ÜIT DRAAD EN LUCHT fen. Hij was de 43-jarige M. de V. en werd eveneens in bewaring gesteld. Bij een huis zoeking in zijn woning aan de "W esterstraat werd een groot pak blanco-nootformulieren van het Aanwervingsbureau uit dè Ca- landstraat gevonden. De V. beweert, deze in het Park te hebben gevonden, doch de politie stelt nu een onderzoek in naar de wijze, waarop hij de formulieren in zijn be zit kan hebben gekregen. Onder een vrachtauto geraakt Gistermiddag had op den Wilhelminasingel te Breda een ernstig on geluk plaats waarvan de schilder J. Smit het slachtoffer werd. S. stond te praten met den bestuurder van een zware vrachtauto van de firma Korte- weg. Toen het gesprek afgeloopen was, wil de de bestuurder achteruit rijden. Daarbij bemerkte hij niet dat S. nog achter den wa gen stond. De man kreeg een duw van de auto, kwam te vallen en kreeg het dubbele achterwiel van den wagen over zijn lichaam. In hoogst ernstigen toestand is de ongeluk kige naar het Diaconessenhuis overge bracht. Men vreest voor zrjn leven. 55 Dooden bij duikboot- ra m p. De Sowjet Russische duikboot B 3 is naar officieel wordt gemeld 25 Juli j.L, b\j een oefening in de Finsche Golf, met 55 man opvarenden vergaan. De duikboot, die tot de Oostzeevloot behoorde, manoeu vreerde onder water, toen zij door een ander oorlogsschip werd geramd. De boot zonk on- middellijk. Aan boord bevonden zich behal ve 8 officieren, 47 man, in hoofdzaak leer lingen van de marineschool. De boot die in 1917 in dienst werd gesteld, zal worden ge licht. De rampen in het Verre Oosten. Terwijl in Midden-China het water van de Jangtse en de Heangho dood en verderf om zich heen heeft verspreid, lieerscht in Setsjoean een droogte, die den oogst over een groote oppervlakte heeft vernield, zoodat millioenen menschen door hongersnood bedreigd worden. Gezien de eischen, die hun hulpcomité's worden gesteld, om den nood van hen, die door de overstroomingen zijn getroffen, te lenigen, zijn hulpmaatregelen voor het ge teisterde gebied op het oogenblik zeer moei lijk. Tweehonderd bewoners van het eilandje Nakanosjim, in de rivier Jaloe, tusschen Antoeng en Sjingisjoe op Korea, zijn ten gevolge van overstrooming der rivier ver dronken. Drieduizend menschen hebben den nacht op de daken der huizen moeten doorbren gen. Te Sjingisjoe zijn 4100 huizen door het water verzwolgen, terwijl te Antoeng 15.000 huizen gedeeltelik onder water staan. Naar uit Antoeng wordt gemeld, zouden de overstroomingen aldaar volgens niet-of- ficieele cijfers meer dan duizend slachtof fers hebben gemaakt, terwijl de schade aan den houtbouw op twintig millioen yen wordt geschat. De aardverschuiving in Constantine. De aardverschui ving, die in den afgeloopen nacht in een hooggelegen stadsdeel van Constantine be gonnen is, is nog steeds niet tot stand ge komen. De grondmassa's glijden langzaam maar gestadig naar de rivierbedding. Door den aldus gevormden stuw heeft zich reeds 'n meer gevormd. In den loop van den dag bereikten de grondmassa's een molen, die volkomen werd vernield. Van tijd tot tijd ontstaan nieuwe scheuren in den grond, hetgeen door onderaardsch gerommel bege leid wordt. Bij wijze van voorzorgsmaatre gel heeft men besloten verscheidene in de nabijheid staande groote gebouwen te ont ruimen. -De moord in den senaat van Argentinië. Het onder zoek inzake de gebeurtenissen in den Ar- gentijnschen Senaat, waarbij senator Borda werd gedood, heeft door de verklaringen van den senaats-stenograaf, Dillon een op zienbare wending genomen. Dillon heeft kort na den moord aan se nator Bravo verklaard, dat de