GEMENGD NIEUWS Z0UTELANDE J. KRUIT, FAILLISSEMENTEN UIT DRAAD EN lUCHT went van 4 October 1934, waarin werd ver- Waard, dat president Zamora de republiek bad verraden, aangezien hij op de destijds samengestelde ministeriest ook de namen Doqt deze houding der drie genoemde fracties was het Lerroux niet mogelijk, ge volg te geven aan den wensch van den pre sident. Of de Velasco nu zal slagen? Lerroux beeft hem zijn steun toegezegd, eveneens Gil Robles. Toch wordt aan De Velasco's succes getwijfeld. (Zie verder „Draad en Lucht") NA DE REVOLUTIE IN GRIEKENLAND. In tegenwoordigheid van ongeveer 20.000 toeschouwers heeft gisteren de openbare de gradatie plaats gevonden van de dertien veroordeelde officieren, die tot de opstan delingen hebben behoord. Overste Alexo- poulos las het vonnis van den krijgsraad voor, terwijl de aangetreden troepen de wapens presenteerden. Vijf soldaten rukten schouderstukken, knoopen en cocardes van de uniformen der veroordeelden af. OOSTENRUKSCHE ARBEIDERS VOOR DE DUITSCHE WAPENINDUSTRIE. Volgens de „Daily Telegraph" heeft het Oostenrijksche departement van openbare veiligheid reden aan te nemen, dat aan 3000 Oostenrjjksche metaalbewerkers is aange boden in de Duitsche wapenindustrie te werken. Men gelooft, dat een poging zal worden gedaan, deze arbeiders op illegale wijze over de grens te krijgen. In verband biermede zijn de grensposten gewaar schuwd. VOORMALIG OOSTENRIJKER IN ITALIAANSCH TIROL GEARRESTEERD. Uit Innsbrück wordt gemeld, dat te Bru- neck in Zuid-Tirol baron Paul von Stern- bach, een groot grondbezitter die de voor malige Oostenrjjksche, na den wereldoorlog Italiaansche provincie Zuid-Tirol van 1924 tot 1929 in het Italiaansche parlement ver tegenwoordigde, door de Italiaansche poli tie is gearresteerd. Baron von Sternbach, die 70 jaar oud is, is onlangs gekozen tot lid van de Beiersche Academie te MÜnchen voor zijn bewezen diensten aan de Duitsche zaal: in de vroe gere Oostenrijksche provincie. Naar verluidt is baron Von Sternbach eenzaam opgesloten in de districtsgevangenis van Bolzano. DE WERKVERSCHAFFING IN AMERIKA. De strijd om het wetsontwerp van presi dent Roosevelt tot het beschikbaar stellen van 4.88C.000.000 dollar voor uitvoering van openbare werken ter bestrijding der werk loosheid, wordt in het Huis van Afgevaar digden zoowel als in den Senaat nog steeds voortgezet, hoewel het er thans naar uit ziet, dat de oppositie den strijd zal moeten opgeven. In het Huis van Afgevaardigden deed Bertrand Snell, de leider van de min derheid, eenige felle aanvallen op president Roosevelt. Hij verweet den president o.a., dat h\j tijdens een dergelijke belangrijke zaak de hoofdstad verliet om te gaan vis- schen. Op verzoek van president Roosevelt heeft het Huis met 249 tegen 110 stemmen het ontwerp aan de gemengde commissie van beide Huizen teruggezonden om het door Roosevelt bestreden amendement te laten schrappen krachtens hetwelk een deel van het totaal bedrag van 4880 millioen dol lar uitsluitend voor bepaalde bouwdoelein den besteed zou worden. Hiermede is de definitieve aanneming van bet werkverschaffings-ontwerp opnieuw uitgesteld. President Roosevelt verzet zich in bet bijzonder tegen twee amendementen Een amendement waarbij de regeering wordt ge dwongen een gedeelte van een bedrag van 900.000.000 dollar beschikbaar te stellen voor niet-federale doeleinden door directe leeningen aan de vakbeweging, en 'n amen dement waarbij geëischt wordt dat de Se