NOOTJES KUNST BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Op 31 December waren bij de gemeente lijke arbeidsbeurs te Nijmegen ingescnre- ven 4556 (einde 1933 3608) werklooze mannen en 350 werklooze vrouwen. (f A In verschillende deelen van ons land is gisteravond en hedennacht veel sneeuw ge vallen. De voetbalwedstrijden van den R.- Kath. Voetbalbond te Breda zijn in verband met dezen sneeuwval afgelast. De raad der gemeente Laag-Nieuwkoop benoemde bij besluit van 4 October 1934 den rijwielhandelaar C. van der Bilt tot ge meente-ontvanger. Dit besluit is thans door de Kroon vernietigd. De bioscopen te Venray waren sedert 1933 gesloten omdat bij verordening verbo den was dat kinderen beneden 18 jaar zou den worden toegelaten. De gemeenteraad heeft thans dit verbod, voorloopig voor een jaar, opgeheven. s Door de Philips G.m.b.H. zijn te Aken niet meer in gebruik zijnde lakenfabrieken aangekocht, waarin met de fabricage van radiotoestellen is begonnen. Op het oogen- blik werken er drie banden met 150 men- schen. Dit zal binnenkort worden uitge breid tot zeven banden en ongeveer 300 menschen. s De geheime code van de politie te Mar seille is, naar Reuter vandaar meldt, ver dwenen. Uit de bijzonderheden, die de Pa- rijsche bladen publiceeren, blijkt niet, of hier sprake is van nalatigheid van een be ambte, waardoor de code zoek is geraakt, dan wel van diefstal. Een internationale bankierscommissie heeft gisteren in principe nesloten Oosten rijk een gegarandeerde internationale lee ning van 19 millioen dollar toe te staan yoor de uitvoering van openbare werken. O De bekende Amerikaansche vliegster Amelia Earhart is gisteren gestart van Honoloeloe voor een vlucht over den Stillen Oceaan naar Oakland in Californië. In een 'radiogram aan haar echtgenoot deelde zij mede dat alle3 goed ging. Zij had 520 gallon benzine aan boord. Arbeid te Ritthem 11 solisten ingeschre ven. Tevens is besloten dat „Oefening na den Arbeid" 2en Pinksterdag aan het con cours te Ierseke zal deelnemen en uit zal komen in de eere-afdeeling fanfare. KOUDEKERKE Ziekenhuis „Bethesda". In het overvolle vereenigingslokaal werd de propagandafilm van het ziekenhui3 „Bethesda" vertoond. Ds. Heij, Geref. pre dikant, opende de vergadenng met het le zen van Jes. 53, waarna hij een hartelijk woord sprak, dat met groote belangstelling werd beluisterd. De film werd met bijzondere aandacht gevolgd, want de samenstelling en de op zet, verzorgd door den heer Ch. L. Dert uit Vlissingen, was uitstekend. Ds. A. T. W. de Kluis lichtte op een geestige wijze de film toe. Ds. Van Kooten, Ned. Herv. predikant, sloot door alle Koudekerkers op te wek ken, hun plicht bij de Christelijke verzor ging hunner zieken te verstaan. Staande de vergadering werden 25 nieu we leden genoteerd. BRESKENS Hoofd Fröbelschool. Aan mej. S. M. Brand is op haar verzoek met ingang van 15 Maart a.s. eervol ont slag verleend als hoofd van de Wilhelmina- Fröbelschool en is in haar plaats benoemd Mej. C. M. de Bruijne, thans aan die school werkzaam. IJZENDIJKE Loop der bevolking over 1934. De bevolking van ÏJzendijke bestond op 31 December 1933 uit 2747 personen. Zij vermeerderde door geboorte met 25 m. en 24 vr. en door vestiging met 106 m. en 81 vr., totaal 236 personen. Zij verminderde door overlijden met 9 m. en 16 vr. en door vertrek met 88 m. en 76 vr., totaal 189 per sonen. De bevolking bestond derhalve op 31 December 1934 uit 1435 m. en 1359 vr., totaal 2794 personen. TERNEUZEN Begin van brand in