Courant PLOUVIER HEEFT DE SCHOENEN TWEEDE BLAD HELGA's WEDDENSCHAP. BINNENLAND INGEZONDEN STUKKEN FEUILLETON Dinsdag 1G Juli 1935. No. 165. Tweede Kamer. De voorzitter der Tweede Kamer zal, in de vergadering van Woensdag o.m. het voorstel doen tegen Donderdag bij den aan vang der vergadering om één uur, behalve eenige kleine en contingenteerings-ontwer- pen aa.n de orde te stellen de wetsontwer pen Wijziging van de wet houdende bepa lingen op den loodsdienst voor zeeschepen en het wetsontwerp inzake rentelooze voor schotten ten behoeve van de zeescheep vaart. De wijziging en aanvulling der pensioenwet. Aan het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van artikelen van de pen sioenwet 1922 is het volgende ontleend Verscheidene leden zouden gaarne hebben gezien, dat in deze partieele herziening nog eenige andere punten waren betrokken. Zij dachten in het bijzonder a,an een verhooging van het maximum van het weduwenpen- sioen en aan het scheppen van de mogelijk heid, dat de tijd, op arbeidscontract doorge bracht in dienst van lagere bestuursorga nen, voor pensioen wordt ingekocht indien de diensttijd door een aanstelling tot ambte naar wordt gevolgd. Gewezen wordt op de omstandigheid, dat op ambtenaren, die het lidmaatschap der Tweede Kamer bekleeden en dientengevolge een veelal klein gedeelte hunner jaarwedde als nonactiviteitswedde genieten, deson danks en ondanks het feit, dat de tijd, als lid der Kamer doorgebracht, niet voor pen sioen meetelt, toch voor eigen pensioen 4% pet. van. den pensioengrondslag, dus van de geheele jaarwedde wordt verhaald. Aange drongen werd op een billijke wijziging. Steun aan den suikerbietenoogst 1935. In de Staatscourant van gisteravond is opgenomen de crisis-steunbescliikking-1935 suikerbieten I. In deze beschikking heeft de minister bepaald, dat uit het Landbouw crisisfonds aan de erkende telers van sui kerbieten op een hoeveelheid suikerbieten van den oogst-1935 van ten hoogste 1540 millioen K.G. steun (garantie) zal worden verleend tot een zoodanig bedrag dat dooi de fabrikanten aan de telers 10 gulden per .1000 K.G. netto za.1 kunnen worden uitbe taald. Bij deze beschikking is gevoegd een reglement voor den Suikerbietensteun-1935, waarin de regelen voor cfeze steunverle ning zijn aangegeven. Mr. W. A. Cort van der Linden f Bij de familie van mr. P. W. A. Cort van der Linden zijn gisteren in den loop van den dag reeds tal van telegrafische en schrifte lijke betuigingen van deelneming ingeko men, o.a. een telegram van de Koningin en schriftelijke deelnemingsbetuigingen van dr. H. Colijri, den waarnemenden president van het Permanente Hof van Internationale Ju stitie en den algemeenen secretaris van het Internationale Hof van Arbitrage. Het stoffelijk overschot van den ontsla pen staatsman is van het Roode Kruis Zie kenhuis overgebracht naar zijn woning aan de Koninginnegracht 59, vanwaar uit de teraardebestelling zal plaats hebben. Maandagmiddag heeft prof. mr. M. J. P. A. Frangois bij den aanvang van zijn col lege in de Academie voor Internationaal Recht in het Vredespaleis, waarvan de vlag halfstok woei ten teelcen van rouw, eenige woorden van eerbiedige nagedachtenis ge wijd aan mr. P. W. A. Cort van der Linden, voorzitter van den raad van beheer der Academie. Spreker herdacht den grooten staatsman, die in den wereldoorlog zijn land onschatbare diensten heeft bewezen. Zoowel nationaal als internationaal was hij een figuur van zeer groote allure en al zijn arbeid was bezield door de gedachte voor recht en vrede. Prof. Frangois besloot zijn korte toe spraak met te vragen, gedurende eenige oogenblikken eerbiedig stilte te betrachten, waaraan allen, onder den indruk van het heengaan van dezen grooten Nederlander, voldeden. Oprichting van nieuwe Gewestelijke Tarweorgan isaties. 