Neem n "AKKERTJE" NOOTJES SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Hedenmorgen om half zeven is het K.L.M. postvliegtuig „Rijstvogel" van Schiphol naar Indië vertrokken. Vier passagiers ma ken de reis mede. De pogingen van den burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, om in ons land scheepsbouw-orders voor Russische re kening te plaatsen, zijn mislukt. De orders gaan naar Noorwegen. Gistermiddag heeft de Amsterdamsche recherche met een assistent van den kom mies der belastingen te Muiden een inval gedaan te Muiderberg, bg een persoon die verdacht werd een geheime distilleerinrich- ting te hebben. Inderdaad heeft men een volledige inrichting gevonden, die met vgf mandflesschen in beslag is genomen. Het conflict in het bakkersbedrijf te Am sterdam zal wel langs minnelijken weg .vor- den opgelost. De moderne bond heeft het compromis-voorstel van wethouder Krop man aangenomen. De Bond Westland, die de veilingen in het Westland regelt, heeft aan de Eerste Kamer een adres gezonden, waarin ver zocht wordt het wetsontwerp ter invoering van den Midden-Europeesclien tijd niet aan te nemen, s s De feestelijkheden welke te Arnhem ge durende een week zouden worden gehouden, in verband met de opening van de Rijnbrug, gaan niet door, uit protest dat tolgeld voor de brug zal worden geheven. In de afgeloopen twee maanden zouden in het district Kegalla op Ceylon 7000 personen aan malaria zijn bezweken. De geneesheeren verklaren, dat deze personen opnieuw door muskieten zijn geïnfecteerd. Men vreest dat de insecten, wanneer het regent, nog in aantal zullen toenemen. In het vierde infanterie-regiment van Sens is een griepepidemie uitgebroken, die in acht dagen tijds reeds vijf dooden ge- eischt heeft. Op het oogenblik zijn 200 man ziek. Ook uit andere deelen van Frankrijk worden griepepidemieën gemeld. Zoo moes ten te Nancy verscheidene scholen tot Fe bruari gesloten worden. In vele deelen van Zuid-Bulgarge en spe ciaal in de stad Haskowo zijn door bet hooge water vele huizen weggespoeld en andere zoo zwaar beschadigd dat zij ont ruimd moesten worden. Een nabij de stad gelegen dorp is geheel van de buitenwereld afgesneden. Voor zoover tot nog toe bekend is, zijn geen menschenlevens te betreuren. Uit Marakesch in Marokko wordt ge meld dat 4 autobussen met inboorlingen in de passen van Tisi Tischka sedert 2 dagen zijn ingesneeuwd. Van de 100 passagiers zouden 7 of 8 van honger zgn omgekomen. Een hulpexpeditie is onderweg. Gisteren zijn in het departement Somme ook de laatste goudstaven gevonden, die een Eiigelsch verkeersvliegtuig op zgn vlucht naar Londen in een storm boven Noord- Frankrijk had verloren. In Macedonië sneeuwt het reeds sinds verscheidene dagen. Op vele plaatsen ligt de sneeuw meer dan 2 M. hoog. Het dorp Karanos, in Tracië, is door een overstroo ming geteisterd. Twintig huizen zijn inge stort. staat met de concentratie van tramwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Besmettelijke ziekten. In de week van 20 tot en met 26 Januari zijn in onze provincie voorgekomen 14 ge vallen van roodvonk, waarvan 5 te 's-Hee- renhoek, 2 te Kruiningen en 2 te Wemel- dinge en 1 in ieder der gemeenten Colij as- plaat, Goes, Oostburg, Rilland-Bath en Stoppeldijk. MARINE EN LEGER De commandant van de K XVIII seinde gisteren aan het departement van defensie, dat hij hoopte heden te 9 uur te Rio de Ja neiro te kunnen meren. Hr. Ms. onderzeebooten K 16 en K 17 zijn 30 dezer van Napels vertrokken. Bg Kon. besluit van 29 Januari is, met ingang van 1 Februari, bevorderd tot schout bij nacht de kapitein ter zee J. C. F. Hooykaas. Bij Kon. besluit van 29 Januari zijn be vorderd a. tot luitenant ter zee der 1ste klasse de luitenants ter zee der 2de klasse W. M. de Vries, F. B. Veenstra, J. Ruitenschild, jhr. A. van Foreest en J. S. Bax tot luitenant ter zee der 1ste klasse bij de Koninklijke marine-reserve de luitenant ter zee der 2de klasse bij die reserve S. Dobbenga tot officier-vlieger der 1ste klasse de of ficier-vlieger