UIT DRAAD EN LUCHT Het Koninklijk bezoek aan Brussel. Omtrent de oorzaak van deze brand kon niets worden vastgesteld. Het vuur begon zjjn vernielende werking bij de koffiekamer op de eerste verdieping. De bedrijfsleider had om kwart over zessen nog een ronde gemaakt, over alle étages, doch niets ont dekt. Toen hij, vergezeld door den zoon van den directeur, even na half acht ter plaatse kwam, was het gebouw al een vernieling ten prooi. De schade is zeer groot. Er waren voor raden aanwezig ter waarde van ongeveer honderdduizend gulden. Het meeste is ver brand of door het water onbruikbaar ge worden. Alles is echter verzekerd, terwijl er ook een bedrijfsverzekering loopt. Vreemd sterfgeval te Amsterdam. De justitieele dienst te Amsterdam houdt zich bezig met een sterfgeval van een jonge vrouw, die Vrij dag j.L in haar woning aan de Eemstraat plotseling is overleden en waarvan men de doodsoorzaak nog niet heeft kunnen vast stellen. Vrijdag had de vrouw nog met haar man en haar vader, die bij haar inwoont, op den gewonen tyd gegeten. Na tafel was haar echtgenoot uitgegaan, terwijl haar vader zich naar een bovenkamer had begeven om de krant te lezen. Toen de oude heer korten tijd later naar beneden ging om zijn dochter iets te vertel len over hetgeen hij gelezen had, vond hij zijn dochter tot groote ontsteltenis in de keuken op den grond liggen. Hij waar schuwde direct een dokter, die spoedig ter plaatse verscheen doch den dood moest constateeren. Men vond naast de vrouw braaksel op den grond, waaruit men de conclusie meende te kunnen trekken, dat de overledene iets ver giftigs had gegeten. Zij gebruikte wel eens kruiden tegen een kwaaL Misschien dat deze giftig zijn geweest. Toen de politie Maandagmorgen met het sterfgeval in kennis werd gesteld om verlof voor het begraven te geven, nam zij het lijk in beslag, teneinde een nader onderzoek te doen instellen, aldus de „Tel." Het stoffelijk overschot is daarvoor naar het Binnen Gasthuis vervoerd. Zware mishandeling. Twee mannen te 's-Gravenhage, die zijn aangehouden wegens zware mishandeling van een N.S.B.-colporteur op 18 Maart jl. in de J. P. Heijesstraat te 's-Gravenhage, zijn op last van den rechter-commissaris in het huis van bewaring opgesloten. Er zijn vol doende bewijzen voor hun schuld aan boven vermeld misdrijf verkregen ondanks de ont- këntenis van beiden. Eén der twee arrestan ten had aanvankelijk ook ontkend bij den aanval in de J. P. Heijesstraat tegenwoordig te zijn geweest, maar bij zijn verhoor door den rechter-commissaris heeft hij erkend er wèl aanwezig geweest te zijn, maar ont kend aan de mishandeling te hebben deel genomen. Een opzienbarend trouw breukproces. Te Londen is Dins dag uitspraak gedaan in een proces wegens zoogenaamde verbreking van trouwbelofte, dat in Engeland groote belangstelling heeft wakker geroepen en dat is uitgeloopen op een echec voor het meisje, dat het proces aanhangig maakte. De 24-jarige filmactrice Angela Joyce, die in 1928 was uitverkoren als „Miss England", had in een cocktail bar lord Revelstoke, een rijken pair van 19 jaar, leeren kennen en deze was tot over zrjn ooren verliefd geraakt op het schoone meis je. Aan de idylle was ten slotte weder een eind gekomen en de jonge lord trad in het huwelijk met een vrouw van standing, een dochter van baron Hesketb of Hesketh. Miss Joyce verklaarde voor den rechter, dat lord Revelstoke haar positieve beloften had gedaan en dat zij haar eisch tot schadeloos stelling had ingediend omdat ztj de voordee- len, verbonden aan de maatschappelijke po sitie van een lady Revelstoke, had misge- loopen. De rechter nam het geval echter nogal koel op en verklaarde, dat er geen onbehoorlijkheid schuilt