500 300 150 100 25 WOENSDAG 6 FEBRUARI EERSTE BLAD No. 31 73e Jaargang 1935 Uitgave: Firma F. VAN BE VElflE Jr., Walstraat 58-SO, Viissingen.Telet. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen De beslissing inzake den Kon. Hollandschen Lloyd. STADS- EN PROVINCIENIEUWS k. VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMF.NTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn f\20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Üuitschiand en Frankrijk /3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. 13.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25. iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel, Kleine advertenties van 15 regels 50 ct iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1 5 regels 1.alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Ten aanzien van de lijdensgeschiedenis van den Holl. Lloyd is thans een beslissing ge vallen. Deze maatschappij zal haar passa gier sdienst op Zuid-Amerika staken en zich tot vrachtvaart beperken. Hiermede is een weinig roemrijke bladzijde van de geschie denis der Nederlandsche .scheepvaart afge sloten. Daarbij komt de groote ineenstorting dier maatschappij, na de fantastische uit breiding in en na den oorlog, geheel voor rekening van de leiding van het concern, dat de toekomstmogelijkheden geheel ver keerd heeft, beoordeeld. Dat. is steeds de hoofdbron van alle fouten en verliezen ge weest ,men heeft in de jaren, toen de scheepvaart op Zuid-Amerika gouden ber- geen scheen te beloven, kapitaal opgenomen, daarvoor schepen en dure kantoor- en ha veninstallaties gebouwd, die later grooten- deels zonder emplooi kwamen te staan. On der de huidige omstandigheden was het vol komen buitengesloten, dat ooit de rente van het geweldige opgeblazen kapitaal kon wor den opgebracht. Gedurende de laatste jaren is de Holl. Lloyd door regeeringsvoorschotten en door fmancieele hulp der gemeente Amsterdam op de been gehouden. Zij leidde een kwij nend bestaan, maar verzorgde toch nog het vracht- en passagiersverkeer van Amster dam op Zuid-Amerika. Thans heeft de re geering beslist, dat er op het passagiersver keer geen toelage meer zou worden gege ven, omdat een 'maatschappij, die vanuit Rotterdam dit verkeer op Zuid-Amerika verzorgt, verklaart geen subsidie nobdig te hebben. Waar ééné scheepvaartlijn meer dan voldoende is voor het geheele passagiers- verkeer van Hólland uit, en deze maat schappij verklaart de onkosten van dit ver keer uit eigen ontvangsten te kunnen be strijden, daar meende de regeering, dat zij' geen tweede concurreerende lijn mocht gaan subsidieerem Deze zaak is'van wgder belang dan het scheepvaartverkeer alleen. De oude concur rentiestrijd tusscheh Amsterdam en Rotter dam als havensteden kwam hierbij nog maals om den hoek kijken, een strijd, die thans zeker niet op zijn plaats is. Maar bo vendien zou de Hollandsche Lloyd, wanneer de passagiersdienst voortgezet zou zijn, daartoe nieuwe schepen noodig hebben ge had, zgn. vrachtschepen met passagiers- accomodatie, die volgens haar het meest rendabel waren. Bjj de subsidie aan deze scheepvaartmaatschappij waren dus indirect ook de Nederlandsche scheepswerven be trokken, die op zoo hoog noodige bestel lingen hoopten, vooral nu een der passa giersschepen van deze.maatschappij onlangs bij een Portugeesche haven is vergaan. Wij zijn in het geheel niet in staat ons een oordeel te vormen over de motieven, die tot deze beslissing hebben gevoerd. Daar omtrent zal vermoedelijk door onze regee ring nog wel het een en ander worden mede gedeeld, wanneer deze zaak in het parle ment ter sprake komt. Men moet over de volledige gegevens betreffende de exploita tie der schepen kunnen beschikken, men moet weten hoeveel passagiers er precies werden' vervoerd en waarheen, wil