luist v@or Vruuwen! AKKERTJES NOOTJES SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Gisteravond is in de Compasstraat te ^s-Gravenhage een N.S.B.-er, toen hij bezig Was propagandalectuur in de brievenbussen te doen door een groep van 30 perso nen overvallen. Een der politieke tegen- Standers stak hem met een mes in de hand. Nadat aan het politiebureau een snelver- band was gelegd, begaf hij zich per eigen gelegenheid naar den G. D. Be opbouw van Loet C. Barnstijn's film- jStad, die tusschen Den Haag en Wassenaar Wordt aangelegd, vordert snel. Heden is begonnen met de fundeering van het labo- Jratóriumgebouw. Sinds eenige dagen zijn de dakconstructies der beide groote studio's waterdicht, terwijl men hard bezig is aan öe voltooiing van het transformatorhuis. Het ligt in de bedoeling, half Juni reeds met de opnamen voor het Mysterie van de Mondseheinsonate een begin te maken. Bin nenkort zal de volledige bezetting van deze film bekend gemaakt worden. Het Julianakanaal lekt in de buurt van 0e gemeenten Urmond en Stein weer ernstig, ftoodat de bewoners van den gewestelrjken ik anaaloever tusschen het Julianakanaal en hen oever, weer groote overlast van het Water krijgen. Onder de gemeente Hunsel werd bij graaf werken voor het bouwen van een nieuwen schuur bij de hoeve Hakenberg een jam emmertje gevonden, afgedekt met 'n vloer tegel. Het emmertje bevatte guldens en rijksdaalders uit het jaar 1913 tot een to taal bedrag van 700. De staking in de Belgische kolenmijnen £ti de Borinage is niet doorgegaan. Slechts in enkele putten zijn de mijnwerkers niet Afgedaald, doch de overgroote meerderheid jls aan het werk gegaan. Het weer is thans over geheel Europa verbeterd. De ijsheiligen hebben hun biezen gepakt en de zomer heeft blijkbaar zijn in trede gedaan. Volgens bericht uit Reykjavik is in het Noorden van IJsland een lichte aardschok waargenomen. De aardschokken gingen ge paard met vulkanische uitbarstingen. Bij een poging tot afpersing te Pasadana ff Calif ornië), waar een bende van 10 perso den poogde een bankier van 72.000 dollar te berooven, heeft een revolvergevecht plaats gehad tusschen de politie en de ban dieten. Een van de misdadigers werd ern stig gewond. o 9 Te Lewiston in den staat Maine werden 9 groote gebouwen in het zakenkwartier tier stad gisteren door een reusachtigen brand geheel vernield. De schade bedraagt meer dan 200.000 dollar. t» De bekende vijfling van de familie Dionne te Calender in den staat Ontario is heden 1 jaar oud. Er zullen verschillende feestelijk heden plaats vinden, terwijl zelfs een radio reportage over het jeugdige vijftal door den Canadeeschen omroep zal plaats vinden. Uit Tacoma wordt gemeld dat alle pogin- gingen om de ontvoerders van den 9-jarigen George Philip Weyerhauser op te sporen, tot nog toe vergeefs zijn gebleven. De fa milie schijnt zich bereid te hebben ver klaard het geëischte losgeld van 200.000 dollar te betalen. door tariefsverlaging, komt er een nadeelig saldo, diam wordt het nadeel voor 50 door de provincie gedekt. Het wil den Commissaris der Koningin voorkomen, dat er weinig vrees behoeft te zijn voor een nadeelig saldo. Doel van de vergadering is nu om tot overeenstemming te komen tusschen Ged. Staten eenerzij ds en de gemeente- en polderbesturen ander zijds. Als men het niet eens wordt, kunnen Ged. Staten in de eerstvolgende vergadering van de Provinciale Staten ook geen voor stel doen. Men moet nu tot overeenstemming komen of er komt