NOOTJES LAND- EN TUINBOUW BUITENLAND Hedenmorgen om 6.30 is het K.L.M.- Vliegtuig de „Havik" van Schiphol naar Jndië vertrokken. Het van Indië komende vliegtuig „Ibis" is hedenmiddag om 12.56 uur op Schiphol geland. ïn enkele gemeenten van ons land behoe ven geen stemmingen voor den gemeentera den gehouden te worden, omdat slechts één lijst werd ingediend en de leden dus bij Can didas tstelling zijn gekozen. 9 Teneinde de diamant-industrie te Amster dam door de grootste moeilijkheden heen te helpen, heeft de regeering zich bereid ver klaard onder bepaalde voorwaarden steun aan deze industrie te verleenen. 9 9 9 De tweede overspanning voor de verkeers- brug over het Hollandsch Diep is gisteren op de pijlers geplaatst. Het werk vordert geheel naar wenseh. De strijd tegen de rattenplaag te Amster dam zal met kracht worden aangevat. Geen plekje in de stad zal worden overgeslagen. De ratten zullen verdelgd worden met zwa- velgas en koolmonoxyde. 9 9* Volgens officieele gegevens hebben wij in 40 jaar niet zoo'n voorjaar gehad als thans het geval is. De temperatuur is dagelijks vèr beneden normaal. In den afgeloopen nacht heeft het zelfs flink gevroren. 9 Bij het ingaan van den zomertijd, heeft men te Wrjdenes in plaats van de klok één uur, 40 minuten vooruit gezet en wel zoo, dat men bijvoorbeeld om twintig over acht de torenklok negen uur hoort slaan Door het destijds vertoonde plan om den midden-Europeeschen tijd in te voeren is men daar in de war gebracht. Uit Karachi wordt gemeld, dat te Garts- jijasing in de nabijheid van Sjikarpoer giste ren vrjf krachtige aardstooten zijn gevoeld. De bewoners werden door een paniek ge troffen. Volgens nadere berichten over de mijn ramp in China zijn nog 700 mijnwerkers in gesloten, waarvoor geen hoop op redding bestaat. Op Montecelio in Italië heeft proefgevlo- gen een Piagglo met drie Isotta Fraschini van 750 P.K., gebouwd om een aanval te doen op het lange afstandsrecord 9104 K.M. door de Franschen Rossi en Codos. Krabbendjjke 15, Kruiningen 88, Meliskerke 14, Nieuwland 17, Nisse 7, Oostkapelle 21, Oudelande 35, Ovezande 49, Rilland-Bath 22, Ritthem 19, Schore 29, Serooskerke 29, St Laurens 17, Souburg 279, Veere 24, Vrouwepolder 38, Waarde 26, Wemeldinge 49, Westkapelle 214, Wissekerke 81, Wol- faartsdijk 38, Zoutelande 23. Totaal stonden ingeschreven op 30 April 1935 4516 werkzoekenden. OOST- EN WEST-SOUBURG Gevonden voorwerpen. Rijwielbelastingmerk bij wed. Goethart, Oranjeplein 15 kindermuts bij P. de Bree, Oranjeplein 11kindermuts bij Stroobos, Oranjeplein 51. BRESKENS Gemeenteraadsverkiezing. Op de ingeleverde en reeds in dit blad vermelde candidatenlijst van de C.-H. partij werd alsnog vermeld de heer W. Luteijn Jr. Garnalen- en vischmijn. Door den burgemeester van Breskens werd Woensdag de Gemeentelijke Garnalen- en Vischmijn officieel geopend. Eiken dag zal er van 911 en van 1316 uur gemfnd worden. ZIERIKZEE De tram op Schouwen en Dulveland. In hotel Juliana te Zierikzee is Woens dagmiddag een drukbezochte vergadering gehouden van het actiecomité tot behoud van de Stoomtram op Schouwen en Duive- land. Op deze vergadering, welke bijge woond is door een vertegenwoordiger van den minister van waterstaat, werd een mo tie aangenomen, waarin de wensch en de hoop wordt uitgesproken, dat de regeering, overtuigd van de uitzonderlijke ligging der streek en de ontstentenis van eenige andere railbaan, al die maatregelen zal willen ne men, dat de opheffing van de tram op het eiland Schouwen en Duivel and en St. Phi- lipsland tot en met Steenbergen worde voorkomen. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ontvangen wegens over vorige jaren te wei nig betaalde belasting naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvan ger der directe belastingen te Middelburg 44.57. Besmettelijke ziekten. In de week'van 5 tot en met 11 Mei kwa men in onze provincie voor 12 gevallen van roodvonk, nl. 4 te Borsselen, 4 te Ovezande, 2 te Wolfaartsdijk en 1 te Heinkenszand en Kruiningen, verder 1 geval febris typhoï- dea te Vlissingen. KERK- EN SCH00LN1EUWS Geref. Kerken. Beroepen, te Blokzijl de heer D. B. Smeenk, cand. te Arnhem. Eindexamens stuurmansleerling en machin i stleerlin g. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft vastgesteld het regle ment en de programma's voor de eindexa mens van de opleidingen voor stuurmans leerling en machinistleerling aan de van rijkswege gesubsidieerde nijverheidsscholen en bepaald, dat dit gewijzigd reglement en deze programma's voor het eerst zullen worden toegepast bij de in het jaar 1935 te houden examens. Nadere bijzonderheden in de Staatscou rant van 15 Mei. MARINE EN LEGER De K XVHL Aan de opvarenden van Hr. Ms. onderzee boot K XVIII zullen brievenmalen worden verzonden naar Fremantle op 23 Mei met den trein van 13.15 van Amsterdam en op 31 Mei met den trein van 19.41 van Am sterdam en voorts naar Soerabaja op 13 Juni met den extramailtrein van 7.38 van Amsterdam en op 20 Juni met den extra mailtrein van 14.45 van Amsterdam. Correspondentie voor de opvarenden, wel ke na de verzending op 20 Juni ter post be zorgd wordt, zal naar Batavia^-centrum worden gezonden. De aandacht wordt er op gevestigd dat de correspondentie, om in de bedoelde brievenmalen te worden opgeno men, volledig gefrankeerd moet zijn en voorzien van twee elkaar snijdende lijnen over het geheele adres. Hr. Ms. groep onderzeebooten O 15 en O 13 onder bevel van den luitenant ter zee der le klasse jhr. E. J. van Holthe is heden morgen te 9.45 uur in Brussel aangekomen. Bij Kon. besluit van 11 Mei is aan den reserve-majoor A. M. de Klerk, van het 3e regiment infanterie, de vergunning verleend tot het dragen van de zilveren medaille van het Japansche Roode Kruis. RECHTSZAKEN Hazardspel op de kermis. De kantonrechter te Nijmegen heeft schriftelijk vonnis gewezen in de zaak te gen een kermisexploitant te Bergen op Zoom, die zich te verantwoorden heeft ge had wegens overtreding van art. 15 van de loterijwet Verdachte had op de kermis te Nijmegen een zgn. vogelpiek geëxploiteerd. Overeenkomstig den eisch van -het O.M. veroordeelde de kantonrechter den exploi tant tot 0.50 boete of één dag hechtenis. In de motiveering van het vonnis overwoog de kantonrechter, dat slechts de vier piek- werpers invloed op de winstkans uitoefenen, doch de overige deelnemers daaromtrent geen invloed konden doen gelden, zoodat de winstkans slechts door het lot, het door toe val treffen der nummers, bepaald werd. Zooals men weet, werden door de kanton rechters te Maastricht en te Bergen op Zoom vrijsprekende vonnissen in deze zaak geveld. De ambtenaar van het O.M. zal, daar het hier een principieele uitspraak be treft, in hooger beroep gaan. VERK00PINGEN Door notaris J. C. Paap zijn gisteren avond in het Concertgebouw in het open baar verkocht Het huis met afzonderlijke bovenwoning, erf en tuin, aan de Badhuisstraat no. 17, groot 1 are 60 centiaren. Hoogste inschrij ver en kooper de heer J. Duijvekot alhier, voor 6666. Het hotel-pension „Strandhuis" aan den Boulevard Evertsen nr. 4, groot 2 aren 60 centlaren. Het perceel is niet gegund. Het pakhuis en erf aan de Baljuwstraat no. 10, groot 1 are 36 centiaren. Hoogste inschrijver de heer J. Jongepier voor 1368. Kooper de heer W. Louwerse voor 1390. Wat elke maand te doen geeft. (In moes- en bloemtuin, keuken en kelder) 2e helft Mei). In den moestuin Allerlei zaad is aan den bodem toevertrouwd, en nu volgen natuur lijk die bewerkingen welke moeten dienen om de planten zoo goed mogelijk te doen groeien en te zorgen dat het onkruid de jonge planten niet verdrukt. Hiervoor dient schoffelen, harken en hakken. Het liefst schoffelen we, wanneer het droog zonnig weer is, om daardoor het losgemaakte