naat zyn toestemming zal geven voor alle benoemingen van ambtenaren die controlee- rende functies bij de uitvoering van het wetsontwerp hebben. TWEE NIEUWE JAPANS CHE MARINE-VLIEGBOOTEN. De Japansche admiraliteit deelt mede, dat twee nieuwe reusachtige marine-vlieg- booten, die een bemanning van ruim 20 koppen aan boord kunnen hebben, op 8 April een tocht om een deel van Japan zul len maken over een afstand van 5000 K.M. De vliegbooten zullen o.a. van Tatejama uit Orainato en Sasebo bezoeken en weer naar Tatejama. terugkeeren. Lichtgevend spek. Maandagavond omstreeks negen uur ver voegde zich aan het politieposthuis Korvel Tilburg een man, die een bord, waarop een stuk spek, bij zich droeg. Het bord met het spek werd op de tafel onder den neus van den dienstdoenden agent neergezet. Voor de politieman een woord van ver bazing of afkeuring had kunnen uiten, be gon de man-van-het-spek zijn verhaal. Hij verklaarde dien avond het spek bij een spekslager te hebben gekocht. Toen hij er mee thuis was gekomen en toevallig in een donker vertrek kwam stelde de man tot zijn verbazing vast, dat het spek licht gaf, alsof er zich een aantal glimwormpjes op bevond. De man vond dit uiteraard verdacht eï? hg ging terug naar den slager, om van zijn bevinding mededeeling te doen. De slager echter wist met het geval ook geen raad. Hij zei alleen, dat het in orde was, m.a.w. dat het spek z.i. goed was. De man ging terug naar huis, om daar opnieuw het eigenaardige verschijnsel vast te stellen. En daar hg er tenslotte niets voor voelde het lichtgevende spek te nut tigen, was hij naar het politieposthuis ge komen. Natuurlijk keek de dienstdoende politie man wel 'n tikje verbaasd. Maar, men zou de proef op de som nemen. De lichten van het posthuis werden ge doofden jaweldaar zag de bewaarder der openbare orde en veiligheid met eigen ambtelijke oogen, het spookachtig lichtende spek vóór zich op de tafel liggen. Na deze ambtelijke vaststelling van het zeer eigenaardige feit, heeft de politie zich ten einde raad maar met den directeur van het gemeentelijk slachthuis in verbinding gesteld, die het stuk spek ter onderzoek mede nam. Zijn voorloopige conclusie was, dat het spek vermoedelijk ondeugdelijk was. Het geval zal nader door hem worden on derzocht. Het is geen April-mop. Was het dit wel, dan zouden we er nog aan hebben kunnen toevoegen, dat Philips bereids octrooi op alle spek-licht heeft aangevraagd Een veerpont aangeva ren. Gisterenmiddag te ongeveer kwart voor 3 is de veerpont „Zeldenrust 33" lig gende aan den aanlegsteiger aan den Nrj- meegschen oever, aangevaren door de ach terste aak van een Franschen sleep, die de rivier afkwam. De pont, die juist geladen lag voor den overtocht naar Lent, werd met zooveel kracht tegen den aanlegsteiger ge drukt, dat deze ruim één meter den wal werd opgeschoven. De pont zelf werd vrij ernstig beschadigd. De band van den boeg en de stootklossen werden afgerukt en er ontstonden twee gaten, waardoor het wa ter naar binnen stroomde. Onmiddellijk werden deze met houten stoppen gedicht, werd het binnengedrongen water geloosd, waarna de pont naar Lent kon overvaren. Daar werd het vaartuig buiten dienst ge steld en de „Zeldenrust I" in de vaart ge bracht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Minnenijd. Maandagavond om streeks half twaalf heeft een 29-jarige koopman, uit Haarlem, op de Gedempte Oudegracht, een dertigjarige juffrouw met een zakmes in den linkerbovenarm gesto