TWEEDE BLAD NEIL LYNDON ONTSNAPT Het E.N.C.K. en de drooglegging van de Zuiderzee. BINNENLAND SPORT FEUILLETON van de van Dinsdag 5 Maart 1935. No. 54. ONS WEEKPRAATJE Door of op last van minister Van Schaik zal dus binnenkort het E. N. C. K. worden geopend, d.i. het Eerste Nederlandsche Concentratiekamp, voorloopig alleen nog voor lastige buitenlanders. De inrichting van deze Inrichting is noodig gemaakt door communisten, die ons asylrecht zouden wil len uitbuiten om veilig op ons gebied, dat overigens door hun Nederlandsche partij- genooten zoo vermaledijd wordt, onder gronds te ageeren tegen buitenlandsche machten. Zenden we die heeren terug over de grens vanwaar ze kwamen, dan vallen ze in han den van hun politieke vijanden en sturen we ze een weinig benijdenswaardige toe komst in. Dat doen we dus niet. De meest redelijke oplossing zou wezen, dat Rusland zich over dit soort immigranten ontferm de zij zouden dan kunnen voortleven in hun eigen heilstaat en ze zouden er zich zéér verdienstelijk kunnen maken met nij vere bezigheid, omdat de Sovjets, zooals ze ons graag willen doen gelooven, nog steeds arbeidskrachten tekort komen. Maar de Sovjets lusten deze partijgenoo- ten niet. Ze laten ze liever ten laste van een kapitalistischen staat, wier statuut door deze politieke tinnegieters vriendschappe lijk moet worden ondergraven. Er rest onze regeering derhalve niet an ders dan de inrichting van een concentra tiekamp, hoe huiverig ook de reminiscen ties zqn, welke de gedachte aan zulke kolo nies in het buitenland oproepen. Waar zal 't E.N.C.K. moeten komen? We gelooven, dat in deze dagen de spijt zal groeien over de inpoldering van de Zuider zee, welke 't verdwijnen van eenige schoone eilanden tengevolge heeft, die voor het be oogde doel een buitengewone geschiktheid hebben. Wilhelm Jr. zou er van kunnen meepraten Wieringen, Urk, Schokland, ze waren als door de natuur geschapen om lastige menschen op te hergen, met wie men niet goed raad wist. Vastelandsverpleging is veel duurder. De vroegere keizer-koning van de toekomstige geconcentreerde communisten, die in Doorn i3 geïnterneerd, heeft als oppers te-bewa kingschef nu al meer dan zestien jaren den heer Van Houten, kapitein van de Mare chaussee, iemand met een heel duur salaris. En dan nog een stel rijksveldwachters Al lemaal voor een braven ex-keizer, die geen cent kwaad meer in den zin heeft. Neen, nu we aan ons eerste concentratie kamp gaan beginnen, moeten we maar op houden met de inpoldering van de Zuider zee. We voorzien n.l., dat het spoedig noodig zal worden om ook voor lastige fascisten zoo'n asyl te stichten. Tenzij men zou be sluiten om communisten en fascisten bij elkaar op te sluiten, wat een voordeelige in-den-kost-houderrj zou zijn, want deze menschen zouden ongetwijfeld éérst elkan der met huid en haar verslinden, vóór ze aan iets anders behoefte kregen. We gelooven vast, dat we ten onzent heel wat minder last van de extreme partijen van rechts en links zouden hebben, als de politie zich wat minder met ze bemoeide. In de laatste weken kan men herhaaldelijk in de kranten lezen, dat in de groote steden groepen van beide richtingen oprukken naar bepaalde stadsdeelen, z.g. om er te colpor- teeren met blaadjes, maar in werkelijkheid om elkander ter meerdere eere en glorie van het beginsel op hun baatje te komen. De zorgzame politie beijvert zich steeds om bij het uitbreken der vijandelijkheden aan wezig te zijn en dan de verliezende partij te beschermen. Dat is wel sportief, maar niet voordeclig. Veel radicaler zou het zijn, als de gewapende macht aan d2 eene partij haar gummistokken en aan de andere groep haar blanke sabels leende, om tenslotte die ingrediënten na den slag mét