Vlissingscbe Courant "fVOROL PLOUVIER HEEFT DE SCHOENEN TWEEDE BLAD Een sprong in het duisl OpruimingAlles voor spotprijzen. BINNENLAND Mooiz witte tanden. LAND- EN TUINBOUW FEUILLETON naar de meening van het bondsbestuur niet door den beugel kan, aangezien daarbij een zeer eenzijdige, tendentieuse voorstelling van zaken wordt gegeven en ongerecht vaardigde critiek op den ondernemer in het algemeen en op den zelfstandigen kleinon- dernemer in het bijzonder wordt uitge oefend, zonder dat deze mogelijkheid heeft tot verweer op gelijke wijze. Wat de methode betreft, wordt verwezen naar een bijgaand samenvattend verslag van de radio-rede van den heer K. Boer, ge houden op Woensdag 19 December jl. voor den Vara-microfoon van 11.15 tot 11.30 uur voormiddags. Het wil het bondsbestuur voorkomen, dat door dergelijke redevoeringen niet alleen een ondernemersgroep wordt gegriefd, doch, dat zij er ook toe bijdragen om de ontevre denheid en onrust onder de arbeidersbevol king te versterken. Door adressant wordt niet getreden in een beantwoording van de vraag of van hooger hand stelling kan worden genomen tegen dergelijke uitzendingen. Mocht echter blijken, dat dit niet mogelijk is, dan brengt de billijkheid mede, dat de minister de cen trale organisaties van ondernemers in de gelegenheid stelt om door het ter beschik king stellen van voldoenden zendtijd haar zienswijze aan de Nederlandsche luisteraars kenbaar te maken en zich te verdedigen te gen ongemotiveerde aanvallen als deze. Reeds herhaaldelijk is getracht om hier voor van de omroep-vereenigingen zendtijd beschikbaar te stellen, doch deze hebben zulks om verschillende redenen niet gedaan. In de tweede plaats vraagt het bonds bestuur den minister belangstelling voor de wjjze, waarop verschillende omroep vereeui- gingen zich in toenemende mate op com mercieel terrein gaan bewegen, waardoor zij haar arbeidsveld verre overschrijden. Gedoeld wordt n.l. op het op ruime schaal beschikbaar stellen van allerlei benoodigd- heden voor radio-cursussen, z.a. leermidde len, alsmede kalenders en andere artikelen. De beschikbaarstelling geschiedt tegen uiterst lagen prijs enmeestal met uitschake ling van den handel in de desbetreffende artikelen, aan welken dientengevolge een belangrijk debiet wordt onttrokken. De mogelijkheid om op deze wijze een beteeke- nend afzetgebied onder de luisteraars te vinden bestaat, doordien de omroep-vereeni gingen gebruik maken van den beschikba ren zendtijd om regelmatig daarvoor re clame te maken. Men vraagt zich af, of deze handelwijze wel vereenigbaar is met het beginsel, dat in den omroep het maken van reclame verbo den is. Den minister wordt verzocht naar een mogelijkheid te zien, om de hier bedoeide bezwaren te ondervangen. Minister Kalff lijdende aan een aanval van griep. Naar wij vernemen, is* dé minister" Van waterstaat, Ir. J. A. Kalff, lijdende aan een aanval van griep, welke met een niet on belangrijke temperatuursverhooging ge paard gaat, zoodat hij althans deze week niet in staat zal zyn zijn werkzaamheden aan het departement te hervatten. het totaal van het wereldruilverkeer, en dus ook op het Nederlandsche aandeel daarin, nadeelig moet werken. Het blad besluit zijn beschouwing „De aansporing tot zelfwerkzaamheid der maatschappelijke krachten en het vrij maken van den weg daartoe, kan, in breed verband gezien, tot de gezondste, zij het dan ook tevens de moeilijkste, deelen van haar gemeenschapszorg behooren. Daartoe moet de regeering zich echter innerlijk sterk en van buiten zoo breed mogelijk ge steund weten. Wij zijn het volkomen eens met minister Colijn, die te kennen gaf, dat een oplossing der economische moeilijkhe den, waarin wij verkeeren, „uitgesloten is indien dit gepaard zou gaan met herleving der politieke tegenstellingen zooals wij die vroeger kenden", en dat dus „het vermijden van toespitsing van politieke tegenstellin