Vicks Hoestbonbons GEMENGD NIEUWS RADIO-RUBRIEK CORRESPONDENTIE AKS NO A LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN HOOGWATER TE VLISSINGEN rechtsbuiten der Zeeuwen, dat juist in den hoek onder zijn handen doorschoot (03). Wielemaker kreeg nu nog een mooie kans om de eer te redden, doch zijn hard laag schot ging juist naast doel. Het einde bracht dan ook een 03 zege voor de Zeeuwen, die alleszins verdiend, toch wel iets geflatteerd was. Voor een derde klas wedstrijd was de be langstelling niet slecht te noemen. INSIDER. HulstSluiskil 72 Bekerwedstrijd. Terneuzen IVlissingen I (02). Vlis3ingen vertrok met 4 invallers naar Terneuzen, nl. voor de gebr. Kats, wegens familieomstandigheden en voor Kerssema- kers, die wegens ziekte op het appèl ont brak en wisten zich desondanks door een G2 zege voor de volgende ronde van den K.N.V.B.-beker te plaatsen. Het elftal van Vlissingen zag er nu als volgt uit Harting Butz Vader QueJlery v. Poelje Aartsens Klupper Burgerhof Verhulst v. Peenen Vierhout. Onder leiding van scheidsrechter Mon- taan werd begonnen, daar Terneuzen de toss had gewonnen, trapte Vlissingen het eerst af. Terneuzen nam evenwel direct de aanval over en liep hard van stapel. Het was blijkbaar het plan van Terneuzen om Vlissingen van den aanvang af te overspe len. De Vlissingen-verdediging kreeg het dan ook zwaar te verduren, doch doorstond dit offensiief glansrijk. De reserve-doelman Harting was in prachtvorm en wist eenige harde schoten van den midvoor Kouwyzer mooi te stopppen. Butz en Vader verdedig den weer op dezelfde rustige secure wijze, die wij van dit backstel gewoon geworden zijn. Terneuzen bleef in zijn tempo voiha2*- den tot de halflinie van Vlissingen het spel wist te verplaatsen en nu golfde het op en ne'er met wisselende kansen, doch met de v erdedigingen het sterkst. Van Peenen kreeg na goed combinatiespel ook eenige mooie kansen, doch de Terneuzen-verdedl- ging was eveneens in vorm. Tot de rust bleef de stand dan ook onver anderd. Na de hervatting wederom hetzelf de overrompelende spel van Terneuzen. Doch spoedig bleek nu dat Terneuzen het tempo wat te hoog had opgevoerd en reeas spoedig na de rust toonden verschillende spelers der gastheeren teekenen van ver moeidheid. Vlissingen nam dan ook gelei delijk het spel meer en meer in handen en de Vlissingen-aanvallen werden steeds be ter van opzet. Na ruim een kwartier gaf Burgerhof een zuivere pass aan Verhulst, die nog even met den bal dribbelde en toen met een zui ver gericht schot den Terneuzen-doelman geen kans gaf (01). Vlissingen bleef nu in de meerderheid. Het samenspel bij Vlissingen zoowel in de voorhoede als tusschen de linies onderling viotte uitstekend. Uit een voorzet van Klup per was het Van Peenen die daarna ineens onhoudbaar inschoot (02). Enkele corners uitstekend door Vierhout genomen, werden door de Terneuzen-ver- dediging weggewerkt. Ongeveer 10 minuten voor het einde deed zich een eigenaardig incident voor. Als bij een aanval op het Vlissingen-doel, Vader een. der toeloopende Temeuzen-spelers vol komen normaal afhield, gaf de referee hier voor, onbegrijpelijk en volkomen ongemoti veerd, een penalty. Ook de Terneuzen-spe- lers stonden hierover verbaasd en heel sportief wenschten zij dan ook van deze penalty, die hun niet toekwam, geen ge bruik te maken en tikten den bal in de handen van Harting. Tot het einde bleef Vlissingen in de meerderheid, doch de stand bleef verder onveranderd. De volgende beker-ronde brengt ons nu P.S.V.Vlissingen. Men is doende dezen wedstrijd in Vlissingen gespeeld te krijgen of het zal lukken