GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT BURGERLIJKE STAND ROMAN. In het „Verloren Hoeksken" van het Brusselsche „Laatste Nieuws" schrijft Nel Klauwaerdinne Ons madam iffra Nele, zit te lezen en zeg t Ei, ik kan geen romans meer uitstaan, vroeger was dat 't schoonste en nu zie ik liever 't leven gelijk het is en alles wat er rondom mij gebeurt. 't Is avond en dan zit ons Madam ge woonlijk te lezen, en onze Meneer zegt Zeg Marie, dat ge die roman die ge nu leest niet kunt uitstaan, dat is er een uit dezen tyd geloof ik, en hg mist iets dat geen mensch missen kan in niets. Hij is niet schoon genoeg zegt ons Madam. Hij is niet waar genoeg zegt onze Me neer, anders zou hij schoon zijn. En ik kan wel sprookjes lezen zegt ons Madam. Omdat een mensch houdt van iets dat wonder is zegt onze Meneer, en dat gebeurt dan in een misterieuze wereld, waar alles waar is op zijn eigen manier. En ik kan wel een roman van teetek- tieverij lezen zegt ons Madam. Dat is een sprookje voor groote men- schen zegt onze Meneer, iets gelijk een schoone masjiene. En ik kan wel verzen lezen zegt ons Madam. Maar die ge ook weg werpt Marie zegt onze Meneer, als ze niet waar zijn. Een mensch die liegt kunt ge niet uitstaan, dat is 't zelfde met wat die man schrijft of schilder of bouwt. Kunt ge nu al bouwen ook al liegen zegt ons Madam? Als ge baksteen doet op marmer ge lijken Marie zegt onze Meneer, without op eik, of er een valsch raam in zet ekseetera. 's Is gelijk een vrouw die liegt in haar twa- let en haar lippen schildert en op hooge hakken loopt en haar wenkbrauwen weg scheert. Gij scheert wel uw baard en uw snor zegt ons Madam. Te veel en niet aangepast wegscheert wou ik zeggen Marie zegt onze Meneer. In veel romans staan alzoo valsche deuren, ge schilderde vrouwen en gelogen mannen en gebeurtenissen daarom kunt gij ze niet uit staan, en ge zult misschien liever een rei3 lezen of een levensbeschrijving of een arti kel of zoo iets, omdat die waar zijn en le ven, wat niet leeft kunt ge niet uitstaan, leven zoekt leven, en iets dat waar is en leeft mag nog met vele gebreken gezegd zijn ge zult het lezen, en iets dat liegt of dood is mag nog zoo schoon gezegd zijn, ge leest het niet, maar als iets waar is en leeft en schoon gezegd is dan blijft het voor al tijd leven en schoon en goed voor alleman. Onze meneer zegde nog andere dingen iffra Nele, gelijk dat, maar vindt gij dat hij gelijk heeft, ik heb niet alles kunnen op schrijven, en misschien ben ik halfmis, maar ik peins 't niet en ik ben Uw Mandineke, die waar is en leeft. Zeker heeft uw meneer gelijk, Man dineke. De waarheid is aan het begin van alles, zij is wat is. De mensch gaat naar haar toe gelijk naar het licht, zij is het licht voor de oogen van de ziel. Er zijn zoo nog twee begin-woorden de schoonheid of de waarheid in lokkenden vorm, en de goed heid of de schoonheid welke zich ontfermt over wat arm is, ziek, leelijk of verachte lijk. Zoodat ge ziet hoe de waarheid den grondslag vormt van wat aan het leven zyn diepe beteekenis geeft, alsmede aan wat de mensch uit het leven haalt, door wat hij doet, maakt, zegt en schrijft. In die waar heid zeg ik u goeien dag zoo goed en zoo schoon als ik kan, Mandineke. barbarij was. Afrika werd beschreven als „de bakermat der vrijheid" en het Britsche rijk als „het rijk der kleurlingen". Een wereldoorlog werd voorspeld tus schen het gekleurde en het blanke ras, waarbij een beroep