uoor *P umweehouders SPORT BUITENLAND NOOTJES De gemeente Rotterdam is gisteren op getreden als kaasverkoopster. Er was zoo'n buitengewoon groot aantal personen dat deze kaas wilde koopen dat het verkeer er door in de war geraakte en een sterk deta chement politie gerequirèerd moest worden om dit behoorlijk te regelen. Door belastingkommiezen en politie wordt actief voortgegaan om geheime dis tilleerderijen te ontdekken. De laatste da gen zijn weder 2 van dergelijke installaties ontdekt, nl. te Maastricht en te Reeuwijk. De Maas bij Grave blijft stijgen. De stand was Maandagavond 9.50 meter plus N.A.P. Er bestaat evenwel geen reden tot ongerustheid. Er is gisteren in Engeland, vooral in Lincolnshire, veel sneeuw gevallen en de temperatuur is in het geheele land veel ge daald en tot het vriespunt genaderd. De mist die eigenlijk reeds enkele weken bo ven Engeland hing, is nu opgetrokken. De Britsche vereeniging van autofabri kanten noteert een gestadige vergrooting der productie. In het afgeloopen jaar zijn 85.633 wagens voor handelsdoeleinden en 256.866 auto's voor particulier gebruik af geleverd, tegenover resp. 65.508 en 220.779 stuks in 1933. De filmacteur Douglas Fairbanks Sr. is gisteren te Parijs aangekomen. Hij blyft eenigen tijd in Europa en zal binnenkort met de „Graf Zeppelin" naar Zuid-Amerika vertrekken. Vandaar wil hij naar Jamaica gaan om een nieuwe film-expeditie voor te bereiden naar de Zuidpool. De oudste vrouw van den staat Mexico, Juana Paula, is in Occayacan, 122 jaar oud, overleden. tuinbouw heeft plaats gehad. Door de ex port-belemmeringen zitten we nu met een teveel aan tuinbouw-producten. Naast steunverleening was teelt beperking noo- dig. Meer kan de regeering niet doen. Wel zou overweging verdienen aan de kleine tuinders een toeslag te geven voor hun ar beid. De heer Koole van Souburg wees op de moeilijkheid der teeltbeperking in verband met den uiteenloopenden aard der bedrij ven. Op Walcheren heeft men veel gemeng de bedrijven en deze moeten meer worden ingekrompen dan de zuivere tuinbouwbe drijven. Dit kan aanleiding geven tot onbil lijkheden. De landelijke regeling rekent te weinig met streektoestanden. Spr. wekt de tuinders op in hun eigen belang zich te or- ganiseeren in een stand-organisatie, dat is voor de Chr. tuinders de Chr. Boeren- en Tuindersbond. Een uitvoerige bespreking volgde. En kele sprekers wezen nog eens op de uitzon derlijke positie van Walcheren. In antwoord op vele vragen antwoordden de voorzitter en de heer Koole, dat we vooral moeten streven naar de teelt van een beter product. Dat kost niet zooveel meer en is noodzakelijk. De mogelijkheid van steun en beperking der bessencultuur wordt overwogen. Na 1 Juli wordt geen steun meer voor kruisbes sen gegeven omdat de bessen dan te veel uitgroeien en de hoeveelheid dan te groot wordt. Beperking van aanplant van boomgaar den is nog niet noodig. Gezien de groote hoeveelheden buitenlandsch fruit, die nog altijd worden ingevoerd Inbraak in het station. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het goederenlokaal van het stationsgebouw te Middelburg. Nadat men getracht had van de perronzijde binnen te komen, doch dit mislukt was, heeft men aan de zijde van het stationsplein een ruit ingeduwd of ge slagen en is daardoor in het kantoortje van de ladingmeesters gekomen. Hieruit kon men de goederenbergplaats bereiken en zijn daar enkele colli's opengebroken, waarbij o.a. een jas en kleinere artikelen (o.a. tand pasta zijn ontvreemd, terwijl een paar col lie's sigaren geheel zijn verdwenen. De po litie, die hedenmorgen vroeg