500 300 25 DINSDAG 9 JULI 1000 EERSTE BLAD 73e Jaargang 1935 Ditgavsfirma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 56-60, Vlissingen. Telei. 10 Postrekening BG28T Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS Camera's model 1S34 20 tot 30% korting! Henning'sFotohande! :NO. IS© VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk f3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. f3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels f 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1 —5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1 5 regels f 1.alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij \terlies van een anderen vinger. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Kostelooze rywielbelasfcingmerken. Behalve op de gewone kantooruren, 8 y2 —12 en li/25 uur, zal ten kantore van den ontvanger der accijnzen, Prins Hendrik- weg no. 12 alhier, op Maandag 15, 22 en 29 Juli en Donderdag 18 en 25 Juli a.s tusschen 5/27 uur, speciaal zitting wor den gehouden voor het aanvragen van kos telooze belastingmerken. De aandacht van belanghebbenden wordt er o.a. op gevestigd, dat kostelooze belas tingmerken alleen worden uitgereikt aan hoofden van gezinnen, die voor hun beroep of bedrijf een rijwiel noodig hebben en niet in de Rijksinkomstenbelasting voor het loo- pende belastingjaar zijn of worden aange slagen, terwijl indien het hoofd van het ge zin niet voor zijn beroep of bedrijf een rij wiel noodig heeft, doch dit wel het geval is met één door het hoofd aangewezen lid van het gezin, aan dat lid een kosteloos belas- tingmerk kan worden uitgereikt voor een rijwiel uitsluitend door dat lid te berijden, mits dat lid, noch het hoofd in dé rijksin komstenbelasting is of wordt aangeslagen. Voor personen, die een rijwiel gebruiken om zien naar hun werk te begeven, wordt een kosteloos merk alleen afgegeven, in dien de werkplaats meer dan een half uur gaans van hun woning is verwijderd. Voor Oost- en West-Souburg en Ritthem kunnen de kostelooze belastingmerken per soonlijk worden aangevraagd bij den dienst- geleider te Oost- en West-Souburg, die daarvoor zitting zal houden in het gemeen tehuis aldaar op Zaterdag 27 Juli van 3—6 uur nm. en op Maandag 29 Juli, Dinsdag 30 Juli er. Woensdag 31 Juli telkens van des nam. 68 uur. De Vlissingsche Boulevardloop. De Vlissingsche Boulevardloop zal dit jaar op Zaterdag 31 Augustus plaats heb ben. Voor dezen wedstrijd bestaat reeds thans groote belangstelling. Hoewel de ge legenheid tot inschrijving pas enkele dagen is opengesteld, hebben reeds vele Belgische en Nederlandsche athleten hun deelneming toegezegd. Onder hen bevindt zich de heer Groeneweg van de Sportclub „Rotterdam", de best geclassificeerde langen afstand- looper van Nederland. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven Mannen1 drukker, 1 behanger, 25 grondwerkers, 2 loodgieters, 1 mandenma ker, 1 mastieker, 10 metselaars, 25 opper lieden, 11 schilders, 11 stucadoors, 81 tim merlieden, 2 ververs, 2 vlechters, 5 opzich ters, 3 machinaal-houtbewerkers, 11 meu belmakers, 7 politoerders, 4 stoffeerders, 1 kapper, 6 kleermakers, 2 wasschers, 3 schoenmakers, 452 metaalbewerkers, 2 bier- bottelaars, 9 drankbereiders, 13 brood/ban ketbakkers, 3 koks, 1 aide, 6 slagers, 10 magazijnbedienden, 5 reizigers/agenten, 5 winkelbedienden, 6 chauffeurs, 9 kellners, 28 loopers, 4 portiers, 3 sleepers, 34 trans port-arbeiders, 17 kantoorbedienden, 3 tee kenaars, 1 musicus, 4 onderwijzers, 45 va rensgezellen (w.o. stuurlui, machinisten, stokers, matrozen, enz.) en 117 losse arbei ders. Vrouwen 6 kantoorbedienden, 1 on derwijzeres, 6 dienstboden, 6 werksters. Totaal 1020 ingeschrevenen, waarvan 77 in de werkverschaffing. Vorige week 1013 personen. Alzoo een vermeerdering van 7 werkzoekenden. Sluitingsuur gedurende de kermis. Het bericht over het sluitingsuur van café's gedurende de kermis, in ons vorig nummer opgenomen, had betrekking op de gemeente Middelburg. Het sluitingsuur te Vlissingen is, zooals wij reeds mededeelden, bepaald op des nachts half één, terwijl een half uur tevo ren moet zijn opgehouden met het maken van muziek. