De wereldreis van Pietje Pluis en Jantje Joppe DE K XVIII. BURGERLIJKE STAND RADIO-RUBRIEK LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN HOOGWATER TE VLISSINGEN AGENDA STOOMVAARTLIJNEN door G. TH. ROTMAN. Volgt gij allen de K Achttien Ver van stam en vaderland Volgt ge even op uw Atlas De berichten in de krant? WesterlengteNoorderbreedte Meet ge met uw passer na Denkt ge aan ons Rood-Wit-Blauwtje Daar bij Zuid-Amerika Stuurt ge soms wel eens een kaartje Aan die mannen daar aan boord? Gaarne wordt er op dat scheepje Iets van Patria gehoord. Denkt er om het is een reisje, Dat nog nimmer werd gedaan Holland staat ook in dit opzicht In de voorste rij vooraan. Allernuttigste geschenken Zendt men naar die zeelui toe Dat brengt even wat verheuging In het stille scheeps-gedoe. Onder water, boven water Diepzee-peilingen gaan door, Werk voor hoofden en de handen Daar zorgt Vening Meinesz voor. Nacht en dag wordt er gevaren Langs den hoogen Oceaan Denkt ge bij uw avond-theetje Hoe het nu aan boord zal gaan? Daar wordtNederlandsch gesproken Vele meters onder zee Onze vlag wordt er gestoken Bij de aankomst op de ree. Denkt ge bij uw warmen maaltijd Bij uw mootje rulle visch, Dat daar ginds op die K Achttien Soms geen tijd voor bakken is? Het beproefde erwtensoepje, Van de Nederlandsche Vloot Wordt veranderd in een bokking Bij een simpel sneedje brood. Daarom Lezerslezeressen Toont hun uw genegenheid Derft ge geld voor een geschenkje Schrijft dan eens, van tijd tot tijd. J. H. SPEENHOFF. („Rotterd. Nieuwsblad"). was geborgen. De wagen en de boter werden voor 't rijk in beslag genomen. De inzitten den, die tot nu toe onbekend zijn, waren ontkomen. Gasverstikking. Gister morgen is in een der hofjeshuizen aan de Nieuwe laantjes te Scheveningen, een ge val van gasverstikking geconstateerd. In het bedoelde huisje woonde het echt paar v. d. Z. De menschen hadden zich gis teravond ter ruste begeven en de gaskraan uitgedraaid. Vermoedelijk hebben zij dit echter niet goed gedaan, zoodat de vlam is uitgeploft en de kraan half geopend is ge bleven. De beide oudjes, die in een bedstede sliepen, zijn daardoor bedwelmd en heb ben het bewustzijn verloren. Gisterenmorgen, toen er niet open werd gedaan, waarschuwden de buren de politie. Eenige agenten verschaften zich toegang tot de woning door een raam aan de voor zijde open te schuiven. Het bleek, dat de 75 jarige man reeds overleden was. De vrouw was nog in leven zij is door den geneeskundigen dienst naar het Roode Kruis-ziekenhuis gebracht. Een moordproces. Te Görlitz is gisteren onder groote belangstel ling het proces begonnen tegen den 22-jari- gen Kurt John, die 9 November jl. op den weg bij Plaffendorf den garagehouder Pietsch, die hem in een zijner auto's naar Breslau zou brengen, van achter door het hoofd schoot en daarna het lijk beroofde. Het heeft 3 weken geduurd voor de gen darmerie den voortvluchtigen beklaagde, die zich in de bosschen langs de Tsjechische grens verborgen hield, kon arresteeren. John heeft een bekentenis afgelegd, die de voorzitter voorlas. Treurige gevolgen van een faillissement. Naar wordt gemeld is bij het onderzoek van den boedel en de boeken van notaris F. te Langweer (Friesland), die zooals gemeld, failliet is verklaard, gebleken, dat de débacle vooral het gevolg is van het verleenen van hypo theken aan meest kleine veehouders. Wordt dit faillissement ten uitvoer ge legd, dan zullen meer dan 60 executoriale verkoopen van boerderijen klein en groot in het zuiden van Friesland moeten vol gen en tal van gezinnen zullen daarvan de dupe worden Er wordt nu actie gevoerd om