1000 500 300 25 Eazaar Doopsgezinde Gemeente 11 MEI EERSTE BLAD No. Ill 73e Jaargang 1935 UilgaveFirma F. VAK DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10 Postrekening E628Ï Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCïENIEUWS in Hotel Oosterhuis POPPENKAST VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f2.50. Voor België, Duitschland en Franki ijk f3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. f3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels fl.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1 —5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1 5 regels f 1.alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van een anderen vinger. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 3 bladen en een Kindercourant. De zomertijd. Wij brengen in herinnering dat de zomer tijd wordt ingevoerd in den nacht van Dins dag 14 op Woensdag 15 Mei. Arie Smit f Het stoffelijk overschot van wijlen den heer Arie Smit zal Dinsdag te elf uur op de begraafplaats te Oud-Kralingen te Rotter dam worden teraardebesteld overeenkom stig zijn wensch zonder bloemen of toe spraken. De Kamer van Koophandel op bezoek. Op uitnoodiging van het bestuur der N.V. Haven van Vlissingen maakten de leden van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwsche Eilanden Vrijdag middag een excursie naar het bedrijf dier N.V., terwijl het bestuur der N.V. „Vlis- mar" had verzocht hieraan een bezoek aan dat bedrijf te verbinden. Allereerst werden de heeren in het direc tiegebouw der N.V. Haven van Vlissingen door den directeur, den heer Van Hall en enkele Commissarissen ontvangen. De president-commissaris, de heer C. A. van Woelderen, sprak een welkomstwoord, waarna de voorzitter der Kamer, de heer C. Boudewijnse, een woord van dank bracht voor de uitnoodiging. Nadat eenige ververschingen waren aan geboden, gaf de heer Van Hal een uiteen zetting van hetgeen in hel eerste jaar van het bestaan der N.V. was verricht en een overzicht van hetgeen te zien zou Worden gegeven, meer in het bijzonder de steenko len- en stookolie bunkerinrichtingen. Nadat eenigen leden nog nadere inlichtingen waren verstekt, werd het kantoorgebouw verla ten en allereerst een bezoek gebracht aan de Oliebunkerinrichting van de Vlismar. Hier was men juist bezig een groote tank boot te lossèn en de olie via het a-Is bunker inrichting dienende schip te pompen in de reeds aanwezige tanks. Vervolgens werd nog een kort bezoek gebracht aan het ko- lenbunkerbedrijf der S. H. V., waarna met een motorboot dier maatschappij een rond vaart door de haven werd gemaakt. Nadat aan de ponton gemeerd was, begaf het ge zelschap zich naar de Vlismar, waar ver schillende commissarissen dier maatschap pij met den directeur, den heer Heldring, aanwezig waren. Deze heeren hadden het gezelschap ook reeds bij de bunkerinrich- ting ontvangen. Na een rondgang over het terrein van de Vlismar, waarbij bleek, dat dit bedrijf zich nog gestadig uitbreidt, werd in de directie kamer de thee aangeboden. Hier werd een woord van dank voor het bezoek gesproken door den president-com missaris, den heer A. Ruijs, waarna de voor zitter der Kamer 'n woord van dank bracht voor de ook daar aan de leden der Kamer betoonde gastvrijheid. Alhambra-Theater. Polenbloed (Anny Ondra). Was de film „Heroes for sale" van een sterk anti-communistische en sterk pro- Rooseveltiaansche strekking, dezelfde on derneming, die haar deed vervaardigen, Warner Bros, ging een stap verder en stelt den bioscoopbezoeker door de film „The Mayor of Heil" in staat een blik te werpen °P de toestanden in Amerikaansche tucht scholen. Met verbazing neemt men kennis var. de omstandigheden, waaronder een ge deelte van de Amerikaansche jeugd leeft fre in deze film behandelde