich voornamelijk open baren in een nauwgezette controle van alle bureaux der burgerlijke stand in Engeland, daar men nameljjk tot de ervaring is ge komen, dat het meerendeel der gevallen, waarin, van verkoop van blanke slavinnen naar het buitenland sprake was, de vrou wen door valsche huwelijksbeloften naar Londen waren gelokt. Dit geschiedde zoo wel met meisjes uit de provincies van het Britsche koninkryk als met buitenlandsche vrouwen, die op een dergelijk valsch huwe- lijksvoorstel hals over kop het Kanaal wa ren overgestoken. Meestal verdween dan reeds een dag nadat de huwelijksplechtigheid in een of ander klein Engelsch gehucht plaats had gevonden, de bruidegom en het meisje bleef hulpeloos zij het streng door de agenten der bende bewaakt achter. Spoedig daarna werd zij dan naar het buitenland verhandeld. Bij het onderzoek naar deze gevallen van vrouwenhandel is komen vast te staan, dat de centra gelegen zijn in de steden Londen, Manchester en Bristol. De trans porten geschiedden meestal over Birming ham, waar men er. in slaagde de sporen van de meisjes te doen verdwijnen. In de naaste toekomst zullen de ambte naren van Scotland Yard en alle politie agenten zonder verderen omslag alle per sonen, die direct of indirect met den han del in blanke slavinnen in verband staan, kunnen arresteeren. In het bij zonder zal de jacht geopend worden op die menschen, die onder allerlei namen een groot aantal huwelijken sluiten. Om het onderzoek in deze te vergemakkelijken zuilen in alle kantoren van den burgerlijken stand schrijf proeven worden genomen van verdachte personen. Men hoopt met behulp van deze middelen spoedig aan den handel in vrou wen in Engeland een einde te kunnen ma ken. Paardentractie in de steden van Engeland ge weerd De populaire Engelsche ver keersminister Hore-Belisha deelde dezer dagen in het Lagerhuis mede, dat hij, met vermijding van hardheid, gewenscht was, het verdwijnen van de paardentractie in de groote steden in de hand te werken. Een der parlementsleden wenschte de vaststel ling van een zeker tijdsverloop, bijv. 5 jaar, waarna geen paardentractie meer zou zijn toegelaten. De minister koestert inderdaad plannen voor een dergeljjken maatregel. Het aantal door paarden voortgetrokken vervoermiddelen vermindert in Londen reeds zeer sterk. Een verkeerstelling op eenige punten in de stad toonde aan, dat dit aan tal tusschen 1924 en 1933 verminderde van 210.267 tot 81.057 of met 61.4 procent. Nieuwe tellingen zullen binnenkort nog plaats vinden, Grootmoeder op 36-ja rigen leeft ij d. Engeland heeft naast de vele records, die het zich in den loop der jaren reeds heeft verworven, weer een nieuw record aan de lijst kunnen toe voegen. Het Vereenigde Britsche Koninkrijk bezit namelijk de jongstegrootmoeder, mevrouw Dorothy Lewis, uit Camberwell. Twee jaar geleden werd zij grootmoeder en verleden week schonk zij zelf het leven aan een tweeling. Dit wordt door iedereen aan genomen als een record voor grootmoeders. Mevrouw Lewis is nu moeder van 11 kin deren, de oudste, Irene, is 21 jaar. Het zeer voorspoedige gezin geniet een zeer goede gezondheid. Toen de oudste dochter twee jaar geleden haar met een kleinkind ver- rastte, werd omstreeks dienzelfden tijd haar eigen dochtertje Catherine geboren. Daar Irene reeds spoedig na de geboorte van haar zoontje Ronald weer aan haar werk moest, heeft haar moeder de kleine jongen tegelijk met zijn „tante" Catherine opgevoed. De heer Lewis, de vader en grootvader van al deze kinderen, is een bouwer, die slechts van tijd tot tijd arbeid heeft. Een slachtoffer van bloedwraak. Een Albaneesch dorpsbewoner te Izhantse, die gedurende vier maanden zijn huis niet had durven verlaten uit vrees, als offer van een bloed wraak te vallen, besloot tenslotte zijn oogst binnen te halen. Nauwelijks had hij zijn woning verlaten, of hij werd uit een kreu- pelbosch neergeschoten door de verwanten van een man,, voor wiens bloed zijn broer veroordeeld was. Waarschijnlijk hebben zij gedurende vier maanden elkaar regelmatig afgelost om op dit oogenblik te wachten. De Russische goudpro ductie. De sovjet-Russische goud trust Glawsoloto deelt mede, dat het voor de eerste zeven maanden van dit jaar ont worpen productieplan einde Juni was uitge voerd. Vergeleken met den overeenkomst!