INGEZONDEN STUKKEN Het nieuwe Duitsche leger. BUITENLAND GEMENGD NIEUWS komen op haar voordeeligst uit als ze de ruimte hebben. De ongeëvenaarde koren bloem (Centaurea Cyana) is uitstekend geschikt voor hen, die groote borders te beplanten hebbenze komen ook voor iii rose en wit, doch de donker blauwe zijn en blijven de mooiste. Ganra Lindheijmeri is al een zeer ongewone plantzij draagt lange pluimen van roodachtig-witte bloemen op een stam van Meter. Delphinium Ajacis met haar prachtige, nobele blauwe bloemén is mede een der beste zaaibloemen, als snijbloemen ongeëvenaard. Ze begint in Juni te bloeien en gaat door tot de vorst er een eind aan maakt. Delphinium Consolida lijkt veel op eerstgenoemde en is even goed de "bloemen zijn iets grooter dan van D. Ajacis, gevuld, en komen in tal van kleurschakee- ringen voor. Spitten. Wanneer de grond door vele regens dicht geslagen en geheel met water verzadigd is, kan de lucht niet in voldoende mate doordringen. Scheikundige omzettin gen der voedingsstoffen zullen uiterst lang zaam plaats hebben, zoodat de planten slechts een zeer beperkte hoeveelheid zul len kunnen opnemen. Bovendien belet de groote hoeveelheid water een voldoende verwarming van den bodem, zonder welke de scheikundige omzettingen ook weer on voldoende plaats hebben, en de wortels slechts gebrekkig kunnen functionneeren. De oorzaak hiervan is, dat water een veel grootere warmte noodig heeft om bijvoor beeld 1 graad in temperatuur te stijgen, dan een even groote hoeveelheid droge aarde. Hoe vochtiger dus de grond is, hoe langzamer hij verwarmt. Om nu dit gebrek van den tuingrond te voorkomen of te verminderen, is het noo dig te spitten, zoodra droog weer dit maar eenigszins toelaat. Vooral is dit noodig voor die deelen van den tuin, waarop nog laat in het najaar wintergroenten, als andijvie, boerenkool, prei, enz. hebben ge staan. Want deze zullen meestal wel geen beurt meer gekregen hebben. Alleen wan neer de gTond nog heel nat is, mag hij nog niet gespit worden, omdat de structuur daardoor sterk zou achteruitgaan. Bij het spitten lette men er op, dat men dit op vochtige gronden moet doen met open voor. De grond komt daardoor dus op ruggetjes te liggen. Dit zal het opdrogen zeer bevor deren. Het is toch algemeen bekend, dat de verdamping vermeerdert naarmate de op pervlakte grooter is. Bovendien kan de lucht er beter op inwerken, en indien we dezen winter nog vorst krijgen, kan deze zijn gunstigen invloed des te beter op den gespitten grond uitoefenen. Tegelijkertijd kan men stalmest, compost en verschil lende kunstmeststoffen onderbrengen op de wijze, zooals we dit vroeger hebben aange geven. Voor de keukenWie niet van den wrangen smaak van het looizuur in de thee houdt, doet er wat melk bijde in de melk aanwezige caseine bindt het looizuur en neemt er den smaak van weg. De in den handel zijnde z.g. „Gezondheidsthee" ver dient volgens dr. Van Raalte in „Voeding en Hygiëne" volstrekt niet dien naam. Wel is het looizuurgehalte minder, maar ver schilt toch niet beteekenend van dat van vele soorten gewone thee. RECHTSZAKEN De Mijdrechtsche millioenenzaak. Een interessante strafprocedure is, naar bekend, in 1933, gevoerd voor de rechtbank te Utrecht en daarna in hooger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam. Zooals alge meen werd aangenomen, had deze zaak haar eindpunt bereikt, toen de Hooge Raad het cassatieberoep verwierp. Het betreft hier de millioenen, nagelaten door de weduwe Van WieringenVan Soest, op welke erfenis aanspraak werd en wordt gemaakt door een ver familielid, den Mrjdrechtschen kweeker J.B. Haar nalatenschap, voor een groot ge deelte bestaande uit vaste goederen, lande rijen en boerderijen, gelegen te Mijdrecht, Wilms en Zevenhoven, besomde meer dan twee en een half millioen gulden. De kweeker kwam voor den dag met pa pieren, waaruit zou moeten blijken, dat hü bij beschikking van de erflaatster $?