werd gedaan op Japan, als „de kampioen der internationale recht vaardigheid". Er waren enkele sprekers, die machtig goed thuis bleken te zijn in de Europeesche litteratuur en daaruit aandoenlijk schoone passages over vrijheid en menschelijke rechten citeerden, die het niet verder ge bracht hadden dan litteratuur voor de blanke beschaving. Hadden die kleurlingen Zoo heel erg ongelijk DE WERKLOOSHEID IN AMERHIA. Het bedrag dat de gemeente New-York in de maand Augustus voor steunuitkeering zal moeten betalen, is vastgesteld op 11.947.500 dollar. Daar de laatste maanden ongeveer 20 millioen doll ai* per maand voor Steunuitkeering moest worden uitgetrokken, heeft de controleur voor de financiën de meening uitgesproken, dat de belastingen benoodigd voor steunuitkeering tot het einde van het jaar waarschijnlijk in over eenstemming zullen zijn met de bedragen, die in werkelijkheid zullen moeten worden uitgekeerd. Van bovengenoemd bedrag ad 11.947.500 dollar voor de maand Augustus, komt 3.444.937 dollar voor rekening van de stad New-York en 't overige gedeelte voor den staat New-York. Het werd niet onmo gelijk geacht, dat de bedragen in September, October, November en December door de stad New-York te betalen, eenigszins zouden worden verminderd. Door den controleur van financiën wordt verwacht, dat de steunbelasting, welke wordt geheven van winkelverkoopen en door andere zakelijke belasting, de stad New-York in 1935 in to taal 65 millioe.i dollar zal opleveren. De ge meente New-Yorlc heeft tot einde Juli voor steunuitkeeringen echter reeds 51.132.000 dollar uitgegeven, inbegrepen 12 millioen dollar, die reeds geleend zijn ten behoeve van steunuitkeeringen, bewerkstelligd in October, November en December 1934. Na de steunuitkeeringen voor de maand Augus tus blijft er nog een bedrag van 10.500.00 dollar over, ter bestrijding van de steunuit keeringen, die door de gemeente New-York in de laatste vier maanden van het loopende jaar moeten worden gedaan. De steunuit keeringen in Augustus zijn de laagste sedert Augustus 1933, welke in één enkele maand zijn gedaan. Verkeersongelukken. Terwijl een van de axbeiders, werkzaam bij den aanleg van een waterleiding te Hoog kerk, Zaterdagmiddag bezig was de brand- kraan te laten spuiten, wat begrijpelijker wijs onder groote belangstelling der straat jeugd geschiedde, passeerde met vrij groote snelheid een vrachtauto uit Harlingen, waardoor een van de kleinen, de 4-jarige A. H., die plotseling den rijweg overstak, werd aangereden. Het kind bekwam een zware hersenschudding en is naar het Diaconessenhuis te Groningen overgebracht. De toestand van het kind is ernstig. Op den hoek van de Van Zuylen en Nijevelt- straat en d_ Oostdorperweg te Wassenaar reed Zaterdagavond omstreeks 10 uur de 20 jarige v. D. uit Wassenaar met zijn mo torrijwiel tegen den auto bestuurd door H. uit IJsselmonde. De motorrijder sloeg met het hoofd door de voorruit van den auto en werd op slag gedood. De in den auto zittende echtgenoote van den bestuurder en diens beide zusters, meisjes van 14 en 15 jaar liepen ontvel lingen op. Het lijk en de auto zijn door de politie in beslag genomen. In de gemeen te Nieuwenburg is gistermiddag een 75-jari ge man door een motorrijder aangereden en zoo ongelukkig terecht gekomen dat hij korten tijd later is overleden. Uit het door de politie ingesteld onderzoek is gebleken dat den bestuurder geen schuld treft. Zaterdagmiddag te ongeveer 