ïlissingsclie Courant TWEEDE BLAD ALS DE HOF BLOEST GEMEENTEBESTUUR Een brokje Natuur in huis BINNENLAND FEUILLETON van de van Vrijdag 24 Mei 1935. No. 122. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Sommering: van ingeleverde geldige lijsten van can didaten. De Voorzitter van het Centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van den raad der gemeente Vlissingen maakt bekend, dat op Maandag 27 Mei a.s., des namiddags 2 uur, door bet Centraal stembu reau in bet gemeentebuis een voor de kie zers toegankelijke zitting zal worden ge houden, ten einde de geldige lijsten voor die verkiezing te nummeren in de volgorde door het lot aangewezen, yiissingen, 24 Mei 1935. De Voorzitter voornoemd, P. G. LAERNOES, L.B. De a,s. aquarium-tentoonstelling van de „Walchersche Natuur vrienden" in de voormalige Ge reformeerde kerk. Het Is wel een opvallend teeken des tgds, dat de moderne menscb zich meer en meer rekenschap gaat geven van de ongeëvenaar de schoonheid in vorm en kleuren der na tuur. Waren het in vroeger jaren hoog stens dichters en schilders die hun inspi raties puurden uit Gods schoone natuur, thans voelt ieder mensch zich aangetrok ken tot datgene wat mooi en geheimzinnig zich voor zijn oog ontrolt op wandel-, fiets- of autotochten. Ik denk dat dit komt omdat al het jagen en jakkeren van onzen tegen- woordigen tijd veroorzaakt wordt door de zorg voor ons bestaan, en de hersenen, vermoeid van het denken, rust zoeken hij de schoonheid en regelmaat der natuur. Als wij, na volbrachte dagtaak, nog en kele uurtjes over hebben voor een wande ling in plantsoen, langs strand of in 't vrije veld, dan zien we hoe de natuur zich op maakt en tooit in duizenderlei vorm en kleurschakeeringen, zien we de bedrijvige vogels met strooitjes, veertjes en takjes af- en aanvliegen, bouwend aan de wieg voor hun toekomstig kroost. Nog zingen lijster en merel hun hoogste lied, maar straks als de hongerige jongen hun snaveltjes open sperren, is voor hen de tijd van zingen gedaan en neem de zorg voor voedsel aï hun tgd in beslag. Dit alles neemt de opmerkzame natuur liefhebber waar op zijn tochten. Maar wat hij niet ziet en niet minder interessant is, dat is het leven hetwelk zich onder den waterspiegel, in sloot en plas afspeelt. Hoogstens ziet de wandelaar het drijvende kroos en wat watertorretjes in speelsche darteling op den waterspiegel, maar -wat daaronder leeft en groeit en zorgt in stille pracht en schoonheid, blijft voor zijn oog verborgen. Maar zoo goed als de mensch een plaatsje voor zijn vensters heeft inge ruimd voor enkele mooie kamerplanten, zoo heeft hij zich ook een stukje van dat onderwaterleven binnen zijn woning ge haald door middel van het aquarium. Ieder die het voorrecht mocht hebben de aqua riumzaal van Artis te bezoeken, zal in stille bewondering gestaan hebben voor de rag fijne, droomschoone tropische visschen en planten en daarbij gedacht hebben zooiets zou ik ook thuis wel willen bezitten. Maar dan drong zich tevens de vraag naar voren zou ik daarvoor kunnen zorgen, en zou dat niet te veel geld kosten? Beide bezwaren kunnen voor den werke- ljjken natuurliefhebber natuurlijk niet over wegend zijn, want ten eerste is de ver zorging van een aquarium niet zoo moeilijk als het wel lijkt, terwijl den liefhebher alle voorlichting op dit gebied, geboden wordt door de Aquarium- en Terrariumvereeniging „Walchersche Natuurvrienden", waarvan het secretariaat gevestigd is Noordstraat 52 alhier. Deze vereeniging bereidt thans een groote propagandatentoonstelling voor, die gehouden zal worden in het voormalig kerkgebouw aan de Korte Vrouwestraat en wel van 30 Mei tot en met 11 Juni a.s. Dit gebouw, dat zich door zijn gunstige ligging in het centrum der stad prachtig leent voor een dergelijke tentoonstelling, zal geheel worden ingericht als b.v. de groote Aquariumhal te Weenen.