500 300 150 25 1000 BUREAU VOOR BEROEPSKEUZE JULI EERSTE BLAD No. 1S7 73e Jaargang 1935 UitgaveFirma F. !AH BE VELDE If Walstraat 58-60, Vlissiiip. Telsf. 10. Postrekening 6628T Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR STADS- EN PR0V1NCIEN1EUWS VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk f3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. f3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels f 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement 'speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels f 1;alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van een anderen vinger. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLÏCITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 3 bladen en een Kindercourant. WIJZIGING ROUTE ELECTRISCHE TRAM. Burg:, en Weth. van Vlissingen J brengen ter algemeene kennis, dat, ter bevordering van het veilig ver keer in de stad wegens de kermis, de lijn van de electrische tram naar het Station v.v. vanaf Woensdag 10 Juli a.s. tot en met Woensdag 24 Juli d.a.v. niet verder rijdt dan het Bet je Wolff plein. Vlissingen, 6 Juli 1935. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, A. DE BEIJL, S. I Koninklijke Ned. Bond van Oud onderofficieren. Deze hond, die dezer dagen zijn jaarver gadering in Vlissingen houdt, werd gister avond op het stadhuis officieel ontvangen door het gemeentebestuur. Toen de groote menigte congressisten in de raadzaal aan wezig was, traden binnen de burgemeester, de wethouders W. P. Edelman, J. de Meij en P. G. Laemoes benevens de waarnemende secretaris de heer A. de Beijl. De voorzitter der afdeeling Vlissingen stelde nu het hoofdbestuur van den Bond voor, benevens de afgevaardigden van het Belgische leger en een tweetal afgevaardigden der Pransche kameraden. Onder de aanwezige autoritei ten merkten we o.a. den kapitein, districts commandant der Kon. marechaussee H. A. J. G. Kaasjager, en den vertegenwoordiger van den garnizoenscommandant te Middel burg, den len luitenant W. de Feijter, op. Na deze voorstelling begroette de heer C. A. van Woelderen de aanwezige dames en heeren, in de eerste plaats het hoofdbe stuur en noemde het een groot voorrecht allen hier hartelijk welkom te heeten. Hij, die zelf in 1893 in dienst is getreden, heeft groote waardeering voor het Nederlandsche korps onderofficieren en hij acht zich wel in staat te oordeelen over wat ze gepres teerd hebben. Uit deze zaal staren mij vele dienstjaren aan en nog meer zullen dat doen op de vergadering, morgen in Britan nia te houden. Memoreerend, dat het korps onderofficieren de ruggegraat van het leger Wordt genoemd en dat hun streven was plichtbesef en trouw aan de Koningin, her innerde spreker er aan, dat de Bond daar naast haar streven dienstbaar maakte aan de bevordering hunner belangen, aan het Verleenen van hulp aan leden en weduwen der leden. Vandaar zeker, dat het aantal leden steeds stijgende is. Spreker verheugde Zich, dat, ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan der afd. Vlissingen de jaarvergade ring, die anders op meer centrale plaatsen gehouden wordt, dit jaar hier plaats zal hebben en spreekt de hoop uit, dat de aan het congres deelnemenden hier op Walche ren en in Vlissingen veel zullen genieten, dat ze zoowel nuttige als aangename dagen zullen doorbrengen en dat ze van Walche ren en Vlissingen prettige herinneringen zullen meenemen. Zich vervolgens in hun moedertaal'richtende tot de afgevaardigden Van het glorieuse Fransche leger, riep hij ook hun het welkom toe en wenschte hun veel genoegen in onze stad en op ons eiland en hoopte, dat ook zij aangename herinne ringen er van mochten meenemen. In het Nederlandsch richtte de heer Van Woelde ren zich tot de vertegenwoordigers van het Belgische leger en wijzende op het helaas Bteeds verminderen der Belgische loodsen- holonie, riep hij hun eveneens het welkom toe en wenschte van harte, dat zij zich in dit milieu thuis zouden gevoelen. Daarna memoreerde de heer Van Woel deren, dat de heer Broek, de nestor van den Bond wel groote voldoening zou smaken, OU de jaarvergadering hier gehouden zal borden. Hij complimenteerde in het bijzon der de afd. Vlissingen met haar 45-jarig