GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND UIT DRAAD EN LUCHT hebben sedert twee jaren den grooten nood, die in bepaalde gebieden der sovjet-unie alsmede in bepaalde lagen van het Russi- öche volk heerscht, bewezen. Thans kan men zelfs uit Russische uit latingen constateeren, dat een groot deel van de bevolking in de noodgebieden van alle voorraden beroofd en reddeloos aan den hongerdood is blootgesteld. In de door de droogte geteisterde gebie den is, volgens het getuigenis van buiten landers, wier welwillende houding jegens de sovjet-unie bekend is, de oogst aanzien lijk beschadigd en de opbrengst ervan deels tot nul gedaald. De opbrengst komt vooral het leger, de industriebevolking en andere geprivilegieer de groepen in de steden ten goede, terwijl het leven van de bevolking in de landbouw gebieden, namelijk dat van de individueel werkende boeren, opnieuw ernstig in ge vaar verkeert. Hoe ernstig de toestand is, blijkt wel uit een decreet van de sovjet-regeering van 26 December 1934. In dit decreet over de ver schaffing van zaden aan de Kolchozen wordt voor de eerste maal van het gebrek aan de meest elementaire levensbenodigd heden, dat zich tengevolge van de droogte in een groot aantal Russische landbouwge bieden voordoet, gesproken. De hulpcomité's beschouwen het als een plicht van elementaire menschelijkheid en van naastenliefde om ten aanzien van deze toestanden niet te zwijgen, maar opnieuw een beroep te doen op het wereldgeweten. DE KERKSTRIJD IN BTJITSCHLAND. De Berlijnsche correspondent van de „N. Zürcher Ztg." maakt gewag van een ver flauwing van den kerkstrijd, die o.m. zou blijken uit het feit, dat Hitier voor het eerst na vele maanden den evangelischen rijks bisschop Müller a.s. Donderdag (7 dezer) zal ontvangen om van hem inlichtingen te ontvangen over den toestand. De aanhan gers van Müller hopen, dat de leider den rijksbisschop, wiens positie in den laatsten tijd wat versterkt is, dan uitgebreidere be voegdheden zal geven dan hij tot dusver krijgt. Müllers verstandhouding tot minis ter Prick heet ook aanmerkelijk verbeterd te zijn en van een aftreden van den rijks bisschop wordt nergens meer gerept. De verflauwing van den strijd is vooral te danken aan de gematigde houding van bisschop Marahrens, en de scherpe cen suur zorgt er voor, dat geen nieuwe discus sies tusschen de oppositie en de officieele kerkelijke leiding ontstaan. Rust, de rijksminister van eeredienst. acht blijkbaar den tijd reeds rgp om de evangelisatie-geestelijkheid bekend te ma ken met de biologische leer van het Derde Rgk. Op zijn initiatief zal de medische fa culteit van de universiteit te Berlijn een driedaagschen cursus over erfelgkheidsleer en ras-hygiëne uitsluitend voor evangeli sche predikanten organiseeren. De s t r g d tegen de rat ten. In de commissie van bijstand voor de openbare gezondheid te Amsterdam zal een credietaanvrage van 30.000 worden besproken voor de georganiseerde ratten bestrijding. Dit bedrag is noodig voor het aanstellen van personeel, het aanschaffen van praeparaten enz. Vechtpartfl in een woon wagenkamp. Gistermorgen is in het woonwagenkamp te Blerik twist ont staan tusschen de woonwagenfamilies G. en P., die beiden in het kamp verblijf hielden. De aanleiding tot den twist was een reeds jarenlange veete. De twist liep tenslotte zoo hoog, dat G. een revolver trok en daarmede een schot op den ruim 30-jarigen P. loste. Deze werd door den kogel in het linkerdij been getroffen. Daarna sloeg G. op de vlucht en wist te ontkomen. In het woonwagenkamp ontstond groote consternatie, aangezien de bij den twist be trokken familieleden elkander te lijf wilden. Weldra echter verscheen ge: eente- en rijks politie in het kamp, waarna de rust spoe dig terugkeerde. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek, naar den voortvluchtigen G. le verde geen resultaat op. Ook de revolver, waarmee het schot werd gelost, is niet ge vonden. Archeologische vondst. Tijdens een proef-afgraving in de kloos terkerk van de abdij Limburg, hetgeen ge schiedt door de stad Duerkheim (Duitsch- land) onder wetenschappelijke leiding van het geschiedkundig museum van de Pfalz, heeft men op geringe diepte een ronde koperen plaat gevonden. Deze vertoont middenop de ingegrifte beeltenis van een keizer en draagt als randschrift: „Kunradus dei gratia romanorum imperator augustus". Het betreft hier klaarblijkelijk een origi- neele zegelstok van keizer Konrad n, stich ter van de abdij en van den dom te Speyer. In het middenschip vond men voorts een ongeschonden steenen doodkist. De ligging in de kerk is in overeenstemming met die van de keizersgraven in den Dom van Speyer. Vermoed wordt, dat dit het graf is van de eerste gemalin van keizer Heinrich IH Gunhild, die in 1038 in de abdij werd bijgezet. Het onderzoek van het graf wordt uitgesteld tofc een gunstiger jaargetijde. Een verpleegde door messteken gewond. In het Rijksopvoedingsgesticht „de Kruisberg" te Doetinchem heeft een zeventien jarige ver pleegde een medeverpleegde van 20 jaar met een messteek onverhoeds in den buik gewond, waarbij het mes door de lever en de galblaas drong. Het slachtoffer, E. de J-, is, nadat dr. Blokhuis de eerste hulp verleend had, in ernstigen toestand naar het Alg. Ziekenhuis te Doetinchem ver voerd. Hier werd terstond operatief inge grepen. De dader, H. M., werd in arrest gesteld in het Rijksopvoedingsgesticht. De gemeen tepolitie stelt een onderzoek in. De dader heeft zijn daad bekend en toonde niet het minste berouw. De oorzaak van de mis handeling is een twist, die ontstond over een emmer water, waarmede het melkge- reedschap zou worden gereinigd. Naar later werd medegedeeld, maakt het slachtoffer het naar omstandigheden thans redelijk wel. Verkeersongelukken. Op den rijksstraatweg te Soest is gisteren middag omstreeks één uur tegenover de Molenstraat een fietsrijder door tofc nu toe onbekende oorzaak aangereden door een auto uit de richting Amersfoort. De jon gen, de 19-jarige Gr., was op slag dood. De auto reed tegen een boom en de twee inzittenden werden door glasscherven ge wond. Zij zijn bg omwonenden binnengedra gen en verbonden. De politie heeft het on derzoek in handen. Gisterenmiddag is een verzekeringsagent uit Apeldoorn, die op zijn motorrijwiel van Deventer naar Apeldoorn reed, op het kruispunt bij de Can n enburgerbrug te Vaassen in botsing gekomen met een vrachtauto, die naderde uit de richting Epe, langs het kanaal Apel- doorn-Hattem. De motorrijder sloeg met geweld tegen den grond en werd ernstig gewond. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis te Apeldoorn, waar hij kort na aankomst is overleden. Vreemde natuurver- schgnselea in België. De correspondent van „de Tijd" te Brussel meldtAllerlei min of meer ernstige pla gen en natuurverschijnselen hebben Dins dag in België eenige onrust verwekt. Een vrij angstwekkend natuurverschijnsel heeft zich Dinsdagmorgen voorgedaan te Char leroi'en elders in Wallonië. Van ongeveer tien uur tot ongeveer elf uur werd de streek van Charleroi plotseling in volle duisternis gedompeld en maakte zich een groote schrik meester van znenschen, dieren en vogels. Een laaghangende rosse en zwarte wolk dreef langzaam over de streek, zonder regen of nevel te verspreiden. Er was ook geen wind. Schier algemeen dacht men aan een komende aardbeving. De straten, hui zen en fabrieken moesten gedurende een uur verlicht worden. De duisternis was trouwens zoo dicht als in pikdonkeren nacht. Er ontstond een paniek. Op het observatorium te Ukkel denkt men te doen te hebben met een nagenoeg stilstaande cyclonale storing, gevormd in het Noorden van Frankrijk en welke een gedeelte van Wallonië doortrok. Later kwamen onrustwekkende berichten binnen over een overvloedigen sneeuwval en sneeuwstormen in de vallei van de Ves- dre en langs de Ourtbe. Beide rivieren zwollen onrustwekkend en spoedig stonden uitgestrekte vlakten met vele dorpen onder water, zoodat troepen ter plaatse moesten worden gezonden voor het reddingswerk. Tenslotte begint ook de griep-epidemie eenige onrust te zaaien. Te Namen en Malmedy ztjn de gevallen met doodelijken afloop de laatste acht en veertig uren zeer talrijk en te Brussel zal men vermoedelijk alle scholen sluiten, daar een derde der schooljeugd door de griep epidemie is aangetast. De zaak-Lindbergh. Op de redactie van de Parijsche editie van de „New York Herald" heeft zich gistermor gen een Witrus aangemeld, die vele jaren het bedrijf van dranksmokkelaar in de Ver- eenigde Staten heeft uitgeoefend. Uit door de kranten gepubliceerde foto's heeft hij dezer dagen Bruno Hauptmann als een zij ner klanten herkend aan wien hg geregeld sterken drank leverde aan diens woning in de stadswijk Bronx te New-York. Issaeff, zooals de man heet, heeft nu beweerd dat hij twee dagen na de ontvoering van het kindje van Lindbergh in Hauptmann's wo ning een kindje heeft gezien dat met ver bonden hoofdje lag te slapen. Hauptmann's vrouw zou hem toen verzocht hebben vooral stil te zijn, want het èind was ernstig ge wond door een val. De redactie "an de „New York Herald" heeft het verhaal naar New-York doorge seind. De rechter, die de leiding heeft in het proces, Trenchard, heeft een hartig woordje gezegd tegen het maken van films en het nemen van foto's in de rechtszaal. Er is clandestien gefilmd en hij zal laten onder zoeken, hoe het daarmee zit. Maatschap pijen, die schuldig zijn aan het vertoonen van films, die in de rechtszaal genomen zijn, zullen, wat hun vertegenwoordigers betreft, geen toegang meer hebben tot het proces. Joodsche kinderen op de scholen te Danzig. De correspondent van de „Jewish Chronicle" deelt na een bezoek aan Danzig mede, dat op de scholen aldaar geen enkel Arisch kind meer met een Joodsch kind durft te spelen. Dit geldt niet alleen voor de kinde ren van Nazi's, doch voor alle Arische kin deren. Door scherpe maatregelen, genomen tegen hen, die met niet-Arische kinderen omgingen, heeft zich al spoedig onder deze kleine kinderen een ghetto gevormd. On derwijzers en hoogere autoriteiten zijn met dezen toestand bekend. Ondanks de klach ten van eenige Joodsche delegaties, wenscht de regeering hier echter niet in te grijpen. Een hotelbrand. Het grootste toeristenhotel van West-Zweden, het „Hindas Tourist Hotel", dat ongeveer vijf K.M. van Goeteburg is gelegen, is in den afgeloopen nacht afgebrand. De ongeveer dertig gasten^ welke op dat PZEM-MEDEDEELIN GEN. Aan de Pzem-mededéelingen over de maand Februari, opgenomen in „Ons Elec- triciteitsblad" is