-Een schit terende collectie aquaria, bevolkt met tal van soorten tropische en inlandsche vis schen, belooft een sprookjesachtig geheel te worden. Een zeldzame verscheidenheid van exotische waterplanten zullen de aqua ria tot kostelijke visschenpaleizen omtoo- veren en 's avonds zal een feeërieke ver lichting het geheel bekronen. Natuurlief hebbers, wilt gij kennis maken met deze idiëele natuurvreugd, bezoekt dan de ten toonstelling van de Aquariumvereeniging „Walchersche Natuurvrienden". M. V. O. KAMEROVERZICHT EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Arbeidsovereenkomst. Geen nieuwe gezichtspunten kon de Mi nister van Economische Zaken mee? openen over het ontwerp tot bindend-verklaring van collectieve arbeidsovereenkomsten. De groote illusies die geestdriftige voorstan ders ervan koesteren, trachtte hij wat te temperen, ten einde de bevreesden en twij felmoedigen eenigermate gerust te stellen. Tot ander inzicht bracht hij natuurlijk deze matsten niet. Zij zijn alleen bevreesd voor wat komen kèn als eenmaal het beginsel is aanvaard en de praktijk den weg heeft aangewezen. In sociale wetten is al meer gebleken, dat het iets anders werd genomen dan de projectie daarvan oorspronkelijk was. Voor een goed deel is deze wet te be schouwen als een proef. Slaagt die proef, dan zien wij verder mislukt ze, dan kun nen de bakens verzet worden. Maar juist die onzekerheid is voor de bestrijders een sterke reden tegen aanvaarding van het principe. Tegen die principes nu vecht iede re bestrijder te vergeefs. De praktijk leerde reeds dat van vrijwillige bindend-verklaring niet veel terecht is gekomen en dus is over heidsbemoeiing onvermijdelijk, wil men dat stelsel een belangrijke plaats in het be drijfsleven schenken. Het. wetsontwerp is geen wondermiddel tegen allerlei kwalen, maar er zijn gevallen waarin het een goede oplossing kan bren gen voor moeilijkheden. Een gematigde winst is een prikkel voor ieder bedrijf en het is dus geboden de uiterste voorzichtig heid te betrachten bij prijsregeling. Bij de regeling is de kwestie van vraag en aan bod van belang, terwijl de export weer an dere eischen kan stellen. De Regeering is verweten, dat zij niet weet waartoe dit wetje kan leiden, maar dat weet niemand te zeggen. Het past zich alleen aan bij de structuurwijziging in het economische leven en dienaangaande weet de Regeering wel wat ze doet. Geen klasse- strijd brengt uitkomst, wel solidariteit en behoud van privaat-eigendom, aldus besloot de Minister. Na eenige repliek werd het wetsontwerp aangenomen met 31 tegen 8 stemmen. De liberalen waren alle tegen de christelijk- historischen verdeeld zóó dat er vier tegen stemden en vier vóór. De overige Kamer was unaniem vóór. Alweer dus een nieuwe proef in sociale kwesties. De ziekte van Prinses Juliana. In den toestand van H.K.H. Prinses Julia na is sedert Woensdag geen verandering gekomen. Taak voor het particuliere initiatief. Het voorstel der regeering om de salaris sen van de secretarissen van de armenra den met ingang van 1 Januari 1936 volledig in te trekken, heeft in de betrokken krin gen groote ontsteltenis verwekt. Het „Hbl." schrijft hierover o.m. 'f Het eenigszins zonderlinge geval doet zich echter voor dat in het wetsontwerp zelf volstrekt niet wordt voorgesteld om „d armenraden, met ingang van 1 Janu ari 1936 op te heffen. De regeering zal, volgens dezen wettekst, overwegen „een of meer" armenraden op te heffen. Dit laatste voorstel der regeering zal krachtig moeten worden uitgevoerd. De armenraden hebben ten doel voor de bijzon dere en voor de kerkelijke armenzorg een orgaan en een bureau te verschaffen, waar zij thuis zijn en waar zij inlichtingen kun nen krijgen. Op deze wijze wordt de bijzon dere en de kerkelijke armenzorg gesteund. Zij tracht de armen van de overheidsonder- steuning af te houden door een goede ad ministratie en ook daardoor de uitgaven der armenzorg zelve te beperken. De openbare, gemeentelijke armenzorg, welke eveneens in den armenraad is verte genwoordigd, heeft een geheel eigen ar menzorg-administratie. Men maakt ook van de diensten van den armenraad gebruik. Het regeeringsvoorstel