ken. Ook werd zij gewond aan haar hals. Leden van den ongevallendienst verbonden de juffrouw, en per ziekenauto werd zij ver voerd naar de Maria-Stichting. Daar bleek dat de wonden niet van ernstigen aard wa ren. Nog in den loop van den avond kon zij naar huis worden gezonden. De dader, die gevlucht was, meldde zich een uur later aan bij het politieposthuis op het Leidsche plein. Hij werd overgebracht naar het bu reau van politie, waar hij een volledige be kentenis aflegde. Hij zou uit minnenijd heb ben gehandeld. De man, een goede be kende van de politie, is in bewaring gesteld. Toestel dat gifgassen neutraliseert. Na langdurige proefnemingen is de Poolsche professor Faliszawski er in geslaagd een toestel uit te vinden, dat de uitwerking van gifgassen neutraliseert. Het apparaat, dat gemakkelijk in een auto kan worden meegenomen doet binnen enkele seconden de werking van gifgassen te niet, zoowel in gesloten ongeventileerde ruimten als in de open lucht. Deze uitvinding kan van enorm belang blijken, niet in het minst uit een oogpunt van kostenbesparing, daar het gebruik van gasmaskers zeer kostbaar is. Open vensters. Er zijn huisvrouwen, die zelfs met het leelijkste winterweer vensters en balcondeuren zoo wijd mogelijk openzetten, zonder er daarbij op te letten, hoe nadeelig koude tocht is voor onze gezondheid. Weer anderen zijn er, die bijna het geheele jaar door deuren en vensters potdicht gesloten houden in de zomermaanden om vliegen te weren en 's winters om brandstof uit te sparen. Dat zijn wel de twee uitersten en het is maar heel goed, dat de meeste huisvrouwen hebben ingezien, dat geen van de twee goed kan zijn. Neen, liever bewandelen zij den gulden middenweg, welke alle overdrijving uit den booze acht. Vanzelfsprekend moet ook in de winter maanden een woning op tgd worden ge lucht, om de voor de gezondheid noodige zuurstofhoudende lucht toegang te verlee- nen tot woon- en slaapvertrekken en de door de uitademing met te veel koolzuur bezwangerde lucht te ververschen. Gevecht in Tunis. On geveer 150 inboorlingen waren opgeroepen voor een militaire herhalingsoefening te Medenine in Zuid-Tunis. Zij meldden zich op het aangegeven tijdstip aan. Een deel hunner vluchtte echter weer. Toen de mili taire autoriteiten ingrepen om de discipline te herstellen, kwam het tot een gevecht, waarbij de inboorlingen een afdeeling sol daten met een regen van steenen ontvin gen en met stokken op hun aftrokken. De soldaten maakten gebruik van hun geweer kolven. Een inboorling-reservist werd doo- delgk gewond. Verscheidene soldaten wer den gekwetst, o.a. ook een officier. Volgens de laatste berichten hebben de meeste in boorlingen-reservisten zich intusschen weer bij hun superieuren aangemeld. Britsch officier geëxe cuteerd. Tijdens de executie van den wegens moord veroordeelden dek-officier Leohard Brigstock in de Wandsworthge- vangenis bij Londen hebben zich voor de poorten van de gevangenis opmerkelijke tooneelen afgespeeld. De Engelsche miss v. d. Eist, oprichtster van de vereeniging tegen de doodstraf, had een geweldige protestdemonstratie op de been gebracht. Drie vliegtuigen, die groote doeken met het opschrift„Weg met de doodstraf" voortsleepten, cirkelden voort durend boven de gevangenis. Verder waren auto's, waarop luidsprekers gemonteerd stonden, voor de gevangenis gereden, en Het agentschap der „Vlissingsche Coxtrant" is van 1 April af gevestigd bij den Heer Eerste Zoutelandsche