of afgesohoffelde onkruid spoedig te doen op drogen, waarna het gemakkelijk kan wor den weggeharkt. Het schoffelen neemt niet alleen het onkruid weg, maar maakt ook de bovenlaag van den grond los, waardoor de sterke uitdamping van het water, dat onder dit laagje zich bevindt, wordt tegen gegaan. Op zwaren grond schoffelt men niet te veel. Daar /ordt meer met de hark gewerkt, omdat de bovenste laag te hard wordt, en de schoffel er te veel over heen glijdt. Door het hakken verkruimelt men de bovenste grondlaag en ook hierdoor wordt de uitdroging sterk verminderd. Na het schoffelen of hakken wordt, zooals ik zei, de grond i .-harkt, om het onkruid te ver wijderen, en vooral is dit noodig, als er geen regen vernacht wordt. Dan toch zou het on kruid spoedig vast wortelen en de moeite vergeefsch zijn geweest. Harken schijnt een eenvoudig werk en is trouwens niet moei lijk. Goed en netjes harken, zoodat de bo venste grondlaag goed gelijk ligt, en er geen hoogten en laagten voorkomen, valt evenwel niet mee, indien men dit werkje niet gewoon is. Beginners in het vak we ten er von mee te spreken. De bark dient met beide handen flink te worden vast ge houden en niet met één hand, terwijl ze bij het werk door de andere hand heen schuift, en aldus een heen en weergaande beweging maakt. Er groeien vrij wat onkruiden tusschen onze planten. Een der meest onaangename is zeker wel het kweekgras dat zich door middel van een wortelstok zoo gemakkelijk ontwikkelt, en onzen tuin er onooglijk doet uitzien. Bij het spitten kan men dat zooveel mogelijk met een vork of greep uitschud den, doch in den zomer is steeds schoffelen het eenige middel de sterke ontwikkeling in den tuin tegen te gaan. We kunnen er hier niet verder op ingaan. Over de bestrijding van onkruid vooral op het gebied van den landbouw, zijn verschillende werkjes ge schreven. Is het mooi zacht weer, dan verlokt ons dit, om de boontjes, die in den bak ge trokken zijn, buiten uit te planten. Een gedeelte is reeds ter plaatse gezet en we willen hopen, dat de nachtvorsten ons geen parten spelen. Op die wijze kunnen we reeds vroeg boonen plukken op den kouden grond. De afstand, waarop men de rijen legt, is zeer verschillend. Het hangt dik wijls samen met plaatselijke gewoonten. Men dient evenwel rekening te houden met de algemeene ontwikkeling der verschillen de variëteiten, want forsche groeiers zitten spoedig met de bladeren in elkaar, wanneer men ze te dicht zet, en het gevolg hiervan is het zoogenaamd „smeulen" een schim melziekte, die optreedt, wanneer vocht en warmte samen him invloed op de planten doen gelden. De jonge peulen beginnen te rotten en de oogst wordt belangrijk minder. Beter is het, de afstand wat te vergrooten tusschen de rijen, zoodat de wind er zoo nu en dan eens tusschendoor kan spelen, waardoor de planten gemakkelijk opdro gen. In den tuin staan de schorseneeren, snijbiet en meerdere gewassen reeds boven den grond? en kan er met het uitdunnen van enkele reeds een begin gemaakt wor den. Bij deze 'bewerking nemen we zooveel planten uit de rijen weg, dat er ruimte vol doende tusschen de planten is, om zich goed te kunnen ontwikkelen. Deed men dit niet, dan zouden ze, om licht en lucht strijdende, zeer tegen elkaar opgroeien, waardoor een gedeelte door de sterkste verdrongen rou worden en deze misschien ook nog niet .eens tot hun recht zouden .kunnen, komen.. De snrjbiet, die nu reeds groot genoeg: ia, dunnen wij bijv. uit tot ze op afstanden van 15 c.M. van elkaar ko men te staan. Na het uitdunnen wordt er tusschen de rijen flink doorgeschoffeld en kan er wat Chili of kalksalpeter gestrooid worden, om de overblijvenden flink in kracht aan te zetten. Als onze groenten zich ontwikkelen, dan komen er ook weer verschillende plagen, die het bestaan en de verdere ontwikkeling der gewassen bedreigen. Eén er van is de Slakkenplaag. Daarom