NOOTJES GEMENGD NIEUWS Hedenmorgen om 6.33 uur is het K.L.M.- vliegtuig de „Oehoe" van Schiphol naar Indië vertrokken. 1 passagier maakt de reis tot Singapore mee. De Nederlandsche Kappersbond heeft een adres gericht aan den minister van sociale zaken, waarin hij verzoekt het kappersbe- drijf op te nemen in de lijst van beroepen, die vallen onder de Wet, regelende den ar beid van vreemdelingen. In den dierentuin te 's-Gravenhage is sedert enkele weken een prachtige Su- matra-tflger in de roofdieren-galerij opge nomen. Het is een mooie aanwinst voor deze diergaarde. De gemeenteraad te Haarlem heeft voor 1935 een subsidie van 15.000 verleend aan de Haarlemsche Orkestvereeniging. Aan de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer werd, hoewel B. en W. afwijzend hadden gepreadviseerd, een subsidie van 250 ver leend. a De bekende fabriek van spoorwegmate riaal der firma Beynes te Haarlem heeft enkele belangrijke orders gekregen, waar door 20 man nieuw personeel in dienst kon worden genomen. Te Rotterdam heeft zich een comité ge vormd, dat gelden zal trachten in te zame len, voor het plaatsen van een buste of plaquette van Prins Hendrik in de gemeen telijke Zeevaartschool. s» Op de provinciale griffie in Drente is de nieuwe spelling ingevoerd. Dit is de eerste provincie die tot de spelling-Marchant is overgegaan. De oudste inwoonster van Den Helder is ©verleden, mej. C. van Os, die in Maart a.s. 100 jaar zou zijn geworden. In heel Bulgarije woeden sinds Dinsdag zware sneeuwstormen, welke in het bijzon der de bergstreken hebben bezocht. De temperatuur is overal sterk gedaald en heeft in Noord-Bulgarije 30 graden onder nul bereikt. Uit Deadwood in Zuid-Dakota wordt ge meld dat bö het plaatsje Piedmont, 40 K.M. van Deadwood een autobus, waarmee 20 schoolkinderen werden vervoerd, tegen een vrachtauto gebotst. 5 kinderen zijn om het leven gekomen en 14 gewond, waarvan 5 ernstig. De kinderen behoorden allen tot gezinnen van oud-strijders en waren onder gebracht in een kamp van den vrijwilligen arbeidsdienst. Boven de Zwarte Zee en Zuid-Rusland heerscht een hevige storm. De scheepvaart verbindingen zijn gestoord en vele schepen, die S.O.S.-signalen uitzonden, konden in veiligheid worden gebracht. In verschillen de havens hebben de haven-autoriteiten het vertrek van schepen verboden. De malaria-epidemie op Ceylon neemt nog steeds toe. Men schat het aantal doo- den op minstens 10.000. Er dreigt gebrek aan voedsel. van inlijving van het Saargebied bij Duitschland. Bürckel heeft gisteren te Kaiserlautern voor de vertegenwoordigers der binnen- en buitenlandsche pers een rede gehouden, waarin hij betoogde, dat de Saarkwestie een zuiver Duitsche aangelegenheid is, die niet op het gebied der buitenlandsche poli tiek thuis behoort, daar zij uitsluitend Duitschers betreft. De rede bevatte scher pe aanvallen op de tegenstanders van den terugkeer van 't Saargebied naar Duitsch land. Omtrent den inval in het gebouw van het Duitsche Front wordt nog gemeld, dat on middellijk na het incident de chef der Saar- politie, Hennessy, en de commandant der gemeentelijke politie zich naar de plaats van het gebeurde begeven hebben om het onderzoek te leiden en zich door ooggetui gen te laten inlichten. Zeven personen zijn gearresteerd. Volgens D.N.B. hebben communisten In den nacht op Woensdag nabij Türstenhau- sen over meer dan 100 M. de telefoonleidin- gen doorgesneden. Volgens mededeelingen van Fransche zijde zijn alle berichten over zgn. Fransche militaire maatregelen aan de Lotharingsch Saarlandsche grens onjuist. Er hebben geen troepenconcentraties plaats