LAATSTE BERICHTEN UIT DRAAD EN LUCHT volgd, terwijl aan boord van de .Costa Rica" op haar verdere reis in het passaat- gebied regelmatig loodsbailons zullen wor den gevolgd. Op deze wjjze zal het dus mogelijk zijn tijdens de serie internationale dagen van de internationale maand het net van waarnemingsstations uit te breiden tot het midden van den Atlantischen Oceaan en dicht aan de grens van den NO-passaat. De inspecteur van den luchtvaartdienst S. L. Hof zal de expeditie medemaken en de zorg voor het radiogedeelte der werk zaamheden op zich nemen. De Vlaamsche taal op de wereldtentoonstelling. Het Brusselsche „Laatste Nieuws" schrijftHet is een feit dat op alle nationa le plechtigheden, die bi) gelegenheid van de Brusselsche tentoonstelling plaats heb ben, de taal van de Vlamingen tot haar recht komt. Toch zijn er natuurlek kniezèrs, die nu op deze en dan op een andere bijzonder heid te vitten hebben. Zoo is er ook al be weerd, dat sommige redevoeringen niet steeds in een onberispelijk Nederlandsch uitgesproken worden deze bewering komt voornamelijk vanwege zekere personen, die er nog steeds op uit zijn onze taal te klei neeren, of wel van zekere overdreven pu risten, die in hun aanstellerij het Neder landsch, uitgesproken op zijn Haagsch, als „de" taal beschouwen. Zelfs de redevoerin gen van minister Van Isacker, die nochtans een goede uitspraak heeft, moeten het ont gelden dat moge volstaan om aan te too- nen, hoe er hier kleinzielig wordt te werk gegaan. Een tragische dood. Te Pierrefitte in Frankrijk is een drama gebeurd, waarbij een zoon per ongeluk en geheel tegen zijn wil zijn eigen vader dood schoot. Op een étage in de Rue de Paris aldaar woont het echtpaar Lavallée, waar van de man schilder is, met vier kinderen. Sinds drie jaar was ook de bejaarde vader van Lavallée, een grijsaard van 74 jaar, die niet meer werken kon, in het gezin opgeno men. Dezer dagen hoorde de vrouw, die bij een der dochtertjes sliep, des nachts ge rucht Zij hoorde dat er tegen meubels werd aangestooten en met flesschen werd gerin keld en ook meende zij stemmen te hooren. Zij wekte haar men, die tot de conclusie kwam dat. er inbrekers in huis moesten zijn. Gewapend met een revolver en met een zak lantaarn in de andere hand ging hij de trap iaf naar de benedenverdieping. Toen meende hg te hooren, dat de indringers weg liepen. In het donker zag hij dan een gestalte weg vluchten. „Handen op of ik schiet", riep hij, zonder bij het zwakke licht van de lamp te kunnen onderscheiden op wien hij aanlegde. Er kwam geen antwoord en de schilder deed wat men onder die omstandigheden doet, hg schoot zijn pistool af. Er klonk een smart kreet, het geluid van een val. De schilder snelde naar den contactknop van het licht. Toen het licht aangloeide kwam hjj tot de vreeselijke ontdekking, dat hij zrjn eigen vader had geschoten. Slechts met zijn nachtkleeren aan lag de oude Lavallée op den grond, in de linkerzijde een schotwond. De kogel had een grijsaard onmiddellijk ge dood. Men kan zich de smart van het gezin in denken. Men waarschuwde direct de politie, die natuurlijk een verhoor afnam, maar al spoedig ontdekte men dat hier slechts een noodlottige samenloop .van omstandigheden oorzaak was van het nachtelijke drama. De schilder werd vrij gelaten. Deze zal moeite genoeg hebben, om het lugubere nachtelijke visioen van