tendenzen doen baar filmische waarde vergeten. Het filmwerk is in drie deelen te verdeè- *ende inzet van de film sleept den toe schouwer in ongewone mate mee. Door het vasthouden aan een uitnemend tempo, be reikte de regie hierin uitnemende dingen. Het is een typisch verschijnsel in vele Ame- nbaansche films, dat de regisseur geduren de het middendeel vaak tekort schiet in tempo. Ook in „Boefjes" is dit het geval. Heel het experiment van het zelfbestuur °P de tuchtschool dreigt In een ietwat sen- tiruenteel-aandoende stemming te verloo- Pen. De finale echter herinnert, wat span- betreft, aan een meesterwerk als •.I am a fugitive from a chain gang". De °pstand der jongens is meesterlijk verfilmd. He virtuozen van de camera lieten geen détail onbelicht. Toch doet zelfs dit slot de ^leiding tot de film niet vergeten. De wij ze, waarop Arthur Byron, een der oudere filmspelers, de rol van den rechter weer geeft, is treffend. En heel het verhoor van de ouders der met mislukking bedreigde kinderen is, ook van filmisch standpunt uit bezien, zoo zuiver opgenomen, met zulk een inzicht in het zuiver plastisch elemént ge daan, dat daardoor reeds dit werk zijn waarde krijgt. Het getuigt van een helderen kijk op de situatie, dat men uit elk der groote groepen, die de Amerikaansche be volking uitmaken, één jongen koos. Dat Frankie Darron als Jimmy Smith en de kleine neger Farissa als Joe de best spe lende jongens zijn, doet niets te kort aan de waarde der overigen uit het met zoo goed resultaat bijeengezocht ensemble. Anny Ondra, het vroolijke blondje met haar ingenue-poppengezichtje en kwajon gensachtige allures draagt in de film „Po lenbloed", gemaakt naar de bekende ope rette en waarin Slavische jongemannen met donker-fonkelende oogen en even breedere jukbeenderen met paarden over de baan iagen, een Poolsche naam, Helena Maringa. Maar zij is er dezelfde Anny Ondra bij ge bleven, vief en levendig, uitgelaten, wan neer zij veine heeft, boos als een kind, als déveine haar treft. Een landgoed gaat zij als huishoudster bestieren en welk een huishoudster is zij De allerdwaaste stre ken broedt zij uit en er komen nog dwa zere verwikkelingen uit voort. Graaf Boli- ka Barensky, die reeds van te voren als haar man is bestemd, wordt dat ook maar voordat het eenmaal zoover is, moet er heel wat water door de Weichsel vloei en. Anny Ondra weet aan dat alles een bui tengewoon amusant tintje te geven, zij valt van de eene intrige in de andere en het zou jammer zijn dit alles hier in den breede te vertellen. Alleraardigst is bijv. Bolika's verrassing, wanneer hij inplaats van de schoone huishoudsterren soort helleveeg" ontmoet, die zich hem allerminst vriende lijk gezind toont. Luxor-theater. Afzwaaien. De geheime opdracht. De vrouw in de nachtclub. Dat een poosje soldaatje spelen geen kwaad kan en van de meeste jongelui ge heel andere menschen maakt, in wie vele goede eigenschappen tot ontwikkeling zijn gekomen, is een feit. Deze film geeft daar een pakkend voorbeeld van in den jongen astronoom dr. Breitner, die aanvankelijk zeer onhandig is en zijn superieuren tot wanhoop brengt, doch allengs, dank zij de goede zorgen van een oppasser, geheel ont dooit, zoodat er na een jaartje dienen ten flinke kerel uit hem is gegroeid. Paul Hör- biger geeft van dit type een uitstekende creatie Fritz Kampers is de gezworen ka meraad, die hem uitstekend terzijde staat en eveneens deze gezellige figuur ten voeten uit teekent. Twee soldatendeugden, lijntrek ken en vrijen, dat ook gaarne in de bioscoop beoefend wordt, weet hij zijn vriend goed bij te brengen, zoodat, als er eenmaal afge zwaaid wordt, twee verbindingen tot stand zijn gekomen, en wel met Claire Rommer en Lucie Engiisch. Een verrukkelijk ge slaagde rolprent met tal van vermakelijke