6 uur fietste een jong paar op den rijksweg tussefcen Westwoud en het Zandt in de richting van Den Helder. De jongeman liet een belas tingplaatje vallen en zwenkte daartoe naar links om, teneinde het plaatje op te rapen. Achter hem kwam met een snelheid van 8.) km. een auto aangereden, die den jongeman greep en hem op den ryweg slingerde, waar de ongelukkige bewusteloos bleef liggen. Medici constateerden een sehedelbasisfra.c- tuur en een versplinterd linkerbeen. Tijdens de behandeling is het slachtoffer over leden. Op den weg TilburgHilva- renbeek heeft Zondagmiddag een motor ongeluk plaats gehad, dat den berijder het leven heeft gekost, terwijl de duo-passagier licht gewond werd. Een motorfiets, be stuurd door den heer A. van den Boom uit Heerlen, reed ?;ij het passeeren van een autobus tegen een langs den weg staanden lichtpaal. Van den Boom brak bij de bot sing een nekwervel en was vrijwel op slag dood. Zijn broer, Martinus, die op de duo was gezeten, werd slechts licht gewond. Op den Hoogeweg te Amersfoort is Zater dagavond de heer J. A. Kap, scheepsbouw kundig teekenaar te Schiedam, op zijn rij wiel aangereden door een auto uit Amster dam. De heer K. bekwam twee gebroken ribben en inwendige kneuzingen in den rug. Na in het St. Elisabethsziekenhuis te zijn verbonden werd hij per ziekenauto naar Schiedam gebracht. De voetrem van den auto bleek niet te werken. De auto werd in beslag genomen. Een soldaat gemoles teerd. Zondagavond is te Brest een soldaat van het 2e regiment kolonieale troe pen gemolesteerd. Voetgangers vonden den soldaat van het 2e regiment koloniale troe- en zorgden ervoor dat deze militair naar een ziekenhuis werd overgebracht. De toe stand van den man moet zorgwekkend zijn. Een onderzoek wordt ingesteld. De filmproductie der United Artists. De United Ar tists (Vereenigde Artisten) kondigen voor het seizoen 1935/36 24 films aan, welker samenstelling een kapitaal van 14% mil lioen dollar heeft verslonden. Er zijn 2 films b\J van Charley Chaplin, 6 van Sam. Goldwyn, 2 van Mary Pickford, 5 van Da vid Selznick, 5 van Alex. Korda, 3 Reliance, 1 van Darryl F. Zanuck. Buitendien nog 18 teekenfilms van Walt Disney. De grootste bloesems ter w e r e l,d. De grootste bloesems ter wereld, de bloesems van de Rafflesia Schadenbergiana, die een Britsch natuur onderzoeker in 1818 op een eiland bij Suma tra ontdekte, zijn 1 meter in omvang en wegen 11 K.G. I Men hield zijn bericht voor zuivere fantasie, totdat andere geleerden de bloem eveneens gezien hadden en zijn ~ap- port bevestigden. Is zwart het zwaarst? Even groote vooiwerpen van verschil lende ldeur komen ons verschillend zwaar voor, en als bijzonder bezwarend moet klaarblijkelijk het zwart worden beschouwd. Door geleerden werden proeven genomen over deze verschillende uitwerkingen der kleuren en ze kwamen tot de volgende con clusie acht personen schatten van zeven even groote kistje het zwarte als het zwaar ste op een na het zwaarst scheen het roode te zijn daarop volgden het blauwe, het groene, het gele en het witte kistje een bontgestreept werd verschillend beoor deeld. De invloed der kleuren gaat zoo ver, dat een zwart kistje van 300 gram gewicht voor zwaarder aangezien wordt, dan een wit van 350 gram. Geschaakte bruid Hier is een tele gram van papa. Bruidegom (nijdig) En wat seint hij Zij Kom niet terug en alles is ver geven. NUTTIGE WENKEN Als de huisvrouw bezig is een „groote beurt'' aan het