r r j' NOOTJES SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS /At G/GAUf=N..< MAAQ....T DE IN DE PIJP. In de sigaren-Industrie is geen overeen stemming bereikt tusschen werkgevers en wei"knemers. Ook de katholieke arbeiders hebben het voorstel van den rijksbemidde laar afgewezen. De kans is zeer groot dat op 15 April de staking ingaat. De Haagsche electrische tram heeft in Maart 3.828.871 passagiers vervoerd tegen over 3.742.419 in Maart 1934. De ontvang sten zyn evenwel met ongeveer 70.000 ver minderd, zoodat de tariefsverlaging een groot verlies heeft opgeleverd. Van de 2003 kiezers in de gemeente Heemskerk dragen niet minder dan 110 den naam „Beentjes". De onderhandelingen, gevoerd tusschen sovjet-Rusland en de Nederlandsche werf Bodewes te Martenshoek, over den verkoop van twee sleepbooten, van resp. 450 en 550 P K., hebben een gunstig verloop gehad. Het contract werd geteekend. De haven van Blankenberghe hlijkt meer en meer te verzanden. Bij een ontploffing in een fabriek te Bom bay werden zestien arbeiders gedood, ter wijl vele personen lichte en zware wonden opliepen. 9 De bladen te Leningrad berichten, dat ernstige fraude heeft plaats gehad by de staatsbedrijven, welke reeds een bedrag van 2 millioen roebel hebben bereikt. Een aan tal schuldigen is gearresteerd. In verschillende deelen van Europa heb ben Zaterdag zware onweersbuien ge woed, gepaard gaande met hagelslag. Van ongelukken door het noodweer ver oorzaakt, vinden wij geen melding gemaakt. Plaatsingen bij de marine. Bij beschikking van den minister van defensie zijn de volgende plaatsingen gelast: Met 10 April de officier van administra tie der le klasse L. van Houte bp het vlieg kamp „de Kooy" met 12 April 1935 de luitenant ter zee 'der le klasse^J. G. A. Veerman a/b Hr. Ms. ..Hertog Hendrik" de officier van admini stratie der 2e klasse K. J. Vigeleyn Nikiju- luw a'b Hr. Ms. „Gelderland" met 13 April 1935 de officier van admi nistratie der 2e klasse C. A. de Poorter a./b Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingen met 15 April 1935 de luitenant ter zee der le klasse F. H. Vermeulen bij de mari nekazerne te Amsterdam de luitenant ter zee der 2e klasse D. Gestel a/b Hr. Ms. „Hertog Hendrik" de luitenant ter zee der 2e klasse B. Kessing a/b Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord met 16 April 1935 de luitenant ter zee der le klasse S. A. L'Hon oré Naber a/b Hr. Ms. „Kortenaer" de luitenant ter zee der le klasse A. J. E. Bik a/b Hr. Ms. „Van Ghent" met 23 April 1935 de officier van ge zondheid der le klasse J. C. van Heusden bij het marinehospitaal te Willemsoord met 29 April 1935 de luitenant ter zee der le klasse A. S. Pinke a/b Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord de officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse N. H. Gons a/b H^i Ms. „Gelderland" de officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse F. H. Kohier bij den onderzee dienst te Willemsoord met 1 Mei 1935 de luitenant ter zee der le klasse J. van der Feer belast met het bevel over het vliegkamp „de Mok" de lui tenant ter zee der le klasse J. van Leeuwen belast met het bevel over Hr. Ms. „Korte naer" de luitenant ter zee der le klasse J. Houtsmuller belast met het bevel over Hr. Ms. „Van Ghent" de officier van den ma rinestoomvaartdienst der le klasse S. G. Barendregt a/b Hr. Ms. „Gelderland" met 6 Mei 1935 de kapitein-luitenant ter zee C. J. baron van Asbeck te Willemsoord; de luitenant ter zee der le klasse J. Becke- i ing Vinckers bij den onderzeedienst te Wil lemsoord met 10 Mei 1935 de luitenant ter zee der 2e klasse W. H. R. Krauss a/b opnemings vaartuig „Hydrograaf" de luitenant ter zee der 2e klasse A. van Miert a/b Hr. Ms. „Nautilus" met 14 Mei 1935 de luitenant der zee le klasse T. F. Walma van der Molen a/b Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. De officier van gezondheid 2e klasse der zeemacht E. W. Creyghton, onlangs met Hr. Ms. torpedobootjaer „Kortenaer" uit