niets. Een brug is er noodig, dus vraagt spreker zoo vrij mogelijk te willen spreken. Het aanbod van de commissie is wel schitterend voor de provincie van de streek. De heer L. J. Versprille te Kortgene, be stuurslid van den Kortgenepolder, zegt dat het garant blijven bij de ingelanden niet is meegevallen. Ook de ambachtsheeren ma ken bezwaren tegen het garant blijven. Zoo is het ook gesteld met de ingelanden van den Westpolder, Adriaan- en Stadspolder. Deze polders hebben geen bezwaar om des noods een hoogere bijdrage per H.A. te ge ven. De Commissaris der Koningin zegt, dat een hooger bedrag per H.A. niet vereischt is, en dat men niet bang behoeft te zijn, dat er van de zijde van Ged. Staten tariefsver laging zal komen. Zoodoende behoeft men dus ook niet bang te zijn voor tekorten, dus ook niet voor het garant blijven. Op de vraag van den voorzitter hoe de gemeenteraden er over denken, antwoordde burgemeester mr. J. D. Koster te Kortgene, dat er wel veel moeilijkheden zijn, doch dat die wel opgelost zullen worden. De punten 3 en 4 (het garant blijven) zijn evenwel be zwarend. De burgemeester van Colynsplaat en Kats, de heer J. W. A. Stüte, kan niets offi cieels zeggen, doch denkt, dat de gemeenten wel accoord kunnen gaan. Nadat nog eenige discussies waren ge houden, werd besloten, dat de heer Van Bommel van Vloten een bespreking zal hou den met de voornaamste tegenstanders, de zijn die "AKKERTJES" een ideaal middel. Ze helpen verrassend bij onbehaaglijkheid, bovendien ook bij klachten op gezette tijden Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS heeren Fransen, Van de Putte, Pilaar, Heijse en notaris Markusse. Op 31 Mei en 1 Juni zullen de polderbe sturen nogmaals met hun ingelanden ver gaderen. De heer Van Bommel van Vloten verklaarde zich bereid, de vergaderingen bij te wonen. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door den Politierechter te Middelburg werden heden de navolgende zaken be handeld A. M. R. hvr. E. A. P., 49 jaar, te Koe wacht, verdacht van mishandeling van A. de Letter te Koewacht op 4 Maart jl. Vrij gesproken. C. H., 34 jaar, koopman te IJzendijke, verdacht van beleediging van een politie agent te Sluis op 6 Maart jl. 15 b. s. 5 d. h. H. la G., 47 jaar, polderwerker te Cad- zand, verdacht van beleediging van P. de Keunink te Cadzand op 30 Maart jl. 5 b. s. 3 d. h. J. A. R., 35 jaar, arbeider te Hoek, ver dacht van diefstal van een jas te Hoek op 28 Maart jl. ten nadeele van J. Kolijn, een maand gevangenisstraf voorwaardelijk. A. A. d. S., 44 jaar, landbouwer te Aar denburg, verdacht van mishandeling van C. Blondeel te Aardenburg op 24 Maart jl. 25 b. s. 15 d. h. A L. L. B., 25 jaar, landbouwer te Aar denburg, verdacht van mishandeling van A. de Smet te Aardenburg op 24 Maart j.l. 15 b. s. 5 d. h. J. D. v. D., 21 jaar, landbouwer te Clinge, verdacht van mishandeling van M. v. Dorselaar te Clinge op 8 April j.l. 5 b. s. 3 d. h. D. F. S., 24 jaar, werkman te Hulst, ver dacht van mishandeling van P. Adriaansen te Kapellebrug op 14 April j.l. 20 b. s. 10 d. h. A. A. v. d. K., 37 jaar, koopman te Clinge, verdacht van beleediging van C. Hoefna gels te Clinge op 15 April j.l. 15 b. s. 5 d. h. A. B., 19 jaar, timmerman te Terneuzen, verdacht van mishandeling van A. Vree te Terneuzen op 14 April j.l. 15 b. s. 5 d. h. P. J. A. V., 35 jaar, koopman te Middel burg, verdacht van verduistering van een fiets te Middelburg op 15 Maart j.l. ten nadeele van J. Rozemond. 