gen nog even noodzakelijk is als bij het op treden van het huidige kabinet". Noodiger zelfs, omdat die economische moeilijkheden sedert Mei 1933 aanzienlijk zijn verscherpt. Inderdaad Breede samenwerking is geboden. De handhaving der volkswelvaart is een algemeen belang. Niemand kan er eigenbelang bij hebben om die volkswel vaart te zien ineenstorten, al stellen som mige demagogische critici het soms gaar ne voor, alsof bepaalde groepen er werke lijk van zouden profiteeren, wanneer de rest van ons volk in verarming zou onder gaan. Voor wie verder ziet dan zulke zon derlinge ongeluksprofeten, is er dus alle reden om bij de behartiging van het ge meenschappelijk doel en gemeenschappelijk belang, in onderling vertrouwen naar de oplossing te zoeken. In wezen loopt trou wens ook de ethiek der opvattingen over den gemeenschapsplicht lang niet zoover uiteen als de partijpolitiek soms wil doen gelooven. En voor zoover het probleem zich internationaal en nationaal zakelijk economisch stelt, hebben wij allen met de zelfde economische wetten te maken. Al dus herleid, moet een gezonde voortzetting der practische samenwerking mogelijk zijn. Het is te hopen, dat die overtuiging bij den aanvang van het nieuwe jaar steeds dieper wortel moge schieten. En ook dat zij be stand zal blijven tegen de partijpolitieke stormpjes, die uit sommige hoeken, dikwijls om meer doorzichtige dan onbaatzuchtige redenen, daar tegen nu en dan plegen te worden, losgelaten". Legaat van 20.000 voor Simavi. Het geld moet speciaal voor genees middelen besteed voorden. Naar wy vernemen ontving Simavi een legaat groot .f 20.000, vrij van rechten en. kosten, dat aan deze voor onze Overzeesche gewesten zoo gewichtige en nuttige ver- eeniging vermaakt werd door wtjlen den beer W. L. N. Smoes, in leven directeur van N.V Merauke Compagnie. Op verzoek van het bestuur van Simavi vermelden wy, dat voor hét maken van een testamentaire beschikking de naam van de Vereeniging luidt Vereeniging Simavi („Steun In Medische Aangelegenheden Voor Inheemschen) ge vestigd te Amsterdam. van de van Woensdag 9 Januari 1935. No. 7. ONS WEEKPRAATJE Als de aarde beeft Als het nieuwe jaar z'n intrede heeft ge daan, komen de uitverkoopen los én somsde confidenties van vrouwen aan haar echtgenooten. Maanden lang hebben ze zitten tobben met haar huishoudgeld, er was 'n te kort vóór en néi, ze wisten niet, hoe ze de eindjes aan mekaar moesten knoopen, ze stonden voor 'n hopeloos fail liet en wy, heeren der schepping, we heb ben gezucht en de vrouwen geloofd, tót dezer dagen de eerste uitverkoop-annonces verschenen en ons werd opgebiecht, dat er een stiekum potje was gekweekt en ze haar voornemen kenbaar maakten, om van de gegaarde rijkdommen geweldige inkoopen te gaan doen, welke de huishouding van aanzien zouden doen veranderen. Een vrouw ontkomt niet aan de verlei ding der uitverkoopen. Ze wéét dat en zorgt vooraf voor de fondsen om zich straks met wellust aan haar hartstocht te kunnen overgeven. Wy, „verstandige" mannen, spotten wel eens met die hebbelijkheid en de nurksen onder ons ergeren zich er over. Ten onrechte. Het moge al eens gebeuren, dat een vrouw zich middels verleidelijke uitverkoop-reclames tot het aanschaffen van onnoodige dingen laat verleiden, in het algemeen weten deze huishoudelijke minis- ters van financiën wel degelijk de echte koopjes te vinden, welke in behoeften voor zien, die in normale omstandigheden niet kunnen worden bevredigd. Men spreekt wel eens van „gefingeerde" uitverkoopen. Zeker, die bestaan. Ze wor den gedreven door exploitanten van z.g. vliegende winkels of door makelaars, die eenfaillieten boedel te veilen hebben. Als echter de gevestigde zaken een uitver koop houden, wanneer ze balans hebben gemaakt, dan kan men er vrijwel verze kerd van wezen, dat ze inderdaad een aan tal artikelen „opruimen", welke niet ge schikt zijn om een nieuw