bestaan en sprak de hoop uit, dat zij steeds Ita. den bloeienden toestand van tegenwoor dig mocht blijven, onder leiding van den heer Mol, die 40 jaar lid en 20 jaar voor zitter der afdeeling is, een goed voorbeeld Van trouw en plichtbesef. Met de beste wenschen yoor afdeeling en vereeniging eindigde de heer Van Woel deren. De algemeene voorzitter, de heer Breu- ker, dankte voor de vriendelijke woorden en de meer dan hoffelijke ontvangst. Wel had den we een vriendelijke ontvangst door den eere-voorzitter verwacht, die bovendien door de positie, welke hij in het leger had hekleed, achting voor de onderofficieren kon hebben, maar niet zoo'n schitterende ontvangst. Vlissingen, zei sprèker, is onzen Bond lief en hij somde de redenen op waar om. Hij ging daartoe de geschiedenis na en memoreerde o.a. 't partijkiezen voor den Prins van Oranje in den tijd van Alva en knoopte daaraan vast de opmerking, dat Vlissingen in zijn wapen het ongeschreven devies meedroeg „geen gelukkig Neder land zonder Oranje". Hij beveelt dan ook de afd. Vlissingen aan in de warme waar deering van den burgemeester. Met een hoera voor den bloei van Vlissingen eindig de de heer Breuker zijn toespraak. De vertegenwoordiger van de Fransche kameraden, de heer Thoet, dankte burge rmeester en wethouders in de Fransche taal. Hierna werd, nadat de burgemeester had medegedeeld, dat het lid der afd. Vlissingen. de heer Stijlders, vandaag 75 jaar werd, de eerewijn rondgediend. Om half tien hield de afdeeling Vlissin gen receptie in Britannia'. Met de afgevaai*- digden en hoofdbestuursleden met hun da mes, hadden velen zich in de groote zaal van Britannia vereenigd, waar de heer en mevr. Van Woelderen verschenen, ontvangen met de tonen van het Wilhelmus. Een dochter tje van den heer Faas bood aan de be schermvrouwe der damesafdeeling Vlissin gen een bloemenhulde aan. Ter eere van de vreemde delegaties weerklonk toen achter eenvolgens het Fransche en het Belgische volkslied. De rand van het tooneel was als 't ware bedolven onder een massa bloem stukken. De voorzitter der afd. Vlissingen, de heer Mol, opende de bijeenkomst met het uitspre ken van woorden van dank aan den heer Van Woelderen, eere-voorzitter der afdee ling Vlissingen van den Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren voor den steun aan de afdeeling geschonken en voor de ontvangst ten stadhuize. Ook richtte hij woorden van dank tot mevrouw Van Woelderen voor wat zij had gedaan als beschermvrouwe der dames-af deeling. Vervolgens wendde hij zich tot de leden om de hoop uit te spreken, dat zij van de dagen hier doorgebracht een goeden indruk zouden meenemen. Tenslotte bracht hij dank aan de zusterafdeelingen voor de bloemen en de sympathiebetuigin gen. Alsnu kreeg de burgemeester het woord, die zeide dat hij, na de ontvangst ten stad huize, nu van de gelegenheid gebruik maakte om intiem aan de afdeeling zijn gt- lukwenschen aan te bieden. Hij dankte, herinnerend aan het gezegde, dat kleine geschenken de vriendschap onderhouden, voor de bloemen aan mevrouw Van Woel deren geschonken. Hij ging na, dat de cij fers getuigen, dat de activiteit der afdee ling zeer groot is en prees den grooten durf en de groote prestatie om als kleine afdee ling de jaarvergadering te durven ontvan gen. Verwijzende naar het kroonjaar der afdeeling sprak hij de hoop uit, dat het nieuwe kroonjaar nog grooter bloei moge brengen en dat dan de voorzitter, 25 jaar de afdeeling geleid hebbende, deze nog zal mogen presideeren. Daarna kwamen voor verschillende afdee- lingen mannen, maar ook vrouwen, naar voren om in allerlei toonaarden de afdee ling Vlissingen en haar voorzitter, den heer Mol, te complimenteeren en geluk te wen schen met het voorloopig succes, dat, zooals een der redenaars zich uitdrukte, niet zou uitblijven, want „alles is hier keurig in orde". Ook hamerde menig redenaar er op, dat er werkelijke-hartelijkheid moest zijn, dat men achter het hoofdbestuur moest staan om den Kon. Bond hoog te houden, dat de ka- meraadschap hoogtij moet vieren. Zoo defi leerden achtereenvolgens met hun wenschen de afgevaardigden der afdeelingen *t zij dames-, 't zij heerenafd. Middelburg, (die bijzonder prijs er op stelden de goede verhouding