2 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk. L. M. d. B., 49 jaar, huishoudster te Clin ge, verdacht van beleediging van E. Schud- dings te Clinge op 13 April j.l. 10 b. s. 5 d. h. P. v. S., 22 jaar, slager en J. W., 20 jaar, werkman te 's-Heerenhoek, verdacht van mishandeling van J. Oosthoek te 's-Heer- Arendskerke op 23 April j.l.. Behandeling aangehouden. J. W., 34 jaar, koopman te Hansweert, verdacht van mishandeling van D. Lansen te Oudelande op 24 April j.l. 10 b. s. 5 d. h. F. V., 39 jaar, rivierventer te Hansweert, verdacht van mishandeling van zijn echtge- noote te Hansweert op 24 April j.l. 10 b. s. 5 d. h. Poging tot doodslag. In een Septembernacht signaleerde een agent in de Westerstraat te Amsterdam een auto, waarvan een der lantaarns niet brand de. Hij gaf den chauffeur een teeken om te stoppen, doch deze reed door. Een paar honderd meter verder stond een tweede agent en ook deze poogde den chauffeur te doen stoppen. De automobilist minderde vaairt, doch plotseling gaf hij vol gas en reed op den agent aan. Deze sprong haastig op zij en zag nog kans het nummer van den auto op te nemen. Den volgenden ochtend arresteerde de po litie den chauffeur. Deze ontkende echter hardnekkig dien avond in de Westerstraat te zijn geweest, hij had zijn auto ver huurdDe beide agenten herkenden hem echter pertinent. Thans heeft de chauffeur voor de Am- sterdamsche rechtbank terecht gestaan, verdacht van poging tot doodslag, subs, po ging tot zware mishandeling. Er werd tegen hem wegens poging tot zware mishandeling een gevangenisstraf van een jaar en tien maanden geëischt. Vonnis 7 Juni. MARINE EN LEGER Phohi-uitzending voor de K XVIII. De commandant van de K XVIII heeft het volgende telegram gezonden aan de Phohi, naar aanleiding van de uitzending van Zaterdag jl. Hartelijk dank voor de geslaagde uitzending. Allen zeer geroerd. Onvergetelijk oogenblik. De officieren telegrafeerden als volgt Alles prachtig ontvangen. Hartelijk dank. Compliment omroepregie. De minister van sociale zaken, prof. dr. Slotemaker de Bruine, zal morgen tusschen 12 en 2 uur een bezoek brengen aan h°t kamp, dat door de arbeiders-jeugdcentrale voor de werklooze jeugd te Vierhout bij den Paaschheuvel is georganiseerd. VOETBAL: Programma voor Zondag 2 Juni 1935. Kampioenschap van Nederland. Go AheadAjax. P.S.V.—Velocitas. Afdeeling IV. Fromotoecompetitie 2e klasse. PalemigWillem II. MiddelburgRoermond. Promotiecompetitie 3e klasse. GoesAxel. De promotiewedstrijden. Middelburg bracht een kostbaar punt uit Tilburg mee naar de Zeeuwsche hoofdstad. Hadden de Zeeuwen te Tilburg verloren, dan waren zij voor promotie uitgeschakeld ge weest, daar ze het dan hoogstens tot 6 pun ten hadden kunnen brengen, terwijl Roer mond er momenteel reeds 7 bezit. Roermond behaalde thuis een zeer sprekende overwin ning op Palemig. De verkregen cijfers 94 zijn voor wedstrijden als deze een unicum. Overigens was Palemig in deze ontmoeting reeds totaal kansloos, waaraan wel voor een groot deel het Roermondsche succes moet worden toegeschreven. De wedstrijd Mid delburgRoermond op het Nadorst-terrein zal moéten beslissen of Middelburg haar kans op promotie naar de eerste klasse be houdt. De Middelburgers moeten dezen wed strijd winnen een gelijk spel of een neder laag schakelt hen volkomen uit. Bij een Middelburg overwinning hangt het verder nog af van den uitslag van de ontmoeting PalemigWillem II, wie de gelukkige zal zijn. Een of meerdere beslissingswedstrijden