met den in braak in kennis is gesteld, heeft een onder zoek ingesteld, doch den dader of de daders nog niet ontdekt, Verplaatsing rijksveldwachter. Met ingang van 16 Januari 1934 is de rijksveldwachter-brigadier A. Burgers, ver plaatst van Domburg naar Middelburg. OOST- EN WEST-SOUBURG Een rywiel gestolen. Maandagmiddag werd de politie alhier medegedeeld, dat er in een sloot aan de Middelburgsche straat een fiets was aan getroffen en men vermoedde dat wellicht de berijder te water was geraakt. Een onder zoek wees echter uit dat de fiets afkom stig was van een te Middelburg gepleegden diefstal en dat de dief, met de fiets geen raad meer wetende, deze in de sloot heeft geworpen. Bergplaats voor de brandspuit. Het jarenoude brandspuithuisje naast den toren beantwoordt niet meer ten volle aan het doel, waarvoor het gebruikt wordt. Bij brand kost het te veel tijd de brandspuit er uit te krijgen. De brandweercommissie heeft een betere bergplaats Voor de spuit weten te krijgen, en wel bij den heer J. Carlier aan de Kanaalstraat, waar de spuit in een der boxen van zijn garage een plaats ZAKENMAN HET SLACHTOFFER VAN RHEUMATIEK. Dacht zijn werk te moeten opgeven Nu is de pijn verdwenen „Een paar weken geleden was ik er zoo slecht aan toe, door een zenuw-rheumatiek aan den achterkant van mijn been, dat ik nauwelijks kon loopen. De pijn was on draaglijk. Ik ben handelsreiziger en het zag er naar uit, alsof ik met mijn- werk zou moeten ophouden. Toen raadde een goede vriend mij aan om Kruschen Salts te ne men, omdat het hem ook weer in orde had gebracht. Dus nam ik eiken morgen regel matig een dosis Kruschen, tot een week geleden toen -het is me een vreugde dit te kunnen schrijven de pijn volkomen verdwenen was. Daarna ben ik doorgegaan met eiken morgen precies de kleine dosis in mijn koffie te nemen. Ik heb Kruschen Salts al aan zoovele bekenden aanbevolen, dat enkelen dachten, dat ik het verkoopen moest. W.A.D. Wat Kruschen Salts deed voor den heer W. A. D. was het kwaadaardig urinezuur verdrijven, dat de kwellende rheumatische pijn veroorzaakt. En Kruschen zal hem ook verder bewaren voor de verschrikkingen van rheumatiek. Want de „dagelijksche uo- sis" zal zijn organisme in een perfecte con ditie houden, zoodat sciiadelijke stoffen, als urinezuur zich nooit meer kunnen op- hoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten S 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Arasterdam, voorkomt. heeft gekregen, en op ieder oogenblik, zon der de geringste moeite kan worden ver plaatst. Ook kan daar worden beschikt over telefonische doorzending, terwijl de nieuwe opslagplaats meer in het centrum der ge meente is gelegen. Een en ander is onge twijfeld een groote verbetering. Boven der. ingang zal de aankondiging „Brandweer kazerne" worden aangebracht. OOSTBURG Loop der bevolking over December 1934. Ingekomen: R. Maenhout, van Cadzand L. L. Geeraert, geb. Buijck, van Groede W. I. Daniëlse, van Middelburg J. N. Willemsen, van BiervlietJ. L P. du Burck, van Zuidzande M. S. de Pre, van IJzendijke J. I. Louweret, van Retranche- mentM. M. Christiaansen, van Hontenis- se R. J. van Waes, van Zuidzande P. M. Stokkerman, van Schoondyke E. Devos, van Aardenburg S. J. Visser, van 's-Gra- venhage A. Leeuwenkamp, van Sittard P. de Ryger, van ColynsplaatE. S. Ooster ling, geb. Boerman, van IJzendijke J. A. Gabriëlse, van Ter Neuzen. Vertrokken: P. J. Ritico, naar Waterlandkerkje T. de Kok, naar Wisse- kerke J. Kareis, naar Breskens P. Ras, naar SchoondykeJ. Beun, naar Sluis D. A. P. Croin, naar Venray J. Suurmond, naar