Oost- Indië in Nederland teruggekeerd, is ge plaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. Opgave van overgeplaatste onderofficie ren der marine Bootsman S. Brockbernd, van O.Z.D. naar „Schorpioen" bootsman W. A. Knip, van Wachtschip Willemsoord naar Kazerne Am sterdam bootsman B. J. C. Wagemans, van Wachtschip Willemsoord naar O.Z.D. ser geant-konstabel J. Wassenaar van Wacht schip Willemsoord naar „Gelderland" ma- joor-geschutmeester J. J. Willemsen van Wachtschip Willemsoord naar Geschutma- kerrj bootsman C. Bimmel, van Kazerne Willemsoord naar O.Z.D. bootsman G. L. Kroese, van Wachtschip Willemsoord naar Wachtschip Vlissingen sergeant-schrijver D. B. Gaykema, korporaal-schrijver A. P. J. Heidweilier, matrozen 2e klasse J. Zoete- man en J. Goedknegt, aangewezen om, be houdens geneeskundige geschiktbevinding, in de maand Mei 1935 naar Oost-Indië te worden uitgezonden, VOETBAL: Om het landskampioenschap. VelocitasAjax 01 Go-Ahead—D.W.S. 1—0 Afdeeling IV. le klasse. B.V.V.Longa 2—2 2e klasse A. T.S.C.D.O.S.K.O. 2—4 Promotie-competitie 2e klasse RoermondMiddelburg 00. Voor dezen wedstrijd bestond, ondanks het slechte weer, groote belangstelling. Voor den aanvang bood Middelburg Roer mond bloemen aan. Aanvankelijk was het een gelijk opgaanden strijd, doch daarna werd Roermond sterker. De geboden kansen werden echter door de R.F.C.-voorhoede ge mist. Ook na de rust was Roermond in den aanval. Even dachten wij Pijpers te zien scoren, doch zijn schot ging juist over. De Middelburgsche rechtshalf Ploegaert onder scheidde zich in deze periode, door eenige malen op fraaie wijze te redden. Nog wer den er verschillende aanvallen op Middel- burg's doel ondernomen en eenige gevaar lijke schoten gelost, doch doelman Vijge boom stond op zijn post, zoodat in den stand geen wijziging kwam. HOCKEY: NederlandEngeland 12 In het Olympisch Stadion te Amsterdam is Zaterdag de hockey wedstrijd Nederland- Engeland gespeeld, waarbij de Oranjehem den een zeer eervolle 12 nederlaag hebben Bij de rust was de stand 10 voor Enge land. Het Engelsche team was een der sterkste van Engeland en daarom is de kleine neder laag voor onze ploeg des te eervoller. LUCHTVAART Het binnenlandsche luchtverkeer in Engeland. In een paar jaar tijds is Engeland over dekt geworden met een net van binnenlaad- sche lijnen, die niet geëxploiteerd worden door de Imperial Airways, maar door klei ne maatschappijen, waaronder er zijn, c".e steunen op de spoorwegen. Nu weer is een nieuwe maatschappij op gericht, de United Airways Ltd. Deze zal de luchthaven Blackpool exploiteeren en gelijktijdig een reeks diensten onderhouden tusschen de voornaamste verkeerspunten in Engeland. De maatschappij zal een specialen dienst tusschen Londen en Blackpool openen en ook een van Londen naar het eiland Mann. De maatschappij maakt deel uit van het zelfde concern als de Northern Scottish Air ways Ltd., die een dagelijkschen dienst van Glasgow naar de Westkust van Schotland en het eiland Mann onderhoudt. Tot het zelfde concern behoort eveneens de Spartan Airlines. DE CONFERENTIE TE STRESA. Het is nog niet uitgemaakt of MacDonald naar Stresa zal gaan, maar indien hy gaat, schrijft de diplomatieke medewerker van de „Observer", zal Flandin eveneens gaan en zal de by eenkomst van Stresa een con ferentie worden van de eerste ministers, even goed als van de ministers van buiten- landsche zaken. Dezelfde correspondent schrijft, dat de Engelsche regeering Maandag niets minder moet besluiten dan of de eerstvolgende stap in Europa een poging zal zijn om te komen tot een algemeen systeem, waarbij Enger land deel zal nemen aan de sanctiemaatre gelen op eenzelfden voet als bij de interna tionale troepenmacht in het Saargebied, dan wel of Europa overgelaten zal worden aan zijn eigen hulpmiddelen van regionale ver dragen, verbonden of combinaties. In beide alternatieven zal de vraag onder de oogen moeten worden gezien of isolement in wer kelijkheid een uitvoerbare