een derge lijken massa-executieverkoop, met zijn ern stige gevolgen alsnog te voorkomen. Onder overlegging van de noodige bewijs stukken zal de minister van justitie, mr. Van Schaik, met den toestand op de hoogte gesteld worden met het verzoek dezen ver koop alsnog te voorkomen. De misplaatste grap. Tien uur nadat de „Australia" met den her tog van Gloucester aan boord weer van Ta hiti vertrokken was, ontving de marconist een nieuw noodsein van den Amerikaan- schen schoener „Seth Parker" en ditmaal was het een echte S.O.S. „verkeeren in di rect gevaar en hebben een groot lek". De „Australia" heeft daarop opnieuw den steven gewend en is den ,,Seth Parker" te hulp gesneld. De dienstboden in Indië. In 't tijdschrift „De Huisvrouw in Deli" wordt een artikel gewijd aan het dienst- bodenvraagstuk in Indië. De schrijfster komt tot de conclusie, dat er geen regels zijn te maken, dat zij, die de gezinstaak willen opvatten als een vak, zooals een an der, overal op verzet stuiten bij de betrok kenen, die terecht zich erop beroepen, dat men te doen heeft met levend materiaal, dat elke woning andere eischen stelt en dat het daarom moet zijn een geven en nemen aan beide kanten. Zij kent gezinnen, waar men op deze wijze zeer tevreden is over elkaar, maar„Mevrouw moet zelf haar vak kennen om leiding te geven, en zelf een voorbeeld zijn van orde, goede tijdverdee- ling en plichtsbetrachting". Zij vervolgt „Efficiency in de huishouding heeft voor mevrouw en de hulp het werk verlicht en in weinig huishoudens ontbreekt de stof zuiger, die tevens hygiënisch is, maar de klachten zijn niet zeldzaam, „dat de hulp zooveel electriciteit verknoeit, en dat zij de zaken zoo gauw veraielt." Dit ligt zeker niet weinig aan het feit, dat de on beschaafde weinig overleg heeft en geen eerbied voor de dingen van een ander. Hier wordt wel zeer tactvolle leiding ver- eischt om de slordigheid, die in het arbei dersgezin wel eens gevolg is van overlading met werk van de huisvrouw, te overwinnen, zonder dat het meisje geprikkeld wordt door de eeuwige aanmerkingen. „Waardee ring is over het algemeen een beter ge neesmiddel dan critiek, alleen wordt het in onze maatschappij nog te weinig toegepast. Ik vrees, dat er nog heel wat zal worden geredeneerd, voordat men een oplossing vindt van het dienstbodenvraagstukik vrees eigenlijk, dat een oplossing, gegeven het gebrek aan saamhoorigheidsgevoel bij de Nederlandsche huisvrouwen en het in- dividueele karakter van het gezin, niet wel mogelijk is Hoe oud is de aarde? Dr. F. Hecht en zijn assistente, Edith Kroupa, hebben te Weenen de hoeveelheid radioaktiviteit onderzocht van rotsen en mineralen, afkomstig uit de nabijheid van Winnipeg in Canada, en daaruit afgeleid, dat de aarde sedert 1 milliard 725 millioen, misschien sedert 1 milliard 820 millioen jaar bestaat. Die gevolgtrekking stemt overeen met vroegere onderzoekingen van geleerden. Aldus weer mineralen, afkomstig van Sinya Pala in Rusland, nagegaan, en in dat geval sprak men zich uit voor 1 milli ard 850 millioen jaar. Een ring ingeslikt. Een juwelier te Bombay kreeg een dezer dagen bezoek van een elegant gekleed heer, die eenige ringen wenschte te zien. Een der hem getoonde ringen wist hij te verwisselen voor een minderwaardigen ring, hetgeen echter door den winkelier bemerkt werd. Deze waarschuwde daarop de politie, die aanvan kelijk den ring niet kon terugvinden. Een met X-stralen genomen foto toonde daarna aan, dat dc man- den ring had ingeslikt. Een oude oorkonde. In de vertrekken van het Weensche staats archief kan men geschiedenis onmiddellijk beleven de lotgevallen