zijn niet uitgesloten. Het verloop dezer pro motiewedstrijden heeft dit seizoen wel een zeldzaam spannend verloop gehad. In de promotiewedstrijden derde klasse leed Axel haar tweede nederlaag. Alliance klopte de Zeeuwsch-Vlamingen thuis met 21. Het winnende Aliiance-doelpunt Werd in de laatste minuut gescoord. Axel noteert uit drie ontmoetingen nu reeds 5 verlies- punten, waaruit we kunnen concludeeren, dat Axel het in het volgend seizoen wel op nieuw in de derde klasse zal moeten pro- beeren. Goes verrichtte uitstekend werk door het sterke Boeimeer te Goes met 32 te klop pen. De kansen van Goes stijgen daardoor sterk, al staat Boeimeer er altijd nog een tikje beter voor. Door deze overwinning heeft Goes er voor gezorgd, dat Boeimeer niet linea recta op het tweede klasserschap afstevent, zooals het er in het begin naar uitzag, maar dat de Goesenaren thans een bedreiging voor de Bredasche club vormen. Voor Hemelvaartsdag is ingelascht de ontmoeting AxelGoes. De stand is hier als volgt Boeimeer 4 2 1 1 5 21—10 Goes 3 2 0 1 4 7—6 Alliance 4 2 0 2 4 811 Axel 3 0 1 2 1 6—15 INSIDER. WANDELEN: K.N.G.V.-vvandeltocht van den Zeeuwseh- Brabantschén Turnkring te Bergen- op-Zoorn. Aan den Zondag gehouden wandeltocht, georganiseerd onder de auspiciën van den Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond, werd door 209 wandelaars deelgenomen. De tocht werd door prachtig weer begunstigd. Onder de marcheerende afdeelingen, die correct geleid werden door het marschpele- ton van de G. V. Achilles uit Middelburg, viel vooral op de kranige afdeeling van ruim 40 lichtmatrozen van Hr. Ms. wacht schip te Vlissingen, onder commando van den luitenant ter zee 2e kl. A. P. Smitt. Sterke groepen leverden ook de Vlissing- sche Tumvereeniging en de Turnvereeni- ging U.D.I. uit Bergen op Zoom. De marsch van 30 K.M. stond onder lei ding van den heer Jo Carels en het alge meen toezicht was bij den K.N.G.V.-wan- delconsul voor Zeeland en West-Brabant, den heer J. Bal. Precies half vier waren alle afdeelingen present bij het restaurant ,,De Kroon" aan de Stalenbrug, waar de harmonie „Een dracht maakt Macht" zich aan het hoofd van de thans gesloten colonne stelde en on der het spelen van de vroolijke marsch- muziek, waarbij o.m. het K.N.G.V.-vaandel- lied ten gehoore werd gebracht, naar „de Hollandsche Tuin" werd getrokken, waar men precies op het vastgestelde tijdstip, half vijf arriveerde. De voorzitter van den Zeeuwsch-Bra bantschen Turnkring, de heer J. J. Th. Bak ker, bracht hartelijk dank aan allen die op eenigerlei wijze aan het welslagen van den wandeltocht hadden medegewerkt en reikte vervolgens de behaalde personeele- en groepsmedailles uit. DUITSCH-BRITSCHE VLOOT- BESPREKINGEN. De Britsch-Duitsche vlootbesprekingen zullen 4 Juni a.s. te Londen beginnen. De Duitsche delegatie, o.a. bestaande uit Von Ribbentrop, admiraal Schuster, een kapi tein en een secretaris, vertrekt Zondag uit Berlijn. Men wijst er op, dat de Britsch-Duitsche vlootbesprekingen een zuiver consultief ka rakter zullen hebben en dat de Engelsche delegatie van experts geen enkel lid van de regeering zal bevatten. In welingelichte kringen worat ontkend, dat Duitschland op de vragen van de Brit- sche regeering zou hebben geantwoord, dat teruggave van de koloniën de voorwaarde was voor den terugkeer naar Genève. Ber lijn heeft nog niet op de Britsche vragen geantwoord. DE VOLMACHTENKWESTIE IN FRANKRIJK. In de gisteren gehouden kabinetszitting werd door