Britsche poli tiek is. In zijn Zondagsartikel zegt Garvin, dat isolement voor Engeland op zelfmoord zou neerkomen, evenzeer als het opgeven van zelfverdediging. Anderzijds schrijft de „Sunday Times", dat er geen sprake kan zijn, dat Engeland zich aan zou sluiten bij een continentale alliantie. Alle verplichtingen, die het aan gaat, moeten strikt beperkt zijn. Alle bemid delaar kan Engeland nog steeds zijn rol spelen in het verontruste Europa. DE VERKIEZINGEN IN DANTZIG. De uitslag van de verkiezingen voor den Volksdag is als volgt Uitslag van 1933 139.200 109.029 37.530 37.882 6.880 14.566 30.059 31.336 9.760 13.596 8.100 6.743 750 De nationaal-socialisten hebben dus niet de vereischte 2/3 behaald, waarop zij vast hadden gerekend. N.S.D.A.P. Soc. Democraten Communisten Centrum Nat. Front Polen Lijst Pietsch DE DUITSCHE BEWAPENING. Volgens de „Sunday Chronicle" zijn de Duitschers bezig de laatste hand te leggen aan vijf verschrikkelijke wapenen n.l. eer stens een kogel„Halgar Ultra" die een pantser yan 180 c.M. dikte kan .doorboren, en waarvan er 480.000 per dag kunnen worden gemaakt. Ten tweede een kanon, bevattende 5 ro- teerende wapens, waarmede 5000 projectie len per minuut kunnen worden afgeschoten. Hiervan worden er op het oogenblik 2000 vervaardigd. Ten derde Een stratospherische vuurpijl, waarmede explosieve gassen kunnen wor den geworpen tot op een afstand van 320 kilometer. Ten vierde Een z.g. „Z-straal", waarvan het geheim angstvallig wordt bewaard, en waarmede vliegtuigen kunnen worden ver nield, ja zelfs blindeeringen verpoederd worden. Ten vijfde Een mitrailleur „Strange", die slechts 10 K.G. weegt en 600 schoten per minuut lost. Ook zou een zware mitrail leuse zijn vervaardigd, die 1400 schoten per minuut lost. DE BERLIJNSCHE GEHEIMDOENERIJ. Men schrijft uit Berlijn Voor wien het nog niet mocht weten we beleven bewogen tijden tegenwoordig. En we zouden er aan kunnen toevoegen Duitschland staat weer eens in het centrum van deze bewogenheid. Men zal van mij Nederlander die nu al bijna twintig jaren in de Duitsche hoofdstad als journalist werkzaam is en steeds bereid is geweest, met streng volgehouden objecti viteit het Duitsche volk, waarin hij tallooze vrienden gewonnen heeft, onder zeer ver schillende omstandigheden steeds recht te doen wedervaren wel willen aannemen, dat het tegenwoordig nogal wat zelf beheer- sching vereischt, van Duitschland uit alleen de waarheid te dienen en het eigen volk eerlijk voor te lichten. Want Duitschland zelf maakt het den vreemden berichtgever uiterst moeilijk Om een enkel voorbeeld te noemen op een der gewichtigste oogenblikken in de in ternationale politiek, terwijl aller oogen op Duitschland gevestigd zijn, komen twee Engelsche ministers naar Berlijn om met Adolf Hittler van gedachten te wisselen en informaties in te winnen. Het gaat daarbij om groote Europeesche belangen, ja het is niet overdreven als wij zeggen het gaat daarbij om de vraag of ons werelddeel in naaste toekomst den vrede geconsolideerd zal zien of naar een nieuwen bloedigen en onzinnigen oorlog toestuurt. Berlijn heeft tegenwoordig niet minder dan vier officieele bureaux, die de opdracht hebben, contact met de buitenlandsche pers te onderhouden. Te weten de aloude pers- af deeling van het departement van buiten landsche zaken, de afdeeling buitenlandsche pers van het ministerie voor propaganda en volksvoorlichting, de afdeeling buitenland sche pers van het „Aussenpolitische Amt" van rijksleider Alfred Rosenberg, en het bu reau voor de buitenlandsche persafdeeling der Hitlerbeweging onder leiding van. dr. Hanfstangl. Men zou nu meenen, dat het de Duitsche regeering met zulke kostbare perscentrales niet moeilijk behoorde te zijn, in zulke kri tieke dagen de vreemde volken tot op ze kere hoogte te verrassen met juiste infor maties over het Duitsche standpunt, al thans er voor te zorgen, dat tallooze on juiste berichten en gevaarlijke onzin, die door onveran twoord el ij k e