NOOTJES SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Uit bezuinigings-overwegingen zal het lo comotieven-depót der Nederlandsche spoor wegen aan het station-Maas te Rotterdam worden opgeheven. In de „Tel," komt een uitvoerige beschrij ving voor over de badplaats Zandvoort. Hieruit blijkt, dat het seizoen dezen zomer slecht is, voornamelijk door de buiten- landsche concurrentie. De N.V. Stoomchocolade en cacaofabriek „Kwatta" deelt mede,, dat de sedert gerui- men tijd aanhangige arbitrale procedure door een schikking is geëindigd. Bij deze schikking, die door partijen werd aanvaard teneinde een verdere langdurige procedure te vermijden, werd aan „Kwatta" tegen volledige kwijting en ter definitieve afwis seling van alle gerezen geschillen een be drag ineens van 700.000 betaald. Er zijn de laatste dagen weder enkele slachtoffers te betreuren van bergongeluk- ken in Zwitserland. Eén der slachtoffers, naar wien 3 dagen werd gezocht, was be vroren. e a De correspondent van het D.N.B. te Pe king, dr. H. Muller, is na zijn ontvoering en zijn vrijlating hedenmorgen vroeg te Peking aangekomen. De geruchten dat de Engel- sche journalist Jones ook zou zijn vrijgela ten, zijn onjuist. De regeering van Honan heeft zich echter bereid verklaard zijn los geld te betalen. Mi h In de steenkolenmijn te Marsfield heeft op .een diepte van ruim 150 meter een ernstige ontploffing plaats gehad, waardoor 4 Europeesche en 74 inlandsche mijnwerkers van de buitenwereld zijn afgesloten. Er be staat weinig hoop dat zij zullen worden gered. Het huwelijk van de dochter van den mi nister-president, José Laval, met graaf Réné de Chambrun, zoon van generaal de Chambrun en gravin de ChambrunLong- worth, Amerikaansche van geboorte, zal op 20 Augustus a.s. te Parijs worden ge sloten. Vele Amerikaansche gasten zullen de plechtigheid bijwonen, o.a. mrs. Alice RooseveltLongworth. Het bruidspaar zal de witte broodsweken in de Vereenigde Staten en Canada doorbrengen. Traikos Milkowitsj, bijgenaamd ,,Zoro Aga van Joego-Slavië en de levende histo rie van de vorige eeuw", is op 131-jarigen leeftijd in het dorp Malakrana, nabij Sme- derev, overleden. Het aantal slachtoffers van de ramp in het oude stadsgedeelte, van Warschau, waar gisteren een huis is ingestort, schijnt a.iog mee ..te vallen. Tot dusver zijn 6 dooden en 29 gewonden geborgen. .Er worden ech ter nog 7 personen vermist.De gearres teerde eigenaar van het huis is in zooverre schuldig, dat hij reeds eenige dagen geleden door bewoners van het huis op verzakkin gen van de muren opmerkzaam is ge maakt, zonder de noodige herstellingen te laten verrichten. 9 o Uit Tientsin wordt gemeld, dat 1500 ban dieten op 27 Juli te Taipingsjai, nabij Tongsjau in de gedemilitariseerde zóne 600 huizen hebben geplunderd en 300 mannen, vrouwen en kinderen hebben ontvoerd. De politie werd ontwapend en 20 politiebeamb ten werden eveneens ontvoerd. Mc Alle hoop op redding van de 79 mijnwer kers, die gistermiddag tengevolge van een ontploffing in een mijn in Transvaal werden ingesloten, moet worden opgegeven. De reddingsbrigades hebben reeds verscheidene lijken gevonden. In den nacht van 29 op 30 Juli om 23 uur 22 min. 35 sec. Greenwich-tyd heeft de seis mograaf van de academie van wetenschap pen in Moskou een aardbeving geregistreerd op een afstand van 3370 K.M. De aardbe ving, die zeer krachtig was, moet zich heb ben voorgedaan in de streken van Pamir en de Chineesche provincie Sinkiang. WANDELEN; Een estafette-marsch van 120 K.M. Het Koninklijk Gymnastiek-Verbond or ganiseert haar tweede turnerskamp te Gilze Rijen van 312 Augustus. Daar dit kamp zoo dicht gelegen is bij de grens van den Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring, welke ioopt tot Breda, heeft het kringbestuur besloten een Zeeuwsche en een Brabantsche vlag in een estafette-marsch te doen over brengen van Vüssingen naar Gilze-Rijen, waar de vlaggen met oorkonde bij de ope ning van het kamp zullen worden overge dragen aan de kampcommissie. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zal het vlaggenpeleton voorzien zijn van bran dende fakkels. Bedoelde marsch is samen gesteld als volgt Vrijdagavond 2 Augustus verzamelen de turnsters en turners van de ,,-Vlissingsche Turnvereeniging" en „Lichaamsontwikke ling" zich om 7.15 uur in de Bouwen Ewoudstraat, 8.30 uur afmarsch door de Bouwen Ewoudstraat, Hobeinstraat, Bad huisstraat, Betje Wolfplein, Walstraat, Groene woud, Droogdok, Houtkade, Schip brug, Koningsweg en Nieuwe Vlissingsche weg naar Middelburg. Bij Souburg sluiten zich de turnsters en turners van „Volharding" te Souburg aan. 9.10 uur sluiten de Middelburgsche vereeni gingen „Achilles", „Ons Huis", „Wilhelmi- na" en „Medioburgum" aan en marcheeren mede naar Nieuw- en St. Joosland, waar zij de vlaggen overnemen. 3 Augustus 12 uur (middernacht) neemt het le peleton van „Volharding" te Goes de vlaggen over aan de Wilhelminahoeve 2 uur net 2e peleton van „Volharding" te Goes brengt de vlaggen naar Schore 4 uur het peleton van Kapelle neemt over aan de Schorebrug 6 uur „Sparta" te Krabben- dijke vervangt en brengt de vlaggen naar den wachtpost half den dam 8 uur „Olym- pia" van Tholen lost af en marcheert naar Bergen-op-Zoom 10 uur „U.d.I." en „Spar ta" te Bergen-op-Zoom vervangen en bren gen de vlaggen tot het Anker, tusschen Wouw en Roosendaal 12 uur het peleton van „U.d.I." volgt op 2 uur het 3e peleton van „U.d.I." tot Princenhage 4 uur de gymnastiekvereniging „Prins Hendrik" te Breda neemt nu de vlaggen over, terwijl om 6 uur het 2e peleton van „Prins Hendrik" de vlaggen van Breda naar Gilze-Rijen brengt. POSTDUIVEN; Wedstryd van den Zeeuwsch-Vlaamschen Bond. Een op j.l. Zondag gehouden wedstrijd door den Z. VI. Bond, met 88 jonge en 77 oude duiven, had het volgende resultaat Jonge duiven. Prijzen gewonnen als volgt: M Mabesoone te Oostburg le en 16e pr., Aug. Coens aldaar 2e pr., F. Untema aldaar 3e, 4e pr. en 1 overduif, A. de Lijser te Zuid- zande 5e pr., Iz. Misilje te Cadzand 6e en 13e pr., W. Brevet aldaar 7e, 8e, 10e en 15e pr., A. Daansen te Oostburg 9e pr., J. van Hoorn te Retranchement He pr., G. Ver- straete te Oostburg 15e en 22e pr., J. Sim pelaar aldaar 14e, 17e en 19e pr., Iz. Bron te Cadzand 18e en 21e pr., A. Vermeulen te Breskens 20e pr., J. Baas te Retranchement en J. Duininck te Zuidzande elk 1 overduif. De snelste duif vloog 1148 M., de laatste 806 M. per minuut. Oude duiven. Prijzen gewonnen door W. Klaaijsen te Breskens le pr., M. Simpelaar te Oostburg 2e pr., G. Dusarduijn te Groede 3e pr., Iz. Misilje voorn. 4e pr., M. Mabe soone voorn. 5e, 12e en 19e pr., P, van Grol te Retranchement 6e pr., J. den Hollander te Waterlandkerkje 7e, 14e en 17e pr., B. P. de Ridder te Cadzand 8e en 10e pr., Iz. Wa ge te Oostburg 9e pr„ P. de Meij aldaar 11e pr., F. Untema voorn. 13e pr., R. van de de Voorde te Sluis 15e pr., K. van Prooije te Oostburg 16e pr„ Iz. Bron voorn. 18e pr. en J. Simpelaar voorn. 