privé-secre- taris van den minister van landbouw, Dug- gan geheeten, bij de in de kamer van den stenograaf plaats gehad hebbende arrestatie van den moordenaar, heeft getracht, de stenografen te bewegen tot het afleggen van een verklaring, dat zij gezien hadden, dat Borda een revolver in de hand had ge had, om hiermede den minister van land bouw Duliau te dreigen. Deze verklaring van Dillon is door de overige stenografen bevestigd. Klaarblijke lijk had de poging van den privé-secretaris ten doel, den moordenaar zooveel mogelijk te ontlasten. Andere getuigen hebben eveneens ver klaard, dat Borda Behere ongewapend was. Zijn revolver is inderdaad later in zijn wo ning gevonden. EEN ViJFJAREN-PLAN VOOR ENGELAND. Een nieuw bewijs dat vele belangrijke vertegenwoordigers van maatschappelijke inzichten niet even ingenomen zijn met het Engelsche regeeringsbeleid als de regee ring zelf, wordt geleverd door de bekend making van een vijfjarig plan voor econo misch en finantieel herstel, waarmede een 150-tal personen van gezag op velerlei ge bied geheel of gedeeltelijk hun instemming hebben betuigd. Onder hen die dit plan hun steun geven bevinden zich vertegenwoordi gers van alle politieke partijen, met uit zondering van de officieele, oppositioneel? Labour-partij. Ook vele belangrijke men schen zonder partijpolitieke banden, o.a. de groote natuurkundige Lord Rutherford. Sir Oliver Lodge (die geen nadere aandui ding behoeft), de aartsbisschop van York, dr. Temple, sociale heivormers als Sir Nor man Angell en Eleanor Rathbone, Sir Wal ter Layton de econoom, Sir Basil Blankett, een directeur van de Bank van Engeland, Dame Sybil Thorndike, de bekende actrice, hebben hun namen geleend aan dit vijfjarig plan. Men ziet, het is een verscheiden ge zelschap. Het nieuwe plan is een pleidooi voor ordening, waarbij wordt betoogd dat zulk een proces de vrijheden en voorrechten der bevolking niet behoeft aan te tasten. Het vraagt om een economischen generalen staf voor co-ordinatie van diensten en pro ductie. Het omvat een program op langen termijn voor verbetering en uitbreiding van noodzakelijke openbare diensten en ook een program op korten termijn wat minder grootscheepsch dan dat van Lloyd George voor uitvoering van nuttige openbare werken. De groei der nijverheid moet wor den geordend en in doelbewuste banen wor den geleid. Reorganisatie van industrie moet den vorm aannemen van groepsvor ming voor de verschillende takken en staatscontrole op monopolies, die aldus zouden kunnen ontstaan, moet waken te gen het ontstaan van het maatschappelijk kwaad dat monopolies kunnen stichten. Voor zoo ver takken van nijverheid reeds praktisch in handen zijn van een of meer groote maatschappijen moet het bedrijf van zulke combinaties in het volle licht der openbaarheid worden gebracht en voor werp worden van openbare zorg, zoo niet van openbaar beheer. Meer dan tot heden het geval is geweest, moeten ondernemin gen, welke het openbaar belang dienen, worden omgezet in „Public Utility Com panies" (organisaties als de Port of Lon don Authority, de British Broadcasting Corporation, de Electricity Board, waarvan het beheer in handen is van particuliere zaakkundigen, die worden gefinancierd met particulier kapitaal of ten deele met parti culier kapitaal maar die onderworpen zijn aan strenge officieele contróle en wier be drijfswinst beperkt moet blijven). De ont werpers van dit vijfjarig plan schrikken er niet van terug de Bank van Engeland, die een heilig huis is in het land, in hun hervormingsmaatregelen te betrekken. De Bank moet geheel onder openbaar beheer