scènes, die den eenen lachstorm na den an deren verwekken. Ook het tweede hoofdnummer verdient de aandacht. John Wayne is nu i.p.v. de cowboy, die licht en recht brengt in een duistere, kromme geschiedenis, een Ameri- kaansch kapitein uit de veertiger jaren, die met zijn paard Duke wederom de bewonde ring opwekt, het pleit voor de bedreigde partij wint en met een lief mèisje gaat schuiven. In deze aan fraaie natuuropnamen rijke film spelen wijders mede Ruth Hall, Francis Ford, Donald Reed enz. Journaal en een pakkende musical met scrappy, completeeren dit hoogst vroolijke programma, dat van Dinsdag af gewijzigd wordt, waarbij dan als hoofdfilm optreedt „De vrouw in de nachtclub" een myste rieuze, spannende rolprent van het speur ders-genre, waarin Adolphe Men jou, Mary Methot e.a. de hoofdpersonen vormen. Bazaar Doopsgezinde Gemeente. Gaarne vestigen wij even de aandacht op den Bazaar, die de Doopsgezinde Gemeente alhier op Vrijdag en Zaterdag 17 en 18 Mei in hotel Oosterhuis hoopt te houden. De tijdsomstandigheden deden tot dit middel besluiten om zoo met gemeenschap pelijke krachten de financieele basis te ver sterken en bijzondere, noodige uitgaven mo gelijk të maken. Hoewel maar klein van aantal hebben de leden en belangstellenden der gemeente een waardevolle verzameling van handwerken a andere voorwerpen bij eengebracht, welke zij hopen dat (mede door de bescheid ;n prijzen) vele koopers zullen mogen vifiden. Ook zjjn er als naar 5 VRIJDAG 17 MEI van 3-5.30 en 7.30-11 uur namidoag ZATERDAG 18 MEI van 3 30-5.30 en 7.30-11 uur nam. TOEGANG VRIJ!! ZATERDAGMIDDAG 18 MEI, 2 UUR Entrée kinderen 10 ct.Volwassenen 20 ct. Uw komst zal ons verheugen gewoonte vele andere attracties en vooral willen wij nog wijzen op de poppenkastver- tooning op Zaterdagmiddag, waarvoor wij verwijzen naar de advertentie in dit blad. De bazaarcommissie hoopt zich in een goed bezoek te mogen verheugen. Het nieuws van den dag in beeld. Foto s in onze Tijdinghal. Enkele opnamen van de Boüw- en Archi tectuur-tentoonstelling, die gisteren door minister Marchant werd geopend. De Amerikaansche gezant opende gisteren te Heemstede de Vijfde en laatste bloemen tentoonstelling „Flora" drie foto's w.o. van den 500.000sten bezoeker. De geheele vloot van de „Ned. Llóyd" is in Russische handen overgegaan de „Molenwater" en „Zwartewater" worden beschilderd met Russische namen. Een taart voor de Ko ningin, ter gelegenheid van Móederdag. Schoolkinderen bezoeken de tentoonstelling „Mooi Nederland" te Amsterdam. Da rn esgolf wedstrijden, te Zandvoort, tusschen Nederland en België. xju nieuw 20 me ter-zeiljacht vaart proéf*. Brandbluschde- monstraties te Rotterdam. Arabische vol bloedmerries arriveeren per Batavierlijn te Rotterdam. Ernstig auto-ongeluk. Gisterenavond 7 uur had op den Singel- weg bij den overgang naar de Bloemenlaan en Paul Krugerstraat een ernstige aanrij ding plaats, die betrekkelijk nog goed is afgeloopen. Vanuit de richting Koningsweg kwam een wielrijder gevolgd door een taxi, waarvan de chauffeur in de veronderstelling was, dat eerstgenoemde zou doorrijden in de richting Badhuisstraat. Juist op het moment, dat de auto passeerde, veranderde de wielrijder van richting om zich langs de vluchtheuvel naar de Paul Krugerstraat te begeven. Hij kwam hierdoor in botsing met den auto, en sloeg tegen de ruit van het portier aan, waardoor hij ernstig aan hoofd en pols werd gewond. Direct werd medische hulp inge roepen en de getroffene met de ziekenauto naar „Bethesda" overgebracht. Niet genoeg" kunnen wielrijders er op ge wézen worden bij verandering van richting dit aan het hun achteroprijdende verkeer kenbaar* te maken, door het vroegtijdig en duidelijk uitsteken van den arm. De politie heeft deze zaak in onderzoek en wordt