een of ander te geven, of wel, ze verpot planten of is op een andere manier in haar tuintje bezig, dan krijgt ze dikwijls heel wat vuil onder de nagels, dat af en toe lastig te verwijderen is. Om dit te voorkomen is het een goede methode, de nagels even in een stuk zeep te drukken, zoodat de ruimte onder de nagels met zeep opgevuld is, voor dat men aan het werk gaat. Geen naald meer in huis Geen naald meer op het speldenkussen En heeft u zoo'n ouderwetsch speldenkussen met zaag sel gevuld Tornt u voor de aardigheid dat kussen dan eens los, tien tegen een dat u daarin heel wat naalden zult vinden tus- schen het zaagsel. In sommige gevallen vond men er wel 50 en meer. Er zijn in Nederland een paar millioen fietsen en dus millioenen fietsbanden, bin nen- en buitenbanden. Het gebeurt wel eens, dat een overigens geheel nieuwe binnen band, vanwege een groot gat of een scheur, wordt afgedankt. Gooi die niet weg en maak er nu ook niet alleen reparatielapjes van. Als men overdwars schijfjes van deze slang afsnijdt, b.v. 1% c.M. breed, heeft men uitstekende elastiekjes voor allerlei doel einden, voor kinderkousenbanden, om om pakjes te doen, enz. VORSTLIJK BEZOEK. 's-GRAVENHAGE (A.N.P.) In het Oranje Hotel te Scheveningen hebben H. k. H. Prinses Elisabeth Helene van Saksen met haar hofdame, Gravin Gertrud von Münster hun intrek genomen. VERDRAG TUSSCHEN NEDERLAND EN JAPAN. 's-GRAVENHAGE. (A.N.P.) Het minis terie van buitenlandsche zaken maakt be kend, dat heden te 's-Gravenhage de uit wisseling der acten van bekrachtiging heeft plaats gehad van het op 19 April 1933 al hier tusschen Nederland en Japan gesloten verdrag tot beslechting van geschillen door rechtspraak arbitrage en verzoening welk verdrag is goedgekeurd by de wet van 17 November 1933, staatsblad No. 610. Het verdrag met bijbehoorend protocol van onderteekening is dadelijk na de uitwisse ling der bekrachtigingsoorkonde in wer king getreden. DIEFSTAL VAN DIAMANT. AMSTERDAM. (A.N.P.) In de maand Mei van dit jaar is een diamanthandelaar, zekere D., afkomstig uit Amsterdam, ver dwenen met medeneming van een partij dia mant ter waarde van ruim 10.000. De man is toen eerst naar België gegaan en heeft vandaar naar elders de wijk genomen. De politie heeft hem tot nu toe niet kunnen opsporen. Dezer dagen echter kreeg de po litie te Amsterdam er kennis van dat de echtgenoote van den heer D. zich te Algiers aan boord van het stoomschip „Calipso' van de K.N.S.M. had ingescheept met be stemming naar Amsterdam. In haar gezel schap bevond zich haar 18-jarige zoon. De politie stelde er prijs op deze vrouw bij aan komst te Amsterdam aan een verhoor te onderwerpenen derhalve verzocht zij aan de politieautoriteiten te IJmuiden er voor te willen zorgdragen dat mevr. D. bij aan komst aldaar niet van boord zou gaan. He denmorgen is de „Calipso" te IJmuiden aangekomen. De politie stond op de zee sluis. Mevr. D. stapte echter niet van boord. Na het vertrek uit IJmuiden werd aan boord echter van de vrouw niets meer gezien. De tweede stuurman stelde een on derzoek in, doch men heeft haar aan boord niet kunnen vinden. Men had mevr. D. ra het passeeren van de Noordhinder niet meer gezien. Op welke wijze de vrouw van boord is gekomen weet men niet. De politie zet intusschen het onderzoek voort. Nader wordt gemeld dat mevr. D. tus schen de Noordhinder en de pieren van IJmuiden in zee is geraakt. Ook haar 18-jarige zoon, die zich aan boord