100 PUROL ZATERDAG 500 300 150 25 EERSTE BLAD Winler^fe; No. 34 73e Jaargang: 1035 UitgaveFirma F. VAK DE VELDE IrWalstraat 58-60, Vlissingen. Telef 10 Postrekening 66287 Q FEBRUARI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PRO VIN C1ENIEU W S VLISSINGSC AB0NNEMEN1SPRIIS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn f2 20 per 3 maanden. Franco door het geheele iijk f2.50. Voor België, Duitschland en Frankiijk f3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. f3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. COURANT ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels fl.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels fl.alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een onveiuk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bi] verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van een anderen vinger. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGEST'.: D DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 3 bladen en een Kindercourant. Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Gisterenavond hield de afd. Vlissingen der Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren haar jaarvergadering. Na het uitbrengen der verschillende ver slagen kwamen bestuursverkiezingen aan de orde. Daar de heer Q. van Vugt n' t langer de functie van voorzitter kan ver vullen, werd in zijn plaats met algemeene stemmen benoemd de heer S. J. Hoogstra, dierenarts. Verder heeft mevr. Detmar zich voor een bestuursfunctie beschikbaar ge steld. Uit het jaarverslag nemen we het volgen de over De afdeeling telt thans 71 leden en 24 begunstigers. Het noodasyl voorziet op uitstekende wijze in een dringende behoefte en deed ook dit jaar goede diensten. Het noodasyl is verbeterd en uitgebreid, vooral in de poesenafdeeling, zoodat het thans meerdere en doelmatiger plaatsruim te biedt. Thans kunnen worden geherbergd: 6 honden, 10 katten, eenig pluimvee en een paard, koe of ander dier van dergelijke grootte. Gaarne brengen wy ook thans weer den heer Goethart onzen dank voor zyn uit stekende zorgen en danken ook den heer J. Verhagen, die het toezicht belangeloos op zich nam. Gedurende 1934 werden verpleegd 72 honden en 51 katten. Van deze 123 gas ten zijn 40 katten en 59 honden als betalen de pensiondieren aan te merken en 24 als niet-betalende maar toch verzorgde dieren. Het aantal verpleegdagen bedroeg 484. Op 4 October heeft de heer Ennik voor ca. 500 schoolkinderen de films „De Poes", „De Klok van Atri" en „St. Bernardshon- den" vertoond, waarbij veel propagandama teriaal werd uitgedeeld. Het was een suc cesvolle middag. Dezelfde films werden den volgenden dag gedraaid voor jeugdige werk- loozen, eveneens tot groote voldoening van de aanwezigen. 60 kalenders zijn aangeschaft, waarvan een gedeelte gratis is uitgereikt voor scho len en wachtkamers en de rest grif aftrek vond. Op gezette tijden wordt een advertentie geplaatst, waarin het publiek erop wordt attent gemaakt, dat men klachten over slechte behandeling of mishandeling van dieren steeds ter kennis kan brengen van de politie of van de secretaresse, waarna onderzoek volgt. In de dierenkliniek aan de Kogelpark straat houdt dierenarts Hoogstra eiken Woensdagmiddag van 23 spreekuur. Door de secretaresse werden 36 bons voor onder zoek en behandeling van zieke dieren aan on- of minvermogenden uitgereikt. Thans houdt de heer Verhagen 's Woens dags van 11 tot 12 uur v.m. zitting in de kliniek aan de Kogelparkstraat tot het af geven van deze bons.'Belanghebbenden kun nen zich dus aldaar vervoegen. Deze nuttige instelling voorziet in een groote