buitenlandsche berichtgevers waarschijnlijk zouden worden uitgestrooid, zoo goed mogelijk verhinderd zou worden door het verstrekken van authentieke inlichtingen Maar wat ge schiedde? Er geschiedde niets, of zoo goed als niets. De „perschef der rijksregeering" staatssecretaris Funk bleef al deze dagen even onzichtbaar als' zijn minister dr. Josef Goebbels. Zijn persbureau beriep geen enkele conferentie, ofschoon zeker 40 of 50 bekende journalisten uit het buitenland den staf van ongeveer 150 in Berlijn wonende nog was komen versterken. Het persbureau Rosenberg, dat zich anders door interes sante voordrachtavonden zoo verdienstelijk pleegt te maken, speelde verstoppertje. Het bureau Hanfstangl heeft zich zoozeer op den achtergrond gehouden, dat men de hee- rën pas na het bezoek der Engelschen onder weliswaar zeer gezellige omstandigheden begroeten kon, maar reeds te laat om nog van hun eventueele politieke activiteit ge bruik te kunnen maken. En het de laatste jaren door de andere drie centrales volko men op den achtergrond gedrongen persbu reau van buitenlandsche zaken verstrekte weliswaar povere inlichtingen, maar slechts aan een tien- of twaalftal persoonlijke vriendjes uit het groote journalistenleger met negatie van alle rnderen. Terwijl het bureau van den rijkskanselier zelf blijkbaar alleen maar inlichtingen verstrekt aan den berichtgever van de Londensche „Daily Mail", sinds het blad zich bereid verklaard heeft, fascistische stroomingen in Engeland te ondersteunen en zijn correspondent in Berlijn, Ward Price zich het persoonlijk vertrouwen van Hitier veroverd schijnt te hebben. En desondanks is men er in Berlijnsche regeeringskiïngen verbitterd over, dat ook ditmaal weer zoo weinig objectiefs in de buitenlandsche pers over uc actueele situ atie verschenen is EEN FRANSCH MEMORANDUM AAN DEN VOLKENBOND. Dinsdag zal de Fransche regeering de laatste hand leggen aan het memorandum dat bij den Volkenbond zal worden inge diend en de desbetreffende ontwerp-reso- lutie. Het memorandum bestaat uit 10 getypte vellen, waarin het protest van 20 Maart na der wordt uitgewerkt en gewezen wordt op het feit, dat Duitschland zyn beslissing nam na de verklaring van Londen van 3 Febru ari, welke ingegeven was door het verlan gen dat 't den wettel ij ken weg weder zou be treden en juist aan den vooravond van sir John Simon's bezoek cn dat Duitschland dus verantwoordelijk is voor den ontstanen toestand. Het memorandum vraagt de moreele ver oordeeling van het eenzijdig optreden van Duitschland in strijd met de verdragen. In den ministerraad zullen waarschijnlijk wel wijzigingen in het document worden aangebracht, opdat het in Stresa zal kun nen dienen als onderwerp voor een gemeen schappelijke verklaring der drie mogend heden. Men meent te weten, dat Laval 23 April r.aar Moskou zal gaan en daar 3 dagen zal vertoeven, alvorens naar Warschau te ver trekken. AMERIKA. WAPENT ZICH. Zaterdag werd de achttiende verjaardag herdacht van het feit, dat de Vereenigde Staten den wereldoorlog zijn ingegaan. Een nieuwe wet is in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Krachtens deze wet kan de regeering der Ver. Staten in tijd van oorlog beschikken over de financieele en materieele hulpbronnen des lands, terwijl daarenbeften de leeftijdsgrens van dienst plichtigen is verhoogd. In het vervolg zul len dienstplichtig zijn personen tusschen 21 en 45 jaar, d.w.z. dat de Ver. Staten in tijd van oorlog over 23 millioen man zullen kunnen beschikken. Uit Miami wordt gemeld, dat president Roosevelt Zaterdag opnieuw in krachtige taal zijn bestuurspolitiek op het gebied der nationale verdediging heeft bevestigd. In 'n schrijven aan schout-bij-nacht Reginald Belknap verklaarde de presidentde bevor dering van de welvaart en de veiligheid der natie hangt af van den patriottischen steun der burgers, zoomede van de traditioneele loyaliteit der gewapende macht. Auto tegen een boom vernield. Gistermorgen om tien uur is op den rijksweg