men de mogelijkheid hebben de genomen beslissing te kunnen beoordeelen. Maar het getuigt stellig van een pessi- mistischen kijk aan de zijde van onze regee ring, dat verdere steun aan de passagiers vaart van den Hollandschen Lloyd niet zal worden verleend. Men is bij 'n dergelijke be slissing steeds verplicht zich. af te vragen, hoe de toestand er over eenige jaren zal uit zien, vooral wanneer het, zooals hier, om den bouw van een aantal nieuwe schepen gaat, die eerst over een of twee jaar in de vaart zouden gekomen zijn, en dan vermoe delijk geruimen tijd in de vaart hadden die nen te blijven. De vooruitzichten van een meer loonende exploitatie der schepen over eenige jaren werden blijkbaar niet gunstig genoeg geacht om tot verdere subsidieering aanleiding te kunnen geven. Met het oog op dezen factor is deze be slissing van belang, omdat de quaestie van den bouw van een tweede Statendam door de Holland-Amerika-lijn eveneens een rol speelt. Gelijk bekend heeft deze maatschap pij regeeringscredieten voor den bouw van een dergelijk passagiersschip aangevraagd of tenminste regeeringsgarantie op credie- ten, en dit is voorloopig geweigerd. De Hol- land-Amerika lijn beweert hetzelfde, dat de Hollandsche Lloyd naar voren heeft ge bracht, nl. dat men slechts een passagiers- dienst kan handhaven met eerste klasse materiaal. Heeft men dat niet, of niet in voldoende mate, dan moet men den passa giersdienst opgeven. Bij de Holland-Amerikalijn gaat het dus om precies hetzelfde probleem als bij de Lloyd. Of voortzetten van den passagiers- dienst met goede schepen, in staat te con- curreeren, of stopzetting van dien dienst en beperking van het bedrijf tot de vracht vaart. De beslissing ten aanzien van den Kon. Hollandschen Lloyd genomen bewijst, dat onze regeering uiterst voorzichtig is bij de beoordeeling van de mogelijkheid van rendabele exploitatie. Het gevaar is dus lang niet denkbeeldig, dat de voorloopige weigering van steun of garantie aan de Holland-Amerika lijn op deze wijze tot een definitieve weigering wordt. De oude glorie van ons land, onze vlag op alle zeeën, begint danig te tanen. Nuts-Departement Vlissingen. Marguerite Couperus. Britannia. Het is steeds weer een vreugde mevrouw Marguerite Couperus het Nederlandsche lied in verschillende eeuwen te hooren en zien voordragen in de costumes van volk en tijd. Ook dat, wat zij gisteravond voor haar auditorium koos uit dien liederenschat, welke in de groepen oude volkslieden de verklanking vormt van hetgeen er in het hart van het volk leefde en dus de gevoe lens en beschouwingen der algemeenheid weergeeft, was, trots het vele bekende reeds meer door deze zangeres ten gehoore gebrachte, nochtans alleszins de moeite waard, omdat elk lied zijn eigen, bijzondere bekoring bezit en. .een aparte - schoonheid ademt, welke de kunstenares door vocale middelen, passende costumeering en actee- ren over het .laatste kan men echter ver schillend oordeelen, daar een teveel aan uiterlijk vertoon de waarde van een lied verzwakt weet te belichten en in het juiste milieu te plaatsen. Haar merkwaardig programma, dat zij fragmentarisch inleidde, was samengesteld uit geestelijke liederen uit de middeleeuwen, liederen uit de zestiende, zeventiende en eerste helft der negentiende eeuw, zoomede hedendaagsche liederen. Marguerite Coupe rus oogst.te dikwerf een enthousiasten bij val, waarin zij zeer sympathiek haar volg zame en consciëntieuze accompagnatrice Bets Niederkorn, die tevens in de kleine pauzen eenige piano-soli met succes ten beste gaf, liet deelen. De zangeres dankte op haar beurt met enkele toegiften, waar na andermaal luid applaus weerklonk. Bei de dames kregen mooie bloemen. Het Nut heeft velen een interessanten avond bereid. O. Baron von Haberniks. Britannia. Omtrent