behoefte en is inderdaad een succes gebleken. In 't afgeloopen jaar werden in deze kliniek 140 dieren onderzocht en be handeld, 36 hiervan waren dieren van on- en minvermogenden. De 140 patiënten zijn te splitsen in de volgende rubrieken 48 katten en 9 honden als chirurg-patiënten, 7 katten en 36 honden als interne patiënten, 2 katten en 8 honden lijdende aan huid ziekten, 4 ireupele honden. Het bestuur zal gaarne voorstellen van de leden in behandeling nemen, die ook schrif telijk kunnen worden ingediend by de secretaresse, Boulevard Evertsen 32, by wie ook diverse tijdschriften en propagan damateriaal beschikbaar zijn, zoowel voor leden als voor belangstellenden. Alhambra-Theater. Oliver Hardy en Stanley Laurel in pechvogels". De Dictator. Fientje de la Mar. Inderdaad, wel wekt de inhoud van de zeer zotte film „Pechvogels" lachparoscys- men op. Een brillante climax wordt ten volle bereikt in deze laatste komische film in grooten stijl. Zonder twijfel is trouwens net geheele program er een, dat men moet gaan zien om de narigheden en zwartgal ligheden des levens een enkel uur van zich af te schudden. Het is wederom een serie van onverwachte, voor de betrokkenen, hoogst pijnlijke situaties, waarin wij den dikken Hardy en den altijd nog even sprie- tigen Stanley Laurel verwikkeld zien. Het leven is werkelijk minder gemakkelijk voor de beide onafscheidelijken, die door hun weinig beminnelijke wederhelften steecis zoozeer in hun bewegingen belemmerd wor den. Wel trachten onze kwanten telkens opnieuw zich te ontworstelen aan de huise lijke dictatuur en doen zij eindeiooze pogin gen om te ontsnappen aan het speurend oog hunner vrouwen, maar steeds mislukt hun opzet en worden ze zelf dupe van hun, overigens zeer onschuldige, escapades. Onder voorwendsel van een gezondheids- reis naar Honoloeloe, weten de twee naar Chicago te ontsnappen om zich dol te amu seeren, weinig vermoedend, dat het film journaal van hun aanwezigheid aldaar zal getuigen. Bovendien is hun boot nooit te Honoloeloe aangekomen. Pechvogels zijn ze werkelijk. Ze bedoelen het goed en zouden op hun maniei gaarne wat van het' leven genieten, maar het wreede noodlot is steeds tegen hen. Met onverstoorbaren moed plegen ze altijd weer er tegen op te tornen. De mage re Stanley komt er in deze film, dank zij een bekentenis op het laatste oogenblik nog al dragelijk af, maar naar Oliver vliegen de schotels en pannen door zijn fiksche ega in een pracht-smijtpartij met groote bedreven heid een waar bacchanaal op zijn dikke lichaam gemikt. Het is een knap stuk werk, deze film. Voor een groot gedeelte moest de brillant uitgevoerde scène in het feest van de Sons of the Desert vervallen door de Haagsche censuur, die over de kuischheid aller vol wassen Nederlanders is gesteld te waken. Frischheid en tempo en nogmaals tempo ls aangewend, vooral in het tweede deel. Hoe uitstekend het overige ensemble ook moge zyn, Stan Laurel en Oliver Hardy zijn toch weer de virtuozen van den lach, deze voor malige variété-artisten, die een team heb ben gevormd, zooals er in de geschiedenis van de bioscoop misschien geen tweede is aan te wijzen. Onfeilbaar blijft de zekerheid in hun apart genre omtrent de reacties van het publiek. Dat de door hen gebruikte mid delen niet altijd van een Chaplineske fijn gevoeligheid zijn, zou toegeschreven kun nen worden aan het feit, dat zij voortreffe lijk op de hoogte zijn met dat, wat van hen verwacht wordt. Dat zij daarin nimmer teleurstelden, pleit voor hun kunnen. Het merkwaardige van deze film is ech ter, dat, al blijkt de stof naar den beproef den snit vervaardigd, men haar tevens op een geheel ander en hooger peil gebracht heeft door den kostelijk uitgewogen humor van den dialoog. 