in 't bezoek aan een cocktail bar, doch dat zoo'n bar niet de plaats is, waar de gewone man en de gewo ne vrouw heengaat voor het ontmoeten van een toekomstige vrouw of toekomstigen echtgenoot Er was, zeide hij verder, geen twijfel aan, dat lord Revelstoke op miss Joyce erg verliefd was geweest, doch deze soort verliefdheden bekoelen weer. En ver der kwam het zeer zelden voor, dat mannen de vrouwen trouwen, waar zij het eerst ver liefd op worden. Het proces maakte den indruk, dat miss Joyce het voornamelijk had aanhangig ge maakt wegens de sensatie en om haar car rière te begunstigen. «—Een handig oplichter. Een zekere Harel is te Parijs gepakt na 14 veroordeelingen wegens oplichting en sinds zjjn laatste veroordeeling meer dan 200 gerechtelijke klachten te hebben uit gelokt Deze 37-jarige had weken lang de goedgeloovigheid van talrijke kooplui in den omtrek en zelfs van de directie der staatsspoor verschalkt Alle goede feeën schenen zich over zijn wieg gebogen te hebben, behalve die van de vlijt. Hij vertikte het de handen uit den mouw te steken en leefde van hulpmiddelen, waartoe o.a. be hoorde zijn verhaal bij een hoogen ambte naar van de spoorwegen, een handboek over de openbare diensten in het gebied van Parijs te willen uitgeven. Hij kreeg daartoe medewerking en wist vele „a.s. abonné's" tot een eerste storting te nopen. Vervolgens wendde hij zich tot vereenigingen van vreemdelingenverkeer en andere zakenmenschen tot verkrijging van advertenties. Van zijn kant betaalde hij met chèques zonder provisie en, einde lijk gevangen genomen, erkende hij, meer dan 200 menschen erin te hebben laten vliegen. Dierentuin in rep en roer. Tegen het ochtendgloren van den tweeden Paaschdag, aldus vertelt het „Bat. Nbl.", hoorde een koelie van het Bandoeg- sche Zoölogische Park, die daar kwam om zjjn werk te verrichten een helsch lawaai, veroorzaakt door het schreeuwen van de apen. Direct ging hij poolshoogte nemen en zag bjj de kooien een erg te keer gaande groote hond, die naar zijn doen en laten te oordee- len, vermoedelijk dol was. De bij het park wonende beheerder werd gewaarschuwd en getracht werd bet dier te vangen. Bij deze pogingen werd de koelie door het dier ge ducht in een van zijn handen gebeten, ter wijl de beheerder bij bet afmaken van den hond een hand openreet aan de tanden. Na dat het dier was gedood, is de kop naar in stituut Pasteur gezonden, waar inderdaad werd geconstateerd, dat het dier dol was ge weest de beide verwonde personen zijn dan ook in behandeling genomen. Tegelijkertijd, dat zich de geschiedenis met den dollen hond afspeelde, zagen de aanwezigen tot hun grooten schrik, dat in den dierentuin een der beide wolven los liep. Niettegenstaande de stevige gaas-omhei ning van bjjna 2 y2 meter hoogte en de ge deeltelijke ijzerbedekking boven het hok, was het beest vermoedelijk wild geworden door bet kwaadaardig tekeergaan van den dollen hond, er in geslaagd zich naar buiten te werken. Met behulp van inmiddels gear riveerde andere koelies werd getracht het dier te vangen, doch dit was gemakkelijker gezegd dan gedaan, want opeens was het dier verdwenen. Een paar uur daarna kwam er een tele foontje van de familie D. op Dago, met de vraag of er misschien een wolf was weg- geloopen, want aldaar werd in den tuin een dergelijk soort dier dat eigenlijk meer lijkt op een flinken grijzen herdershond dan op een wolf, aangetroffen. Gewapend met een grooten zak is toen een koelie van het wol- venhok onmiddellijk naar de familie D. ge gaan, waar de wolf, hem ziende, angstig met de staart tusschen de pooten kruipend op hem afkwam en zich kalm in den zak liet opbergen. Per wagen is toen de koelie met zijn wolf meer naar den