der 2de klasse T. J. van Mid- de b. met ingang van 1 Februari tot officier van den Marine-stoomvaartdienst der 1ste klasse de officier van den Marine-stoom vaartdienst der 2de klasse F J. Siegentha- ler. uit zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Vrouwenpijn, Onbehaaglijkheid. KERK- EN SCH00LNIEUWS Afscheid en intrede. Zooals wij reeds hebben gemeld, is het afscheid van ds. G. Smeenk van de Geref. Kerk te 31okzrjl bepaald op Zondag 3 Maart a.s. en zijn bevestiging en intrede te Vlis- singen op Zondag 17 Maart. Als bevestiger zal optreden ds. H. A. Wiersinga van Lei den. Spontane actie. Het Zendingsbureau te Oegstgeest (post rekening No. C074) vraagt ons plaats voor het volgende Het bericht, clat wij hebben laten uitgaan over den dreigenden stand der financiën, zoodat eventueel medio Februari alleen naar Indië zullen kunnen uitgezonden wor den, de gelden, die hier door de gemeente beschikbaar worden gesteld, heeft niet na gelaten indruk te maken. Een predikant schrijft ons, dat, nadat hij het bericht be kend gemaakt had, „enkele damej spontaan het initiatief namen een kring van vrijwil ligsters te vormen, die in de eerstvolgende dagen bij de gemeenteleden voor eenmaal een extra gave voor de Zending zullen vra gen als een bijdrage in den oogenblikkelij- ken nood". Hg meldt dit, omdat het mis schien als voorbeeld ter navolging gepubli ceerd kan worden. Hetgeen wij bg dezen doen. In de hoop, dat het veel navolging zal vinden. Centrale Bond voor Inwendige Zending. In Mei zal het 10 jaar geleden zgn, dat de Centrale bond voor Inwendige Zending en Christelijke Philantropische inrichtingen werd opgericht, voortgekomen uit het co mité voor Inwendige Zending en den veel ouderen Centralen Bond voor Christelgk Philantropische Inrichtingen in Nederland. Onder voorzitterschap van wijlen dr. J. Th. de Visser groeide de arbeid van dezen nieu wen Centralen Bond geleidelijk naar de behoeften van dezen tijd. Maar de gevolgen van de crisis hebben zich doen gevoelen, vele contributies werden verminderd of op gezegd en hoewel de fondsen zuinig beheerd werden onder toezicht van een finaneieele commissie, onder voorzitterschap van mr. L. M. de Jong Schouwenburg, zgn de in komsten toch zoodanig verminderd, dat de tekorten jaarlijks grooter werden. Terwijl het tekort in 3931 nog slechts 673.10 was. steeg dat in 1932 tot 1946.15 en in 1933 tot 3629.18. In Mei van dit jaar zal het totale tekort der laatste jaren zeker zgn aangegroeid tot 10.000, zoodat de Cen trale Bond in zinkenden toestand verkeert. Ds. J. W. A. Klinkhamer Bredius, Canton- laan 8 .te Baarn, gironummer 48807, en G. J. K. Baron van Lynden van Horstwaerde, oud-penningmeester van den Centralen Bond willen trachten den bond voor ouder gang te bewaren en 10.000 bijeen te bren gen, om dat bedrag alsdan aan het bestuur te overhandigen, opdat de geleden schade voor het grootste deel hersteld worde. Examens. Voor het examen ter verkrijging van het diploma van privaat docent in boekhouden, afgenomen door het instituut voor practisch handelsonderwijs te 's-Gravenhage is ge slaagd de heer A. J. Kruidenier te Viissin- gen. Te Apeldoorn slaagde voor diploma ma- chineschrijven onze vroegere stadgencote mej. H. de Bruijn, leerlinge van de Pitman- school aldaar. VOETBAL: De bekerwedstrijd en de competitie. Vlissingen wist den bekerwedstrijd op Zondag jl. tegen Terneuzen, met een 2- -0 overwinning op het Terneuzenterrein te be ëindigen. Hierdoor hebben onze stadgeuoo- ten zich dus voor de 5e ronde geclasseerd en zullen nu den kamp moeten aanbinden tegen P.S.V. Een ander voornaam feit van den afge loopen competitie-Zondag was, dat Goes beslag wist te leggen op den kampioenstitel in haar afdeeling. Goes is dit seizoen een van de eerste clubs in den lande, die de kampioensvlag nu reeds kunnen hijsehen. Reeds het geheele seizoen stonden de kan sen der Goesenaren zeer gunstig. In den wedstrijd op het Goes-terrein Zondag jl. tegen Zierikzee, behoefde slechts één puDt binnengehaald te