TOER UIT DRAAD EN LUCHT Sinds haar tiende jaar verrichtte ze spi- onnagediensten voor de anarchisten in het toendertijd Russische Warschau. Ze was de jongste spionne ter wereld. Het kleine meisje met de blonde haren en de opvallend lichte blauwe oogen, viel door haar bekoorlijkheid overal op en daar ze voor haar leeftijd heel verstandig was, lukte het haar reeds als kind belangryke dien sten te bewijzen aan de anarchisten. Op een dag viel het Sawarsin, den chef van de tsa ristische geheime politie op, dat het kleine meisje, dat eiken ochtend het brood in een groote mand in de keuken placht te bren gen, steeds lange gesprekken voerde met het personeel. Dit feit zou ook hem, den doorkneeden politieman, er nog niet toe hebben gebracht, haar bizonder in het oog te houden, maar door toeval bemerkte hij enkele dagen later, dat de kleine Sonja, na dat ze het brood had gebracht, haar weg nam over de binnenplaats van het politie- gebouw naar de stallen, waar ze zich uren lang placht op te houden. Bij deze gelegen heden hoorde de kleine Sonja de twee koet siers van den politiechef uit over hun ritten in de stad. Opeens werd het Sawarsin dui delijk, hoe het kwam, dat men in de stad en juist in de kringen der anarchisten, zoo precies over het tijdstip van zijn uitrijden onderricht was. Van dit oogenblik af werd Sonja door drie rechercheurs bewaakt. Spoedig kon men vaststellen, dat de kleine, die in de kringen der anarchisten alleen maar de Kroschka (dwerg) werd genoemd, de han digste spionne der anarchisten was. Een geheime vereeni- g i n g. Te Beaune in Bourgondië is een geheime vereeniging gevormd, welker leden zich „Ridders van den Wijnproever" noemen. In hun schild voeren zij namelijk.het glazen buisje, waarmee de vaklui den wijn keuren. De nieuwe vereeniging vereert met name Noach, den eersten wijngaardenier, en Bacchus, den god van den wijn. Aan het hoofd der vereeniging staat een grootmeester. De leden houden er speciale gewaden, wachtwoorden en teekens op na en vergaderen uitsluitend in wijnkelders. Waterdrinkers kunnen geen lid worden, terwijl het drinken van water door de leden strafbaar is gesteld. Alvorens als ridder te worden toegelaten, moeten de candidaten drie rangen doorloopen. Elk dezer rangen brengt een speciale taak mee, bestaande in het eten van zeldzame gerechten en speciaal in het drinken van wijnen. De Eskimo's. Tot voor kort vreesde men, dat de Eskimo's zouden uit sterven en dat het geheele ras van den aardbodem zou verdwijnen. Volgens een rapport van het departement van binnenlandscbe zaken, dat dezer dagen is gepubliceerd, is er thans echter reden om te gelooven, dat aan het uitstervings proces een einde is gekomen. Over een af stand van duizenden mü'ïen brengen de ge neeskundigen in dienst van de regeering hun geneeskunst naar de door de Eskimo's bewoonde streken. Daarbij wordt gebruik gemaakt van alle verkeersmiddelen, van 't vliegtuig tot de hondenslee toe. Vroeger was de aankomst van de eerste walvischvaarder of vrachtschepen elk sei zoen het sein voor het uitbreken van ver- koudheids- en influenza-epidemies, waar voor de Eskimo's zeer bevattelijk zijn. De geneeskundige diensten in het Noor den doen thans al het mogelijke om bij de aankomst der eerste schepen de versprei ding der ziekten tegen te gaan. Er zijn verbeteringen gebracht in de methoden van kindervoeding. Bovendien wordt den Eskimo's geleerd, zich niet te zeer aan te passen bij het voedsel der blan ken. Dit alles heeft Volgens het genoemde rap port tot resultaat gehad, dat de gezond heidstoestand bij de Eskimo's veel verbe terd is. Een z a k-s chrtffmachine. De Tiroolsche koopman Alois Camper in Bichlbach heeft een zak schrijf machine uit gevonden, die met de handschoenen wordt gebruikt. Het is