Boekhandel, Langedamschestraat 65, alwaar abonnementen (zoowel per kwartaal als per week) en advertenties worden aan genomen. MODELLENBOEK VAN DRUKWERK TER INZAGE. brachten koralen ten gehoore. Op honder den meegedragen biljetten werd tegen de doodstraf geprotesteerd. De menigte ging eerst uiteen, toen een ambtenaar aan de gevangenispoort de be kendmaking aanplakte, dat de executie vol trokken was. Een eigenaardige die- renliefhebster. -In Engeland werd Mrs Alice McLaren Morison veroor deeld tot een geldboete wegens de bijzondere wijze waarop zij uiting heeft gegeven aan haar liefde tot de dieren. De politie heeft namelijk een inval gedaan in haar ruime woning en ontdekte er 48 groote honden, 27 katten, 100 vogels, 17 apen, een geit en verscheidene Indische varkentjes. Dit feit is op zich zelf niet strafbaar, maar het onderzoek wees uit, dat de dieren in een deerniswekkenden toestand verkeer den katten en honden o.m. hadden geen enkel haar meer op de huiddeuren en vensters bleven steeds hermetisch gesloten terwijl in al de vertrekken een broeihitte heerschte en een verpestende lucht. Verder brandde in de woning dag en nacht het licht. Men zal nu trachten de zonderlinge dierenliefhebster tot andere gevoelens te brengen. Onbekende hondenlïef- hebster. Het stadsbestuur van Zürich heeft bij het begin van dit jaar de hondenbelasting verdubbeld. Vele arme hondenbezitters voelden zich daardoor ge noodzaakt van hun huisdier afstand te doen en het te laten vergiftigen. Toen verscheen eenige weken geleden in alle Zürische bla den een aankondiging, die eigenaars van honden, wanneer ze de hooge belasting niet konden betalen, uitnoodigde zich te melden en wel schriftelijk. De stelster ontving meer dan driehonderd brieven. Zij spaarde tijd noch moeite en bezocht ieder der schryvers persoonlijk. Als zij van oordeel was, dat de betreffende persoon de pen ningen inderdaad niet kon voldoen, be taalde zij ze. Langs dezen weg behoedde zij driehonderd trouwe wakers en schootdieren voor een ontijdig sterven. Daarbij bleef zij onbekend. Een hooge hoed kost 250 Kokosnoten. In het Lagerhuis zoo wordt uit Londen aan het „Vad." ge schreven is dezer dagen bij uitzondering eens een onderhoudend onderwerp behan deld. Men sprak er over gelukkige eilan den. Het zijn de Nicobar-eilanden, die in 't verlengde van Sumatra liggen en deel uit maken van Britsch-Indië. Een conservatieve afgevaardigde, die de eilanden en hun be woners door persoonlijke aanraking had leeren kennen, vond dat ze niet begrepen moesten worden in de grondwettelijke wijzi gingen van het nieuwe ontwerp voor het Indisch bestuur. Hg zou het jammer vinden indien dit wel gebeurde, want de menschen waren er gelukkig onder Britsch bestuur en een nieuwe toestand zou hun geluk kun nen verstoren. Uit het debat bleek, dat de luttele blanken van aanzien, die de eilanden ooit hadden bezocht, erwerden ontvangen door een stamhoofd, gekleed in een lenden doek en een hoogen hoed. Dat was er het officieel galacostuum en symbool van eer bied voor den hoogen bezoeker. De inboor lingen hadden sinds jaar en dag voorliefde getoond voor het hoofddeksel, dat wij met gebrek aan achting en vormkennls een kachelpijp noemen. De vraag naar deze kachelpijpen is op de eilanden groot en hun prijs is dientengevolge hoog. De inboorlin gen betalen graag en met geestdrift 250 kokosnoten voor een hoogen hoed. Zij ken nen geen andere gangbare munt dan de ko kosnoot, lastige specie, maar klaarblijkelijk