worden om den titel te veroveren. Een woord van geïukwensch aan de Goesche sportmakkers is hier zeker op ztjn plaats. Reeds verschillende jaren streeft deze club er naar in de stad harer inwoning een 2e klasser te krijgen. Mogen deze po gingen in de a.s. promotiewedstrijden thans met succes bekroond worden. Een 2e klasse club in Goes erbij zou de voetbalsport In ons gewest zeer ten goede komen en den onderlingen strijd interessanter maken. Het verloop van de competitie op Zon dag jl. was voor Zeelandia minder guns;ig. T.S.C. wist thuisspelend revanche te nemen voor de op het Zeelandia-terrein in der ttjd geleden 23 nederlaag. Wel was de ne derlaag van Zeelandia heel klein, maar evengoed beteekent deze opnieuw twee ver- liespunten. Zeelandia is nu met Alliance in aantal gespeelde wedstrijden gelijk gekomen. Al liance noteert 7 winstpunten uit 13 wed strijden, Zeelandia 8 winstpunten. De wed strijd ZeelandiaAlliance op het Nadorst terrein zal hier dus wel de beslissing ten opzichte der degradatie brengen. Breda, dat er ook nog zeer slecht voor staat, daar er nog maar 3 te spelen wed strijden resten, haalde er een puntje bij door een gelijk spel op het Breda-terrein tegen haar plaatselijke concurrente de Baronie. De Vlissingen-reserves verspeelden hun laatste kansen door de nederlaag, die ze thuis tegen de Zeeuwen leden. De reeks van successen, die de Zeeuwen in den laalsten tijd behaalden, vormen een ernstige bedrei ging voor Axel, dat tot het bittere einde zal moeten volhouden om den kleinen vjor- sprong op onze stadgenooten te behouden. Het belooft in deze afdeeling een uiterst spannende eindstrijd te worden. INSIDER. DE ECONOMISCHE NOODTOESTAND IN BELGIË. De correspondent van „het Vad." te Brussel meldt In de Kamer is Woensdag, onder groote belangstelling, een begin gemaakt met de interpellatie van de socialistische afgevaar digden Vandervelde, Delattre, Dierkens en Spaak „over den economischen noodtoe stand van het land, de toeneming van de werkloosheid en de maatregelen welke noodig zijn om daaraan te verhelpen". Te gelijkertijd ging het verzoek om interpella tie door, ingediend door de communisten Jacquemotte, Glineus en Sahaut over de gevolgen van de bezuinigingspolitiek van het kabinet Theunis. Speciaal wat betreft de verlaging van de bezoldiging van het rijkspersoneel en van de pensioenen der mijnwerkers. Het vuur werd geopend door den socialist Delattre, die begon met zich te beklagen over de onheuscbe wijze, waarop de verte genwoordigers van de werkloozenkassen en de gedelegeerden der arbeiders in het alge meen op ae departementen worden ontvan gen. Dit gaf al gauw aanleiding tot talrijke interrupties. Delattre hing een zeer somber beeld op van den toestand der arbeiders in het Wa lenland. Worden geen afdoende maatrege len getroffen, wordt de gehate nieuwe pen sioenregeling der mijnwerkers niet inge trokken, dan zullen Maandag a.s., 4 Febru ari, 100.000 mijnwerkers en misschien ook vele duizenden metaalbewerkers tot sta king overgaan. Het fonds der mijnwerkers pensioenen heeft een tekort van 18 millioen francs. De mijnwerkers hebben daar geen schuld aan, wel de slechte wetgeving. De regeering blijkt te vergeten dat zij haar garantie aan dit fonds heeft toegezegd. De interpellant herinnerde terloops aan een verklaring van den. minister van lands verdediging, Devèze, die in een der Kamer- afdeelingen moet gezegd hebben, dat de re geering van zins was met alle middeen de orde te handhaven. Dit lokte een geweldig tumult uit. Twintig, dertig afgevaardigden schreeuwden tegelijk. De liberale oud-mi- nister, afgevaardigde voor Bergen, inter rumpeerde zonder ophouden. Allen bleken ten zeerste opgewonden te zijn. Na Delattre kwam de Vlaamsche socia list Dierckens aan het woord. Er waren toen nog 21 sprekers ingeschreven. Het debat, dat tot dusver op een laag peil is gebleven, zal zeker niet voor Donderdag avond ten einde loopen. UIT HET SAARGEBIED. De commissie-besprekingen, die Dinsdag tot middernacht hebben geduurd, hebben in de