nagegaan of de regels van den weg wel in acht zijn genomen. Een droevig ongeluk. Op het tractiespoor in de werkplaats der Ned. Spoorwegen alhier heeft gisterenmid dag een ernstig" ongeluk plaats gehad. De locomotiefpoetser J. W. v. N., wonende te Oost- en West-Souburg, is daar beklemd geraakt tusschen twee buffers. De man werd in hoogst ernstigen toestand overgebracht naar het St. Joseph-ziekenhuis, alwaar hij gisterenavond is overleden. De man was 42 jaar oud en laat een vrouw en 3 kinderen achter. MIDDELBURG Gemeenteraads-verkiezing. Voor de gemeenteraads-verkiezing te Middelburg zullen ook lijsten worden inge diend door de Staatkundig Gereformeerden, de Herv. Staatspartij en een vrije lijst. Er zullen vermoedelijk in het gehctl 11 lijsten worden ingezonden. OOST- EN WEST-SOUBURG Damesrijwiel ontvreemd. Tijdens de zanguitvoering op het Oranje plein alhier is Woensdagavond een dames rijwiel vermijt, dat met vele anderen tegen den muur van het oude kerkhof was ge plaatst. Later op den avond is t staande tegen een hek terug gevonden. Wie op zulke drukke avonden zijn fiets onbeheerd ,laat staan, is zelf schuldig wanneer de fiets gestolen wordt* ARNEMUIDEN Gemeenteraadsverkiezing. De- gemeenteraadsverkiezing te Arne- muiden zal plaats hebben op 22 Juni a.s. De kiezerslijst telt 1135 namen. Door de Staatkundig Gereformeerde kies- vereeniging zijn voor de a.s. gemeenteraads verkiezing eandidaat gesteld de heeren 1. J. Janse van Horsen, 2. M. de Ridder Johs. Pzn., 3. Lieven van de Gruiter, 4. Joos Josse JanBzn., 5. Johannes van Belzen, Daniëlzn., 6. Blaas de Ridder Johs.Pzn. BRESKENS Loop der bevolking. Ingekomen:. P. van de Velde en gezin van Melick c.a. naar 2e Zandstraat 33 P. C. Dierx van Hoofdplaat naar W 116 J. M. Ekkenbus van Groede naar Oes terput 9 C. L. de Crook van Biervliet naar Nieuwesluis W. K. Oppeneer van Hulst naar Spuiplein J. de Vos van IJzendijke naar Nieuwesluis W. 51 W. Roeda van Amsterdam naar Dorpsstraat 10A. J. Heusinkveld van Wisch naar Dorpsstr. 115. Vertrokken: E. J. Swerus van Dorpsstraat 28 naar Sluis E. J. J. Rib bons en kinderen van Boulevard 71 naar Terneuzen H. G. Kamerik en echtg. van Molenwater 62 naar Terneuzen S. Simpe laar naar Glacis 1 naar Middelburg J. Ph. H. de Graaf f van Boulevard 26 naar Mid delburg L. A. Swerus van Dorpsstraat 28 naar Vlissingen S. J. Buize van Dorps straat 113 naar Groede. GROEDE Loop der bevolking. Ingekomen: Iz. de Hullu van Nieuwvliet naar St. Bavodijk W 43 M. C. de Hondt van Scherpenisse naar Bleker- sfcraat A 216 Iz. Voogdt van Hoofdplaat naar St. Bavodijk W 101 J. Masclee van Terneuzen naar Kmisdijk O 159 S. J. Buize van Breskens naar Boerenhol O 65 P. de Baere van Biervliet naar Platteweg O 137 P. M. Beun en gezin van Nieuw vliet naar Brouwerijstraat A 245. V e r trokken: J. M. Ekkenbus van Nieuwvlietscheweg W 65 naar Breskens gezin C. Th. de Bruijckere van Zeedijk O 132 naar BiervlietA. D. Lodiers van Rijksweg O 123 naar Kruiningen S. A. Voogdt van Molenstraat A 12 en G. Voogdt van St. Bavodijk W 101 naar Sluis; A. Sijnesael en A. A. Sijnesael van Oude- menne O 196 naar Schoondijke H. C. Hol en gezin van Markt A 1G3 naar Aarden burg. Handelsregister Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). In de week van 29 April6 Mei werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Wijzigingen: N.V. J. G. en J. J. van der Harst's handel in koloniale waren, Middelburg, Groen markt C 87, handel in kruidenierswaren. Uitgetreden directeur A. H. van Verre, Koudekerke. Nieuwe directeuren G. J. Spie- rens en B. I. van Verre. Nieuwe commis saris A. H. van Verre. Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij voor de provincie Zeeland, opgericht 1829, Wal B 41. Uitgetreden commissaris mr. G. F. Baron thoe Schwartzenberg en Hohen- lansberg. Nieuwe adj.