practisch en toereikend genoeg voor de ne gotie op de eilanden, die economisch zelf-, standig kunnen zijn, en door geen valuta- lasten worden gekweld. De inboorlingen zijn zachtaardig en vriendelijk hun eenige fout schijnt te zijn, dat zij de waarde van hun geld niet ten volle beseffen. Dat heeft ge leid tot uitbuiting door gewiekste vreemde lingen. Het parlementslid,' dat de eilanden had bezocht, had ontdekt, dat er stamhoof den waren, die bij handelaars, die zoo nu en dan van het vasteland kwamen, schulden hadden gemaakt van 250.000 kokosnoten (geregistreerd op kerfstokken) voor artike len, die weinig echte waarde vertegenwoor digen. Toen hij zelf uit hoffelijkheid een inboorling een sigaret had aangeboden, was de man wat later met een dozijn kokos noten komen aandragen vo - betaling. De regeering kon het verzoek om de Nicobar-eilanden buiten de nieuwe be- stuursregeling te houden, niet inwilligen. De minister verklaarde, dat het trouwens geen verschil zou maken. Het amendement van het lid, die zoo bezorgd was geweest, werd daarop ingetrokken en zg, die hadden ge hoopt meer interessante bijzonderheden te vernemen over de NicobarderSj werden te leurgesteld. Heden is door de rechtbank te Middel burg failliet verklaard J. F. Oglers, onder nemer van een autobusdienst te Rilland- Bath. Rechtercommissaris mr. Chr. H. Mul der, rechter. Curator mr. H. Ch. J. Zaaijer, advocaat te Goes. BENOEMING BURGEMEESTER. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Bij Kon. be sluit is met ingang van 15 April tot burge meester van Sas van Gent benoemd, mr. G. P. J. M. de Kerf. De nieuwe burgemeester is 5 Augustus 1904 te Só. Jansteen geboren, waar hij thans als volontair ter secretarie dier ge meente werkzaam is. EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Aan de orde is het wetsontwerp tot wijziging der ont eigeningswet. De heer De Savorain Lohman beeft bezwaar tegen de uitbreiding van onteigeningsmogelijkheid buiten de Staten- Generaal om. Wij hebben hier weder te doen met een uitholling van het eigendomsrecht. De heer Van Citters ziet dit ontwerp als een uiting van gemak en heerschzucht van de zijde der administratie. De heer Kranenburg betoogt, dat het par ticulier eigendomsrecht de laatste 50 jaar reeds meermalen beperkt is geworden. Minister Van Lidt de Jeude zegt, dat de particuliere rechten niet aangetast worden. Integendeel. Want de Raad van State wordt in de procedure ingeschakeld. Het wetsontwerp wordt zonder hoofdelij ke stemming aangenomen, met aanteeke- ning dat de heeren Van Citters en De Sa- vomin Lohman tegen zgn. MEDENEMING EN UITVOERING VAN GELD NAAR BELGIË. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Naar de K.N. A.C. heeft vernomen en na informatie ter bevoegder plaatse bevestigd heeft gekregen zijn de beperkende bepalingen inzake het medenemen en uitvoeren van geldswaarden door de Belgische regeering voorloopig in getrokken. Toeristen kunnen dus weer on gestoord en zonder daarvan aan de Belgi sche grenskantoren aangifte behoeven te doen geld medenemen. Voor het toerisme valt deze maatregel ten zeerste toe te jui chen, aangezien naar de K.N.A.C. is geble ken, aan de grens zeer veel oponthoud ver oorzaakt werd^oor het aangeven van de geldswaarden, *welke automobilisten, die naar België gingen, bij zich hadden. F. J. A. M. WIERDELS AMSTERDAM. (V. D.) De heer F. J. A. M. Wierdels, oud-directeur van het dagblad „de Tijd" is hedenmorgen overleden. De heer Wierdels werd in 