seizoen te over leven of welke plaats moeten maken voor nieuwe modellen. In het voorjaar behoeft de zakenman bovendien contant geld om zijn nieuwe voorraden te kunnen finan cieren. Om al deze redenen kan de huisvrouw in Januari veel nuttigs tegen een zacht prijsje bekomen. Jammer is, dat zoovelen zich laten ver lokken om hun uitverkoop-koopjes te gaan halen in de groote stad, waarheen sugge- reerende reclames de menschen hebben ge lokt. Dat is jammer, omdat het over het algemeen niet verstandig is. In de groote stad hebben de verkoopers zich ingesteld op de begeerte van de massa om van balansopruimingen to profiteeren. Met wat werkelijk hun „overschotten" zijn, kunnen de groote winkeliers en exploitan ten van de warenhuizen de massa onmoge lijk voldoen en daaromslaan ze tegen balanstyd zélf groote voorraden van min derwaardigen rommel in, dingen, die ge schikt zijn om tegen een lagen pry's en soms toch dikke winst te worden om gezet Een dergelijke zaken-politiek kunnen de neringdoenden in kleine plaatsen niet dra ven wat zij in balanstijd hebben op te ruimen, zijn inderdaad overschotten of moet dienen om contant geld te vergaren voor den nieuwen seizoen-inslag. Verstandige vrouwen koop en daarom ter plaatse, in eigen omgeving of streek, waar ze de men schen kennen en waar men weet, wat men aan elkander heeft. Een gevestigde winke lier heeft een naam en een klant te verlie zen en hij zal daarom voor het verkochte willen instaan, óók al moet hij het tegen lagen prijs omzetten. 0 Eén ding kunnen vele plaatselijke winke liers van. de groote stads-zaken leerenhet voeren van een doeltreffende advertentie reclame. Terwyl zij lamenteeren en hun eigen energie ónder houden met den dood doener, dat adverteeren tóch niets uithaalt, reizen hun klanten per trein en bus naar de groote stad, er heen gelokt door de over tuigende annonces van de stedelijke za kenlui. Reclame, adverteeren, zou niets uithalen Iedereen is op het oogenblik vol over de geheimzinnigheden van moeder aarde en benieuwd naar de geheimen, welke ze in haar schoot verbergt. En waarom Wel, omdat de aarde héél eventjes heeft getrild en geschud, aldus voor zich de aandacht vragende van haar bewoners in Limburg en Gelderland. Als het koopend publiek geen nota neemt van onze zaak, dan moeten we dat publiek óók eventjes bij den schouder nemen en het schudden, tot het naar ons opkijkt. Dat doen we het best met een paar doel treffende annonces in. dit, ons eigen plaat selijke blad. Een film over Prinses Juliana. Als vervolg op Neerlands Oranjefilm is thans een film betreffende het leven van Prinses Juliana vervaardigd, waarvan Maandagavond in besloten gezelschap een proef draaiing is gegeven. De film is door de H.A.V.O.-onderneming samengesteld uit een groot aantal opnamen van nationale gebeurtenissen, welke H.K.H. in den loop der jaren heeft bijgewoond en welke destijds door de N.V. Profiti werden vereeuwigd voor zoover uit de eerste le vensjaren van de Prinses nog geen films waren verkregen, zijn een aantal foto's uit die jaren kiekjes, waarvan er verschei dene nog onbekend zijn voor het publiek i daarin gelascht, terwyl het geheel in chro nologische volgorde is gezet en muzikaal geïllustreerd. Zoo zien wij de doopplechtigheid, de Prin ses als baby, als opgroeiend kind, als stu dente we ontmoeten haar verder op diver se bezoeken door Nederland, bij de weer macht, bij de installatie van bet Nationaal Crisis-Comité, bij de buide in het Stadion, bjj de teraardebestellingen van Haar Groot moeder en van Haar Vader tesamen met de Koningin bij divei'se gebeurtenissen en tenslotte o.m. bij de opening van bet nieuwe hoofdkwartier der Nederlandsche Padvin ders. De vertooning van deze film, die over eenigen tyd in het openbaar zal geschieden, duurt ongeveer 5 kwartier. Boter in de margarine. Het percentage boter, dat krachtens re- geeringsvoorschrift in de margarine