©ch.t had op het vruchtgebruik van al haar «mroerende goederen. Het stuk was met den naam van mevr. Van Wieringen ondertee kend, waarin zij verklaarde uit hoofde van een arbeidsovereenkomst aan B. schuldig te zijn een som van ruim vierhonderd dui zend gulden. Dit stuk droeg denzelfden datum en was eveneens geregistreerd. De valschheid van deze beide acten werd reeds voor het overlijden van mevrouw Van Soest vermoed. Voor de rechtbank te Utrecht hield verd. zijn onschuld en zijn recht op de erfenis hardnekkig ^ol. Hij werd echter veroordeeld wegens het voortgezet misdrijf van gebruik maken van valsche stukken tot een gevan genisstraf van twee en een half jaar met aftrek van voorarrest. Nog minder goed verging het hem voor het gerechtshof te Amsterdam, dat hem tot vier jaar veroordeelde, zonder dat de voorloopige hechtenis in mindering werd gebracht. Behalve dit strafproces voert B. ook een civiel proces, waarbjj h|j zijn erfenis op- eischfc. In dit proces wees de rechtbank te Utrecht de vordering af, mede op grond van het feit, dat B. geen producties heeft overlegd. De verdediger mr. L. J. Venhui zen uit Haarlem, thans bijgestaan door mr. fcj. A. P. C. ten Bokkel brachten dit civiel geding in hooger beroep yoor het gerechts hof te Amsterdam. Een groot aantal schrif turen hebben zij overgelegd. Naar de overtuiging van de verdedigers staat het onomstootelijk vast, dat deze thans geproduceerde stukken echt zijn en onderteekend door mevrouw v. W. In overleg met den verdachte en de ver dedigers zijn thans ook deze stukken door den procureur-generaal in beslag genomen om opnieuw te komen tot een vervolging wegens valschheid in geschrifte. Van deze stukken zoo redeneeren de verdedigers is te bewijzen dat ze echt zijn. Het gevolg hiervan zal h.L zijn dat een revisieproces met succes kan worden gevoerd. In dit nieuwe strafproces tegen B. zijn reeds verschillende getuigen gehoord. Wanneer en of de zaak voor de recht bank te Amsterdam zal worden behandeld, hebben zij overgelegd. Een oude vrouw overvallen. Voor de rechtbank te Utrecht heeft te recht gestaan een 28-jarige smid te Utrecht, die 2 Februari 11. in een woning in de Goe- destraat aldaar was binnengedrongen en toen een daar wonende oude vrouw had be dreigd. Verdachte ontkende. Hij was volgens zijn bewering dien dag in Amsterdam geweest. Volgens het proces-verbaal had de vrouw verklaard, dat verdachte zich aan haar wo ning met een boodschap had vervoegd. Eenmaal binnen zijnde, had hij de vrouw beetgepakt en gedreigd haar dood te schie ten als ze schreeuwde. Hij had toen zijn jas over het hoofd van het vrouwtje gedaan waarop zij, mede wellicht door den angst, in zwijm gevallen was. Toen zij weer tot het bewustzijn kwam, ontdekte zij, dat de in dringer 14 had medegenomen, een busje met 1SOO had hij vermoedelijk over het hoofd gezien. De juffrouw kon een goed signalement van den indringer opgeven. Hij werd spoe dig door de politie aangehouden. De officier van justitie achtte het wettig en overtuigend bewps geleverd. H|j meende, dat deze laffe overval streng moest worden gestraft en eischte een gevangenisstraf van 8 jaren. Bulten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. DE EMMABLOEM-COLLECTE. Zaterdag 6 April zal hier ter stede de Emmabloem-verkoop wederom plaats heb ben. Hoewel de goedgeefschheid onzer stad- genooten op dien dag tot een jaarlijks ge regeld wederkeerend feit is geworden, tot een verschijnsel, dat w|j elk jaar weer met een