1Hén in Zeelandie Goes. Naar ons van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, kan een dezer dagen de oprichting van de nieuwe Gewestelijke Tarweorganisa- ties tegemoet worden gezien, welke in de plaats zullen treden van de thans bestaande Vereenigingen Gewestelijke Tarweorganisa- ties. Er zullen 7 gewestelijke organisaties in het leven worden geroepen, nl. 1 voor Gro ningen en Drente, gevestigd te Groningen, 1 voor Friesland, gevestigd te Leeuwarden, 1 voor Overijssel, Gelderland en Utrecht, ge vestigd te Arnhem, 1 voor Noord- en Zuid- Holland, gevestigd te 's-Gravenhage, 1 voor Zeeland, gevestigd te Goes, 1 voor Noord- Brabant, gevestigd te Tilburg en 1 voor Limburg, gevestigd te Roermond. Deze nieuwe organisaties, welke in stich tingsvorm zullen worden opgericht en wel ker statuten door den minister van econo mische zaken zijn goedgekeurd, zullen als crisisorganisatie worden aangewezen, waar door zij, anders dan tot dusverre de ver eenigingen gewestelijke tarweorganisaties, rechtstreeks onder genoemden minister ko men te staan, aan wien in de statuten de zelfde vérstrekkende bevoegdheden zijn toe gekend als de minister ten aanzien van de reeds bestaande crisisorganisaties bezit. De oprichting dezer nieuwe organisaties houdt verband met de reorganisatie van de tarweregeling welke tegen 1 Augustus a.s. haar beslag zal krijgen. De reorganisatie houdt in, dat de Tarwe- wet 1931 wordt ingetrokken en alle voor schriften betreffende de teelt, aflevering, prijsregeling, verwerking etc. der tarwe ge- 02.seerd worden op de landbouw-crisiswet 1933. Liefdadigheidstentoonstelling „Het costuum onzer voorouders". Ten bate der vereeniging „T.I.B.O." te 's-Gravenhagc zal van 1019 December 1935 in de Ridderzaal aldaar een tentoon stelling gehouden worden, die een beeld wil geven van het costuum onzer voorouders- Het ligt in de bedoeling uitsluitend antieke costuums te exposeeren, zoowel in een his torische reeks als in groepen en tafereelen naar schilderijen, prenten enz., zoodat het Oud-Hollandsche interieur der 18e en 19e eeuw en het beeld van den tijd die nog kort achter ons ligt weer in herinnering wordt gebracht. Behalve damesjaponnen en hee- rencostuums wordt in dit program alles be trokken wat op de kleedij betrekking heeft, dus hoeden, pruiken, handschoenen, para- pluies en wandelstokken, schoenen, sieraden enz. Ook het antieke costuum \er burgerij, de kleeding van dienstboden, knechten, ba kers, postillons enz. en de nationale kleeder drachten der boeren uit de verschillende provincies zijn voor dit doel gewenscht, mits ze oud zijn. Het damescomité der tentoonstelling vraagt de medewerking van allen die kun nen helpen tot het welslagen der tentoon stelling. Van iedereen, die m het bezit mocht zijn van antieke kleeding of van al lerlei voorwerpen, juweelen, snuisterijen enz, hierboven genoemd, die met de kleeding verband houden, zal zij gaarne bericht ont vangen, wat eventueel voor de tentoonstel ling beschikbaar kan worden gesteld. Zij is overtuigd, dat er in de kamferkisten en an tieke kabinetten van vele Hollandsche vrou wen met piëteit is bewaard hetgeen aan de voorouders heeft behoord en door hen werd gedragen of gebruikt. Deze oproep beoogt slechts mededeeling op groote schaal te ont vangen van hetgeen er is. Het damescomité zal zich daarna In verbinding stellen met de eigenaars en nader overleg plegen wat voor de tentoonstelling gebruikt kan worden. Laat iedereen meehelpen om deze tentoon stelling door haar volledig en karakteristiek beeld van vroeger eeuwen tot een bijzondere gebeurtenis te maken Het materiaal is ongetwijfeld voorhanden. Spoedig bericht wordt gaarne ingewacht aan het secreta riaat Mesdagstraat 8, 's-Gravenhage. De positie van onze regeering. In „de Tijd" komt een interview voor van den heer A. C. de Bruyn, voorzitter van het R.