ZaamslagJ. M. Petermeyer, geb. Daansen, naar Groede. Loop der bevolking over 1934, De bevolking bedroeg op 31 December 1933 2712 zielen. Zjj vermeerderde door ge boorte met 15 m. en 19 vr. en door vesti ging met 76 m. en 92 vr., totaal 202 zielen. Zij verminderde door overlijden met 21 m. en 17 vr. en door vertrek met 80 m. en 91 vr., totaal 209 zielen, zoodat de bevolking op 31 December 1934 bestond uit 2705 per sonen. HOEDEKENSKERKE Motorechip omhoog gevaren. Het motorschip „Mato", kapitein Tien stra, geladen met steen, is bij Everingen omhoog gevaren en blijven zitten. Uit Ter- neuzen zijn sleepbooten ter assistentie ver trokken. HAAMSTEDE Aangehouden. Op den eersten Kerstdag van het vorig jaar werd tijdens de afwezigheid der bewo ners te Haamstede by een inwoner inge broken en uit een in de kamer staand kaoi- net een geldsbedrag van ongeveer 1000 ontvreemd. Het is thans de politie mogen gelukken de vermoedelijke daders op te sporen en zekere v. H. en E., beiden aldaar woonachtig, aan te houden. Beiden zullen ter beschikking van de justitie te Middel burg worden gesteld. Samenvoeging van gemeenten in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar het „Dagblad van Zeeland" ver neemt, verkeeren de plannen tot samen voeging der gemeenten Stoppeldijk, Bosch- kapelle, Ossenisse en Hengstdijk in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. Het wetsontwerp met bijbehoorende stuk ken zou Middelburg hebben verlaten ter verdere behandeling in Den Haag. Volgens uitlatingen van een lid van Ged. Staten, zou de samenvoeging een feit worden. Echter wordt hieraan van andere zijde getwijfeld, daar men meent, dat minister De Wilde eenigszins huiverig is het plan door te voeren, nu twee van de vier ge meenteraden zich tegen hebben verklaard. Naar verluidt, zou de minister eerst nog beprekingen met de gemeentebesturen wil len voeren. Wil men vasthouden aan het tijdstip in het wetsontwerp genoemd 1 Mei 1935, dan zal eenige spoed gewenscht zijn, daar hier aan vele voorbereidende werkzaamheden zijn verbonden ook met het oog op de periodieke verkiezingen voor de gemeente raden zou een spoedige beslissing wensche- Irjk zijn. Arbitrage landbouwbedrijf West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De minister van economische zaken, die reeds eerder voor 8 dorpen van West- Zeeuwsch-Vlaanderen aan de landbouw- werkgevers verplichte arbitrage inzake het loonvraagstuk voorschreef, heeft nu ook de landbouwers in de andere dorpen van dit district en wel te IJzendijke, Biervliet, Schoondijke, Aardenburg, Hoofdplaat, Cad zand, Groede en Breskens, tot aanvaarding van arbitrage verplicht, voor zoover zij tenminste nog niet met de landarbeiders bonden overeenstemming hebben verkregen. De minister heeft den heer J. Schouten, lid der Tweede Kamer te Rotterdam, op nieuw tot arbiter benoemd. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Emeritaat aangevraagd. Ds. L. B. Tjebbes, sedert 1909 predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Middelburg, heeft tegen 1 Juli a.s. emeritaat aange vraagd. Synodalia der Ned. Herv. Kerk. In verband met de heden geopende alge- meene Synode der Ned. Herv. Kerk, wordt medegedeeld, dat aan het oordeel van de kerk in het jaar 1935 vijftien voorstellen zullen worden onderworpen I. Een redactioneele wijziging van art. 70 van het Algemeen Reglement om dit arti kel in overeenstemming te brengen met art. 40 van het Reglement op de suppletie- beurs voor predikantsweduwen. H. Een wijziging om ook dè Inwendige Zending op te nemen als vak van onderwijs. IH. Men wil het mogelijk maken, dat aan bepaalde