NOOTJES SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Togen acht personen in den Haag zal procesverbaal worden opgemaakt terzake van oplichting van steungelden, waardoor tie gemeente 's-Gravenhage zou zijn bena deeld. Het vervoer van de tweede spanning voor de brug over het Hollandsche Diep by Moerdijk, dat hedenmorgen zou plaats vin den, is niet doorgegaan wegens de slechte weersomstandigheden. Het plan is thans om morgen omstreeks 12 uur, als het weer tenminste beter is, te vertrekken. w 9 De oudste inwoonster van Nederland, opoe Tjadens, is op ruim 106-jarigen leef tijd te Groningen overleden. 9 De rechtbank te Krefeld heeft een zeke- yen H. uit Tegelen als verdacht van het «mokkelen van reischeques tot 8 maanden gevangenisstraf en 8000 mark boete subs. 2% maand gevangenisstraf veroordeeld. De Paus heeft gelast, dat de gevel van de St. Pieterskerk te Rome op den avond van den 19en Mei, den dag van de canonisatie van John Fisher en Thomas More, verlicht zal worden met 6000 fakkels en lantaarns. Den dienst van a.s. Zondag zullen 7000 En gelsche bedevaartgangers bijwonen. VROUWEPOLDER Brand te Gapinge. Toen hedenmorgen ongeveer Icwart voor zeven de wagenmaker de Bue te Gapinge in zijn werkplaats kwam, ontdekte hij dat brand was uitgebroken en het vuur met groote kracht zich uitbreidde. De brandklok werd geluid, maar spoedig bleek, dat de plaatselijke brandweer, die alleen over een handspuit beschikt, geen resultaten van be- teekenis zou kunnen bereiken, vooral nu het woonhuis en niet minder de aan de andere zfjde staande Gereformeerde Kerk ook groot gevaar liepen. De burgemeester van Vrouwepolder, de heer J. Louwerse, begreep dit ook en riep daarom de hulp in van de Middelburgsche brandweer, die zoo spoedig mogelijk onder commando van den ondercommandant, den heer A. J. W. Mathijssen, uitreed. Gelukkig bevond zich in de omgeving van den brand een waterput, die door de werk- loozen is gegraven en kon spoedig met een straal op de margyrusspuit water worden gegeven. Toen minderde het vuur mei en het optreden gedurende ruim een uur heeft kunnen maken, dat het woonhuis wel veel vuur- en waterschade bekwam, maar toch voor een groot deel behouden bleef. In de kerk zijn alle ruiten gesprongen of geheel verdwenen, en ook het dak is begon nen te branden, maar de schade is hier niet yan heel groote bei"eekenis. Intusschen was de geheele wagenmakerij met annex garage, waarin een autobus en een personenauto van de firma ae Bue wa ren geplaatst, met den inhoud geheel in vlammen opgegaan. De oorzaak van den brand was hedenmor gen nog onbekend. Verzekering dekt slechts ten deele de schade. Men was te Gapinge zeer dankbaar over de vlugge aanwezigheid en het goede werken der Middelburgsche brandweer, en omgekeerd waren de Middel burgers erkentelijk voor de wijze, waarop burgemeester Louwerse zorgde, dat zy kof fie en brood kregen. Gevaarlijke oogenblikken op de Westerschelde. Een vijftal Brusselaars heeft Zondagmid dag gevaarlijke oogenblikken doorgebracht op de Westerschelde, meldt het „Dagblad van Zeeland". Het vijftal was bij vrij ruw weer een zeiltocht begonnen van Antwer pen naar Terneuzen. Nabij Kreverhille kwa men de Brusselaars in groote moeilijkheden te verkeeren. Omstreeks half twee des na middags werd hun zeiljacht door den har den wind en de woeste zee naby Kreverhille op den Scharrendam gedreven. De uit vijf vrij onervaren zeilers bestaande bemanning moest ook daar nog een poosje in angst en vrees verkeeren, alvorens op den vasten wal tc kunnen komen. Daartoe durfden zij eerst over te gaan, 'oen het tij gekeerd was en schipper P. de B. naar het schip kon waden. Het uit twee dames en drie heeren bestaan de Brusselsche gezelschap liet zijn auto uit Terneuzen komen om op deze wijze de reis voort te zetten. Later op den dag keerden de twee beste zeilers terug om het schip met behulp van zh'n 4% P.K.