-Kath. Werkliedenverbond en lid van de Eerste Kamer. Hij verklaardt, dat de regeering nog lang niet ver genoeg ga,at in de door hem en de zijnen gewenschte richting, ook „De Gel derlander" (r.k.) is van oordeel, dat het roer moet worden omgegooid. Dit blad schrijft Het gaat om het lot van menschen, van honderdduizenden gezinnen. Daarom moet de regeering een andere koers uit. Daarom moet zij de bakens ver zetten, met of zonder de medewerking der liberalen. Als het „Vaderland" schrijft, dat de po sitie van het kabinet door omstandigheden, welke het blad opsomde, er nog zoo kwaad niet voorstaat, kon het liberale orgaan zich toch wel eens ernstig verg'ssen. Want de sterkste fractie in de Kamer, de r.k. fractie, zal zich vanzelfsprekend af vragen, of de regeering zal meegaan op den weg welke leidt naar een zoodanige verlichting van lasten, dat een hoopvoller perspectief opdoemt voor ons geheele volk. Dat is geen politiek van avontuur, zoo als schamper in de liberale pers wordt op gemerkt, maar een politiek, vortvloeiend uit de katholieke beginselen. Zou het kabinet-Colijn straks bij de openbare benandeling van 't bezuinigings- ontwerp g;een voldoende waarborgen ge ven, dat het w 'rkelijk een andere richting zal uitgaan, welnu, de katholieke fractie zal dan niet aarzelen in het waarachtig landsbelang, daaruit de consequenties te trekken. Er moet een einde komen aan de eenzij dige aanpassing, welke het alleen op loonen en salarissen heeft voorzien. De algemeene kosten van het levensonderhoud moeten omlaag en tevens moet een politiek worden gevoerd, welke onze middelen van bestaan meer ruggegraat geeft. In één woord, er moet worden aangepakt in de richting van meer werkverruiming Er moet een poli tiek worden gevoerd, welke uitzicht be looft en daardoor ook psychologisch ons volk moed geeft om van den toestand te maken wat er van te maken is. Kan dit met behulp van het kabinet- Colijn, des te beter. Gaat dit niet, dan mag dat niet doen terugschrikken voor de verantwoordelijk heid. De Kappers-congressen. Na een inleiding van den bondssecretaris, den heer J. Cornax, ten congresse van den Nederlandschen Kappersbond, werd de vol gende motie met algemeene stemmen aan genomen De 45ste algemeene vergadering van den Nederlandschen Kappersbond, gehouden te Groningen op 15 Juli 1935, bezocht door af gevaardigden en vertegenwoordigers van 65 bondsafdeelingen betuigd haar instemming met de wet van 16 Mei 1934, regelende het verrichten van arbeid door vreemdelingen, alsmede met de uitvoering van deze wet constateert echter dat één der gevolgen van deze wet, nl. het zich vestigen als zelf standigen door vreemdelingen, voor wien geen werkvergunningen werden of worden verleend, van zeer nadeeligen invloed is, zoowel voor de patroons als voor de bedien den, in het kappersbedrijf verzoekt de regeering met klem te willen bevorderen dat er een wet tot stand komt die het vestigen als zelfstandigen voor vreemdelingen in het kappersbedrijf ver biedt draagt het bondsbestuur op deze motie ter kennis van de regeering te brengen gaat over tot. de orde van den dag. Scheepsbomv. De N.V. C. v. d. Giessen en Zoon te Krimpen a.d. IJsel heeft opdracht gekre gen voor den bouw van een dubbelschroef motortankschip van 1100 ton, ten behoeve van een dochtermaatschappij van de Anglo- Saxon Petroleum Cy. Ltd. De afmetingen van het tankschip zullen zijn 165 bij 28 bij 12. De machine-installatie zal o.m. bestaan uit twee 300 P.K. Werkspoor-Diesei-mo- toren. Meer faillissementen. Uit voorloopige cijfers betreffende de uitgesproken faillissementen over het eer ste halfjaar van 1935 blijkt dat deze cijfers voor genoemd tijdsverloop hooger waren dan voor de overeenkomstige periode van 1934 (resp. 2419 en 2330). Bij raadpleging der cijfers, gesplitst naar bedrijven en beroepen, valt op te merken, dat voor de meeste rubrieken de cijfers van 1935 ongunstiger waren dan die van 1934. Dit was o.a. het geval bij de volgende ru brieken „fabricage van aardewerk, glas