merkwaardig, ook de ge wone schrijfmachine is door een Tiroler nl. den schrijnwerker Peter Mitterhofer uitgevondenztfn drie houten modellen worden nu nog in de Meran Innsbriick en Weenen bewaard. De nieuwe uitvinding, die werkelijk als volks-schrgfmachine kan wor den beschouwd en waarvoor in Duitsche staten reeds patent is aangevraagd, berust op een heel eenvoudig „apparatuur". De machine is opgebouwd op het volgende systeem Op twee evenwijdige rails loopt een klein wagentje met het band en een toestelletje, waardoor het vanzelf verder loopt. De letters heeft de schrijvende aan de handschoenen bevestigd (vier op eiken vinger) en die drukt hij door een vierzijdl- gen, pyramiden-vormigen trechter, welke aan den vorm der typen is aangepast, op band en papier. De uitvinding is goed door dacht, hoewel ze nog voor verbetering vat baar is maar daar is de uitvinder dan ook al mee bezig. Aan het hoofddoel, zoo weinig mogelijk plaats in te nemen, beantwoordt het schrijf machientje in ieder geval en de uitvinder denkt het tegen een zeer lagen prijs te kunnen vervaardigen. De machine kan in een sigarenkistje worden opgeborgen en zal, als ze goede diensten blijkt te doen, on getwijfeld al gauw worden verspreid. De bedoeling is natuurlek geenszins de kan toor-schrijfmachine te verdringen, ze zal ook nooit zoo vlug kunnen schrijven, maar ze zal als reis-schrijfmachine goede dien sten kunnen doen. De vrouw en de sigaret. Het aantal rookende vrouwen neemt toe. Terwijl het twee, drie jaar geleden meestal vrouwen van jongeren leeftjjd waren, die rookten, tegenwoordig kan geconstateerd worden, dat ook het grijze haar geen belet sel is, om van de geur van een goede siga ret te genieten. Van deze voortdurend en opvallend toene mende voorliefde van de vrouw voor de si garet profiteeren de landen, die tabak ver bouwen, tabak verwerken, tabak verkoo- pen. Engeland geeft enkele getallen over het toenemend gebruik van tabak. In Engeland werden in de eerste zes maanden van 1934 95.832.861 pond tabak geïmporteerd, tegenover 84.713.833 pond in het eerste halfjaar van 1933 en 67.464.080 in dezelfde tijdruimte van het jaar 1932. Voor 1914 was het zien van een vrouw die rookte iets ongewoons. Een rookende vrouw werd als een suffragette of wel als een frivole vrouw beschouwd. Een rookende vrouw in een restaurant of in een coupé van den trein of in eer. autobus was een zeldzaamheid, hoewel caricaturisten in e humoristische bladen veelvuldig dergelijke typen te kijk stelden. Men heeft kunnen constateeren, dat door het rooken van de vrouwen de consumptie van tabak en daarmee ook de belasting inkomsten grooter geworden zijn en nog meer zullen toenemen. Van de inkomsten der tabaksbelasting kan aangenomen wor den, dat zij bij de toename der rockers groo ter of misschien toch stabiel blijven zullen. Hetgeen in dit geval Engeland aangaat, zal ook wel voor andere landen gelden. DE GOEDAARDIGE WINTER. De weerkundige medewerker van het „Handelsblad" heeft gisterochtend het vol gende weerkundig overzicht geschreven De ontwikkeling van het weer, die Vrij dag mogelijk werd geacht, nl. een zuid- waartsche verplaatsing van den hoogen druk en daarmee het verdwijnen van den oostenwind heeft zich in de afgeloopen dagen voltrokken en daarmee is de zooveel- ste kortstondige vorstperiode van dit jaar geëindigd. De weerberichten van de Filiaalinrichting van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut laten zien dat het Zaterdag en Zondag, althans voor onze tegenwoordige verwende begrippen, vrij koud 83 geworden. Te Am sterdam bleef het die dagen zelf 's middags iets beneden het vriespunt en de laagste temperatuur Zondagnacht, nl. 4.5 gr. C. (24 gr. F.), was lager dan sinds December 1933 aldaar was voorgekomen. Zaterdagavond was de