1 overduif. De snel ste duif vloog 1165 M„ de laatste 909 M. per minuut. LUCHTVAART De Douglassen en de K.N.LL.M. Inzake het gebruik van Douglastoestellen door de K.N.LL.M! op haar Indische lijnen, verneemt de „Java Bode" het volgende Tri de eerste plaats zullen de piloten zich de speciale geschiktheid voor het gebruik van de Douglassen moeten eigen maken en daarvoor worden gebrevetteerd thans is men bezig met hun oefening. Alleen de pi loot De Graaf, die de Douglassen uitbracht, is vooralsnog bevoegd. In de tweede plaats is het uitgesloten diat de directeur van V. en W. de verantwoor delijkheid zal willen dragen voor het aan doen onder alle omstandigheden van de contractueel verplichte landingsterrei nen in Medan en Semarang, zoolang deze terreinen niet voor de speciale Douglas- eischen zijn verbeterd. Mochten voor dat tijdstip Douglassen in gebruik worden genomen dan zal het al of niet dalen te Semarang of Medan geheel moeten worden overgelaten aan de verant woordelijkheid van den piloot. Alvorens definitief wordt beslist ovër de vliegterreinen te Batavia, Semarang en Me dan zal het departement van V. en W. een paar deskundigen naar Singapore zenden en misschien ook naar Kuala Lumpur tot bestudeering der vliegterreinen aldaar. Vooral Singapore heeft de reputatie van een zeer goed vliegveld te bezitten. De 250ste vlucht van de K.L.M. naar Indië. Gezagvoerder J. J. E. Duimelaar, met als tweeden piloot van Montfoort, den marco nist Hoogland en den werktuigkundige Bies heuvel, kwamen gistermrogen op Schiphol uit Indië aan na 'n merkwaardige vlucht, namelyk de 250ste K.L.M.-vlucht van Am sterdam naar Batavia en terug. Tweehon derd en vijftig maal hebben de K.L.M.-pilo- ten Karachi aangedaan, Bushir, Allahabad, enz. gezien op uit- en thuisreis. Gezagvoerder Duimelaar vertelde aan de „N.R.Ct.", dat hij een uitstekende reis van Batavia naar Amsterdam had gehad. In Indië wordt hard gewerkt aan het verbete ren en vergrooten van de vliegvelden, ó.a. te Medan en Palembang. Hij had in zijn toestel, de „Perkoetoet", een groote krans die de moeder van den on langs om het leven gekomen piloot van der Feyst hem had toevertrouwd om op het graf van haar zoon te leggen. De heer Dui melaar had mevr. v. d. Feyst te Bandoeng bezocht en met haar gesproken over haar zoon, dien hij goed gekend had. MOEILIJKHEDEN IN DE BELGISCHE REGEERING? De Brusselsche correspondent van het Vad.meldt Tusschen den socialistischen minister van justitie, mr. Soudan en de andere leden van dé regeering zijn partijgenoot den Minister zonder portefeuille E. Vandervelde uitgezonderd blijkt een verschil van mee ning te' zijn "ontstaan, dat, naar verluidt, reeds een vrij scherpen vorm heeft aangeno men; Oorzaak van dit geschil is het feit dat koning Leopold,zooals we reeds eerder meldden, afwijkend van- de sedert vele decenniën gevolgde traditie, een ter dood veroordeelden moordenaar, zekeren Hyacinth Danse,".die..twee zijner familiele den doodde in Frankrijk en vervolgens zijn gewezen leeraar, een pater, te Luik, het ie ven ontnam, geen gratie blijkt te willen verleenen. Volhardt de jonge vorst in zijn weigering dan zou Danse, die blijkbaar de tweede misdaad bedreef met het doel .is Frankrijk aan de guillotine te ontsnappen, moeten worden onthoofd. Minister Soudan en minister Vandervelde zijn echter, van hun kant, principieel tegen het terechtste'- len van terdoodveroordeelden gekant en blijken- te hebben verklaard liever ontslag te nemen uit de regeering dan de onthoof ding van Danse goed te keuren. HET ENGELSCHE VLOOTBOUW- PROGRAM. In het Lagerhuis hebben eenige leden der oppositie gevraagd, of de regeering het bouwprogramma van de admiraliteit voor de eerstkomende jaren niet in vertrouwe lijke zitting aan de leden wilde mededeelen. Minister Monsell antwoordde neen, zoo lang wij de programma's der andere staten ook niet kennen. George Hall, een arbeiders afgevaar digde, vroeg of de regeering het Engelsche program