het ziekenhuis. Gisteren tegen den middag werd be merkt, dat het hevig rookte in den kelder van de centrale verwarming in het zieken huis alhier, meldt de „Tern. Crt.". Het stond daarin zóó vol rook, dat men er niet meer in durfde gaan, doch de brandweer alarmeerde. Deze was spoedig met de automotorspuit ter plaatse. Bij het inge stelde onderzoek bleek, dat de haard van het vuur gelegen was in een nevens den stookkelder gelegen keldertje, waar zakken en rijshout geborgen waren, dat, nu wegens de koude wat harder gestookt moet wor den in brand was geraakt en smeulde. Een der brandweerlieden heeft met een natten zakdoek voor den mond met een minimax in het keldertje weten door te dringen en toen op korten tijd den brand gebluscht zoodat alles goed afliep en de spuit geen .dienst behoefde te doen. Een nieuwe opera van Mascagni De volgende week zal te Milaan een nieuwe opera worden opgevoerd van Mas cagni, den bekenden componist van de „Ca- valeria Rusticana". Het nieuwe werk heet „Nero". De tekst werd bewerkt naar een drama in vijf bedrij ven van Cossa, waaruit de dichter G, Tar- gianiTozzetti een libretto van drie bedrij ven heeft samengesteld het eerste spelen de in een herberg, bet tweede op een terras van het „gulden huis", het derde in het keizerlijke triclinium. De handeling toont keizer Nero in zijn laatste levensjaren, toen hij overtuigd was, een groot dichter en een groot tooneelspe- ler te zjjn. Naast hem zijn vooral twee vrou wenfiguren belangrijk ten eerste een jonge Grieksche die de keizer hartstochtelijk be minde en wier verlies hij oprecht betreurde ten tweede een vrijgemaakte slavin wier jaloerschheid den keizer tot aan zijn dood beheersehte. Mascagni heeft de voornaamste vertolkers van zijn nieuw werk naar Livorno laten komen, om hen persoonlijk op de hoogte te brengen van den geest van de opera. Men schrijft den toondichter ook het plan toe, een Bijbelsch onderwerp te gaan be handelen, met Judas als centrale figuur. LUCHTVAART Dankbetuiging van de K.L.M. De directie der K.L.M. verzoekt ons het volgende te plaatsen „Bij de ramp van de „Uiver" hebben wij van vele zijden hartelijke betuigingen van deelneming ontvangen, welke in de eerste plaats uitgingen naar de nagelaten betrek kingen van passagiers en bemanning. Door den omvang van deze deelneming is het ons helaas onmogelijk een ieder per soonlijk hiervoor dank te zeggen. Wij zijn echter zeer dankbaar, dat wij door middel van de pers hiervoor onzen oprechten dank mogen betuigen aan allen, die in deze moei lijke uren met de K.L.M. medeleefden en zulk een warme belangstelling aan den dag legden. Uit al deze brieven en telegrammen is ons gebleken, dat Nederland en Indie niet alleen in uren van welslagen, doch ook in tijden van rouw de K.L.M. steunen." Plannen voor een lange afstandsvlucbt. Evenals in Frankrijk bestaan er in Italië plannen voor een vlucht over langen af stand en wel van Rome naar Terra del Fuego in Zuid-Amerika. De Romeinsche correspondent van de „Times" weet te mel den, dat de vlucht ondernomen zal worden door luitenant-kolonel Donati, den houder van het hoogterecord, majoor Bisco en twee anderen met een metalen Piaggio Pegna eeudekker met drie motoren Isotta Fran- schini van 850 P.K. elk. Voorts zou men deze maand met een Sa- voia 74 met vier motoren een proefvlucht van Rome naar Buenos Aires willen maaen. Vliegongeluk boven het Bodenmeer. De „Baseier Nachrichten" publiceeren een bericht over een vliegtuigongeval bo ven het Bodenmeer. Een vliegtuig