Gesprongen hem oen FUROL GEMENGD NIEUWS De Amste/damsche priasemarij. UIT DRAAD EN LUCHT ut Y doen inlichten en in gevaar voorloopige ver ordeningen uitvaardigen. In de hem toege wezen gebieden vertegenwoordigt de rijks commissaris justitieel en extra-justitieel het rijk- Hij zal worden ter zijde gestaan door een regeeringspresident als algemeen ver tegenwoordiger en de noodige rijksambtena ren. Alle bestuursgebieden vallen onder hem, voor zoover zg niet onder de bevoegd heid geplaatst z\jn van de centrale rijks- overheid of uitdrukkelijk toegekend zijn aan andere autoriteiten. EEN OPROEP VAN HITLER AAN HET DUITSCHE VOLK. Ter gelegenheid van den herdenkingsdag van heden, heeft Adolf Hitler een oproep uitgevaardigd aan het Duitsche volk, waar in herinnerd wordt aan de beteekenis van oe omwenteling, die twee jaar geleden een einde maakte aan den toestand, die sedert het einde van den wereldoorlog had ge duurd. Van een natie dit in doffe wanhoop verkeert, heeft het nationaal-socialistische Duitschland opgericht, met het geloof en het vertrouwen in de innerlijke waarde en de scheppende kracht van het eigen leven- Met verheugende zelfdicipline hebben ontel bare millioenen van het Duitsche volk zich 3n dienst van de nieuwe idee gesteld. In de oproep zegt Hitier verder Toen ik op 30 Januari 1933 het Duitsche volk voor de uit voering van het eerste werkprogram 4 jaar tijd vroeg, kan thans worden gezegd, dat reeds in de helft van deze termijn meer dan 2/3 van het beloofde is ingelost. Geen 3e- mocratische regeering ter wereld kan zich met grooter vertrouwen en meer toegene genheid aan het oordeel van haar volk on derwerpen dan de nationaal-socialistische regeering van Duitschland. Hitier verklaart verder, dat hg van Duitschland wil maken een land van eer, vrijheid en sociaal geluk. Een volksgemeen schap waarin ontelbare millioenen men- schen in trouwe kameraadschap werken voor den opbouw van een nieuwen staat en aan de opvoeding van een natie die vreed zaam en vlijtig in deze wereld wil bestaan. KERK EN STAAT IN DUITSCHLAND. De Evangelische Opperkerkeraad in Pruisen (het opperbestuur van de Pruisi sche Uniekerk) heeft een besluit uitge vaardigd, dat inhoudt, dat alle strafmaat regelen over predikanten, welke vanaf 2 Maart 1934 de datum der Eingliederung getroffen werden, als onwettig zijn te beschouwen, dat alle strafmaatregelen wel ke van vóór 2 Maart 1934 dateeren voor zoover zij van kerk-politieken aard waren, zonder meer te niet geuaan moeten worden en dat strafmaatregelen, die van niet-kerk- politieken aard waren, opnieuw onderzocht moeten worden zulks zal geschieden door de oude kerkelijke rechtsinstanties, gelijk die vóór 2 Maart 1934 bestonden en thans weer In hun functie hersteld zijn. Door deze maatregelen in de grootste Protestantsche kerk van Duitschland (22 millioen van de 41 millioen Protestanten in Duitschland omvattende) zal dus tevens een groot deel der in den kerkstrijd getrof fen strafmaatregelen teniet gedaan worden. DE FRANSCH—ENGELSCHE BESPREKINGEN. Omtrent het komende bezoek der Fran- sche ministers aan Engeland verklaart de diplomatieke medewerker van Reuter dat het onwaarschijnlijk is dat Groot Brittannië bij de a.s. besprekingen verder gaande ver plichtingen ten aanzien van het Europee- sche continent op zich zal nemen. De kwestie var de schrapping van de ontwapeningsclausule van Versailles zal behandeld worden zonder dat deze onvoor waardelijk het hoofdpunt der besprekingen zal vormen. Te Londen bestaat de neiging de besprekingen zoo algemeen mogelijk te houden. De Duitsche bewapening wil men slechts