is nu duidelijk. De .regeering wil onderzoeken, waar de beide administratiën der armenzorg kunnen wor den samengevoegd. In vele gevallen zal het nut van een armenraad, niet gesteund door een eigen administratie, ter plaatse zóó ge ring worden dat tot opheffing kan worden overgegaan. De armenraad zal dan in die gemeenten moeten worden gehandhaafd, waar de bij zondere en de kerkelijke armenzorg nog voldoende eigen leven hebben te ontwikke len naast het burgerlijk armbestuur en waar zij bereid en in staat zijn om het sa laris van den secretaris van den armen raad op te brengen. Immers de regeering zal niet een deel van de bezuiniging willen inboeten. Ook ligt het allerminst in de lijn van het regeeringsvoorstel om de vrijgeko men rijksbegrootingen over te hevelen naar de gemeenten. Immers dan wordt er door de overheid in haar geheel niets bezuinigd. De voorgenomen bezuiniging kan met hand having van verscheidene armenraden ge paard gaan, wanneer de bijzondere en de kerkelijke armenzorg de kosten der sala- rieering van het secretariaat op zich wil len nemen. Hier ligt een taak voor het par ticulier initiatief. Rjjkssteun aan de scheepvaart. Ter bespreking van het ingediende wets ontwerp tot steunverleening aan de scheep vaart heeft gisteren de vereeniging van ree- ders van motorzeeschepen te Rotterdam een vergadering gehouden, waar alle leden te genwoordig" waren. De vergadering oefende scherpe critiek op de voorstellen, gelijk die thans luiden en besloot aan den minister van economische zaken het volgend telegram te zenden De vereeniging enz. heeft met groote ver ontwaardiging kennis genomen van den in houd van het wetsontwerp ter verleening van rentelooze voorschotten aan de zee scheepvaart, protesteert tegen de willekeu rig getrokken grens van bruto 1000 regis- terton, waardoor zij van steunverleening wordt buitengesloten, niettegenstaande den noodtoestand van de bedrijven harer leden zoowel de regeering als Benas volkomen be kend is, als zijnde niet minder kritiek dan de toestand van de in het wetsontwerp be doelde groep. Door de thans getrokken grens komen haar reederijen in nog grooter moeilijkhe den, waarom zij Uwe Excellentie beleefd, doch dringend verzoekt, het daarheen te lei den, dat alsnog de bij haar aangesloten ree derijen niet van steun worden buitenge sloten. Spoorwegontvangsten. Geschatte ontvangsten der Ned. Spoorwe gen over April 1935. Reizigers 4.565.000.— (1934 geschat 4.598.700.—). Bagage 74.100.— Post 230.000.—. Goederen 3.108.700.— (1934, geschat 3.419.500.Lev. dieren ƒ50.400. Diversen 226.500. Totaal 8.254.700.— (1934 geschat 8.610.100.—). Vergeleken met de geschatte ontvang sten over April 1934, maakt April 1935 geen al te slecht figuur, gewend als we zijn aan groote nadeelige verschillen. De ge- heele achterstand over de maand bedraagt ditmaal slechts ruim 350.000. De ontvang sten voortspruitende uit het reizigersver- voer, zijn slechts rond 33.000 minder, waarbij we evenwel moeten bedenken, dat in 1934 Paschen viel op 1 en 2 April, zoo dat een groot deel der Paaschontvangsten geboekt werd over Maart. De teruggang moet ditmaal, afgezien van de bovengenoemde factoren, in hoofd zaak worden toegeschreven aan nog verdere achteruitgang van het goederenvervoer dat rond 3.5 ton minder opbracht. Over het geheel dus is de maand April, gezien de vorige maanden, nog al bevre digend. De totale achterstand bij 1934, sedert Januari, is, ongezuiverd, vijf miUi- oen, waarvan door zuivering nog ongeveer één millioen zal afgaan. Chr. Metaaibewerkersbond. Woensdag en Donderdag werd de alge- meene vergadering gehouden van den Chr. Metaaibewerkersbond in „De Poort van Kleef" te Apeldoorn. Het aantal werkloozen in den Bond be draagt op heden 4536 of 45.2 De totale uitkeering uit de werkloozenkas bedroeg in 1934 433.652.25. Het aantal leden liep in 1934 terug met 692. Door de afdeelingen Amersfoort, Souburg en IJmuiden waren voorstellen ingediend tot verlaging der contributie. Na breede discussie werd het hoofdbe