zou daar uit een hoogte van 250 M. in het meer zijn gestort, ter hoogte van Uttwil. Een vis- scher, die het ongeval zag gebeuren, tracht te nog op de plaats des onheils iets te vin den, doch slaagde er slechts in een wrak stuk op te visschen, dat hij naar Uttwii bracht, waar hij het aan de douanebeamb ten overhandigde. DE VOLKSSTEMMING IN HET SAARGEBIED. De commissie voor de volksstemming heeft gisteravond een nadere mededeeling gedaan over de wijze, waarop de uitslag van de volksstemming door de radio zal worden bekend gemaakt. Door luidsprekers zal het resultaat in Saarbrticken in de zaal van den Wartburg, in de hal van bet hoofdpostkantoor en in de telegraafzaal van een ander postkantoor in de Duitsche taal worden bekend gemaakt. Voorts geschiedt deze uitzending over alle Duitsche zenders over Frankfort, ook de Zweedsche en Nederlandsche zenders zijn op Frankfort aangesloten. In de Fransche taal wordt de uitslag in Saarbriicken bekend gemaakt in een der perszalen van den Wartburg en in het tele foonbureau van de hoofddirectie der poste rijen en verder over de Fransche zenders aangesloten op den zender van den Vol kenbond in Genève, welke in directe ver binding met Saarbriicken staat, en voorts over de Italiaansche, Zwitsersche en Luxem- burgsche zenders. In de Engelsche taal wordt de uitslag eveneens in een der perszalen van den Wartburg bekend gemaakt en in Engeland over de Engelsche zenders, welke eveneens in directe verbinding met Saarbriicken staan. STRATEGISCHE ZETTEN IN HET SAARGEBIED. De eene strategische zet volgt thans, vlak voor de volksstemming, op den ande ren. Het Duitsche Front heeft gisteren zijn aanhangers opgedragen hun huizen te ver sieren en te illumineeren, zoodat elk „Duitsch huis" gemakkelijk te herkennen te. De tegenpartij heeft als tegenzet aan haar aanhangers bevolen hun huizen even- zoo te versieren, zoodat deze propaganda m het water valt» Naar men weet zal de uitslag van de- stemming draadloos worden omgeroepen Deze maatregel heeft ten doel de Saarian- ders in him huizen te houden en zoodoenoe het gevaar van botsingen te verkleineo, maar of dit het gewenschtc gevolg zal hen ben, dient afgewacht. Generaal Brind heeft er den nadruk op gelegd, dat de troepen de stembussen uit sluitend bewaken om de regeeringscommis- sie bij te staan en dat zij verder niets uit staande hebben met het plebisciet, dat ge heel in handen is van de vokssteinmings- commissie. HET ONTSLAG VAN MINISTER VAN CAUWELAERT. De correspondent van het „Vad." te Brus sel meldt Zoolang koning Leopold niet uit Zwitser land is teruggekeerd kan Let ontslag van mr. Van Cauwelaert, minister van land bouw en openbare werken, niet als defini tief aanvaard worden beschouwd, ai blijkt ook omtrent deze aanvaarding geen twijfel te moeten bestaan. Waarschijnlijk zal mr. Van Cauwelaert z\jn collega en vriend dr. Van Isacker, minister van oeconomische zaken, verzoeken hem interimair te ver vangen tot wanneer een nieuwe titularis van de portefeuille van landbouw en open bare werken zal zijn benoemd. Hoewel het nog veel te vroeg is om zich reeds aan voorspellingen omtrent de opvol ging van mr. Van Cauwelaert te wagen, hooide men gisteren in officieuse kringen toch al eenige namen van mogelijke can- didaten vooruitzetten. In dit verband wer den genoemd baron de Kerchove d'Exaerde, Kamerlid voor Antwerpen en burgemeester van het Belgisch-Nederlandsche grensdorp Wuustwezel, mr. De Schrijver, afgevaardig de voor Gent, een der jongste leden van de Kamer in