INGEZONDEN STUKKEN SPORT Het geheim der goedgekleede vrouw. tal proefvelden op zandgrasland, die res pectievelijk 36, 36, 29 en 34 jaren achtereen op Ameland geëxploiteerd werden, heeft het gebruik van enkel stalmest het zeer be duidend moeten afleggen tegen het ge bruik van enkel kunstmest. Op één dier velden was ook een perceel half stalmest, aangevuld met kunstmest. De opbrengst van dit perceel stond ongeveer op dezelfde hoogte als die van het perceel, dat nooit iets anders dan kunstmest ontving. De per- ceelen, die geregeld bemest werden, ver- keeren in een zeer goeden toestand, of schoon het plantenbestand op de kunstmest perceelen het best is. Daarby moet opge merkt worden, dat in den langdurigen proeftijd de proefvelden na de eerste snede geregeld geweid zijn. De kunstbemesting die gegeven werd, bestond uit 250 K.G. kalizout van 40 pCt., 800 K.G. slakken- meel en 200 K.G. ammoniak per Hectare. Gebleken is voorts, dat stikstof in den kunstmest niet gemist kan worden. Stikstof, kali, fosforzuur. Op 2 proefvel den op kleigrasland te Bolsward hebben zware ammoniak en ammonsalpeter gelyk gewerkt. Op een proefveld op zwaar klei grasland te Stiens zyn groote hoeveelheden stikstof in één en 2 keeren gebruikt. Be paalde conclusies zijn moeilijk te trekken. Tusschen toedienen ineens en in 2 keer is by de grasopbrengst alleen by de grootere hoeveelheden verschil en wel ten gunste van in 2 keeren toedienen. Op de perceelen die geen stikstof krygen, is veel witte kla ver aanwezig, en hieraan is het te danken, dat de opbrengst in den zomer nog behoor- lyk groot is hoe meer stikstof is gegeven, hoe minder klaver er is, en op de perceelen die de stikstof in 2 keer krygen nóg min der dan op die, welke de stikstof ineens krygen. Door het bemesten van het land met kali is het gehalte van de droge stof van het in 1933 gewonnen hooi van kali ge stegen. Op de graslandproefvelden van het Proefstation te Groningen op zwaren kleigrond is er weinig verschil in opbrengst tusschen super en Thomas (slak), en tus schen kalksalpeter en zware ammoniak. Op één van die velden heeft zware ammo niak beter gewerkt. Fertifos, slakkenmeel en superfosfaat. Deze 3 fosforzuurmeststoffen werden op zandgrasland te Harich vergeleken. Het geheele proefveld was bemest met 4 K.G. kalizout van 40 pCt. en 3 K.G. chili per Are voorts werd gegeven van Fertifos 3 K.G., van slakkenmeel 7 K.G. en van super 8% K.G. per Are. De hoeveelheden aange wende fosforzuur waren resp. 1182, 1274 en 1294.5 gram per Are. Elke bemesting la toegepast op 3 perceelen 1 Are. Gedu rende het verloop der proef werd opge merkt, dat, hoewel de verschillen niet groot waren, perceelen met slakkenmeel zich het best vertoonden de superperceelen leken iets beter dan de fertifosveldjes. Rhizoctoniaproef. Op 2 plaatsen (Harich en Oudemirdum) is de proef genomen, ook elders in ons land het centrale rapport verschijnt later. Verbouwd zijn Bintjes. Alle poters waren met sklerotiën behept. Op elk veld zijn 50 knollen uitgepoot, die ontsmet waren, en 25, die geen behandeling ondergaan hadden. Gemiddeld was de op brengst per 100 uitgepote niet-ontsmette poters 87 K.G. groote en 37 K.G. kleine knollen. Bij 56 planten kwamen op de ge oogste knollen sklerotiën voor. Per 100 uit gepote ontsmette poters was de gemiddelde opbrengst 109 K.G. groote en 37 K.G. kleine knollen. Bij 29 planten werden op de geoogste knollen sklerotiën aangetroffen. Een mooi resultaat dus. Proef met oogstkappen. Door een Duit- sche firma worden kappen in den handel gebracht ter bescherming van den oogst. Ze zijn gemaakt van een sterke papieiV achtige stof, voorzien van ventilatie-ope- ningen en touwtjes, en worden over de hok ken gezet ter wering hoofdzakelyk van het regenwater. Wat dit laatste betreft, kon den de kappen dit jaar moeilijk tot hun recht komen, omdat de oogst onder gun stige weersomstandigheden is verloopen. Toch zijn de door de proefnemers verkregen resultaten geen aanleiding, om te