niet aan de regeeringen van Duitschland, Frankrijk, de Ver. Staten en Italië had meegedeeld, waarop Sir Bolton zeide Natuurlijk. Hoe moeten we anders ook tot een nieuwe vlootovereenkomst ge raken Voordat de datum én de agenda van een nieuwe vlootconferentie echter waren vast gesteld, en voor de regeering in het bezit was van de plannen der andere betrokken zeemogendheden, kon zij geen nadere me- dedeeüngen aan het Huis verstrekken. Hall vroeg daarna nog, of de admirali teit niet besloten had tot aanbouw van nieuwe slagschepen en kruisers, waarop de minister zeide, dat de admiraliteit natuur lijk de noodige voorzieningen getroffen had, maar dat spreker zich niet verder over die -Jannen mocht uitlaten. REIZIGERSVERKEER IN ENGELAND. Over het reizigersverkeer in Engeland ?s door prof. Ogilvie een belangwekkende stu die geschreven, waarbij de inkomsten, voortspruitende uit dit verkeer*, worden ver geleken met de voornaamste exportbedrij ven. Afgaande op de cijfers van den Board of Trade, raamt hij de inkomsten van dat land uit hoofde van het bezoek van buiten landers en daarmede gelijk staande bezoe kers op ongeveer 25.000.000, terwijl bijv. de uitvoer van de wolindustrie een beta lingsoverschot' van 28.846.000 en de uit voer van "steenkolen een bëtalingsoverschot van 31.854.000 opleverde. De inkomsten -uit het reizigersverkeer zullen dit jaar, met het oog op de jubileumsfeesten, -een veel mooier beeld vertoonen, waardoor de stel ling, dat het reizigersverkeer op één lijn kan worden gesteld met de voornaamste exportbedrijven, alsdan geheel opgaat. Europeesche landen als Zwitserland, Ita lië en Frankrijk zijn er steeds op uit ge weest, om zooveel mogelijk is uit het be zoek van buitenlanders te halen, maar hier te lande is deze bron van inkomsten vroe ger als van bijkomstige waarde beschouwd. Een berekening, die gegrondvest is op ver houdingen, zooals in de Ver. Staten is uit gewerkt, leert; dat van bovengenoemd be drag circa 9;639.000 wordt uitgegeven in hotels en restaurants, 4.430.000 in win kels, 5.559.000 voor reizen en 3.672.000 voor theaters en amusementen. HET CONFLICT TUSSCHEN ITALIË EN ABESSINIË. Gisterenmorgen heeft reeds een groot aantal besprekingen tusschen de vooraan staande raadsleden plaats gehad. De Italiaansche gedelegeerde, baron Aloisi, had een lang onderhoud met den Franschen minister-president Laval, die daarop met den Engelschen minister Eden een ontmoeting had. Eden had daarna een bespreking met den Abessijnschen verte genwoordiger Hawariate en den secretaris generaal van den Volkenbond. Tenslotte vond een bespreking tusschen Eden en Aloisi plaats en van het resultaat hiervan zal het afhangen of de op het programma staande besloten zitting van den Volken bondsraad op het vastgestelde tijdstip kan plaats vinden. Van alle zijden wordt ge tracht de besprekingen van den Volken- bondsraad te doen plaats vinden op basis van de reeds aangevangen arbitrage-pro cedure. Laval en Eden hebben gisterenmiddag hun inlichtingen en indrukken uitgewisseld welke zij tijdens hun besprekingen van gisterenmorgen, o.a. met de woordvoerders van Italië en Abessinië hebben opgedaan. Beide staatslieden hebben hun houding be paald, welke zij zullen innemen bij het de bat dat in den Volkenbondsraad gaat be ginnen. Na de zitting van den Raad zijn Laval. Eden, Litwinof en de secretaris-generaal van den Volkenbond onmiddellijk bijeen ge komen voor een bespreking, waartoe na derhand ook vertegenwoordigers van Italië en Abessinië zullen worden uitgenoodigd. DE AMERIKAANSCHE VLOOT- PLANNEN. Swanson, de Amerikaansche minister van marine, heeft gisteren in een persconferen tie