gevonden, veeleer is slechts de Fransche grensspolitie versterkt, teneinde het verkeer over de grens tusschen Lotharingen en het Saarge bied aan een nauwkeurige controle te on derwerpen. DE DUITSCHE BEWAPENING. De „Daily Telegraph" schrijft, dat het volgende hoofdstuk van de Europeesche handelingen, dat begonnen is met de Fran sc hItaliaansche overeenstemming, misschien de gewijzigde houding van Frank rijk inzake de Duitsche bewapening zal zijn. Klaarblijkelijk is de regeering-Flandin De- reid een andere houding inzake dit vraag stuk aan te nemen, wanneer Duitschland bereid is bevredigende politieke waarbor gen voor de handhaving van den vrede te geven. Bovendien blijft Frankrijk erbij, dat een zekere mate van algemeene contröle aanwezig moet zijn en houdt het, naar ver luidt, nadrukkelijk eraan vast, dat Duitsch land de geëischte waarborgen voor een stel sel van veiligheid zal geven, o.a. door ia den Volkenbond terug te keeren. Groot-Britannië zou dit standpunt volko men deelen. De „Matin" weet uit Londen te melden, dat men aldaar een internationale overeen komst mogelijk acht op de basis van con trole van den wapenhandelinstelling van een permanente ontwapeningscommissie contröle op de productie en het gebruik van chemische producten in geval van oor log en publicatie van alle leger- en vloot be grootingen van de groote mogendheden. DE POLITIEKE TOESTAND IN BELGIË. De Brusselsche correspondent van het „Vad." te Brussel meldt In officieele kringen legt men een zekere bezorgdheid aan den dag in verband met den binnenlandschen politieken toestand De tegenstand bij de katholieke democraten tot uiting gekomen na de jongste verlaging der bezoldiging van het rijkspersoneel blijkt van veel ernstiger aard te zijn dan men zich eerst voorstelde. In een algemeene bijeen komst van het Verbond van katholieke vak- vereenigingen hebben talrijke sprekers scherpe critiek geoefend op de nieuwe sala risregeling, de voorgenomen maatregelen tot bestrijding van de werkloosheid, de ge zinsvergoedingen enz. Twee katholieke mi nisters hebben weliswaar uitleg verstrekt maar deze toelichting werd niet bevredigend geacht. Het gevolg was dat een delegatie, voorgezeten door den katholieken oua- minister Heyxaans, in contact zal zien te komen met den minister-president ten einde de regeering te bewegen sommige wetsbe sluiten, door haar uitgevaardigd, te herzien. De katholieke vakvereenigingen komen de volgende week nogmaals bijeen om het re sultaat van dezen stap te bespreken. De katholieke democraten blijken wel van zins te zijn voet bij stuk te houden, iets waartoe zij verplicht zijn door de ontevredenheid van de katholieke arbeiders, die anders in vrij grooten getale naar de socialistische vaa- vereenigingen zouden kunnen overloop en. Vandaar ook de min of meer pessimistische geruchten, die gisteren in de onmiddelliike omgeving van de regeering, de ronde deden. Een ander donker punt aan den politie ken gezichtseinder is de aanstaande behan deling in den Senaat van de sedert maanden door de Kamer aangenomen wet tot rege ling van het gebruik der talen in rechts zalen. Verscheidene anti-Vlaamschgezinde Senatoren hebben amendementen naar vo ren gebracht, die bestemd zijn om het prin cipe van deze wet, steunende op de eer biediging van de eentaligheid van het Vlaamsche land en het Walenland en de tweetaligheid van de hoofdstad te ontzenu wen. Deze Senatoren zouden de tweetalig heid tot het geheele arrondissement Brussel de talrijke Vlaamsche gemeenten inbe grepen willen uitbreiden en verder ook, in vele gevallen, de Fransche rechtspleging in de Vlaamsche- provincies