stuur gemachtigd om met den Algemeenen Bond en den R. Kath. Bond overleg te plegen om te komen tot een nieuwe, zoo mogelijk, verlaagde contributieregeling en het eenheidszegel af te schaffen. Vervolgens nam de heer F. Eikerhout afscheid als voorzitter van den Bond, die deze functie sedert 1910 heeft vervuld. Dank bracht spreker aan zijn medebe stuurders en richtte hij zich voorts tot den heer Wetselaar, die juist 25 jaar onafge broken lid der vakbeweging is. Namens het bestuur van het C.N.V. reikte spreker hem het gouden insigne uit. Inplaats van den heer Eikerhout is tot voorzitter benoemd de heer K. Hordijk. Scheepsbrieftelegrammen. De stoomschepen „Mecklenburg", „Oran je Nassau" en „Prinses Juliana" van de stoomvaart maatschappij „Zeeland" en het stoomschip „Haiinah" van de maatschappij van dien naam te Rotterdam, nemen voor taan deel aan den dienst der scheepsbrief telegrammen (zgn. Sbt. telegrammen), die op 1 April jl. op proef zijn ingevoerd. Deze telegrammen kunnen zoowel van het schip gezonden als van daar ontvangen wor den. Op het verkeer zijn de gewone bepalin gen voor dit soort telegrammen van toepas sing. De steunregeling voor kunstenaars. Op 28 dezer zal er in den Haag op het departement van sociale zaken een bespre king plaats vinden met de afgevaardigden der schilders- en beeldhouwersvereenigin- gen over de voorgenomen steunregeling voor kunstenaars. Zooals men weet heeft de Tweede Kamer hiervoor een crediet van 70.000 toegestaan. Deze zaak is al jaren lang hangende, zg heeft een ware lijdensge schiedenis achter den rug. Eenigen tijd geleden is aan de vereenigin* gen een conceptregeling voorgelegd, met verzoek hun opmerkingen hierover kenbaar te maken. Hieraan is van de zijde der vereenigingei} voldaan, zoodat thans niets meer aan de bei handeling in den weg staat. 1 LUCHTVAART Opening Luchtvaartterrein te Woensdrecht, Het luchtvaartterrein te Woensdrecht zaj op Zaterdag 22 Juni a.s. officieel wordesj geopend. Een groot aantal autoriteiten, waaronder zeer waarschijnlijk drie ministers en tal van prominenten uit de vliegwereld zullen dezej plechtigheid bijwonen. De opening zal gevolgd worden door eeö vliegfeest, waaraan behalve de K.L.M., ook buitenlandsche vliegtuigen, o.m, uit Enge land, Duitschland en België zullen deelne men. De organisatie berust bij den bekender! promotor op dit gebied, dhr. Jac Kleyboeï uit Enschedé. Men is thans doende de laatste hand t0 leggen aan de inrichting van het vliegveld en de toegangswegen. Zaterdag 22 Juni belooft een zeer belang rijke dag voor West-Brabant en Woens drecht in het bijzonder te worden. D. W. Douglas over het luchtverkeer. Over de toekomst-mogelijkheden van het moderne luchtvaartverkeer schrijft de „N« R. Ct." het volgende Binnen twee jaar zal een directe lucht* verbinding van Londen naar New-York Be staan. De overtocht zal 20 uren duren. Des vliegtuigen zullen even comfortabel zijn al3. een exprestrein. Zij kunnen worden voor zien van slaaphutten en keuken. Het roc ken behoeft niet verboden te worden. Zij zullen rustiger zgn dan een gewond Pullman-wagon. Zij vervoeren 25 passagier® met de mail en de prijs van den overtocht zal gunstig afsteken vergeleken bij de reis kosten, die men betaalt aan boord van de „Bremen". Vandaag bestaan er geen technische ob stakels meer voor de oprichting en het on derhouden van een dergelijke transatlanti sche luchtverbinding. Aldus vangt de heer Donald Wills Dou glas, de fabrikant van de vermaarde, ge lijknamige vliegtuigen, in de „Daily Ex press" een artikel aan, waarin hij zijrc zienswijze over het toekomstige en volgeng hem zeer nabij gelegen transatlantisch® luchtverkeer geeft, Eenige bijzonderheden omtrent den le vensloop van den vli eg tuigenf abrikan t| wiens „vliegende hotels" zoo een groote be langstelling genieten en waarvan de K.L.M» er verscheidene in dienst heeft gesteld, mo gen hier volgen. De heer Douglas, die zooals men weet] thans hier te lande vertoeft, is 43 jaar. werd te New-York geboren en woont te