de dooden weer te verzamelen. Doch nu alle gekheid op een stokje waarom blqft men toch lijdzaam het optre den dulden van deze menschen, die een an der grondwettelijk recht, n.l. van de druk persvrijheid, misbruiken om onrust te wek ken en te onderhouden onder een rustige be volking Als er een tweede concentratiekamp kan worden ingericht, laat het dan voor deze lieden zijn. Verzamelt ze op Urk en stuur ze elke week een pak Volk en Vaderlanden en Tribunes toe om er meer te colporteeren. Ze maken mekander dan wel verder af. De Koningin en Prinses Juliana te Unterwassey. Uit Unterwasser werd gisteren gemeld In verband met het slechte weer er woedde een vrij krachtige sneeuwstorm zijn de Koningin en Prinses Juliana met gevolg vandaag in het hotel gebleven. Er bestond geen gelegenheid tot wandelen of sportbeoefening. De nieuwe minister van waterstaat. Het staat thans vast dat jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude door het kabinet aan H. M. de Koningin zal worden voorgedra gen ter benoeming tot minister van water staat. De heer Van Lidth de Jeude, die lid van de Provinciale Staten van Utrecht en van den gemeenteraad zijner woonplaats Baarn is, neemt in de provincie Utrecht een voor name plaats in de Liberale Staatspartij ce Vrijheidsbond in, waar hij zich door zijn organisatorisch talent en tact als woord voerder heeft onderscheiden. In 1933 was hij in de provincie Utrecht ook lijstaan voerder bij de verkiezing voor de Tweede Kamer. De heer Van Lidth de Jeude is geboren te Tiel, studeerde te Delft en trad in 1903 in dienst bij den rijkswaterstaat als toege voegd ingenieur aan den inspecteur-gene raal. Van 1904 tot 1911 was hij gevestigd te 's-Hertogenbosch, in welke periode hij o.a. deelnam aan de kanaalverbinding Den EoschDrongelen en verschillende andere werken, behoorende bij de Maasmondver legging. Bovendien ging hij in 1909 met verlof uit 's rijks dienst naar Curasao voor het aanleggen van de haven aldaar, over welk werk een uitvoerige publicatie van zijn hand het licht zag. In 1911 vestigde de heer Van Lidth de Jeude zich te Utrecht als rijksingenieur van het 2e rivier-arrondissement aldaar. In 1913 vervolgens ging hq opnieuw met verlof uit 's rijks dienst en wel naar China, alwaar hij in dienst van de Chineesche regeering een ontwerp maakte voor de haven te Che- foo (Tsjifoe). In 1915 vertrok hij wederom naar China om het havenproject te Chefoo uit te voeren. Deze reis naar China was wel zeer avontuurlijk, daar dit land tenge volge van den wereldoorlog niet gemakke lijk te bereiken was de reisroute liep via Hamburg en Christianla dwars door Skan- dinavlë naar het hooge Noorden, vervolgens van Harapanda naar Tornia (Finland) met behulp van een rendierslede vandaar ging de reis naar Petrograd en met de Trans- siberische spoor naar Wladiwostok, van waar uit tenslotte Peking bereikt kon wor den. De terugreis in 1918 liep over Japan, Honoloeloe, San Francisco, dwars door Amerika naar New-York, van waaruit via IJsland het vaderland weer bereikt werd. Hiermede was dus een reis om de wereld volbracht Inmiddels had de heer Van Lidth de Jeude ontslag gevraagd uit 's rijks dienst, hetwelk eervol werd gegeven, om in dienst te tz*eden als directeur van de Nederland sche Maatschappij van Havenwerken te Amsterdam, welke functie ook thans nog door hem bekleed wordt. Hij vestigde zich toen te Baarn. Daarna zijn nog talrijke reizen gevolgd, o a. naar Marokko, verscheidene malen naar China, naar de Canarische eilanden, naar Portugal, enz., steeds voor het ont werpen en aanleggen van havenwerken en wat daarmee verband houdt of voor het uitbrengen van adviezen daaromtrent. Ook bij het overlijden van minister Kalff vertoefde hij in Portugal, zoodat