veronderstellen, dat de practijk spoedig tot invoering zal overgaan. Integendeelde kappen zijn door den wind stuk geslagen en bovendien is men van meening, dat net plaatsen der kappen en het vastmaken der touwtjes in den drukken oogsttijd te veel arbeid vordert. Proef ter bestryding van Emelten. Door den heer W. Kieviet te Buren op Ameland is de proef genomen. Gebruikt is Parijsch Groen. Het resultaat is schitterend ge weest. Terwijl vóór het uitstrooien van het bestrijdingsmiddel de haver sterk door de emelten was aangetast, waaronder de groei van het gewas in hooge mate leed, ontwikkelde de vrucht zich daarna uitste kend. Vier en twintig uur na het uitzaaien van het Parijsch Groen, lagen de emelten in groote getale, bij tientallen tegelijk, dood op den akker. Bemestingsproef op voederbieten. Dat op goeden zandgrond met succes voederbieten verbouwd kunnen worden, is bekend, al blijft het een bezwaar, dat men bij droog weer dikwijls met een minder goede op komst en 'n langzamen groei, met als ge volg daarvan een welige ontwikkeling van het onkruid, te kampen heeft. Als bemes ting werd door den Rijkslandbouwconsu- lent nog al eens aangeraden een lichte stalbemesting, aangevuld met 1500 K.G. Thomasslakkenmeel, 500 K.G. 40 pCt. kali zout en 600 K.G. salpeter per Hectare. En met gunstig resultaatDat inderdaad vruchtbare zandgrond onder gunstige om standigheden, waaronder een krachtige be mesting een belangrijke rol speelt, een rijken oogst aan bieten kan leveren, kan o.a. blijken uit een proef van de kalktoestand- commissie der Friesche My. van Land- bouWj waarbij op 4 gerceelen4 die ongeveer op de bovenaangegeven wijze bemest wa ren, gemiddeld 776.5 K.G. voederbieten (Friesche Rijkmakers) per Are gegroeid zijn. (Slot volgt) B-r. Bulten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. TRAMPERSONEEL „LET OP UW ZAAK Mijnheer de Redacteur Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte, om het volgende in uw blad op te nemen. Het is zeker vele trammannen bekend, dat vanaf 1 Januari 1935, het personeel van de Haagsche tramwegmaatschapij, een flinke loonsverlaging heeft moeten incas- seeren. Dit personeel van de H.T.M. is voor het meerendeel georganiseerd, in de moderne vereeniging van Spoor- en Tram personeel, de z.gn, „Strijdorganisatie". Op 28 December 1934 heeft de afdeeling H.T.M. een ledenvergadering uitgeschre ven, over deze opgelegde loonsverlaging in een der zalen van den Dierentuin te Den Haag. Na een uiteenzetting over de verla ging en ontslag van 80 beambten, betoog den vele aanwezigen over de slappe hou ding van hun H. B., en eischte een krachti ger protest. Overtuigt u welke houding dit H.B. demonstreerde tegenover de leden, op deze vergadering, volgens een gedeeltelijk verslag uit de „Telegraaf" van 29 Decem ber 1934 „In verband met de aan het personeel bij het gemengd bedrijf Haagsche Tram weg Maatschappij met ingang van 1 Janu ari a.s. opgelegde loonsverlaging en het ontslag van 80 beambten der H.T.M., had het hoofdbestuur der Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel gisteravond een vergadering van belanghebbenden uit geschreven, welke gehouden is in een der zalen van den Dierentuin. De bijeenkomst was zeer druk bezocht. De heer Peterse, lid van het hoofdbestuur der vereeniging zette o.m. uiteen, dat de loonen bij de H.T.M. bij overeenkomstige groepen van gemeentepersoneel in Den Haag reeds 3 per week achterstonden en dat deze achterstand thans tot 4 en 5 wordt vergroot. Bovendien heeft het trampersoneel minder verlof. Het trampersoneel heeft aldus spre ker zyn cijns aan de crisis nu ruim schoots betaald en het kan geen nieuwe loonsverlaging van dien aard meer dragen. Een der aanwezigen wees er op, dat de genen, die nu naar de reserve gaan, loonen zullen ontvangen van 16.40 per week en onder hen zyn gezinnen met zes zeven kinderen. Verschillende aanwezigen betoogden, dat vanwege het personeel de loonsverlaging in geen geval kan worden aanvaard, omdat zy ongehoorde