weer mogelijk willen maken. De katholieke Vlaamsche senatoren, wel wetende dat de tweetaligheid in België altijd praktisch neerkomt op net verdringen van het Vlaamsche element en öe Nederlandsche taal door het Fransen- sprekende element en de Fransche taal, hebben beslist verklaard al deze amende menten of wijzigingen te moeten verwerpen. De regeering weet blijkbaar niet goed welke houding in deze zaak aan te nemen, wat ook binnen een paar weken een tweede »e- den van verzwakking en een nieuw geval voor haar voortbestaan zou kunnen worden. HET FRANSCH—ITALÏAANSCH ACCOORD. De Fransche bladen blijven zich bezig houden met bespreking van de resultaten van Rome. De Temps" houdt het toetreden van Duitschland reeds daarom voor zeer waar schijnlijk, daar de overeenkomst op interna tionaal gebied nieuwe mogelijkheden opent en Duitschland vooral moet ontkomen aan de politieke en economische isoleering. Men zal echter niet toegeven, dat Duitschland In de ontwapeningskwestie eenigerlei voor waarden stelt, want voorwaarden moeten eventueel slechts de onderteekenaars van het verdrag van Versailles stellen. De a.s. besprekingen te Londen, die het logische gevolg zijn van de besprekingen te Rome zullen Duitschland waarschijnlijk nog over deze kwestie inlichten De „Liberté" schrijft, dat het er thans om gaat tegenover Duitschland voorzich tigheidsmaatregelen te nemen. Wanneer het echter deelneemt aan het garantiepact, laat men juist deze voorzichtigheidsmaat regelen varen. Duitsehland heeft natuurlijk er alle belang bij aan de uitnoodiging ge volg te geven, want, wanneer het deel neemt aan een Midden-Europeesch pact, zal het misschien gemakkelijker zijn den toe stand weer te verwarren, tot welks ophel dering Frankrijk en Italië zich zoo juist hebben aaneengesloten. Hetzelfde geldt ook voor een ontwapeningsovereenkomst. Men is er niet zeker van dat Duitschland den wedloop op een goeden dag niet toch weer opneemt. De overwinnaars van 1918 zijn er niet in geslaagd Duitschland bij de herbe wapening te binden. Waarom zou derhalve een overeenkomst over bewapeningsbeper king bijzonder succes hebben JAPAN EN CHINA. Het dezer dagen vermelde artikel in het Japansche blad „Nitsji-Nitsjr' dat aan den nieuwen koers van de Japansche politiek ten opzichte van China is gewijd, heeft in politieke kringen te Shanghai groot op zien gebaard. Naar verluidt, wordt de politiek, welke Japan in het Verre Oosten volgt, door de Nanklng-regeering en de bevolking var. China zeer wel doorzien. Japan blijft er steeds naar streven, China te verzwakken en aan zich te onderwerpen. De jongste verklaringen van Japan over samenwerking met China zijn weloverwo gen schaakzetten. Men wil aan de overige wereld den Japanschen vredeswil demon- streeren, zoo meent men. Naar verder verluidt, zal maarschalk Tsjang Kai Shek niet in directe onderhan deling met de Japansche regeering treden. EEN LUCHTLIJN BERLIJN-SJANGHAI De Eurasia Aviation Corporation voert op het oogenblik onderhandelingen met de Duitsche Lufthansa met de bedoeling een luchtlijn te openen tusschen Berlijn en Sjanghai. De reisduur tusschen beide hoofd steden zou 60 uur bedragen. De te volgen route leidt over Kanton, Annam, Britsch- Indië en Griekenland en het traject is on geveer 14.500 K.M. lang. Voorts zou hei in de bedoeling liggen, de lijn te Rangoon te doen aansluiten op een der drie reeds be staande lijnen van Europa naar het Oosten. Indien de onderhandelingen tot een goed resultaat leiden, zullen reeds voor het mid den van dit jaar proefvluchten langs de betreffende trajecten worden gemaakt. Het is de bedoeling ook des nachts