wien velen, zeker niet ten on rechte, een „coming-man" zien, mr. Del- waide. Kamerlid voor Antwerpen en prof. De Vleeschauwer, afgevaardigde voor Leu ven en hoogleeraar aan de katholieke uni versiteit aldaar. Het is trouwens zeer goed mogelijk dat de uittreding van mr. Van Cauwelaert uit de regeering slechts van korten duur zal zijn. In zekere katholieke Vlaamsche krin gen meent men te mogen verwachten dat neg vóór den zomer mr. Van Cauwelaert weer minister zal zijn. WAARSCHUWING AAN HET DUITSCHE FRONT. Leden van de plebisciet-commissie vree zen, in verband met de geweldige pressie, welke wordt uitgeoefend door het Duitsche Front, dat de geldigheid van het stem mingsresultaat in twijfel getrokken zou kunnen worden. Derhalve zal de commissie den leider van het Duitsche Front een zeer ernstige waar schuwing doen geworden. De commissie zal er op wijzen, dat de eindbeslissing bij den Volkenbond berust, en dat deze bij de appreciatie van het resul taat en brj de beslissing van het toekom stig lot van het Saargebied, ten zeerste re kening zal houden met de omstandigheden, waaronder de verkiezingscampagne en der halve de stemming heeft plaats gehad. DE ONTWAPENINGSKWESTIE. Van bevoegde Engelsche zijde wordt ver klaard, dat Sir John Simon slechts voor den duur van één dag naai Londen zal terugkeeren, om deel te nemen aan de kabinetszitting. Simon is van plan onmid dellijk daarna weder naar Genève terug te reizen. Men kan er derhalve op rekenen, dat hij reeds den volgenden Dinsdag weder te Genève zal aankomen, zoo mogelijk per vliegtuig. Van Engelsche zijde wordt gelijktijdig verklaard, dat men de Londensche bespre king met Laval de allergrootste beteekenis toekent en dat de onderhandelingen te Genève zullen dienen, om deze besprekin gen voor te bereiden. Sir John .bimon heeft gisterenmiddag een onderhoud gehad met baron Aloisi, waarbij, naar verluidt, de ontwapeningskwestie een groote rol speelde. Tegen heden is een on derhoud tusschen Simon en Laval vastge steld. Uit Engelsche bron verluidt tenslotte nog, dat de reis van Henderson naar Genève weder twijfelachtig geworden is. OPENING VAN DEN ZWEEDSCHEN RIJKSDAG. De Zweedsche Rijksdag ïs gisteren door koning Gustaaf V op de gebruikelijke wijze geopend. In zijn troonrede zei de koning over de buitenlandsche politiek slechts „Zweden's betrekkingen tot de buitenlandsche mo gendheden zijn goed." Voorts wees hij op de economische verbeteringen van de laat ste jaren. Intusschen moeten nog uitge breide maatregelen tot bestrijding van de werkloosheid en tot steun van land-, bosch- bouw en visscherij getroffen worden. Den Rijksdag zal in den loop van het laar een wetsontwerp worden voorgelegd inzake economische strijdmiddelen. Een dergelijke wet wilde men in sommige kringen reeds jarenlang ter bescherming tegen de actie der vakbonden. Uit de ontwerpbegrooting blijkt, dat zij door het terugloopen van inkomsten en uit gaven sluit met een bedrag dat 40.9 mil lioen kronen lager is dan verleden jaar. Eenigszins verhoogd worden de middelen tot versterking van de landsverdediging. In het bijzonder zal de luchtmacht worden ver beterd. DE FRANSCH—ITALIAANSCHE OVEREENKOMST. Het Italiaansche persagentschap Stefani publiceert den tekst der algemeene verkla ring welke 7 Januari onderteekend werd door het hoofd der Italiaansche regeering en door den Franschen minister van buiten landsche zaken en welke aldus luidt Het hoofd der Italiaansche regeering en de Fransche minister van buitenlandsche zaken, overwegende