NijmegenVenlo te Wellerlooi onder Bergen, een gesloten per sonenauto op de tramrails komen te slippen en tegen een boom gereden. De wagen werd geheel vernield. In de auto zaten vier per sonen, waarvan drie ernstig zijn gewond. De slachtoffers zijn pastoor J. F. M. Schiphorst, kerkmeester F. Kuiper, beiden van de St. Bonifacius Parochie aan het Kastanjeplein te Amsterdam en mej. Busch, eveneens uit Amsterdam. De vierde inzittende, de heer A. Nooy, eveneens kerk meester van genoemde parochie, bleef on gedeerd. Het gezelschap was op weg naar Wies- baden, waar de vader van mej. Busch, de bekende medicus dr. P. W. C. Busch, on derdirecteur van het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam, momenteel wordt verpleegd. Dokter Tielen te Arcen, bijgestaan door de plaatselijke hulppost van het Roode Kruis, heeft de eerste hulp verleend. Per ziekenauto zijn de slachtoffers naar het St. Jozef Ziekenhuis te Venlo overgebracht. Na de botsing tegen den boom is de wa gen gekanteld. De pastoor werd op den weg geslingerd. Hij werd opgenomen met een ribbenfractuur en vermoedelijk heeft hij een long gescheurd. Mej. Busch had een ernstige hoofdwonde bekomen. Zij verkeer de in bewusteloozen toestand. De heer Kui per, die den wagen bestuurde, had een wonde boven het oog. De toestand van de gewonden, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, was Zondagmiddag redelijk wel. Een jeugdige oplichter. De gemeentepolitie te Winschoten heeft Vrijdag den 15-jarigen loopjongen W. H., aangehouden, die tal van oplichterijen op zijn geweten heeft. De jongen, die na zijn schooltijd reeds bij vijftien patroons werk zaam is geweest, kocht meermalen buiten medeweten van zijn laatsten werkgever op zijn naam, doozen sigaretten en wist ook bij enkele firma's wisselgeld voor zijn patroon los te krijgen dat dan later wel terugbe taald zou worden. Wegens deze ongeoorloof de manipulaties kreeg de jongen Maandag jl. zijn ontslag. Vrees om zyn ouders het zooveelste ontslag te moeten meedeelen, deed hem de ouderlijke woning verlaten. Toen hij Vrijdag nog niet terug was ge keerd, verzocht de commissaris van politie te Winschoten per radio zijn opsporing, doch nog denzelfden dag keerde de jongen, die al dien tijd bij familie in Zuidbroek was geweest, uit eigen beweging terug. Hij werd onmiddellijk door de politie aangehouden, die proces-verbaal tegen hem heeft opge maakt. Het smokkelschlp te Rotterdam. Vrijdagmiddag is in de Rotterdamsche haven aangekomen de trawler „Hoop II IJm. 40" het geheimzin nige smokkelschlp waarover den laatsten tijd reeds een en ander werd gemeld. Zoo als men weet was het schip te Dover aan gekomen. Het had een groote lading spiri tus aan boord. De eigenaar van het schip de heer E. de Groot te IJmuiden is zijn schip uit Dover gaan terughalen. Toen het schip Vrijdag middag te Rotterdam aankwam is het on der geleide van de rivierpolitie en de douane naar de entrepothaven gebracht, waar de lading spiritus, waarvan men den eigenaar niet kent, zal worden gelost. In een kort onderhoud, dat men met den heer De Groot had, vertelde deze, dat hy bet schip op 4 October voor maanden had verhuurd aan mannen, die er mee zouden gaan visschen. Nadien heeft hy maanden lang niets meer van het schip gehoord, tot dat geruchten en berichten mededeelden, dat het schip een smokkelschip was gewor den met een lading spiritus aan boord. Ko- lengebrek heeft de smokkelaar genoodzaakt Dover binnen te vallen. Toen heeft de eige naar ervoor gezorgd, dat het schip werd Doime Egberts Edite fnesdie rieeren - Saai Saai-Tabak. Nederlands geurigste pyptabaki vastgehouden. Waar hij het schip vopr drie maanden had verhuurd is het dus thans drie maanden te lang weggebleven. Van de smokkelaars-bemanning waren in Dover nog maar vier personen aan boord. De heer De Groot heeft met een eigen bemanning het schip teruggebracht. De vier leden van de smokkelaarsbemanning zijn mee terug gekomen. Zij zullen door de douane ver hoord worden. Vermoedelijk