moet worden gemengd zal zeer binnenkort wor den teruggebracht van 25 op 15 pet. Middenstand en radio-omroep. Het algemeen bestuur van den Konink lijken Nederlandschen Middenstandsbond heeft zich dezer dagen tot den minister van binnenlandsche zaken gewend, om diens aandacht te vragen voor een tweetal onder werpen, welke verband houden met den ra dio-omroep. In de eerste plaats wordt gewezen op een hervatting van de z.g. coöperatie-kwartier tjes door de Vara, waarbij aan propagan disten van de verbruiks-coöperatie gelegen heid wordt geboden om voor deze beweging stemming te maken. Te dien aanzien wordt opgemerkt, dat de wijze, waarop dit geschiedt, evenals vroeger Breede samenwerking is geboden. Het „Handelsblad" betoogt, dat de groote lijnen van onze rijksbegrooting en die van onze economische positie in de wereld geen moment kunnen worden verwaarloosd, ook al worden zij op talrijke plaatsen door kruist door onmiddellijke crisisnooden, die een volkomen zuiver koershouden beietten en soms tijdelijk tegenstrijdigheden moeten veroorzaken. De economische en moreele behoefte aan de instandhouding of verrui ming van onmiddellijke werkgelegenheid kan op een gegeven oogenblik nijpender zijn dan de vraag, of wat gedaan wordt econo misch volkomen verantwoord is. En op een internationale markt die van kunstmatige hindernissen aan elkaar hangt, zijn veelal strijdmiddelen onmisbaar geworden, die op Per motorrywlel naar België. Ter voorkoming van teleurstelling ves tigt de A.N.W.B., Toeristenbond voor Ne derland, nog eens de aandacht onzer lezers op het reeds door de radio bekend gemaakte bericht, inzake de nieuwe voorschriften voor hen, die met een motorrijwiel naar Bel gië gaan. Nederlanders, die per motorrijwiel (of rijwiel met hulpmotor) België bezochten, hadden daarvoor tot heden alleen een doua- nekaart noodig, welke by tal van vereeni- gingen was te verkrijgen. Sinds 1 Januari 11., eischt men echter aan de Belgische grens een triptiek, evenals voor een auto. Motorrijders, die gewoon waren zich een Belgische douanekaart aan te schaffen, hebben daaraan dus voor 1935 niets meer zij moeten een triptiek heben. Poos 20 ct. Tube 4-0 en 60 et* Deze kunnen zij verkrijgen bij den A.N. W.B., waarvan zij dan lid moeten worden. Het hoofdkantoor van den A.N.W.B. is ge vestigd te 's-Gravenhage, Parkstraat 18-20, terwijl in Maastricht een bijkantoor is ge vestigd, aan de Stationsstraat no. 3. Aan deze adressen zyn mondeling of schriftelijk alle verdere inlichtingen te ver krijgen. KAMEROVERZICHT EERSTE KAMER. Vergadering van Dinsdagavond. Ontslag huwende onderwijzeres. De heer Ossendorp (S.D.A.P.) ontwikkel de bezwaren tegen het ontwerp. Nog kort geleden zou men het onmogelijk hebben ge acht dat een vryz.-dem. minister een derge lijk ontwerp indiende. De heer De Jong (R.-Kath.) juichte het ontwerp toe en betreurt bet alleen dat de minister nog niet verder is gegaan en de gehuwde onderwijzeres niet kostwinster uit de school heeft gebannen. Een bezuiniging ven een millioen zou daarmede zijn bereikt. Dat de gemeentelijke zelfstandigheid door dit ontwerp wordt aangetast, ontkent spr. Mevr. Pothuis-Smit (S.D.A.P.) meende, dat deze minister met dit ontwerp de poli tieke lijn, die door zijn verleden loopt, heeft gebroken. Spreeksters gezinsleven heeft door haar werkzaamheid als onderwijzeres niet geleden. De heer Nivard (R.Kath.) juichte het ontwerp toe en bestrijdt het betoog van den heer Ossendorp en mevr. Pothuis-Smit. Met de gehuwde onderwijzeres is het onderwijs niet gebaat, een onderzoek te Rotterdam wees uit, dat zij veel meer verzuimt dan haar ongehuwde collega. De heer Van Embden (V.D.) zeïde dat de rechten van staatsburgeressen door dit ont werp worden geschaad. Ware het als ab normale maatregel en voor beperkten duur ingediend, de vryz.