dierentuin te ruggekeerd, waar het dier, daar niet uitge sloten was, dat het ook door den hond was gebeten, is afgemaakt. Een van de apen was echter ook apart opgesloten, maar daar het toch wel moge lijk was, dat ook dit dier zou zrjn gebeten, heeft men voor alle veiligheid ook den aap doodgeschoten. In den loop van den ochtend liep een der orang-oetangs aan een ketting aan de hand van den beheerder terwijl aan den anderen kant van het dier het bestuurslid van den dierentuin dr. J. liep. Het nachtelijk rumoer scheen ook de stemming van dit beest te hebben beïnvloed, want plotseling atta queerde het di*. J., die kwam te vallen en door den aap in het scheenbeen werd ge beten. Na een paar flinke stokslagen liet het dier eindelijk los en werd direct naar zijn kooi gebracht. Dr. J. was er gelukkig goed afgekomen en de wond, die een weinig bloedde, bleek niet ernstig te zijn. Zilversmokkelaars. De Chineescbe autoriteiten zijn erin geslaagd, een wijdvertakte organisatie van zilver smokkelaars langs de spoorlijn Peking Moekden op bet spoor te komen. De smokkelaars zijn allen Koreanen, die als Japansche staatsburgers in China zich op exterritoriaal gebied bevinden, en daar door aan de grens van China en Mantsjoe- kwo niet door de Chineesche douane-be ambten mochten worden gefouilleerd. Nadat was vastgesteld, dat Dinsdag al leen reeds ruim 100 Koreaansche zilver smokkelaars, die in het bezit waren van elk 1000 zilverdollars, met den trein naar Moek den gingen, besloten de Japansche autori teiten Woensdag om gemeenschappelijk met de Chineesche ambtenaren de smokke laars te achterhalen. De treinen worden thans door agenten van de Japansche consulaire politie, gehol pen door Chineesche politie-beambten, re gelmatig onderzocht. Tevens hebben de Chineesche autoriteiten nieuwe verscherpte bepalingen tegen het smokkelen van zilver afgekondigd. De trouwe hond. In een dorp niet ver van Benares, in Voor-Indië is onlangs een voorval geschied waarin een hond een prachtige rol heeft gespeeld. Het jonge kind van een voornamen Indiër was door zijn moeder aan een bediende toever trouwd, die het had meegenomen ver de tuinen in. De bediende legde de baby onder een boom in het gras, waar de kleine rus tig sluimerde en zelf zette hjj zich er droomerig bij neer. Hij had een hond bij zich, die hem en het kind steeds begeleidde. Na verloop van tjjd werd de hond plotse ling onrustig, spitste de ooren, snoof en sprong tegen zrjn meester op. De bediende probeerde het dier te kalmeeren, maar niets hielp. Hij was al voornemens het dier van zich af te slaan, toen hij plotseling ver stijfde van schrik. Uit de struiken was de kop van een geweldigen tijger verschenen, die sluipend naderbij kwam. In een oog wenk was bet besluit van den bediende ge nomen, hij klom als een aap zoo snel in den boom en zette zich op een tak neer. De drang tot zelfbehoud deed hem zjjn plicht, om het kind te beschermen, vergeten. Toen gaf echter de hond een wonderlik teeken van trouw. Het dier vergat zijn angst en ging grimmig met de pooten over den baby heen staan, grommend en keffend tegen het naderende monster. Het kind was wakker geworden en schreide, onbewust van het vreeseljjke gevaar waardoor het werd be dreigd. Langzaam kwam de tijger naderbij. De strijd zou zeer ongelijk zijn, maar de kleine hond bleef moedig afwachten wat het wilde dier zou doen. Eenige oogenblik- kèn bleef de tijger op zeer korten afstand van het kind en den hond stilstaan. De man in den boom vreesde reeds, dat het monster met een machtigen Klap van zijn poot een einde zou maken aan het verzet, toen hij tot zijn groote verwondering zag, dat de tijger rechtsomkeert maakte en op een drafje in de boschjes