Santa Monica Californië). Sinds zijn 20st© jaar bestudeert hij alles wat met de lucht vaart samenhangt. Hij werd van het Ame- rikaansche Instituut voor de marine „ont slagen" omdat een door hem vervaardigd model-vliegtuig op het hoofd van een ad miraal was terecht gekomen. Tijdens den wereldoorlog was hij hoofdingenieur 1U dienst van de Amerikaansche regeering. In 1920 heeft hij zijn onderneming opge richt. Hij vertoeft thans voor een verblijf van zes weken in Europa. De heer Douglas heeft een afschuw om zelf vliegtuigen t besturen. Het zeilen met een kleine boot staat hem beter aan. De heer Douglas geeft in bovengenoemd artikel een aantal bijzonderheden over de; toekomst van de luchtvaart. Er zijn thans 66 Douglas-vliegtuigen bgf de Amerikaansche luchtlijnen in dienst, Elk heeft een uursnelheid van meer daq; 200 mijl. De vliegtuigen van dit type, dat. in 1932 is uitgekomen, kunnen 14 passa giers vervoeren, Naar het Engelsch. (Nadruk verboden.) 24) Mrs. Tredgold had tranen in de oogen, terwijl ze van die „ontdekking" hoorde en zóó opgewonden waren ze beiden, dat ze niet veel konden doorkrijgen. Het kopje thee bij de boterham smaakte heerlijk en, toen Groopie zag, hoe Gillian het pakje weer bij zich wilde steken, gaf ze den ver- standigen raad' „Geef mij die papieren, kindje. Je bent veel te opgewonden en je zoudt ze verliezen. Vandaag zullen ze veiliger zrjn bij mij dan bij jou". „Dat is zoo, Groopie. Dan zal ik alleen het medaillon bij me houden, anders mocht het geheel mij eens een droom lijken. En vanavond zullen we dan alles aan Jim la ten zien. O, wat zal hij blij zijn „Wees maar voorzichtig, dat je dit dan ook niét verliest, kindje. En nu moet ik Weer aan het werk gaan." „Moet dat heusch, Groopie Kunt u vanmiddag niet eens vrijaf nemen „Neen, zeker niet. We zijn toch al niet zoo talrgk en er komt zeker verandering van weer. Wat ga jij doen, Gillian „Ik weet het nietik kan maar niet tot werken komen. O, Groopie, vertelt u mij eens" en onstuimig sloeg zij de armen om de oude vrouw heen, „denkt u, dat nu alles wel in orde zal komen Als de Squire immers weet, wiens dochter ik ben, zal hg toch geen bezwaren meer maken „Mij dunkt, het zal hem een voldoening zijn, dat hij op deze wijze weer eenigszins zijn wreedaardige houding jegens je armen vader zal kunnen goed maken", antwoordde Mrs. Tredgold zoo opgewekt mogelijk. Nog ééns kuste zij toen het jonge meisje en natuurlijk verheugde zij zich van harte in het geluk van haar oogappel, maar toch was haar blijdschap niet onvermengd, en, terwijl zij zich over haar mand boog, voelde zij zich ineens verbazend eenzaam en verla ten. Nu achttien jaren lang waren dl haar gedachten, dl haar zorgen in de eerste plaats uitgegaan naar het kind Jim had tegen Gillian gezegd, dat de heele familie en verscheidene van de bedien den naar den picnic gingen. Hij had er niet aan gedacht, om er bij te vertellen, dat de Squire nooit deelnam aan dergelijke tochtjes. Nadat Mrs. Tredgold weg was, had Gil lian maar wat rondgedwaald tot zij ineens een sterk verlangen in zich voelde, om het oude Eikenzicht te gaan zien, dat immers het huis van haar vader was geweest. Juist tusschen de boomen door kon ze er zoo iets van onderscheiden en, daar er nu toch nie mand wezen zou, durfde ze heel goed wat naderbij komen. Terwijl ze het medaillon stevig in de hand hield, klom ze over het hek, dat het veld van het park scheidde, en terwijl ze zorgde steeds in de schaduw van de boomen en struiken te blijven, liep ze het rustieke bruggetje over en kon toen haast niet be dwingen een kreet van bewondering, toen ze het statige huis vóór zich zag, waar zoo vele van haar voorvaderen hadden gewoond. Zij had er recht op, zelfs meer dan Jim of het meisje, op wie zij in het eerst zoo ja- loersch was geweest. Zij keek eens om zich heen, maar er was niemand te zien. Het huis leek als uitge storven, want, ofschoon enkele van de vensters openstonden, waren de zonneblin den overal neergelaten. Toch kon Gillian zich niet bedwingen, om