komen en de benoeming van den gouver neur moet de toestemming van de regee ring krijgen. Van nationalisatie der vijf groote bankgroepen die nagenoeg alle inwoners van het land die banken gebrui ken tot klanten hebben schrikken de nieuwe plannenmakers daarentegen terug. Zij willen er zich toe bepalen er „public utility companies" (zooeven omschreven) van te maken. Verder wordt aangenomen dat Groot Brittannië een gematigd invoer tarief zal handhaven en in dit verband wordt aangedrongen op de vorming van een groep landen met lage tarieven En geland moet in die vorming de leiding ne men. Een lastig vraagstuk stelt men in den eisch dat de bevordering van den binnen- landschen landbouw noch den prijs van voedingsmiddelen mag verhoogen noch den uitvoerhandel mag schaden. De oplossing moet worden gezocht in verhooging van het verbruik var voedingsmiddelen door de economisch zwakken, in een verbeterd (minder kostbaar) omzetstelsel en in het beschikbaar stellen van het noodige werk kapitaal, zoo noodig door subsidies. Tarieven, contingenteering en heffingen ten behoeve van dit bedrijf acht men onge rechtvaardigd en mogen hoogstens een tij delijk karakter dragen. Bijzondere sociale wetgeving, welke in het vijfjarig plan wordt aanbevolen, geldt o.a. verhooging van ouderdomspensioen, staatsbjjdrage in particuliere pensioenstelsels (als middel om hen die door hun leeftijd aan de ar beidsmarkt zijn onttrokken ten behoeve van de binnenlandsche markt een ruimeren levensvoet te geven), verhooging van den schoolgaanden leeftijd (welke overigens ook de bestaande regeering niet lang meer zal tegenhouden). Zulke plannen moeten de lasten van de schatkist verzwaren en daarom worden nieuwe belastingen voor gesteld op de waardevermeerdering van grond, hoogere belastingen op zoogenaam de „onverdiende" inkomens (uit beleggin gen e.d.) en hoogere successierechten. De onderteekenaars stellen vast dat er onder de bestaande omstandigheden ontbering aan den eenen kant, enorme rijkdom aan den anderen kant een zekere mate van overheveling van inkomen van rijken naar armen moet plaats hebben. In buitenlandsche politiek spreken de ontwerpers van het plan zich uit ten gun ste van het coPectieve stelsel voor hand having van vrede en voor den Volkenbond en verwerpen zij nadrukkelijk de politiek van het machtsevenwicht en die van afzon dering. De pers bespreekt het plan met meer ontzag en ernst dan aan andere bijdragen tot politieke philosophie der laatste jaren is gegeven, Zij kan zich echter geen partij politieke groepeering voorstellen welke er uitvoering aan zou kunnen geven. Inder daad houdt de Labour-partij zich afzijdig en kan men van geen Conservatief bestuur verwachten dat het de maatregelen voor industrieele. organisatie, voor een nieuwen status voor de Bank van Engeland, voor nationalisatie van land enz. tot de zijne zou maken. De „Times" waarschuwt dat dit vijfjarige plan kenmerkend is voor een in het land in kracht toenemende geeste lijke strooming in twee richtingen, weg van de nauwe partij-groeven en naar een begrip van nationaal leven dat den staat meer en meer de verplichting oplegt het maatschappelijk welzijn van al zyn burgers te verzekeren. „Politici behooren de betee- kenis van dit zich sterk ontwikkelend ge voelen terdege te beseffen". OVERDRACHT MINISTERIE VAN SOCIALE ZAKEN. 