van tien eeuwen vinden hier een neerslag in de documenten, die er worden bewaard. De oudste oorkonde is een al tamelijk gehavend perkament uit de 9de eeuw. Ze werd in het jaar 816 in Aken uitgevaar digd en bevestigt voor het aartsbisdom Salzburg de reeds verleende immuniteit en de bescherming door den koning. De oor konde draagt als handteekening in lange, naar boven getrokken, reeds vergeelde let ters den naam „Hludovicus". Het is de handteekening van keizer Lodewijk den Vrome, den zoon van Karei den Groote: L o n d e n(5 alais zonder uitstappen. Binnenkort zullen de reizigers van Londen naar Calais niet meer behoeven over te stappen van den trein op de boot. Er is nl. een nieuw soort boot gebouwd, de Twickenham Ferry, die van rails is voorzien, zoodat de trein in Dover regel recht op de boot kan rijden. Er wordt op het oogenblik een speciaal hiervoor inge richt emplacement gebouwd en zoodra dit gereed is, zal de nieuwe verkeerswijze, zoo als die reeds in de verbinding van Duitsch- land met Denemarken bekend is, in werking treden. Roofmoord op een 60- jarige vrouw. In het plaatsje Erisdorf heeft men Zondag een ongeveer 60-jarige alleenwonende vrouw, Kreszentia KÖnig, in haar woning met ingeslagen schedel dood op bed aangetroffen. De huisdeur stond open en het raam was ingedrukt, terwijl de geheele woning was doorzocht. De dader kon door een jacht opziener in een naburig bosch gearresteerd en aan de justitie worden overgeleverd. Het is de meermalen veroordeelde Bruno Weiss- haupt uit Erisdorf. Hij heeft zijn daad reeds bekend. Het lawine-gevaar. In Steinfeld (Korinthië) is een lawine van buitengewonen omvang naar omlaag ge stort, waardoor de electrische centrale van het dorp volkomen verwoest *"erd. De pachter hiervan werd onder de puin- hoopen begraven en zal hoogstwaarschijn lijk gedood zijn. Een bataljon geniesoldaten uit Klagenfurth is naar de plaats van het ongeluk vertrokken. Het geheele dal is van licht verstoken. De schade wordt op min stens 100.000 schilling geraamd. De nieuwe Trostberghuette aan den Sonn- tagshorn, ten Westen der Reiteralpen be nevens vijf berghutten zijn door een reus achtige lawine volkomen weggevaagd. De lawine was losgeraakt van den 1960 meter hoogen top van den Sonntagshorn. Door het gewicht van de sneeuwmassa's werd de hut volkomen met den grond ge lijk gemaakt. De Trostberghuette, welke reeds op Oos- tenrijkschen bodem gelegen is, was dezen winter niet bewoond. Op de plaats, waar de sneeuwmassa's het dal bereikten, was reeds sedert jaren geen lawine meer neergekomen. Bij Sterzing in Zuid-Tirol werden door een lawine twee houtarbeiders bedolven. Een hunner zag kans zichzelf uit de 5 Floep daar ging de mooie vlieger Weg was hij Maar in elk geval was er nu geen gevaar meer, dat Pietje wéér weg zou waaien. Maar o wee, wat was dè.t? Daar naderde de trein een tun nel Vol afgrijzen zag Pietje het pik zwarte, donkere hol naderkomen reeds was de voorste helft van de trein er in... In dikke, verstikkende wolken bleef de zwarte rook van de locomotief er in hangen (Nieuwe spelling) sneeuwmassa te bevrijden, doch de tweede kwam om het leven. In Vorarlberg bij Gaschurn werden twee veestallen, een kapel en een perceel bosch door een lawine meegesleurd. Uit Zakopane wordt gemeld, dat een reusachtige lawine is terecht gekomen op het ijs van het Morskiemeer. Hoewel het ijs een dikte van meer dan een decimeter had, sloeg de lawine het ijs aan stukken en kwam in het meer terecht. De zaak Lindbergh. In de zitting van gisterenmorgen heeft de openbare aanklager zijn requisitoir uitge bracht. Op meer dan 400 bewijsstukken