zal het schip wanneer de lading smokkelwaar, die door de smok kelaars dus in de steek gelaten is en zoo doende in handen van de douane is geval len, te Rotterdam gelost is aan den eige naar worden teruggeven. Een groote verduiste ring. De politie te Oud-Beijerland heeft aangehouden iemand uit Barendracht, die voor inwoners van den Hoekschen Waard, vooral voor landbouwers, belas- tingopgaven invulde. Hij hield tevens voor deze menschen de boekhouding bij. Op deze wijze kreeg hij natuurlijk kennis van de geldzaken van al deze lieden. Daar hy ver trouwen genoot bij zijn cliënten gaven zij hem vaak geld om te beleggen ook ver trouwden zij hem wel geldswaardige papie ren toe. Dit vertrouwen is leelijk beschaamd geworden, want het blijkt nu, dat de boek houder ten nadeele van iemand uit Oud- Berjerland een bedrag van 100.000 heeft verduisterd. Hoewel het onderzoek, dat geleid is door den burgemeester van Oud-Beijerland, den heer De Vries Broekman, nog niet is ge ëindigd, zoo is reeds gebleken, dat de aan gehouden ten nadeele van tezamen acht personen, bijna allemaal boeren uit den Hoekschen Waard, geld heeft verduisterd, tot een gezamenlijk bedrag van 150.000. De boekhouder is gearresteerd en overgebracht naar het huis van bewaring te Rotterdam. Daar by voor vele personen, die in ver schillende plaatsen in den Hoekschen Waard wonen, boeken bijhield, acht men het niet uitgesloten dat er nog meer aan den dag zal komen dan tot nu toe ge bleken is. Verkeersongelukken.— Op den Oostsingel te Delft is Zaterdag middag een handwagen, bestuurd door den werkman W. van Vliet, wonende Harmen Kokslaan, en diens 13-jarigen zoon, aange reden door een vrachtauto, waarvan de be stuurder plotseling moest stoppen. De hand wagen werd in het Provinciaal Kanaal ge slingerd. Van Vliet en diens zoon werden door de vrachtauto gegrepen de knaap is daarbij bekneld geraakt tusschen den wagen en het transformatorhuisje nabij de brug over de Twee Molentjesvaart. De o p 1 i c h t - n g s z a a k to Groningen. In verband met het bericht betreffende de groote oplichtings zaak ten nadeele van verzekeringsmaat schappijen te Groningen, wordt ons van po litiezijde nog het volgende medegedeeld. Inderdaad is de justitie een belangrijke oplichtingszaak op het spoor gekomen. Op haar last werd ongeveer drie weken ge leden gearresteerd zekere J. B. te Gro ningen wonend, die als de hoofddader kan worden beschouwd. By het voortgezette on derzoek kwamen vele gevallen aan het licht, waarbij bleek dat vele verzekeringsmaat schappijen waren beetgenomen. Deze ge vallen speelden zich niet alleen in Gronin gen doch ook in Overijssel af en vooral in de omstreken van Groningen. In verband daarmee is dezer dagen te Groningen aan gehouden de 35-jarige F. S., die verdacht wordt van medeplichtigheid. Beiden zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Ongeluk bij een auto- we d s t r ij d. Tijdens de autorennen, de bergwedstrijden van Chateau Thierry reed een auto, t ctuurd door den Italiaan Cattanco, op de toeschouwers in. Twee per sonen werden gedood, tien ernstig en tien minder zwaar gewond. De autobestuurder bleef ongedeerd. Verscheidene gewonden zijn er zoo ernstig aan toe, dat voor hun leven wordt gevreesd. Kort voor het einde der autorennen had nog een ongeluk plaats, dat groote ontstel tenis veroorzaakte, maar gelukkig afliep. Een auto reed tegen een boom en vloog in 5 brand. Persoonlijke ongelukken hadden daarbij echter niet glaats. gres Yori echo beha het 1 dere zijde de a goed M wek bare lijne: een jong laats Hi mog de e< T aan V- u lü 's- man dere tater naar weril der daga den i const kom< zijn i ande botsi een 1 het t men dat had. danig gere( aanri danig kwaï groot gewe f tan <j gen. vleug baar. toe, wees moto mach zóne dit o ramp Er z gewe heeft IJsaf nog lucht groot werk K-L.ï aal o deski deeln nauv de 0] ysafz deze elkaa mees I en d; vens alleei wicb profi lende gesla

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 2