's-GRAVENHAGE. (A.N.P.) Hedenmor gen heeft minister Slotemaker de Bruine in verband met zijn overgang naar het de partement van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, afscheid genomen van de ambtenaren en de hoofden van de buiten diensten bij het departement van sociale zaken. De minister zeide met leedwezen heen te gaan uit den kring van hen met wien hij de beide laatste jaren dagelijks had samen gewerkt en dankte allen voor de bij den arbeid steeds ondervonden hartelijke mede werking. Mr. A. L. Scholtens, secretaris-generaal van het departement en dr. N. M. Josephus Jitta, voorzitter van den gezondheidsraad, vertolkten achtereenvolgens de gevoelens van de departemente-ambtenaren en de hoofden van dienst jegens den scheidenden minister. Zij spraken de groote waardee ring uit van allen voor de wijze waarop de minister het departement had geleid en uitten hun hartelijke wenschen voor de toe komst van den minister in zijn nieuwe ambt. Hedenmiddag te 2 uur had op het depar tement van sociale zaken de overdracht plaats van de nieuwe portefeuille aan den nieuw opgetreden minister Slingenberg. MINISTERS MET VACANTIE. 's-GRAVENHAGE. (A.N.P.) De minister van binnenlandsche zaken, mr. de Wilde, zal zich morgen met verlof naar het buiten land begeven. De voorzitter van den minis terraad en verschillende ministers zullen in het midden van de volgende week met va- cantie gaan. O VET ZICHT VAN HET WEER IN DE MAAND JULI. DE BILT. (A.N.P.) Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtempera- tuur 1 graad boven normaal. In de eerste decade was de temperatuur 1% graad en in de 2e twee graden boven normaal. In de derde decade een halven graad beneden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den eersten en den 31sten, resp. 5 graden boven en 3 graden beneden nor maal. De gemiddelde maximum temperatuur was 1 graad, het gemiddelde minimum een halve graad boven normaal. Het aantal da gen met een maximum temperatuur boven 25 graden bedroeg te De Bilt 10, tegen 6 normaal. De neerslag was over bet gebeele land beneden normaal. In N. en Zuid Hol land, Zeeland, W.-Brabant en Z. Limburg viel slechts 20 tot 35 van de normale hoeveelheid. In Friesland, N. Limburg en O. Brabant ongeveer 40 en in het ove rige deel van het land 50 tot 65 Te De Bilt werden 245 uren zonneschijn waarge nomen tegen 208 normaal. DE VACANTIE-CURSUS VAN DIRECTEUREN EN LEERAREN DER BINNENVAARTSCHOLEN. MAASTRICHT. (A.N.P.) Gisteren werd de vacantiecursus aan boord van het in structievaartuig „Prinses Juliana" voortge zet. Gedurende de vaart van Roermond naar Maastricht hield ir. J. Burger van den dienst van den rijkswaterstaat een lezing over het Juliana-kanaal en werden de sluizen en overlaatinrichtingen bezich tigd. Reeds bij de laatste sluis in het Juliana- kanaal kwam een motorboot met de com missie van huisvesting van schipperskinde ren voor het volgen van lager onderwijs het schip tegemoet en gedurende het laatste gedeelte van de tocht sloten zich hierbij talrijke grootere en kleinere vaartuigen aan. De bevolking van Maastricht heeft den cursisten een spontane hulde bereid. In drommen stonden de menschen op den wal om de aankomst vanaf den feestelijk versierden steiver gade te slaan. De voorzitter van de huisvestings com missie, de heer A. v. Duynen sprak aan boord een welkomstwoord, waarna de schipperskinderen een lied zongen. Om vijf uur werden de cursisten ten stadhuize ontvangen en door den burge meester, mr. L. B. J. van Oppen toegespro ken, waarna onder leiding van den burge meester het raadhuis werd bezichtigd. Door het gemeente-bestuur werd op het Vrijthof een concert aangeboden en vond een voorstelling plaats van een propa gandafilm van Let onderwijsfonds. Heden wordt naar Venlo gevaren. EEN BOERDERIJ AFGEBRAND. OMMEN. (A.N.P. Hedenmorgen is alhier de kapitale boerderij van den heer T. Bak ker te Zwollerkerspel, bewoond door den landbouwer A. de Zoen, tot den grond toe afgebrand. De geheele hooioogst van dit jaar, 100.000 pond, ging in de vlammen op, terwijl ook een groot gedeelte van den in boedel door het vuur werd verteerd. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk hooibroei. Verzekering dekt de schade, die vrij aanzienlijk is. EEN ERNSTIG ONGELUK. PERNIS. (A.N.P.) Hedenmorgen w» bi) den tankbouw op het terrein van de Ba- taafsche Petroleum Mij. aan de Vondelin genplaat te Pernis een ernstig ongeluk ge beurd. Zes werklieden waren bezig een ijzeren plaat te leggen op het dak van de tank. Doordat de plaat ging schuiven kwam zij terecht op de 10 meter hooge stelling, waarop de werklieden stonden, waardoor de consol, waarop de stelling rustte, brak. Vier arbeiders vielen naar be neden. De 34-jarige C. de W., wonende te Rotterdam, was onmiddellijk dood. De 29- jarige E. C. B. uit Schiedam en de 22-ja- rige C. B. uit Vlaardingen bleken zeer ernstig te zijn gewond. De vierde persoon bekwam slechts lichte verwondingen. Dr. Moll uit Hoogvliet verleende de eerste ge neeskundige hulp. De gewonden werden naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam vervoerd. Omtrent het ongeval, dat hedenochtend op het terrein van de Bataafsche Petro leum Mij te Pernis heeft plaats gehad, ver nemen wij nog het volgende Eenige honderden arbeiders zijn bezig op genoemd terrein een groote tank te bou wen. Deze tank is nagenoeg geheel opge trokken en hedenmorgen was men in zoo verre gevorderd dat de bovenplaat moest worden aangebracht. Door tot nu toe niet opgehelderde oorzaak is deze plaat gaan schuiven, zoodat zij terecht kwam op een 10 meter hooge houten klimstelling. Onder het gewicht van de plaat is deze stelling bezweken. Zij stortte in en 6 arbeiders, die er op zaten, vielen mede naar beneden. De noodlottige gevolgen daarvan zijn reeds be kend. 2 Arbeiders kwamen met den schrik vrij. De bouw van de tank vond plaats door Swarttouw's Constructiewerkn laats en ma- cL"*nefabriek te Schiedam. Naar men ons mededeelt, zijn bij den bouw alle voorzorgs maatregelen genomen. De politie en de ar beidsinspectie waren spoedig na het onge val ter plaatse om een onderzoek in te stellen. EEN ENGELSCH OORDEEL OVER Dr. COLIJN. LONDEN. (A.N.P.) De „Times" wijdt een hoofdartikel aan den terugkeer van dr. Colijn aan het hoofd van een gerecon strueerd extra-parlementair kabinet. Het blad is van meening, dat de Nederlandsche minister-president thans een sterkere po sitie inneemt dan tevoren. DE BURGEMEESTER VAN ALBURY IN ONS LAND. LONDEN. (A.N.P.) De heer Alfred Waugh, de burgemeester van Albury, Nieuw Zuid Wales in Australië, die, toen het K.L.M.-vliegtuig „Uiver" als deelnemer aan de Londensche Melbourne-race nabij Albury in nood verkeerde, bij de noodlan ding zooveel hulp heeft verleend aan de Nederlandsche vliegers, vertoeft op het oogenblik te Londen. Hij heeft eenigen tijd een toer op het Continent gemaakt van welke hij Woens dag in zijn hotel te Londen terugkeerde. Vrijdagavond zal hij weer uit Londen vertrekken om Zaterdagochtend in Neder land aan te komen. De correspondent van het A.N.P. te Londen heeft den heer Waugh in zijn hotel opgezocht om hem te vragen welke plannen de in Nederland zoo bekend gewerden burgemeester van Al bury voor zijn bezoek aan ons land heeft Mr. Waugh ontving den correspondent op de hem eigen zeer vriendelijke en hartelijke manier en gaf in het kort een overzicht van zijn reisplan. In de eerste plaats zal de burgemeester zich naar Amsterdam begeven om zijn ambtgenoot aldaar, dr. W. de