gerechtvaardigd gevoel van trots con- stateeren, zoo wagen wij het toch nog eens de aandacht op dien dag te vestigen, daar de tuberculosebestrijding in Vlissingen, vooral in deze tijden, veel geld vraagt, waar verschillende bronnen waaruit de kas der Vereeniging gevoed werd, uitgeput zijn. Zonder de krachtige medewerking van lichamen als „Draagt elkanders lasten", den Metaalbewerkersbond, het Marine Sanato riumfonds e.a., zou de T.B.C. Vereeniging eerder voor een financieel tekort staan. Het aantal gevallen waarin tegenwoor dig huurtoeslag moet worden verleend en bijvoeding verstrekt moet worden, neemt steeds toe. Daarbij zijn verschillende patiën ten, die in sanatoria verpleegd worden, ge heel of grootendeels ten laste gekomen van de Vlissingsche Vereeniging. Waar ook een belangrijk aantal kinderen op kosten der Vereeniging in een zeehospitium wordt ver pleegd, zal ieder inwoner onzer stad ervan overtuigd zijn, dat de ruime gave, die hij op 6 April als naar gewoonte zal offeren op het altaar der tuberculosebestrijding, een goed bestede gave zal zijn, waar de geheele opbrengst van dezen verkoop voor Vlissingsche patiënten besteed zal worden. Namens het Dames-comité voor den Emmabloem-verkoop, Mevr. VAN WOELDEREN-SPRENGER, voorzitster. Mevr. HARTS-VAN RAALTE, penningmeesteresse. Mevr. PAAP-RITMEESTER, Secretaresse. Nog zijn de getallen van het nieuwe Duitsche leger niet bekend. Zij loopen uiteen van 500.000 tot 750.000 man. Uit de tot nu toe verstrekte officieele gegevens valt ech ter op te maken, dat het uit 36 divisies zal bestaan, tegenover 75 divisies van het vre- desleger van 1914 en de 7 divisies van de tegenwoordige Reichswehr. Generaal Von Seekt heeft reeds in 1925 30 divisies ge- ëischt op grond van de militaire noodzake lijkheid het staande leger zoodanig te orga- niseeren, dat het met één grooten slag, nog voordat de vijand zjjn reserves kon mobi- liseeren, de beslissing kon afdwingen. Von Seekt die sedert jaren het Chineesche le ger organiseert eischte verder, dat dit staande leger niet alleen over talrijke goed opgeleide manschappen zou beschikken, maar dat het tevens een technische uitrus ting kreeg, die voor de genoemde taak be rekend zou zijn. Hoe nu de uitrusting van de 36 divisies z|jn zal is nog niet bekend. Men mag echter de hiervolgende getallen als de minimumgrens beschouwen. Een divisie zal 40u a 450 machinegewe ren, 180 k 200 stuks licht en zwaar geschut, 30 k 40 groote tanks, eenige tientallen lich te tanks, 2000 k 3000 motorrijwielen en auto's en, onafhankelijk van de eigenlijke luchtvloot, 12 15 vliegtuigen bezitten. Uit deze zeer zeker niet te hoog geschat te getallen volgt, dat het Duitsche leger beschikken zal over 14.000 machinegeweren, 7000 stuks zwaar en licht geschut, 1500 tanks, 700 vliegmachines en 100.000 motor rijwielen en auto's. Ter vergelijking dienen, dat de 192 divisies, die Ludendorff in 1918 bezat, over 10.000 stuks geschut en 15.000 machinegeweren beschikten. Ten aanzien van de marine eischt Duitsch- land een oorlogsvloot met een tonnage van 400.000. Duitschland had in 1914 34 krui sers het verdrag van Versailles veroorloof de 12 stuks. Waarschijnlijk zal dit getal tot 18 verhoogd worden. Vóór de oorlog bezat Duitschland 231 torpedo- en onderzeeboo ten volgens het verdrag mocht het slechts 24 houden. Waarschijnlijk is, dat dit getal binnenkort vervijfvoudigd wordt. Omtrent de luchtvloot zijn evenmin nauw keurige getallen hekend. Onlangs werd in verband met de verklaringen van generaal Göring van officieele zijde de grootte der luchtstrjjdmachten opgegeven van de sta ten, die Duitschland omringen. Dit getal werd op 16.000 gesteld. Men mag dus aan nemen, dat, wanneer Duitschland