willen we hier even melding maken van een Slakkenbestrij- dingsproef, genomen, volgens het verslag van Landbouwproefvelden in Zeeland, te Kloetinge en te Zierikzee. Bij J. J. Bakker te Kloetinge werd een proef genomen met het uitstrooien van kainiet-kopersulfaat in verhouding 20 1. In den avond van 3 Juni werd het zoutenmengsel uitgestrooid tusschen rijen bloemkool, aardappels, boo nen en bloemplanten plm. 2 kilo per Are of 100 vierkante meter. Door het mengsel konden de slakken de gewassen niet berei ken en den volgenden morgen werden ver scheidene doode dieren gevonden. Met het oog op het natte weer achtte men het ge- wenscht het middel nog eens aan te wenden op 8 Juni dit had evenveel succes als den eersten keer. Te Zierikzee werd de proef ge nomen door de Ver. van Oud-leerlingen van Tuinbouw wintercursussen. Hier werden stamsuikerboonen verbouwd,, omgeven door aardbei- en groentebedden. Per .10 vlerk. Meter werd bijna 3 KG. van het mengsel in den avond van den 23en Juni breedwerpig uitgestrooid den volgenden morgen bleken een groot aantal slakken gedood te zijn. Later werd geen schade meer ondervonden. De conclusie van het rapport luidde „Het middel heeft by beide proefnemers best voldaan." ENGELSCHE DEFENSIE. In het Engel sche Hoogerhuis heeft Lord Mottistone gisterenavond een motie inge diend om een specialen minister van defen sie te benoemen, die zich vooral zou bezig houden met de samenwerking tusschen de drie departementen, leger, vloot en lucht macht, en die het heeLe vraagstuk der be wapening onder de oogen zou zien. Boven dien zou zulk een minister zuiniger kunnen werken dan nu onder de 3 departementale leiding geschiedde. Ten slotte was er het voordeel van de samenwerking met de wa penindustrie, die voor voldoende voorraden moest zorgen. De Lords Strabolgi en Middleton vonden het denkbeeld niet kwaad, maar Lord Salis bury zeide dat het dwaas was te praten als of men reeds vlak voor een oorlog stond. Op dit argument diende lord Rothermere van repliek. Hij zeide, dat dit land mis schien integendeel in veel ernstiger gevaar verkeerde dan in 19'5 wegens de ontwikke ling, die het bombardementsvliegtuig in de laatste 20 jaar had genomen. Volgens zijn particuliere inlichtingen beschikte Duitsch- land waarschijnlijk al over tienduizend van zulke vliegtuigen of zou die tenminste zeer spoedig ter beschikking hebben. Tegenover deze bedreiging waren de 500 vliegtuigen, die Engeland nu zou aanschaffen eigenlijk weggegooid geld of kinderspel. Iedere mogelijke vijand moest weten wat hem bij een aanval op Engeland te wachten stond. Lord Rothermere vond dat een jaar- lijksche uitgaaf van 100 millioen voor defen sie niet te veel was voor de waarborging van de vrijheid van het land en zijn bewo ners. Lord Hailsham, die voor de regeering ant woordde, stapte over de heftige rede van Lord Rothermere met een paar woorden heen, maar hij bestreed de motie van Lord Mottistone uitvoerig. Wat de voorsteller wenschte geschiedde in feite reeds veel be ter dan ooit door een man kan bereikt wor den, nl. door de rijkscommissie voor verdedi ging, die weer in 30 subcommissies verdeeld was die elk een onderdeel van de verdedi ging, de bewapening, de bevoorrading, de beveiliging der handelswegen, enz., onder hun speciale zorg namen en er nauwgezette studie van maakten. De noodzakelijkheid van een super minister, die een volkomen onduidelijke positie in het kabinet zou in nemen, was daardoor geheel overbodig, maar ook ongewenscht. Nadat Lord Mottistone nog wat tegenge- prutteld had en zijn bedoeling had trachten te verduidelijken en Lord Salisbury intus- schen een paar conservatieve Lords uit hun clubs had laten halen, werd de motie ver worpen met 23 tegen 9 stemmen. DE A.S. RIJKSDAGZIT xING. Officieel wordt thans medegedeeld, dat de Rijksdag is bijeengeroepen tegen Dins dag 21 Mei a.s. des avonds te