- gen tijd van 1934 steeg de productie met 27 Daar de productie in de eerste zeven maanden van 1934 74 77.000 kg. bedroeg, kan zij voor de eerste zeven maanden van het loopende jaar op 92 êt 98.000 kg. wor den geschat, Noodweer in Japan. Hevige wolkbreuken, die 24 uur lang aanhielden, hebben in midden-Japan tot een ernstfge overstrooming geleid. In het gebied van Kioto zijn 12.000 huizen overstroomd en te Osaka 60.000. Naar men tot dusver heeft kunnen vast stellen zijn 20 personen omgekomen, terwijl het aantal gewonden 40 bedraagt. Xte stacj Kioto wordt ernstig bedreigd door het water van de Kamo, dat buiten zftn oevers is getreden en in de omgeving van Kioto reeds groote schade heeft aange richt. Meer dan 8000 huizen zijn over stroomd en op sommige plaatsen ook weg gespoeld, terwijl een veertiental bruggen is weggeslagen of ingestort. Het telefoon- on telegraaf-verkeer tusschen Tokio, Kobe en Kioto is onderbroken en ook de verbindin gen met Osaka loopen gevaar. Gisterenmorgen was het water van de mo nog verder gestegen en had het over- stroomingsgebied zich belangrijk uitgebreid. Volgens sommige berichten zouden 60.000 huizen onder water staan en zouden onge veer 20 menschenlevens te betreuren zijn. Nader wordt gemeld, dat de materieele schade op verscheidene millioenen yen ge schat wordt. Trein rijdt in rustende menigte. Uit Seoel op het schier eiland Korea wordt gemeld, dat te Foekoe- foe in de Koreaansche provincie Kankyo- nando een ernstig ongeluk is gebeurd, waar bij 13 personen werden gedood en 26 ge wond. Honderden bewoners van Foekoefoe zochten op den spoordijk, die door zynhco- gere ligging eenige koelte ving, tegen den avond verkoeling van de hitte van den dag. De trein naderde zonder dat men er acht op sloeg en reed met groote snelheid in de menigte, met het gemelde noodlottige ge volg. -De vuurbol lang1 s den hemel. De heer E. van Ameyden van Duyn te Parijs schrijft aan het „Vad." Zoo juist lees ik in „het Vaderland" van 7 Augustus dat Dinsdagavond op verschil lende plaatsen een vuurbol aan den hemel is waargenomen om even over negenen. Omstreeks dien tijd was ik toevallig in Fontainebleau, waar we heengegaan waren om smoorwarm Parijs te ontvluchten, ten einde in hét prachtige bosch te wandelen en in gedachten de schim van Napoleon te zien ronddolen, te paard naast madame Sans Gêne, de hertogin van Danzig We wacht ten op het plein voor het Paleis op de bus, die ons naar Parijs terug moest brengen en die veel te laat kwam. Plotseling zagen wij van achter het Paleis een prachtige bol op komen, met een helder groen licht in den vorm van een groote raket. Het bewoog zich over het groote plein naar ons toe, om over de huizen achter ons te verdwijnen, aan de achterzijde stukjes licht afspattende, precies zooals in het „Vaderland" beschre ven. Eerst dachten wij dat het een grap van de soldaten in de kazerne achter het Paleis was, dat het een der verlichtingsraketten voor het verkennen van vliegtuigen was. Even van te voren was heel hoog in de lucht een watervliegtuig voorbij gevlogen. Een heer liep op ons af en vroeg, wat dat geweest was en hij schudde energiek het hoofd, toen ik zei„on dirait du feu arti fice". In de Fransche kranten keek ik of er iets over het verschijnsel kon vinden, doch tevergeefs en uit „het Vaderland" weet ik nu wat ik gezien heb. Het was een buiten gewoon mooi schouwspel, dat ik niet licht vergeten zal. Een milïioen sinaasap pelen in zee geworpen. Kort geleden werd een milïioen sinaasappe len in Italië in zee geworpen. Dertig wagon ladingen De schepen verlieten de haven om in open zee de gruweldaad uit te voe ren. Talrijke arme