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze 'Tijdinghal, Minister Slotemaker de Bruine spreekt de openingsrede'uit bij de officieele opening van het museum Boymans te Rotterdam. Rondgang over de tentoonstelling. Vijf opnamen van de T.T.-races te Assen. De feesten te 's-Hertogenbosch ter ge legenheid van het 750-jarig bestaan van de stad. Brand aan de Leuvehaven te Rot terdam. De 100.000ste bezoeker (ster) van Waalhaven ontvangt een vrij retour biljet naar Brussel met bezoek aan de we reldtentoonstelling. Oud Limburgsche schuttersfeesten te Wessem. Concert gewijde muziek. Door de harmonie „St. Caecilia" zal morgenavond, 's avonds 8 uur, op de ach terplaats van de voormalige kazerne Wil lem III, onder leiding van haar directeur, den heer André J. Geijsen, een concert van gewijde muziek geven. Programma: 1. Gezang 259 S. Landsman 2. Der Tag des Herrn C. Kreutzer 3. Panis Angelicus C. Franck arr. Francis Casadesus. 4. O, Jesu amor mi A. Giesen 5. Gezang 178 6. Die Ehre Gottes Van Beethoven 7. Noël d'Adolphe Adam arr. N. Bousquet 8 Psalm 60 Muziekgezelschap van het Leger des Heils op bezoek. Het uit 40-tal personen bestaande mu ziekgezelschap van het Leger des Hcils uit Grimsby zal op Dinsdag 27 Augustus Vlis singen, op Woensdag 28 Augustus Middel burg en op Donderdag 29 Augustus Goes bezoeken en resp. in de Groote Kerk, de Nieuwe Kerk en de Magdalenakerk een concert geven, doch ook in het openbaar zich doen hooren. MIDDELBURG Voorstellen aan den gemeenteraad. Enkele ambtenaren hebben zekerheid moeten stellen op kosten en ten bate der gemeente. Naast deze zekerheidstellingen is nog een inbraakverzekering afgesloten voor het kantoor van den gemeente-ont vanger. De genoemde zekerheidstellingen verzekeren de gemeente slechts een uitkee- ring bij eventueele fraude door een der be treffende ambtenaren. Veel grootere risi co's, als b.v. diefstal of verlies van gelden of geldswaarden door ander personeel van de gemeente en van de verschillende ge meentelijke of semi-gemeentelijke instellin gen, zijn onder deze verzekeringen niet be grepen. Teneinde zooveel mogeliik gedekt te zijn tegen eventueel verlies van gelden of geldswaarden door wien en door wel ke oorzaak ook is de gemeente in de ge legenheid om -een z.g. uitgebreide fraude verzekering af te sluiten, waarvoor de to taal-kosten 81.80 meer bedragen dan de totaalkosten van alle bovenvermelde ver zekeringen. Waar de meerdere kosten be trekkelijk gering zijn en door een dergelij ke verzekering de gemeente practisch te gen alle verlies van gelden of geld' -'aar den verzekerd is, stellen B. en W. den raad voor met ingang van 1 Januari 1936 zulk een verzekering te sluiten en zullen zij dan bovengenoemde verzekeringen tijdig opzeggen. Het hoofd van den Vee- en Vleeschkeu- ringsdienst heeft huurverlaging voor het gebouw van den dienst gevraagd van 700 tot 500, omdat het eerste bedrag aan den zeer hoogen kant is, te meer waar in de bijna 13 jaar, gedurende welke het gebouw in huur is, slechts zeer geringe kosten daaraan ten laste zijn gelegd, mede uit overweging dat wellicht bij de stichting van een openbaar slachthuis de dienst het gebouw zou verlaten. B. en W. tellen voor de huur met 100 te verlagen en te brengen op 600 per jaar. B. en W. stellen voor de rekening van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst 1934 vast te stellen en het nadeelig saldo ad 1624.13 ten laste te brengen van de tot den kling behoorende