bevond, kon geen opheldering geven. De jongeman wordt vanmiddag op het politiebureau verhoord. DROEVIG ONGELUK, OMMEN. (A.N.P.) In een onbewaakt oogenblik viel Zondag het ongeveer 3-jarig zoontje van den heer E. Lambers alhier in een teil met kokend water. In zorgwekken- den toestand werd de kleine naar een zie- keninrichting te Zwolle overgebracht, waar het korten tijd later is overleden, BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. HEILOO. (A.N.P.) Zondag is de 22-jarige N. Bakker Pzn. bij het zwemmen in net Noord-Hollandsche kanaal verdronken. WANORDELIJKHEDEN BIJ DE FEESTWEEK. ZWOLLE. (A.N.P.) De gemeentelijke feestweek, die hier overigens een ordelijk verloop heeft gehad, is gisterenavond nog min of meer onaangenaam gesloten. Tegen kwart voor 12 kreeg de politie er kennis van, dat in en voor de dansgelegenheid van der J. in de Kort Kamperstraat, tusschen kermislieden werd gevochten. De inspecteur H. G. W. Banning en een rechercheur begaven zich er terstond heen en slaagden er na veel moeite in de vech tenden uit elkaar te slaan. Even later keerde zich echter de geheele troep, onge veer 30 personen tegen hen, waarop een tot nu toe onbekend gebleven kermisklant den inspecteur van achteren aanviel en hem met een hard voorwerp zoo krachtig op het hoofd *loeg, dat hij ernstig bloedend verwond, bewusteloos ineen zakte. By een der omwonenden is de heer B. binnengedragen, alwaar hy na behandeld te zijn, weer bij kennis kwam. Toen er politie assistentie was gearriveerd waren de on rustverwekkers, die blijkens hun uitroepen in de meening verkeerden, dat zij den in specteur hadden dood geslagen, verdwenen. In de omgeving werd allerlei gevechtsma teriaal gevonden. Men zoekt thans naar den dader. REDEVOERING VAN PRESIDENT LEBRUN. METZ. (A.N.P.) President Lebrun heeft zich gisteren van zijn buitenverblijf te Mercy-le Haut naar Metz begeven om te genwoordig te zijn bij de inwijding van een gedenkteeken voor de in den wereldoorlog gesneuvelden. Lebrun hield bij deze gelegenheid een redevoering, waarin hij een beroep deed op het volk, om de eenheid te bewaren. Deze eenheid, zoo zeide hij, moet ook bewaard blijven op een oogenblik, dat andere geva ren dreigen. De lasten, waaronder wij ge bukt gaan zijn een gevolg van de crisis, die over de geheele wereld heerscht en die ook Frankrgk niet gespaard heeft. Wij zullen hier pas uit kunnen geraken, wanneer de volkeren wijs geworden op het gebied van het economische leven, de muntpolitiek op den internationalen handel terug zullen keeren tot de gezonde practij- ken, die langen tijd1 voorspoed hebben ge waarborgd, Zoolang het echter niet zoo ver is hetgeen niet alleen van ons afhangt moeten wij moedig krachtige pogingen in het werk stellen om de financiën te sa- neeren en het economische leven te stimu- leeren. Het geluk voor allen kan slechts herleven aldus president Lebrun in een atmosfeer van kalmte en vertrouwen. In aansluiting op de inwijding van het monument vond een troependefilé plaats. In den loop van den middag is president Lebrun naar Mercy-le-Haut teruggekeerd. REDEVOERING VAN HITLER. ROSENHEIM. (A.N.P.) Alhier is giste ren het feit herdacht, dat 15 jaar geleden de plaatselyke groep van de N.S.D.A.P. werd opgericht, de twee na oudste groep van het rijk. Tegen vier uur arriveerde rijkskanselier Hitier. Hij begroette de oude leden van de party met een handdruk, waarna gouwlei der en staatsminister Adolf Wagener een