de opvoering te Goes van dit blgspel van Schwartz en Lengbach, dat Zondag a.s. in Britannia voor het voetlicht zal worden gebracht, lazen we in de Mid- delburgsche Courant „Het is voor een dilettantengezelschap geen lichte taak, dat stuk tot zijn recht te laten komen, doch Kunstvrienden is daar ten volle in geslaagd. Alle dames en heerén gaven een goede creatie, hadden hun rol goed in het hóófd, bewogen zich gemakke lijk en waren uitstekend geschminkt. Het was inderdaad dilettantisme op z'n best Het publiek bleek terecht opgetogen over deze goede opvoering. Het amuseerde zich kostelijk en was gul met zijn applaus". Men zie verder de desbetreffende adver tentie. Gemeentelijke Werkloozen Cursus. Wel doet de af deeling Vlissingen van het Departement tot Nut van 't Algemeen haar naam alle eer aan, daar ook nu weer, even als vorige winters, de cursisten van boven genoemde instelling, middels den wethou der van onderwijs, een uitnoodiging hadden gekregen tot bijwoning van den voordracht avond, waarop mevr. Marguerite Couperus gisteren verschillende Nederlandsche liede ren ten gehoore bracht. Die geweest zijn, hebbèn genoten van haar kunst, die niet gekomen waren, hebben heel veel gemist. Een aardige attentie was het dat de „En- gelsche cursisten" door him leeraar op een dronk werden onthaald, hetwelk op grooten prijs werd gesteld. Namens allen hartelijk dank voor den kunstvollen avond. Walchersche Natuurvrienden. In de jaarvergadering van bovengenoem de vereeniging, gehouden in Hotel Royal" alhier, onder voorzitterschap van den heer M. H> Braat, bleek uit het jaarverslag van den secretaris, dat ondanks de origunst der tijden de vereeniging steeds in ledental toe- néemt, en wel. in 1934'van 23 tót 52 leden. Enkele lezingen, al of niet met lichtbeelden zijn gehouden. Voor de aquarium-bezitters, die nog geen lid zijn der vereeniging zal o.a. op 14 Fe bruari bij een lezing en van 30 Mei tot 11 Juni bij een te Vlissingen te houden ten toonstelling gelegenheid zijn nader met de vereeniging kennis te maken. Scheepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Oleander" dat hier een lading olie heeft gelost voor het oliebunkerstation van de „Vlismar" is gisteren naar Falmouth vertrokken. MIDDELBURG Kamer van Koophandel. Door de Kamer van- Koophandel voor de Zeeu'wsche Eiianderi te Middelburg is het volgende adres aan de Tweede Kamer ge zonden Het bij Uwe Hoöge Vergadering inge diende Wetsontwerp tót wijziging van het Zevende Hoofdstuk B der Rijksbegroo'ting voor 1935 (garantie voorschotten aan ex porteurs naar Duitschland) geeft ons aan leiding'tot de volgende opmerkingen. Zooals in de Memorie van Toelichting wordt gezegd, zijn verschillende vorderin gen op in Duitschland gevestigde afnemers door transfermoeilijkheden geblokkeerd en het moet ten zeerste worden betreurd, dat tegen de gewekte verwachting in de afwikkeling van die oude vorderingen, wel ke reeds bij het in werking treden van de overeenkomst van 21 September 1934 be stonden, is achtergesteld bij die van vorde ringen, welke onder vigeur van de genoem de overeenkomst vallen. Het zal dan ook zeker niet- verwonderen, dat dezerzijds de vraag wordt gesteld Waarom heeft de Nederlandsche Regeering hierin moeten toestemmen, of althans be rusten* moeten goedvinden, dat bij de na dere overeenkomst van 5 December 1934 voor die oude vorderingen slechts 18 van het in totaal beschikbare, bedrag werd be stemd Door de voornoemde blokkeering zijn voor tal van Nederlandsche exporteurs fi- nancieele moeilijkheden ontstaan. De Re geering, dit voelende, heeft hierom boven genoemd wetsontwerp ingediend, doch vol gens onze meening zullen, wanneer hetgeen daarin wordt voorgesteld in werking treedt, de bezwaren der blokkeering niet in vol doende mate