gemeenten. De inbraken te Middelburg en omgeving. Verleden week meldden wij. dot in ver band met den jongsten inbraak, nl. die op den Veerschen weg, twee personen waren aangehouden. Het waren de 28-jarige J. A. en de 25-jarige L. V., beide wonende te Middelburg. De politie meende in A. den dader en in V. den helper te moeten zien, niet alleen van bedoelden inbraak, maar van alle in- braakjes, die in de laatste maanden alhier enin de omgeving plaats hadden, zoo o.a. ook van die in het café aan den Veerschen weg onder St, Laurens. Naar wij vernemen hebben de vingeraf drukken van de beide laatste inbraken dit vermoeden ten aanzien van A., denzelfden persoon, die in den afgeloopen winter een agent van politie ernstig mishandelde, nog zeer versterkt. Beiden hebben tot heden in verzekering doorgebracht, en zijn heden ter beschik king van den officier van justitie gesteld. Voor de politie zijn beiden aangehoudenen blijven ontkennen. OOST- EN WEST-SOUBURG De jaarlijksche geitenkeuring. Maandagmiddag werd alhier op het Oranjeplein de jaarlijksche geitenkeuring gehouden. Aangevoerd waren 17 dieren, t.w. 7 lammers en 10 jarige en oudere gei ten. Was de kwantiteit gering, de kwali teit was over het algemeen genomen goed. De volgende prijzen werden toegekend Lammers le prys Bakker 2e pr. J. Bos- schaart3e pr. Verhage. Jarige geiten le en 2e pr. H. Bassie 3e pr. Verhage 2-ja- rige geiten le pr. L. Davidse 2e pr. W. Bosschaart 3e pr. J. Bosschaart. Twee geiten werden ingeschreven in het provin ciaal stamboek en 2 lammers in het jong vee-register. Gevonden voorwerpen. Belastingplaatje bij Bassie, Vrijburgstr. portemonnaie met inhoud bij Ver maat, N. Vliss. weg 103. OOSTBURG Eindexamen H.B.S. Eind-examen H.B.S., afd. A. Geslaagd de dames Matty Bruijnzeel te IJzendrjke, Jan netje Buijze te Zuidzande, Paula van Eldik Thieme en Gretha van Leeuwen, beide te Oostburg en de heeren I. de Bruijne te IJzendijke, C. Goedhals te Schoondijke en J. Risseeuw te Cadzand. TERNEUZEN Huldigingsplannen voor den heer Van Rompu. Naar de „Tern. Crt." verneemt, is j.l. Vrijdag een vergadering gehouden van af gevaardigden van R.K. organisaties te Ter- neuzen, teneinde plannen te bespreken voor een huldiging van den heer J. A. van Rom pu, bij gelegenheid van diens 40-jarig jubilé als lid van Gedeputeerde Staten van Zee land, en de door hem ondervonden hooge onderscheiding, door zijn benoeming tot commandeur in de Orde van Oranje Nas sau. Besloten is, deze huldiging te doen plaats hebben op Zondag 14 Juli a.s. in een in het Patronaatsgebouw te beleggen bijeenkomst, tusschen 4 en 6 uur nam. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is verleend de eereme daille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in brons aan B. Willems, onbezol digd rijksveldwachter en jachtopziener te Sluiskil (gemeente Neuzen). KERK- EN SCHOOLNIEUWS Christ. Ger. Kerk. Op het tweetal te Eindhoven komt voor ds. A. Grappen te Zwaagwesteinde, vroeger te Vlissingen. Examens. Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde voor het cand. examen voor elec- trotechnisch ingenieur de heer K. de Kat te Vlissingen. Voor hét notarieel examen deel n slaag de te Den Haag de heer P. W. M. Stieger te Goes. Voor het examen alete L. O. aan de St. Gerarduskweekschool voor onderwijzeres sen te Bergen op Zoom is geslaagd mej. Cl. Volkeri te Zierikzee. Te Nijmegen is geslaagd voor het docto raal examen in de rechten de heer W. E. M. Seydlitz te Hulst. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende uitspraken gedaan Verduistering in dienstbetrekking W. L., 18 jaar, kantoorbediende te Middelburg, 4 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Verduistering J. M. W., 29 jaar, slager te Axel, vrijspraak. Oplichting D. P., 37 jaar, oesterkweeker te Ierseke, vrijspraak. C. M. H., 24 jaar, kellner te Middelburg C. S., 34 jaar, kellner eveneens te Middel burg, hadden terecht gestaan in hooger be roep wegens het dragen van een roode roos bij gelegenheid van een optocht van de S.D.A.P. op 1 Mei U. De rechtbank veroor deelde beide verdachten tot een geldboete van 3 of 3 dagen hechtenis, een en ander mét vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te Middelburg. Overtreding wet houdende tijdehjke maat- Herplaatsing wegens misstelling. Het vakkundige, vertrouwde adres: 63 Badhuisstraat 63 regelen tot bevordering van een evenredige vrachtverdeeling F. C. Z., 43 jaar, schip per te Strijen. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep 15 b. s. 5 dagen hechtenis. Het invoeren van voor de eerbaarheid aanstootelijke geschriften M. v. E., 30 jaar, redacteur te Antwerpen, vrijspraak. Overtreding arbeidswetM. I., 42 jaar, vleeschhouwer te Vlissingen, vrijspraak met vernietiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Oplichting K. de M., 25 jaar, keuken meisje te Vlissingen, 15 boete subs. 5 da gen hechtenis. Cassatieberoepen verworpen. De aanrijding te Middelburg tusschen luxe auto en electrische tram Bij arrest van den Hoogen Raad der Ne derlanden is verworpen het door J. J. S., 34 jaar, chauffeur te Vlissingen, ingestelde cassatieberoep tegen een vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij hij we gens overtreding van de motor- en rijwiel- wet werd veroordeeld tot een geldboete van 25 of 5 dhts., een en ander met vernieti ging van het vonnis van den kantonrechter te Middelburg, tegen welk vonnis S. hoo ger beroep aanteekende. Overtreding Zeeuwsche stroomen- visscheryreglement. Bij arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden is verworpen het door E. ,G. B., 37 jaar, mosselvisscher te Zierikzee. in gestelde cassatieberoep tegen een vonnis van de rechtbank te Middelburg waarbij hij wegens overtreding van het Zeeuwsche Stroomenvisscherrjreglement werd veroor deeld tot een geldboete van 20 of 10 da gen hechtenis, een en ander met vernieti ging van het vonnis van den kantonrechter te Zierikzee, waartegen hooger beroep werd aangeteekend. Poging tot doodslag op zijn vrouw. De advocaat-generaal bij het gerechts hof te 's Bosch heeft drie jaar gevangenis straf geëischt tegen den stucadoor J. C. de R. uit Breda, thans gedetineerd, die op 16 Maart j.l. te Tilburg getracht heeft zijn vrouw van het leven te berooven door haar met een mes drie steken in den rag toe te brengen, waarvan zij later is hersteld. De verdachte was van het vonnis der Bredasche rechtbank, waarbij hij tot tien maanden gevangenisstraf was veroordeeld in hooger beroep gegaan, omdat hij „het geval niet zoo ernstig vond". Het mes was slechts enkele millimeters diep in het vleesch gedrongen en tegen een rib afge stuit. De vrouw van verdachte als getuige ge hoord, verklaarde dat zij met verdachte vijf jaar getrouwd was, doch dat het van het begin af slecht was gegaan. Zij had twee kinderen en was al eens eerder acht maanden en anderhalf jaar bij haar man vandaan geweest. Hij was zeer lui en dronk bovendien veel. Verdachte verklaarde niet het voorne men te hebben gehad de vrouw te dooden en in drift te hebben gehandeld. De advocaat-generaal zeide in zijn re quisitoir dat de vrouwen tegen dergelijke practijken in bescherming genomen dien den te worden. Spreker achtte de door de rechtbank op gelegde straf dan ook te laag. Er diende een voorbeeld te worden gesteld te meer daar in het onderhavige geval verdachte ook reeds veroordeeld was omdat hij zijn ouden vader had mishandeld. Spreker eischte dan ook wegens poging tot dood slag drie jaar gevangenisstraf. Mr. v. d. Heuvel uit 's-Hertogenbosch pleitte in een uitvoerig pleidooi de grootst mogelijke clementie. Uitspraak over 14 dagen. LUCHTVAART De stewardessen