enz." (1ste halfjaar 1934 1, 1935 5), „bouw bedrijven" (185 en 228), „scheepsbouw, rij tuigen" (4 en 12), „crediet- en bankwezen" (4 en 16). Een lager cijfer dan voor 1934 geven o.a. de rubrieken „landbouwbedrij ven" (1ste halfjaar 1934 163, 1935 142), „warenhandel" (872 en 844), „verkeerswe zen" (205 en 181). Evenals in 1934 waren de faillissementen in het tweede kwartaal talrijker dan in de eerste drie maanden de.' jaars. Buiten veranlwoordeliikheid der redactie. De cople wordt niet teru&teri'ven. DE GASPRIJZEN. Mijnheer de Redacteur Het is tegenwoordig een algemeen ver schijnsel, dat de prijzen van gas. water en electriciteit in diverse gemeenten verlaagd worden of ook wel dat een zoodanige rege ling wordt gemaakt dat de ve .'bruikers door opvoering van het verbruik, reductie genie ten. Nadat het gasbedrijf te dezer plaatse in andere handen overging, schijnt het echter wel, dat concur. s'e voorgoed uitgesloten wordt geacht, hetwelk vooral te bemerken is aan het zgn. vastrechttarief dat werd vastgesteld. Degenen die tot heden een vrij groot kwantum gas verbruikten, kunnen het minst van de nieuwe tarieven profiteeren. Hierbij eenige voorbeelden ter illustratie A verbruikte gedurende 1934 gemiddeld 36 M3. per maand en had een gasrekening te betalen inclusief meterhuur bij meter- gas 4.20. B verbruikte onder dezelfde omstan digheden 15 M3. en was verschuldigd 1.65. A kan momenteel zijn verbruik niet op voeren en stookt niet anders dan op gas, terwijl B zulks wel kan en voordien veel pe troleum volgens zijn goed recht ver stookte. Bij een verbruik als van A, B zijn de muntmeterstarieven voordeeliger, vandaar dat beiden er toe overgaan een dergelijke meter te laten plaatsen. Door de leiding van het gasbedrijf werden ze echter niet op dit feit gewezen, waarom niet? A en B hebben dan bij een verbruik van Uit het Noorseh door SIGRID BOO. 36) Olga deed heel wat plechtiger. Ja, als jullie hadden gehoord wat Ola en ik van nacht hoorden, zouden jullie het wel ernsti ger opgenomen hebben, zei ze. Nadat het was opgehouden met onweren, klonk er een soort fijne muziek in de lucht, zoo leek het tenminste het was zoo vreemd, beel dige tonen, net als van zilveren klokken. Ik zei tegen Ola, dat moet een voorteeken zijn. Dat beteekent vast iets. Wat wij gelachen hebben Ja,, ik zal je precies zeggen, wat het was, zei Laurense, die graag de anders al tijd zoo gevatte Olga overbluffen wou. Wat jullie hoorden was gramofoonmuziek, hier uit de keuken. Om vier uur 's nachts riep Olga, zijn jullie niet goed snik? Zie dat je ge trouwd raakt, meisjes, dan hou je vanzelf op met dat soort malle streken. Dat van het getrouwd zijn brengt Olga tegenwoordig bij alles te pas dat is een ware dooddoener. Het verdere van den onweersnacht bracht ik door in Astrids leege bed. Het bleek namely k, dat de twee smalle lijsten, waar mijn matras op rustte, afgebroken waren. Van slapen kwam niet veel, daar Lotten recht overeind in bed zat, de knieën hoog opgetrokken en er maar op los redeneerde, zooals je alleen redeneeren kunt om vier uur 's nachts. Bent u verloofd met Frigaard? Och, dat zult u zelf niet eens weten. Zooiets weet je tegenwoordig nooit. Wat dat betreft, wisten ze vroeger beter waar ze aan toe waren, toen de mannen op een knie lagen, een groot bouquet in de hand, en vroegen Wilt u mijn vrouw worden? Nu gaat het zoo geleidelijk men weet niets, maar men hoopt er het beste van. Een vriendin van me haakte in goed vertrouwen beddekleed- jes, toen ze ineens op een dag in de krant zag, dat de man, dien ze als haar verloofde •beschouwde, zou gaan trouwen met een totaal onbekende grootheid, den 20sten of zoo van diezelfde maand. Ik wou, dat ik was als u dat wou ik. Eenvoudig en natuurlijk. Niet met al dat gezeur van standsverschil. O, soms ben ik echt jaloersch op alle anderen. Een massa menschen schijnen tevreden met het leven als ze maar met