welkomstrede uitsprak, waarin hij de stryd- doeleinden van het heden uiteenzette en rich daarbij met name keerde tegen het po litieke katholicisme en, wat het Joodsche vraagstuk betreft er den nadruk op legde, dat de partij het niet noodig had deze kwestie met kracht van vuisten op te los sen. VERKIEZINGEN IN ENGELAND? LONDEN. (A.N.P.) De Engelsche pers behandelt uitvoerig de kwestie van den da tum der volgende Lagerhuis-verkiezingen, welke naar men tot nu toe veronderstelde in November zouden plaats vinden. In con servatieve kringen evenwel zou de stem ming intusschen zijn omgeslagen en men verklaarde dat Downingstreet na langdurige beraadslagingen zou hebben besloten op zijn vroegst Januari a.s. een beroep te doen op het land. Voor deze beslissing zou de door slag hebben gegeven het feit, dat de regee ring eerst nog de- werkloozensteun zou wil len reorganiseeren. Bovendien, aldus ver klaart men, zou een verkiezing in Novem ber een ongunstigen invloed hebben op het zakenleven voor zoover dit van belang is met het oog op Kerstmis. SPANNING TUSSCHEN DUITSCHLAND EN DEN H. STOEL. VATICAANSTAD. (A.N.P.) Volgens United Press zou de spanning tusschen deu H. Stoel en Duitschland eeniger mate zyn verminderd sedert het optreden van den nieuwen bisschop van Berlijn. In Vaticaan- sche kringen neemt men de mogelijkheid aan van nieuwe besprekingen tusschen den Paus en Duitschland, teneinde te komen tot formuleering van een werkaccoord. VLISSINGEN. van 812 Augustus. Ondertrouwd: A. C. Boone, 30 j. en J. Looiseq, 28 j. BEVALLEN E. J. F. Dommisse, geb. de Mari, z. J. P. Pleijte, geb. de Jonge, z. OVERLEDEN A. Lous, 42 j., man van w. Roosendaal. M. Beun, 19 j., ongeh. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 12 Augustus, 3 uur. De Wisselmarkt had vandaag wederom een vast verloop, hoewel de koersen iets beneden het peil bleven dat Zaterdag werd bereikt. Het pond noteerde ongeveer ƒ7.34, de dollar ongeveer 1.47%, de Fransclie Franc 9.79%. De omzetten bleven gering. De Amsterdamsche Effectenbeurs had eveneens een kalm verloop en ook hier was de stemming vast. Klaarblijkelijk onder hu vloed van de koersbeweging op de wissel* markt gedurende de laatste dagen. De Ned, beleggingswaarden stonden vanmiddag on* der vrij zwaren druk en liepen dientenge volge zeer sterk op, temeer daar de vraag nog steeds van geringen omvang is. De 4 obligaties Indië en Nederland waren bij de opiening pryshoudend, doch verkeerden la ter scherp in reactie. De eerstgenoemden daalden tot 91 5/lö, de laatstgenoemden tot 93% en verlieten op den laagsten koers de noteering. Ook Oude Schuld was flauw en stelde zich vry gevoelig lager. Gemeente- leeningen en pandbrieven waren eveneens flauwer. Zooals gezegd was de aandeelen- markt vast. Bij de opening ontwikkelde zich een vrij levendige handel In Koninklijken, die tot 1991/2 stegen, de hoogste koers der laatste 2 jaar. Later werden de omzetten kalmer. De Amerikaansche soorten noteer* den meerendeels hooger. Ook in Industrieels fondsen was de affaire onheteekenend, doch de koersen kwamen meerendeels op hoo ger peil. Philips stelden zich aanvankeiyk 3 boven het vorig slot, doch verkeerden later eenigszins in reactie. Per saldo bleef de koers plm. 2 hooger dan Vrijdag. Unilevers waren 1 hooger, terwijl Aku's ongewijzigd waren. De Amerikaansche Kunstzijde-aandeelen waren willig in ver band met de verhooging van de kunstzijde- prijzen in de Ver. Staten. In