van de K.L.M. Aan de vrouwelijke zucht, met de mode mee te gaan zal tegemoet gekomen worden door de directie van de K.L.M., waar het betreft de uniformen van de air-hostesses op de lijn Amsterdam—Milaan. BEZOEKT VLISSINGEN Vlissingen, je mooie duinen En je eenig Zuider3trand, Maken dat elkeen je toeroept Parel van Mooi-Nederland Vlissingen, je fraaie Boule Nu weer bracht je ons een Pier Voor zoo'n durf, zoo'n pracht-prestatie Wensch ik U heel veel vertier. Vlissingen, je trotsche haven, Je genoegens zonder tal Maken, dat een ieder uitroept Vlissingen gaat bovenal Vlissingen, lief Scheldestadje, Wat een ondernemingsgeest Wie eens Vlissingen bezocht heeft, Is er niet voor 't laatst geweest Rotterdam, Juli 1935. L. J. D. Die tegemoetkoming zal zitten in den rand van de hoedjes, die deze stewardessen zullen dragen. De stewardessen zullen namelijk Aljina baretten dragen als zij „op de lijn" zijn en hoedjes als zij „aan wal gaan" in Frankfort, Milaan of Amsterdam. Ook de baretten zul len nog rekening houden met de vrouwelij ke zucht tot „iets anders", want 's zomers zullen zij wit van kleur zijn en 's winters donker-blauw. Ook de blouse die onder het getailleerde jasje wordt gedragen kan 's zomers van witte stof zijn, met een zgn. strop-das. De onderscheidingsteekenen voor de ste wardessen zijn heel eenvoudig op de rech- terlapel van hun jasje een verguld speldje met het embleem van de K.L.M. en op das of blouse of op linker-jaslapel een broche, waarop het woord stewardes. Uit de 26 meisjes die uit de vele honder den in eerste instantie gekozen waren, zijn er thans vier uitgezocht, die tot 1 Augustus in verdere opleiding blijven. De byeenkomst der sportvliegers te ZouteKnoeke. Men schrijft aan het „Vad." De stervlucht der sportvliegers naar de Zoute is een waar succes geweest. Zater dagmiddag arriveerden op het vliegveld achtereenvolgens 68 sportvliegtuigen uit alle landen van West-Europa. De Duitsche deelnemers vertelden, dat vóór hun vertrek uit Hamburg er een vriestemperatuur: heerschte. Betere berichten kwamen van de Franscne en Engelsche deelnemers. De groote vloot werd in een driedubbele rij opgesteld tegenover het zomerverblijf van den Belgischen koning, dat op den rand van het vliegveld in de duinen is gelegen. De buitenlandsche gasten werden door de V.V.V. van de Zoute verwelkomd, alsmede door vrijwel alle Belgische sportvliegers. Vele Belgische luchtvaartautoriteiten wa ren aanwezig, o.a. kolonel Daumerie, direc teur van het bureau luchtvaart, de heer Crabbe, administrateur van de Sabena, de chef van den vliegmedischen dienst, Sille- vaerts, e.a. Wegens den.grooten omvang van het ge zelschap moest de avondmaaltijd in ver schillende hotels plaats vinden, waarbij har telijke woorden werden uitgesproken. Een treffend moment was het toen Asjes op het terras op de Albertplaats zijn mededinger in de Melbourne-race, Ken Waller, ontdekte die, zooals bekend is, met een Mothvliegtuig naar het Australische gemeenebest vloog. De Zondagmorgen werd door heerlijk zon nig weer begunstigd, zoodat tegen 11 uur een groot gedeelte van de luchtvloot zich omhoog bewoog. Fraulein Liese Hoffman gaf daarbij een kunstvluchtdemonstratie, die zelfs de keien dar militaire luchtvloot in verrukking bracht. Des middags ging een gedeelte der vlieg tuigen naar Brussel voor een bezoek aan de tentoonstelling, terwijl de andere reunis- ten uitzwermden naar alle windstreken huistoe. Een zeer geslaagd weekend, waarop de gastheeren met groote voldoening kunnen terugzien. MARINE EN LEGER De commandant van de K XVIH seint Ware plaats 8 Juli 12 uur 11 gr. 5 min. Z.B. en 113 gr. 54 min. O.L. Alles wel, geen bijzonders. Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is gisteren uit Molde vertrokken.

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 1