de ministers de omvang der be voegdheden, die zij heden in het parlement voor zich zullen verlangen, besproken. Daar minister-president Flandin nog steeds niet geheel hersteld is, zal in zijn plaats de minister.van financiën, Germain Martin, heden het voorstel tot verleening van speciale volmachten indienen. President Lebrun schijnt gisteren ge tracht te hebben, den tegenstand in het parlement, die van de financieele kainer- commissie zou kunnen uitgaan, te overwin nen. Daartoe had hij een langdurig onder houd met den voorzitter van deze commis sie, den afgevaardigde Malvy. Eventueel zal de regeering in de kamer de spoedbehandeling van het voorstel ver langen. Dit zou beteekenen, dat nog op den dag van indiening van het ontwerp, dus heden reeds, een stemming hierover zal worden gehouden. De leden der regeering moeten met het oog op deze mogelijkheid reeds thans bepa len, of zij reeds bij deze eerste stemming door het stellen van de kwestie van ver trouwen het bestaan van het kabinet op het spel willen zetten, of niet. Het standpunt van den radicaal-socialis- tischen partyleider en staatsminister Her- riot is voor het verkrijgen van een meerder heid van veel belang. ENGELAND EN HET LUCHTPACT. In antwoord op een vraag in het Lager huis, of het in de bedoeling lag onmiddel lijk een conferentie bijeen te roepen en on derhandelingen te openen naar aanleiding van een zinsnede in Hitiers jongste rede betreffende beperking van de bewapening in de lucht, alsmede of de Britsche regee ring stappen had gedaan, en zoo ja, welke, om de spanning te doen verminderen, wel ke er heerscht op internationaal gebied, verklaarde sir John Simon, dat de Britsche regeering, die steeds had gewezen op het belang van het bevorderen van overeen stemming als bedoeld in het eerste gedeelde der vraag, zich reeds sedert eenigen tijd in verbinding had gesteld met de andere be trokken regeeringen om de mogelijkheid na te gaan van onderhandelingen tusschen de vijf mogendheden, vermeld in het Londen- sche communiqué, omtrent het sluiten van een luchtpact en een overeenkomst ter be perking der luchtmacht. VVai het tweede gedeelte der vraag betrof deed de regee ring ernstige pogingen tot het tot stand brengen van een algemeene regeling, aan nemelijk voor alle betrokken partijen, van alle nog hangende internationale quaesties. NIEUW BRITSCH SLAGSCHIP IN UITVOERING. De marine-medewerker van de „Daily Telegraph" meldt, dat op het oogenblik de plannen voor een nieuw slagschip worden uitgevoerd, dat den naam „Koning George V" zal dragen. Met het oog op de vele groote en mach tige slagschepen die in het buitenland wor den gebouwd of ontworpen, is bet, aldus het blad, niet mogelijk, zich bij den bouw der nieuwe schepen te beperken tot den oor spronkelijk door de admiraliteit aangeno men standaard van 25.000 ton. De nieuwe schepen zullen gelijk zijn aan de grootste der buitenlandsche types, zooals de Fran- sche slagschepen „Dunkerque" en „Stras bourg", en het nieuwste Italiaansche slag schip van 35.000 ton. HET CONFLICT TUSSCHEN ITALIË EN ABESSINIË. Na in het Lagerhuis de Geneefsche reso luties betreffende het Italiaansch-Abessijn- sche geschil te hebben toegelicht, zeide Eden Zonder te willen beweren, dat de re soluties voorgoed een einde hebben gemaakt aan den gespannen toestand tusschen Italië en Abessinië, ben ik overtuigd, dat zij een belangrijke stap zijn in de richting van een vriendschappelijke oplossing. Door de medewerking van den Volken