blijft voorloopig nog de vraag. INSIDER. TURNEN: Driestedenturmvedstryd. Zaterdag had in het Schuttershof te Mid delburg voor de tweede maal de driesteden- turnwedstrijd plaats tusschen Middelburg, Goes en Vlissingen. Des middags heeft b;j ontstentenis van den heer Krijger,' voorzit ter van Wilhelmina, dhr. P. C. de Hamer, voorzitter van Achilles, allen welkom gehee- ten, in de eerste plaats den algemeenen leider, den heer J. H. Koers, de juryleden de heeren H. Verkoopen uit Breda en J. Becht te Bergen op Zoom voor de dames de heeren E. Melkman te Antwerpen en C F. J. van de Zilver te Tilburg, voor de hee ren en ook de deelnemende turnsters en turners. Spr. herinnerde er aan, dat verleden week op initiatief van Wilhelmina de eerste wed strijd plaats vond, die Middelburg won, waardoor de tweede wedstrijd ook te Mid delburg moest plaats hebben. De drie uit Middelburg medewerkende vereeniging^n, Wilhelmina, Achilles en Mediohurgum, heb ben dezen wedstrijd samen voorbereid. Spr. uitte de hoop, dat ook nu de beste ploeg zal winnen. De heer Koers, de algemeene leider, sprak ook enkele woorden tot de juryleden en de deelnemenden en verklaarde den wedstrijd aangevangen. Des middags hebben de 6 turnsters en 6 turners van iedere stad, dus totaal 18 en 18 eerst getoond, wat zij aan vrije oefeningen kunnen brengen, daarna kwam het paard aan de beurt, terwijl voor het werk aan de ringen naar het gymnastieklokaal van de Chr. Kweekschool werd getrokken omdat deze oefeningen in het Schuttershof niet alles, wat u verwacht van een hoestbonbon - medicinaal toebereid met bestanddeelen van a f slechts 35 c.p. doosje\ 'VapoRub konden worden gedaan. Des middags be paalde de belangstellingstelling zich voorna melijk tot personen uit de kringen van turnvereenigingen. Des avonds, toen om 8 uur de wedstrijden zouden worden vervolgd, was de groote zaal geheel met belangstellenden gevuld, o.w. wij opmerkten, den burgemeester van Mid delburg, den heer M. Fernhout met zyn echtgenoote en dochter, den heer W. de Graaf, tweede voorzitter van K.N.G.V. en verschillende andere vooraanstaande perso nen op turngebied. Thans was het dhr. J. J. Th. Bakker, uit Bergen op Zoom, voorzitter van den Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring, die zei- de aan het verzoek van den voorzitter van het organisatie-comité te willen voldoen om een openingswoord te spreken. Spr. wees er op ,dat de turnsters en tur ners nu een daad wilden toonen en bewijzen wat zij kunnen. Spr. heette in de eerste plaats welkom den burgemeester en zijn fa milie, wiens aanwezigheid hij op hoogen prijs stelde en daarna den heer De Graaf, die als voorzitter der technische commissie en daarna als voorzitter van het vroegere gewest Zeeland van het K.N.G.V., zooveel voor het turnleven in Zeeland heeft gedaan en nog" steeds zoo geheel medeleeft. Spreker wenschte de turnsters en turners een prettigen en kameraadschappelijken wedstrijd toe en de aanwezigen een aange- namen avond. Hierna las de heer J. A. Bal, voorzitter der telcommissie, de uitslagen van den mid dag voor en bleek, dat de stand op dat oogenblik was Middelburg 417 Goes 428 en Vlissingen 473 punten. De vaandeldraagster van „Lichaamsont wikkeling" bracht daarna met het zware vaandel op keurige wijze den vaandelgroet. De aanwezigen konden vervolgens pro- fiteeren van de herhaling van het optreden van de beste krachten van iedere plaats met hun vrije oefeningen. Van Middelburg waren het mej. J. M. Simonse en de heer W. Louwerse van Goes mej. J. S. Swart en de heer J. de Keijzer van Vlissingen mej. N. Peeman en de heer