worden opgeheven. De Nederlandsche Regeering zal garant blijven voor door middel van de Nederland sche Bank te verleenén voorschotten en als beginsel ligt hieraan ten grondslag, dat die voorschotten alleen zullen worden verstrekt in die gevallen, waarin gevaar zou bestaan, dat de exporteerende zaak zonder dezen steun te gronde zou gaan. Dat de Regeering aan in dergelijke om standigheden verkeerende exportzaken ge dacht heeft, moet gewaardeerd worden, doch het zou onbillijk zijn, indien niet te vens de belangen werden verzorgd van de overige exporteurs, die geblokkeerde vorde ringen op Duitsche afnemers hebben. Het gaat o.i. niet aan, dat eerstbedoelden tot 50 voorschot op hunne vorderingen kun nen verkrijgen tegen een zeer matige rente en dat de anderen zich hooge bankrenten moeten getroosten. Dat de afwikkeling der oude vorderingen is achtergesteld bij die van na 24 Septem ber 1934 hebben de exporteurs niet aan zichzelven te wijten, doch vloeit uitsluitend voort uit de door de Nederlandsche Regee ring met Duitschland getroffen regeling, en hierom wil het ons voorkomen, dat de Nederlandsche .Regeering alle Nederland sche exporteurs, die van die regeling het slachtoffer zijn, onverschillig in welke ma te zulks het geval is, in de voor hen onge- wenschte gevolgen zoover mogelijk behoort tegemoet te komen. Aan elke handelstransactie is een risico verbonden en hierom zou het dan ook niet gemotiveerd zijn, te verlangen, dat op de geblokkeerde vorderingen een voorschot van 100 werd gegeven, maar gelet op de des tijds gewekte verwachtingen, zou het ver- leenen van voorschotten tot een veel hooger percentage dan 50 b.v. 80 a 90 ze ker geen onredelijke wensch genoemd kun nen worden, en dan niet alleen aan degenen, wier zaken anders zouden te gronde gaan, maar ook aan alle andere houders van ge blokkeerde vorderingen, die een voorschot mochten verlangenen bovenal zou als eisch van billijkheid mogen worden gesteld, dat de Nederlandsche Staat geheel te zijnen laste neemt de aan de Nederlandsche Bank voor de verleende voorschotten te betalen rente en aan andere houders van geblok keerde vorderingen eene rente .vergoedt, welke daarmede overeenstem^ Wij willen deze opmerkingen over het wetsontwerp ter kennis brengen van Uwe Hooge Vergadering met verzoek hiermede bij de -behandeling van het ontwerp -wel ernstig rekening te willen houden. Het 25-jarig bestaan van de Handelsavondschool. Het bestuur van de Vereeniging voor Handelsonderwijs .te Middelburg had tegen Dinsdagmiddag ;de leden, den. directeur, de leeraren, de oud-leerlihgen en verschillende autoriteiten en organisaties uitgenoodigd tot een samenkomst in het Schuttershof ter herdenking van het feit, dat 25 jaar geleden de Handelsavondschool werd geopend. De voorzitter, de heer mr. P. Dieleman, heette in het bijzonder welkom den griffier der Staten, als vertegenwoordiger van het provinciaal bestuurden burgemeester, wethouder Onderdijk en den-gemeentesecre taris, de vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, Handelsbelang, 'Chr. Kan toor- en handelsbedienden, oud-bestuursle den, leeraren en oud-leeraren enz. De voorzitter hield vervolgens een her denkingsrede en wees er op dat het zoo ge- wenscht,'ja eigenlijk zoo noodzakelijk is, dat er in het leven af en toe gepauseerd wordt. En spr. acht het ook een gelukkig iets, dat men in den gang van het leven van een vereeniging of een instituut, gelijk thans van de handelsschool, een pauze heeft, een oogènblik stil staat om na te gaan, wat men geweest is, opdat men zich zelf kan critiseeren, met een critiek, die werkelijk critiek is. In de 25 jaar, die voorbij zijn ge gaan, heeft het handelsonderwijs en doel en streven en werken der vereeniging, altijd door en dikwijls heftig aan bestrijding, en critiek