het volgende ontleend Middengroep. Te Vlissingen werden nog enkele netverbeteringen en uitbreidin gen tot stand gebracht. Verder zij vermeld, dat ook bg het bun kerstation te Vlissingen der Steenkolen- Handelsvereeniging natriumverlichting is aangebracht. Te Goes is de bouw van het transforma torstation aan de L. P. van de Spieghel- straat gereed gekomen, zoodat met de mon tage kan worden begonnen. De ombouw der netten Domburg en Hein- kenszand is bijna gereed. Het huisje aan den Westdijk te Vrouwenpolder is klaar en de hoogspanningskabel van hieruit naar het Pompstation Oranjezon van het Middelburg- sche Waterleidingbedrijf is gelegd. Ook het transformatorhuisje Oranjezon kwam ge reed, zoodat met de stroomlevering aan het genoemde bedrijf spoedig een begin zal worden gemaakt. De bouw van het transformatorenhuisje Bath vordert regelmatig met het leggen der hoog- en laagspanningskabels zal spoe dig een begin worden gemaakt. Ook in de Zuidgroep wordt bij het kook- enderwijs in diverse cursussen gebruik ge maakt van electrische kookapparaten. Dit is het geval bij den huishoudcursus, welke gegeven wordt in het Sint-Josefpensionaat te Hulst en bij cursussen te Ter Neuzen, te Philippine en te Graauw. De stroomlevering te Sluis is op 20 De cember 1934 aangevangen. De inschakeling van het net is met eenige plechtigheid ge schied daar de plaatselijke bladen hier omtrent uitvoerig verslag hebben gedaan, kunnen nadere bijzonderheden reeds als bekend worden verondersteld. Reeds meer dan 60 personen hebben zich voor aanslui ting opgegeven. Besloten werd om het net aan het Spui- plein te Breskens ondergrondsch te maken. tijdstip in net hotel aanwezig waren, kon den zich ternauwernood, met achterlating van hun bezittingen, in veiligheid brengen. Een Deensche koopman, die uit een raam van de derde verdieping sprong, werd zóó ernstig gewond, dat hij kort daarop over leed. Ook een toeriste liep zware verwon dingen op. Het wrak van de „M o - haw k". Men zal zich herinneren, dat aan de kust van New Jersey het schip „Mohawk" van de Wardlgn was gezonken, na in aanvaring te zijn geweest met het Noorsche schip „Talisman". Bij de ramp kwamen 57 menschen om het leven. Thans zijn duikers in het wrak doorgedrongen om er te zoeken naar daar mogelijk nog aan wezige lijken van opvarenden. Niet ver van de plaats van de ramp waren elf lijken ge vonden. Echter is het onderzoek in het schip nog niet afgeloopen niet alle ver trekken en ruimen waren nagekeken. De „Mohawk" ligt in 21 M. water. Het voorloopige rapport, door de duikers uit gebracht van hun bevindingen, ingediend bij de Scheepvaartinspectie, is niet in zijn geheel gepubliceerd, zulks om de komende getuigenverhooren ter vaststelling van de verantwoordelijkheid voor het gebeurde niet onzuiver te maken. Een stad met 53 talen. In Calcutta worden, volgens de officieele Engelsche statistieken, 53 talen gesproken, Aziatische zoowel als Europeesche. De meest gesprokene is het Bengali, de han delstaal, door ongeveer een half millioen zielen gebruikt. Daarna komt het Hindi, door 400.000, het Oerdoe, door 100.000 per sonen, het Goejarati en het Asahmi door 75 tot 80.000 personen gesproken. De En gelsche taal wordt door een 50.000 perso nen, Europeanen zoowel als inlanders, ge sproken. Die 53 talen van Calcutta behoeft nie mand te verwonderen, daar in Indië alleen reeds meer dan honderd nationale idiomen, zuiver Indische talen, gesproken worden. Mag men fluiten? Zoo als bekend fluit in Amerika iedereen. Nu