FranschDuitsche Saarcommissie ge leid tot de verwachte overeenstemming op het gebied van het valutawezen en van de toekomstige douanebehandeling. Ter rege ling van den valuta-omloop ia een verorde ning van de regeeringscommissie van het Saargebied ontworpen, welke het betalings verkeer in het Saarland zelf regelt en de inwisseling van francs, benevens het toela ten van betalingen in het Saargebied met rijksmarken voor 1 Maart, d.w.z. voor de definitieve overdracht van het Saargebied aan Duitschland. De tweede overeenstemming, die bereikt werd, heeft betrekking op de voornaamste punten inzake de verlegging van de douane grenzen aan de SaarlandschFransche grens. De onderhandelingen in de subcom missie worden voortgezet. De besprekingen hebben voorts geleid tot een overeenstemming over verschillende documenten, die in het geheele accoord zul len worden opgenomen. Zoo hebben de bei de delegaties de juiste tollinie nauwkeurig vastgelegd op de grens van Saarland en Frankrijk. In overeenstemming met de regeerings commissie hebben zij den voorzitter van de commissie van drie den tekst van de voor schriften toegezonden, waarin da verorde ning over de valuta-verandering vastge legd is. Tenslotte is tusschen de vertegenwoordi gers van de Rijksbank, de Banque de Fran ce en de B.I.B een technische overeen komst aangegaan over de volgens de over eenkomst van Rome te verrichten betalin gen. LLOYD GEORGE OVER HET NIEUWE DUITSCHLAND. In zijn bibliotheek, waar honderden boe ken rij aan rij staan, heeft Lloyd George den Londenschen correspondent van het „Berliner Tageblatt" ontvangen, met wien hij heeft gesproken over zijn bewondering voor het nieuwe Duitschland, dat hem heeft geïnspireerd voor zijn economisch herstelplan. „Ik heb niet alleen begrip voor Duitsch land", aldus de oud-premier, „doch méér dan dat. Ik vereer het nieuwe Duitschland, dat mij thans meer interesseert dan welk ander land ter wereld ook. Misschien geeft alleen Amerika zooveel voorbeelden van een eerlijke inspanning om de crisis mees ter te worden en de moeilijkste problemen van onzen tijd energiek aan te pakken, zoo als Duitschland gedurende twee jaar doet. Ik volg den opbouw met spanning. Helaas kon ik niet zelf naar Duitschland reizen, om met eigen oogen de ontwikkeling te zien. Ik heb mijn secretaris naar u toege zonden en zijn rapporten bevestigen mijn opvatting. Voor een groot deel van mijn z.g. nieuw plan dienden de Duitsche regee- ringsmaatregelen als voorbeeld, vooral wat betreft de werkloosheid en de kolonisatie". Lloyd George zeide verder persoonlijk te strijden voor Duitschlands pariteit en ver heugd te zijn over den uitslag van de volks stemming in het Saargebied, omdat daar door de laatste hinderpaal voor een ac coord is verdwenen. Mijn program, aldus besluit Lloyd George, is een program voor Engeland. Maar ik eisch met denzelfden hartstocht het herstel der vriendschappelijke betrekkingen met de groote natie der Duitschers. DE GODSDIENSTSTRIJD IN RUSLAND. Te Moskou moet een vrouw terecht staan, omdat zij de 300 kinderen, die in haar pen sion woonden, er toe heeft gebracht, x.aar de kerk te gaan, en derhalve als een „k'as- sevijandin" wordt beschouwd. Zij had aan de kinderen verteld, dat zij in het kerkkoor zong, en hen uitgenoodigd eens naar haar te komen luisteren. Volgens den openbaren aanklager heeft zg echter met voorbedach ten rade het atheïstische streven der Sov jets getart en de kinderen naar de kerk gelokt, waar hun kapitalistische ideeën zouden worden bijgebracht. Volgens de autoriteiten waren enkele kinderen pioniers (padvinders) en dezen, getrouw aan nun devies „Waakt" klaagden, ze de „vijands hand die zich naar de kinderen had uitge strekt" aan. DE BROODVOORZIENING IN RUSLAND. De regeering heeft sedert de afschaffing der broodkaarten strenge maatregelen ge nomen om stagnatie in de broodvoorziening te voorkomen. De eigenaar van een kleine bakkerij is tot 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat zich voor zgn zaak 'n queue had