dat de heden gesloten overeenkomsten de regeling verzekeren van de voornaamste vraagstukken welke bij vroegere overeenkomsten tusschen hun nan- gende waren gebleven, er vooral van de vraagstukken voortvloeiende uit de uitvoe ring van artikel 13 van het Verdrag van Londen van 26 April 1915 Overwegende, dat alle strijdvragen welke zich in de toekomst tusschen hun regeerm- gen zouden kunnen voordoen, haar oplos sing zullen vinden langs diplomatieken- weg of door middel der procedures vastgesteld door het Handvest van den Volkenbond, door het statuut van het Permanente Ilof voor Internationale Justitie en door de Acte van Algemeene Arbitrage bevestigen het voornemen hunner respectievelijke re geeringen om de traditioneele vriendschap te ontwikkelen welke beide naties verbindt en om samen te werken in een soort van wederztjdsch vertrouwen voor het behoud van den vrede met het oog op deze samenwerking zullen zij elkaar telkens raadplegen wanneer de omstandigheden dit vereischen. DE FRANSCHE MINISTER-PRESIDENT NAAR LONDEN. Verscheidene Engelsche bladen sprexen over de mogelijkheid dat Flandin bij zijn bezoek aan Londen ook de kwestie te berde zal brengen van de stabilisatie der valuta's en van Engeland's terugkeer tot den gou den standaard. De diplomatieke medewerker van de „Morning Post" schrijft te vernemen, dat Flandin, als hij in Londen is, Engeland tot stabilisatie van het pond sterling zal uit- noodigen. De huidige Fransche regeering is namelijk van meening, dat de valutafluctua ties den grootsten hinderpaal vormen voor de herleving van het internationale handels verkeer. Flandin zal de stabilisatie waarschijnlijk tot een der voorwaarden maken, die Frank rijk zal stellen voor de aanvaarding van net ontwapeningsplan, dat de Engelsche regee ring weer in het geding wenscht te bren gen. Ook de „News Chronicle" meldt, dat ont wapening en valutastabilisatie gelijktijuig besproken zullen worden en schrijft De teekenen duiden erop, dat de Amerikaan sche regeering nog niet tot stabilisatie over gaat. Engeland kan slechts dan tot den gouden standaard terugkeeren, wanneer net de stellige verzekering krijgt, dat de gouden standaard voortaan met meer beleid en met aanzienlijk grootere inachtneming van de internationale belangen gehandhaafd wordt dan in het verleden. De „Daily Herald" schrijftVan Flandin is het initiatief uitgegaan voor deze onder handelingen, die zich verder zullen uitstrek ken dan het pact van Rome. Men meent echter dat de Amerikaansche en Engelsche regeeringen thans de kwestie der stabiliteit gunstiger gezind zijn dan vroeger. Frank rijk wenscht stabilisatie, daar het vreest, dat zijn financieele politiek, die begonnen is met de persoonswisseling op den post van gouverneur der Bank van Frankrijk, Frank- rijk's positie op internationaal terrein zoo ernstig zal beïnvloeden, dat de binnenlaod- sche voordeelen daartegen niet zouden op wegen. Het Engelsche kabinet, zoo meent men. zal welwillender staan tegenover een sta bilisatie, daar het vreest, dat de herleving van den binnenlandschen handel haar hoog tepunt heeft bereikt, indien al niet over schreden, en dat tempo van het verdere her stel in elk geval langzamer zal zijn. Om het aantal werkloozen te doen verminderen is de herleving van den buitenlandschen han del dus een essentieele factor. De Vereenig- de Staten zijn van meening, dat gemakke lijker zal voldaan kunnen worden aan de reusachtige behoefte der regeering aan ree ningen, indien de inschrijvers de zekerheid hebben