besprekin gen eerst na zijn terugkeer konden worden geopend. Cadeaustelsel in een nieuwen vorm. De „Haagsche Post" wijdt in de rubriek „Hier in Holland" o.a. een beschouwing aan de onlangs aangenomen wet tegen het cadeaustelsel en maakt da,arbij melding van een merkwaardige leemte. Men herinnert zich, dat de wet aan fabri kanten en winkeliers verbood, den rookers cadeaux te geven. De wetgever heeft echter een kleinighèid over het hoofd gezien, nl. dat de fabrikanten het recht behielden, den winkeliers geschenken aan te bieden. En wat ziet men nu Het kwaad, dat de wet gever noopte te keeren, tiert in gewijzigden vorm welig voort. Thans pogen de fabri kanten elkaar te overtreffen in het overla den van de winkeliers met geschenken. Overhemden, dassen, zakdoeken, koppen en schotels, tafellakens, tafelzilver en al wat de huishouding kan sieren, wordt den middenstanders als lokaas voorgehouden. Evenals vroeger, valt dit verschijnsel weer speciaal in de sigarettenindustrie te consta- teeren. Het cadeauverbod beoogde tweeër lei le. den rooker waar voor zijn geld te garandeeren 2e. de concurrentie tusschcn de fabrikanten te beperken tot sigaretten. Welnu, ten eerste krijgen de rookers ook thans weer niet de volle waarde voor hun geld het eenige verschil met vroeger is, dat zij nu de geschenken voor de winkeliers betalen in plaats van die voor henzelf Ten tweede is het lieve leven van de cadeau- concurrentie tusschen de fabrikanten weer in vollen gang. Maar de toestand is nu misschien nog ernstiger dan voor de wet werd ingevoerd, want nu koopt de winkelier, zooals vroeger de rooker de sigaretten om de cadeaux, waardoor hij verleid wordt grooter voorra den in te slaan dan hij wellicht vooreerst kan afzetten hetgeen, gezien de financieele positie van de meeste winkeliers, niet ge heel onbedenkelijk is. Een der firma's geeft bij iedere 500 sigaretten van cent (waar voor zij netto 1 ontvangt, doordat er 1.871/2 belasting op komt) een das cadeau, en bij iedere 500 sigaretten van 1 cent (netto opbrengst plm. L40) een Wellner zilveren tafellepel of vork (winkelwaarde 1.50 En het eene kwaad brengt het andere mee bestonden vroeger de toegif ten veelal uit prullaria, tegenwoordig zijn het nuttige en soms kostbare gebruiksvoor werpen, die de winkeliers anders bij hun collega's moesten koopen. De beteekenis van het vreemdelingen verkeer. Door de directie van het Grand Hotel en Kurhaus „Huis ter Duin" te Noordwijk aan Zee zijn eenige gegevens bqeen gebracht over het groote belang van een druk vreem delingenverkeer aan onze Noordzeebad plaatsen. De beteekenis hiervan wordt duidelijk naar voren gebracht en er op gewezen dat dit een landsbelang is, dus niet alleen voor hotels, restaurants en café's. Dit wordt nog te veel uit het oog verlo ren en daarom dient de beteekenis van het vreemdelingenverkeer ten volle te worden ingezien, zooals dit in andere landen het geval is. Laten wij de Belgische badplaatsen maar als voorbeeld stellen, waarvoor voortdurend reclame gemaakt wordt. Dit moet ook gebeuren met onze Noord zeebadplaatsen, maar om dit te kunnen doen is veel geld noodig. De vereenigingen voor vreemdelingenver keer moeten in staat gesteld worden de noodzakelijkste reclame ter hand te kunnen nemen, doch daarvoor is geld en zelfs veel geld noodig. Wq hebben reeds herhaaldelijk aange drongen om de vereeniging voor vreemde lingenverkeer krachtdadig te steunen. Nu het seizoen in het verschiet ligt, is het thans de tijd zich als lid van deze ver eeniging op te geven en daardoor indirect mede te werken om het vreemdelingenver keer te bevorderen. VOETBAL: De voetbalwedstrijd NederlandEngeland. De besprekingen tusschen de Football Association (F.A.) en den K.N.V.B. hebben tot resultaat gehad, dat de landenwedstrijd NederlandEngeland Zaterdag 18 Mei a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam wordt gespeeld. Programma voor Zondag 10 Maart. Afdeeling IV. le klasse. N.A.C.