heeft kort geleden een bekend professor tegen het fluiten stelling ger.omen en ver klaard, dat alle menschen die fluiten dom ztjn. Naar zgn overtuiging wordt door ver standige burgers niet gefloten. Deze houding heeft een orkaan van ver ontwaardiging verwekt. Men mag wel zeg gen, dat heel Amerika den armen professor heeft uitgefloten. In een menigte ingezon den stukken werd hij voor een domkop uit gemaakt. Hierop antwoordde hg met een geharnast artikel, waarin hij mededeelde, dat Hoover, Einstein, noch Edison ooit ge floten hebben. Reeds den volgenden dag volgde hierop een afdoende logenstraffing. Menschen, die tot de betrouwbaarste gerekend moeten worden, verklaarden dat Hoover niet wer ken kan, wanneer hij niet fluit. Einstein kan een kanarievogel natuurgetrouw imi- teeren en Edison placht, als nrj in gedach ten verdiept zat, de nieuwste „schlagers" te fluiten. Een merkwaardige samenloop van om standigheden is, dat onlangs tijdens een dienst in een Methodistenkerk op Broad way, de liederen niet gezongen, maar ge floten werden. De predikant verklaarde, dat het fluiten een aardige afwisseling be- teekende en hen, die onder de crisis gebukt gaan een beetje opmontert. Een sensatiebericht- In New-Yorksche bladen komt het volgende sensatiebericht voor In het gevangenis ziekenhuis in Albany in den staat New- York stierf vorige week Vrijdag de gevan gene Alfons Stephani. In zijn testament vermaakte hij zgn geheele vermogen aan de stad Frankfort a.d. Main. Stephani laat al leen al op een van zgn verschillende bank- conto's een bedrag van 283.000 dollar na. De grootte van zijn verdere vermogen is nog onbekend. Momenteel onderzoekt de regeering van den staat New-York de gel digheid van het testament. Stephani werd in 1891 wegens moord veroordeeld. Een gefingeerde inbraak Te Ashland In den staat Kentucky werd verleden week een postzak, inhoudende 9500 dollar, alsmede een bedrag van 10.000 dollar door inbrekers gestolen. Gisteren melden zich twee broers bg de politie en boden aan de plaats te wijzen waar het gestolene verborgen was. Dit geschiedde inderdaad, waarna 'de beide broers beken den, dat zij zelf de inbraak hadden ge pleegd. OOSTBURG. BEVALLEN: W. S. van den Hemel, geb. de Baedts, z. M. B. Stokkerman, geb. van Pamelen, z. A. M. Risseeuw, geb. de Groote, d. G. E. Modde, geb. Buijsse, z. OVERLEDEN: A. M. Lucieer, 32 j. jd. P. M. Koole, 65 j., wed. van M. Beerens. A. Vergou we, 53 j., man van F. de Die, SCHOONDLJKE. GETROUWD: C. den Hamer, 30 j. en M. C. Boogaard, 28 j. OVERLEDEN: I. Clarisse, 83 j., weduwn. van E. Schille- man. J. Deunink, 71 j., man van J. P. van de Gazelle. I. A. Haartsen, 74 j., man van A. M. Dhont. GOES. BEVALLEN. C. Bruel, geb. Ringelberg, d. ARTS-EXAMEN. AMSTERDAM (V. D.) Voor het arts examen is aan de gemeente-universiteit ge slaagd de heer W. Netelenbos, geboren te Oostkapelle. EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) In de heden gehouden vergadering werd aangevangen met de algemeen e beschouwingen over de rrjksbegrooting 1935. De heer De Savornin Lohman brengt hul de aan de werkkracht van het kabinet. We moeten het dankbaar zijn voor zijn voor zichtig beleid. Spreker en zijn vrienden scharen zich achter de monetaire politiek der regeering. Spreker critiseert den minis- ster van onderwijs inzake diens optreden ten opzichte van het spellingsvraagstuk. Spreker dringt er op aan, dat het kabinet op de beslissing van den minister terug ko- me. Spreker is het eens met de houding der regeering wat