te vliegen. Op de trajecten, die door de Luft hansa en de Eurasia gevlogen zullen wor den, zal men gebruik maken van Junker machines met plaats voor 20 passagiers. Branden. In de Van Ostade- straat 1, bij de Jacob Catsstraat te 's-Gra venhage, heeft gisteravond omstreeks ze ven uur een brand gewoed, welke aanvan kelijk den indruk wekte, een uitslaande brand te worden, doch welke door het spoedig en krachtdadig optreden van de brandweer werd beperkt tot een binnen brand met wel veel rook, maar zonder ern stige gevolgen. Op de verdieping van ge noemd perceel is een meubelmakerij van E. Knol en Zn. gevestigd. Het personeel had de werkplaats al verlaten, toen buren ont dekten, dat een rosse gloed door de ramen scheen. Een hoeveelheid zaagsel, liggende op den vloer van de werkplaats, bleek in vlam te zijn geraakt vermoedelijk door eenige vonken uit de kachel. Toen de brandweer ter plaatse was gekomen en met twee stralen het vuur had aangetast, zette dit element zich al spoedig om in een dich te rookmassa en enkele minuten daarna was alles volkomen gebluscht. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer P. D .te Hapert, op de Leemel. Het vuur greep snel om zich heen en weldra stond het geheele huis in lichter laaie. De bewoners, man, vrouw en kinderen moesten zich in nacht gewaad in veiligheid brengen. De boerderij brandde tot den grond toe af. Vier koeien, een kalf, een paard en eenige varkens kwamen in de vlammen om, terwijl ook de geheele inventaris een prooi van het vuur werd. De schade wordt slechts laag door verzekering gedekt. Hedenmorgen om streeks 5 uur werd de politie-brandweer te Heerlen gealarmeerd voor een brand in een café aan den Schaesbergerweg aldaar. In korten tijd stond het geheele café in lich terlaaie. Ofschoon de brandweer het vuur met 3 stralen op de motorspuit aantastte, kon zij niet verhinderen dat het café en de daarachter gelegen gelegenheid geheel uit brandde. De oorzaak van 'den brand is on bekend. V erkeersongelukken. Te Maastricht is op den oprit van de oude Maasbrug de 17-jarige jongen Emands, die per fiets reed, in botsing gekomen met mej. Simons uit Utrecht. Beiden vielen en kwa men terecht onder een kolenauto van de firma Prick. De jongen werd dood opgeno men. Mej. S. is ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. De 21-jarige mej. A. Buter, die bij het noodlottige on geluk te Munsterscheveld in den nacht van den tweeden Kerstdag, waarbij zeven per sonen zijn verdronken, met verwondingen naar het Academisch ziekenhuis te Gronin gen is gebracht, is gistermorgen daaruit hersteld ontslagen. Zij is naar haar woon plaats teruggekeerd. Een gefingee r,.d e over val. Naar wij berichtten heeft onlangs een roofoverval plaats gehad te Brunssum, waarbij twee gemaskerde bandieten een vrouw zoodanig zouden hebben mishandeld, dat zij voor langen tijd haar spraak had verloren. De politie heeft daarop een ern stig onderzoek ingesteld, en zij bemerkte, dat de gegevens, welke de vrouw verstrek te, elkaar soms merkwaardig tegenspra ken. Ten slotte, meldt de „Tel.", is uitge komen, dat de vrouw het geheele geval slechts heeft gefantaseerd, omdat zij het geld had opgemaakt, en daarop bang werd voor een conflict met haar man. De politie heeft wegens valsche aangifte proces-ver- baal opgemaakt. Een gevaar! ij k individu. Naar „de Tel." verneemt, moet P. W. de B., die door de Bossche rechtbank wegens moord werd veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf op 22 Januari a.s. ver schijnen voor de rechtbank te Roermond als verdacht van een roofoverval op den 73- jarigen landbouwer Van G. te Deurne in