-motor naar Ter neuzen te brengen. Tegen donker kwam het jacht te Hansweert aan, waarna besloten werd tot den volgenden morgen in de Hans- weertsche haven te wachten. Maandagmor gen omstreeks half elf arriveerde het zeil jacht te Terneuzen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden in Nederland. De algemeene vergadering van de Ver eeniging van Vrijzinnig Hervormden ln Nederland zal Woensdag 12 en Donderdag IS Juni te Middelburg in het Schuttershof worden gehouden. Na de eerste bijeenkomst op Woensdag middag wordt een autotocht door Walche ren aangeboden door de afdeeling Middel burg. Na den gemeenschappelijken maaltijd heeft een wydingssamenkomst ln het kerk gebouw der Vrijz. Hervormden plaats on der leiding van ds. A. Landstra te Mid delburg. Tusschen de morgen- en middagvergade ring op Donderdag wordt een gemeenschap pelijke koffiemaaltijd gehouden, evenals de maaltijd op Woensdag' en de ontvangst van afgevaardigden en belangstellenden na af loop van de wijdingssamenkomst in de sociëteit „de Vergenoeging". De stand van zaken. Het Zendingsbureau te Oegstgeest (post rekening No. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende De maand Mei is ongeveer voor de helft verstreken. De inkomsten hebben bedragen 15.700. Vooral deze laatste week is er bit ter weinig ingekomen. Wij zouden 50.000 hebben moeten ontvangen om voor de tweede helft van het tweede kwartaal de gelden naar Indië over te maken. Dit kon dus niet gebeuren. Wij herhalen nog eens wat wij reeds zeiden laat men niet, nu de pinkstercollecten in aantocht zyn en men daarop alle aandacht vestigt, vergeten, dat ondertusschen ook in deze maand het werk moet voortgaan. Vereeniging van Chr. Onderwijzers. De 82ste algemeene vergadering van de Vereen, van Chr. onderwijzers en onderwij zeressen in Nederland en de Overzeesche Gewesten zal Dinsdag 11 en Woensdag 12 Juni a.s. te Leeuwarden in „De Harmonie" worden gehouden onder leiding van deD heer J. Hobma van Utrecht. Aan den avond van den Tweeden Pink sterdag zal in de Koepelkerk een wijdings samenkomst plaats vinden, waarin zullen voorgaan ds. G. Gerbrandy, Ned. Herv. en ds. J. Mulder, Geref. pred. ter plaatse, ter- wyl de heer B. J. Makkes v. d. Deyl het orgel bespelen zal. Na afloop is er een be groetingssamenkomst. Dinsdag 11 Juni 's middags om 1 uur zal de heer A. Dijksterhuis, inspecteur L.O. te Leeuwarden de tentoonstelling van leermid delen, die ook nu weer aan de algemeene vergadering verbonden wordt, openen. Dins dagmiddag na afloop van de eerste zitting zal in hotel „De Phoenix" een gemeenschap- pelijke maaltijd worden gehouden, na afloop waarvan in „De Harmonie" de feestavond aanvangt. Aan de algemeene vergadering worden uitstapjes verbonden naar de Kanse'arij, het Friesch Museum, het museum „Prin- cessefcof" en de zuivelfabriek „Frico", voorts naar Heringa-Stat te Marssum, naar het Planetarium te Franeker, alsmede een fietstocht door de Kanterlanden. Eindexamens H.B.S. De minister van onderwijs heeft bepaald, dat de eindexamens aan de B-afdeelingen der openbare