zich af te zetten. Voor postzegelverza melaars. Luxemburg geeft een serie weldadigheidspostzegels uit, welke tegen de dubbele waarden verkocht worden. De 15 postzegels stellen, in den trant van de door Duitschland onlangs uitgegeven post zegels, verschillende beroepen voor. De Engelsche postzegels, in gebruik bij de Maroc Agencies en Tanger, zullen van een bijzonderen opdruk worden voorzien ter gelegenheid van het jubileum van ko ning George in Mei. De Zwitsersche postadministratie deelt mede, dat de in 1931 voor het eerst toege paste groote waardecijfers op de brief kaarten van 10 en 20 rappen coor kleinere en sierlgkere zullen worden vervangen, welke door den kunstschilder NikL Stoeck- lin te Basel zgn ontworpen. Het Zwitsersche Post- und Telegraphen- Amtsblatt bericht voorts, dat het vorsten dom Liechtenstein de in de jaren 1932 en 1933 met „Reg-'erungsdienatsachc" opge drukte postzegels van 5, 10, 20 ïappen en fr. 1.20 uit den omloop zal nemen en de op 17 December 1934 nieuw uitgegeven postzegels van 5, 10, 20 en 90 rappen in de plaats daarvan met Regierungsdienst- sache, worden overgedrukt. De nieuwe ze gels worden ook aan verzamelaars afgele verd en zoowel gestempeld als ongestem peld. Bestellingen worde a door het post kantoor Triesenberg aangenomen. Deze laatste zinsnede ii niet onaardig. De bodem van de schatkis' van Liechtenstein begint zeker bedenkelijk zichtbaar te worden. De Pargsche Jaarbeurs. De Pargsche Jaarbeurs, die gehouden zal worden van 18 Mei tot 3 Juni a.s., zal een uitzondering maken op een sedert 30 jaren bestaande traditie. Uitgebreider en gevarieerder dan ooit zal zg een opper vlakte beslaan van meer dan 400.000 vierk. M., terwgl er ongeveer 8150 deelnemers zijn uit 35 landen. Afdeelingen zgn op de a.s. Jaarbeurs ge organiseerd door Nederland, Oostenrgk, Eelgië, Cuba, Spanje, Italië, Finland, Ja pan, Luxemburg, Zweden, Zwitserland en Tajecho-Slowakge. Buitendien zjjn voor de eerste maal de producten van de Fransche koloniën samengebracht in een uitgebreide „Section la France d' Outremer", welke op zichzelf niet minder dan 4000 vierk. M. beslaat. Onder de 60 afdeelingen van de Parjjsche Jaarbeurs trekken de volgende wel het meest de aandachtde technische afdeelingen (electficiteit, gietwerk, werk tuigkunde, koel-installaties, publieke wer ken); de afdeeling meubels de Fransche Wgnsalonde afdeeling radio de groep kunstnüverheid (plateel, glaswerk, orna menten, verlichtings-artikelen, handschoe nen, messen, orfèvrerie, enz.); de afdeeling uitvindingen, enz. De Parijsche Jaarbeurs ontvangt elk jaar meer dan twee millioen Fransche en buitenlandsohe koöpers en bezoekers. Zg zal in Mei de zetel zijn van talrijke congressen (W. ndag, Congres over voeding, Congres voor bureautechniek, Congres van de electrische industrieën, enz.) Zg zal 18 Mei geopend worden door den minister van handel en 25 Mei bezocht worden door den heer Albert Lebrun, pre sident van de republiek. Het wasschen van wol len dekens. In den schoonmaak tijd, welke voor de Hollandsche huisvrouw toch al genoeg drukte meebrengt, is het reinigen van wollen dekens ieder jaar op nieuw een zwaar werk. Het lijkt ons daarom nuttig er voor onze lezeressen iets over te zeggen. De eischen, welke aan het behandelen van wollen dekens gesteld, mogen worden zijn le. de dekens moeten geheel ontdaan wor den van