behandelen als een van de vele vra gen. Een hernieuwde bekrachtiging en ver scherping van Locarno in den vorm van een toezegging van Britschen bijstand in de lucht in geval van een aanval op Frank rijk, zou hoogst onwaarschijnlijk zijn. Wat de Oostenrijksche kwestie betreft, blijft Groot Brittannië bereid in geval van ge vaar voor de Oostenrijksche veiligheid tot gemeenschappelijke beraadslaging over te gaan. BELGISCHE WERKLOOZEN BIJ KONING LEOPOLD. De correspondent te Brussel meldde gis- steren Een delegatie van de socialistische arbei derspartij en de federatie van socialistische vakvereenigingen heeft zich gisterenmiddag naar het koninklijk paleis begeven, ten einde een adres, verband houdende met uen hoogen nood, waarin de arbeidersbevolking op dit oogenblik verkeert, aan den koning te overhandigen. Van deze delegatie mnak- ten deel uit minister van Staat Vandervel- de, voorzitter van de Belgische Arbeiders partij, twee afgevaardigden van de federa tie van vakvereenigingen en vier werkioo- Zen. De minister-president was bij dit on derhoud, dat ruim een half uur duurde, aan wezig. Vandervelde stelde de delegatie aan den koning voor en besprak den buidigen toe stand, die uiterst pijnlijk is voor de we>k- loozen. In de industrieele centre neemt ae spanning zienderoogen toe. Er moet lus krachtig worden i-.^-grepen, wil men on lusten voorkomen. Een van de werkloozen zette vervolgens aan den koning uiteen, dat hfl voor de voe ding van zichzelf, zijn vrouw en vier kinde ren over niet meer dan 300 franken per maand beschikt. Het adres werd daarna voorgelezen door een arbeider uit de Luiksche metaalindus trie, die reeds vier jaar werkloos is. De koning bleek zeer onder den indruk te zijn van deze mededeelingen. Het antwoord dooi den vorst aan de dele- Ve&zj&c&t -e+z, i Doos 30 en 60ct Bij Apoth en Drogisten. gatie gegeven, zal hedenmiddag officieel worden bekend gemaakt. Ook wordt ver wacht, dat minister-president Theunis naar aanleiding hiervan heden of morgen in de Kamer een verklaring zal afleggen. Daar men straatbetoogingen vreesde, wa ren in de buurt van het koninklijk paleis en van de parlementsgebouwen strenge po litiemaatregelen getroffen. Overal stonden groepjes politieagenten en gendarmerie. Het stadspark, dat het koninklijk paleis vaii het parlement scheidt, was gesloten. Voor het paleis schoolden eenige nieuwsgierigen sa men, maar van een betooging was niets te zien. Gisterenmiddag om 2 uur kwamen 1200 gedelegeerden van de werkloozen in de Magdalenazaal bijeen. RUMOERIGE LAGERHUISZTTTING. Tijdens de Maandag gehouden zitting van het Lagerhuis, waarbij aan de orde was de behandeling van een suppletoir crediet van 5 millioen pond voor de nieuwe werkloozen- steunplannen, is het nog al wanordelijk toe gegaan. De links georiënteerde afgevaar digde Buchanan verklaarde, dat de getrof fen hulpmaatregelen niet in overeenstem ming zg'n met de eischen van dit oogenblik. Vervolgens keerde spr. zich tegen Mac Donald persoonlijk, dien hij beleedigde. Ook een ander parlementslid oefende hevige critiek uit op de regeering. Er ontstond toen op de tribune eenig rumoer, terwijl kreten werden gehoord als „weg met de hongerregeering". De grootste belhamels werden verwij derd. De zitting werd vervolgens verdaagd tot Dinsdag. MILITAIR ITALIË. Naar de Italiaansche bladen melden, zal de op 1 Februari a.s. vastgestelde opening van de militaire cursussen, welke, zooals bekend, zijn ingesteld krachtens de eenigen tijd geleden uitgevaardigde wetten „sulla Nazione militare", op alle Italiaansche middelbare scholen en universiteiten met een