hoogere burgerscholen met vijfjarigen cursus en die der gevormde A- afdeelingen aan de Rijks hoogere burger scholen te Zierikzee, Vlissingen, Middelburg en Oostburg dit jaar zullen worden afgeno men op de hieronder voor elke school aan gewezen dagen. Voor de B-afdeelingen by de eindexamens van de Rijks h. b. s. te Zierikzee op 20, 21 en 22 Juni Rijks h. b. s. te Goes op 24, 25 en 26 Juni Rijks h. b. s. te Vlissingen op 1, 2, 3, 4 en 5 Juli Rijks h. b. s. te Middelburg op 6, 8, 9, 10 en 11 Juli Ryks h. b. s. te Oostburg op 12, 13, 15 en 16 Juli Rijks h. b. s. te Neuzen op 17, 18 en 19 Juli deskundigen dr. J. G. Rutgers, 's-Gra venhage, dr. H. W. Woudstra, Utrecht en dr. O. Noordmans, Laren (Geld.) Voor de A-af deelingen b. bij de eindexamens van de Rijks h. b. s. te Zierikzee op 2 en 3 JuliRijks h. b. s. te Middelburg op 4 en 5 JuliRijks h. b. s. te Oostburg op 6 en 8 JuliRijks h.b.s. te Vlissingen op 9, 10, 11 en 12 Juli gecommitteerden J. L. van der Pauw, adjunctaccountant bij de directe belastin gen, te Hillegersberg voor de H.B.S. te Zie rikzee prof. H. A. Kaag, hoogleeraar aan de R.-Kath. Handelshoogeschool te Tilburg, voor Vlissingen, Middelburg en Oostburg mr. A. de Stoppelaar Fr., oud-onderbiblio thecaris der Kon. bibliotheek, te 's-Graven hage dr. E. E. J. Messing, docent aan de Handelshoogeschool te Rotterdam Plaatsvervangend lid commissie stuurliedenexamens. De minister van waterstaat heeft goed gevonden voor het jaar 1935 alsnog te be noemen in de commissie, belast met het af nemen van de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen en voor de sleepvaart, tot plaatsvervangend lid, den heer H. A. Gregory, gep. kapitein ter zee, te Wasse naar (vroeger ondercommandant der mari ne te Vlissingen). MARINE EN LEGER De K. 18. De commandant van de K 18 heeft ge seind 13 Mei 4 uur vertrokken van Dur ban. Geen bijzonders. Alles wel. VOETBAL: Programma voor Zondag 19 Mei 1935. Afdeeling IV. Promotiecompetitie 2e klasse. RoermondWillem II. MiddelburgPalemig. Promotiecorapetitie 3e klasse. AxelBoeimeer. Bekerwedstrijden. 7e ronde. JulianaBlauw- Wit. StormvogelsP.S.V. VelocitasHelmond. NA DEN DOOD VAN PILSOEDSKI. Het Poolsche kabinet is gisteren onder voorzitterschap van den premier, kolonel Slawek, bijeengekomen en heeft in verband met het overlijden van maarschalk Pil- soedski op staatskosten te doen geschieden. soesdki op staatskosten te doen geschieden. Alle theatervoorstellingen zullen tot den dag der begrafenis worden opgeschort. Mi litairen en ambtenaren zullen voor den tijd van zes weken zwarte rouwbanden om de mouw dragen. De leden der regeering hebben 5500 zloty bij elkaar gebracht, die in plaats van voor de aanschaffing van een kra is, voor de oprichting van een gedenksteen voor maar schalk Pilsoedski te Krakau zal worden gebezigd. De begrafenis vindt waarschijnlijk Zater dag te Krakau plaats. Naar Havas meldt uit Moskou, zullen Laval en maarschalk Pétain Frankrijk bij deze gelegenheid ver tegenwoordigen. Ook 'n militaire missie uit Italië zal aanwezig zijn. Mussolini hee't aan president Moscicki telegrafisch zijn hulde betuigd voor den heroïschen strijd, welke Pilsoedski voor de wedergeboorte van Polens grootheid heeft gevoerd. De president van den Senaat van Dantzig heeft den Poolschen president een telegram doen toekomen van den volgenden inhoud „Dantzig betreurt oprecht den dood van den grooten staatsman, die steeds met warmte heeft geijverd voor een goede sa menwerking tusschen