den nacht van 3 op 4 Juli 1934, samen met J. P. C. uit Oss, die sinds Juli vorig jaar gedetineerd is in het Huis van Bewaring te Roermond. Als getuige in deze zaak is gedagvaard v. d. T>. uit Oss, de kroongetui ge uit de moordzaak-De B. Twee inbrekers gevat. Gisterennacht heeft de politie te Haar lem twee 27-jarige Haarlemmers H. en S. op heeterdaad betrapt bij een poging tot inbraak. S. had zich omstreeks half 2 met valsche sleutels toegang verschaft tot een pakhuis aan de Lange Annastraat. Daarna was hij op het plat geklommen achter een huis aan de Breestraat. Tot zijn schrik De- merkte hij dat iemand die blikbaar iets gehoord had, voor de ramen naar hem stond te kijken. S. ging ijlings aan den haal en brak in zijn haast een ruit van de achterdeur van het pakhuis. Op straat gooi de S. een breekijzer weg, dat door een po litieagent werd gezien, die er in slaagde hem te houden en naar het politiebu reau over te brengen. Hij had twee sleutels en een broodmes in zijn bezit. H., die blijk baar op den uitkijk had gestaan, kon even eens gearresteerd worden. Hij bekende, dat hij met zijn kameraad afgesproken had er gens in te breken. Beide mannen zijn aan de justitie overgegeven. Een ernstige vecht- partij. In de keuken van de restau ratie van het Centraal Station te Amster dam kregen gistermiddag een kok en een patissier met elkaar ruzie over een oude veete. De kok wond zich daarbij zoo hevig op, dat hij plotseling een schuimspaan pakte en daarmede den patroon te lijf ging. De aangevallene greep hierop een stevig bierglas met handvat, om daarmede den eersten aanval af te slaan. Het werd ten slotte een vinnige strijd, waarbij een deel van den keukeninventaris aan gruzele menten ging en de beide vechtenden elkaar vrij ernstig toetakelden. Toen het eerste bloed was gevloeid was de strijd spoedig beslecht. Beide mannen werden later in het Binnengasthuis verbonden, waarna aangifte bi) de politie volgde. Diefstal van vulpenhou ders. Een groothandel in potlooden en vulpenhouders ^p de Prinsengracht bij de Vijzelstraat te Amsterdam kwam aan het einde van het jaar tot de ontdekking, dat van haar voorraad vulpenhouders een aantal ontbrak. Bij nader onderzoek bleek, dat een tweetal leden van het personeel kans had gezien, een twaalftal vulpenhou ders door middel van bons zich toe te eige nen. Deze vulpenhouders vertegenwoordi gen een waarde van circa 150. Ze zijn door eenige andere leden van het personeel be neden den groothandelsprijs aan particulie ren verkocht. De politie heeft de beide daders aange houden en hen gehoord. Bij een electrische ka chel in slaap gevallen. In een karrenverhuurderij aan de Gilles van Ledenberckstraat te Amsterdam is een jongeman, die daar bij een electrische ka chel zat, door tot nog toe niet geheel opge helderde oorzaak in brand geraakt. Vermoedelijk is de man bij de kachel in slaap gevallen en met zijn kleeren te dicht bij het vuur gekomen. Toen men den man ontdekte, bleek, aldus „de Tel.", het slachtoffer ernstig te zijn gewond. Door den G.G.D. Is hij naar een der gasthuizen ver voerd. Inbraak in een tijdelijk onbewoond buis. Toen de heer H. J. Lijfering, leeraar aan de Rijks H.B.S. te Heerenveen, Maandagavond van zijn Kerstvacantie terugkeerde, kwam hij bij zijn thuiskomst tot de minder aangename ontdekking, dat tijdens zijn afwezigheid on bevoegden zich tot zijn woning toegang hadden verschaft. Zoowel beneden als bo ven was in de kamers alles overhoop ge- ha-.ld. Uit zijn bureau was een bedrag aan geld gestolen. De dieven zijn echter blijk baar bij hun werkzaamheden gestoord, aangezien een aantal gouden en zilveren