zich hier tegen wapenen wil, het zal aanspraak ma ken op van dit cijfer of 12.000 vliegtui gen. Het opvallendst en interessantst is de ver deeling van het leger in infanterie en cava lerie. Op twee infanteriedivisies komt één cavaleriedivisie. Dat zou beteekenen, dat Duitschland twaalf cavaleriedivisies opstelt tegen tien in 1914. In een tijd, waar de oor logsstrategen de militaire waarde van de cavalerie betwijfelen, ja dit klassieke wapen zelfs als afgedaan beschouwen, moet deze opstelling bijzondere redenen hebben. Naar het schijnt zijn hiervoor twee ver klaringen de eerste baseert zich op de er varingen in den wereldoorlog opgedaan. In dertijd toen de motoriseering ieder jaar grooter werd, bleek de cavalerie geenszins overbodig. De Duitschers pasten in den we reldoorlog de methode van het oprukkende spervuur toe, dat daarop berust, dat een linie van verplaatsbare stukken geschut met een gemiddelde snelheid van één kilo meter per uur naar voren verplaatste. In de bescherming van dit spervuur volgden de snelle aanvallen van de cavalerie. Maar het is zeer tuist, wanneer men op merkt, dat op een dergelijk stukgeschoten terrein de cavalerie zich even moeilijk ver plaatsen kan als auto's en dat alleen de tank hier op zijn plaats is. Men moet dan echter niet vergeten, dat zulks alleen geldt voor het Westelijke front, waar de leger massa's op elkaar geperst waren. Op de vlakten van het Oosten is de situatie geheel anders. Hier kan bij den slechten toestand der wegen zeer wel de cavalerie met de mo torbrigades concurreeren en een bruikbaar aanvalswapen zijn. En juist dit zou de twee de en beslissende reden kunnen zijn voor de opvallende vergrooting van het aantal ca valeriedivisies in het nieuwe Duitsche le ger, welke cavalerie dan vooral bestemd is voor een eventueelen strijd in het Oosten. De „Daily Telegraph" meldt uit Berlijn, dat 580.000 dienstplichtigen van de lichting 1915 opgeroepen zullen worden. Hiervan zouden volgens het blad 300.000 onder de wapenen worden gehouden. De Duitsche weermacht zal waarschijnlijk uit 750.000 man bestaan. LUCHTVAART De Dougïas-vliegtnlgen. De technische staf van de K.L.M. is gis teren onder leiding van de heeren Nienhuis en Buitenhuis per K.L.M.-vliegtuig naar Cherbourg vertrokken voor het transport en de montage van het eerste Douglas DC 2 vliegtuig van de bestelde serie van 14, het welk heden uit Amerika aankomt en Zon dag a.s. op Schiphol te wachten is. Ook de werkmeester der K.N.I.L.M., de heer Eller- man, is naar Cherbourg, om daar de mon tage der vliegtuigen en het transport naar Indië nader te bestudeeren.' Het ongeluk bij de Fransche nachtluchtdienst. Het vliegtuig van den nachtdienst Parijs- Londen der Air-France is verongelukt, zoo hebben wij gisteren gemeld. Nadere bijzon derheden ontbraken nog, maar nu die ge komen zijn i- de oorzaak nog onbekend. In den nacht van Zondag op Maandag om 0 uur 30 vertrok van Le Bourget bij Parijs een Farman 300 met drie motoren, Lorraine 240 p.k. Aan boord waren de chef-vlieger Robert Bajac, de radiotelegra fist Floret en de chef van dienst Flitcroft. Ten Oosten van Beauvais, men vloog op 500 meter, geraakte het toestel, waardoor is nog niet opgehelderd, plotseling in moei lijkheden en dook in der grond bij het kas teel Brémontier tusschen Gisors en Gour- nay-en-Bray. Gelukkig is het vliegtuig eerst op den linkervleugel terecht gekomen, die versplin terde, maar den val brak. Daaraan is het te danken, dat niet alle drie op slag gedood zijn. Nu liepen zij verscheidene wonden en beenbreuken op. Robert Bajac was er het ergste aan toe en is kort na 't droevig on geval overleden. Een boschwachter, gealarmeerd door den slag kwam toeloopen met