W. Florusse. Vervolgens kon met de wedstrijden wor den begonnen en wel het eerst met het paardwerken van de dames dat des middags nog niet was geschied. Was dit reeds een openbaring voor de aanwezigen, de spanning steeg bij het werk zoowel van de leden van het sterke als van het zwakke(?) geslacht aan brug en rek en bereikte haar hoogtepunt, toen in het daarvoor speciaal ontruimde middendeel der zaal als laatste wedstrijdnummer het paard- springen plaats had, eerst voor de dames, daarna voor de heeren. Het liep reeds tegen middernacht, toen de heer De Graaf op het tooneel kwam om den uitslag mede te deelen. Spr. begon met ais tweede voorzitter van het K.N.G.V. de ver zekering te geven, dat het verbond het op zeer hoogen prijs stelt, dat de burgemeester met zijn familie den geheelen avond den wedstrijd gevolgd heeft en riep hij hen van harte een tot weerziens toe. De bedoeling van den door Mediohurgum en E.M.M. te Middelburg en V.T.V. te Vlis singen verleden jaar uitgeloofden beker is, dat deze totaal 5 keer of drie maal achter een moet worden gewonnen om eigendom van een der plaatsen te blijven. Dit laatste is haast niet denkbaar, want dan moest er geen strijd van beteekenis zijn. Spreker herinnerde aan hetgeen van de hand van den heer G. Houtekamer juist in den loop van den avond door de radio was uitgezonden, nml. een beschouwing over Zeeland. Daarin wordt als bedoeling van het Luctor et Emergo gezegd, dat de Zeeuwen koppig volhouden om te bereiken wat zij wenschen. Dit doen ook de Zeeuwsche turn sters en turners en dit brengt hun beter physiek, maar doet hen ook jong blijven, wat blijkt uit den oudsten deelnemer, den veteraan Kooij uit Goes, die 45 jaar is. Spr. stelde den heer Kooij aan alle jongeren in de zaal ten voorbeeld. Als men zoo door gaat, zal men kunnen pal staan voor het hoogste goed, nl. vrijheid, wat voor Neder land, trouwens voor ieder lanc. van zulk een groote beteekenis is. Dan zal ook het K.N.G.V., dat reeds 40.000 leden telt nog toenemen. Spr. verte genwoordigt nu ruim 25 jaar Zeeland in net K.N.G.V. en kan getuigen, dat vooral net toestelturnen, doch ook de vrije oefeningen, zeer veel zijn verbeterd in dien tijd. Dit dankt men mede aan mannen als den heer Melkman, hier aanwezig, die oud-kampioen is en die de Nederlandsche kleuren ook bin nenkort weer zal verdedigen te Rjjssel. Deze heeft aan ieder der groepen les gegeven en ziet nu het resultaat. Ook de juryleden brengt spr. dank voor hun arbeid en deelt dan den uitslag mede. Deze luidt als volgt Dames Middelburg 387% punt, Goes 388 p. en Vlissingen 420 p. Van de dames had mej. N. Peeman uit Vlissingen de hoog ste puntenserie nl. 9714 Heeren Middelburg 383%, Goes 394 en Vlissingen 363. Hier was de heer J. de Keij zer uit Goes met 8914 P- bet hoogste. De totaaluitslag luidde dus Middelburg 77114, Goes 782% en Vlissingen 783. Onder luide toejuichingen reikte de heer De Graaf aan den leider van Vlissingen, den heer J. de Ridder, den beker over. Hij hoop te, dat Vlissingen hem het volgende laar niet weer zal halen, want als ieder het op zyn beurt doet, kan er twaalf keer om ge streden worden en dan brengt de dertiende keer de beslissingen. Volgend jaar zal nu de wedstrijd te Vlis singen moeten plaats hebben en spr. hoopt, dat dan vele Middelburgsche supporters daarmede naar toe zullen trekken en nu als Middelburger sprekende dat zij dan Middelburg den beker mede naar huis zul len zien nemen. Na een krachtige opwekking tot steun aan het Verbond eindigde spr. met een „Lang leve ons mooie K.N.G.V." Dit werd krachtig ondersteept. De burgemeester kwam den heer