visschers volgden in hun bootjes, maar zij mochten de kisten niet op- visschen. De afzet van deze vruchten was in den laatsten tijd voortdurend minder ge worden en om verdere prijsdaling te voor komen, hadden de groothandelaren beslo ten de edele waar te vernietigen. Telkens weer hetzelfde Koffie en graan zijn in vroegere jaren bij massa's verbrand, de ijze ren wet„Verdien of sterf", is en blijft van kracht. Dat het zonde is ook maar een broodkruimel weg te werpen, schijnt voor die handelaren slechts een waarheid uit den ouden tijd te zrjn zakenmoraal gaat boven privé-moraal uit China en Rusland werd in het voorjaar een groote toeneming van het sterftecijfer bericht. Maar de hoogont wikkelde verkeerstechniek, die er stellig voor zou kunnen zorgen, dat de hongeren den in het Oosten van voedsel voorzien wer den, dient in de eerste plaats den handel en d? bewapening maar niet de naastenliefde. Sommige zakenlieden schijnen het van groo- ter belang te achten, dat de prijzen niet dalen, dan dat hun medemenschen van hon ger omkomen. Een milïioen sinaasappelen, een milïioen vruchten met kostbare vitamine, ieder af zonderlijk een geschenk van Godwor den in zee geworpen, omdat de groothande laren, die, zonder rekening te houden met goed e£ kwaad, de prijzen opdrijven, bang zijn voor hun winsten. Niet eens de arme visschers staan zij toe een kistje sinaasappelen op te visschen de zaak zou immers wel eens een paar klanten kunnen verliezen. De zaak gaat boven alles l A m e r i k a a n s c h. De heken- de verhalen omtrent groote hitte, waarbij de onvermijdelijke eieren op het plaveisel steeds weer opnieuw gebakken worden, zijn thans wel definitief overtroffen door de vol gende, historische gebeurtenis in Nashville, waar op het oogenblik een hittegolf heerscht. De temperatuur is er op het heetst van den dag omstreeks 100 graden, hetgeen tengevolge had, dat een fabriek van thermometers het werk heden moest stop zetten, aangezien het kwik zoo warm is, dat het onmiddellijk uit de buisjes stijgt, nog voor men gelegenheid gehad heeft ze te sluiten, Bandietenterreur i n Ch I- n a. Japansch-Mandsjoekwosche troepen hebben na een gevecht van 10 uur aan den spoorweg ten Zuiden van Charbin 300 ban dieten teruggeslagen. De bandieten vlucht ten met achterlating van 30 dooden. Nabij Peipiao, ten Noorden van Tsjoe Tsjau, leveren Mandsjoekwo troepen een verbitterd gevecht tegen een duizendtal banbieten. Uit Tsjingtau is Japansche ver sterking gevraagd. Naar aanleiding van het bericht, dat een duizendtal Chineesche communisten de ijzermijnen van Taje ten Zuiden van Han- kau hebben aangevallen, heeft de Japansche regeering twee oorlogsschepen gezonden, ter bescherming van de Japansche staatsbur gers aldaar. Een Chineesche autobus van den dienst Tientsin-Peking werd Zaterdag overvallen door een bende van ongeveer dertig ban dieten op een afstand van vijftig K.M. van Peking. De bandieten waren waarschijnlijk uit de gedemilitariseerde zóne gekomen. Alle bagage werd gestolen, .vijftien reizigers werden gevangen genomen en zullen niet dan tegen losgeld worden vrijgelaten. Alleen een vrouw, die een kindje met zich droeg, werd achtergelaten. De gebeurtenis heeft groote onrust gewekt onder de bewoners dezer streken, De hittegolven in de Vereenigde Staten. De hitte golf, die thans reeds verscheidene dagen de staten van het Zuid-Westen teistert en ook in Kansas zich doet gevoelen, heeft voor zoover tot dusverre bekend is, reeds 15 dooden geëischt. Vrijdag is het een van de warmste dagen van het jaar geweest. Het kwik bewoog zich den geheelen dag omstreeks de 100 graden. Vijf gevangenen van de gevangenis te Washington zijn tengevolge van de on dragelijke hitte overleden. Zeven andere personen zijn op straat door de hitte bevan gen en ter verpleging in een ziekenhuis op genomen. Terwijl een maand geleden de opbrengst van den graanoogst nog geschat werd te zullen zijn omstreeks 273 milïioen bushels, is volgens het heden