verklaard, dat zijn departement over woog de eilanden in den Stillen Oceaan te versterken na afloop van het vlootverdrag van Washington den 31en December 1936. alsook over-te gaan tot het bouwen van nieuwe slagschepen en kruisers om gelijken tred te houden met de viootversterkingen van andere mogendheden. Deze maatregelen werden reeds sinds eenigen tijd overwogen Swanson legde er verder den nadruk op, dat men niet de bedoeling had het aantal steunpunten In den Stillen Oceaan vóór het afloopen van het vlootverdrag te verhoogen. Hij voegde er aan toe, dat dit een der kwes ties zou zijn waarmede een toekomstige vlootconferentie zich had onledig te. houden. Op een vraag mét betrekking tot de Phl- lippijnen, waar de Amerikaansche Aziati sche vloot haar steunpunt heeft, verklaarde Swanson „Indien wij de Philippijnen. ver liezen, zouden wij wellicht ergens anders heen gaan. De minister zeide verder, dat de Ver. Staten, ondanks de berichten, volgens welke Engeland beoogde in den loop van de volgende zeven jaren 750.000.000 dollar voor de moderniseering zijner vloot uit. te geven, aan het door de wet Vinson toegestane vlootbouwprogramma vasthouden zouden ongerekend slagschepen en kruisers. Inzake slagschepen zouden de Ver. Staten zich richten naar de houding van andere staten. De uitspraken van Swanson werden door Roosevelt bevestigd die verklaarde, dat de regeering den bouw van oorlogsschepen be studeert in verband met de vloottoeneming van andere mogendheden. Ook gaf Roose velt toe, dat de kwestie van de versterking van de eilanden in den Stillen Oceaan na afloop van het vlootverdrag onderzocht werd. UIT HET DERDE RIJK. De 48-jarige. katholieke geestelijke Karl Heisig is wegens een deviezenvergrijp ver oordeeld tot 3 jaar en 6 maanden tuchthuis straf en 40.000 R.M. boete. De in beslag ge nomen 25.500 guldenobligaties werden ten gunste van de rijkskas in beslag genomen, terwijl bepaald werd, dat de kloosterstich ting borg staat voor de boete. In verband met den opvallenden trek van Joden naar Berlijn heeft het bestuur der stad een waarschuwing bekend gemaakt, waarin deze trek ongewenscüt genoemd wordt en waarin iedere ondersteuning van naar Berlijn gekomen behoeftige niet-Ariërs geweigerd wordt. Zij zullen principieel ver wezen worden naar het stedelijk asyl voor dakloozen om dan langs den vlugsten weg weer te worden afgeschoven. Weer een oude Ossche moordzaak. De Kon. Marechaussee te Oss heeft het onderzoek heropend in één der oude Ossche moordzaken, welke tot dusver nog steeds onopgehelderd zijn geble ven, n.l. de moordzaak-van Galen. Dit mis drijf, dat bijna zes jaren geleden heeft plaats gehad, is langzamerhand volkomen in het vergeetboek geraakt en weinigen zullen zich hiervan nog de bijzonderheden kunnen herinneren. Als ^resultaat yah dit. onderzoek worden thans voldoende termen 'aanwézig geacht óm een vervolging in tè stellen tegen zeké ren J. v. B., een beruchten Osschen mis dadiger, die op het oogenblik in het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch vertoeft verdacht van medeplichtigheid aan den overval met berooving op den kassier van de boerenleenbank te Maren (N.