stof, vuil en resten van transpiratie, terwijl kwaliteit en maat onder geen voor waarde mogen worden aangetast 2e. de dekens dienen wederom zacht en harig (ruig) te worden, waardoor zg poreus en toch warmtehoudend blijven. Dat dit twee niet geringe opgaven zijn, zal ieder kunnen begrijpen, ook al omdat het behandelen van de groote wollen lap pen, het gebruik van teilen en badkuipen, het zware gewicht en de vereischte droog ruimte, alle voor zich reeds moeilijkheden zijn. Daarenboven kan door een verkeerde be handeling de waarde der dekens belangrijk verminderen door krimpen, vervilten, ver kleuren en zoo meer. Het voornaamste chemische bestanddeel van de wolvezel is keratine of woleiwit Ook de wolschubben bestaan uit keratine. Het aantal wolschubben per wolvezel is zeer groot en ?eer afwisselend, doch kan bg goede wolsoorten zeker gesteld worden op 2500 per centimeter. Het ontwarren van de vezels, welke tijdens het gebruik van de der ken door de vezelschubben in elkaar grepen, zonder deze te beschadigen ziedaar de fac tor, welke van overwegenden invloed moet zijn op de keuze van het waschmiddel. Door eeuwenlange ervaring is proefonder vindelijk bewezen, dat slechts volaarde, d.i. een kleisoort, welke veelal afkomstig is van de boorden der Schelde, deze eigenschappen iMt. De geringe alkalische"eigenschappen van volaarde voórkömèn vëzelbes'chadiging de wol blijft zacht aanvoelen, terwgl de vezels geheel open worden gewerkt. Na deze be werking met volaarde dient de deken we derom van haar wollaag te worden voor zien, zoodat het oorspronkelijk warmtege- vend vermogen wordt hersteld en de poreus heid wordt verhoogd. Eerst na deze behandeling kan de deken worden gedroogd. Het zal onze lezeressen duidelijk zijn ge worden, dat deze serie behandelingen slechts goed kunnen worden verricht in een flinke ruimte en door vaklieden. Een subtiel artikel als wol vereiseht veel zorgen, maar een kostbaar artikel als een goede wollen deken en de eischen die daar aan gesteld mogen worden, zgn deze zorgen zeker waard. Men roepe daarom voor het wasschen van wollen dekens de hulp in van een wol-vak- man. De behandeling op een wollendeken- fabriek is daarvoor stellig aan te bevelen. EVENTJES LACHEN. „Ben ik met de kousen-af deeling verbon den vroeg mevrouw door de telefoon aan den Bgenkorf. „Ja, mevrouw antwoordde de bediende. „Heeft u nog vleeschkleurige kousen in voorraad „Ja, mevrouw, zekerWat voor wenscht u - Gele, paarse, of zwarte VERKOOP VAN ZOMERPOSTZEGELS. Hier ter stede is gevormd een comité van aanbeveling voor den verkoop van de zo- merpostzegels, waarvan de netto opbrengst ten goede komt voor de helft aan de zeven gesubsidieerde orkesten en voor de andere helft aan de Ned. Vereeniging; tot bevorde ring van den arbeid voor onvolwaardige ar beidskrachten (A.V.O.). Het comité bestaat uit de heeren C. A. van Woelderen, burgemeester, voorzitter, leden: J. van der Bend, directeur van bet post- en telegraafkantoor, W. P. Edel man, wethouder, dr. R. Grippeling, ge meente-geneesheer, M. J. Harts, voorzitter Raad van Arbeid, P. G. Laernoes, wethou der, J. de Meij, wethouder, J. C. Paap, voor zitter van de vereeniging tot bestrijding der tuberculose, mej. M. Schutjleman, enquêtri- ce van de t.b.c.