geen nieuwe verliezen te zullen «ij- den door een waardevermindering van den dollar. Om al deze redenen lijkt het oogen- blik gunstig om de onderhandelingen te heropenen, die op de economische were'd- conferentie te Londen zoo noodlottig zijn afgebroken. DE CONFERENTIE DER KLEINE ENTENTE. De buitengewone conferentie van de Kleine Etente, die gisteren in Laibach is begonnen is reeds des middags geëindigd. De minister van buitenlandsche zaken van Tsjecho-Slowakye, dr. BenesJ, en de Roemeensche minister van buitenlandsche zaken, Titoelescoe, z\jn om 17 uur naar Genève vertrokken. De Joego-Slavische pre mier en minister van buitenlandsche zaken, Jeftitsj, reisde naar Belgrado terug. Omtrent de conferentie werd een offici- eele verklaring uitgegeven, die als volgt luidt De permanente raad van de Kleine En tente is heden onder voorzitterschap van den Roemeenschen minister van buitenland sche zaken, Titoelescoe in een conferentie bijeengekomen. Het voornaamste onderwerp van bespreking werd gevormd door de be oordeeling van de overeenkomsten, die te Rome tot stand zjjn gekomen tusschen Frankrijk en Italië, benevens de bepaling van een gemeenschappelijke houding, welke de Kleine Entente in deze aangelegenheid zal aannemen. De drie ministers van oui- tenlandsche zaken gaven uiting aan ^un tevredenheid over de resultaten, die de on derhandelingen tusschen Mussolini en Lava1 gehad hebben en gaven als hun opvatting te kennen, dat deze in staat z\jn den vrede te bevorderen en de organisatie van den vrede te versterken. De drie ministers van buitenlandsche za ken namen het besluit met alle belangneb- bende mogendheden betreffende de pract.l- sche toepassing van het Romeinsche ac- coord samen te werken. Zij gelöoven tegelijk op deze wijze het best hunne nationale be langen evenals de belangen van het alge meen veilig te stellen, welke door de Kleine Entente steeds verdedigd werden. DE POLITIEKE TOESTAND IN SPANJE Lerroux heeft een langdurig onderhoud gehad met Gil Robles. Hfc verklaarde, dat het gesprek zeer hartelijk is geweest. Bei den hebben wjj den wensch uitgesproken om het regeeringsblok te bandhaven, dat het eenige is. waardoor thans de voortzet ting van het republikeinsche regime kan worden verzekerd. Ik zal trouwens nieuwe besprekingen hebben, niet enkel met Gil Robles, maar met verschillende persoonlijk heden en radicale vrienden. Ik heb rr4) reeds overtuigd, dat er geen moeilijkheden zullen verrijzen. Er moeten van beide zijden concessies gedaan worden. Men moet niet vergeten, dat de agrarische volkspartij bijv. geen enkelen burgerlijken gouverneur telt. Branden. In de grensplaats Duiken, is brand uitgebroken in de meubel fabriek van den heer Gerhards. De brand heeft meer dan twaalf uren gewoed en vond in de aanwezige voorraden materialen gre tig voedsel, zoodat de brandweer, die spoe dig aanwezig was, niet opgewassen bleek tegen deze vuurzee. Bovendien werden nog een groot aantal afgewerkte fabrikaten en werktuigen een prooi der vlammen. Dank zij het krachtdadig optreden van de brand weer heeft men weten te voorkomen, dat de groote fabrieksschoorsteen instortte. De schade wordt grootendeels door verzekering gedekt. Gisterenmorgen brak brand uit in de arbeiderswoning van den heer M. Schuurman aan den Breedeweg, te Rosma len. De woning brandde tot den grond af. Ook van den inboedel kon niets worden ge red. De- brand is ontstaan in den schoor steen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Gisterenmorgen heeft langs den rijksweg 