uitgebrachte rapport tengevolge van de groote hitte en droogte te verwachten, dat de oogst thans niet veel meer dan 176.000.000 bushels zal opleveren. Ne w-Y ork de grootste stad der wereld. Op het titel- bïad van het officieele adresboek van New- York, waarvan een nieuwe uitgave versche nen is, wordt de Amerikaansche metropool „de grootste stad ter wereld" genoemd. New-York is reeds verscheidene jaren bezig zichzelf de grootste stad ter wereld te noemen, aldus meidt de Londensche cor respondent van de „Maasbode" en Londen betwist het even zoovele jaren het recht op dezen titel. De uitgevers gronden hun bewering op tabellen, waaruit blijkt, dat de bevolking van de vijf boroughs van New-York bij de volkstelling van 1930 6.930.446 bedroeg. Maar Groot Londen kwam uit den census van 1931 te voorschijn met een inwonertal van 8.202.818. Het was dus minstens even volkrijk als New-York en Pitsburg tezamen Het is waar datGroot-Londen geen bestuurlijke eenheid is, en dat het jaarlijks in bevolking' achteruitgaande graafschap Londen, ternau wernood 4y2 milïioen inwoners telt. „Grea ter Londen" evenwel is de „metropolis", en zijn grenzen worden aangegeven door die van het „metropolitan police district". Erkend moet evenwel worden, dat New- York aanmerkelijk grooter is dan het in 1897 uit de vijf boroughs Mantattan, The Bronx, Brooklyn, Queens en Richmond ge vormde Greater New-York. Jersey City, in den staat New-Jersey gelegen, wordt van New-York slechts door de North River ge scheiden, en zijn 320.000 inwoners behooren, evenals de 60.000 inwoners van Hoboken, in ieder ander dan administratief opzicht tot New-York's bevolking. Hierbij komen, in denzelfden staat gelegen, doch door de mij- Ienbreede rivier van Jersey City gescheiden, Newark met 450.000 inwoners, Elisabeth met 70.000 inwoners, en tal van kleinere plaatsen. Het tot de New-Yorksche agglo meratie behoorende gebied buiten de vijf boroughs telt dus een bevolking van om streeks 1 milïioen, zoodat het totaal onge veer met dat van Greater Londen overeen komt. De vijf boroughs, met hun 6.930.446 in woners, bedekken een oppervlakte welke nog niet half zoo groot is als die van Grea ter Londen. New-Yorkers beweren dat, wanneer zij hun stadsgrenzen zoodanig uit breidden, dat het omsloten gebied even uit gestrekt was als dat van Londen, daar een talrijker bevolking (nl. van 9 milïioen) zou wonen. In dit geval zou New-York zeker het recht hebben zich de grootste, of ten minste de volkrgkste stad ter wereld te noemen. Met de gegevens, waarover wij beschik ken, zijn wij evenwel niet erin geslaagd een bevolking van meer dan 8 milïioen binnen dat gebied op te sporen. Nauwkeuriger ge gevens en cijfers zullen moodig zijn alvorens ■wij, te Londen, erkennen, dat wij door New- York achterhaald zgn. En zelfs dan zullen wij volhouden, dat volkrijkheid slechts één der elementen is in de „grootheid" eener stad. Rome neemt, naar het bevolkingscijfer, misschien eerst de twintigste plaats in onder de steden dei wereld, en telt toch onder de allergrootste „grooter" bijvoorbeeld dan Birmingham of Glasgow, die beide volkrijker zijn. Genève, minder volkrijk dan Utrecht, is „grooter" dan ontelbare steden, die in de statistische hiërarchie een hoogere plaats bnemen. En zoo New-York ooit werkelijk „grooter" dan Londen wordt, dan zal dit zeker nog eeuwen duren Eenmaal per jaar hebben dc Japansche meisjes haar feestdag, dat is het feest der poppen en dan concentreert zich de alge- meene aandacht op hen. Alle winkels in de steden, die hiervoor in aanmerking komen, hebben in de étalages pyramiden-vormige stellages opgericht, waar poppen uit de grijze oudheid, in een keur van kostbare toiletten worden tentoongesteld. Men ziet ook meermalen den keizer en de keizerin voorgesteld, door een geheele hofhouding omringd, waarbij alle hofdignitarissen in gala-toilet zijn. Reeds dagen van tevoren worden die éta lages met devote blikken bewonderd en steeds meer nadert de dag van het