Dantzig cn Polen." Generaal Goering heeft zijn deelneming betuigd aan president Moscicki, minister Beek en de weduwe van den maarschalk. Uit Berlijn wordt gemeld, dat staatsse cretaris dr. Meissner namens rijkskanselier Hitier een bezoek van rouwbeklag heeft af gelegd bij den Poolschen ambassadeur Lip- ski. Het gebouw van den Rijksdag en alle ryksministeriën hebben de vlag halfstok geheschen. Volgens „Paris Soir" had de weduwe van maarschalk Pilsoedski gisterochtend, onder den diepen indruk van het overlijden van haar echtgenoot, een ernstigen hartaanval. Haar toestand wordt ernstig geacht. ABESSINIË DOET EEN BEROEP OP DEN VOLKENBOND. In de Abessinische nota wordt opgemerkt dat de officieele redevoeringen, die de ge beurtenissen begeleid hebben, geen twijfel laten aan de vijandelijke bedoelingen van de Italiaansche regeering. Abessinië heeft reeds herhaalde malen gewezen op de ge varen van dusdanige maatregelen voor den vrede. Tegenover de verwijten van Italiaan sche zijde inzake militaire voorbereidingen van Abessinië, verwijst de Abessinische re geering naar het telkens herhaalde ver zoek, scheidsrechters te benoemen volgens artikel V van het Italiaansch-Abessinische arbitrageverdrag. De Italiaansche gezant te Addis Abeba heeft de Abessinische re geering verzocht scheidsrechtei*s van Abes sinische nationaliteit te benoemen. In te genstelling daarmee is de Abessinische re geering van meening, dat het veiligste mid del tot het tot stand brengen van een on partijdige en onafhankelijke scheidsrech terlijke instantie er in bestaat zoodanige personen te benoemen, welker onafhanke lijkheid, prestige, deskundigheid en erva ring door alle staten onaangevochten is. De Italiaansche regeering heeft met het oog op deze houding op de Abessinische voor stellen niet geantwoord. In plaats daarvan hebban verantwoordelijke politieke perso nen in Italië beleedigende beschuldigingen uitgesproken tegen Abessinië en hebben zij het voornemen van Italië te kennen gege ven eens en vooral met Abessinië tot een einde te komen. De Abessinische regeering protesteert tegen de bewering van Italië, dat de Abes sinische keizer bevel heeft gegeven tot al gemeene mobiliseering. Abessinië is niet overgegaan tot eenigerlei mobiliseering en bekrachtigt zijn vredelievende bedoelingen. Zonder voorbehoud verplicht het zich zich te onderwerpen aan de scheidsrechterlijke uitspraak van onpartijdige rechters. De nota besluit met het dringende beroep op den Volkenbondsraad volgens artikel 15 een vreedzame regeling van het conflict te verzekeren, opdat de politieke onafhanke lijkheid en integriteit van het Abessinische staatsgebied geëerbiedigd en tegen lederen aanval in stand gehouden zal worden. DE AANSTAANDE REDE VAN HITLER. Naar Havas uit Londen verneemt zijn fmancieele kringen daar van oordeel, dat Hitler in zijn a.s. rede de bezorgdheid, ge wekt door de recente verklaringen van zijn onder-leiders, te kalmeeren. Deze verwachting is gegrond op de over weging, dat de Duitsche regeering van de Bank van Engeland een voorschot van 750.000 wenscht te verkrijgen voor de betaling van Engelsche uitvoeren naar Duitschland. TREEDT VON NEURATH AF? De Berlijnsche correspondent van ,,Ber- lingake Tidende" maakt onder voorbehoud gewag van te Berlijn loopende geruchten over belangrijke veranderingen in den diplo matieke n dienst, welke op til zouden zijn. Hitier zelf moet voornemens zijn de lei ding van buitenlandsch'" zaken op zich te nemen en dit plan