—N.O.A.D. M.V.V.P.S.V. B.V.V.L.O.N.G.A. EindhovenJuliana. BleijerheideWillem II. 2e klasse A. MiddelburgT.S.C. TerneuzenZeelandia. VlissingenBreda. AllianceD.O.S.K.O. 3e klasse A. HoofdplaatSluiskil. Oranje-Hulst. AxelDe Zeeuwen. 3e klasse B. Goesche BoysHansweert. Zeelandia IIZeeuwsche Boys. Voetbal-overzicht. Door een overtuigende 70 overwinning, thuis op R.B.C. behaald, heeft Middelburg definitief beslag weten te leggen op den kampioenstitel. Erkend moet worden, dat Middelburg het kampioenschap ten volle verdiend heeft. Gedurende het geheele com petitieverloop heeft Middelburg nog het best gespeeld van alle clubs in onze klasse en zonder ernstig bedreigd te zijn door één der concurrenten hebben de Middelburgers ten slotte als eerste de eindstreep gepas seerd. Een felicitatie aan het adres der Middelburgers is hier dan ook zeker op zijn plaats. In de komende wedstrijden om een plaats in de eerste klasse zullen onze provinciale collega's hun krachten moeten meten met nummer laatst der eerste klasse, dat hoogstwaarschijnlijk Willem n zal worden en de twee tegenstanders uit de tweede klasse B en C. In de tweede klasse B en C is de strijd nog onbeslist. In de tweede klasse B gaat het tusschen Roermond en Helmond, in de tweede klasse C tusschen Staatsmqn Emma en Palemig, beide clubs uit de mijnstreek. Het zal wel April wor den, eer we op het Nadorst-terrein Middel burg zullen zien aantreden, daar de strijd in de andere klassen nog eenige weken zal voortduren vóór een beslissing is verkre gen. Onze rood-witte stadgenooten kwamen met. een kleine nederlaag uit Bergen op Zoom terug. Vlissingen heeft ondanks dit échec nog een goede kans op de tweede plaats, maar zal er in de komende drie wed strijden nog eenige punten bij moeten ha len, anders gaat Dosko, dat nog vijf wed strijden te spelen heeft, met deze eer strij ken. Momenteel hebben de Bergenaren 18 punten tegen Vlissingen 21. De Baronie zorgde voor een verrassing door haar uitwedstrijd van T.S.C. te win nen. In de derde klasse wist Hulst haar kam pioenskansen onverminderd te handhaven door den moeilijken uitwedstrijd op 't ter rein aan den Koudekerkschen weg te win nen. R.C.S, stelde teleur door haar uitwedstrijd tegen de Goesche Boys te verliezen. Door deze nederlaag heeft R.C.S. haar kansen op de tweede plaats verspeeld, welke nu door Zierikzee bezet wordt, terwijl R.C.S. het seizoen op de derde plaats beëindigd. In de andere derde klasse is de verhou ding sinds Zondag jl. geworden Axel 21 punten, Hulst 19 punten, de Zeeuwen 18 punten. INSIDER. Zilveren jubileum van „Zeelandia". Verschenen is het „Zeelandia"-jubileum- nummer, uitgegeven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Zeelandia op 2 Maart jl. In dit nummer, hetwelk er keurig ver zorgd uitziet, schrijft de heer P. J. Kon- 2-aad, voorzitter der M. V. en A. V. „Zeelan dia", een kernachtig openingswoord, waarin het wel en wee der vereeniging gedurende de afgeloopen periode van 25 jaar gememo reerd wordt en een aansporing tot de leden gericht wordt krachtig verder te werken voor Zeelandia's toekomst. De heer J. P. van Bel passeert vervolgens de revue met een vlotgeschreven bijdrage onder den titel „Zeelandia in het zilver". Verder treffen wij aan artikelen van de heeren A. Imanse, mr. J. Adriaanse, A. M. van Varik, J. P. Gilde, S. W. Gabriëlse. De huidige secretaris, de heer J. Philipse, besluit met een bijdrage „De geschiedenis van onze vijf en twintig voetbaljaren", een zeer voornaam deel van dit