's-BoschNijmegen onder de ge meente Geffen een brand gewoed, waarbij de groote boerderij van den landbouwer Schuurmans geheel afbrandde. Twee kin deren van den landbouwer konden slecnts met moeite uit het brandende buis worden gered. De geheele inboedel, benevens veel landbouwgereedschappen en landbouwvoor- raden, werden een prooi var. de vlammen. Het vee kon tijdig uit de stallen worden gehaald. Te Eernewoude in Friesland is door onbekende oorzaak de woning afge brand, toebehoorende aan en bewoond ioor den heer Te Vaartjes, die op het oogenolik dat de brand uitbrak, niet aanwezig was. Zijn echtgenoote en de drie kinderen konden zich ternauwernood door een raam uit de bovenverdieping redden. Een eenjarig zoon tje kwam hieruit te vallen en werd met een hersenschuding naar een ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. Een ernstige vechtpar» t ij. Gisterennacht waren drie mannen op bezoek bij een 47-jarige kamerverhuurster aan den Hang te Rotterdam. Er ontstond ruzie, waarop de vrouw assistentie van een agent inriep. Deze verzocht den 3 mannen mee te gaan naar het politiebureau voor een verder onderzoek. De mannen wilden hier niets van weten en zij wierpen zich op den agent. Er ontstond een hevige klop partij, waarbij over en weer harde klappen werden uitgedeeld. Eén van de mannen is er opeens vandoor gegaan. De agent trad als winnaar uit het strijdperk en hij wist de beide andere mannen op te brengen. Bij de vechtpartij is zijn uniform aan flarden ge scheurd. De derde man is later in den nacht van zijn bed gelicht. Dé drie mannen zijn opgesloten. Een doodgewaande keert naar huis terug. Het aantal gevallen, dat een doodgewaande to' zijn familie is teruggekeerd, is weer met één vermeerderd. In lei van het vorig jaar had J. O. Horn, een jongen uit Caughna- waga, een plaatsje op 10 mijl van Montreal gelegen, zijn fiets tegen de leuning van een brug gezet. Een windvlaag blies de fiets in het water, waarbij de jonge Horn meege sleurd werd in zijn poging om de fiets te grijpen. Zijn oom Josef Horn, die het onge val zag gebeuren, dook hem achterna van geen van beiden werd gedurende langen tijd eenig teeken van leven waargenomen. Uit Florida heeft men nu een brief ont vangen van Josef Horn. Deze deelde mede, dat hij, toen hij in de rivier dook, met zijn hoofd op een hard voorwerp terecht was gekomen en buiten kennis eenige mijlen voort was gedreven. Hij werd ten slotte aan den kant gespoeld, waar hij door een rond trekkend circus gevonden en opgenomen werd. Hij had volkomen het geheugen ver loren. Langzamerhand keerde het echter weer terug, zoodat hij nu de.toedracht van de gebeurtenissen weer kan reconstrueeren. Zijn familie heeft hem geld gestuurd, zoo dat hij weer naar huis kan terugkeeren. Een motorschip gezon ken. Het motorschip „Pieternella", schipper Verburg, groot 142 ton, gedomici lieerd te Vreeswijk, geladen met lijnkoeken en op weg van Maarssen naar Akkrum, ia tengevolge van het uit den koers raken ten zuiden van het Grauwe Zand vastgeloopen. Door den sterken Z.W.-wind is het schip lek geslagen en begon in zinkenden toestand te verkeeren. De opvarenden, bestaande uit den schipper en zijn vrouw, zijn door een Stavorenschen visscher van boord gehaald en te Stavoren aan wal gebracht. Smokkelarij vrijwel uit geroeid. De smokkelarij langs de Limburgsch-Duitsche grens loopt geweldig achteruit. Van bevoegde zijde vernam de „N. Venl. Crt." dat de smokkelhandel naar

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 2