bond te aanvaarden, hebben de Italiaansche en de Abessijnsche regeering een bijdrage geleverd, die, naar men vast en zeker hoopt, binnenkort zal leiden tot het herstel van wederzijds bevredigende betrekkingen tus schen beide 1-nden. Zonder den geest van verzoening, aan den dag gelegd door de Ita liaansche regeering en door Aloisi te Genè ve, en de onschatbare medewerking van La- val, zou het succes, dat wij thans bereikt hebben, niet tot stand gekomen zijn. Lansbury vroeg, namens het Lagerhuis gemachtigd te worden om den Raad van den Volkenbond en Eden geluk te wenschen en te zeggen, dat hij denkt, dat alle leden van het Lagerhuis hopen, dat dit de eerste en belangrijkste stap is in de richting van een rechtvaardige en duurzame oplossing van het conflict. In zijn verklaring herinnerde Eden eraan, dat voor de Volkenbondsraad bijeenkwam, de Britsche regeering met de andere regee ringen drukke besprekingen had gevoerd en dat in de afgeloopen week deze besprekin gen met de betrokken regeeringen waren voortgezet benevens met haar vertegen woordigers te Genève. Vroeg op den dag van 25 Mei nam de Volkenbondsraad twee resoluties aan, die goedgekeurd wer den door de vertegenwoordigers van de con flictpartijen. Deze resoluties bevatten ver wijzingen naar art. 5 van het Italiaansch— Abessijnsche verdrag van 1928, dat Eden ci teerde, en dat betrekking heeft op de arbi trage van tusschen beide landen opkomende conflicten. De resoluties bepaalden ook de^ tijd waarbinnen de arbitrage zou moeter plaats vinden. De eerste resolutie behelsde de overeenkomst van de beide partyen, dat deze procedure gereed moet zyn op 25 Augustus a.s., de tweede bevestigde dit door te verklaren, dat in geval de vier arbi ters die de verzoeningscommissie uitmaken, tegen 25 Juli niet in staat zijn overeen stemming te bereiken over de feiten of over den tijd, waarbinnen de onderhandelingen over dit punt zullen moeten worden voort gezet, de Volkenbondsraad bijeen zal komen. In elk geval zal de Raad op 25 Augustus bijeenkomen als op dien datum het conflict niet geregeld is door verzoening en arbi trage. Het is dus duidelijk, dat de Raad in nauw contact met den toestand zal blyven en weer bijeen'zal komen, teneinde de zaak te behandelen, wanneer de omstandigheden dit noodzakelijk mochten maken. De behande ling van de zaak voor den Raad brengt dui delijk aan het licht, dat de vryheid van de arbiters niet beperkt zal worden. Zij kunnen alle omstandigheden, die betrekking hebben op de geschillen tusschen de partijen, in overweging nemen. ERNSTIG ECHEC VOOR ROOSEVELT. Aan de herstelpolitiek van president Roo sevelt zijn gisteren twee zware slagen toe gebracht, welke het gezag van den door Roosevelt ingeslagen koers ernstig bena- deelen. In twee belangrijke kwesties heeft het opperste gerechtshof van de Vereenigde Staten namelijk een beslissing genomen tegen de regeeringspolitiek. Het eerste ge val betrof de Frazier Lemke-wet, het twee de de bevoegde van de N.R.A., om codes vast te stellen voor de afzonderlyke indus trieën. Op de eerste plaats werd de Frazier Lemke-wet, door 't opperste gerechtshof in strijd met de constitutie verklaard. Dit be- teekent, dat een der belangrijkste wetten van den New Deal, welke den noodlijdenden boeren een verlenging van hun hypotheken mogelijk maakt, niet door het opperste ge rechtshof als rechtgeldig wordt erkend. Op de tweede plaats besliste het hof, dat de-bepalingen van de Nira-wetgeving wel ke recht geven tot