-directeur jar. Tj. A. J. W. Schorer. Technisch Bureau Wolders, Lange Delft H 18, technisch installatie-bureau en handel in electrische artikelen en radio. Uitgetre den eigenaar G. Bek. Zaak omgezet in een vennootschap onder firma. Handelsnaam gewijzigd in Electro- en Radiotechnisch Bureau Gebr. Kunst, voorheen Wolders. Vennooten J. A. Kunst, L. M. Kunst (H.V.j en C. A. Kunst. Rijkspostspaarbank. Opgave over de maand April 1935 Vlissingen: ingelegd 42.291.34 terugbetaald - 75.735.31 minder ingelegd 33.443.97 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 19. Middelburg: ingelegd 63.243.993 terugbetaald - 71.278.29 minder ingelegd 8.034.36 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes oedroeg 29. O o s t-S o u b u r g ingelegd 8072.60 terugbetaald - 9228.51 aaiader ingelegd l 1155.91 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 6. Koudekerke: ingelegd 2767.07 terugbetaald - 4598.50 minder ingelegd 1831.43 Breskens: ingelegd 8360.66 terugbetaald - 10902.47 minder ingelegd 2541.81 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 11, Groede: ingelegd 3214.50 terugbetaald - 5785.37 minder ingelegd 2570.87 Schoondijke: ingelegd 3451.90 terugbetaald - 7214.95 minder ingelegd 3763.05 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 1. Oostburg: ingelegd 25.076.7S terugbetaald - 15.101.05 meer ingelegd 9.975.73 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 8. IJ z e n d ij k eingelegd 16.898.50 terugbetaald - 13.782.24 meer ingelegd - 3.116.26 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 7. KERK- EN SCH00LNIEUWS Particuliere Synode van Zeeland der Gereformeerde Kerken. In, verband met de gemeenteraadsverkie zingen op Woensdag 19 Juni, zal de verga dering van de Particuliere Synode der Ge reformeerde Kerken in Zeeland worden uit gesteld tot Donderdag 20 Juni a.s. De K.P.M.-cursus aan de De Ruyterschool. Tot de 1ste klasse van den cursus voor rekening van de K.P.M. aan de „De Ruyter school" alhier, werden de volgende leerlin gen toegelaten G. J. Abbink, D. Berends, L. Bosch, P. Brorigers, K. van Dijk, J. Essenstam, A. Halkers, J. Hommes, G. Jansen, J. B. Jens, B. D. JouStra, J. B. Kannegieter, J. A. Kats, L. Krijgsman, W. H. Mostert, H. Muilwijk, J. van O verveld, J. van Schaik, H. Spruijt, F. Timmerman, K. Versluijs, C. v. d. Weg, Examens. Te 's-Gravenhage slaagde voor het exa men voor opzichter bij den Rijkswaterstaat de heer C. Willeboordse Jr. te Middelburg. MARINE EN LEGER Brievenmalen voor Hr. Ms. onderzeebooten O 15 en O 13. Tijdens het verblijf te Brussel van Hr. Ms. onderzeebooten O 15 en O 13 zullen aan de opvarenden brievenmalen worden verzonden op 15, 16, 17 en IS Mei met den trein van 19.15 van Amsterdam en op 16, 17, 18 en 20 Mei met den trein van 10.04 van Amsterdam naar Esschen. De aandacht wordt er op gevestigd dat de correspondentie, om in deze brievenma len te worden opgenomen, volledig gefran keerd moet zijn en voorzien van twee elkaar snijdende lijnon over het geheele adres. LUCHTVAART Het nieuwe materieel voor Imperial Airways. Imperial Airways spreken officieel tegen dat zij offertes gevraagd uouden hebben voor toestellen van 12 passagiers, die 320 km. moeten halen. Het bericht was van de „Daily Express". Wij hebben het kort geciteerd. Welke vliegtuigen de maatschappij dan wel kiezen zal voor haar groote vlootver- nieuwing van 1937 blijft dus nog een ge heim. Een watervliegtuig gevallen. Een torpedo-watervliegtuig, dat bezig was op het water neer te komen, maakte een scherpe bocht onder den wind en kwam toen plotseling loodrecht ten val. Het vlieg tuig sloeg te pletter op een der oorlogs schepen. Drie der inzittende vliegers werden ge dood, een gewond,

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 1