1862 te Amsterdam gebo ren. Op 25-jarigen leeftijd werd hg hoofd redacteur van de „U.trechtsche Courant", om 4 jaar later redacteur te worden van „de. T$jd", van welk dagblad hij in 1897 directeur werd. Ook in het wetenschappe lijke en politiek leven is de heer Wierdels bekend geworden. Aan de oprichting van de vereeniging „de Nederlandsche Dagblad pers" nam hy een levendig aandeel. Vele jaren is hij secretaris van die vereeniging geweest. Ook in vele Katholieke kringen nam hij een werkzaam aandeel. DE BEDROGEN VERLOOFDE. AMSTERDAM. (V. D.) De 4e kamer der rechtbank heeft den 41-jarigen caféhouder C. W. R., die een 41-jarige jongedochter te Weesp door valsche trouwbeloften had be wogen tot afgifte van een bedrag van 5000 overeenkomstig den eisch veroor deeld tot 1 jaar gevangenisstraf. EEN JONGEN VERMIST. AMSTERDAM. (V.D.) Bg de politie van het bureau Marnixstraat is gisteren aan gifte gedaan van de vermissing van een 9- jarige jongen uit Heemskerk, die by fa milie in de Fagelstraat alhier logeerde. Vandaag in den namiddag was de knaap nog niet terecht. DE GEVOLGEN VOOR ROTTERDAM VAN DE DEVALUATIE. ROTTERDAM (V. D.) In de gisteren ge houden vergadering van de Kamer van Koophandel te Rotterdam, heeft de heer D. G. van Beuningen enkele opmerkingen gemaakt over de gevolgen, die de deprecia tie van den Belga naar zijn meening voor Rotterdam en voor de andere Nederland sche havens zal veroorzaken. In deze rede merkte de heer Van Beu ningen o.m. op, dat hy de toekomst bij zonder zwart inziet voor heel het land en in het bijzonder voor Rotterdam. Spr. vraagt zich af waar gaat het heen Van huis uit is hij een vijand van mone taire experimenten. Maar als onze stuurlui het roer niet spoedig omgooien en als niet drastisch wordt ingegrepen, dan zullen wij aan deva luatie niet kunnen ontkomen, hoe ernstig ook de gevolgen zullen zijn. En voor Rotterdam zou Let, indien het niet op betere wijze kan worden geholpen, wellicht nog het minste kwaad beteekenen. De heer Bos heeft daarop voorgesteld een commissie ad-hoc te benoemen, die zal overwegen, wat er voor Rotterdam gedaan kan worden, opdat stappen by de regeerlng zullen kunnen worden ondernomen. De voorzitter zal een commissie benoe men, die de Kamer van Koophandel in de gelegenheid zal stellen zich in het open baar nader over deze quaestie uit te spreken. HET VERSCHRIKKELIJK AUTO ONGELUK TE ST. MICHIELSGESTEL VUGHT. (V. D.) Onder overweldigende belangstelling zoowel uit Vught als ver uit den omtrek, heeft hedenmorgen alhier de teraardebestelling plaats gehad van de 5 jongemannen, die Zondag jl. op zoo tragi sche wijze by een ongeluk te St. Michiels gestel om het leven zijn gekomen. Om half tien formeerde zich voor het zie- kenhuis een groote stoet van autoriteiten, vereenlgingen en verkenners, die de over ledenen ten grave wilden dragen. Daaron der bevonden zich o.m. de voltallige ge meentebesturen van Vught en St. Michiels gestel en leiders der R. Kath. verkenners beweging. De baren werden bedragen door verkenners en gildebroeders en oud-leden van het Brabantsche studentengilde. In de St. Petruskerk, die tot in de uiterste hoeken met belangstellenden was gevuld, droeg de Zeereerw. heer pastoor L. Sanders met assistentie van eenige heeren geestelij ken de H. Mis van Requiem op. Na de plechtigheden in de kerk vertrok de stoet naar het kerkhof, waar de 5 slachtoffers in een gemeenschappelijk graf werden neer gelaten. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ, (Onder voorbehoud). Trekking van 3 April 1935, 2e Klasse 3e Lgst. 100 No. 4787 DE AANGEHOUDEN NEDERLANDSCHE TREILER. LONDEN. (V.D.) Reeds ongeveer een maand ligt in het Granvilledok te Dover de Nederlandsche treiler „De Hoop II" IJm. 40, waarop de Engelsche douaneautoriteiten be slag hebben gelegd, toen aan boord een ia- ding likeur en andere alcoholhoudende dran ken werden gevonden, waarvan geen aan gifte was gedaan. De kapitein was een boete opgelegd van 25 pond sterling, die niet was betaald, waarop de beslaglegging volgde. De eigenaar van de treiler, de reeder De Groot uit IJmuiden, weigerde eveneens de boete te betalen, aangezien hy op het oogenblik, waarop de overtreding werd ge constateerd, niet de beschikking over de treiler had, aangezien deze door anderen, was gecharterd. Dit charter is echter dezer dagen afgeloopen en de eigenaar van de treiler stelt thans pogingen in het werk weer de beschikking over „De Hoop H" te krygen. Met een zijner andere treilers „De Hoop I" IJm. 193, is hg heden te Dover ge arriveerd. Men verwacht, dat hg de ge vraagde boete van 25 pond sterling zal be talen om de IJm. 40 weer vrij te krijgen, en naar Rotterdam te brengen. Het blgft dan natuurlgk de vraag of de reeder geen stap- oen zal doen om de terugbetaling te vorde ren van de z.i. hem ten onrechte opgelegde boete. EEN VLOOTCONFERENTIE» LONDEN. (V. D.) De marine-medewer- ker van de „Daily Telegraph" meldt dat het thans meer dan waarschgniy'k is, dat ook Duitschland zal worden uitgenoodigd tot deelneming aan de vlootconferentie, die dit jaar zal worden gehouden. Oorspronkeiyk was het de bedoeling dat slechts de vyf on derteekenaars van het vlootverdrag van Washington zouden deelnemen. Men ge looft echter thans dat de jongste gebeurte nissen de deelneming van Duitschland aan elk toekomstig vlootverdrag noodzakeïtjk maken. Volgens betrouwbare berichten zou men in Britsche, Amerikaansche en Japan sche kringen de deelneming van Duitsch land wenschen, terwijl Frankrijk zeer koel tegenover het desbetreffende voorstel staat en Italië zijn standpunt nog niet heeft be paald. LANGERE DIENSTTIJD IN FRANKRIJK PARIJS. (V. D.) De socialistische „Popu laire" heeft reeds eenige dagen geleden de aandacht gevestigd op een circulaire dei- militaire autoriteiten, volgens welke de troepen, die in April uit den dienst komen, verplicnt zgn een langeren diensttijd te ver vullen. In deze circulaire zou o.a. worden gezegd, dat de meerderen de soldaten er op opmerkzaam moesten maken, dat in geval van weigering de burgemeester van hun woonplaats, evenals de plaatselgke arbeids beurzen hiervan op de hoogte zouden wor den gesteld, zoodat hun weigering intrek king van eventueele werkloosheidsteun ten gevolge zou hebben. HET NIEUWE SPAANSCHE KABINET. MADRID. (V.D.) Lerroux heeft heden een nieuw Spaansche kabinet samengesteld. Hy heeft een minderheidsregeering samen gesteld van bijna uitsluitend radicale mi nisters. Men neemt aan dat deze regeering op krachtigen tegenstand zal stuiten, voorèl bij de rechtsche partyen, die in het afgetre den kabinet zitting hadden. Men gelooft dan ook niet, dat dit kabinet een lang leven is beschoren. Met het oog hierop heeft de president der republiek een decreet onder teekend, waarbg de zitting van den Cortes gedurende een maand worde onderbroken, teneinde het leven van het kabinet althans voor den duur van een maand te verzeke ren.

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 3