De Rid der nog complimenteeren en hiermede be hoorde deze wedstrijd tot het verleden. Met den heer De Graaf zijn wy het eens, dat als er nog wel eens aan de juistheid van de toegekende cijfers getwijfeld is, men zich moet neerleggen bij het oordeel der werkelijk deskundige juryleden. Dit is ook de rede, dat wij ons van een oordeel over de prestaties onthouden. Nog geruimen tijd bleven velen gezellig bijeen en zorgde de Jesayes band evenals tijdens den wedstrijd voor goede muziek. ZWEMMEN: Een nieuw wereldrecord. Tijdens Zaterdagavond gehouden zwem wedstrijden van de Dameszwemclub Gro ningen is Rie Mastenbroek erin geslaagd, een wereldrecord te verbeteren. Zij zwom op de 100 M. rugslag tegen den Groninger P. Terpstra. Beiden gingen gelijkmatig over de baan. Weliswaar tikte P. Terpstra iets eerder aan, maar de tijd van Rie Mas tenbroek bleek zoodanig te zijn, dat zij haar eigen wereldrecord had verbeterd. Zij bracht van het van 1 min. 16 4/5 op 1.16 3/5 sec., een verbetering dus met 1/5 seconde. Officieele tijdopnemers hebben den tijd gecontroleerd. Intusschen komt uit Amerika het be richt, dat daar gisteren dit record nog is verbeterd en wel gebracht op 1 min. 16 3/10 sec. De Haagsche brand. Zaterdagmorgen waren commissaris Kra mer en inspecteur Lous, terwijl het nablus- schingswerk voortduurde, wede.- op het terrein van den brand te Den Haag aanwe zig, waar zij met twee hoofdambtenaren van het G.E.B., die daartoe toestellen bij zich hadden, een onderzoek naar de oorzaak van den brand instelden. Het terrein rondom het gebouwencom plex is nog steeds door de politie afgezet omtrent den vermisten K. heeft men nog steeds niets- vernomen. Nader bericht men ons, dat de beide mo torspuiten welke Zaterdag den geheelen dag op het terrein van den fabrieksbrand te Den Haag waren achtergebleven, tegen half vijf zijn ingerukt. Er zijn evenwel zes brand- wachts achtergebleven onder leiding van den hoofdbrandwacht, -die met een zestal stralen op de waterleiding regelmatig üczig zijn elke oplaaiing van het vuur in de kiem te smoren. Deze brandwachten zullen voor loopig een vaste plaats op het terrein be trekken. Den geheelen dag is de politiebrandweer bezig geweest om naar den vermisten tim merman K., omtrent wiens lot men in het duister tastte, te zoeken. Men moet thans alle hoop, dat de man niet het slachtoffer van den brand zou zijn geworden, laten va ren. Het zoeken ondervond geweldige moei lijkheden en slechts met groote moeite kon den de brandweerlieden zich door de ruines een weg banen en een klein gedeelte van de puinhoopen onderzoeken. Tegen het vallen van den avond moesten verdere pogingen worden opgegeven. Zij zouden gisteren wor den voortgezet. Onveiligheid in West- Noor d-B r a b a n t.De districtscom mandant van de marechaussee te 's-Herto- genbosch heeft aan verscheidene burge meesters in West-Noord-Bra bant, wier ge meenten onder zijn ressort behooren, mede gedeeld, dat het opmerkelijk is, dat de laat ste maanden de onveiligheid in West-Noord- Brabant zeer is toegenomen, blijkende uit een groet aantal inbraken en pogingen hier toe. Het komt herhaaldelijk voor, dat hier van te laat bij de politie aangifte wordt ge daan, hetgeen het politieonderzoek ten zeer ste bemoeilijkt. Teneinde in dezen dan ook met meer succes te kunnen optreden, ver zoekt de districtscommandant aan de be trokken burgemeesters er de aandacht van de ingezetenen op te vestigen, dat aangifte van diefstal, inbraak enz. zoo spoedig mo gelijk bij de politie wordt gedaan. Een huis ingestort. Terwijl eenige arbeiders Vrijdagmiddag in een ieegstaande woning