zekere plechtigheid gepaard gaan. De hoofden der middelbare scholen zullen bij die gelegenheid aan de leerlingen de militaire instructeurs voorstellen, die in een korte toespraak de beteekenis van het nieuwe onderwijs en dc beginselen, waaraan Mussolini zich geïnspireerd heeft, toen hij dit onderwas decreteerde, uiteenzetten. Een bijzonder plechtig karakter zal de opening der militaire cursussen hebben op de universiteiten, waar zij zal verricht wor den door hooge officieren in het bijzijn van alle studenten en hoogleeraren. In de aula magna van de universiteit te Rome zal een inleiding gehouden worden door generaal Grazioli, hoofd-inspecteur van de pre- en post-militaii 2 instructie', die persoonlijk aan deze universiteit alsmede aan de hoogeschool van Milaan de colleges in de krijgskunde zal geven. Voor geheel Italië zijn in totaal twee dui zend militaire instructeurs aangewezen, voor het meerendeel legerofficieren in ac tieven dienst, die zich bijzonder onderschei den hebben, alsook tal van gepensionneerde officieren, die zich tijdens den oorlog groote verdiensten voor het land hebben verwor ven. Aan de universiteiten zal de militaire in structie uitsluitend gegeven worden door hor>ge officieren, voornamelijk generaals. In overleg met het ministerie van Natio nale Opvoeding is n bekend schrijver- militair, wiens naam intv.sschen niet ge noemd wordt, bezig met de samenstelling van een uitgebreid leerboek, dat bij de cur sussen als handleiding zal dienen. Branden. Gisteravond om zeven uur werd brand geconstateerd in de sigarenfabriek van de firma B. v. d. Tak en Co. te Culemborg, welke spoedig een dreigend aanzien kreeg. Binnen een kwar tier sloegen de vlammen hoog op uit het binnenste der fabriek, waarin zich de si- garenmakerij en opslagplaats bevonden. Politie en brandweer waren spoedig ter plaatse, die met 't geheele brandweermate riaal 't vuur trachtten te blusschen. De vlammen grepen snel om zich heen en de brandweer, die met 8 stralen 't vuur aan tastte, kon niet verhinderen dat 't vernielen de element over 'n steeds grootere opper vlakte woedde. Nadat een uur lang met in spanning van alle krachten tegen het vuur gestreden was, stortte het dak boven de droogkamers en magazijnen met donde rend geweld in, terwijl de vlammen, die plotseling versche lucht toegevoerd kre gen, hoog oplaaiden en een regen van von ken over de omgeving joeg. Intusschen drong het vuur met niet te stuiten kracht steeds verder door in de rond dit gedeelte dat toen reeds als verloren kon worden beschouwd gelegen sigarenmakerswerkplaatsen, het belang rijkste gedeelte van de fabriek. Uiteraard kon de brandweer, nu de vlammen zich over een zoo grooLe oppervlakte hadden uitgebreid, tegen de laaiende vuurzee maar weinig uitrichten. Omstreeks 1 uur des nachts kon worden gezegd, dat men den brand, welke beperkt was gebleven tot de fabrieksgebouwen, meester was. Een der vleugels van de fa briek heeft men kunnen behouden. In dit gedeelte is gevestigd de opslagplaats voor verpakkingsartikelen en de expeditie. Het nablusschingswerk heeft den gehee- len nacht voortgeduurd. Ook hedenochtend was de brandweer nog ter plaatse. De auto riteiten hebben in verband met de eigenaar dige ontdekking van een brandende kaars op een zolder hedenmorgen ter plaatse een uitvoerig onderzoek ingesteld. Wg verne men dat in verband met bet vermoeden van brandstichting hedenmorgen vroeg reeds een arrestatie heeft plaats gehad. Ongelukken. Gistermorgen was op de 546 M. verdieping in de Staats mijn Emma te Treebeek een drietal mijn arbeiders bezig met het wegsteken van een