feestnummer. Voortgesproten uit de club Klein Zeelandia, op 1 Maart 1910 opgericht door S. W. Ga briëlse en A. Roda, speelde men de eerste jaren alleen tegen de plaatselijke tegenstan ders Sparta (Walcheren) en Victoria en koos men het Molenwater meestal als speel terrein. Onder voorzitterschap van den heer J. van de Kamer trad men in 1917 tot tot den Middelburgschen Voetbalb., welke bond na een kort bestaan werd opgeheven. In 1918 werden als clubkleuren het groen-zwarte shirt met witte broek aangenomen. In 1921 werd overgegaan tot toetreding tot den N. V.B. (derde klasse), welke mogelijk was ge worden door de opening van het gemeente lijk sportterrein. In het artikel van den heer Philipse vinden we verder een resumé van clubverrichtingen in de diverse seizoenen te beginnen met 19221923. In 1925 werd Zeelandia te Goes kampioen der derde klas se en wist Zeelandia in een promotiewed strijd te 's-Hertogenbosch het kampioen schap te behalen in een promotiecompetitie met de clubs Devo, Hero en Bergsche Boys. Tot 1931 speelde Zeelandia met succes in de tweede klasse. In 1929 eindigde Zeelandia zelfs als nummer twee. In 1931 beëindigde men het seizoen op de laatste plaats en de gradeerde men na een competitie met Ter- neuzen en Alliance naar de derde klasse. In 1934 werd na een promotie-competitie met H.K.I., de Zeeuwen en Axel de plaats in de tweede klasse heroverd. Het laatste VRAAGT ONS GRATIS VISBOEKJE Geautoriseerde vertaling. XJit het Engelsch van Victor Bridges. (Nadruk verboden 41) Zij draaide het hoofd om. Ik meende, dat ik een traan in haar oog zag glinsteren. Ik begreep, wat in haar omging, maar ik mocht aan haar gevoelens niet toegeven. Mqn vriendschap kon ik haar geven en op dit moment ook medelijdenmaar mijn liefde neen, ik kon het nietHet zou mijn plannen ongetwijfeld ten goede komen als ik haar volkomen aan mij kon binden, doch ik voelde mij te veel gentleman om op deze oneerlijke manier een meisjesleven te vernietigen. Terwijl ik dit stond te overwe gen, kwam onbewust het beeld van Joyce voor mijn oogen. Dit versterkte nog mijn besluit om Sonja zachtjes mrjn inzicht op dit punt te laten merken. Ik deed een stap naar haar toe en reikte haar mijn hand. „Sonja, ik ben je 'dankbaar voor die woorden, maar wat ik je bidden mag, houd je toch verre van elke inmenging ten gun ste van mij. Je zoudt er onaangenaamheden met je vader door krijgen." En plotseling van stem veranderend vervolgde ik luchtig en schertsend „Ilc ben een slecht gast heer, yind je niet Gebruik je niet een kopje thee of zoo iets, Sonja „Neen, neen", antwoordde zij snel. „Ik moet dadelijk weg ik moet mijn vader met den auto ophalen. Maar vertel mij eens. wat jezelf in dien tijd gedaan hebt. Heb je je neef geziendien man, die je door zijn leugens in de gevangenis heeft ge bracht Ik ben er bang voor geweest, dat je hem fcoudt dooden en daardoor weer ont dekt zou worden." „Neen, dat heb ik niet gedaan." „Maar heb je hem gezien „Ik had gisteren het genoegen een paar kilometer lang achter hem te loopen. Hij zag er wel wat bekommerd uit, maar ove rigens heel goed." „Enneheb je dat meisje nog ge zien Een oogenblik stond ik paf, maar her stelde mij spoedig. „Neen Ik vond het beter voor Joyce om dien leugen te zeggen. Het gesprek dreigde ech ter de verkeerde richting uit te gaan en daarom zei ik „Sonja, ik moet je iets vragen. Begin ik last van mijn zenuwen te krijgen of is het waar, dat ik gevolgd ben, toen ik in Lon den kwam Ztf keek mij lang san. „Waarom denk je dat vroeg zij. „Wel, het kan natuurlijk verbeelding zijn, maar ik ben ervan overtuigd, dat een man met een lidteeken op zijn wang een soort van beminnelijke belangstelling voor mijn handelingen toonde." Een oogenblik aarzelde