verdween. Het wilde dier is later door jagers ge schoten. Het bleek een zeldzaam groot exemplaar te zijn, waarvan de tanden het kleine wicht in een kort oogenblik gruwe lijk zouden hebben verminkt. De bediende liet zich langs den stam van den boom weer naar beneden zakken en... schaamde zich. Zijn angst was te begrijpen, maar het zat hem hoog dat hij zich door een dier een voorbeeld van trouw bad moe ten laten geven. De hond sprong dol van geluk tegen hem op en likte de voetjes van de baby. Men kan zich de vreugde der ouders voor stellen, toen zij vernamen aan welk een verschrikkelijk gevaar hun lieveling ont snapt was. EVENTJES LACHEN. „Ik heb den jongen Steegman uitgenoo- digd voor vanavond, schat l" „Hoe kan je dat nu toch doen De meid is er vandaag niet. Baby is lastig, vanwege de nieuwe tandjes en bovendien komt mijn moeder vanavond op visite „Juist daarom, vrouwtje De jonge idioot denkt er over om te gaan trouwen De burgemeester (tegen den oudsten in woner van het dorp) „Zoo, zoo, dus van daag ben je negentig geworden, Tuinders Gefeliciteerd hoor Tuinders (gevleid) „Ja, Burgemeester, vandaag ben ik negentig jaar." Burgemeester „Enheb je je heele leven in dit uorp gewoond Tuinders „Nog niet, burgemeester BRUSSEL (V. D.) Het heeft bij de Bel gen groote voldoening gewekt, dat de Ko ningin, alvorens uit Brussel te vertrekken, ook nog eenige Belgische afdeelingen van de wereldtentoonstelling heeft willen be zoeken. Om 10 uur vanmorgen arriveerden de koninklijke auto's voor het paviljoen van den commissaris-generaal der tentoonstel ling. Ondanks het late uur, waarop de Prinses het bal der Belgische aristocratie had verlaten, was ook Prinses Juliana aan wezig. ,De vorstelijke personen waren slechts vergezeld van een klein gevolg. Zij werden verwelkomd door den commissaris- generaal, Van den Burgh, den minister van landbouw, Van Isacker, den burge meester van Brussel, Max en de overige leden van het comité. Nadat deze aan de Koningin waren voorgesteld en men het paviljoen had bezichtigd, begaven de hooge gasten zich per auto naar het pavil joen der Belgische Congo. Hier had de po litie voor een afzetting gezorgd, doch ter wijl men verwachtte dat de auto het voor plein zou oprijden, tot voor het bordes, gaf de Koningin den wensch te kennen voor het voorplein uit te stappen, teneinde de aldaar opgestelde beelden te kunnen be zichtigen. Het gaf eenige consternatie bij de politie, terwijl ook de heeren, die de Koningin aan den ingang van het pavil joen hadden willen ontvangen, zich over het voorplein haastten om H.M. de Konin gin te verwelkomen. Het geheele bezoek kreeg daardoor een informeel en prettig karakter. De Koningin werd verwelkomd door den minister van koloniën, Rubbens, de oud-ministers Charles en Arnold en door Mgr. Roelens, apostolisch vicaris in de Belgische Congo. Aan den ingang van het paviljoen boden de dochtertjes van minister Rubbens een ruiker orchideeën aan. Het bezoek aan het paviljoen duurde on geveer 15 minuten. De auto was inmiddels tot voor het bordes gereden, doch toen de Koningin het paviljoen verliet, bleek het, dat zij, alvorens te vertrekken, nog bet ter zijde van het paviljoen gelegen Congo- panarama van den schilder Bastien wilde bezichtigen. Tot wanhoop van de politie-af- zetting begaf de Koningin met Haar ge volg zich te voet dear naar tce, doch Zij zelf nam het zeer gemoedelijk op en de schrik der Brusselsche politie was dan ook spoedig geweken. Na eenigen tjjd kwam de Koningin te voet naar den ingang van het paviljoen terug, waar Zij afscheid van de Belgische heeren nam en Haar bewonde ring uitsprak voor hetgeen men Haar had getoond. Aan een verzoek om nog eenige andere gebouwen te bezichtigen