het uitvaardigen en doorvoeren van codes voor de afzonderlijke industrieën, in strijd zijn met de constitutie. Door deze beslissingen van het hof wor den in zekeren zin de fundamenten onder de geheele Nira-wetgeving uitgetrokken De practische gevolgen van deze beslissin gen zijn natuurlijk nog niet te overzien. Het prestige der regeering heeft evenwel nog nooit een zoo ernstige knak gekregen als thans. In zijn beslissing ten aanzien van het recht tot uitvaardiging en doorvoering van Nira-codes voor de afzonderlijke industrieën gaat het hof uit van de stelling, dat het derde deel van de Nira-wetgeving in strijd is met de constitutie, daar volgens de in dit deel vervatte bepalingen op ontoelaatbare wijze zekere bevoegdheden op de executieve worden overgebracht. Deel 3 van de Nira- wetgeving bepaalt namelijk, dat door indus- trieele bonden bij den president een code kan worden voorgesteld, welke de industrie ordent, ten einde op deze wijze de zooge naamde „faire concurrentie" te verzekeren. Een dergelijke code kan door den president worden goedgekeurd. Is dit geschied, dan wordt de code verplichtend voor de geheele betrokken industrie, zoodat overtredingen van den code onder de strafwet vallen. De besluiten van het opperste gerechts hof zijn eenstemmig genomen. Surseance van betaling. Het onderzoek omtrent de aanvraag der bankiersfirma Van Gilse te Roosendaal heeft uitgewezen dat actief en passief el kander voor een groot deel theoretisch dek ken. Er dient echter rekening mee gehou den te worden dat er zeer belangrijke af schrijvingen op debiteuren zullen moeten plaats vinden. Betreffende de houding van den heer L. kan de „Grondwet" mededeelen, dat er, bij het onderzoek dat heeft plaats gevonden van onregelmatigheden niets gebleken is, doch dat diens afwezigheid voort schijnt te komen uit een overspannen toestand waarin hij zich bevindt. Branden. Gistermiddag om streeks 5 uur is brand uitgebroken in 't z.g. „Oud-Talhek", 'n bekend café aan den Gro ninger weg te Leeuwarden. Dit café, een gedeelte van een pand, behoorde toe aan den heer W. Brouwers, evenals de andere perceelen, een groote houtschuur, twee ar beiderswoningen en eep woonhuis bij het café. De perceelen werden bewoond door de familie Brouwers, de bejaarde moeder, de wd. Brouwers en den heer W. de Boer. De brand werd het eerst ontdekt op den zolder van het huis, bewoond door W. de Boer. Door den hevigen wind wakkerde het vuur spoedig aan. De motorspuiten van Huizera en Jelsum, die spoedig ter plaatse waren, wisten het vuur te beperken tot de beide arbeiderswoningen, terwijl het café groote waterschade kreeg. Eenige oogenblikken werden door den hevigen vonkenregen en den wind de naastbijzijnde gebouwen in ge vaar gebracht. Gisteravond is door tot nog toe onbeken de oorzaak brand uitgebroken in een der vleugels van het ziexenhuis de^,Goddelijke Voorzienigheid" te Sittard. De brand werd ontdekt in de wasscherij, die aan het zie kenhuis aangebouwd is. De zuster-overste van het ziekenhuis nam dadelijk de noodige voorzorgsmaatregelen. Met het brand- hluschmateriaal vat het ziekenhuis en de brandweer, die spoedig ter plaatse was, werd het vuur met volle kracht bestreden, zoodat men he oinnen een uur meester was. Door dit krachtd cig optreden is zon der twyfel een groote ramp voorkomen. Men kon echter niet verhinderen, dat groote schade werd aangericht aan de in de was scherij aanwezige machines.

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 2