ijzeren stijl. Hierbij brak 't dak door, ten gevolge waarvan de mijnarbeider Wolters uit Amstenrade onder het afrollend ge steente terecht kwam. De man bekwam een bovenbeenbreuk. De twee andere arbeiders werden licht gewond. Mej. van B., die Zaterdag in haar woning te Beverwijk van de trap was gevallen, is in het ziekenhuis te IJmuiden aan de gevolgen van dien val overleden. Na schooltijd waren te Bus- sum eenige jongens van de Muloschool aan het „kooten", waarbij een steen rechtop wordt gezet, die dan met andere steenen moet worden omvergeworpen. De 14-jarige Z. werd daarbij door een steen tegen het hoofd getroffen. In ernstigen toestand is hij naar de Majellastichting overgebracht, waar operatief moest worden ingegrepen. Onder Malden is in het Maas-Waalkanaal drijvend gevonden het lgk van een onbe kend manspersoon, naar gissing 30 jaar oud. Te Maastricht is een 4o-jarige man door de duisternis misleid in het kanaal Maas trichtLuik ter hoogte van de ENCI-fa- brieken geraakt en verdronken. Brand in een m a a 1 u o r jj. Hedennacht is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de groote maalderij- graanhandel van de Bathmen Coöp. Land- bouwvereeniging te Bathmen. Toen de brand werd ontdekt stond de windmolen reeds in lichter laaie, terwijl spoedig de vlammen door afstortingen van het rieten molenomhulsel oversloegen naar de naast de molen gelegen kunstmestloodsen en het graanpakhuis. De brand was zoo hevig, dat het geheele dorp in gloed werd gezet. De brandweer kon tegen de vlammenzee niets uitrichten en hield zich slechts bezig met bet nathouden van de belendende perceelen, waardoor deze mede dank de gunstige windrichting konden worden behouden. Slechts de kantoren en de machinekamer van het gebouw bleven gespaard. De strijd*tegen het ban dietisme. Uit Dallas, in Texas, wordt gemeld dat op last van de federale justitie gisteren aldaar zijn gearresteerd de vrouwen Cumie Barrow en Emma Par ker, resp. .de. moeder van Clyde Barrow en van Bonnie Parker, terwijl tegen 13 andere personen nog een onderzoek hangende is naar de beschuldiging van het verleenea van hulp aan door de politie gezochte mis dadigers. Clyde Barrow en zijn vriendin Bonnie Parker, die zich aan verscheiden moorden en diefstallen met geweldpleging hebben schuldig gemaakt, waren geruimen tijd door de. beide genoemde vrouwen ver borgen. In Mei jl. waren zij ten slotte in een vuurgevecht met de politie in Louisiana gedood. Waarvoor men in het Derde R jj k veroordeeld wordt. De speciale rechtbank voor de Pfaltz heeft, naar uit Franken thai ge meld wordt, een beklaagde uit Frankfurt, die op 13 December tot 2 Saarlandsche ar beiders gezegd had, dat den Saarlanders zand in de oogen werd gestrooid, veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf. Een beklaagde uit Kaiserlautern, die in het begin van October tegen een kennis had gezegd, dat de communistische leider Torg- ler in de gevangenis vergiftigd en opge hangen was, werd veroordeeld tot 4 weken gevangenisstraf. Iemand uit Edenkoboh, die in October in tegenwoordigheid van een andere familie zich beleedigend tegen Hit- Ier had uitgelaten, werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en twee beklaag den uit Freiburg die in een café beweerd zouden hebben, dat in het concentratie kamp op de Heuberg een Jood ten doode toe zou zijn mishandeld, w_rden veroor deeld tot tien en vier maanden gevangenis straf. Tenslotte werden vier aanhangers van de verboden vereeniging van ernstige Bijbelonderzoekers uit Dürkheim, die bijeen waren blijven komen, bijbellezingen hadden gehouden en geschriften