9 S 9 Een doldwaze komedie vol prachtige vondsten, is ook „De Dictator". Hier zijn vier koningen van den lach en wanneer u rceegelachen hebt om hun dolzinnige frat sen, grollen en grappen, zult u moeten be amen, dat voor zulk een kostelijken humor zelfs al onze bekende Nederlandsche zwaar tillendheid en vele critiek moet wijken. „De Dictator" is een uiterst zotte ge schiedenis van de alleenheerschappij van Rufus T. Vuurvlieg (Guricho Marx) over de republiek Treedonia, waar een pinda koopman (Chico Marx) terstond minister van oorlog wordt, als de alleenheerscher zijn geroep niet langer kan verdragen. Het hoogtepunt van de film afgezien van een vermakelijke scène in nachthemd, waar een paar broers voortdurend met elkaar ver wisseld worden en elkaar ten slotte zoo door deuren en in spiegels beloeren, dat zij in het holst van den nacht niet meer weten of zy hetzelf zijn of dat het een ander is, die tegenover hen staat is ongetwijfeld een allerdwaaste belegering, die met alle regelen der krijgskunst spot. Alleen al hierom verwachten wy, dat velen deze film van de vier clown-broeders, welke in Ame rika grooten naam hebben, hoewel de zoo koddige vier niet zoo diep-menschelijk zijn als Charlie Chaplin, zullen willen zien. Na begrijpelijke belangstelling zijn wij met de kennismaking dier vier prachtige clowns bij deze eerste film van hen in Ne derland niet teleurgesteld. Fientje de la Mar tenslotte is gekomen om dit program van lach en jolijt op haar oolijke manier in een Nederlands' cabaret nummer te geven. Het gaat haar weer best af I Niet nalaten uit het voorprogram te ver melden mogen wy ook een schitterend beeld over Indiè en een zeer vroolyke twee- acter. Een bijzonder programma Het Nederlandsch Ballet. Britannia. In de „Provinciale Drentschc en Asser Courant" lazen we een interview van de Nederlandsche danseres Lily Green, die Donderdag 15 Februari met haar ballet in ons badhotel zal optreden. We stippen hier uit aan „Ik woonde een voorstelling brj van Isa dora Duncan. En dat gréép me. Toen zag ik, dat werkelijk bestond, wat ik al lang vermoed, en zelf ook wel geprobeerd had dat men zijn ziel kan uiten op gansch an dere, dan de gangbare wijzen. Wat mijn kunst betreft Wat zal ik daarvan zeggen. Het is héél eenvoudig, en toch eigenlijk moeilijk te uiten. In het kort gezegd ik dans vrij, met als ondergrond Jt techniek van het ballet, de standen. Mijn systeem is dans wat je voelt maak je binnenste als-het-ware voor het publiek aanschouwelijk." Over de voorstelling schreef dit blad het eerste Nederlandsche ballet, on der de eminente leiding van Lily Green, heeft danskunst gegeven, die mocht worden toegejuichtLily Green heeft gister avond getoond, dat een ballet niet uit den vreemde behoeft te komenden steun van het Nederlandsche publiek alleszins verdient. Het programma was goed ver zorgd en werd vlot afgewerkt. De costumes waren keurig verzorgd." De Prov. Overijselsche en Zwolsche Cou rant zeide „De naam Lily Green, het zorg vuldig gekozen programma, de belofte, dat ook het muzikale gedeelte niet verwaar loosd zou worden, dat alles maakte verlan gend naar de kennismaking. Laten wij dadelijk zeggen, dat de goede verwachtingen niet teleur gesteld zijn, dat het zich naast de buitenlandsche mag ver- toonen, omdat Let daarbij niet achter staat en in verschillend opzicht nu al meer be looft. Na de ouverture door het orkest, onder directie van Nico v. d. Linden, werd begon nen met het bhllet „Moeder de Gans" (Ma Mére l'Oie) van Maurice Ravel in de cho reographic