-dem. zouden ervoor heb ben gestemd. De heer Smeenge (V.B.) noemde dit ont werp een principieele verslechting van de positie van de vrouw in het algemeen. Dat deze minister met dit ontwerp gekomen is stemt tot nadenken, maar dat de tijden zoo veranderd zijn dat dit ontwerp noodig zou zijn wil er bij spr. niet in. Sprekers fractie zal er dan ook niet voorstemmen, wat zy wél zou hebben gedaan als het een crisis- ontwerp had gegolden. De minister van onderwijs, de heer Mar- chant, zeide kort te kunnen zijn. Men moet de be teekenis van dit ontwerp niet over schatten. De indiening werd onvermijdelijk toen, door het amendement Zijlstra, de twistappel in de politieke arena was gewor pen. Spr. behoort niet tot de weinige leden van zyn partij die geen verschil tusschen een vrouw en man zien, in den zin der wet. Zij zijn geleidelijk verminderd in den loop der jaren en thans met een lantaarntje te zoeken. De V.D. partij heeft zich met groote meerderheid tegen cumulatie uitgesproken. Spreker blijft dus binnen het raam van zijn partij. Na de replieken werd het ontwerp aange nomen met 26 tegen 17 stemmen. (Tegen stemden de soc.-dem., vryz.-dem. en vrij heidsbond). Rykslandbouwproefvelden. Vóór ons ligt het pas verschenen Verslag 1934 van de Rijkslandbouwproefvelden in het ambtsge bied van den Rijkslandbouwconsulent, den beer Brinkman, te Leeuwarden. Uit dit zeer belangrijk verslag kunnen we, tot onze spijt, slechts enkele dingen naar voren brengen. Veeljarige bemestingsproeven. Op een 4- 23) Tegen zonsondergang wat 't vuren juist wat minder geworden, maar werd de 3treek weer gebombardeerd met ongewone heftig- fefiid. Het regende bommen en granaten en f?ï iiet mij een oogenblik plat op den grond Vallen, gedeeltelijk om mijn eigen veilig heid en gedeeltelijk, omdat madame, of wie zy dan ook aan het werk gesteld kon heb ben, het er voor houden zou, dat ik doode- lijk getroffen was, dus dat ik haar aan dacht niet langer waard zou zijn. Na eenigen tijd richtte ik my weer op, maar bleef onwillekeurig met het hoofd naar be neden gebogen loopen, terwijl het een oor- verdoovend lawaai was om ipij been. Zoo had ik niet gemerkt, dat er een man na- derby kwam, tot wij met kracht tegen elkaar botsten. „Gerechte hemel, Chris I" riep ik. „Wat doe je hier „Op verkenning op eigen risico. De za ken staan er leelijk voor. Maar wat doe jy, kind Op liefdadigheidsbezoek Hij boog zich over het half leege soepterrientje heen, dat ik nog steeds droeg. „Het ruikt goed Ik schogte het van mij.. „Als je blieft, kom er niet aan, Chris Het kan wel vergiftigd zijn. Waar is bier de naastbijzijnde veld-telegraaf Daarop schreeuwde ik hem enkele in lichtende woorden in bet oor en zijn gelaat drukte de grootste ontzetting uit. Hij nam mij bij de hand, wees de te volgen richting aan en we ijlden voort. Om ons heen bulderde het geschut. Nu en dan gebruikte de vijand zoeklicht en op die oogenblikken wierpen wij ons plat op den grond, in de hoop niet ontdekt te wor den. Soms zal het zoeklicht ook door de geallieerden zijn uitgezonden, maar hoe wisten wij nu van welken kant het zou wezen, Iedere zenuw was bij ons gespannen, om toch de Fransche linie bijtijds te bereiken, ten einde het hoofdkwartier in kennis te stellen met het verraad, zoodat de aanval kon stop gezet of veranderd worden. En och, wij kwamen maar zoo langzaam voort over dien moeilijken, gevaarlijken weg vol gaten en scherpe granaatsplinters. Toch liepen wij zoo vlug, als wy konden. Maar in het geval van Chris was dit niet zoo heel vlug de oude wonde aan zijn been maakte hem namelijk ongeschikt, om zich snel voort te bewegen, zoodat ik hem bij de hand vatte en hem menigmaal over een puinhoop heen hielp, al was dit dan ook de omgekeerde wereld, zooals hij zei. Ineens zakte de grond onder mij weg en ik viel in een groot gat, door een bom in den weg geslagen. „Phyllis, waar ben f." - „Wees maar stil, ik sta al op Maar toen ik hiertoe een poging in het werk stelde, merkte ik wel, dat