bloot .gestaan, doch dat was geen waarachtige critiek, die wilde opbouwen, die liefde had. Door leed en strijd door ver drukking en miskenning ging het voort, ging de vereeniging, -ging de school haar weg. Ook het ontnemen van de 5e klasse zal geen oorzaak zijn, dat zij valt, neen, het' zal slechts een spoorslag z\jn om met des te meer energie het onderwijs intensief te ver beteren en zoodanig te doen zijn, dat de uit- nemendste opleiding voor wat deze soort van scholen betreft, zal worden verkregen. Het handelsonderwijs vanwege de vereeni ging nu 25 jaar gegeven is van de grootste beteekenis en van rijken zegen voor menig een en in mimen kring geweest. Het is van het grootste belang voor een gemeenschap de deugdelijkste scholen, ook vakscholen te hebben. Spr. meent, dat de handelsavond school evenals de handelsdagschool te Mid delburg naar dat ideaal met allen eenvoud steeds hebben gestreefd. Er is volgens spr. alle reden voor dankbaarheid. Eere brengt spr. aan het leerarencorps, hulde aan df>n leidenden directeur, dat zij er steeds in slaagden zich aan de veranderde tijdsom standigheden aan te passen. Op 17 Maart 1909 is op initiatief van de afdeeling MiddelburgVlissingen van den Chr. Kantoor- en handelsbediendenbond de vereeniging opgericht en reeds op 27 Maart werd de voorloopige commissie benoemd tot definitief bestuur, bestaande uit de heeren I. H. Blum, M. G. Boasson, E. W. Hendrikse, J. P. Kögeler en mr. P. Dieleman, waaroij nog kwamen de heeren A. Mes en C. Boude- wijnse. Het was dus 27 Maart 1909 een gedenkwaardige datum, waarop een ver eeniging tot stand kwam, die van grooten invloed in Middelburg en in Zeeland is ge weest door het handelsonderwijs, dat van haar is uitgegaan. Op de begrooting 1910 trok de minister 400 uit en keurde een leerrooster en leerplan voor één klas goed. Het bestuur wilde met 3 klassen beginnen, maar de minister vulde dat niet. Burg. en Weth. van Middelburg stonden geruimen tijd wat vreemd tegenover het bedoelen der jonge vereeniging. Men was er schriel, o.a. ten opzichte van de belooning der leeraren. In November leg-de de voorzitter, de heer Blum de vraag aan het bestuur voor of men, gelet op de onsympathieke houding van het gemeentebestuur, nog wel voort zou werken. Het bestuur betreurde de houding van den raad ook, maar wilde doorzetten. Tot directeur werd benoemd de heer W. Kosten, die les zou geven in boekhouden, handelsrekenen en Ned. correspondentie, de heer Borggreve werd leeraar in het Fransch, de heer Petermeijer in het Duitsch, de heer Zandijk in het Engelsch, de heer Van der Leij in aardrijkskunde en de heer Timmer mans in het schoonschrijven. In de kringen van Handelsbelang was men niet onverdeeld gunstig gestemd tegen het Handelsonderwijs. Op 8 Januari deelde de voorzitter mede, dat de heer Me& was overleden. De kwestie van de localiteit, was toen nog niet opgelost, want het gymnasium bleek niet over vol doend groote localiteiten te beschikken en de minister weigerde lokalen in de R.H.B.S. te geven. Toch wilde het bestuur op 17 Ja nuari den cursus beginnen en dit is dan ook geschied in een localiteit van de sociëteit Na een uitvoerig historisch overzicht richtte de heer Dieleman zich tot de heeren A. Petermeijer en E. P. Zandijk, die van de oprichting af aan de Avondschool ver bonden zijn en wenschte hen geluk met hun jubileum,-daarbij de hoop.uitsprekende, dat beide nog jaren voor de school behouden mogen blijven. Spr. bood den heer Peter meijer een drietal boekwerken aan en den heer Zandijk een paar blauwe porceleinen kandelaars én aan hun beider echtgenooten ieder een bouquet." De heer dr. B. D. H. Téllegen, griffier der Staten, zeide, dat de Commissaris der' Kó ningin tot zijn spijt-verhinderd was aanwe- zig te zijn en' daarom spr. nog eens