hadden verspreid, veroordeeld en wel drie tot een maand ge vangenisstraf en één tot een geldboete van 150 mark. Verkeersongelukken in Amerika. Hoe buitengewoon veel verkeersongelukken in de Ver. Staten voor komen, blijkt wel uit een zoo juist gepubli ceerde statistiek van de Amerikaansche Reisverzekeringsmaatschappij. In 1934 kwamen in Amerika 36.000 auto ongelukken voor. Elk kwartier werd een persoon gedood en om de 31 seconden werd iemand gewond. De lijst van doodelijke ver keersongevallen is 16 pet gestegen boven 1933. Vergiftige alcohol. Elf personen, waaronder verscheidene vrou wen, zijn sedert gisteren in Gloversville in den staat New-York tengevolge van het gebruik van vergiftige alcohol overleden. Talrijke personen zgn nog ziek, drie hunner verkeeren in levensgevaar. In de laatste dagen zijn dus in Gloversville en Utica ruim dertig personen na het gebruik van vergiftige alcohol overleden. De federale en stedelijke autoriteiten zijn er nog niet in geslaagd den oorsprong va" de vergiftige alcohol op te soorezij De zaak Lindbergh.— Op den twintigsten dag van het Haupt- mann-proces werd het vraag- en antwoord spel tusschen den procureur-generaal en beklaagde weder voortgezet. Meerdere malen werd Hauptmann uiter mate nerveus en trachtte hij zich, in het nauw gedreven, met uitroepen als „Ik weet het niet" of „Ik herinner me dat" te redden. Gisteren gaf Hauptmann toe, eenige we ken voor de ontvoering van baby-Lindbergh nog geen tien dollar bezeten te hebben. Twee maanden later echter, zeide de pro cureur-generaal, heeft beklaagde zich een radiotoestel van vier honderd dollar aange schaft en bovendien zijn vrouw naar Europa gestuurd en zelf een reis naar Califomië ondernomen. Een groote som gelds vermist. De Bank of Manhattan te New-York heeft naar reeds gemeld, be kend gemaakt, dat uit de portefeuille van een van baar geldloopers 1.456.000 dollar aan geldswaardige papieren wordt vermist. De man zou bet geld hebben verloren. Het verlies van de actetascb met de bijna iy2 millioen dollar aan regeeringsobligaties van de Bank of Manhattan wordt echter zonderling geacht, omdat de kaslooper ver gezeld was van twce gewapende personen. De politie en ook de verzekeringsmaat schappijen zgn ijverig bezig om te trachten eenig licht te brengen in deze geheimzinni ge verdwijning. De revolver bestaat 10 0 jaar. Op 30 Januari 1835 ver kreeg een zekere Samuel Colp te Washing ton een patent op „een klein handvuur wapen met draaibaren trommel zes patro nen bevattend", dat door den uitvinder „revolver" gedoopt werd. Evenals bij zoo veel andere belangrijke uitvindingen had de revolver voorloopig geen succes en Colp moest na zeven jaar zijn revolverfabriek sluiten. Hij gaf zijn pogingen echter niet cp en toen hij eindelijk in 1847 van de Ame rikaansche regeering een order voor dui zend revolvers kreeg, begon het succes van het nieuwe wapen, dat in korten tijd de oudere handvuurwapens volkomen ver drong. IV Verkeerspolitie. In een mpdetrjdschrift stond onlangs een aardig geteekend mopje. Op het eene plaat je wijst een oudere dame haar heer gemaal spottend op een jong meisje, dat zeer korte rokken, mode-1927 draagt. „Afschuwelijk, die korte rokken". Op het tweede plaatje staat hetzelfde echtpaar en weer wijst de dame, thans zelf korte rokken dragend, op een modern meisje, dat de lange rok van tegenwoordig draf-gt„Afschuwelijk,- die lange rokken." Zoo is het met alle dingen. Het nieuwe wordt steeds scheef aangekeken. Of het nu om lange rokken, spelling Marchant of ander wereldomverwerpend nieuws gaat, steeds zijn er menschen te vinden, die