moet op de jongste bij eenkomst der gouwleiders zijn meegedeeld. Het steunt op de overweging dat de binnen- ïandsche politiek thanr zoozeer is opgehel derd, dat de rijkskanselier er zich niet in dezelfde mate als tot dusver mee behoef* bezig te houden, zoodat hfl ge.egenheid krijgt* zich te wyden aan de buitenlandsche staatkunde die op het oogenblik \an groo- ter gewicht wordt geacht dan de binnen- landsche. Ondershands heeft de correspondent ge hoord dat het ministerie van propaganda de Duitsche pers hieromtrent reeds heeft inge licht. Het eerste gevolg zal zyn- dat Von Neu- rath aftreedt en naar Rome gaat als am bassadeur. Von Hasselt gaat van Rome naar Londen en Von Hoesch treedt, naar het heet uit eigen beweging af. Ook onderstaatssecretaris Von Billow van het ministerie van buitenlandsche zaken zou willen heengaan en het is de bedoeling dat Von Ribbentrop, Hitler's rechterhand in ontwapeningskwesties, hem zal opvolgen. Dit alles ^al echter stellig pas geschieden nadat de vergadering van den Rijksdag, waarin Hitier zijn rede over de buitenland sche politiek zal houden, voorby is. GOERING DREIGT TEGEN ZWITSERLAND. De „Basler Nachrichten" melden, dat mi nister Goering in een rede te Freiburg (Breisgau) dp houding van een deel der buitenlandsche pers ten opzichte van Duitschland, met name in Zwitserland, ver oordeelde. Goering zeide o.a. „Wanneer de volken hun pers niet het zwijgen meenen te moeten opleggen, dan moeten zekere volken, en vooral, die welke van het toerisme leven, niet gelooven, dat wy voort zullen gaan ons goede geld naar hen toe te brengen". DE VERKIEZINGEN fN DANZIG. De oppositieparty en van Danzig, d.w.z. de Duitsch-Nationale Partij, het Centrum, de soc.-democraten en de communisten heb ben voor het Hooge Gerechtshof van Danzig de geldigheid aangevochten van de verkie zingen van 17 April jl. De beslissing in deze aangelegenheid zal door het gerechtshof met spoed worden genomen, aangezien vol gens de bestaande Danzigsche wetten tn geval van een ongeldigheidsverklaring der verkiezingen binnen drie maanden, dus voor 7 Juli, nieuwe verkiezingen moeten worden gehouden. Tegelijkertijd hebben de oppositiepartijen verscheidene bezwaarschriften gericht tot den volkscommissaris van Danzig, waarin zij eveneens de geldigheid van e volksdag- verkiezingen aanvechten. De Volkenbonds commissaris heeft zich voorgehouden deze bezwaren alsnog te doen plaatsen op de agenda van de a.s. Volkenbondsraadszitting. DE COMMUNISTISCHE ZEGEPRAAL IN FRANKRIJK. Het Fransche ministerie van binnenland- sche zaken heeft een overzicht gepubli ceerd over de resultaten der gemeente raadsverkiezingen in 855 kiesdistricten. Dit overzicht bevestigt, dat de communis ten een zeer aanzienlijke winst hebben te boeken. Deze resultaten zijn Communisten 91 (winst 43) Socialisten 168 (verlies 7) Neo-socialisten 15 (verlies 1) Republ.-socialisten 35 (verlies 13) Radicaal-socialisten 221 (verlies 4) Onafhankelijke rad.