met Vlissingen te lanceeren) Utrechtafd. Vlissingen der O. O. vereeni ging „Ons Belang", wier leden adspirant- leden zijn van den Kon. Ned. Bond Am sterdam dames-comité Den Haag afd. Dordrecht de afgevaardigde herdacht den tijd, dat hij met den voorzitter samen hier adspirant-lid was geweest; Soest, waar het geliefde Oranjehof ligt, „het rust- en vacantieoord van den Bond" Amersfoort. Kennemerland, dat Vlissingen een even goed slagen wenscht als Velsen het vorige jaar Hilversum, de voorzitter der Vereen, van O. O. bij de zeemachtLeiden, wiens afgevaardigde een vergelijking maakt tus- schen het leven in de afd. Vlissingen en de Schelde, die ook niet altijd even kalm is Apeldoorn, Den Bosch, Rotterdam, Arnhem en Venlo. Maar naast de bloemenhulde werd door enkele afgevaardigden namens hun afdeeling een enveloppe met inhoud aange boden voor de weduwen en weezen der af deeling Vlissingen. De heer Mol dankte allen voor de hulde en wees een groot deel daarvan af om dit te laden op de schouders der medebestuurs leden. Het slotwoord werd gesproken door den voorzitter van den Bond, den heer Breuker, die zich voelde als de vader (voorzitter) van een groot huisgezin (den Bond). Hij maak te zich heelemaal niet ongerust over een van zijn liefste kinderen met het 45-jarig bestaan, over de afd. Vlissingen met haar beschermvrouwe mevr. Van Woelderen Sprenger en den burgemeester als eere- voorzitter. Ten slotte bracht de heer Mol een woord van dank aan Britannia. De receptie was hiermede afgeloopen. Naast de afgevaardigden met hun dames merkten we, als blijk van belangstelling in het doel en streven van den Bond op de volgende militaire autoriteiten de garni zoenscommandant mr. P. M. W. J. van der Slikke, de vlootpredikant ds. J. van der Giesen, de districtscommandant der Kor», marechaussee en den vertegenwoordiger van den garnizoenscommandant te Middel burg, den len luitenant W. de Feijter. Na het officieele gedeelte hield de kapel van Britannia de congressisten nog eenigen tijd gezellig bijeen. De congresdag werd hedenmorgen ge opend met een korte plechtigheid. De ver gaderden begaven zich om half 9 ongeveer van Britannia naar de begraafplaats „Vre dehof", waar op het deel, waar de in den oorlog gevallen militairen van verschillende nationaliteiten, door den voorzitter van den Bond een tweetal palmtakken van witte lelies met resp. de Nederlandsche en de Belgische en Fransche kleuren werd neer gelegd. De Vlamingen maakten het militair saluut, ae bondsvlag, die voor den optocht werd meegedragen, neegde plechtig heid, stil en religieus was afgeloopen. Na afloop werd de voorzitter bedankt door de consulaire autoriteiten, de heeren Stofkoper en Van Boven en den Engelschen vice-con sul, den heer De Bruyne uit Middelburg, welke laatste beloofde bericht van deze daad van piëteit aan zijn regeering te zen den. De algemeene vergadering, die om half 10 hedenmorgen in Britannia geopend werd, werd o.a. bijgewoond door den eere-voorzit ter en den districtscommandant H. A. J. G. Kaasjager der Kon. marechaussee. De voorzitter heette de verschillende autoriteiten en de buitenlandsche gasten welkom. Het was hem aangenaam dat deze weer gekomen zijn om de banden on derling te versterken. Het is den voorzitter een behoefte bij den aanvang de overlede nen te herdenken, in 't bijzonder den over leden voorzitter Markus. Als stille hulde werd deze doode herdacht met opstaan. Hij besloot zijn openingswoord met aan te dringen op beknoptheid hij de discussies en op het behouden van den kameraad- schappelijken toon. De eere-voorzitter wenschte nog eenige woorden toe te voegen aan die, welke ge sproken zijn bij de officieele ontvangst ten stadhuize. Er is tusschen toen en nu een groot verschil in stemming, maar de gele genheden zijn ook verschillend, want nu dient gewerkt te worden voor de belangen van leden en weduwen, welke nu op den voorgrond treden. Hij spreekt de hoop uit, dat de kameraadschappelijke stemming op hoog peil zal gehouden worden en spreekt eveneens de verwachting uit, dat nu het weer opgeklaard is, het aangename een prettige afwisseling zal brengen in de werkzaamheden. Hij eindigt met te verzoe ken een driewerf hoera aan te heffen voor de jubileerende