voor dat zij ook maar eenigszins in staat konden zijn de zaak geheel te overzier hun veto uitspreken. Dit aantal is heel wat grooter dan dat van de even verstokte nieuwlicn- ters. Het behoeft dan ook niemand te verba zen, dat de eerste verkeersagent, die ruim twintig jaar geleden zijn martelarentaak op de Dam begon aan veel spot en tegen- werlring bloot stond. Die man stuurde bet verkeer maar in de war het duurde te lang het ging zonder hem beter enz. enz. Tot op den huidigen dag krijgt de verkeers politie overvloedige critiek te hooren tot haar groote vreugde. Want wie denkt dat zij met nautain gebaar alle op en aanmerkingen aan zich laat voorbij gaan is er glad naast. Integendeeliedere klacht, iedere raad wordt grondig ondei- zocht. Niets wordt onbeproefd gelaten om bet verkeer zoo te organiseeren, dat het veilig en snel is, maar bovenal veilig. Toen 3 December 1912 de af deeling Ver keerswezen werd opgericht, was het ver keer nog wel eenigszins ander dan thans. Voornamelijk maakten vigelantes en hand karren het verkeer onveilig. Auto's kende men bijna niet. De sensatie waren indertijd de vierhonderd electrische taxi's, die later in den oorlogstijd weer den haastigen bur ger zouden dienen. Men mag niet veronderstellen, dat vóór bovengenoemd tijdstip ieder toezicht op het verkeer ontbrak. De talrijke stalhoudergen stonden wel degelijk ondei ^intróle de af- deeling, die hiermee belast was, heette Vervoerwezen on bestond uit één hoofdin specteur, één brigadier en zes agenten 3 December 1912 werd de afdeeling omge doopt en uitgebreid met één inspecteur, den tegenwoordigen commissaris Bakker, en tien agenten. Wamieer men de geschiedenis van de Amsterdamscbe verkeerspolitie nagaat, krijgt men een prachtig overzicht van den groei, van de hoofdstad. De politie heeft de verkeersproblemen niet geschapen, zg zijn ontstaan door den nieuwen tijd en zg ver anderen voortdurend en worden steeds tal rijker. Op het oogenblik zijn er in Amsterdam 20.000 motorrijtuigen, om maar niet te spreken van de duizenden fietsers, die de grootste kwelling van verkeersagent en voetganger zijn. De Amsterdamsche city is oud, met nauwe hoofdwegen, hoekige plein tjes cn tallooze zijstraatjes. In deze oude aan rustig wandelende burgers en statig voorbijrijdende rijtuigen gewende binnen stad, jaagt nu het moderne verkeer, dal slechts door een goede organisatie zich verder kan blijver ontwikkeen. Ti de nic'ive vrjketi zijn de verkeers problemen heel wat minder groot. Niet om dat daar bet verkeer geringer is, maar om dat in iedere uitbreiding van de stad de verkeerspolitie gekend werd, waardoor dus niet alleen een aesthetische, maar ook een practische bouw gewaarborgd wordt. Men begrijpt wel, dat de taak van de verkeerspolitie niet alleen beperkt kan blijven tot bet plaatsen van stopborden en lichtsignalen. De politie wil bovenal een veilig verkeer en dat kan slechts verkre gen worden door een vérgaand ingrijpen. Behalve vijf inspecteurs, drie brigadiers en honderd verkeersagenten heeft commissa ris Bakker achttien controleurs tot zgn be schikking, die den toestand der taxi's keu ren, voor de orde op parkeerplaatsen zor gen enz. enz. De actie van Veilig Verkeer is van de po litie uitgegaan. Het opvoeden van de schooljeugd voor het moderne verkeer heeft zij zich ook ter harte genomen. In talrijke commissies, die indirect ieti met het ver keer te maken hebben is de politie verte genwoordigd. Ook de administratieve taak is niet mis. Alleen voor garage-vergunningen komen jaarlijks vijfhonderd zeshonderd aanvra gen binnen. Nummerbewijzen worden ver