een lantaarn en ging, toen hij zag wat er gebeurd was, hulp halen in het dorp. Later, in het ziekenhuis, vertelde de lijn chef Flitcroft Wij waren omgekeerd om terug te gaan naar Parijs, *oen het ongeluk gebeurde. Het weer was bij het Kanaal te slecht. Plotse ling ging het toestel over in een duikvlucht en sloeg tegen den grond. Een voorloopig onderzoek heeft evenmin een oorzaak doen kennen. Robert Bajac was, zooals gezegd, een der chef-piloten van Air-France. Hij heeft in den oorlog gediend en is vijfmaal eervo. vermeld. Hij droeg het oorlogskruis en was officier van het Legioen van Eer. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. DE DEVALUATIE VAN DEN BELGISCHEN FRANC. De Brusselsche correspondent van het „Handelsblad" meldt Het kabinet heeft gisterenavond een ont werp tot afschaffing van de 15 opcenten op de niet-geconsolideerde invoerrechten ad valorum bestudeerd. Dit ontwerp zal eerst daags uitgevaardigd worden. Een breede plaats werd ingenomen door de behandeling van de quaestie der prrjsver- hoogingen. Minister Van Isacker bracht verslag uit over de besprekingen die hij ook gisteren weer met de vertegenwoordigers van den middenstand, daaronder in de eer ste plaats die van den schoenenhandel, de kleedingmagazijnen, den tabak- en sigaren- handel, den boterhandel, kruidenierswaren, enz. heeft gevoerd, en waarbij hem gebleken is, dat aan allen kant bereidwilligheid be staat om de regeering in de vervulling van haar zware taak te ondersteunen. Alle groepen van den kleinhandel hebben toegezegd iedere kunstmatige stijging van de prijzen te zullen beletten. Intusschen is bericht ingekomen van de Union Econo- mique dat zij voor het grootste gedeelte van haar waren de oude prijzen weer heeft inge voerd. De prijsstijging van boter en varkens- vleesch die op sommige markten is ingetre den heeft de volle aandacht der regeering. De betrokken minister zal deze beweging, waarvan hij ernstig hoopt dat ze slechts van tijdelijken aard zal zijn, een week lang aan zien. Heeft de stijging dan niet plaats ge maakt voor een prijsdaling, dan zal de re geering met drastische maatregelen ingrij pen. De minister van koloniën bracht verslag uit over de maatregelen, die de gouverneur- generaal van Congo in overleg met het de partement zal nemen om te verhinderen dat de devaluatie van den franc de kosten van levensonderhoud en de salarissen in de kolonie zal opjagen. Zoowel de gouverneur- generaal als de minder zijn van meening, dat de devaluatie een gunstigen invloed zal hebben op handel, bedrijf ea export van Congo. De minister van justitie deelde mede, dat hem verschillende verzoeken hebben be reikt, om een verhooging van de honoraria der geneeskundigen met 28 toe te staan. Deze verzoeken werden naar een ministeri- eele commissie verwezen. GEEN DEVALUATIE VAN DEN FRANSCHEN FRANC, In den loop van zijn gisteren in de Fran sche Kamer gehouden rede heeft de minis ter-president, de heer Flandin, gezegd, dat de Fransche regeering het openbare crediet en de valuta zal verdedigen. Ten onrechte is er aan getwijfeld, zoo zeide Flandin, dat het departement van Financiën niet aan de gestelde eischen zou kunnen voldoen. Tot dusverre heeft het de partement van Financiën al zijn verplich tingen nagekomen. Voortgaande, keerde Flandin zich tegen het gerucht, dat de opbrengst der belastin gen zou achterblijven bij de uitgaven. Ook wees hij de beweringen af, die spraken over een devaluatie van den franc tengevolge van de door België genomen maatregelen. Flandin betoogde dat de situatie van de Fransche banken niet kan worden verge leken met den toestand van de Belgische banken, welke tenslotte aanleiding had ge geven tot de waardevermindering van