-soc. 47 (verlies 7) Links-Republikeinen 145 (verlies 11) Rep. Democratische Ver. 107 (verlies 16) Conservatieven 9 (verlies 0) Nog onzeker 17 De „Paris Midi" ziet in de overwinning van de uiterste linkerzyde een ernstige waarschuwing voor de burgerlijke partijen, die zeer spoedig vernietigd zullen worden, wanneer zy niet besluiten tot samenwer king. Het land eischt een dergelyke een dracht. Wat betreft den gemeenteraad van Parys valt op te merken, dat de communisten van 1 tot 8 zetels zijn gegroeid, terwijl 'le socialisten 5 van hun 10 zetels verloren hebben. Opvallend is te Parijs de neder laag van den voorzitter van den Nationalen Bond van Oud-strijders, Lebecq, die gesla gen werd door het Marxistisch-communis- tische eenheidsfront. In 118 van de 855 kiesdistricten is de meerderheid naar links verschoven. DE KONINGSMOORD VAN MARSEILLE. Door het Volkenbonds-secretariaat is gis teren officieel medegedeeld, dat het Hon- gaarschJoego-Slavisch conflict, dat ont staan is door den aanslag te Mrrseille, is geplaatst op de agenda van de zitting van den Volkenbondsraad, die op 20 Mei a.s. be gint Deze kwestie is, naar men zich zal herin neren, in de Januari-ziting van den Volken bondsraad verdaagd om de Joego-Slavische regeering gelegenheid te geven, kennis te nemen van de maatregelen, die ue Hongaar- sche regeering heeft genomen. Rapporteur voor deze aangelegenheid is de Engelsche grootzegelbewaarder Lord Eden. PRESIDENT ROOSEVELT. Amerika's staatspresident, die, ondanks zyn naam, niet op rozen leeft. Van links en rechts wordt hy bestookt, want het gap4 niet naar wensch in Ameri ka, en dan is de staatspresident de hooge boom, die den meesten wind vangt. Roosevelt heeft indertijd sterk ingegre pen in de bestaande regime's. Had hy suc ces gehad, waar nergens ter wereld, met welk regime ook, iemand succes heeft mo gen behalen, dan ware hij de toovernaai geweest. Nu is hij natuurlijk de verguisde. Er is veel openbaar verzet geweest, dat de reg'eerlng niet altijd heeft kunnen onder drukken. Maar van veel grooter beteekenis nog was de stille tegenstand, die bij gele genheid van groote arbeidsconflicten aan den dag is gekomen. In een land als Amerika is dit niet ver rassend. Verrassenc' slechts zou het zijn ge weest, als de staatsmacht de duistere en niet-duistere Invloeden van het groote, in- dustrieele kapitaal onmiddellijk en voorgoed had kunnen overwinnen. In tal van steden en staten is de positie van die invloeden goed verschanst, achter een ondoordring baar net van bolwerken en bol werkjes, ge legen in de bureaux van alle vertakkingen der overheid. Met dezen tegenstand heeft Roosevelt het moeilijk gehad en heeft hij het nóg moeilijk. Maat; hy strijd hier tegen vijanden, die htj toch telkens weer met zijn onstuimige aanvallen kon terugdringen. De stuwkracht bij die aanvallen was voor een niet gering gedeelte Roosevelt's populariteit. Hij had, niet enkel door zijn persoonlijk prestige, maar ook door een meesterlijke demagogie, de groote menigte weten te win nen, zooals -og weinig presidenten vóór hem. Maar de tegenstand wint steeds meer veld en hij komt van verschillende zijden. Roosevelt heeft een zwaren strijd te strij den, HERSTEL VAN HET MONARCHISME IN GRIEKENLAND Te Boekarest heeft het de aandacht ge trokken, dat de Grieksche minister van buitenlandsche zaken Maximos, die in de Roemeensche hoofdstad vertoeft in verband met de conferentie van den permanenten raad van de Balkan-entente, tijdens de militaire parade op IC Mei langen tijd heeft gesproken met de ex-koningin van Griekenland, Elisabeth, de zuster van ko ning Carol. Men brengt de besprekingen in verbanc" met de leeds langen ty'd de ronde doende berichten omtrent een eventueel herstel van de monarchie in Griekenland en omtrent het niet afwijzende standpunt, dat de regeering-Tsaldaris daartegenover zou aannemen. De bezoeken van Maximos by de ex-koningin zijn vooral van belang, omdat het de eerste maal is, dat een offi cieele persoonlijkheid van de