afdeeling, den Bond en Hare Majesteit de Koningin. Daarna verzocht hij ook nog een driewerf hoera aan te heffen voor den president der Fransche republiek en het Belgische vorstenhuis. Aan al deze verzoeken werd met groot enthousiasme voldaan. Hierna kregen achtereenvolgens de afge vaardigden van den-Franschen Bond en van het Verbond der Belgische Onderofficieren het woord. Op deze redevoeringen komen we in ons volgend nummer terug, maar ver melden nu reeds, dat de algemeene voor zitter van het F.N.S.O. de France op de borst van den burgemeester spelde het Croix de mérite van de Fédération in zilver en in brons op die van de heeren Bouman van Haarlem en Beversluis van Leiden. Namens het onderling verbond der Bel gische onderofficieren werd het kruis van verdienste 3e klasse toegekend aan de hee ren Pattes, algemeen secretaris van het hoofdbestuur, en Faas, secretaris der afdee ling Vlissingen. Onze haven. Hedennacht omstreeks half twee is het stoomschip „Ubena", van de Woermann- linie, op de haven gekomen tot het innemen van 30 passagiers, goederen en post. Om half drie heeft de „Ubena" de reis naar Oost-Afrika voortgezet. Geen transformatorhuisje op de Kleine Markt. Den ISen Mei werd door de vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" aan Burg. en Weth. dezer gemeente een schrijven ge richt, waarin verzocht werd geen uitvoering te geven aan het voornemen een transfor matorhuisje op de Kleine Markt te plaat sen. Het bestuur van genoemde vereeniging heeft thans van Burg. en Weth. een schrij ven ontvangen, waarin wordt medege deeld dat in overleg met de Pzem, besloten is niet over te gaan tot den bouw van be doeld huisje. Een uitvoering ten bate van den Kinderspeeltuin. Bij gunstig weer zal door het Vlissings Mannenkoor „D.O.U.", directeur de heer Adriaan Hollaers, op Dinsdag 9 Juli a.s. een concert worden gegeven in den tuin van de „Willem III" en ten bate vanden Kinderspeeltuin. Laat ieder die het wel meent met dit liefdadig doel, dit concert bezoeken. Programma; 1. Sterrennacht v. Storch. 2. Mijn Moeder J. P. J. Wierts. 3. De Hemel De Vliegh. 4. Lied aan het Gangspil T. Roeske. 5. Schoenlapper Arnold Spoel. Kleine pauze. 6. Verbeidend George Rijken. 7. Ecce Quomodo Moritur J. Handel. 8. Spinn, Spinn Hugo Jüngst. 9. Ehj Uehnjem S. Jaroff. 10. September Blaas Jac. Hamel. Alhambra-Theater. Mij behoort de wereld. Elke vrouw heeft haar geheimpje. Deze Harry Piel-film boeit van het begin tot het einde. Het scenario lijkt veel op dat van „De onzichtbare Man" van de Univer sal, maar is er toch weer geen copie van, vooral omdat een onverwacht slot het geval een humoristisch tintje geeft. Harry Piel is dezen keer een doodgewone vroolijke taxi-chauffeur, die menig concur rent een vrachtje afsnoept. Er wordt dus niet gerend en gevochten, voorloopig maar rustig gespeeld. Op zekeren nacht neemt onze taxi-chauf feur een vluchteling op in zijn wagen, en als deze klant zonder betalen hals over kop een bosch inrent, laat hij een koffer ach ter, waarin zonderlinge instrumenten zijn geborgen. Als Harry Piel zich deze instru menten aangordt, blijkt hij te zijn ver dwenenvoor net oog van sterfelijke menschen. Enkele dagen daarna is de taxi verkocht en woont onze chauffeur op een kasteel. Hoe hij dat klaar speelt Door zijn on zichtbaarheid hoort en ziet hij veel... zeer veel! Hij heeft gewed op een outsider en gaat midden op de renbaan staan met een ratel om alle paarden schrik aan te jagen, behalve de outsider, die een paar honderd meter achteraan komt draven en op deze manier zorgt onze onzichtbare chauffeur dat het paard waarop hij heeft gewed het eerst aankomt. Eerlijk verdiend is zijn winst nu niet, maar dat komt er op de renbaan, vindt Harry, minder op aan. Zijn meisje, wantrouwig geworden, geeft hem z'n congé. Hij troost zich met een tooneelspeelster, maar wanneer z'n vriend het wonder-apparaai steelt en de contanten op zijn, laat deze hem ook weer in de steek. Deze „nieuwe" onzichtbare man maakt handig gebruik van de situatie om een bank te berooven. Nu de strijd tusschen deze beiden om het apparaat weer te bemachtigen, en het einde geeft een ontknooping, die wel niemand zal verwacht hebben en die wij dan ook niet zullen verraden. Jede