de Belga. Frankrijk hoopt, dat de inspanning van België met succes bekroond moge worden, evenals de tijdens den oorlog geleverde in spanning door succes bekroond werd. De regeering heeft besloten ter verdedi ging van den goudfranc, het aanmunten van goudstukken te bespoedigen. Nader wordt nog medegedeeld, dat, zoo dra de Fransche regeering een voldoend aanmaken, de regeering zekere betalingen, en in het bijzonder hoogstwaarschijnlijk die op de coupons der Fransche renten, in goud zal verrichten. DE FRANSCHE KAMER. Bij de debatten in de Fransche Kamer heeft minister-president Flandin het woord genomen, om een verklaring af te leggen over de regeeringspolitiek en een duidelijke uitspraak der kamer te eischen, of zij al dan niet in de regeering vertrouwen stelde. Indien de kamer, om welke reden ook, geen vertrouwen in de regeering had, moest rij het maar onmiddellijk zeggen. Zoo wel, dat zij daarvan dan getuigenis aflegge, op dat de minister van buitenlandsche zaken den llden April te Stresa en d - 15en te Genève en den 20sten in Moskou met de noodige autoriteit Frankrijk kan vertegen woordigen. ■Flandin gaf vervólgens een exposé der Fransche politiek. Hij herinnerde er aller eerst aan, dat Duitschland zichzelf een luchtleger had gegeven en den algemeenen dienstplicht had ingevoerd. Deze beide din gen vormen een eenzijdige c 1 onbetwistbar-■ schending van iet verdrag van Versailles en het volkenbondsstatuut. Aangezien Frankrijk niet kan toelaten, dat een bestaand recht geschonden wordt, heeft de Fransche regeering besloten, een beroep te doen op den Volkenbond. De wederinvoering van den algemeenen dienstplicht in Duitschland wordt aange vuld door andere maatregelen, die niet min der zwaar wegen, zooals de vorming van den arbeidsdienst en de instelling van het luchtleger, dat ondersteund wordt door een groote luchtbeschermingsorganisatie. Tegenover een zoodanig leger moet Frankrijk zijn veiligheid organiseeren dooi militaire maatregelen en door militaire verdragen met de op dezelfde v ijze bij den vrede belanghebbende volken. Niemand kan de noodzakelijkheid bestrijden van onmid dellijke militaire maatregelen. Tot zekere troepenverschuivingen is reeds op 22 Maart door de bevoegde instanties besloten. De regeering is dus niet werkloos geble ven. Overigens zijn maatregelen genomen, om de garnizoenen der grensvestingen op het voorgeschreven niveau te brengen. Voor de luchtstrijdkrachten zijn eveneens de noodige maatregelen genomen. Voor de luchtbescherming heeft het parlement een principieele wet aangenomen. De tot dus verre genomen maatregelen z|jn echter slechts van voorbijgaanden aard, aangezien een besluit over de kwestie, of er voor Frankrijk aanleiding bestaat, zijn geheele militaire organisatie te wijzigen, eerst dan genomen kan worden, wanneer de nieuwe militaire organisatie van Duitschland in alle bijzonderheden bekend zal z|jn. De regeering zal pok het openbare cre diet en de valuta verdedigen. Ten onrechte is er aan getwijfeld, of het departement van financiën aan de gestelde eischen zou kunnen voldoen. Tot dusverre is het depar tement van financiën al z$n verplichtingen nagekomen. De noodlottige brand te Utrecht. Het onderzoek dat de politie te Utrecht heeft ingesteld naar de oorzaak van den tragischen brand in de M. P. Lindostraat, waarbij een moeder en haar zoontje om het leven zijn gekomen, heeft tot nu toe niets definitiefs aan het licht ge bracht, meldt „de Tel." B|j het onderzoek is wel gebleken, dat er een zekering van het electrische licht was doorgeslagen, maar tot eenig resultaat is men niet verder kunnen komen. Het jon getje heeft den .vorigen dag veel aan de hotelschakelaar getrokken, welke hoven 