baseerde hij zijn beschuldiging en trachtte aan te toonen, dat Hauptmann tegelijk de ontvoerder en de moordenaar van Lind bergh's baby was, alsmede degene, die het losgeld in ontvangst genomen had. Hij wees op de verklaringen van de des kundigen en bezwoer de jury het schuldig uit te spreken. Daarna begon Reilly, Hauptmann's voor naamste advocaat, zijn pleidooi met de woorden „oordeelt niet, opdat gij niet ge oordeeld worde. Hauptmann is onschuldig". Daarna trachtte de verdediger te bewij zen, dat niemand in het huis van Lindbergh had kunnen doordringen, zonder de hulp van personen, die tot de huishouding be hoorden en daarom was het hem zonne klaar, dat de kinderjuffrouw, Betty Gow en de overleden bediende Whateley aan de ontvoering medeplichtig waren. De perso nen, die de baby ontvoerd hadden, moesten het goed bekend zijn geweest, anders zou het wel geschreeuwd hebben. Ook de hond had niet geblaft. De zoogenaamd voor de schaking gebruikte ladder zou in het geheel niet gebruikt zijn, daar men anders sporen op den grond voor het venster moest heb ben gevonden. Veeleer was het kind de trap afgedragen. De goedkoope hu wel ij k s- reiz'en in Italië. In Januari hebben de Italiaansche spoorwegen 1617 goedkoope biljetten voor huwelijksreizen naar en van Rome afgegeven, waarvan 12 door middel van agentschappen in het bui tenland. Sinds deze reductie in Juli 1932 werd ingevoerd, hebben er 66.792 paartjes gebruik van gemaakt, waaronder 2357 uit het buitenland. MIDDELBURG. Van 811 Februari. BEVALLEN: J. M. Romijn, geb. v. d. Ven, z. OVERLEDEN: C. W. Dikkenberg, 78 j., wed. van J. J. de Wolff. J. M. Volkers, d. 3 d. GOES. BEVALLEN: C. Overgauw, geb. Bakker, z. J. J. Daniëlse, geb. van Belois, d. OVERLEDEN.: L. A. Frankiri, vouw van J. M. de Brui ne, 32 j. C. J. van Bremen, z. 1 j. D. Z. Woensdag 13 Februari. Hilversum, 1875 M. Vara-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 P. J. Kers On ze keuken. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. Vara- tooneel o.I.v. W. v. Cappellen, Orvitropia o. l.v. J. v. d. Horst, N. de Klijn (viool), F. v. d. Heide (klarinet) en R. Schoute (piano). C. v. d. Lende (lezing). 12.00 Gramofoon platen. 12.15 De Zonnekloppers o.I.v. C. Steyn. 1.001.45 De Flierefluiters o.I.v. E. Walis. 2.00 Voor de Vrouwen. 2.15 Kniples. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 XX-Ensemble 6 Voor de mensen binnenin de trein was dat niet erg, die konden immers de raampjes sluiten. Maar Pietje, die daar moederziel alleen bovenop de trein zat, kreeg alle rook uit de eerste hand. Proes tend en kuchend zat hij met z'n ogen stijf dicht en z'n vingers in z'n oren. En toen de trein een paar minuten later weer uit de tunnel te voorschijn kwam, zag Pietje er uit als een neger. (Donderdag vervolg) o.I.v. Steyn. M.m.v. G. Ehrhardt (zang). 5.50 Gramofoonplaten. 6.05 De Fliereflui ters o.I.v. E. Walis. 6.30 R.V.U. Prof. G. Gonggrijp Voedsel en Vrede in het Verre Oosten. 7.00 Sportuitzending. 7.20 „Mathis der Maler", Hindemith (Gramofoonplaten). 7.45 Voor Transportarbeiders. 8.00 Herh. S. O.S.-berichten. 8.03 Gramofoonplaten. 8.20 C. Steyn (accordeon) en J. Vogel (piano). 8.30 „Nu slaat 't dertien", spel van Obser ver, vert. Nel Bakker. Vara-tooneel o.I.v. W. v. Cappellen. 9.15 Vara-orkest o.I.v. H. de Groot m.m.v. W. Ravelli (bas). 10.00 Vaz Dias. Vara-varia. 10.15 Concert uit Parijs (Gramofoonplaten). 10.30 Orgelspel J. Jong. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Huizen, 301 M. N.C.R.V.-programma. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.I.v. ds. P. Boes. 11.0012.00 Harmoniumspel M. F. Jurjaanz m.m.v. mevr. L. J. A. v. NeerdenOngers (sopraan). 