ellende in tal van gezinnen brengt. Het bestuur is tegen de pensionneering op 60-jarigen leeftijd, omdat de betrokke nen van het pensioen geenszins behoorlijk zouden kunnen rondkomen, terwyl het pensioenfonds geen volledig pensioen op 60- jarigen leeftyd kan verstrekken zonder extra bijdragen. Tot staking kan niet zonder overleg wor den beslotenook voor opheffing eener staking zou weer overleg noodig zijn. Het bestuur heeft de maatregelen voorgesteld, die in de gegeven omstandigheden kunnen worden genomen. Nadat de voorzittershamer was gevallen, weigerden de leden de zaal te verlaten men wenschte een krachtiger protestdi verse aanwezigen gaven uiting aan hun misnoegen over den gang van zaken. De heer Esmeyer adviseerde, de uitwer king van het protest, dat het bestuur tot den raad zal richten, af te wachten. Een hevig rumoer ontstond, waarby o.a. werd aangedrongen op het uitschryven van een nachtvergadering. Ook werd verlangd, dat de heer Moltmaker alsnog het woord zou voeren. De heer Moltmaker voldeed aan dit ver langen, doch wees er op, dat hij hier niet als voorzitter der Vereeniging, doch als lid van den raad van beheer der H. T. M. aan wezig was. Naar sprekers meening kon men gerust vertrouwen in de leiding der organisatie. Deze leiding heeft haar plicht ten volle vervuld. (Geroep Neen Neen Zij kan echter geen bergen verzetten. Nu eenzijdig een nieuwe verlaging tegen 1935 wordt opgelegd, ging spreker voort, pro- testeere men niet tegen het organisatiebe- stuur, doch tegen de voor het bedryf ver antwoordelijke instanties. Wat het ontslag aan de 70 man betreft, deze kwestie zal in de komende dagen nog een punt van dis cussie uitmaken ter plaatse waar zulks noodig is. Wie beweert, dat men met een nachtvergadering voor 1 Januari ongedaan zou kunnen maken, wat thans wordt afge broken, is een demagoog. Gij hebt, aldus spreker een naam te ver liezen (protesten). Deze vergadering moet behoorlek afloopen spreker zegt toe, dat de organisatiebestuurders zullen doen wat zy vermogen om te redden wat te redden valt. (Eenige vrouwen interrurapeeren). Spr. hoort hier ook al vrouwenstemmen. Verschillende aanwezigen schreeuwen het zyn de vrouwen, die met de weekcenten niet meer kunnen rondkomen. Ook jouw vrouw moet het huishouden voeren in het gezin. Nadat de heer Moltmaker nogmaals de verzekering heeft gegeven, dat de organi satie zal doen wat In haar vermogen is, ging de vergadering onder heftige bewe ging uiteen". Tram- en spoormannen, leden dezer N.V., let op uw zaak, want met alleen woorden te spreken, zoowel bij Spoor, als bij de Tram, dat dit H.B. redden zal, wat er te redden valt, zal op den duur by uw leden der N.V. geen ingang vinden. Evenzoo is ook onvereenigbaar, als Bondsvoorzitter van een organisatie en tevens lid van den raad van beheer der H.T.M. te zijn, om de werkelijke belangen van de organisatie leden werkelijk naar behooren te kunnen behartigen. In dit geval is ook de politiek, die in een organisatie hoogty moet vieren, het doel waarvoor de organisatie is opgebouwd, ver missen en de belangen voor de leden, dalen ver beneden 't vriespunt. Verder laat ik het oordeel over aan de lezers van Spoor en Tram, maar laat ons hopen, dat eenmaal de tijd zal aanbreken, dat wij onze rechtvaar dige verlangens, te zamen als werknemers, in een werkelijke „Eenheids-organisatie", als den Centralen Bond is opgebouwd, mo gen stryden. U, redactie, dankend voor de vele plaats ruimte. C. BOUMAN. Verk. Quakkelaarstraat 72, Vlissingen. VOETBAL: De eerste competitie-Zondag. De eerste competitie-Zondag van het nieuwe jaar bracht een schralen oogst. Vele velden waren door den regen totaal onbe speelbaar geworden. In onze provincie wa ren drie thuiswedstryden in de 2de klasse vastgesteld. Geen enkele ontmoeting ging echter door. De eenigste wedstrijd, die in onze klasse gespeeld werd, was Alliance De Baronie. Opnieuw moest het diep in de put zittende Alliance een nederlaag boeken. Het begint er voor de Roosendalers hoe