wilde getuigen'van de-groote sympathie van het provinciaal bestuur, wat zich niet alleen heeft geuit in een platonische verklaring, doch ook in klinkende munt. Wellicht heeft het bestuur wel' eens gedacht dat de provin cie wel iets meer kon doen, maar zij geeft wat zij meent voor dit doel te mogen geven, gezien ook de vele andere eischen die aan de provinciale kas worden gesteld. De-burgemeester van Middelburg, de beer M. Fernhout, zeide, dat het gemeente bestuur erkentelijk is voor de uitnoodiging om-daardoor te .kunnen getuigen van de groote waardeering voor het werken van. de vereeniging. Haar school is een opleiding instituut van voortreffelijke beteekenis, zij brengt een nuttig effect voor de leerlingen en voor de samenleving. Voortreffelijk is de school ook, omdat zij wel toegeruste jonge krachten aflevert, die een plaats innemen in de maatschappij. Spr. brengt te meer dank voor hetgeen de vereeniging doet, omdat hier het handels onderwijs; niet van gemeentewege .gegeven wordt, maar een stichting is van het parti culier initiatief. Bijzonder brengt spreker hulde aan het tegenwoordige bestuur en verzekert, dat de scholen naar binnen en bulten ruime erkenning en 'waardeering ge nieten. Moge onder Gods zegen de nuttige, haast onmisbare scholen voor. Middelburg vpqrt blijven bestaan. Vervolgens spraken de directeur, mr. P. C. de Jonge, mede namens de leeraren en den concierge een enveloppe met inhoud aan het bestuur aanbiedend met verzoek aan het geld een bestemming te geven de heeren K. Dekker en dr. ,K. Huizinga, resp. namens de rijks- en de Chr. kweekschool, de heer A. J. Barto, namens vele oud-leer lingen onder aanbieding van een enveloppe met inhoud en een album met de namen der deelnemers de jubilarissen, de heeren A. Petermeijer en E. P. Zandijk en ten slotte de heer J. A. Vertregt als voorzitter van de vereeniging „de Ambachtsschool". De voorzitter, mr. Dieleman, heeft na iedere toespraak in wel gekozen woorden daarvoor dank gebracht, alsmede voor de fraaie manden met bloemen, aangeboden door Handelsbelang en door de Ambachts school. Clandestien slachten. Hedenmorgen vroeg hebben twee agenten van politie het vervoer ontdekt van vleesch, dat klaarblijkelijk clandestien geslacht was. Tegen den slager voor wiens winkel het vleesch bestemd was, is procesverbaal op gemaakt en de stukken van een geslacht varken en nog enkele andere stukken vleesch zijn in-beslag genomen. OOST- EN WEST-SOUBURG Een debatavond. Gisteravond vond te Souburg een debat vergadering plaats, naar aanleiding van de loonacties van spoor- en H.S.M.-personeel, mede in verband met de ingezonden stuk ken in de „Vliss. Courant". De debatavond ging uit van de Nederl. Vereeniging van Spoor- en Trampersoneel en waar leden van meerdere bonden aanwezig waren. Hier werd tevens de kwestie ter sprake gebracht van die bewuste rumoerige verga dering van H.S.M.-personeel doch in be doeld ingezonden stuk, waarin het verslag van „de Telegraaf", door den heer Bouman werd weergegeven, werd in alle talen ge zwegen, dat het hier ging om het ontslag van 80 H.S.M.-mannen en men zich wei kan indenken, dat daar een allesbehalve plezierige stemming geheerscht zal hebben. Eenparig was genoemde vergadering te Souburg dan ook van oordeel, dat de heer Bouman bedoeld verslag niet plaatste in het directe belang van de H.S.M.-mannen immers welk nut heeft dit hier in Vlis- singen maar alleen, en dit is de hoofd zaak waar het bij den heer B. om gaat, om agitatie te wekken tegenover de Ne derl. Vereeniging en daardoor te pro- beeren overloopende leden bij zgn vereeni ging te krijgen, doch hij houdt geen reke ning met het vertrouwen, dat de N.V.-leden in hun leiding stellen en .die zich dit waar dig t

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 1