Vlugt een bronzen maquette aan te bieden, waarop de inwoners van Albury staan afgebeeld wanneer zij de gestrande „Uiver" uit het moeras van Albury waar het toestel was neergekomen, trekken. Ik hoop spoedig na mijn aankomst te Amsterdam op Zaterdag ochtend ook den eersten minister te ont moeten, zeide mr. Waugh en ik zal het op prijs stellen door H.M. de Koningin in audiëntie te worden ontvangen om haar persoonlijk namens de inwoners van Al bury en de bevolking van Australië te danken voor de onderscheiding welke zij mij heeft willen verleenen. Daarna heb ik een afspraak met den heer Plesman, den directeur van de K.L.M., waarna ik een be zoek zal brengen aan den burgemeester van Amsterdam. Ik zal hem vragen de ma quette welke ik meebreng te aanvaarden. De burgemeester van Albury vertelde verder dat bij eenige dagen te Amsterdam wil blijven voordat hij een reis door Ne derland zal maken. „Mijn plannen zijn nog niet vastgesteld. Zoodra ik in Amsterdam ben, zal de route evenwel vast staan. Er zijn veel plaatsen welke ik gaarne zal be zoeken en ik verwacht dat mijn reis in Ne derland tenminste 3 weken zal duren. Van zeker 25 scholen in Nederland heb ik na de aankomst van de „Uiver" in Melbourne brieven ontvangen. Vele geteekend door alle leerlingen der scholen. Deze liggen in verschillende deelen van het land en ik heb op alle brieven geantwoord en beloofd een bezoek te nullen brengen. Daarnaast ont ving ik nog vele afzonderlijke brieven, vooral van schoolkinderen. Voor geen geld van de wereld zou ik willen verzuimen al die kinderen die mij zoo vriendelijk schre ven, te bezoeken, verklaarde mr. Waugh. Tenslotte deelde hij nog mede, dat hij uit a.lle deelen van de wereld na de noodlan ding van de „Uiver" en de gelukkige start vandaar naar Melbourne brieven heeft ont vangen. De heer Waugh is reeds 16 jaar burgemeester van Albury. Op zijn reis door Nederland zal hij worden vergezeld door zijn echtgenoote. DE ENGELSCHE VOLMACHTEN WET. LONDEN. (A.N.P.) De Engelsche regee ring heeft besloten de buitengewone vol- machtenwet, die in den afgeloopen zomer met het oog op het betalingsuitstel der ren te op de Dawes- en Youngleening door Duitschland is uitgevaardigd en die per 30 Tuni 1936 zou afloopen, te verlengen tot 31 December 3,037. De wet houdt o.a. in de in stelling van een clearingbureau en geeft de Engelsche regeering volmacht den invoer uit elk land dat discrimineerende bepalingen bevat en bepalingen toepast op den invoer uit het Britsche rijk, te verbieden. Tot nog toe is van deze wet nog in geen enkel op zicht gebruik gemaakt. GEBREK AAN OPSLAGRUIMTE VOOR TARWE. MOSKOU. (A.N.P.) In verband met het begin van de tarwe-afleveringen door de sovjet-boerderijen en de collectieve boerde rijen aan den staat, wijst de „Iswestija" er' op, dat het met de voorbereidingen voor den aankoop en den opslag van de afgeleverde tarwe zeer slecht gesteld is. De staats-or- ganisatie, die belast is met het nemen van de noodige voorbereidende maatregelen de Sagotsemo moest in dit jaar 1714 nieuwe opslagplaatsen bouwen benevens honderden droogschuren. Bovendien moes ten vele en aanzienlijke herstelwerkzaam heden worden uitgevoerd aan de reeds be staande opslagplaatsen. Volgens de aanwij zingen der partijleiding moesten de werk zaamheden, zoowel voor den bouw als voor de reparaties in de Zuidelijke gebieden der sovjet-unie voor 1 Juli en in de andere stre ken van de unie voor 1 Augustus geëindigd zijn. Intussehen zouden vele bondsrepublie ken en districten deze opdracht niet hebben kunnen uitvoeren. In het district Azow- Zwarte Zee bijv. hadden 103 