lan ger hoe donkerder uit te zien. Er resten voor hen nog slechts 2 thuiswedstryden. die tegen Dosko en T.S.C. Of Alliance uit deze ontmoetingen nog winstpunten zal distilleeren, valt te betwijfelen. Op de paar uitwedstrijden, die voor Alliance nog over schieten, valt ook al weinig te hopen, want uit presteerden de Alliancers dit seizoen nog zoo goed als niets. Het is dus te voor zien, dat de Roosendalers by het scheiden van de markt tot het spelen van degrada tiewedstrijden gedoemd zullen zyn. R.B.C., dat ook nog maar 7 winstpunten noteert, heeft een heel wat beter perspec tief. R.B.C. krijgt meer thuiswedstrijden te spelen dan haar stadgenoote, terwyi bo vendien in deze thuiswedstryden de tegen partijen zwakker zyn dan Dosko en T.S.C. We achten R. B. C. nog wel in staat door het boeken van eenige winstpun ten uit de resteerende thuiswedstryden zich geheel veilig te stellen. De Zeeuwen stelden in hun uitwedstryd tegen Sluiskil hun supporters niet teleur en brachten de overwinning mee naar huis. Door de fraaie reeks van overwinningen der laatste weken zyn deze stadgenooten tot de derde plaats op de ranglyst opge klommen. De winstpuntenverhouding tus schen de clubs, die in deze klasse om de eerste plaats kampen, is sinds Zondag j.l. Axel 17, Breskens 16, De Zeeuwen 14. De Vlissingen-reserves nemen op het ranglys- tje van deze klasse slechts een bescheiden plaats in. Dit komt echter voor een groot deel door den flinken achterstand, die deze stadgenooten in het aantal gespeelde wed strijden noteeren. De Vlissingen-reserves, die nog 6 thuiswedstryden voor den boeg hebben, krygen in deze ontmoetingen nog ruimschoots gelegenheid, hun winstpunten aantal op te voeren en zoodoende by de eindclasseering nog tot de kopclubs te be hooren. INSIDER. Internationaal voetbal op komst. Het nieuwe jaar is nauweiyks ingezet, of in verschillende landen worden reeds de noodige disposities getroffen voor de inter nationale wedstryden, welke binnenkort moeten worden afgewikkeld. Als eerste PARIjSCHE MODEBRIEE Verguld metaal als versiering. Wanneer we een dame ontmoeten, die opvallend goed gekleed is, zoo vragen we ons wel eens in stilte af, wat of toch wel het geheim Is van haar kleeding. We beky- ken met aandacht haar mantel en japon en vinden niets bijzonders. Natuurlyk, de snit is goed, maar verder is het model zoo als we er honderden malen tegenkomen, zonder dat het ons opvalt. Het geheim van een goede kleedJng is dan ook verborgen daar, waar we het niet zoeken in de klei nigheden. Een kleine versiering*die aan het toilet iets aparts geeft, een halsafwerking, die iets eigens heeft, een kraag die het type der draagster tot haar recht doen komen, of een kleur, die haar by'zonder flatteert dat is de oorzaak dat haar kleeding op anderen dien zeer verzorgden indruk maakt en dat cachet geeft van goeden smaak. De keuze In dergelyke kleinigheden is op het oogenblik buitengewoon groot, de juiste keuze hangt echter geheel van onze smaak en inzicht af. Wanneer we alleen eens naar de halsafwerking kyken, zoo zien we, dat honderden modellen ons ten dienste staan. Alle vormen van kragen komen voor en in alle grootten, zoo smal als een blesje, zoo breed als een pelerine ruime en platte kragen ronde, vierkante, puntige, scheeve kragen, met en zonder strik, jabotvormig, enz. Een kleine keuze uit de tallooze mo dellen vindt ge op bovenstaande afbeelding, die een aardig Schotsch kraagje met strik toont, een wit-zyden jabotkraag en een kraagje dat geheel uit smalle biesjes zyde of fluweel is samengesteld. Op gekleede japonnen van donker fluweel of satyn zien we veel rechte kragen van wit satyn, die van onderen een soort puntige fichu vormen, van "hteren vastgestrikt worden en met twee lussen op den rug han gen. Een andere versiering, die op het oogen blik zeer in den smaak is, geeft een effect alsof stoffen aan elkaar, alsof sluitingen dichtgeregen zyn. We zagen byv. een zwart wollen japon, waarin, met gekleurde wol, reepen geregen