wind nog Oost, Zondagochtend Z.Z.W., maar dat gaf nog niet direct stijging van temperatuur, want de lucht kwam uit België en Frankrijk, waar het in de laatste dagen kouder was dan bij ons. Een vlakke depressie gaf 's avonds eenige sneeuw, doch eerst toen na het passeeren daarvan vannacht de wind naar N.W. draaide, viel de dooi in, zoodat het vanochtend 6 uur 7 gr. C. warmer was dan een etmaal tevoren. Al is de sneeuw in de stad spoedig ge smolten, op het land zal zij vannacht nog wel een witte laag vormen, die verhindert, dat de aarde haar warmte aan c.e lucht af staat. Daardoor kan het 's nachts nog vrij koel worden. De algemeene luchtdrukverdeeling is éch ter zoo gewijzigd tot een Westenwindtype, dat de eigenlijke vorst weer heeft afgedaan. Het blijft toch een zeer'goedaardige win ter te De Bilt heeft het tot nu toe in dit seizoen nog nooit langer dan vijf nachten achter elkander gevroren. eerste kamer. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Aan de orde is de defensie-begrooting van 1935. Mevr. PothujjsSmit bepleit de belangen van oud-gepensionneerde marinemannen. Z(j klaagt er over dat dienstweigeraars niet op gelijke wijze worden behandeld. Spr. ont kent dat er eenig nut verbonden is aan vlagvertoon. Zij critiseert de houding van den minister ten opzichte van het ontwa- peningsvraagstuk. Spr. komt op tegen de onverschilligheid der Kamer inzake wapenfabricage. Zij ver dedigt het ongewijzigd standpunt der S.D. A.P. inzake het ontwapeningsvraagstuk. tweede kamer. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Bij den aan vang van de Tweede Kamervergadering van heden heeft de voorzitter, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, wijlen minister Kalff met de volgende rede herdachtIn ons reces ontviel aan ons land een man, die noode wordt gemist. Het wordt niet zwaar be reikt, alleen geliefd te zijn bij hen, wier geest men volgt, wier woord men spreekt, wier wensch men goedkeurt en vervult. Wel hoog staat hij, die ook den tegenstander eert om kracht en eerlijkheid en breedheid in den strijd. Zoo heeft men Kalff geëerd, toen hij als leider van een groot bedrijf, we tend wat al arbeid daar werd verricht en in het volle besef dat alle krachten men- sohen waren zooals hij. die aanspraak had den op waardeering, toch stand hield tegen welken eisch ook als zijn economisch in zicht het hem gebood. Zoo werd hij ook ge- eerd toen hij in hooge plichtsbetrachting den zwaren arbeid op zich had genomen, waartoe de Kroon hem riep. Steeds zager vriend en tegenstander hem als een nobel strijder voor het beginsel dat hij warm be leed. Zijn vaderland blijft hem gedenken als een trouwe dienaar van het algemeen belang. God schenke rijkelijk de gave zijner troost aan hen die hem het naaste stonden. Minister-president dr. Colijn zeide vervol gens mede namens zijn ambtgenooten Moge ik beginnen met dank voor de waardeerende woorden door den voorzitter gesproken. Terecht is daarin gezegd dat het land veel in den heer Kalff verliest. Met on afgebroken toewijding heeft hij m de bijna 2 jaren van zijn ministerschap zich gewijd aan de belangen van land en volk en daar bij is hij voor ons ambtgenooten een man geweest met wien samenwerking een groot genoegen beteekende. Zijn breedheid van blik en zijn krachtige eigen overtuiging hebben gemaakt dat wij in dien tijd met vrucht hebben samengearbeid. Zijn heen gaan is voor het land een groot verlies, evenals voor zijn ambtgenooten. Wij zullen hem blijven gedenken als vriend en ambt genoot met wien wij hebben samengewerkt toto aller genoegen. Bij de Indische begrooting betoogt de heer Cramer dat de gouverneur-generaal niet getoond heeft de rechte man op de rechte plants te zijn. Spreker betreurt dat tot directeur van economische zaken een