ge- gevormd. Hij werd ervan beschuldigd zijn winkel niet vroeg genoeg te hebben ge opend. Te Leningrad is een meisje tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij spij kers had gedaan in het deeg, dat een ander meisje, dat zij in moeilijkheden wilde bren gen, had gekneed. De directeur van de bakkerij die van het gebeurde op de hoogte was is tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld, niet omdat ?:ij het meisje niet had gestraft, doch omdat hij geen maatregelen had genomen om het brood te beschermen. DE VER. STATEN EN HET INTERNATIONALE HOF. In politieke kringen wordt de Ameri- kaansche weigering om toe te treden tot het Hof te Den Haag, zeer druk bespro ken, vooral omdat de strijd om het regee- ringsvoorstel niet alleen in den Senaat, maar ook in pers en radio zeer scherpe vormen had aangenomen. Zelfs mevrouw Roosevelt had voor den microfoon gespro ken om te pleiten voor de toetreding en om het Amerikaansche volk te verzekeren, dat een toetreding tot het Hof niet het toe treden tot den Volkenbond of een bemoei ing met de Europeesche politiek zou be- teekenen. Door vele politici wordt thans de mee ning verdedigd, dut nog tot Zondag het resultaat der stemming in den Senaat twijfelachtig was. Het ingrijpen van me vrouw Roosevelt door haar radiorede zou de Senatoren, die nog geen beslissing had den genomen, zeer hebben ontstemd en hen bewogen hebben, tegen het voorstel te stemmen. In zekere kringen wordt de poli tieke bemoeiing van mevrouw Roosevelt als volkomen ondoelmatig beschouwd. Zelfs schrijft men het aan haar invloed toe, dat Roosevelt heeft gepleit voor toetreding tot het Hof en zich daarmede het gevaar op den hals zou hebben gehaald, dat zijn aan zien schade zou lijden. In den loop van de persreceptie verklaar de Roosevelt, dat 'lij niet opnieuw zou trachten van het Congres de toetreding der Ver. Staten tot 't Internationaal Gerechts hof te verkrijgen. DE JAARDAG VAN PRESIDENT ROOSEVELT. Gisteren vierde geheel Amerika den 53en verjaardag van president Roosevelt. De in bet Witte Huis binnenkomende telegram men, brieven en geschenken zijn zoo talrijk, dat het Witte Huis veel weg heeft van een groot postkantoor in den Kersttijd. In het geheele land werden feesten geor ganiseerd. Roosevelt heeft het Witte Huis niet verlaten, maar zooals gebruikelijk met zijn vrienden zijn verjaardag gevierd. De dag was echter tevens een jubileum van zijn politieke loopbaan, die hij thans, 25 jaar geleden als senator van den staat New- York is begonnen. Een vechtersbaas ge arresteerd. Dinsdagavond heeft te Oss een vechtpartij plaats gehad tus schen twee manschappen der marechaus see en een beruchten misdadige", A. H., die door de politie als een hoofdleider van de Ossche misdadigersbende wordt fcec ouwd. Het was Dinsdag den geheelen dag in het centrum van Oss onrustig geweest. Ver scheidene personen uit het Ossche milieu, die blijkbaar over voldoende contanten be schikten, bevonden zich in beschonken toe- •J stand in de hoofdstraten. Er had ook nog een vechtpartijtje plaats, waarbij eenige vechtersbazen verwond werden, evenwel niet ernstig. De politie was genoodzaakt handelend op te treden en maakte verschil lende processen-verbaal op. Daar men het niet uitgesloten achtte, dat 's avonds de gemoederen nog niet bekoeld zouden zgn, was de politie extra op haar hoede. Inder daad omstreeks elf uur 's avonds surveil leerden twee manschappen der marechaus see op den Heuvel in het centrum, toen zij A. H. in bescnonken toestand ontmoetten. De politiemannen maakten aanstalten hem aan te houden, doch A. H. nam een drei gende houding aan. Er ontstond een volksoploop, omdat men verwachtte, dat H. zich niet zoo maar zou laten arresteeren. Hg sloeg een der mare chaussees neer en den ander de kepi van het hoofd en ging toen aan den haal. De marechaussees achtervolgden hem en gre nen hem. Met sabel en gummistok is hij overmeesterd en onder hevig verzet naar de marechaussee-kazerne gebracht, waar hij in verzekerde bewaring is