van Lily Green. Or> de door het orkest doorvoeld gegevensubtiele muziek van Ravel, vertoonde heballet-deze droom beelden in rank en fijn bewegen. In de choreographie van Jenny Roder» danste het ballet een menuet van Hay dn, statig en strak, in die van Lily Green eenige andere, een krijgsdans van Elgar, Bacchaaale van Glazoenow, 'n engelendans (Au Couvent) van Borodine. Een prachtige afsluiting gaf het ballet „An der schonen blauen Donau" van Strauss, dat gedeelte lijk moest worden herhaald als toegift, we gens het herhaalde applaus van het opge togen publiek." Aan de hand van het vorenstaande mee- nen wij wel te mogen besluiten, dat het op choreographisch en muzikaal gebied een in teressanten avond belooft te worden. Men zie voorts de desbetreffend? adver tentie. Luxor-theatt. Corsair. Inspecteur no. IS. De wereld zonder mannen. Deze week draaien in dit theater, na hei gebruikelijke journaal, niet minder dan drie Hoofdnummers. Als eerste hoofdfilm een spannende avon- turen-film, welke verhaalt van een groot industrieel en millionair uit Wallstreet, die er een ruim geweten op na houdt en van zijn personeel niet alleen eischt, dat het schijnbaar waardelooze aandeelen verkoopt, doch ook nog achter een zeer belangrijk smokkelbedrijf staat. Een bediende, die niet naar zijn pijpen wil dansen, wordt ontsla gen, waarna deze het ook zoo nauw niet meer neemt en den geldmagnaat op handige wyze bedriegt. Gemakkelijk gaat dit echter geenszins en 't gaat met meerdere sensatio- neele zeegevechten gepaard, waarin het jacht „Corsair" een belangrijke rol speelt. Het slot is, dat de ex-patroon het hoofd moet buigen en zijn voormalige bediende (Chester Morris) behalve president van de bank ook de man wordt van de dochter (Alison Loyd) van den millionair. Daarna een spannend drama uit het moeilijke leven der Amerikaansche motor politie, welke voor geen klein geruchtje vervaard is. Een kranig politieman valt als slachtoffer van zijn plicht in zyn strijd te gen een obscuur individu, dat den weg on veilig maakt. Zijn vriend neemt zich voor den schuldige zijn verdiende loon te doen geven, doch dit is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Een sensationeel proces doet den schuldige door valsche verklaringen vrij uit gaan, doch onze inspecteur met z'n ongeluksnummer 13 in Amerika is het een geluksnummer zit niet stil en smaakt na tal van spannende avonturen, waarbij we in een nachtclub verzeild raken, een huiveringwekkend gevecht in de dakgoot beleven en revolvers knallen, het genoegen zijn vriend te vreken. Wraak is zoet. Het traditioneele huwelijk ontbreekt ook in deze rolprent niet en 't is Monte Blue die boven dien Lila Lee in z'n armen mag sluiten. Thans no. 3. Stel u voor, dat een gevaar lijke ziekte masculitis alle mannen op één na van het aardrijk verdelgt, dat die ééne per vliegmachine ontkomt, en na eeni ge jaren op een onbewoond eiland in Ro binson Crusoë staat geleefd te hebben, wordt ontdekt en door de regeerende vrouw tjes tot staatsbezit wordt verklaard. Vol gens de film zouden dan alle landen der aarde meenen recht op dit kostelijk bezit te mogen doen gelden, er zou een congres ge houden worden, waaraan ook Holland deel zou nemen (wanneer zal men in den vreem de ons land niet meer eens voorstellen als bewoond door een klompendragend volk maar per saldo zou die man inderdaad „man" zijn en zeggen, onder bedreiging de wereld manloos te maken door een revol verschot, dat hij met zyn verloofde, die van zelf alleen van hem houdt, wil trouwen. Deze fantastische grappige historie, uitste kend gespeeld en geregisseerd, grootsch gemonteerd, met pakkende