-vereeniging, A. P. Smitt, arts en A. Staverman, chirurg. MINISJTER COLIJN OP DE „FLORA". HEEMSTEDE (V. D.) Gistermiddag ueeft de minister-president dr. H. Colijn vergezeld van zijn echtgenoote en mevr. Oud een bezoek gebracht aan de interna tionale bloemententoonstelling „Flora 1935" te Heemstede. DE DIRECTEUR VAN DÉ ROBAVER ERNSTIG ONGESTELD. 's-GRAVENHAGE (C. B.) Naar wij ver nemen is thans een zeer ernstige wending gekomen in den gezondheidstoestand van den heer W. Westermail, oud-president van de Rotterdamsche Bankvereeniging. Naar men weet is de heer Westerman eenige maanden ongesteld. Den laatsten tijd was de toestand niet zorgwekkend meer. De doktoren hebben echter nu alle hoop op herstel opgegeven. CENTRALE VAN BURGERLIJK OVERHEIDSPERSONEEL. 's-GRAVENHAGE (C. B.) Het bestuur van de R.-K. Centrale van burgerlijk over heidspersoneel kwam Vrijdag 10 Mei in vergadering bijeen ter. bespreking van het wetsontwerp tot verlaging van de open bare uitgaven. De vergadering nam met groote teleurstelling kennis van de voor stellen der regeering en besloot na uitvoe rige bespreking haar bezwaren hiertegen in een rapport samen te vatten en dit voor den aanvang der beraadslagingen in de afd. der Tweede Kamer aan de R.-K. Ka merfractie te doen toekomen. Tevens zal een onderhoud bg genoemde fractie wor den aangevraagd. Overwogen werd het houden van een gecombineerde hoofdbe- sturenvergadering van de bij de R.-K. Centrale aangesloten organisatie. In be ginsel werd daartoe besloten. HET PERSONEEL VAN DEN KON. HOLL. LLOYD. AMSTERDAM (V. D.) Vrijdagmiddag kwamen ter bespreking bij den Kon. Holl. Lloyd bijeen vertegenwoordigers van de Vereeniging van Nederlandsche gezagvoer ders en stuurlieden ter koopvaardij, Ver eeniging van scheepswerktuigkundigen, Centrale Bond van Transportarbeiders, Ned. 'R.-K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius", Ned. Bond van Chr. fa- brieks- en transportarbeiders, de Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, de Ned. Vereeniging van jeugdelijke Kan toor- en Handelsbedienden, de Ned. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden „St. Franciscus van Assisie" en de Nat. Bond van Handels- en Kantoorbe dienden „Mercurius" te Amsterdam. Ge bleken is dat de mogelijkheid niet is uit gesloten dat deze maatschappg zal ophou den te bestaan, omdat de regeering meent het reorganisatieplan, dat reeds geruimen tijd geleden is ingediend, niet te kunnen steunen. De vergadering overwoog de ontzetten de gevolgen, die een. mogelijke liquidatie van dit bedrijf voor de daarbij direct en indirect betrokkenen mee zai brengen. In 1934 had de maatschappg nog ruim 1000 man in vasten diëtist, voor laden en lossen waren daarenboven nog 400 man werk zaam, waarbij dan verder nog de indirect betrokkenen komen. Voor de 150' gepen- sionneerdën zou liquidatiè niet minder dan een ramp béteekenen. Gezie deze situatie besloot de conferen tie zich telegrafisch tot den minister van economr'sche zaken te wenden met het verzoek om een onderhoud. F. G. WALLER f DELFT. (V. D.) Op 75-jarigen leeftgd is gisteravond te Delft overleden dr. ir. F. C. Waller, president-commissaris der Nederl. Gist- en Spiritusfabrieken te Éelft, com missaris van tal van andere vennootschap pen in den lande. Iemand, die op industrieel gebied in ons land een groote plaats heeft ingenomen. DE ROODE HAAN TE OSS. OSS (V. D.) Door tot nu toe onbekende oorzaak is hedenmorgen de boerderij van den landbouwer Van der