eens even wat na derbij te gaan kijken, of ze ook iets kon te zien krijgen van het huis van binnen. Als iemand haar bemerkte, kon zij immers zeg gen, dat zij verdwaald was of iets derge lijks. Zoo trad ze het terras op. Op de bovenste trede bleef ze even staan en keek door een venster binnen, waar ze tot haar niet geringe ontsteltenis een ouden heer over 'n safe in den muur geborgen zag, maar die onmiddellijk opstond en naderbij kwam. HOOFDSTUK XIV. Het was schitterend weer op den ochtend van Helen's verjaardag. Helen zelve voelde zich echter niet zoo opgewekt. Maar z.j was veel te trotsch, om anderen te laten merken, dat zij verdriet had. Integendeel, met een glimlach om de lippen trad zg de ontbijtkamer binnen en leek zóó feeste lijk gestemd, dat zelf Loren er door van de wijs gebracht werd hg meende, dat de wonde dan toch zeker niet diep was en wel weer gauw heelen zou. Onwillekeurig werd de jarige wel wat op gewekter gestemd, toen zij de vele wei-ge meende wenschen hoorde en ook den stapel cadeaux zag, die haar wachtten. Er was een wissel bij van vijftig pond van den Squire, een snoer prachtige paarlen van Jim, een gouden armband van Mrs. Chetwyn en een aquarel van Loren, een van zijn inzendingen op de Academie. Mrs. Chetwyn zag er bleek'en ellendig uit en eindelijk achtte zij zich dan ook ver plicht tegen de jarige te zeggen „Het spijt mij zeer Helen, maar ik zal vandaag niet van de partij zijn. Ik heb zoo'n hoofdpijn, dat ik allen maar tot last zou wezen. Gelukkig zijn er nog tallooze chaperonnes". „Hoofdpijn?Onzin!" snauwde de Squire. „Niets zoo goed tegen hoofdpijn dan de frissche lucht Veel vriendelijker voegde Helen er bg „Maar wij gaan nog niet weg, tante. Pas om half twaalf. Tegen dien tijd kunt u al weer veel beter zijn." Maar toen de auto's voorreden, zag Mrs. Chetwyn er, zoo mogelijk, nog slechter uit, zoodat Helen haar naar den salon bracht en toezag, dat zij daar op een gemakkelijke rustbank kwam te liggen. „Het is hier koeler dan aan uw kant van het huis, tante, en u zult niet gestoord wor den," verzekerde ze haar nog. Mrs. Chetwyn keek haar na met dank baren blik en dacht, dat Helen toch wel een lief meisje was dat Jim het zeker slechter had kunnen treffen Na een tijdje viel ze in slaap en werd veel later wakker door een schrillen kreet. Zij sprong op en vloog naar het venster. Op eenigen afstand stond Squire op het gras perk. met zijn hand op den arm van een lang, slank meisje, die worstelde, om zich te bevrijden uit zijn greep. „Wat ter wereld is er gebeurd riep Mrs. Chetwyn, trad uit de balkondeur en liep ijlings in de richting naar de treden var? het terras, waar de Squire het meisje ge vangen hield. Zoodra het gezelschap voor den picni® vertrokken was, ging de Squire een kijkje nemen in de stallen en betrapte een van d© grooms op een vrijerijtje met een dienst meisje, en nadat hij hierover een hartig woordje had gezegd, keerde hij terug in huis en het zich den lunch goed smaken. Toen herinnerde hij zich, dat zijn zaak waarnemers hem een huurceel hadden toe gezonden, dien hij nog onderteekenen moest en die hij zoolang in de safe gesloten had, tot hij eens den tijd zou hebben, do acte door te lezen. Met deze bedoeling ontsloot hij dan ook de safe en haalde het papier te voorschijn. Maar terwijl hij dit deed, viel zijn oog op het marokijnen étui, dat altijd een medaillon had bevat met het portret van zijn vrouw. Een paar avonden te voren had Loren og gesproken van den artist, die dit miniatuur geschilderd had en tege lijk had hij zijn verlangen uitgedrukt, om het eens te mogen zien. De Squire nam het étuitje ook uit de safe en zett het op ta fel, terwijl hij de huurceel las. Maar toen hij zich omkeerde, om het document terug te leggen, werd hij door het open venster de gedaante waar van een jong meisje op het terras en hij hield het er -mor, dat zij dezelfde was, die zoo even in den stal ge flirt had met den groom. .(Wordt - vervolgd. ft

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 5