acht uur. Als eenig punt staat op de agenda het aanhooren van een verklaring der rijksre- geering. De regeeringsverklaring zal door rijks kanselier Hitier persoonlijk worden uitge sproken. Zijn rede zal per radio worden uit gezonden en om iedereen in de gelegenheid te stellen de belangrijke gebeurtenis al dus het bericht te volgen, is tot "een avondzitting besloten. De personen die belast zijn met de orga nisatie van den radiodienst hebben opdracht gekregen de noodige maatregelen te treffen, dat de volksgenooten, die thuis geen ont vangst hebben op straten en pleinen door middel van groote luidsprekers de uitzen ding kunnen volgen. DUIT3CHLANDS BUITENLANDSCHE HANDEL. Het statistische Reichsamt heeft uit voerige gegevens over den Duitschen bui- tenlandschen handel gedurende het eerste kwartaal van -1935 gepubliceerd. in dit kwartaal was de Duitsche invoer ongeveer 2 pet. hooger in het vierde kwar taal van het vorige jaar. Deze stijging van den invoer komt uitsluitend voor rekening van de buiten-Europeesche staten. De in voer uit overzee steeg namelijk met bijna 9 pet., terwijl de invoer uit Europa iets lager was dan in het vorige kwartaal. Het deel van de buiten-Europeesche landen aan den totalen invoer van Duitschland, welke in den loop van het vorige jaar was gedaald van de helft tot op ongeveer een derde, is weer gestegen tot 36.6 pet. Men heeft hierbij echter uitsluitend met een seizoenverschijnsel te doen, want als men de ii^y-oercijfers van het afgeloopen kwartaal vergèlijkt met die van het eerste kwartaal van 1934, dan blijkt dat de invoer uit de buiten-Europeesche landen gedaald is met 28 pet., terwijl de invoer uit Europa met 21 pet. is gestegen. Gestegen is in het bijzonder de invoer uit landen met welke Duitschland verrekeningsovereenkomsten heeft gesloten, zooals Denemarken (levens middelen), Italië (ruwe zijde, hennep), Zuio Slavië (mais en verschillende grondstof fen), Noorwegen (traan), Roemenië (graan, minerale oliën), Zweden (ijzerertsen, hout, cellulose). In aanzienlijke mate steeg voorts de invoer uit Rusland (graan, veekoeken, glas), Groot-Brittannië (bewerkte wol) en Spanje (Zuidvruchten en Ijzerertsen). Ge daald is de invoer uit België-Luxemburg (wol en andere grondstoffen), Roemenië (verschillende levensmiddelen) en Grieken land (ruwe tabak). Wat den invoer uit overzee aangaat, deze is in het algemeen gedaald. Zoo daalde de invoer uit de Vereenigde Staten met 60 pet en die uit Canada met 85 pet. In het bij zonder daalde de invoer van katoen, koffie, fruit en varkensvet uit de Vereenigde Sta ten en tarwe, ertsen en metalen uit Ca nada. Sterk gedaald is voorts ook de in voer uit Australië (wol.) Uitzonderingen bestaan ook hier, namelijk met landen waarmede compensatietransacties mogelijk waren. Zoo was de invoer uit Turkije in het afgeloopen kwartaal bijna driemaal en de invoer uit Brazilië bijna dubbel zoo groot geringe mate steeg ook de invoer uit Chili als in het eerste kwartaal van 1934. In Argentinië en uit de Fransche koloniën. DE FRANSCH—RUSSISCHE OVEREENKOMST. Naar de „Echo de Paris" schrijft, heeft Frankrijk het pact met Rusland gesloten, omdat het „Duitsche gevaar" de aaneen sluiting van alle staten noodig maakte welke de verdragen wilden verdedigen. Frankrijk heeft zich met dit verdrag ge dekt tegen een wederopleven van de Duitsch —Russische Rapallo-overeenkomst en aan de Rijksweer de mogelijkheid ontnomen, in geval van oorlog, te putten uit de Russische hulpbronnen. Anderzijds meent het blad, dat door den dood van Pilsoedski, de Poolsche droom van een Oekrainsch rijk verdwenen is, n.l. om Polen te vergrooten met nog een stuk Rus sisch gebied. De dood van Pilsoedski heeft dan ook de beraadslagingen te Moskou be- heerscht en vroeger of later zouden, na La vai's onderhand elingen, besprekingen tus schen de Fransche en Russische generale staven volgen. DE