illustratieve muziek en aardige liedjes, zal u als een unicum zeer zeker amuseeren. In de hoofd rollen Roul Roulien, Gloria Stuart en Her- bert Mundin (een kostelijke butler Na dit hoogst amusante Fox-product met zijn koddige scènes, en persiflage, zou het wel eens aardig zijn om te zien, welk scenario er uitgebroed zou oinnen worden onder den titel „De wereld z'.nder vrouwen". Zou men er aan durven? Het nieuws van den dag in beeldL Foto's in onze Tijdinghal. In verband met de storing van de tele foonkabel tusschen Nederland en Engeland, maakten wij een drietal foto's te Vlissingen, waar thans het Engelsche kabelschip „Alert" gestationneerd is, om bij gunstig weer den kabel even buiten Domburg te repareeren de typische voorsteven van de „Alert", het schip gemeerd aan de buiten haven, en het in gereedheid brengen van dreggen die noodig zijn by de werkzaamhe den. Een tweetal foto's van de hachelijke positie van het Nederlandsche stoomschip „Hennie" dat door den storm op een der havenhoofden te Terneuzen aangedreven is. Het motorschip „Sunetta", groot 12.500 ton en gebouwd bij de Rotterdamsche Droogdok Mij. vangt zijn officieele proef tocht aan. Hoogwater te Nijmegen Het water stroomt reeds de kade op, het werk aan de nieuwe brug ondervindt veel stagna tie daar heimachines enz. onder water wer den gezet, en ook een drijvende bok werd overstroomd. Uitreiking van den beker der K.N.A.C. aan den winnaar van den sterrit naar Monte Carlo. De bekende filmster Baur komt in de hoofdstad aan. Het Wit-Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruis, de R.-Kath. wijkver pleging, zal binnenkort zijn arbeid in onze gemeente beginnen. Het initiatief tot op richting van een afdeeling is uitgegaan van bet bestuur van het St. Joseph Ziekenhuis. Een voorloopig bestuur is reeds gevormd. Binnenkort zal een vergadering worden ge houden, waarin de statuten zullen worden vastgesteld en een definitief bestuur worden gekozen. Scheepvaartbericbten. Het Engelsche stoomschip „Trentwood", komende van Gent en bestemd naar Midd- lesbro, heeft op de Spijkerplaat aan den grond gezeten. Met assistentie van de sleep boot „Goliath" is het schip vlot gesleept en heeft de reis naar zijn bestemming voort gezet. Examens. Geslaagd voor het machinisten-diploma A de heeren H. J. Wijten burg, B. Kragt en F. Geervliet, leerlingen der De Ruyter- school. OOST- EN WEST-SOUBURG Jaarfeest Chr. Jongensclub „Samuël". Donderdagavond vierde de Chr. Jongens club „Samuël" haar 18e jaarfeest in „Re- hoboth". De bijeenkomst werd op de gebrui kelijke wijze geopend door den leider van den avond, den heer L. Vader, waarna deze de aanwezigen welkom heette, in het by zonder den heer C. Labruijère, directeur van de mondorgelclub, die met zijn leerlin gen dezen avond wederom zou opluisteren. Vervolgens gaf hij een overzicht van het geen er zooal is voorgevallen in het afge loopen jaar met betrekking tot de vereeni- ging. Gelukkig kon hij constateeren dat ln het jaar 1934 van de leiders en jongens nie mand was overleden. Aangename dagen werden onder toezicht der leiders op ver schillende uitstapjes doorgebracht. Jammer moest spreker ook minder aangename voor vallen mededeelen en hij hoopte dat deze niet meer zullen voorvallen. Van den secretaris vernamen wij dat het ledental stationnair is gebleven en thans 35 Gesprongen handen,ruwe huid bedraagt. De mondorgelclub is in ledental sterk verminderd, wat zeker teleurstellend is, ook voor den directeur, die zich voor zijn leerlingen zooveel moeite getroost. De inkomsten bedroegen 259.22, de uitgaven 237.03, alzoo een goed 'slot van 22.19. De bibliotheek