Hegden tot den grond toe afgebrand. De inboedel en de landbouwgereedschappen gingen verloren. Ook een belangrijk „bedrag aan geld werd een prooi der vlammen. De eigenaar was slechts laag verzekerd. Hr. Ms. KRUISER „DE RUIJTER". ROTTERDAM. (V.D.) Op de werf Wil- ton-Feijenoord te Schiedam is hedenochtend Hr. Ms. kruiser „De Ruijter", die op deze werf in aanbouw is, in zgn element gelaten. De plechtigheid had een zeer eenvoudig karakter en geschiedde uitsluitend in te genwoordigheid van de directie der werf Wilton-Feijenoord, den commandant van den nieuwen kruiser kapitein ter zee A. C. van der Sande Lacoste en het op den bouw toeziend personeel. Tegen half 11 werden de deuren van het dok waarin de nieuwe oorlogsbodem werd «^bouwd, langzaam ge- snd. Omstreeks 12 uur was de tewater lating voltrokken. Deze had een zeer vlot verloop en geschiedde zonder eenige stoor- 's. i.ird 1932 is met den bouw van den nieuwen kruiser aangevangen. DE KONINGIN-WEDUWE VAN BELGIË. ROME. (V.D.) De Koningin-wee awe Eli sabeth van België, die momenteel in Italië vertoeft om een bezoek te brengen aan haar dochter Marie José, de Prinses van Piemont, zal volgens mededeelingen uit welingelichte kringen reeds geruimen tgd ziek zijn. Zg lijdt aan een dief e melancholie, veroorzaakt door den tragischen dood van koning Alber. en alle pogingen om haar bier uit op te wekken zouden tot nu toe zijn mislukt, zöó- dat haar toestand voortdurend slechter wordt. MINISTER FRICK OVER VROUWENARBEID. DüSSELDORF. (V.D.) Dr. Frick heeft in een interview verklaard, dat in het Duit- sche Arbeidsfront meer dan 11 millioen vrouwen zgn georganiseerd, di. bijna 2/5 van het aantal geëmployeerden. Het natio naal socialisme etelt zich tot taak de vrouw weer geheel ierug te brengen in haar oor spronkelijke beroep als moeder en opvoed ster der kinderen. Ér zullen natuurlijk steeds eenige beroepen zgn, welke uitslui- ténd door vrouwen zullen kunnen worden uitgeoefend. DE FINANCIEELE TOESTAND IN OOSTENRIJK. GENÊVE. (V.D.) In het rapport van de financieele commissie van den Volkenbond over den financieelen toestand van Oosten rijk gedurende het eerste kwartaal van 1935 wordt geconstateerd, dat Oostenrgk ondanks de economische crisis in staat is geweest de verbetering, welke het in de laatste 18 maanden heeft ondergaan, te be houden. Het deficit op de staatsbegrooting kon beperkt worden tot 46 millioen tegen 65 millioen verleden jaar. Van de leening groot 175 millioen, welke de volgende week zal worden gegeven, zullen 66 millioen voor openbare werken, de rest voor de consoli datie van de vlottende schuld worden be steed. POLITIEKE ONLUSTEN IN IERLAND. LONDEN. (V. D.) In verband met de politieke onlusten, die gisteren en eergiste ren in Ulster zijn voorgekomen heeft de regeering van Noord-Ierland in het haven gebied van Belfast den staat van beleg af gekondigd. De politie moest gisterochtend opnieuw met gummiknuppels tegen de rust verstoorders optreden. Auto's met gewa pende agenten rijden dag en nacht door de straten van de stad. In verband met het a.s. jubileumbezoek van den hertog van Gloucester zgn de voorzorgsmaatregelen bijzonder verscherpt. Pantserwagens wor den voor het gebruik gereed gehouden. Ook van New-Foundland worden ernstige on lusten gemeld. In de hoofdstad St. Johns kwam het tot botsingen tusschen drie dui zend demonstreerende