kon Zij niet vol doen. Te ruim 11 uur vertrokken de auto's naar het Koninklijk Paleis, vanwaar de Koningin en de Prinses te kwart voor 12, na afscheid van de Belgische Koninklijke familie te hebben genomen, per auto naar Tilburg vertrokken. Hier wachtte de Ko ninklijke trein, waarmede de vorstelijke personen zich naar Het Loo zullen be geven. Het gala-bal te Brussel. BRUSSEL. (V.D.) Gisterenavond vond in het gebouw „Concert Noble" te Brussel het jaarlijksche bal plaats van deze vereeniging van den hoogsten Belgischen adel, welk feest ditmaal in samenwerking met de So- ciété Royale Hippique de Belgique was ge organiseerd. Het feest droeg een bijzonder karakter loor de aanwezigheid van koning Leopold en koningin Astrid met hun koninklijke gast prinses Juliana dei' Nederlanden met hun gevolg. Te 10 uur arriveerden de hooge gasten. In de groote feestzaal stonden drie gouden zetels opgesteld voor koningin Astrid, prinses Juliana en Koning Leopold. Bij t betreden der zaal klonk de Braban- Qonne en daarna het Wilhelmus. Er waren 1500 gasten. Het bal werd geopend met een Fox-trot, die koning Leopold danste met prinses Juliana, Den volgenden dans, een Slowfox danste prinses Juliai met den senaatspresident Lippens, terwijl koning Leopold de markiezin De Polignac ten dans voerde en koningin Astrid door den Neder- landschen gezant, jhr. Tjarda van Star- kenbogh ten dans werd geleid. De zalen waren feestelijk met bloemen vereerd. De prinses danste den 3en dans met oud-mi nister-president Carton de Wiart en ver volgens met tal van jongere leden van den Belgischen adel. De prinses, die zich opge wekt met vele personen onderhield, w.o. de Nederlandsche ruiter-équippe sloeg bijna geen dans over. Om 3 uur namen de hooge gasten afscheid en begaven zich naar het koninklijke paleis. De terugkeer van de Koninklijke familie. TILBURG. (V.D.) Om 2.25 uur kwamen de koninklijke auto's aan de grens van Til burg op den Goirleschen weg aan. Een auto waarin de commissaris van politie was ge zeten ging van hier af den stoet vooraf die langs den kortsten weg naar net station reed. Langs den weg stonden duizenden schoolkinderen opgesteld. Schier buis aan huis werd gevlagd. In matige vaart ging het door de straten. De Koningin en de Prinses groetten de haar toewuivende kin deren vriendelijk en om 10 minuten over half drie was het station bereikt waar de Koningin en de Prinses in den gereedstaan- den Koninklijken trein stapten. Precies om 3 uur vertrok de trein van Tilburg. DE BEKEEItING VAN MR. MAKCHANT. 's-GRAVENHAGE. (R.P.D.) In verband met in sommige persorganen voorkomende mededeelingen, dat het kabinet reeds eeni gen tijd geleden kennis droeg van den over gang van minister Marchant tot het Roomsch-katholicisme, kan worden medege deeld, dat het kabinet van deze omstandig heid voor bet eerst kennis heeft gekregen op Dinsdag 7 Mei j.l. VRIJHEIDSBOND EN N.S.B. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Naar aanlei ding van in de pers verschenen berichten als zouden te Koedijk, Winterswijk en Doe- tinchem de Vrijheidsbond en de N.S.B. met een gemeenschappelijke lijst uitkomen al of niet onder de benaming van neutrale kies- vereemging, deelt bet dag. bestuur van de liberale staatspartij „de Vrijheidsbond" mede, dat te Koedijk geen afdeeling van den Vrijheidsbond bestaat en dat boven dien op geen van de ter plaatse ingediende lasten een lid dier partij voorkomt In Win terswijk komt de Vrijheidsbond met een eigen lijst uit, welke door de plaatselijke afdeeling is vastgesteld. Op geen der ove rige te Winterswijk ingediende lijsten komt onder de eandidaten een lid van den Vrij heidsbond voor. De neutrale lijst te Doetin- chem, waarop naast Vrijheidsbonders en neutralen ook een lid der N.S.B. voorkomt, is niet samengesteld in overeenstemming met het besluit der afdeeling Doetinchem ..van den Vrijheidsbond, hetwelk luidde dat wel samenwerking met andere partijen zou worden gezocht, mits geen N.S.B.