-Br.) in et jaar 1930 en andere misdrijven. J. v. B. wordt er ernstig van verdacht, dat hij destijds zijn neef, G. van Galen, door messteken van het leven heeft be roofd. Het drama heeft zich als volgttoegedra gen Op den avond van den 12den December 1929 was de 29-jarige fabrieksarbeider G. van Galen uit Oss met eenige vrienden op stap geweest. Het vroolrjke gezelschap had verschillende herbergen bezocht en was tenslotte aangeland in café „de Louw" op den Heuvel te Os'". De jongelui verkeerden in een luidruchtige stemming en weldra ontstond een woordenwisseling over een vrouw, doch het kwam nog niet tot een vechtpartij. Op een gegeven oogenblik ver liet Van Galen de gelagkamer om zich even op de' binnenplaats achter het café te verwijderen. Toen hrj even later weer binnenstrompelde, zeeg hij doodsbleek op een stoel neer. Zijn kleeren waren op den rug geheel met bloed doordrenkt en het bleek al spoedig, dat hij het slachtoffer was geworden van een moordaanslag. Daar dergelijke steekpartijen te Oss geen zeldzaamheid waren, namen de overige ca fébezoekers het geval niet al te tragisch op en men besloot den getroffene naar een dokter te brengen. Onder degene, die hier bij hulp verleenden, behoorde ook de neet van het slachtoffer, de thans verdachte J. v. B. Hevig bloedend begaf de gewonde ondersteund door zijn kameraden, zich voetje voor voetje naar de woning van dr. Stoltz in de Peterstraat, op ongeveer hon- der meter afstand van café De Louw. Daar het geval zich in de hoofdstraat van Oss had afgespeeld, was de politie spoedig van het gebeurde op de hoogte. Onmiddellijk begaven zich eenige politie mannen naar het bewuste café, dat Van Galen reeds verlaten had. Een bloedspooi wees den weg waarlangs de getroffene zich had begeven. Gedurende den moeizamen tocht naar len dokter ti achtte de politie Van Galen nog een verhoor af te nemen, Het slachtoffer nam echter de bekende houding der Ossenarer in dergelijke geval len aan. Hij verklaarde van niets te weten en voegde er aan toe, dat het toch niets meer aan de zaak kon verhelpen, omdat hij direct zou sterven. Inderdaad zijn deze woorden bewaarheid. Nauwelijks was hi) de woning van den geneesheer binnengetre den, of hy zakte ineen en gaf eenige oogen blikken latev den geest. De politie stond hier -voor een uiterst moeilijke taak. Degenen, die iets van het drama zouden kunnen weten, volgden het voorbeeld van' het slachtoffer en hielden zich van den domme. Toen de politie v. B. ten huize van dr. Stoltz een verhoor wilde afnemen, ver klaarde de verdachte brutaal, dat hij thans onmogelijk kon antwoorden, omdat hij voor de zielerust van den overledene moest bid den. De sectie op het lijk van Van Galen wees uit, dat. een van de longen van het slacht offer iret'eèn groot mes'was doorboord, hetgeen den dood tengevolge moet hebben gehad. De verslagene moet in den rug zijn aangevallen. J. van B. is thans 38 jaar oud en een oude rot op het gebied der misdaad. Hij heeft een veelbewogen leven echter den rug en is een bekende figuur in de Bossche rechtszaal, waar hij verschillende keeren wegens inbraak en diefstal is veroordeeld. In tegenstelling met de andere Ossche mis dadigers vertoefde hij niet uitsluitend te Oss. Hij was o.a. ook eenigen tijd op een fabriek in Engelai d werkzaam. Daar mis handelde hij een medearbeider zoodanig, dat hij ijlings de wijk moest nemen naar ons land om niet in handen van de Engel sche politi.e te vallen. Toen in 1930 verschillende van zijn Ossche confraters in de gevangenis terechtkwa men, werd hem de grond in zijn geboorte plaats te warm onder de voeten, en hij verplaatste het terrein van zijn werkzaam heden naar Eindhoven. Daar viel hij we gens een ernstige inbraak in handen van de politie, met het gevolg, dat hij voor drie J jaar werd opgeborgen. Spoedig nadat hij in vrijheid was gesteld, volgde zrjn aanhou ding wegens medeplichtigheid aan den overval met roof te Maren. De verdachte zal ter beschikking var de justitie te 's-Hertogenbosch worden ge steld. Het auto-ongeluk bij Sloterdijk. Het onderzoek der po litie naar het auto-ongeluk van Dinsdag op den Haarlemmerweg bjj den Uitweg, dat naar men weet twee slachtoffers heeft ge» eischt, heeft tot resultaat gehad, dat is ko men vast te staan, dat de personenauto uit de richting Haarlem inderdaad plotseling met een scherpe bocht naar links is ge zwenkt. Wat de oorzaak hiervan was, weet niemand. Is er plotseling een defect opge treden? 