een kop koffie kunnen zitten. Ik ben bijna altijd rampzalig. Enzoovoorts. Ken je den toon Wat gewild en wat echt scepticisme, wat gewilde en wat echte zwaarmoedigheid, wat gewilde en echte hu mor. Een veel gebruikt etiket voor den om- gangstoon tusschen moderne jongemcisjes. Ik spreek niet als iemand die daar ver bo ven staat. Integendeel. Wanneer men ge dwongen is, te werken met z'n handen en van den vroegen echtend tot den laten avond aan te pakken, dan wordt de conver satietoon in den regel bijna nog erger. Het gemoedelijke en veidraagzame verdwijnt, bijdehanae antwoorden liggen je in den mond bestorven. Je wordt een echte heibei. Ik wil niet graag een heibei worden, maar ik heb er allen aanleg voor. Den volgenden dag, dus gisteren, was het prachtig, schitterend mooi weer. Astrid en Ytter kwamen met een auto uit de stad, met een hcele lading vrienden en kennissen. De rampzalige lachte, dat het 't heele huis door klonk en leek zich kostelijk te ver maken. Ons bezorgde dit bezoek heel wat extra drukte. Laurense bromde iets, dat het altijd zoo ging als de Bech's zelf er niet waren en verklaarde, dat ze geen twee öre gaf voor de tegenwoordige jeugd. Wel hielp het een beetje, dat verscheidene der gasten op Lot- ten's instigatie een praatje met haar kwa men maken. Eén van ben, een kleine, blon de knul, die aanbood in de pap te roeren, prees ze naderhand a's een goeie jongen. Het was een vroolijke boel. Er waren er zelfs bij, die zich interesseerden voor het kamermeisje. Je kent het type hangt te gen de deurpost en kykt met een verveeld gezicht naar het dansen, maar fleurt ineens heelemaal op zoodra hij bij de tafel met de dranken komt, en probeert het kamermeisje op te monteren. Dit type vind je altijd in een grooter gezelschap. Hij heeft óf geen lust, zich in te spannen, öf een zeker min derwaardigheidsgevoel drijft hem daarheen, waar hij geen scherpe critiek vreest. Ytter liep heen en weer tusschen kelder cn «slkamer, en het gezelschap werd al vroolijker en vroolyker. Laurense had een gezicht als een onweerswolk. Op het laatst ging ze naar beneden en sloot den wijnkel der af. En ze kan slim wezen als het noodig is. Ze haalde mij over den sleutel in een van Ytter's jaszakken te stoppen. Ik ben, als 't er op aankomt, geen ervaren zakkenroller, zoodat het werkelijk allesbehalve gemakke lijk voor me was, maar ten laatste lukte het me toch een flinke botsing met Y"tter te arrangeeren, die er hem toe bracht me in het bijzijn van iedereen te vragen of ik handtastelijk ging worden. Den eerstvol- genden keer, dat er een in den kelder dook, hoorden we een hevig spektakel. Waar was de sleutel? Ze zochten alles af, en wij in de keuken werden door allen beschuldigd. Maar er bleef hun niets anders over dan 'in het geval te berusten, waar ze niet minder van werden. Vanmorgen aan het ontbijt vond Ytter tot z'n groote verwondering den sleutel in z'n zak. Wat werd hij gehoond. Zoo'n suf ferd Zonder gewetenswroeging liet ik hem onschuldig lijden. Nu zijn ze gelukkig allemaal vertrokken en is er misschien weer eens tijd voor wat anders dan omwasschen. Dikwijls als ik daar zoo sta met reuzenstapels vuile, vette borden, denk ik onwillekeurig En dat heb je nu vrijwillig op je genomen Maar als dan de aanrecht weer leeg is, de wasch- bak schoon en glanzend wit, en de borden keurig in de kast zijn opgeborgen, heo je ook zoo'n plezierig gevoel, te hebben meege werkt aan den goeden gang van zaken in deze w«x'«14. Niet meer in staat nog iets te doen aan het vele werk, dat te 'wachten ligt? Dan zullen één of twee van die kleine "AKKERTJES" snel en zeker Uw Nederlandscb nare hoofdpijn verdrijven en Product Uw geest weer helder maken Onschadelijkl 't Zijn ideale pijn stillers bij Zenuwpijn, Kiespijn, enz. Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumorrt iAKKE R iCACHJETS 36 M3. per maand elk te betalen 3.50 meterhuur is niet verschuldigd. Voor de vaststelling van het vastrecht voor A, B wordt het verbruik genomen over 1934. Hoewel A zijn verbruik onmogelijk kan opvoeren, is hij verplicht 50 M3. ga-s te be trekken, wel tegen den prijs van 0.09 per M3., terwijl tij meerder gebruik de prijs 0.051 per M3. bedraagt of in totaal 4.50 per maand, inclusief meterhuur en ook bij een verbruik van 36 M3. per maand. B voert zijn verbruik op tot 36 M3. per maand en heeft te betalen 3.39, eveneens inclusief meterhuur. Het plaatsen vaji muntmeters geschiedt in volgorde des aan vragen en wel zoodanig, dat iemand die tot heden geen gas verbruikte en niet was aangesloten, het eerst geholpen wordt. Uit een en ander volgt dat de geregelde verbruikers, waaronder er zelfs zijn die nooit petroleum stookten, ten achter gesteld worden bij hen die gaa te duur vonden. Mijnheer de Redacteur, ik meende het be lang van het publiek te behartigen, door op een en ander te wijzen en daarom raad ik de trouwe verbruikers van gas aan, zooveel mogelijk inlichtingen te vragen bij de lei ding van het gasbedrijf alvorens zich te on derwerpen aan regelingen, welke zeer on billijk zijn voor degenen die het bedrijf reeds jaren steunden. J. TRAAS. HET KOUDEKERRSCHK B AD STR AND EN DE GELDENDE VOORSCHRIFTEN. Mimheer de Redacteur3 Mag ik, mogelijk ook in het belang van lezers van uw blad eenige plaatsruimte voor het volgende? Bij voorbaat mijn dank De in deze gemeente bestaande verorde ning op het Strand- en Badleven blijkt nog niet van voldoende algemeene bekendheid te zijn. Daarom lijkt het my, ter voorko ming van onaangenaamheden voor betrokke nen niet ondienstig, de voornaamste bepa lingen dezer ve- dening langs dezen weg onder de .aandacht van het publiek te bren gen. Onder meer dan is verboden a. Op het strand te plaatsen, te doen plaatsen of geplaatst te hebben tenten of andere opstallen, zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders b. In een lokaliteit of tent op het strand zich te bevinden tusschen een half uur na zonsondergang en des morgens zeven uur van den daaropvolgenden dag, tenzij met schriftelijke toestemming van Burgemees ter en Wethouders c. Zich te ontkleeden of te verkleeden an ders dan in een behoorlijk gesioten lokali teit of tent d. Zich te bevinden in badcostuum op an dere plaatsen dan op het strand tenzij over het badcostuum een behoorlijk gesloten mantel wordt gedragen. Tot nu toe is door de politie alleen waar schuwend opgetreden, maar in het vervolg zal tegen overtreders van bovengenoemde verordening proces verbaa. worden opge maakt. De Burgemeester van Koudekerke, J. L. DREGMANS. Koudekerke, 15 Juli 1935. Buitendien is het goed, dat ik me oefen. Wie kan weten, wat de toekomst brengen zal Gesteld dat je trouwde en je niet veel meer kon veroorloven dan eenvoudig te wo nen, te leven en je bescheiden te kleeden. En er zijn er tegenwoordig een massa, die zich zoo goed als geen luxe kunnen permit- teeren. Dan is het ecen voordeel, als je te veel gehecht bent aan je divan. Ik denk aan wat Tutt en Sofie zeiden Je wordt toch niet verstandig. Is er wer kelijk reden tot ongerustheid Niet, da>t bet er iets toe doet, dunkt me. Hartelijke groeten, Je Helga. Vinger gaard, 10 Juni. Twaalfde rapport. Lieve Grete Als je wenscht, de wereld op haar ailer- voordeeligst te zien, dan behoef je slechts op een helderen Juni-ochtend op te staan tusschen 6 en 7. Ik geef toe, dat ik het en kel doe omdat het moet, maar daarom ver dient het evengoed aanbeveling voor ande ren. Van twee goede dingen moet je het beste kiezen, zou je met een kleine variatie kunnen zeggen en de zoete loomheid der lede'n, als men nog even insluimert is niets, vergeleken bij de zoete lichtheid van het gemoed, wanneer men opstaat bij het eer ste hanengekraai en den Juni-morgen aan schouwt in al zijn heerlijkheid. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 5