't bed was aangebracht. Het zou, zoo ver onderstelt men, mogel|jk kunnen zijn, dat deze schakelaar defect is geraakt en dat de moeder des nachts misschien voor het een of ander een lucifer heeft aangestoken, die na het wegwerpen zou hebben liggen smeulen. Of hieraan de oorzaak van den brand moet worden toegeschreven, is echter nog twijfelachtig. Men kan er slechts naar raden. Toen de politie in de voorkamer haar onderzoek ging instellen was het niet meer mogelijk vast te stellen, wat hier den brand veroorzaakt zou hebben. Ook de comman dant van de brandweer, de '-eer D. Vleming verzekerde ons, dat men hier voor een raad sel staat en hij geen vermoeden heeft wat de oorzaak is geweest. Duitsche oplicht ster aangehouden. Gistermorgen heeft de politie te Leiden op transport gesteld om naar Duitschland te worden uitgeleid, een 18-jarig meisje uit Kaldenkirchen, dat zonder middelen van bestaan was. Toen de trein ongeveer bij Zevenbergen was, kreeg de politie te Leiden bericht uit Haarlem, dat de juffrouw zich aldaar aan oplichting van bijouterieën had schuldig gemaakt. De politie stelde zich onmiddellijk in verbin ding met Zevenaar en kon nog tjjdig voor komen, dat het meisje over de grens werd gezet. Z|j is hierop naar Leiden terug ge bracht en wordt ter beschikking gesteld van de Justitie te Haarlem. In een kelder gevallen. Gistermiddag is üe 53-jarige M. van den Brand te Sch|jndel, die daar ten huize van de dames L. vertoefde, na het openen van een verkeerde deur in den kelder gevallen. De man viel met het hoofd omlaag en kwam op den steenen vloer terecht. Met een sche delbreuk en hevig bloedend aan het hoofd werd h|j bewusteloos opgenomen. Genees kundigs hulp mocht niet meer baten. De man overleed spoedig. Geheime distilleerderij ontdekt. Nadat het de Schiedam- sche politie ter kermis was gekomen, dat er te Kethel een geheime distilleerderij in ge bruik zou worden genomen, hebben rijks ambtenaren en de Schiedamsche recherche een inVal gedaan bij den broodbezorger H. P. aan de Schietbaanstraat te Kethel. De man werd op heeterdaad betrapt bij een volledig in werking z|jnd distilleertoestel. Toestel benevens diverse flesschen brand spiritus en jenever zijn in beslag genomen en tegen P. is proces-verbaal opgemaakt. Onbewaakte overwegen. Gistermorgen is op den onbewaakten overweg b|j Dich teren (Geld.) een vracht auto van de weduwe Weilin, die uit de richting Doetinchem kwam met zakken mais beladen, door den trein die uit de rich ting Zevenaar kwam, gegrepen. De chauf feur E. J. A. Giessen wilde op het laatste oogenblik nog de spoorbaan oversteken. De auto werd aan den voorkant gegrepen.en vernield. De chauffeur werd uit den auto geslingerd. H|j liep eenige hoofwonden op. De Wisent-kudde in Po len. Zooals een onlangs verschenen nummer van het Driemaand. Inform. Bull, l.z. Natuurbescherming in Polen vermeldt, telt de beschermde Wisent-kudde in het Bialowieser Woud thans 14 individuen, waarvan er 9 van zuiver bloed zirjn, te we ten 2 volwassen en 2 jonge stieren en 2 volwassen en 3 jonge koeien. De 5 overi gen zijn bastaarden, namelijk de vierde generatie van een kruising tusschen een Amerikaansche Bisonkoe en een Wisent stier. Een 5 tal der kudde ^erd in 1929 aan gekocht, terwijl de overigen in Bialowles geboren werden, evenals een jonge stier, die thans in een dierentuin te Warschau is. Vergulde 1 ij sten. Om vergulde lijsten er-hoon te maken, kan men zich het beste bedienen van het goedkoope, speciaal voor dit doel vervaardigde middel, dat by lijstenmakers en winkels van schil dersbehoeften te koop is. Leg het schilderij plat op tafel en reinig de lijst snel met een

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 6