groote feest der poppen. Keurig verzorgd en netjes aangekleed, is de kleine Japansche reeds vroeg in den morgen van den grooten dag- bij de hand om in de eerste plaats nog eens inspectie te houden over al hare poppenkin- deren, die in den regel bestaan uit een groot aantal, waaronder vele erfstukken, die van moeder op dochter overgaan. Verder bren gen de meisjes elkaar bezoeken en vergeten daarbij niet elkanders poppen in oogen- schouw te nemen, zelfs fil hebben zij deze al jaar op jaar bezichtigd, maar zulks behoort nu eenmaal tot de conventie. Deze poppenverzamelingen zijn veelal zeer groot en origineel en een gast behoeft zich nooit af te vragen op welke wijze hij zijn erkentelijkheid voor ondervonden gast vrijheid zal toonen, indien er meisjes in huis zijn althans, want dan is een pop altijd een bijzonder welkom geschenk. Hoe origineeler, hoe meer deze in den smaak valt en niet alleen poppen in eigen landskleeding, maar juist, die, welke op Westersche wijze ge kleed zijn, doen de vreugde ten top stijgen. Is de feestdag voorbij, dan worden allo pronk- en erfstukken onherroepelijk weer in de doozen, kasten en laden geborgen, waar zij bewaard worden tot een volgend poppen- feest, een jaar later. Pyramydevormig worden de poppen voor het venster of achter de geopende deur op gesteld, opdat ook de voorbijgangers den schat kunnen bewonderen, terwijl de ten toonstelling bij gezinnen, die een tuin om hun woning hebben, op tafels buiten worden opgesteld. Japansche poppen ziet men in allerlei grootten en kleederdrachten en zooals wij reeds zeiden, zijn er exemplaren uit andere landen bij, of poppen, die bedeesd „mama" stamelen of kunnen slapen, dan zijn dit re- liquiën, die in hooge eere zijn. 's Middags ontvangt het Japansche meisje hare vrienden en vriendinnen en de kleine jongens, die eenigen tijd later hun eigen feestdag hebben, doen in vollen ernst mede, zooals de traditioneele wet hun trouwens geleerd heeft. De miniatuur-dametjes in hare kimono's en hooggekapte coiffures, die zich elegant voortbewegen, daarbij gracieus hare waai ers hanteeren, zijn gastvrouwen in den dop en zich den vollen ernst van den dag be wust. Zij wisselen beleefdheden met hare jeugdige gasten en allerlei heerlijk gebak wordt rondgediend, terwijl zij hij het af- scheidnemen met hoofsche buigingen hare gasten uitgeleide doen. En 's avonds dan is het feest weer voorbij en worden al de heerlijke schatten onherroepelijk weggeborgen, want al deze kostbare bezittingen moeten ongeschonden bewaard blijven om eenmaal als erfstukken aan hare dochters te worden overgedragen, evenals ze reeds van haar moeder en groot moeders op haar zijn overgegaan. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 762.2 te War schau. Laagste barometerstand 746.1 te Hapa- randa. Verwachting tot den avond van 13 Au gustus Zwakke tot matige winden uit Z. richtingen. Meest zwaar bewolkt met kans op reden of onweer. Later iets koeler. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. MetInstituut Het hooge drukgebied dat Zaterdag over midden-Europa lag is geheel verdwenen naar het Oosten en een volgende komt op uit het Westen. Daar tusschen strekt zich een voor van lage drukking met verscheide-. ne kleine kernen uit, terwyl in het Noord- Oosten de depressie vrij diep blijft. In Scan dinavië blijft het weer regenachtig met on weer in Zweden. Ook in Terland en Schot land is vrij algemeen regen gevallen en werd het koeler. Op het vasteland blijft liet nog droog en warm. In Frankrijk is de be wolking zwaar en de temperatuur in het Oosten zeer hoog. Duitschland en Zwitser land hebben meer zonneschijn en zullen ook hooge temperaturen bereiken. De onregel matige drukverdeeling maakt den weerstoe- stand onzeker, maar het verder Oostwaarts dringen van de koelere Noordenwinden op de Britsche eilanden zullen toch ook in on ze omgeving wel regen of onweer met tij delijke afkoeling brengen*

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 6