Grieksche re geering in contact treedt met het vroegere Grieksche koningshuis. Totnogtoe heeft de Grieksche gezant te Boekarest elk contact met hel vroegere Grieksche koningshuis strikt vermeden. Verkeersongelu v' en. Zondagmiddag is de 26-jarige ongehuwde monteur L. Nelissen bij Blerick onder Huls (Duitschland), in volle vaart tegen een auto, die uit een zijweg den hoofdweg op reed, gebotst. N. liep ernstige verwondin gen op en is kort na het ongeluk overleden. Gistermiddag heeft op het havenempla cement te Delfzijl een ernstig ongeval plaats gehad. De 25-jarige S. L. uit Middel- stum viel van een in beweging zijnde auto, waardoor hij onder het voertuig geraakte. De wielen gingen over hem heen, en hij kreeg zulke ernstige verwondingen, dat hij kort na het ongeval overleed, De haringvloot binnen. De besprekingen, die Zaterdag in Den Haag gehouden zijn tusschen de looncom- missie uit de reeders v ereeniging en de be sturen der transportarbeiders-oiganisaties, waarbij de zeeliedenvereenigingen zijn aan gesloten, over de loon- en arbeidsvoor waarden in de haringvisscherij, hebben nog tot geen resultaat geleid. Gistermiddag vergaderden de zeeliedenbonden waarbij de nieuwe voorsteilen van de reederyen werden behandeld. Ook gisteren voeren de 71 schepen van de Scheveningsche vis- schersvloot, welke gereed lagen om zee te kiezen, nog niet uit. Vreemde straatmuzi kanten. De minister van binnen- Ïandsche zaken heeft een brief gezonden aan de commissarissen der Koningin in de onderscheidene provincies betreffende vreemde straatmuzikanten. Aan bedoelden orief is het volgende ontleend Volgens mededeeling van den inspecteur der Koninklijke marechaussee, bureau grensbewaking en vreemdelingendienst, worden dikwyls door burgemeesteis, speci aal van plattelandsgemeenten vergunnin gen verleend aan vreemdelingen tot het maken van straatmuziek. Bedoelde vreem delingen zijn slechts bij uitzondering be roepsmusici. Hun werkzaamheid komt prac- tlsch neer op vermomde bedelarij, welke hun eenig middel van bestaan uitmaakt. Voorts zouden, naar genoemde inspecteur mededeelt, bedoelde vergunningen ook wel afgegeven worden door den gemeente-veld wachter, vaak zonder voorkennis van den burgemeester. Daar aan derg dyke ongewenschte vreem delingen bedoelde vergunningen worden verleend, is het hun mogelyk in ons land te blijven rondzwerven, totdat zij in een der grootere gemeenten worden aangetroffen en vervolgens worden uitgeleid. De aanwezigheid hier te lande van derge lyke buitenlandsche zwervers moet vooral in de huidige omstandigheaen zooveel mo gelijk worden voorkomen. In verband daar mede behooren vergunningen als bovenbe doeld aan buitenlanders slechts by hooge uitzondering te worden verleend un dgs alleen, indien redelykerwijs is aan te ne men, dat de betrokkenen bepaaldelijk be roepsmusici zyn. De proeftocht van de ,N o r m a n d i geëindigd. -90 „Normandië" heeit zijn proeflociiten be ëindigd en is Zaterdag te Le Havre terug gekeerd. Er zuilen thans nog eenige voor zieningen aangebracht worden, waai na net schip op 23 dezer zal worden ingewyd en op 29 dezer zyn eersten tocht naar New-York zal maken. Naar uit Parys wordt gemold, beeft de ,Normandië" een top-snelheid van ruim 32 noopen gehaald en vooi een aantal uren •chtereen op een snelheid van 30 knoopen. Een correspondent uit Parijs moldt Zoo juist, het aankomen van den trein an Le Havre aan de Gare Saint Lazare te

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 2