betreft de toetreding van Rusland tot den Volkenbond, al acht spre ker de Zwitsersche motiveering zuiverder. Spreker betoogt dat er ten opzichte van de defensie groote achterstand is in te ha len, en dat dit nauw verband houdt met onze economische kracht. De heer Mendels noemt het kabinet een kabinet van burgerlijke concentratie. Spre ker bepleit ordening van bet bedrijfsleven in modernen zin. Hg komt op tegen den geest, die blijkt uit de wetten als die be treffende de huwende onderwijzeres. Spre ker protesteert tegen de militairistische propaganda van een camarilla van actief dienende en gepensioneerde opperofficieren. De actie van Brabantscho en Limburgscbe burgemeesters tot versterking van het veld leger acht spreker ontoelaatbaar. Spreker critiseert de houding der rechterzijde ten opzichte van de bezuiniging van het onder wijs, alsmede de monetaire politiek dezer regeering. De heer Van Lanschot betoogt ten aan zien van het optreden der vrijz.-dem. mi nisters dat het kabinet slechts bestaan kan door compromissen en persoonlijke offers. Uit de rede van den heer Mendels blijkt, hoever de R. Kath. en soc.-dem. partgen van elkaar afstaan. Het is een moeilijke tgc om te regeeren. Men zg voorzichtig in zgn critiek op deze regeering. Spreker ver trouwt dat de groote meerderheid van het volk het met de goudpolitiek der regeering eens is. MR. A. E. DUDOK VAN HEEL f 's-GRAVENHAGE (C. B.) Gisteren is mr. A. Dudok van Heel overleden. Hg is gedurende 3 jaar in dienst van de K.L.M. geweest, eerst als jurist, later als chef van de afd. binnenland. Gedurende den tgd dat hg deze laatste functie waarnam is het binnenlandsche luchtnet belangrgk uitge breid en werden de diensten op Groningen, Twenteen Eindhoven tot stand gebracht. Dc heer Dudok van Heel was ruim 27 ja^r oud. BELEEDIGING VAN EEN BURGEMEESTER AMSTERDAM. (V. D.) Wederom dient voor een rechterlijk college een strafzaak, waarin de Larensche burgemeester als be- leedigde partg voor het getuigenhekje ver schijnt. Thans is het een der raadsleden, de O.S.P.-er P. van Praag, die in het bankje der beklaagden plaats neemt. Ook thans was de aanleiding gelegen in het over de Duitsche grens zetten van vier Duitschers, die een conferentié te Laren bezochten eri op bevel van den burgemeester werden uit geleid. Op 28 Februari 1934 zou Van Praag in de raadsvrgadering den burgemeester hebben toegevoegd „Ik wil uitdrukking geven aan de diepe verachting, die ik voor je koester. Zooals men walgt van een schurftigen hond, zoo walg ik van jou." Tenslotte zou verdachte tot den wethou der hebben gezegd, die opmerkte „je be reikt hier niets mee" „Hier iets te berei ken met een dergelgken voorzitter in we zen is hg fascist, daar is niets mee te berei ken. Ik roep over uw hoofd heenDeze keer bent u geslaagd, de tgd zal komen dat de rollen zgn omgekeerd. Wee jou als je dan de rekening wordt gepresenteerd, laf aard." Den verdachte is ten laste gelegd dat hg al deze woorden heeft gezegd tijdens de openbare raadsvergadering, sprekende over de uitzetting van de vier Duitschers, welk onderwerp toen niet aan de orde was. Als eerste getuige wordt de beleedigde burgemeester gehoord. „Is 't juist", vraagt de verdedigster, mevr. mr. De Rugterde Zeeuw, „dat u de Duitschers beschouwde als gevaarlijke signeuds Getuige „In een interview met de „Gooische Post" heb ik me wel op die manier uitgelaten." Ver dedigster „Is er een bepaalde reden, dat u juist den beklaagde aanklaagde en geen aanklacht indiende tegen bgv. de couran