GEMEENTERAADS-VERKIEZINGEN IN FRANKRIJK Ih bevoegde Fransche kringen is men verontrust over de winst, die de communis ten bij de laatste verkiezingen hebben be haald en men acht het niet uitgesloten, dat de regeering een verandering in de bepalin gen voor de senaatsverkiezingen zal voor stellen, om op deze wijze zooveel mogelijk te verhinderen, dat de communisten in den se naat zitting nemen. Naar verder verluidt, zal de minister van financiën in de Vrijdag bijeenkomende zit ting van den ministerraad een plan tot dek king van het begrootingstekort ontvouwen, dat eenige sterke besparing inhoudt, vooral op de pensioenen van de oud-strijders en de bijdragen door den staat in de sociale ver zekering. TWEE PREDIKANTEN IN RUSLAND TER DOOD VEROORDEELD. Het onder leiding van kardinaal Innitzer staande interconfessioneele en internatio nale hulpcomité heeft volgens een bericht in de Oostenrijksche bladen uit Rusland in lichtingen ontvangen, volgens welke de pre dikant Seib uit Dniepropetrowsk en Deutschmann uit Hochstedt door de Sovjet autoriteiten ter dood zijn veroordeeld. Zij wachten thans op d- voltrekking van het vonnis. In totaal bevinden zich op het oogenblik 27 predikanten in Russische gevangenissen, van wie er twee, namelijk de evangelische predikant Birth uit Charkof en de predikant Baumann, tot tien jaar dwangarbeid zijn veroordeeld. De vier hiervoren met name genoemde geestelijken zijn allen Duit-"hers. In het geheele gebied der Sovjet-Unie be vinden zich thans nog slechts omstreeks 20 evangelische predikanten in functie. Naar wij vernemen, zijn in den jongsten tijd nog zes andere Duitschers in Rusland ter dood veroordeeld, zoodat de anti-Duit- sche terreur in de Sovjet-Unie opnieuw een hoogtepunt heeft bereikt. DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. In het huis van afgevaardigden heeft het lid Clare Gerald Fenerty een scherpe, aan klagende redevoering gehouden tegen het Mexicaansche communisme. In het verloop van zijn rede verklaarde Fenerty, naar Kipa meldt, dat „de strijd tot redding van Amerika voor de ellende van Rusland, een ellende, welke de men- schen op hetzelfde niveau plaatst als het redelooze dier, een hooger ontwikkeld beest, thans voor de deur staat". Fenerty spoorde de regeering en het staatsdepartement aan, „de geschiedenis der Mexicaansche gruweldaden te publicee- ren, welke wordt bewaard in de archieven van de Amerikaansche ambassade en de consulaire bureaux in Mexico en in de ar chieven van den spionnagedienst der Ame rikaansche marine." Het betreft hier incidenten tegenover Amerikaansche burgera, die meenden, dat hun land hen in de geheele wereld zou be schermen. De tegenwoordige godsdienstvervolging, aldus verklaarde de afgevaardigde voorts, is slechts een étappe in het program, dat de schepping van een roode dictatuur tot doel heeft. De sovjet-leiders weten neel goed, dat het communisme slechts aanvaard wordt door menschen, wien men de ziel ontnomen heeft en die tot verpletterde slaven zonder hoop geworden zijn. De afgevaardigde kreeg verlof de geheele redevoering, waarvan hij slechts een gedeel te kon uitspreken, te doen opnemen in de protocollen van het congres. Deze redevoering geeft een vreeselijk, met bewijzen gestaafd beeld van den wer- kelijken stand van zaken in Mexico en van de Mexicaansche propaganda in de Ver eenigde staten. GE1ENGD NIEUWS Zware brand te Amster dam. Urenlang heeft de brandweer gis terenavond werk gehad met een enorme pakhuisbrand in het bedrijf van de N.V. Aurora aan de Vijzelstraat. Het onheil werd omstreeks half acht ontdekt en pas tegen half tien kon men het „brand meester"/ doorgeven naar de centrale seinzaal. En al dien tijd lag de Vijzel straat en omgeving onder een dicht rookgordijn telkens kroo- pen de vlammen voor en achter uit bet brandende gebouw.

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 2