op het Broek te Best stonden te schuilen tegen het nood weer, stortte plotseling een muur in en kwam door het plafond gevallen. Een der arbeiders, F. v. H., liep ernstige kwetsuren aan het been op en zware hoofdwonden, zoodat hij naar het gasthuis moest worden overgebracht, terwijl zekere F. I. voorover sloeg en wonden aan den rug en hoofd kreeg. Ook de meeste anderen werden ge wond, doch hun kwetsuren waren minder ernstig. De effectendiefstal te Amsterdam. In den nacht van 11 op 12 Januari werd ingebroken in de kan toren van een grossierderij op de Keizers gracht bij de Westermarkt. Er werden twee brandkasten, waarin zich dertien diverse effecten en een bedrag van ƒ435 bevonden. De recherche van het bureau Raampoort heeft in de laatste weken geregeld in deze zaak nasporingen gedaan, en een en ander is het gevolg geweest, dat de politie op den 17den van deze maand twee mannen heeft gearresteerd in verband met dezen diefstal. In het belang van het onderzoek, dat door de justitie werd ingesteld, kon aan deze arrestatie geen ruchtbaarheid worden ge geven. De eene man, die werd aangehouden, was geen onbekende van de politie en heeft al meer in deze buurt inbraken gepleegd. De politie heeft in zijn woning een huis zoeking verricht en er is daar een klein deel van de gestolen effecten terug gevon den. De man is reeds in het huis van be waring ingesloten. De tweede aangehou dene kon zijn alibi voldoende bewijzen en is dan ook op vrije voeten gesteld. Het onder zoek in deze zaak wordt voortgezet. Inbraken. Gisternacht hebben tot nu toe onbekend gebleven inbrekers hun slag trachten te slaan in het vijf étages hooge pand, dat gelegen is op den hoek van Heerengracht en Leidschestï'aat te Amster dam. In het gelijkstraatsche gedeelte is een hoedenzaak gevestigd van de firma Meuw- sen. Niet onmogelijk is, dat de inbrekers zich in deze zaak hebben laten opsluiten en vandaar hun speurtocht naar hoogere re gionen zijn begonnen. Vast staat dat op alle étages, waar kantoren van verschillende ondernemingen zijn gevestigd, een „onder zoek" is ingesteld. Verscheidene deuren zijn daartoe opengebroken, terwijl ook getracht is, twee brandkasten te forceeren. Deze kasten hebben echter met succes weerstand geboden. Er is 70 gulden uit een van de kantoren gestolen. Nog is ingebroken in een sigaretten- fabriek op de Nieuwe Keizersgracht te Amsterdam. De firma, die juist aan het verhuizen is, had, omdat de brandkast reeds was overgebracht, een bedrag van 1500 in een lessenaar geborgen. Dit bedrag is verdwenen. Ook een hoeveelheid sigaretten werd vermist. De waarde daarvan kon nog niet worden opgegeven. Storm op de Engelsche kust. Bij den feilen storm, die Zater dagmorgen over geheel Engeland woedde, werden verscheidene inwoners van Londen gewond, door het instorten van schoorstee- nen. Uit alle deelen van het land komen berichten over materieele schade. Honder den telegraafpalen en tal van hoornen wer den omgeknakt. Vele huizen zijn ingestort. Eenige luchtdiensten moesten worden on derbroken. Er woei een ijzige wind. Op vele plaat sen in Londen vielen sneeuw- en hagel buien. De hertog en hertogin van Kent, die zich op hun huwelijksreis bevinden, aan boord van het schip „Duchess of Richmond" onderweg naar West-Indië, hebben een der felste stormen, die sinds jaren in het Ka naal gewoed hebben, meegemaakt. Het Noorsche schip „Ganga", dat te midder nacht de haven van Blytn wilde binnen- loopen, is door den storm de hooge zee op gedreven en sindsdien niet meer weerge zien. Men maakt zich ook bezorgd over het uitblijven van het Zuid-Slavische stoom