waren in de lengte, van den hals tot de heupen. Elk dezer wollen veters was met een pompon afgewerkt en deze hingen als een soort franje om de heupen. Dikwyis rygt men door vetergaatjes van metaal en werkt af met strikken, pompons of zyden kwarten. Wollen en bonten vestjes worden eveneens dichtgeregen en soms wordt een japon van boven tot onder dicht geregen in een andere, afstekende tint, zoodat men duideiyk zien kan, dat het hier om een garneering gaat. Om mantels, blouses en tunieken te slui ten, vinden we glanzende metalen clips in den vorm van een kruis met vier geiyke ar men. Deze worden ook gebruikt aan japon kragen en bontkragen. Menigeen geeft ech ter de voorkeur aan een ster van verguld metaaL Stel u een bruin wollen japonnetje voor met een kort schootje en een geplis seerden Pierrotkraag van roze zyde. Het lyfje wordt van voren gesloten met drie groote vergulde sterren. Verguld metaal is zeer geliefd als versie ring en we zien het ook in den vorm van pylen, dierenkoppen, bladeren en bloemen, en allerlei meetkundige motieven, die soms wel eens meer grappig dan mooi zyn. Vindt ge het aardig uw initialen op uw kleeding aan te brengen, zoo hebt ge daar van den winter ruimschoots gelegenheid toe, initialen van zil ver of gekleurd email, van vry aanzienlyke afmeting, hecht men niet alleen op taschje, ceintuur of mof, maar ook op den mantel, op een kraag, of op het japonlyfje. By deze groote voorliefde voor alles wat glanst en schit tert, kan het ons niet verwonderen dat ook de loovertjes weer op duiken. By de samen stelling van toiletten wordt van deze kleine, schitterende rondjes weer veel gebruik ge maakt. Men ziet ze in den vorm van kragen, tunieken en kleine jasjes, men brengt ze aan langs de zoom van japonnen, maakt er galons, strikken en kleine hoedjes van. Een snoezig avond hoedje, in een grap- pigen puntvorm, be staat geheel uit zwar te loovertjes. Er be hoort een mofje by van hetzelfde mate riaal. Evenals voor den avond ziet men groote kragen van gekleurd satyn, bezaaid met loovertjes in dezelfde tint, en een bijpassend taschje van hetzelfde materiaal. Wil men zeer gekleed uitgaan, zoo kan men zich weer met bloemen smukken, met groote zyden rozen of bloemen van zilver lamé. En in het haar draagt men dan een smal bandfluweel met een rozet op zy. Een versiering, die misschien velen min der sympathiek zal voorkomen, is een gar neering van vogelveeren. By een robyn- roode japon draagt men een zwart vilten hoed met een touffe robynroode veeren by een blauw-fluweelen japon een zwart steekje met blauwe veeren. Is men gekleed in een groene japci met een zwart fluwee- len mantel, zoo kleze men een zwart fluwee- len baret met een groene struisveer. Onze tweede afbeelding geeft een aardige moderne peignoir, van gewatteerde zyde, die, om in den toon te biyven, met drie groote vergulde knoopen gesloten is. WILHEL.MINE. Van deze modéllen, ontleend aan het Nieuwe Modeblad, zijn geknipte patronen verkrijgbaar na inzending van slechts 25 ct. aan postzegels bij de Uitgevers-Mij. Neer- landia, Kromme Nieuwe Gracht 6466, Utiechtt van de serie wordt de aandacht gevraagd voor een kamp tusschen Spanje en Frank rijk, welke op een weekdag, nl. 24 Januari in Madrid wordt gespeeld. Dat men hier voor een weekdag uitkoos houdt natuurlyk verband met de wederzydsche competities, waarin slechts weinig ruimte is voor on derbrekingen. Drie dagen later worden Zwitserland en Duitschland in een interes sant gevecht gewikkeld, welke stryd in Stuttgart zal worden beslecht. Het jaar zee dus ten opzichte van internationaal voetbal interessant in. Twee scheidsrechters by een wedstryd. Dat het scheidsrechters-vraagstuk een der moeilykste problemen is by het heden- daagsche voetbal, is een bekend feit en de middelen, die men bedacht tot verbetering waren vele. Een daarvan was het twee- scheidsrechterssysteem, waarvan Engeland reeds proeven nam beter gezegd, de clubs namen de proeven. Thans zet de scheids- rechter-commissie