zijtoen haalde zij met een minachtend lachen haar schou ders op. „Ik heb hen lang genoeg gezegd, dat het overbodig was." Ik bedwong den uitroep, die naar mqn lippen drong. De man met het lidteeken was dus een vriend van McMurtrie en zijn houding tegenover Bruce Latimer stond ongetwijfeld ook met mij in verband. Het gevoel, dat ik verward was geraakt in een onzichtbaar netwerk van boosaardige ge heimzinnigheden kwam met een dubbele kracht weer in mq op. „Ik hoop, dat hij een bevredigend verslag heeft uitgebracht", zei ik luchtig. Sonja knikte. „Zij wilden er alleen maar zeker van zqn, dat je naar Edith Terrace was gegaan. Ik geloof niet, dat je na den eersten avond nog gevolgd bent." „Neen", zei ik, „dat ben ik ook niet." Het scheen mij allerminst noodig haar te vertellen, hoe ik integendeel mijn volger gevolgd was. Sonja ging weer naar de tafel en opende haar tasch. „Ik kan nu niet langer blijven", zei ze. „Ik moet om zes uur den auto opwachten. Hier zijn de sleutels." „Ik dank je, Sonja. En nu Vaarwel, Sonja „Vaarwel, Neil Vaarwel vroeg zij fluisterend. Ik hield nog steeds haar hand in de mijne en wist niet goed wat te doen. „Misschien tot ziens „Ja, ja tot ziens zei ze gretig en haastte zich naar de deur. Met inderdaad zeer gemengde gevoelens kwam ik terug, nadat ik haar tot aan den hoek van de straat had weggebracht. Al leen het feit, dat ik met zekerheid ontdekt had, dat de man met het lidteeken een bondgenoot van McMurtrie was, gaf mij stof genoeg voor heel wat gedachten. Mijn wantrouwen in het verhaal van den dokter werd er door gestaafd. Ik had de werk methoden van het Springstoffen-Syndicaat nog niet van nabij gezien, maar zooals Tommy het kernachtig had uitgedrukt het was hoogstwaarschijnlijk, dat zij ergens een „vervloekt vuil werkje" onder handen hadden en ondanks al de geruststellende verzekeringen van Sonja met betrekking tot mijn eigen toekomstigen voorspoed, was ik ervan overtuigd dat ik in een mysterie geraakt was, zóó duister, als er zelfs voor een ontsnapten moordenaar kon zijn weg gelegd. Ik zat nog over dit probleem na te den ken, toen er op de deur geklopt werd en Gertie 'Uggins haar hoofd naar binnen stak. „Is de dame weg vroeg ze, onderzoe kend de kamer rondkijkend. „Je kunt wel binnenkomen. Gertrude, en de kolenschop komen halen." Ze wrong nu ook haar lichaam om de pest van de deur. „Nee, juffrouw Oldbury heeft me ge stuurd om u te vragen of u thuis eet." „Neen, ik ga uit." Gertie knikte nadenkend. 1 „Zeker met haar eten vroeg ze. „Om je de waarheid te zeggen", ant- woordde ik, „ik ga met een andere dame eten." Na een oogenblik van zwijgen zei Gertie verlegen „U weet die vijf gulden, die u me gegeven hebt „Ja." „Nou, daar ga ik niet voor eten, ziet u. Ik ga d'r een hoed voor koopen, zoo een als zijals u het goedvindt." „Ik vind dat niet goed", zei ik streng. „Dat geld was voor je maag bestemd en niet voor je hoofd. Je moet er goed voor gaan eten, dan zal ik je wel een nieuwen hoed koopen." Zij sloeg haar handen in elkaar. „O Meent u het Meent u het werkelijk „Heusch, hoor Tot mijn verwarring begon zij plotseling te huilen. „U bent zoo goed voor me", stootte ze uit. „Ze zijn nooit goed voor me geweest, behalve u. Ik zou ik zou alles voor u willen doen." „Als dat het geval is, breng me dan mijn hoed en lach weer Zij gehoorzaamde aan beide bevelen en nog aldoor huilend, liep zij voor mij de gang door om de deur te openen. „Dag meneer", zei ze. „Dag, Gertrude", antwoordde ik, terwijl ik haar op de stoep achterliet en de straat in liep. Hoe de gevangenis ook op mU had ingewerkt, stellig scheen ik er het vermo gen, mij vrienden te maken, te hebben ver kregen. i [(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 5