bevat thans 140 boeken. Hierna werd een programma afgewerkt tot volle tevredenheid der vele aanwezigen. „Rehoboth" was geheel bezet met een dank baar publiek, getuige bet luide applaus dat vaak de zaal vulde. Was het aantal muzi kanten geringer dan voorheen, dank zij ook de hulp van oud-leden leed de muziek er niet oi ucr er werd keurig gespeeld, even als dat kan gezegd worden van de beide heeren op hun harmonium. Vooral het be kende Largo van Handel oogstte veel bij val. Zoo ging het ook met een pantomime en een samenspraak „De wandelclub op stap". De vergadering werd vervolgens ge sloten. Dc „Bethesda"-fi!m. „Bethesda", Huis van Barmhartigheid, liggend in een prachtvolle mooie omgeving, rustig temidden van een groen laken van gras, door uw bouw zult ge er uit de hoogte bezien gelijken op een ster. „Ster der Ho pe" immers talloos velen zyn met de hoon in 't hart op beterschap van hun ziekten en pijnen, uw deuren binnengegaan en herste'd met lankbare herinnering in 't hart naar huis en de hunnen wedergekeerd. Gisteravond weid, evenais zulks reeds op meerdere plaatsen op Walcheren plaats vond, de „Bethesda"-film vertoond. De be langstelling was zoo groot, dat „Rehoboth" bij lange na de bezoekers niet kon bevatten, waarom werd medegedeeld dat de film om circa kwart over negen nogmaals vertoond zou worden. Ds. Spijkerboer, die de bijeenkomst open de, heette allen welkom, inzonderheid het dagelijkseh bestuur onzer gemeente, den secretaris, verder aanwezige raadsleden, alsmede de bestuursleden van „Bethesda". waarna hij verzocht te zingen Psalm 103 :3, uit welken Psalm hij een gedeelte voorlas en na gebed ei een openingsrede het woord gaf aan ds. De Kluis, die uiteenzette waar om deze avond eigenlijk belegd is. Aange zien reeds verschillende malen volledige verslagen in ons blad hebben gestaan, kun nen wij kort zijn en slechts mededeelen dat spreker voorat wees op onzen plicht als protestanten dit ziekenhuis, dat ons niets kost, een geschenk van God is, te steunen en dat wij, waar dit noodig blykt, dit niet voorbij mogen gaan. Een en ander zette spreker breedvoerig uiteen, om daarna me de te deelen dat bet doel van dezen avond is ook op Souburg een vereeniging op te richten, waarvan de contributie slechts 25 cent per jaar bedraagt, welk geld op Sou-, burg blijft en besteed zal worden om min or onvermogenden te helpen bij het opne men in „Bethesda" of wanneer de ligdagen, om zyn deze zoo noodig te verlengen. De contributie komt dus enkel Souburgers ten goede. Staande de bijeenkomst gaven zich reeds 26 personen op. Ds. Bavinck eindigde met dankzegging. SEROOSKERKE (W.) Ergerlijke dierenmishandeling. Dezer dagen bracht een landbouwerszoon, wonende in de omgeving van de gemeente Serooskerke (W.), een kalf dat den daarop- volgenden dag moest worden geslacht, naar een slager in de gemeente Serooskerke. Toen men op den straatweg gekomen was, wilde het dier op een gegeven moment terug loopen, waarop de geleider een mes uit zijn zak nam en het kalf daarmede een steek in het lichaam gaf. Niettegenstaande een voorbijganger den geleider op het er gerlijke van zijn daad wees, bleef hy met het mishandelen van het dier doorgaan en liep het bloed met stralen uit de toege brachte wonden. Bij nader onderzoek bleek het tal van steekwonden te hebben. Naar wy vernemen stelt de politie te Se rooskerke een onderzoek in naar deze er gerlijke dierenmishandeling. GOES Stamboek Ned. Trekpaard, afd. Zeeland. Gistermiddag vergaderde te Goes onder voorzitterschap van den heer H. A. Han- ken de prov. afdeeling Zeeland van. het.

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 1