oud-voorzitter van den Indischen Onderne- mersbond is benoemd. zwaar lichamelijk letsel. AMSTERDAM (V. D.) Het gerechtshof alhier heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen den 29-jarigen veehouder M. W. K., die door de rechtbank te Haarlem we gens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, den dood tengevolge hebbend, was veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3 jaar en 6 maanden, verminderd met de voorloopige hechtenis. Het hof bevestigde dit vonnis. De procureur-generaal had 5 jaar gevangenisstraf geëischt. Verdachte had na afloop van de kermis te Kwakel in den zomer van het vorige jaar den arbei der K. Verdegaal, met wien hij reeds ge- ruimen tjjd ruzie had, zóó met een mes ge stoken, dat deze aan de gevolgen is over leden. een ernstig ongeluk. AALTEN. (V. D.) Tijdens het rangeeren van een goederentram van de Geldersch Westfaalsche stoomtram Mij. is de conduc teur, de heer Schoenmakers uit Terborg, juist toen het stopsignaal was gegeven, door onopgehelderde oorzaak van het laat ste perron gevallen en tusschen den wagen terecht gekomen. Hij liep hierbij een inge drukte borstkas en een beenfractuur op. In zorgwekkenden toestand is S. naar het zie kenhuis te Winterswijk vervoerd. een expeditie naar het cocos-eiland. LONDEN. (V.D.) Gisteravond is uit Lo westoft de 45 ton metende schoener „Vera City" vertrokken met een groep schatgra vers aan boord voor een reis naar het Co- cos-eiland, dat 500 K.M. ten W. van Cos tarica in den Stillen Oceaan ligt. Het doel der opvarenden is de beroemde goudschat ter waarde van ongeveer 1 milliard, die honderden jaren geleden door zeeroovers op het eiland begraven moet zijn. Een over eenkomst is gesloten met de regeering te San José, volgens welke de regeering een derde van alle gevonden schatten zal krij gen. Onder de leden der expeditie bevinden zich een geoloog, twee mijningenieurs en een deskundige voor het verrichten van bo ringen. de werkloosheid in engeland. LONDEN. (V. D.) De scherpe stijging van het aantal werkloozen in Engeland heeft ?n verschillende kringen pijnlijke ver rassing gewekt. De pers vermoedt dat de handel in Januari belangrijk is gedaald. Hierop wijzen ook verschillende andere fei ten, bijvoorbeeld de daling van de opbrengst van het goederenvervoer der spoorwegen en de lagere omzet der provinciale banken. «strijd tegen de oostenrijksche regeering. LENINGRAD. (V.D.) Ter herdenking van den socialistischen opstand in Oosten rijk van verleden jaar, hebben gisteren te Leningrad thans in Rusland vertoevende leden van den Oostenrijkschen Schutzbund een betooging gehouden, waarin verschil lende sprekers verklaarden, dat de strijd tegen de Oostenrijksche regeering nog niet ten einde was. De Oostenrijksche sociaal democratie en de socialistische partij zou den een eenheid vormen en op den duur, na een burgeroorlog, de macht yeroveren. een priester veroordeeld. WARSCHAU. (V. D.) Te Luck werd een priester der orthodoxsche kerk veroordeeld tot 7 jaar gevangenisstraf, aangezien hij deel uitmaakte van een Oekrainsche terro- ristiscne organisatie en diensten liet houden voor de gevangen leden van deze organisa tie. Tijdens de rechtzitting werden 8 getut- gen wegens meineed gearresteerd. kolendampvergiftiging. WARSCHAU. (V. D.) In het dorp Wie- burek in de omgeving van Poznan is een uit 7 personen bestaand gezin tengevolge van een defect aan de kachel door kolen damp vergiftigd. Toen de ramp werd ont dekt bleken 3 kinderen reeds te zijn over leden. Twee andere kinderen en de beide ouders werden in zorgwekkenden toestand naar een ziekenhuis overgebracht. het vlootvr aagstuk. TOKIO. (V.D.) De leider der Japansche vlootdelegatie te Londen, admiiaal Yama- moto, is hedenmiddag te Tokio terugge keerd. Ook na