werkloozen en de politie. De werkloozen wierpen met stee- nen naar de politie en de politie maakte van den gummistok gebruik om de rust en orde te herstellen. Twintig personen, o.w. 6 politie-agenten, werden gewond. De regee- ringsgebouwen worden door gewapende po litie bewaakt. IRAKSCHE OPSTANDELINGEN. LONDEN. (V.D.) Uit Bagdad wordt ge- meldt, dat het tot nog toe onmogelijk was de Iraksche opstandelingen, die Donderdag een - Britseh -gevechtsvliegtuig-hadden- -neer geschoten op te sporen. Het. ond zoek zal verschillende maanden kunnen duren. Vol gens niet nader .bevestigde berichten zou den de opstandelingen .hun plunderingen voortzetten en zouden zij duizenden dwars liggers der door hun gebied loopende spoor lijnen verwijderd hebben. De politie te Irak heeft een uitgebreide campagne tegen de opstandelingen ontworpen. DE EERSTE ZITTING VAN DEN BALKANBOND. BOEKAREST. (V.D.) De eerste zitting van den Balkanbond is gisteravond om zes uur begonnen en heeft tot half tien- ge duurd. Na afloop legde Titoelescoe in tegen woordigheid van Jeftitsj en Roesjki Arras tegenover persvertegenwoordigers de vol gende verklaring af In een volkomen hartelrjken, ja, ik kan wel zeggen liefderijken geest hebben wij onze mee^-'rgen kenbaar gemaakt om het program van onzen arbeid vast te stellen. Ik ben er zeker van dat dit tot nog grooter consolidatie- van onzen bond zal leiden. De resultaten zullen in een slotcommuniqué worden medegedeeld. DE NATIONALE REGEERING IN DE VER. STATEN. WASHINGTON. (V:D.) Het laat 'zich aanzien dat president Roosevelts hoop de nationale herstelwetgeving na 1 Juni a.s. met 2 jaar te kunnen verlengen, niet in ver vulling zal gaan. De democratische fractie heeft besloten een. resolutie te steunen van senator Clark, waarin wordt besloten de herstelwetgeving slechts te verlengen tot 1 April 1936. MARKTBERICHTEN VEILING - MIDDELBURG. 11 Mei 1935. Op de veiling van gisteren deden Mitlo- thians 22 ct., tweede soort 20 ct., derde soort 1114 ct., snijsla 4 ct., spinazie 29 ct., postelein 712ct., moskrul 8 ct., zu ring 24 ct., witlof 16—17 ct., koolrapen 1 ct., uien Sy24 ct., alles per KG. penen S—12 ct., raapstelen y21 ct., prei 4—5 ct., slauien 1—3 ct., selderie i/2iy2 ct, rabar ber 23 ct, radijs 1li/2 ct., ramanas 1 2i/2 ct., alles per bos bloemkool 1—18 ct., kropsla V/2—4 ct., komkommers 12—17 ct., alles pei stuk honing 35 ct. per flacon aardbeien 10—21 ct. per 10 stuks en 3—13 ct. per ons perziken 14—16 ct. per stuk bloemen cacteeën 5 —20 ct., geraniums 12 ct, cenararia 9 ct., begonia 628 ct., vet- plant 20 ct., alles per pot; tulpen 17 ct, seringen 2—16 ct, pioenen 19 ct., narcissen 3—5 ct., lathyrus 5 ct., lelietjes van daler 17 ct., flieren 1—4 ct., anjelieren 37 ct., alles per bos dahlia 8—20 ct, violen 1—7 ct., madelieven 310 ct.} alles p. 10 planten. WISSELKOERSEN Noteering' van heden, 11 Mei 1935, des m 11 uur (niet-officieel) Londen 7.17%—7.18% Berlin 59.'40 59.47% Parijs 9.73%-/ 9.74 Brussel 24.98—25.02 Zwitserland f 47.74— 47.79 New-York 1.47%—7.47%. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 11 Mei, 12 uür. De Beurs nam heden een eenigszins af wachtende houding aan. Blijkbaar wenscht men de verdere ontwikkeling in de Ver. Staten nog aan te zien, terwijl daarna de politieke situatie in Europa een critiek punt zal hebben te omzeilen. De gespannen verhoudingen in het conflict Abessinië Italië hebben Frankrijk aanleiding gegeven zich tot Italië te wenden en hiervan kunnen onaangename verrassingen het gevolg zijn* De handel op de fondsenmarkt was uiter mate stil. Zelfs de toonaangevende papieren konden de belangstelling slechts in geringe mate vastleggen. In Koninklijken ging wei nig om. De koers, die aanvankelijk iets hooger was, liep later weer tot het peil van gisteren terug. De Amerikaansche soorten kwamen hier en daar een kleinigheid hoo ger. Van de Industrieele fondsen golden Phi lips ongeveer 1 lager. Unilevers moesten een kleinigheid van hun koers prijsgeven. Centrale Suiker Mij. bleef óp peil, evenals Aku's. Rubberaandeelen waren weinig ver anderd. Alleen Amsterdam-rubbers móés ten iets van hun noteering afstaan. Tabak ken waren gedrukt, als gevolg van de slechte prijzen, die op de jongste Veilingen konden worden bedongen. Suikerwaarden, bleven op peil. H.V.A,'s schommelden rond om 180. Scheepvaartaandeelen waren góéd prijshoudend. Ned. Scheepvaart Unies kwa men boven 33 De Amerikaansche fond sen lagen vast, alleen U.S. Steels kwamen beneden 20. De Duitsche obligatiemarkt was stil. De koersen ondergingen weinig verandering. De geldmarkt was ruimer» Geld op prolongatie noteerde 3 tot 3Ü STOOMVAARTLIJNEN „Cottica" (thuisr.) 10 Mei van Funchal „Dinteldrjk" (uitr.) 7 Mei v. Punta Arenas „Drechtdijk" (thuisr.) 8 Mei v. Vancouver „Enggano" 9 Mei to Batavia van Nëw- Orieans „Garoet" (uitr.)lö Mei te Antw. „Grootekerk" (uitr.) 10 Mei v. Sjanghai .JohaiL de Witt" (thuisr.) 10 Mei te Suez „Poelaü Bras" (thuisr.) 10 Mei te Genua ^Randfonteïh" (uitr.) 9 Mei van Durban .ÏRoftèrdam" l'Ö Mèi'v. NëW^York li. feottv „Streefkerk" (thuisri) 10 Mei v. Calcutta „Salabahgka"" (thuisr.) 9 Mei te Belawan „Talissee" 10 Mei. van Batavia naar New- York „Zuiderkerk" (thuisr.) 9 Mei te Yokohama Samengesteld door liet Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt, Hoogste barometerstand 777;6 te Aku- reyri. Laagste barometerstand 753.7 te Hapa- randa. Verwachting tot den avond van 12 Mei Zwakke tot matige Noordelijke tot Oóste- lgke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Kans op nachtvorst. Zelfde temperatuur. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevèns samengesteld door het KonMet. Instituut Het gebied van hoogen luchtdruk trók zich geheel naar het Noord-Westen terug en» neemt aldaar weer in beteekënis toe. De hoogste barometerstand wordt thans óp IJsland gevonden, de depressie in de Golf van Biscaye loopt op, een krachtige Oos telijke wind waait over het Kanaal en in Engeland. In Duitschland én in Frankrijk zijn de winden zeer zwak geworden. De depressie in het Noord-Oosten blijft station- nair. Vochtige luchtmassa's worden over Scandinavië naar het Zuid-Oosten gevoerd. Ook over onze omgeving kwam een koude- inval, echter nog van weinig be teekenis. Volgens de vliegtuigwaarneming van Soes- Lerberg bedraagt de dikte der koüdeluclit- massa niet meer dan 500 M. In de Duitsche Middelgebergten en in. de Alpen werd he.t veel warmer. Een temperatuur van nul graden wordt eerst op 3000 M. hoogte ge vonden, terwgl de. atmosfeer nog uiterst droog is. Het is echter te verwachten dat de koude langs de Oastzeekusten geleidelijk in het binnenland zal indringen 'en de v/armte zal terugdrijven.

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 3