myn enkel, zoo al niet gebroken, dan toch ernstig ge kneusd was, zoodat ik niet staan en nog minder loopen kon. Chris had toch kans gezien, naast mij af te dalen en ik zei „Ik kan niet voort. Je moet alleen gaan." „Maar, Phyllis, hoe kan ik je nu hier zoo laten Toch wisten wij belden, dat er geen keu ze was. Maar het was erger voor hem, om zonder mij verder te gaan, dan voor mij om achter te blijven. Ik drukte hem een inni- gen kus op bet voorhoofd en zei met vurige overtuiging „Je moet gaanDe aanval moet afge wend worden Hij sloot mij in de armen. Het was ons afscheid. Wij wisten, dat wij, menschelij- kerwijs gesproken, niet de geringste kans hadden, elkaar ooit weer te zien. Hij liet zijn revolver in mijn hand glyden, zoodat hij verder ongewapend zou zijn, waarna hij weer uit de opening kroop en verdween. Na een paar minuten werkte ik er mij ook uit en overzag de situatie. Zou ooit een Engelsche zich in zulke gevaarlijke omstandigheden hebben bevonden als ik nu alleen tusschen twee vuurlinies, die ieder oogenblik op elkaar konden afstor men alleen, terwijl de bommen over mij heen vlogen By het zoeklicht onderscheidde ik een boomtak die over den krater heenhing en die zóó dicht met klimop was overgroeid, dat hij een prachtige schuilplaats bood. Voor één ding was ik heel dankoaar, namelijk, dat dit ongeval my niet overko men was, eer ik Chris had ontmoet, want nu was het althans mogelijk, dat hij nog gered bleef, om de waarschuwing verder door te zenden. En in ieder geval hoefde ik nu geen nacht meer door te brengen met madame, wanneer ik ieder oogenblik ver wachten kon, dat zy mij zou doodsteken. Ik werkte mij, zoo goed en zoo kwaad als dit ging, op in den overhangenden tak en trok bet zware gebladerte dicht om mij heen. De avonden waren al kil, al was het dan ook nog zomervannacht zou het be paald koud zijn en myn enkel deed mij ge weldig pijn. Bovendien had ik ergen honger. O, wat had ik nu graag in mijn eigen bed gelegen, in Frensham Court, liefst met een kruik aan de voeten en een donzen dekbed over mij heen. Zou Chris zijn doel bereiken en zou hij dan misschien nog kans zien een paar man met een baar naar mij uit te zenden Och, neen, dat zou eigenlijk tot de wonde ren hooren Maar dat hij, van zijn kant, alle pogingen daartoe in het werk zou stel len, dat wist ik. Ik viel haast flauw van de pijn in mijn bezeerden voet. Ineens hield het schieten op en die stilte was zóó verschrikkelijk, na het vooraf gaand geraas, dat ik het haast zelve uitge schreeuwd had, om maar eenig geluid te hoore^ toen ik ineens zacht Duitsch hoor de praten. Drie of vier gedaanten lieten zich in den krater glijden. Al weer dankte ik myn goed gesternte, dat die boom daar zoo was blij ven staan, dat zijn dikke tak mij zulk een uitnemende schuilplaats bood. „Heb je licht bij je vroeg een van de indringers. De Duitsche officieren gingen zooveel mogelijk tegen den wind beschut zitten en staken een sigaret op. „Geef my de kaart eens", zei er een en hield een electrisch zaklantaarntje er bij. Iedere zenuw in mij was gespannen, om maar zooveel mogelijk op te vangen. Eerst hoorde ik hen lachen om madame en hoe makkelijk zij de Fransche autoriteiten om den tuin wist te leiden. Tegen den ochtend zouden ze de heele rij dorpen langs de sec tie in hun bezit hebben. Twee van de officieren werden leder een bepaalde richting uitgestuurd de kaart werd opgevouwen en de anderen klauterden ook uit den krater en vertrokken. Nu ging ik allereerst bet hulpverband, dat ik altijd bij mij droeg, zoo stevig mo gelijk om mijn enkel bevestigen. Ik had een gevoel gehad, of ik geen stap zou kun nen verzetten maar nu moest ik wel want hetgeen ik nu was te hooren geko men. was op z'n minst zoo belangrijk als de inlichtingen, die Christopher kon geven. [(Wordt yeryolgd., Naar het Eijgelsch. (Nadrak ve, s

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 5