nieuwe opslag plaatsen gebouwd moeten worden, doch op het oogenblik zijn er nog geen 75 gereed, hoewel de vastgestelde termijn voor den bouw reeds lang verstreken is. Ook zouden in dit district 34 droogschuren moeten wor den neergezet, doch er is nog geen enkele klaar. Daarbij is in dit gebied tot 20 Juli reeds drie kwart van den tarwe-oogst inge leverd, terwijl na dien datum de afleverin gen in nog sneller tempo werden voortge zet, hoewel de opslagplaatsen en elevators hierop niet ingesteld waren. De desinfectie van deze installaties is zeer slecht slechts ongeveer de helft is gedesinfecteerd. In het Stalingrad-gebied is de situatie niet veel beter dan in bet district Azow— Zwarte Zee. Van de 50 opslagplaatsen, waarvoor opdracht voor den bouw werd ge geven, zrjn slechts 14 gereed gekomen, ter wijl van de 14 droogschuren er niet een op tijd klaar was. Ook de desinfectie der eleva tors laat veel te wenschen over. In andere gebieden der sovjet-unie is de toestand na genoeg hetzelfde. Het blad vermeldt voorts nog verschil lende misstanden bij de tarwe-afleveringen. Zoo is bij de regeering-ontvangst-bureaux de organisatie zoo slecht, dat de boeren in groote rijen moeten wachten tot zij aan de beurt zijn. Op andere bureaux wordt de tarwe geaccepteerd zonder onderzoek naar de kwaliteit of het vochtgehalte. HET BANKWEZEN IN DE VER. STATEN. WASHINGTON. (A.N.P.) De Senaats commissie voor het bankwezen heeft bet- wetsontwerp tot het instellen van vorderin gen tegen de regeering op grond van de goudclausule beoogd te verbieden naar den Senaat teruggezonden met een wijziging, die een nederlaag voor Roosevelt beteekent. Terwijl de Amerikaansche president n.l, in alle gevallen de regeering gevrijwaard wenschte te zien voor processen wegens de goudclausule, heeft de Senaatscommissie de toevoeging gemaakt dat de houders van re- geerings-obligaties of schuldbewijzen de be treffende vorderingen wel kunnen instellen mits zij dat doen binnen een termijn van 6 maanden na het van kracht worden der wet. Hoewel de vertegenwoordigers der regee ring zich tegen deze toevoeging scherp ver zetten, werd zij door de commissie aange nomen met 11 tegen 7 stemmen. Men bere kent dat door een dergelijke regeiing vorde ringen tegen de regeering zullen kunnen worden ingesteld tot een bedrag van 1 mil liard dollar. MARKTBERICHTEN GROENTEN VEILIN G. MIDDELBURG. Middelburg 31 Juli. Op de veiling deden tuinboonen 27 ct.f spinazie 19 ct., postelein 1215 ct., augur ken 816 ct., wagenaarsboonen 34 ct., suikerboonen 48 ct., stoksnijboonen 5 13 ct., stamsnrjboonen 39 ct., stokprin- cesseboonen 612 ct., stamprincesseboonen 39 ct., doperwten 714 ct., alles per K.G. peterselie 1221 ct., per chip, penen 35 ct., kroten 15 ct., uien 35 ct., sel derie 45% ct., rabarber 1%3 ct., ram menas 3 ct., alles per bos. savoye kool 45 ct., roode kool 58 ct., bloem kool 1%13 ct., andijvie 13% ct., krop sla 1% ct., witte komkommers 12 ct., groene komkommers 1 ct., alles per stuk. Bloemen godensia 2 ct., gladiolen 1—4 ct., ridderspoor 1 ct., chrysanthium 4 ct., alles per bos. MIDDELBURGSCHE MARKT. Middelburg, 1 Augustus 1935. Boter 0.82% per 5 ons. Eieren 3.25 per 100 stuks. Eendeieren 3.50 per 100 stuks. Kalkoeneieren 5 per 100 stuks. Prijzen voor handelaren Boter 0.82% per 5 ons. Eieren 3.15 per 100 stuks. Eendeieren 3.50 per 100 stuks. Particuliere prijs der Z.L.M. Boter 0.90 per 5 ons. Eieren 4 per 100 stuks. Eendeieren 4.50 per 100 stuks. Particuliere prijs voor handelaren Boter 0.92% per 5 ons. Eieren 4.15 per 100 stulm

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 3