't Zal wel altijd een raadsel blijven. Ruimte om te passeeren bestond er op den weg voldoende, maar de bestuurder van de Zwolsche bus zag de auto ineens op zich afkomen. Verschillende getuigen en ook mej. Terpoorten uit Haarlem hebben om trent de onverwachte afwijking van de rij richting gelijkluidende verklaringen afge legd. Aan het stuur zat de eigenaar van de auto, de heer Strack van Schijndel, en niet de heer De Höndt, gelijk men aanvankelijk meende. Beiden zijn door de voorruit geslin gerd, met het bekende noodlottig gevolg. De toestand van mej. Terpoorten en de gewonden uit de: beide autobussen-pis alles zins gunstig.' Ongelukken. Te Amsterdam is gisterenmiddag op de Keizersgracht bij de Leidschestraat een ongeluk gebeurd, waarbjj de 3 8-jarige jongen M. om het le ven is gekomen. Op een fiets rijdende ge raakte hij op een gegeven moment het stuur kwijt. Hij kwam tegen een boom te recht, die vlak bij het water stond en reed in de Keizersgiacht. Hoewel hij betrekke lijk spoedig op het droge is gebracht, mocht het niet gelukken de levensgeesten op te wekken. Het lijk is vervoerd naar het Bin nengasthuis. Op den Wilhelminasingel te Breda heeft gisterenmiddag een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. De meester schilder J. Smits had een gesprek gevoerd met een bestuurder van een zware vracht auto. Toen het onderhoud was ai'geloopen, wilde de chauffeur achteruit rijden. Hij lette er echter niet op dat Smits zich nog achter zijn voertuig oevond. De schilder ontving een luw van den wagen, kwam te vallen, waarna het zware dubbele linker achterwiel hem over het lichaam ging. Ernstig verwond werd de man opgenomen en op last van een geneesheer in allerijl naar het Diaconessenhuis vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Men vreest voor zijn leven. Te Eindhoven is nabjj de brug in de Tongelreschestraat het lijk van den 61-jarigen J. v. d. Dorp Walraven door de rijkspolitie uit het Eindhovensche ka naal opgehaald. De man is waarschijnlijk in het donker te water geraakt. Oplichting met valsche zeemansnoot. Bij een sigaren winkelier in de Keizerstraat te Rotterdam vervoegde zich Maandagmorgen vroeg een zeeman, die voor ruim 34 sigaren, ?iga- retten en tabak bestelde en een noot ten bedrage van 40 van het Aanwervingsbu reau voor Rotterdamscbe reeders aan de Calandstraat in betaling gaf. De winkelier gaf den zeeman geld terug, doch toen hij kort daarop per telefoon aan het Aanwer vingsbureau naar den betalingsdatum van de noot informeerde, bleek hem,, dat van een noot ten name van den bedoelden zee man niets bekend was en hij dus opge licht was. Terwijl hij nog aan het mopperen was over zijn strop, kwam een tweede zeeman binnen, die eveneens rookartikelen wilde koopen en, merkwaardige samenloop, oók een noot van 40 van het Aanwervings bureau in betaling wilde geven. De sigaren winkelier hield nu no. 2 aan de praat en liet de politie waarschuwen, die den zee man, die de 47-jarige C. A. de K. bleek te zjjnf aanhie'd en overbracht naar het bu reau aan de Groote Paauwensteeg. Bij zijn verhoor verklaarde hij alleen in opdracht van een anderen zeeman te hebben gehan- 1eld. De eerste aanbieder van een noot werd mi M'k.#spof 'i en wel in bc 'ken toe- ■.Innd up den S.-hiel' ijaange.trof-

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 2