gesteld. Verkeersongelukken. Toen de 24-jarige landbouwer H. F., met een mestkar, met twee paarden bespannen, te Berg en Terblij van de boerderij naar het land reed, werden plotseling de paarden schichtig, zoodat F. van den wagen viel, juist voor het rad. Het gevolg was, dat de zwaar beladen kar over het lichaam reed. Dit geschiedde juist voor de ouderlijke wo ning. Spoedig nadat de ongelukkige hier was binnengedragen, overleed hij. Onder de buurtschap Bekelt, nabij Steenderen heeft gisteren een ernstig ongeval plaats gehad. De timmerman Aalderts uit Terborg verliet een auto en stak zondei uit te kg- ken den weg over. Hij is hierbij door een auto, bestuurd door den graanhandelaar P., uit Zutphen, aangereden en ernstig gewond. De man is naar het ziekenhuis te Doetin- chem overgebracht. Doodelgke ongelukken. Gisterenmiddag is een 30-jarige slager te Middelharnis, die voor het slachten van een varken het schietmasker afsloeg, door nog niet opgehelderde oorzaak getroffen. De kogel trof V. in de hartstreek. De man stierf enkele oogenblikken later. De man was gehuwd en laat een vrouw met een kind achter. In de mijn Juliana is een ongehuwde houwer onder vallend gesteente geraakt. De man werd op slag gedood Hedenmorgen was een 14-jarige jongen van den heer B. te Roermond bezig de kachel aan te maken. De jongen gooide petroleum in het vuur, waardoor een ont ploffing volgde. De jongen liep zware brandwonden op en overleed kort na het ongeval. Branden. Door onbekende oor zaak is te Scherpenzeel brand uitgebroken in de boerderij van den heer N. Donker. Het vuur, dat was ontstaan in de stallen, greep met razende snelheid om zich heen. De stal was spoedig een vuurzee. Dertig stuks vee kwamen in de vlammen om. Zes koeien, een paard, twee kalveren en een stier wist men te redden. Drie koeien moes ten echter wegens de hevige brandwonden worden afgemaakt. Het woonhuis bleef ge spaard. De inboedel werd ernstig bescha digd. De schade wordt door verzekering ge dekt. De Haagsche inbrekers bende. In verband met de arrestatie van vijf jeugdige Haagsche inbrekers, die er hun werk van maakten per auto de pro vincie in te gaan en overal waar zij kans zagen in te breken, vernemen wg nader, dat het verhoor loor de Wassenaarsche politie van drie der arrestanten is beëin digd. Zij zullen morgen voor den officier van Justitie te Der Haag worden geleid en in het Huis van Bewaring worden ingeslo ten. Een arrestant zit thans in het politie bureau te Gouda, en de vijfde op het hoofdbureau in Den Haag. De zaak-Lindbergh. In het proces tegen Hauptmann heeft een ge tuige, de timmerman Carlston, gisteren ge zegd dat hg zich stellig herinnert Haupt mann op den dag van de ontvoering van Lindbergh's kind 's avonds om negen uur voor een bakkerij te hebben zien staan. De vrouw van Hauptmann heeft ver klaard dat haar man in den avond van den kinderroof van 7 tot half tien in de bakkerij is geweest, waar zij werkte. Zij is later met haar man naar huis gegaan. De avond dat het losgeld is uitbetaald, heeft mgn man aldus getuige met mij en zijn vriend Klöppenberg doorgebracht. Een insluiper aange houden. Door middel van een val- schen sleutel drong Dinsdagavond een man de woning van den heer W. aan de Koe straat te Tilburg binnen. De dienstbode, die alleen thuis was en zich boven bevond, hoorde gerucht en ging beneden poolshoog te nemen. De kerel koos toen het hazenpad. De politie werd gewaarschuwd en deze trof den man in de buurt aan, waar hij opnieuw trachtte een woning binnen te dringen. Hg werd gearresteerd en bleek te zgn zekere L. H., Rotterdammer van geboorte, laatste lijk gewoond hebbende te Zuilen. H$j zal ter beschikking van de Bredasche justitie wor den gesteld. De strijd tegen de slop pen in Londen. Bjj de tweede lezing van de woningwet in het Lagerhuis heeft de minister van openbare gezondheid, sir Hilton Young, verklaard, dat hier sprake is van een stap in de richting van sociale hervormingen, die'dringend noodig is. De

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 10