12.15 Gramo foonplaten. 1.00 Orgelspel R. Parker. 2.00 Zang Greta Smit m.m.v. L. Blaauw (orgel). 3.003.45 en 4.00 Triocon'cert (viool-cello piano). 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Kinder uur. 6.00 Landbouwpraatje. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Causerie. 7.30 Gramofoonplaten. 7.40 Ds. L. D. Poot Holland op Zee. 8.00 Vaz Dias. Gramofoon platen. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging o.I.v. J. Spaanderman, m.m.v. J. Smeterlin (piano). 9.15 Causerie Ds. L. D. Poot. 9.40 Vervolg concert. 10.30 Vaz Dias. 10.35 11.30 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50 Mor genwijding. 11.20 Gramofoonplaten. 11.50 Voor de scholen. 12.05 Orgelspel Q. Mae Lean. 12.50 Ch. Manning en zijn orkest. 1.50 Orgelconcert M. Vinden. 2.25 Voor de scho len. 3.10 Lezing. 3.35 Sted. orkest Bourne mouth o.I.v. R. Austin m.m.v. J. Szigeti (viool). 5.05 Het John MacArthur kwintet. 5.35 B.B.C.-dansorkest o.I.v. Hall. 6.20 Be richten. 6.50 en 7.05 Lezing. 7.25 Handel- concert. 7.50 Concert-inleiding. 8.05 B.B.C.- symphonie-orkest o.I.v. Adr. Boult. 9.10 Be richten. 9.25 Vervolg concert. 10.20 Lezing. 10.35 Hongaarsch Zigeuner-orkest o.I.v. G. Garay. 11.2012.20 Roy Fox en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gra mofoonplaten. 12.35 Goldy-orkest. 8.20 „Ki- tege", opera van Rimskykorsakow. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20 Con cert uit rest. „Ritz". 2.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 L. Preil's orkest. 6.50 Strijkor kest o.I.v. Emil Reesen. 7.20 Discussie. 9.35 Omroeporkest o.I.v. Reesen. 10.2011.50 Dansmuziek Keulen, 456 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Omroepkwintet en solisten. 10.05 Zang. 11.20 Concert uit Berlijn. 1.35 Orgelconcert door J. Schafgans. 3.20 Weragkamer-or- kest o.I.v. Hagestedt. 5.10 Zang en piano. 6.45 Vocaal sextet. 7.35 „Die Hohenstau- fen", spel van Chr. D. Grabbe. 8.05 Carne- vals-programma o.I.v. C. Baumgarten. 9.40 11.20 Dansmuziek. Rome, 421 M. 8.20 Concert door de Weensche Schubert-Bund. Brussel, 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salon-orkest o.I.v. Walpot. 1.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Mortelmansconcert. 6.05 Gramofoonplaten. 6.05 Viool-recital. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Salon-orkest o.I.v. Walpot. 9.50 Orgel concert. 10.30--11.20 Dansmuziek. 484 M. 12.20 L. Langlois' orkest. 1.302.20 Dito. 5.20 Salon-orkest o.I.v. Walpot. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Weensche muziek. 8.20 Symphonieconcert o.I.v. Defauw. 10.30 11.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 8.05 Otto Kermbach en zijn orkest. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Geva rieerd progi*amma uit Amsterdam Wou ter Denijs en Han Beuker (piano-duetten), Pierre Palla (orgel), de Avro-girls en Ko- vacs Lajos en zijn orkest. DE RADIO IN HUIS. Ofschoon de meeste vrouwen haar radio beoordcelen als een instrument tot afleiding en vermaak na afloop van de dagtaak, kun nen zij toch ook van de radio veelmoois en nuttigs leeren, iets, waaraan velen maar al te weinig denken, Er is zooveel in de radio-programma's, waarnaar men luisteren kan zonder er het huiselijk werk voor te behoeven laten rus ten. Men moet slechts tevoren het werk zoo verdeelen, dat men het zittende werk zooals naaien, verstellen enz. doen kan wanneer een bepaald programmanummer komt. In de radio kunt ge nuttige lezingen hooren over koken, naaien, kinderverzor ging en tal van andere onderwerpen. En hebt u al eens