deze proef voort, want Zaterdag vond in Chester een proefwed- stryd plaats tusschen de amateurs uit Noord en Zuid. Wanneer dit slaagt kan men zich er van verzekerd houden, dat de profclubs dit voorbeeld volgen en een spoe dige reglementswyziging kan worden tege moet gezien, waarby twee arbiters ver plichtend worden gezet. Eerst zullen wij de rapporten over de eerste officieele proef afwachten. BILJARTEN: De jaarlyksche kampioenschappen van Walcheren le, 2e en Se klasse is door den Nederlandschen Biljartbond weder opgedra gen aan de biljartclub A.B.C. te dezer stede. Zy zullen gehouden worden voor de Se klasse op 18 Februari, voor de 2e klasse op 4 Maart en voor de le klasse op 18 Maart, telkens in het lokaal van den heer C. Elich, Badhuisstraat. De partyen zullen resp. 100, 150 en 200 caramboles-cadre 35 cM2. groot zyn. Door den N.B.B. zyn drie medailles be schikbaar gesteld. Deelgenomen kan wor den door alle aangesloten leden van den N.B.B. ZWEMMEN: Nieuw wereldrecord. Tydens de Olympische trainingswedstry- den te Plauen is de Duitsche recordhoud ster Hanni Hölzner erin geslaagd het we reldrecord 200 yards schoolslag, dat op naam stond van de Deensche zwemster Ja- kobson met 2 min. 49.5 sec., te verbeteren en te brengen op 2 min. 48.4 sec. LUCHTVAART Officieel onderzoek naar de „Uiver"-ramp. Eenigen tyd geleden berichtte „de Tel.", dat naar de oorzaak van de „Uiver"-ramp waarschijniyk een officieel onderzoek zou worden ingesteld, hetzij door de vaste com missie ingevolge de Luchtvaartwet, hetzy door een speciale commissie. Het blad verneemt thans, dat by de re geering de instelling van een officieele commissie in zeer ernstige overweging is genomen en dat de benoeming van een zoo danige commissie door den minister van waterstaat zeer waarschyniyk moet worden geacht. Een noodlanding. Gisterenmiddag heeft de vlieger De Mul, chef-instructeur by de Nationale Lucht- vaartschool, afdeeling Amsterdam, op den linker Maasoever te Rotterdam een nood landing gemaakt, die goed is afgeloopen. Hy was omstreeks drie uur van Waalhaven opgesteken met een éénpersoons F.K. 41, met bestemming Amsterdam. Nauweiyks was hy in de lucht of de motor weigerde. De vlieger zag geen kans terug te keeren naar Waalhaven en trachtte te dalen op een weiland naby den Smeetlandschen dyk. Hy kwam Inderdaad op het weilandje tereent, doch een der wielen van het landingsgestel bleef haken achter den rand van een sloot. Het gevolg was, dat het vliegtuig een kwart draai maakte en het landingsgestel onklaar geraakte. Het was toen niet meer mogeiyk op te stygen, zoodat het vliegtuig per as naar Waalhaven vervoerd zal worden, waar het weder bruikbaar gemaakt zal worden. Britsch vliegtuig neergestort. Naar wordt gemeld, is gisteren in de na bijheid van Karachi een militair vliegtuig verongelukt, waarby elf Indische soldaten om het leven zyn gekomen. Het ongeluk gebeurde, toen de machine welke een manoeuvre-vlucht maakte, een schynaanval op een voortmarcheerende troep soldaten deed. Hiertoe dook het vliegtuig met voluit draaiende motoren loodrecht op de troepen neer. Toen de piloot het toestel weder wilde doen stygen, bleek dit niet meer mogelyk, zoodat de machine in een afdeeling van een Indisch regiment neerstortte. Elf Indische soldaten waren op slag dood en een groot aantal anderen bekwam min of meer ernstige verwondingen. De bemanning van het vliegtuig liep slechts lichte verwondingen op. Nobdlandlng op zee. Een vliegtuig van de Highland luchtiyn in Schotland met een bestuurder en twee passagiers aan boord, dat van Inverness naar het eiland Kirkwall onderweg was, heeft gistermiddag door een gebrek aan den motor een noodlanding op zee moeten ma ken op 800 M. uit de Schotsche kust. Ge lukkig was een visscherspink in de naby- heid en het gelukte den visschers een lyn uit te werpen, waardoor de drie menschen behouden aan boord getrokken konden worden om later te Inverness aap wal te

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 6