het uitbrengen van Yamamo- to's rapport aan de regeering dat ten deele telegrafisch uit Londen naar Japan was ge zonden, is geen wijziging te verwachten in het Japansche standpunt ten aanzien van het vlootprobleem. Japan zal volgens den zegsman van het ministerie van buiten- landsche zaken zijn pogingen om tot een nieuwe vlootovereenkomst te komen, blij ven voortzetten. muitende militairen SHANGHAI. (V. D.) Het blad „Shin Wen Pao" meldt uit Tientsjin dat 2000 man van het Mandsjoerijsche garnizoen te Tien tsjin hebben gemuit, aangezien de soldaten niet tevreden waren met de Japansche offi cieren. Zij hebben de kazernes gedeeltelijk afgebroken en vertrokken naar de bergen. Japansche vliegtuigen en 4000 man Mand sjoerijsche troepen zijn uitgezonden, docli hebben de muiters tot nog toe niet kunnen ontdekken. EEN GASONTPLOFFING. NEW-YORK. (V.D.) In een stadje in den staat Maine vond in den kelder van een pa rochiale school een gasontploffing plaats, tengevolge waarvan alle ruiten werden ver nield en eenige deuren uit hun scharnieren vlogen. Onder de ongeveer 1300 leerlingen ontstond een paniek en allen trachtten den uitgang te bereiken met het gevolg dat zeer velen onder den voet raakten. Verscheide- nen vielen flauw en drie kinderen werden gewond. Gelukkig was het schoolgebouw zoo vuurvast gebouwd dat de ontploffing niet door brand werd gevolgd. Zeer ernstir.- ge ongevallen deden zich ook tijdens de pa niek niet voor. de amerikaansche luchtvaart. WASHINGTON (V. D.) In de legercom- missie van het huis van afgevaardigden zijn gisteren de beraadslagingen begonnen over het voorstel tot inrichting van 6 nieuwe bases voor de Amerikaans^he luchtvaart- Het democratische commissielid, Wilcox, verklaarde dat de Vereenigde Staten tijdens een oorlog met een Oostelijke mogendheid de bezetting van Alaska hadden te vreezen, want Alaska was een voorraadschuur van mineralen, terwjjl Japan zoo goed als geen delfstoffen bezat. De voormalige waarne mende commandant van de luchtmacht, Mitchell, verklaarde dat het probleem voor Amerika de Stille Oceaan was. Indien Japan Alaska kon bereiken, kon het ook New-York bereiken. De Japanners zouden zich niet door Hawaii van lirt spoor laten brengen, maar onmiddellijk naar New-York door vliegen, waarvoor ongeveer 20 uur noodig zouden zijn. MARKTBERICHTEN goesche markt. 12 Februari 1935. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Goudgerst 6, Haver 66.25, Kook- erwten 910.10, Kroonerwten 9 9.75, Schokkers 1012, Bruine boonen 812, Maanzaad 1212.50. Boter per KG. 1.55, per KG. 0.77 particuliere prijs 0.87%, fabrieksboter 0.90, afwijkende boter 0.60. Eieren per 100 stuks 2.30, per 25 stuks 0.62 particuliere prijs 3.30 eend eieren per 100 stuks 2.30, poelje-eieren per 100 stuks 1.50. Noteering handelarenBoter le soort 0.65. Handel zeer slecht. Eieren per 100 stuks 2.30, poelje-eieren per 100 stuks 1.50. V.P.Z. aanvoer 7805 stuks 2.50 per 100 stuks. veemarkt. rotterdam. 12 Februari 1935. Aanvoer209 paarden, 872 magere en 792 vette runderen, 175 vette en 87 gras kalveren, 1745 nuchtere kalveren, 227 scha pen en lammeren, 12 varkens, 40 bokken of geiten. Totaal 4147 stuks. Prijzen per K.G. Vette koeien 5456, 47 50, 3138 ct. vette ossen 4750, 44 45, 38—40 ct. stieren 45—50, 4244, 38— 40 ct. vette kalveren 7580, 6065, 40— 50 ct.schapen 37, 33, 30 ct. lammeren 39, 34, 30 graskalveren 44, 40, 35 ct. nuchtere kalveren 21, 15 ct.slachtpaarden 38, 33, 29 ct. Prijzen per stuk Schapen 16128 lammeren 1197 nuch tere slachtkalveren 54.504 nuchtere fokkalveren. 1410—6 jj slachtpaar den 155—115—80 werkpaarden 225 —145—85 hitten 90—70—60 stieren 240190140 kalfkoeien 220175 125 melkkoeien 215—170—120 vaarzen 120—90—70. OverzichtVette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen als gisteren. Stieren aanvoer als vorige week, har del iets williger, prijzen onveranderd. Vette Kalveren aanvoer iets korter, handel vlugger, prijzen als gisteren. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel vlugger, prijzen als gisteren. Nuchter© slacht- en fokkalveren groote aanvoer, han del traag, prijzen iets lager. Biggen aanvoer als vorige week, kalme handel, prijzen iets lager. Kalf- en melkkoeien ruimer aanvoer, handel iets vlugger, prijzen stijver. Vaarzen en pinken iets korter aanvoer, kalme han del, prijzen onveranderd. Graskalveren aan voer korter, handel willig, prijzen voor de slacht iets stijver. Door de C.R.C. werden ongeveer 140 die ren uit de vracht genomen. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 12 Februari 1935, des nam. 3 uur (officieel) Londen 7.24% Berlijn 59.42 Parijs 9.76% Brussel 34.55 Zwitserland 47.97% 's New-York 1.48%. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 12 Februari, 3 uur. Na een eenïgszins ongeanimeerd ochtend verkeer was de middagbeurs wat beter, dank zij de gunstiger tendenz die vandaag op de buitenlandsche beurzen was waar te nemen. De handel was weliswaar van be perkten omvang, doch de koersen trokken iets aan. Koninklijken stegen eerst tot 144, doch de hoogste noteering bleef niet behou den. De koerswinst beliep tenslotte slechs de fractie van een procent. De Amerikaan- sche soorten waren prijshoudend. Van de Industrieele fondsen trokken Unilevers nog al wat belangstelling, waarbij de noteering ruim 1 hooger kwam. Aku's waren nau welijks prijshoudend. Philips bewogen zich om de slotkoersen van gisteren. Calvé Delft waren in aansluiting aan Unilevers vaster. Rubberaandeelen lagen gedrukt, tengevolge van een lichte reactie van de rubberprijzen. Amsterdam-rubbers openden 2 lager, doch herstelden zich gedeeltelijk. Tabakken waren ongeanimeerd en liepen hier en daar iets terug.'Suikerwaarden ondergingen geen wijziging van beteekenis. Scheepvaartaan- deelen moesten hier en daar een kleinigheid waren verwaarloosd. De Amerikaansche fondsen lagen gedrukt. De koersen liepen nagenoeg algemeen terug. De Duitsche obli gaties golden iets hooger. Ned. Staatsfond sen waren rustig, de stemming was prijs houdend. De koersen waren in doorsnee weinig veranderd. Samengesteld door het KonMeteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 771.3 te La Co- runa. Laagste barometerstand 737.6 te Ona. Verwachting tot den avond van 13 Febru ari Meest matige Westelijke tot Zuidelijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Waar schijnlijk eenige regen. Weinig verandering in temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenmorgen om 11.30 uur, aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland Weest op uw hoede 1 Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieéle gegevens samengesteld door het Kon. Met. Instituut De gisteren verschenen depressie is snel dieper geworden en naar Noorwegen ge trokken, waar de barometer nog snel daalt. Bij IJsland vertoont zich een minder diepe depressie. De hooge drukking trok zich naar Spanje en de Alpen terug, zoodat Zuid-Westen winden thans den dooi tot in Noord-Duitscnland doen doordringen. In Noord-Zweden en Polen bleef de vorst nog streng, om de Alpen matig. Op de Britsche eilanden steeg de temperatuur gisteravond tot bij de 10 gr. C., thans is zij weer iets gedaald. Krachtige winden waaien langs het Kanaal, op de Noordzee en langs de Noorsche kust, In het midden van Frank rijk en Zuid-Engeland is windstilte met mist. Het voortduren van de Westelijke winden zal overdag de temperatuur nog verder doen stijgen, maar tijdelijke opkla ring 's nachts kan het minimum weer nabi) het vriespunt .brengen,

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 3