ten, die toch ook zeer scherp tegen u op traden Getuige „Ik heb me met de ver schillende couranten-artikelen niet veel in gelaten". Verdedigster „Hebt u die uitlei ding der Duitschers doen plaats hebben op eigen initiatief Getuige „Moet ik daar op antwoorden Verdedigster „Het is voor de beoordeeling van verdachte's daad van belang te weten of verdachte den bur gemeester terecht voor deze zaak aanspra- kelgk heeft gesteld." De officier acht deze vraag niet ter zake dienende en de recht bank laat de vraag niet toe. Nadat nog eenige getuigen zijn gehoord, requireert da officier, mr. Wassenbergh, wegens beleedi- ging tegen verdachte Van Praag een ge vangenisstraf van 1 maand. EXTRA VLUCHTEN NAAR PALESTINA. AMSTERDAM. (V.D.) Eiken Zondag morgen om 9 uur doet het Indië-vliegtuig van de K.L.M. op zgn uitreis de plaats Gaza in Palestina aan. In verband met de a.s. Purimfeesten en de Makabeade heeft de K.L.M. zooveel aanvragen om passage naar Palestina gekregen, dat zg het uit voeren "an extra vluchten overweegt. Voor de extra vlucht Londen—Palestina heeft o.a. Lord Melchett, de leider van de Zionis tische beweging in Engeland zich met zgn 2 zoons opgegeven. Ook uit Berlgn is een aanvrage voor een extra vlucht gekomen. DE RAMP VAN HET MAILSCHIP „ORANIA". AMSTERDAM. (V. D.) In verband met den terugkeer van den gezagvoerder van het in de Portugeesche haven Leixoes ge zonken mailschip „Orania", deelt de direc tie van den Kon. Holl. Lloyd ons mede, dat de terugkeer op haar verzoek is ge schied. Hoewel te Leixoes de mogelgkheid kan zgn besproken den commandant van het gezonken stoomschip aldaar vast t© houden totdat de kwestie van de berging definitief is geregeld, is van een bedreiging in dezen geest van de zijde der Portugee sche autoriteiten geen sprake geweest. Ook is de terugroeping van den kapitein en de officieren door de K.H.L. om deze reden niet geschied. De commandant en de offi cieren, die te Leixoes verbigf hielden, zgn terug gekomen naar Nederland, omdat Ce besprekingen met de havenautoriteiten èn de bergingsmaatschappen geen nieuwe ge zichtspunten meer opleverden. Daar de „Orania" door de K.H.L. reeds is geaban- doneerd, was de tegenwoordigheid van den kapitein te Leixoes niet meer noodzakelgk. Bovendien bood de terugkeer van de „Zee- landia" naar Nederland voorloopig een laatste gelegenheid voor een goede reisge legenheid voor den commandant en de offi cieren, zoodat deze laatste kans benut moest worden. Wij vernemen verder, dat de vertegenwoordiger van de Londensche assu- rantie-maatschappg weer naar Londen is teruggekeerd. De kwestie van de berging van de „Orania" is echter nog niet gere geld. DE CHINEEZEN IN ONS LAND GETELD. ROTTERDAM. 'vV.D.) In den afgeloopen nacht zgn te Rotterdam evenals in het ge heele land het aantal aanwezige Chineezen geteld. Op Katendrecht, de Rotterdamsche China-town, telde men er vannacht 565. In 1935 was het aantal 1400 man. STELEN VAN RUWDELBELASTING- PLAATJES. ROTTERDAM. (V.D.) Zondagnacht is, dank zij de ar'witeit van een 13-jarigen jongen een tweetal jongens betrapt op het stelen van een rgwielbelastingmerk van een onbeheerd staande fiets. De politie bleek met deze beide knapen een zeer goede vangst te hebben gedaan, want men kwam er een vrij uitgebreid complot van jeugdige diefjes mee op het spoor. De aangehoudenen- bekenden een groot aantal belastingmerken te hebben ontvreemd. Bg voortgezet onder zoek bleek het nog een gro.ot aantal knagen

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 3