sieraden onaangeroerd gelaten was. Hier van werd niets vermist. Door het indrukken van een raampje aan den achterkant moe ten de dieven zich toegang tot de woning hebben verschaft. De politie heeft een uit gebreid onderzoek ingesteld, doch men is er tot nu toe nog niet in geslaagd eenig spoor van de(n) dader(s) te vinden. Inbraak. Hedennacht is door opensluiting van een raam door tot nu toe onbekende daders ingebroken in een per ceel aan de Kerkstraat te Voorburg, waar in gevestigd is de N.V. drukkerij en uitge verij „De Zaaiers". De daders hebben een bedrag van 800 buitgemaakt. Doodgevallen. In het hoofdgebouw van de R. K. Universiteit te Nijmegen is gisteravond de 48-jarige pedel J. Smulders, toen hg daar werk verrichtte, van een trap met het hoofd op een hard- steenen vloer gevallen. S. liep een zware schedelbreuk op en is kort daarna in het universiteitsgebouw overleden. Een ernstig ongeluk. Een 22-jarige werkman te Veenendaal, die een dezer dagen op de Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij met een zijner armen tusschen een machine bekneld ge raakte, is hedennacht in de rijksklinieken te Utrecht aan de bekomen verwondingen overleden. Bliksemgevaar voor to rens. In verband met de restauratie van den bekenden monumentalen toren van de St. Willibrorduskerk te Hulst zal op instigatie van Rijksmonumentenzorg in dien toren een speciale brandbestrijdings- constructie worden aangebracht. Een buis leiding, die tot boven in den toren loopt, zal het mogelijk maken, elk begin van brand in den kortst mogelijken tijd te be strijden. De constructie is gebaseerd op 'n watercapaciteit van ruim 700 hectoliter per uur. Belangwekkend mag het worden ge noemd, dat juist de Hulstèrsche toren de eerste is, die voor deze methode in aan merking komt. Immers, wellicht geen on zer oude vaderlandsche torens heeft zoovele malen als die van de genoemde Zeeuwsch- Vlaamsche stad de verwoestende gevolgen van blikseminslag moeten ondervinden. Het eerst geschiedde dit in 1469 (de St. Willibrorduskerk dateert uit den tijd rond 1200). 6 Juni 1562 sloeg voor de tweede maal de bliksem in den toren. Drie eeuwen later (nadat intusschen op 20 November 1663 de toren voor de derde maal een prooi der vlammen was geworden) trof het hemelvuur opnieuw den toren (1886). Steeds echter hebben met telkens her nieuwde standvastigheid de Hulstenaren hun prachtig en kostbaar architectonisch bezit opnieuw opgebouwd. Zware straffen voor kalversmokkelaars. De koopman A. V., van Zeeuwsch-Clinge en de handelaar C. P. van Belgisch Clinge re den met een vrachtauto met dertig kalve ren in volle vaart de grens over, doch wer den door de Belgische Tolbeambten aan gehouden. De rechtbank veroordeelde den Nederlander tot acht maanden gevangenis straf, terwijl de Belg de helft dezer straf kreeg. Bovendien zullen zij samen nog 17.910 frank boete te betalen hebben, ter wijl de auto en kalveren werden ver-klaard aan goeden prjjs voor de Belgische schat kist. Een aanvaring. Gistermid dag is het sleepschip „De zeven gebroe ders", dat te Ouderkerk aan den IJssel tbuisbehoort, op de Waal ter hoogte van de steenfabriek „De Zandberg" te Gent aange varen door het sleepschip „Rhenus 47", dat vermoedelijk den verkeerden wal heeft ge houden. De aanvaring was zoo ernstig, dat „De zeven gebroeders" onmiddellijk zonk. De „Rhenus" draaide bg en nam de beman ning aan boord. De knecht van het zinken- do schip raakte daarbij te water, doch ook hg kon gered r/orden. De „Rhenus" kreeg averij aan de kop en maakte water. Het schip is voor anker ge gaan. De plaats, waar de „De zeven ge broeders" die met