-er op de ljjst zou worden geplaatst. Het dagelijksch bestuur der partij zal a.s. Zaterdag aan den partijraad voorstellen doen ten aanzien van de leden der afdeeling Doetinchem, die in strijd met het besluit der afdeeling heb ben gehandeld. BOUW VAN EEN NIEUWEN „STATENDAM" VERZEKERD. 's-GRAVENHAGE. (C3.) In de „Tele graaf" van 12 Mei kwam een bericht voor onder het bovenstaande hoofd. Naar aan leiding hiervan wordt ons van bevoegde zijde medegedeeld, dat het bericht de situatie niet geheel juist weergeeft en oor zaak van. misverstand kan zijn. De onder handelingen tusschen de regeering en de di rectie van de Holland-Amcrika-Lijn zijn thans niet zoover gevorderd, dat overeen stemming is bereikt, doch er is een basis gevonden, waarop verder kan worden ge werkt bij de beoordeeling van de vraag oi dé bouw in Nederland mogelijk is. Wat be- treft den grooten spoed, waarop in scneep- vaartkringen vyordt aangedrongen, kan nog worden medegedeeld, dat aan het gereed maken van het bestek, waarop de werven zullen kunnen beoordeelen wat zij moeten bouwen, met volle kracht wordt gewerkt en dat thans proeven worden genomen met betrekking tot de keuze van machines en ketelinstallaties. VERDEDIGING VAN DE RECHTEN VAN GEPENSIONNEERDEN. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Naar aanlei ding van een oproep in verschillende dag- oladen heeft rich een voorloopig comité ge vormd ter verdediging van de rechten der gepensiormeerden met de bedoeling pogin gen aan te wenden om de dreigende korting op de pensioenen te voorkomen. Dit comité bestaat uit de heeren C. C. A. Last, oud- boofdinspecteur van den arbeid, K. van Schouwen, oud-ontvanger van de directe be lastingen, Fr. A. H. Barthelemy, oud-agent van de rijksverzekeringsbank, H. J. Hende riks, oud-inspecteur le klasse van den raa<. van arbeid, R. L. Dijkhuys, oud-burgemees er, B. J. Verbrug, oud kolonel der militaire administratie en J. K. W. Zwang, oud-direc teur der posterijen. Op Dinsdag 431 Mei zaï een vergadering worden gehouden ten 3 uur u.m. in bet gebouw „Excelsior", Zeestraat 57b te 's-Gravenhage, waar alle gepension- neerden en wachtgelders toegang hebben. DE KON. HOLL. LLOYD VRAAGT SURCEANCE AAN. AMSTERDAM. (V. D.) De Kon. Holl. Lloyd deek aan het persbureau Vas Diaz mede dat de arrondissementsrechtbank te Amsterdam hedenochtend aan de Maat schappij op haar verzoek voorloopige sur seance van betaling beeft verleend. De eer- j aanleiding tot dezen ingrijpenden maat regel is een onlangs geheel onverwachts ontvangen mededeeling van den minister van economische zaken, dat de bestaande financieele regeling niet kon worden gecon tinueerd. Hoewel de raad van commissaris sen schriftelijk en de cirectie en commissa rissen tezamen mondeling de regeering heb ben gewezen op de ernstige gevolgen, wel ke een surseance van betaling heeft, is het niet mogelijk gebleken deze te vermijden. De gisteren ten departemente van econo mische zaken met commissarissen en direc tie gehouden besprekingen, hebben noch tans er toe geleid dat aan de K.H.L. werd bericht, dat de regeering bereid is indien de surseance van betaling onmiddellijk wordt aangevraagd na de verleening van de voorloopige surseance, Benas te machtigen en in staat te stellen om een verder crediet te verleenen, met de bedoeling de K.H.L. in staat te stellen tot voortzetting van het bedrijf gedurende den tijd welke noodig is om tot een definitieve regeling te komen inzake de voortzetting