schip „Duha", metende 4115 ton, dat in den storm voor de Tyne voor anker is gegaan en dat sindsdien verdwenen is. Het Noor sche stoomschip „Rondo", metende 2243 ton, is op de Westkust van Schotland aan den grond geloopen. Verscheidene kleine schepen zijn op de kust gedreven. De juweelen van de in fante Eulalia. De juweelen van de infante Eulalia, de tante van ex-koning Alfonso van Spanje, welke juweelen een waarde vertegenwoordigen van enkele mil- lioenen, zijn spoorloos verdwenen. Na de revolutie zouden rij door de repu blikeinen uit de kelders van net koninklijk paleis te Madrid rijn gehaald en bij de Bank van Spanje gedeponeerd. Volgens de infanta echter verklaart de bank, dat rij niets van de juweelen heeft gezien. Tegenover Reuter verklaarde de infanta, dat zij het verlies dezer juweelen verschrik kelijk vond, niet voor zichzelf, doch voor haar kleinkinderen. Aangezien zy niet naar Spanje terug kan keeren, kan zij zelf geen maatregelen nemen, om de juweelen op te sporen. Zy beschreef, hoe de juweelen tijdens den oorlog van Frankrijk, waar de infanta woonde, in een speciale'n koffer met het monogram E. de B., die in een diplomatiek valies was gepakt, naar Madrid waren ge zonden, waar zij in de kelders van het ko ninklijk paleis werden opgeborgen. Hier bleven zij bewaard tot de revolutie, toen zij bij een officieel onderzoek door de re- publikeinsche regeering voor den dag kwa men. Daar rij als persoonlijk en niet als staatsbezit werden beschouwd gaf de re geering instructies, ze bij de Bank van Spanje te deponeeren. Thans heeft de bank medegedeeld, dat zij zich niet kan herinne ren de juweelen ooit ontvangen te hebben. Sneeuwstorm in het Reuzengebergte. In het Reu zengebergte heeft van Donderdagavond tot gisteren toe een buitengewoon hevige sneeuwstorm gewoed, van sterkte 11 tot 12. In het hooggebergte was het verkeer onmo gelijk en de bewoners van deze streken kon den hun woningen niet verlaten. Ook in de dorpen en in de lagere bergen was het ver keer ten zeerste belemmerd. Op de landwe gen werden auto's door den wind omgewor pen. Voor voetgangers was het vrywel on mogelijk voorwaarts te komen. Te Quer- seifen is een autogarage, gebouwd uit ge golfd plaatijzer, ongeveer vyf meter door den wind meegesleurd, waarbij ook een prikkeldraadheg werd meegenomen. In de bosschen is zeer veel schade aangericht. Van huizen werden de daken afgelicht, tui nen werden omgewoeld, enz. De boerenvoer- tuigen, die anders dagelijks dalwaarts rij den, konden Vrydag niet vertrekken. In den loop van Zaterdag is de kracht van den storm aanmerkelijk minder geworden. Er heerschte toen nog ongeveer windsterkte 3. Zaterdagmorgen vroor het 5 graden. Dinsdag 29 Januari. Hilversum, 1875 M. Avro. 8.00 Grarao- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonplaten. 10.30 John van Brückenzyn orkest. 11.00 Kookpraatje door mevr. R. Lotgering-Hillebrand. 11.30 Vervolg con cert. 12.30 Gramofoonplaten. 1.30 Cantabile orkest o.l.v. E. Beeckman en gramofoonpla ten. 3.00 Kniples. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radiokinderkoórzang o.l.v. J. Hamel. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur van de V.P.R.O. Ds. B. J. Aris. 6.00 Het Lyra-trio. 7.00 Mr. J. de Vries Wat iedere Nederlander weten moet van de zegelwet. 7.20 Gramofoonplaten. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Causerie door minister J. R. Slotemaker de Bruine. 8.20 Onbekend. 10.00 le deel van Dumas' „De drie musketiers", bew. Riddell-Guthrie. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. Huizen, 801 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Schlager- muziek. Gramofoonplaten. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Cursus. 4.15 Orkestconcert en pianorecital. 6.15 Gramofoonplaten. 6.40 Cursus. 7.15 Lezing. Gramofoonplaten. 8.00 Vaz Dias. 8.20 Orkestconcert m.m.v. tenor. 8.50 Zang. 9.00 Causerie. 9.15 Orkestconcert en gramofoonplaten. 10.30 Vaz Dias. Or kestconcert m.m.v. solist. 11.15 Gramo foonplaten. Droitwich, 1500 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.20 Orgelconcert S. Torch. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Gramofoonplaten. 12.35 Leon Wayne-sextet. 1.20 J. Muscant en het Troxy Grand orkest. 2.25 Voor de scholen. 4.20 Lezing. 4.40 Het Hirsch strijk kwartet. 5.35 B.B.C.-orkest o.l.v. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Handel-concert 7.10 Le zing. 7.40 Gramofoonplaten. 7.50 Lezing. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Vioolduetten W. Small en J. Piugnet. 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 London Senmphony Orchestra o.l.v. Bridge. 11.35 Lew Stone en zijn band. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gra mofoonplaten. 12.20 Symphonieconcert o.l.v. Labis. 9.05 Omroepkwintet en declamatie. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20 Concert uit rest. Wivex. 2.20 Omroeporkest o.l.v. L. Gröndahl. 7.20 Zang en piano. 7.35 Actueel halfuur. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Strijk orkest o.l.v. Reesen. 9.35 Fransche muziek o.l.v. E. Reesen. Keulen, 456 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Omroepkwintet en vocaal sextet. 11.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt. 1.35 Gra mofoonplaten. 3.05 Kamermuziek. 3.20 Om roeporkest o.l.v. Maass, omroepdansorkest o.l.v. Gebhardt en solisten. 5.10 en 6.50 Gramofoonplaten. 7.35 Zie Deutschlandsen- der. 8.20 Dansmuziek o.l.v. Eysoldt. 9.20 Berichten. Rome, 421 M. 8.05 Vioolrecital "A. Se- rato. 9.20 Radiotooneel. 9.50 Dansmuziek. Brussel, 322 M. 12.20 Salonorkest o.l.v. Walpot en gramofoonplaten. 1.30, 5.20, 6.50 en 7.35 Omroeporkest o.l.v. André en accor- deonmuziek. 9.20 Fragmenten uit „Peer Gynt", van Grieg. 10.30 Gramofoonplaten. 484 M. 12.20 Omroeporkest o.l.v. André. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. André. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Orgelconcert. 7.30 Zang. 8.20 Salonorkest o.l.v. Walpot. 9.35 Omroeporkest o.l.v. An dré. 10.30 Gramofoonplaten. Deutschïandsender, 1571 M. 7.35 „Ernst Moritz Arndt Das deutsche Ge- wissen", hoorspel van M. Burghardt. 8.20 Cabaretprogramma. Recht. De discussie over het in de ver gadering van den gemeenteraad van 21 De cember gevoerde debat over de Openbare Leeszaal, hebben wij reeds lang gesloten. Wij kunnen deze niet heropenen en daarom kan uw schrijven niet geplaatst worden. Red. van publieke vermakelijk heden, vergaderingen enz* „Alhambra"-thcater. Van Vrijdag 25 Ja nuari tot en met Donderdag 31 Janu ari „Het meisje met de blauwe hoed". „Luxor"-theater. Van Vrijdag 25 Janu ari tot en met Donderdag 31 Januari „Je bent 'n schat je Ros' Marie" en „De reis om de wereld in 80 minuten." Dinsdag 29 Januari. Openbare vergade- ring N.S.B., Grand Hotel Britannia, 8.15 uur. Woensdag 30 Januari. Openbare verga dering Christ. Dem. Unie, Gebouw C.J. M.V., Noordstraat 34, 8.15 uur. Zaterdag 2 Februari. Uitvoering tooneel- club „Thalia", Concertgebouw, 8 uur. MIDDELBURG. Woensdag 6 Februari. Abonnements- voorstelling, 8.15 uur. Januari uur Dinsdag 29 5.08 Woensdag 30 5.10 Januari Dinsdag 29 7.42 20.09 Woensdag 30 8.38 21.34

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 6