Suikerwaarden ging weinig om, doch de stemming wae} vast. H.V.A.'s stegen 2% en ook de min der courante soorten konden aantrekken, Tabakken lagen bij kalmen handel goed prijshoudend, waarby Delimaatschappy' 1 hooger kwamen. Rubberaandeelen waren nagenoeg onveranderd. Alleen Deli Maat schappij Rubbers vielen op door een stij ging van bijna 2 Van de Scheepvaart- aandeelen ontstond eenige beweging in Ned. Scheepvaart Unies, die in tegenstelling tot de koersbeweging een fractie terugliepen. Voor Amerikaansche fondsen bestond een zeer vaste stemming en over de geheele li nie kwamen hier de koersen vrij belangrijk boven het niveau van Vrijdag, in verband met de verdere stijging van het koerspeil in, Wallstreet op jl. Vrijdag en Zaterdag. De Duitsche obligaties waren gedrukt. De geld markt was vandaag weer zeer krap en de koersen kwamen meerendeels weer ieta hooger. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 12 Augustus 1935j des nam. 3 uur (officieel) Londen 7.34 Berlijn 59.70 Parijs 9.79; Brussel f 24.95; Zwitserland 48.38; New-York 1.47"/is. MARKTBERICHTEN AARDAPPELMARKT— ROTTERDAM. 12 Augustus. Brielsche eigenheimers 23.50 g Zeeuwsche blauwe 3.504 Zeeuwsche bonte 3.502.50 Zeeuwsche eigenhei mers 2f 3 Geldersche ronde 33.50; Westlandsche Schoolmeesters (zand) ronde 5f 6 Westlandsche schoolmeesters klei 23 Westlandsche nieuwe 33.50 5 poters ƒ22.50. Met redelijken aanvoer3 kalme vraag. VLASMARKT ROTTERDAM, 12 Augustus. 3000 K.G. blauw, schoon 5356 ct. pet? K.G.1000 K.G. Holl. Geel onverkocht. Er was heden zeer v einig belangstelling* VEEMARKT ROTTERDAM. 12 Augustus. Aanvoervette runderen 610, vette kal< veren 272, schapen en lammeren 701, var kens 616, nuchtere kalveren 6. Totaal 2205. Prijzen per K.G. vette koeien 48, 43, 2632 ct.vette ossen 44, 43, 3335 ct. 5 vette kalveren 75, 65, 3848 ct.varkens (levend gewicht) 40, 39, 38 ct.schapen 35, 31, 28 ct. lammeren 36, 32, 28 ct. Prijzen per stuk schapen 15, 11, ƒ85 lammeren f 10, f8, f6. Vette koeien aanvoer minder, handel traag, pry zen voor vette koeien minder, voor ossen onveranderdstieren aanvoer belangrijk minder, handel willig, prijzen hoogar schapen en lammeren aanvoer min der, handel tamelijk, prijzen als Maandag; varkens aanvoer veel ruimer, handel matig, prijzen als yorige week. VEEMARKT AMSTERDAM. 12 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd J 395 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 5055 ct., 2c kwal. 3848 ct.j 3e kwal. 2837 ct. per K.G. slachtgewicht 20 stieren 3336 ct. per K.G. slachtgewicht; 97 melk- en kaifkoeien, per stuk ƒ120 ƒ160 160 vette kalveren 2e kwal. 3640 ct., 3e kwal. 2634 ct. per K.G. levendge wicht 72 nuchtere kalveren, per stuk 47.50 85 schapen en lammeren, per stuk resp. 911 482 varkens vleesch- varkens, wegende van 90110 K.G. 4748 ct., zware varkens 4647 ct., vette varkens 4546 ct. per K.G. slachtgewicht31 paarden, per stuk ƒ60ƒ100. Uit Denemar ken 1 wagon geslachte runderen. Runderen aanvoer beduidend minder, handel zeer stug, prijzen dalendstieren handel stug, prijzen lagermelkkoeien aanvoer minder, handel slap vette kalve ren aanvoer iets beter, handel zeer slecht, pryzen lagernuchtere kalveren aanvoer tamelijk, handel vlug, pryzen constant schapen aanvoer minder, handel tamelyk, prijzen iets hoogervai'kens aanvoer min der, handel slecht, prijzen gelijk Woensdag; paarden aanvoer tamelijk, handel stil,

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 3