geprobeerd naar de radio- muziek te luisteren tijdens het strijken Het is of uw ijzer dan over het goed vliegt. Trouwens het beste bewijs daarvoor is wel, dat in alle groote waschinrichtingen radio toestellen staan, met luidsprekers op alle zalen, teneinde het personeel op die manier geestelijke afleiding te bezorgen tijdens het eentonige wasschen en strijken. DE LUIDSPREKER IN DE KAZERNE. In militaire kringen gaat men meer en meer het groote nut van de radio inzien, ook als ontspanningsmiddel. Steeds worden weer nieuwe kazernes van aan de eischen des tijds beantwoordende luidspreker-instal laties voorzien. Bijzonder komt hier het cul tureel en opvoedend element van muziek en voordracht tot zijn recht, terwijl bovendien de microfoon, die steeds op een dergelijke installatie kan worden aangesloten, goede diensten bewijst bij het geven van comman do's en wanneer b.v. een spreker in een ver gadering optreedt. Aan dit inzicht en deze voordeelen heeft de luidspreker-installatie ongetwijfeld zijn succes in de kazerne te danken. Zoo werden onlangs drie Poolsche kazernes van een Philips-luidsprekerinstallatie voorzien en wel die van het 27ste regiment infanterie te Czestochowa, van de Artillerie-school te Torum en van het 11de regiment cavalerie te Cjechanow. STERKE TOENEMING VAN HET AANTAL LUISTERAARS IN TSJECHO-SLOWAKIJE. In Tsjecho-Slowakije is het aantal luiste raars in het afgeloopen jaar met niet min der dan 21 toegenomen. Zooals ook in andere landen ervaren werd, kwam deze toeneming voor het groot ste deel van de groot-stad, in dit geval Praag. Februari Woensdag 13 Donderdag 14 Vrijdag 15 Februari Woensdag 13 9.42 22.28 Donderdag 14 11.05 23.33 Vrijdag 15 12.05 - van publieke vermakelijk-» heden, vergaderingen enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 8 tot cn met Donderdag 14 Februari „Hol lands' Hollywood", „De Dictator" en „Pechvogels". Luxor-theater. Van Vrijdag 8 tot en met Donderdag 14 Febr. „Corsair", „Inspecteur No. 13" en „De wereld zonder mannen". Hotel Noordzeeboulevard. Iedere Zondag tea musical van 3.306 uur. Donderdag 14 Februari Het Nederland sche ballet, Grand Hotel „Britannia", 8.15 uur. Vrijdag 15 Februari. Openbare vergade ring anti-rev. kiesvereeniging, Militair Tehuis, 8 uur. Zaterdag 16 Februari. Cabaretavond M. S. F„ Concertgebouw, 8 uur. MIDDELBURG. Woensdag 13 Februari. Fritz Hirscb Operette, Schuttershof, 8 uur. „Alchiba" (thuisr.) 9 Febr. van Santos „Alcyone" (uitr.) p. 10 Febr. Dungeness „Alkmaar" (thuisr.) 10 Febr. te Liverpool „Baarn" (thuisr.) 8 Febr. te Balboa „Blitar" (uitr.) p. 10 Febr. Finisterre „Bloemfontein" (uitr.) 8 Febr. v. Teneriffe „Bilderdijk" (thuisr.) 9 Febr. v. Havanna „Crijnssen" (uitr.) 9 Febr. van Dover „Dempo" (uitr.) 11 Febr. te Belawan „Gaasterkerk" (thuisr.) 10 Febr. v. Hong kong „Heemskerk" (uitr.) 10 Febr. te Dar-es- Salaam „Hoogkerk" (uitr.) 11 Febr. te Calcutta „Jagersfontein", (thuisr.) 11 Febr. van Port Natal „Kota Tjandi" (thuisr.) 10 Febr. v. Genua „Kedoe" (thuisr.) 11 Febr. v. Port Said „Klipfonlein" (thuisr.) 9 Febr. v. Port Said „Leerdam" (uitr.) p. 10 Febr. Lizard „Mapia" (thuisr.) 10 Febr. van Port Said „Montferland" (uitr.) 9 Febr. van Santos „Modjokerto" (thuisr.) p. 10 Febr. Perim „Nijkerk" (thuisr.) 9 Febr. van Port Natal „Poelau Laut" (uitr.) p. 9 Febr. Perim „St'reefkerk" Jl Febr. te Hamburg v. Rott. „Sibajak" (thuisr.) 10 Febr. van Sabang „Simon Bolivar"(uitr.) 10 Febr. te Curagao „Tarakan" 9 Febr. van New-Orleans naar Kaapstad "'animbar" 8 Febr. van Pcnang, Batavia naar New-York 5.36 5.38 5.40

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 6