strekt, ijskarren, vuurkarren en andere be langrijke vehikels worden ingeschreven. Sedert 1921 bezit de Amsterdamsche ver keerspolitie een motor-brigade, die hoofd zakelijk leiding geeft aan het rijdende ver keer. Nog niet zoo lang geleden kreeg de hoofdstad, later dan Rotterdam, de eerste lichtsignalen. Een storm van verontwaar diging brak 1os het licht deugde niet, het was op zonnige dagen niet te zien, waarom had men geen Nederlandsch fabrikaat ge nomen. Thans maakt men weer van dit systeem gebruik voor de signalen, die op verschillende belangrijke punten worden aangebracht. De toepassing wordt thans heel wat ingewikkelder dan in de Leidsche- straat daar men rekening moet houden met „afzwenkende trams." „Wanneer ik indertijd die zoo hevig öe- critiseerde lampen niet had genomen";, merkte commissaris Bakker op, „zou ik nu het verkeer op de bewuste punten niet door lichtsignalen hebben kunnen regelen» Maar dat wist men natuurlijk niet. Boven dien is dit systeem vanuit ons gebouw te regelen. Maar critiek is altijd welkom. De Amsterdammer houdt nu eenmaal van zijn stad en zijn op- en aanmerkingen zijn voor mij een aansporing". HOFBERICHT. 'a-GRAVENHAGE. (C.B.) Naar wij ver nemen is de vorstin van Erbach, zuster vas wijlen H. M. de Koningin-Moeder, in Des. Haag aangekomen en heeft als gast van H.M. de Koningin intrek genomen in het paleis Noordeinde. De komst van de vorstin van Erbach staat in verband met het reit, dat haar dochter, prinses Helena, gedurende eenigen tgd hier ter stede zal vertoeven voor verschillende doeleinden. BUITENLANDSCH VERLOF. 'S-GRAVENHAGE. (C. B.) De minister van sociale zaken, prof. dr. J. R. Slotema- ker de Bruine, zal enkele dagen wegen» familieomstandigheden met buitenlandse!! verlof afwezig zijn. MAJESTEITS-SCHENNÏS, 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De advocaat- generaal bij het Haagsche gerechtshof heeft heden veroordeeld tot een geldboete vaa 75, gevorderd tegen het vroegere Tweed® Kamerlid dr. W. van Ravenstein, wegens beleediging in geschrift van den koning /an Italië, van welk feit hij door den Rotter» damschen politierechter was vrijgesproken» Mr. Mendels pleitte bevestiging van het vonnis. Arrest over 14 dagen. EEN ERNSTIG 'i KAMONGELUK» MIDDELHARNIS. (V.D.) Hedenmiddag heeft op het station Middelharnis-haven een ernstig tramopgeiuk plaats gehad. Aan beide kanten van het station zgn rails ge» Legd en aan beide kanten staan trams. Evea buiten het station loopen de rails samen zoodat de trams daar op enkel spoor rijden. De tram, die hedenmiddag vanuit Middel» harnis reed naar Ooltgensplaat en Ouddorp vertrok iets te vroeg, waardoor deze tege lijk met de tram, die aan den anderen kanfc van het station was vertrokken op enkel spoor kwam. Een der tramwagens werd aan da linkerzijde aangereden, waardoor twee wa gons, waaronder een personenrijtuig, kwam te kantelen. Door het inslaan van een ruit wisten de inzittenden zich uit hun beiaarden toestand te bevrijden. Geen der inzittenden bleek ernstig gekwetst, slechts enkele had den eenige snij wonden. Van de tram, di© de aanrijding veroorzaakte schoven 3 wa gons in elkaar, zonder dat iemand gewond werd. De passagiers zijn met een extra tram verder vervoerd. t 1 HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud.) Trekking van 30 Januari 1935. 5e Klasse 11e Lijst. 50000 No. 20263 1 1500 No. 6044 j 1000 No. 4012 4240 S094 8913 15563 17751 21432 400 No. 6022 11402 15825 f 200 No. 1703? *239! 100 No. 712 2435 3326 4319 5756 754T 8369 0509 15715 17228 17678 20646 2119S 23618 0

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 3