grind geladen was, is ge zonken, is door bakens aangegeven. De Oos tendsche vis- schersvloot. De Oostendsche vis- schersvloot vermindert gestadig. In 1934 bestond de vloot uit 297 eenheden, terwijl ze in 1933 uit 314 en in 1927 uit 362 eenhe den samengesteld was. Het aantal dezer schepen, dat uitsluitend met zeilen vaart, wordt elk jaar kleiner. In 1927 telden we nog 157 zeilbooten, thans zijn er nog slechts negen. Verdwenen juweelen. De kostbare juweelen van de Spaansche prinses Eulalia, koningin Isabella van Spanje, zijn, naar „United Press" meldt, verdwenen. De meeste van deze juweelen zijn smaragden, diamanten, saffieren, ro bijnen en paarlen, meestal verwerkt tot dia demen, halssnoeren, ringen en spelden. De kostbaarheden hebben een waarde van on geveer 5 millioen peseta. Bg het uitbreken van den wereldoorlog had de prinses, die toentertijd In Parijs woonde, de juweelen in een ouderwetschen koffer gepakt, welke de initialen E. de B. (Eulalia de Bourbon) droeg. De koffer werd in een houten kist door een diplomatieken koerier naar Madrid gezonden, waar koning Alfons, zonder ver der naar den inhoud te kgken, de koffer in den kelder van zijn slot Het brengen. Daar werd de kist twintig jaar later na -de revo lutie gevonden en naar de Bank van Spanje gebracht. Aangezien de Spaansche prinses bij de revolutionnairen wegens haar vele mee- ningsverschillen met koning Alfons wel ge liefd was, beloofde men haar de juweelen terug te geven. Plotseling waren deze ech ter niet meer te vinden. Toch heeft de prin ses de hoop niet opgegeven, haar millioe- nenschat terug te krijgen, want zij ver klaarde aan een vertegenwoordiger van de „United Press" Ik verwonder mij In het geheel niet over deze geschiedenis. Bij ons heeft altijd wanorde geheerscht. Zelfs mijn geboorte-papieren waren na twee dagen verdwenen en de juweelen zullen wel te recht komen. De Britsche vakvereeni gingen. Uit het gisteren gepubli ceerde statistiek van het vakvereenigings- wezen blijkt, dat op 1 Januari 1934 nog 3.405.000. arbeiders lid van het vakverbond waren. Dit cijfer is iets meer dan de helft van het aantal leden in 1920, dat 6% milli oen bedroeg. Gedurende het afgeloopen jaar is de transportarbeidersbond met 36.000 en de bond van gemeente-arbeiders met 26.000 leden achteruitgegaan. Slechts één van de bonden van meer dan 100.000 leden heeft een geringe toeneming van 3600 leden op gegeven dat zgn de arbeiders in de distri butie en aanverwante bedrijven. De zaak Lindbergh. In het verdere verloop van het proces tegen Bruno Hauptmann verklaarde Condon, dat hij in den beklaagde Hauptmann de per soon herkende, wien hg op het kerkhof van Bronx de 50.000 dollar losgeld voor de baby van Lindbergh had overhandigd. Hauptmann werd bleek en keek Condon strak aan, toen de laatste hem met den vinger aanwees. Condon beantwoordde de hem gestelde vragen met zooveel nauwkeurigheid, dat de verdediger hem eenige malen moest verzoeken niet zoo in details te treden. De getuige had eenige minuten noodig met het zorgvuldig reinigen van zijn bril alvorens de biljetten van het losgeld te identificeeren. Sneeuw en wintersport in alle Duitsche g e b e r g- ten. In alle Duitsche gebergten is sneeuw gevallen. Alom wordt reeds druk aan wintersport gedaan. Te Garmisch-Par- tenkirchen sneeuwt het verder. Bg een kou de van 6 graden in het dal en van 9 tot 14 graden op de hoogten melden Kreuzeck en Wank 85, Zugspitze 260 centimeter sneeuw. Uit het Reuzengebergte wordt een koude van 12 graden bij 42 c.M. sneeuw op de hoogten gemeld. Ook het Zwarte Woud is

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 2