Frau- hat ein geheimnïs. En ook iedere vrouw zou zeker graag het D-trein- kaartje vinden zooals Annemie Kolpe, en de reis naar Baden-Baden maken, waar de intrigue van deze leuke en amusante film speelt. Ingeborg von Hergenth voelt er niets voor om op bevel een zekere dr. Bürger te trouwen. Ze laat moedwillig haar D-trein- kaartje, met de 'oorden „de gelukkige vinder veel geluk" uit de auto vallen. An- TE VLISSINGEN. Zitting op a.s. DINSDAG 9 JULI Badhuisstraat, van t/i9 uur. Inlichtingen, zoowel voor meisjes als jongens, worden kosteloos verstrekt. Ouders, kiest een beroep voor uw kind in overleg met het Bureau. nemie Kolpe is de gelukkige vindster. Haar vader is parfumfabrikantzijn zaken gaan slecht Annemie beschouwt het vinden van het kaartje als een vingerwijzing en be* sluit naar Baden-Baden te gaan als Inge* borg von Hergenth. Met parfumsmonsters beladen vertrekt ze. Maar reeds aan het station beginnen de moeilijkheden. Een charmante jongeman, nieuwe ver wikkelingen waarbij dan de echte Ingeborg von Hergenth tenslotte verschijnt, ma ken de zaak hoe langer hoe ingewikkelder voor Annemie. Het einde, waarbij zij dan tenslotte aan de paarderennen meedoet Annemie ge raakt midden tusschen de paarden, ze grijpt er een, springt er op en wint de race, is buitengewoon amusant. Een leuke, gezel lige film, zonder verdere pretenties. In het journaal schitterende opnamen van het Fransche zeekasteel de „Nor- mandië". Luxor-theater. De mooie Poolsche. Het meisje met de vier verloofdetii Twee bijzondere films staan in dit thea-j ter op het programma. De Fransche film industrie verrast ons met een sterke speel- sensatiefilm, een spannend drama uit dé Parijsche misdadigerswereld naar den ro man van Paul Bringuier, vervaardigd on der regie van Maurice Tourneur. Het ge geven, de strijd van de politie tegen dé bende, is niet nieuw, doch de achtervol ging van een stelletje bandieten, dat zich met cocaïne-smokkelarij bezig houdt, wordt zoo suggestief tot in details gegeven tot dat eindelijk de ontknooping geschiedt, dat de groote actie en de Fransche beweeglijk heid ons boegen tot het einde. De snelle overgangen en krasse tegenstellingen bie den den verschillenden figuren gelegenheid tot sterk spel, waarin de hoofdpersonen Marcelle Chantal (de schoone Poolsche) en Jean Marchat bijzonder uitblinken. De tweede hoofdfilm is een dol-komische film met de sterren Liane Haid, George Alexander, Szöke Szakall en Adèle Sand- rock, die zich eminent van de hoofdrolver tolking kwijten. Liane Haid is hier een ba ronesje, dat door haar verloofde te ontloo- pen in allerlei avonturen gewikkeld wordt, die haar een viertal verloofden bezorgen. Het eind van de grappige historie is, dat de oorspronkelijkke verloofde op het poli tiebureau en de tweede met haar in het hu welijksbootje terecht komt, hetgeen wel het meest te prefereeren is. Een alleraar digst scenario, dat alle sombere gedachten wegbant. Deze twee succesvolle rolprenten vormen met de interessante journalen een pro gramma, dat zeker veel bezoekers zal trek ken. Extra-trein naar Brussel. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie loopt op Zondag 14 Juli a.s. een goedkoope extra-trein naar Brussel. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de desbe treffende advertentie. Faveur in het Concertgebouw. De naam Faveur heeft in de artisten- wereld een goeden klank. Gedurende de ker mis zal Faveur met zijn gezelschap in het Concertgebouw optreden. Hij komt thans niet met een variété-ge zelschap, doch geeft nu de groote lach- en succes-revue: „Hoe bestaat 't(Met do duikboot K XVIII de wereld rond). Deze revue heeft overal veel bijval en zal ook hier ter stede wel inslaan. Wij zullen in den loop der volgende week enkele persbeoordeelingen over deze revue opnemen. Vestiging telefoondistrictsbureel. In verband met de vestiging van het te lefoondistrictsbureel alhier, zijn met ingang van 1 Augustus a.s. de bureelambtenaar le kl. D. Kuiper, de adjunctcommies J. P. Wil- lems, de buitengewoon-geëmployeerden H. B. Woltering en M. Dekker en de boekhou der 2e kl. J. Biesma verplaatst van het in genieursbureel naar het telefoondistricts bureel alhier,

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 1