van den dienst van Amsterdam op de Oostkust van Zuid-Arae- rika. Voor dit doel zullen besprekingen worden gehouden met den K.H.L. De direc tie moet zich voorshands van verder com mentaar onthouden, daar zij uit den aard der zaak overleg moet plegen met de door de rechtbank benoemde bewindvoerders. AMSTERDAM. (VJD.) Aan de Koninklij ke Hollandsche Lloyd is door de rechtbank voorloopige surseance van betaling ver leend. Tot bewindvoerders zijn benoemd mr, van Regteren Altena en mr. Paul den Tex. Het verhoor zal plaats hebben op 28 Juni. REIS OM DE WERELD IN 130 DAGEN, AMSTERDAM. (V.D.) De Nederlandsche Reisvereeniging heeft dit jaar als noviteit een „reis om de wereld" georganiseerd. Voor deze reis, welke 130 dagen zal duren, hebben zich acht deelnemers, dames en hee ren, aangemeld. Heden heeft het gezelschap zich ingescheept aan boord van de „Maraix van St. Aldegonde". Bij het vertrek waren aanwezig de heeren J. G. P. Sabel, alge meen secretaris van de Nederlandsche Reis vereeniging, L. K. Perizonius, namens het centraal bureau dier vereeniging en T. Plomp, vertegenwoordiger van de Canadian Pacific Railway Co. De beer Sabel hield een korte toespraak, welke werd beantwoord door mr. J. C. S. Castens, den leider van de tocht. Het hoofddoel van de reis is NecL-Indië, dat per trein en auto zal worden bezocht. Verder gaat de tocht door China, Japan, Amerika en Canada, terwijl ook een bezoek- wordt gebracht aan Honoloeloe. Het eind punt is Southampton. Ook het volgende jaar zal de N.R.V. een dergelijke reis organiseeren. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Trekking van 16 Mei 1935, 5e Klasse 4e Lijst. 1000 No. 5677 400 No. 10433 f 200 No. 9301 18785 19382 100 No. 1309 2049 11602 15526 19564 19827 20546 DE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND. BERLIJN. (V.D.) De hoop, dat er eenige verbetering zou komen in de positie van d» Evangelische kerk, is opnieuw ijdel geblo ken, nu de onderhandelingen, die 10 dagen geleden waren geopend tusschen den rijks minister van binnenlandsche zaken, dr. Frlck en bisschop Marahrens van Hanno ver, die de belijdeniskerk vertegenwoor digde, zijn afgebroken. Het besluit om deze onderhandelingen niet verder voort te zet ten is blijkbaar genomen na een bespreking tusschen dr. Frick en rijkskanselier Hitier, waarin men alle nog restende mogelijkhe den om tot ^en compromis met de Evange lische kerk te komen, terzijde heeft ge- s hoven. Deze houding is trouwens in vol- Komen overeenstemming met het streven der nationaal-socialistische partijleiders om een nationale kerk te scheppen, die een instrument zou zjjn voor de propagundee- ring van de nationaal-socialistische wereld beschouwing en van een Duitsch-nationaal geloof. HET CONFLICT TUSSCHEN ITALIË EN ABESSINIË. LONDEN. (V.D.) Volgens de Engelsche meening maakt het besluit van Italië en Abessinië om het conflict voor te leggen aan een verzoeningscommissie het onnoodig dat de Volkenbondsraad, die Maandag bij eenkomt, het nieuwe beroep van Abessinië op den bond behandelt. Daarentegen meldt :1e correspondent te Addis Abeba van de .Daily Telegraph dat de keizer een onmid- leljjk ingrijpen van den bond eisebt, daar Italië weigert de verzoeningscommissie in staat te stellen tot een algeheele herziening Ier grensverdragen. Uit Rome wordt ge- neld dat de mobilisatie in geheel Abessinië /oor t du rend voortgang vindt. Volgens be richten uit Berlijn is het Abessinische con- •ulaat letterljjk belegerd door Duitschers die in Abessinische militairen dienst willen treden. Zjj zijn echter alle geweigerd met het stereotype antwoord dat Europeanen niet in dienst worden genomen.

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 3