personen leeropdrachten worden gegeven ter aanvulling van het universitair onderwijs. IV. Wil de mogelijkheid scheppen, dat de hoogleeraar, aan wien het geven van hoo- ger onderwijs in de Christelijke zedekunde is opgedragen, daarvan op verzoek vrijstel ling kan krijgen. V. Een wijziging, welke bedoelt om dui delijk aan te geven, dat ook voor het volgen van lessen van hen, die met een 'cerop- dracht moeten worden belast, jaarlijks 125 moet worden betaald. VI. Wil de mogelijkheid scheppen om toe te staan dat het examen in de Chr. zede kunde niet wordt afgenomen, wanneer er vrijstelling is verleend voor het geven van onderwijs in dit vak. VII. Definitieve vastlegging van het be drag van de tweejaarlijksche verhoogingen op 120. VIH. Wijziging, welke bedoelt ook de in komsten uit kosterie-goederen in de bere kening van de draagkracht der gemeenten te betrekken. IX. Dit artikel wil reglementair vastleg gen dat ook de Synode het initiatief nemen kan om wijzigingen in het reglement op de bijdragen aan te brengen. X. Een reglementaire wijziging om te la ten uitkomen, dat er een apart reglement is tot regeling van de huishoudelijke zaken van den raad van beheer. XI. Aan de Synode is het recht gegeven om in het huishoudelijk reglement van den raad van beroep wijzigingen aan te bren gen. XII. Duidelijke uitspraak, dat de regeling van de uitkeering uit de kas voor de pre dikantstraktementen thuis hoort in het reglement op de aangelegenheden van de kas voor de predikantstraktementen. XIII- Schrapping van art. 26 van het re glement op de predikantstraktementen. XIV. Wijziging van art. 27 van het regle ment op de predikantstraktementen, ten gevolge van wijziging van no. VU. Dit laatste artikel is het belangrijkste. XV. Een geheel nieuw reglement^ op de suppletiebeurs voor predikantsweduwen en weezen. Prof. dr. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel. In de heden te 's-Gravenhage gehouden Algemeene Synode der Ned. Herv, Kerk werd tot kerkelijk hoogleeraar te Utrecht benoemd dr. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel. Prof. dr. Berkelbach van der Sprenkel werd 10 April 1882 geboren en in 1907 can- didaat ln Noord-Brabant. 30 November van dat jaar aanvaardde hij zyn ambt bij de Ned. Herv. gemeente te Wijk aan Zee. Van daar vertrok hy in 1915 naar Purmerend om in 1919 te Haarlem zjjn intrede te doen 9 Maart 1930 verbond hij zich aan zijn ge meente van Rotterdam, welke standplaats hij 10 September 1933 met die van Am sterdam verwisselde. De nieuwe hoogleeraar, die een kansel redenaar is van meer dan gewone kwali teiten, heeft zich altijd in een grooten toe loop mogen verheugen. Hoewel predikant in een drietal steden, heeft hy toch nog al tijd gelegenheid weten te vinden meerdere geschriften het licht te doen zien, die allen getuigenis afleggen van zrjn wetenschappe lijke bekwaamheden. In 1917 promoveerde hij tot doctor in de theologie op een proefschrift getiteld „Vrees en religie". Reeds in 1909 verscheen van zyn hand een Hollandsche bewerking van G, B. Stevens De leer van het N. Testament in De Godgeleerde bibliotheek. In 1920 zagen van zijn hand het lichtGe loof, symbool, middelaar, enGeloof en illusie. In 1923 deed hij verschijnen He- dendaagsche adventistische stroomingen; in 1924 Echtscheiding en in 1925 Op weg naar den nieuwen mensch, van welk boek inmiddels in 1932 een derde druk ver scheen. In 1930 schreef dr. Berkelbach zijn studie Paulus in 1934 Het offer. Daar naast mogen we herinneren aan zyn Hand leiding bij het lezen van het O. en N. Tes tament Ook publiceerde hij bijdragen in Omhoog Stemmen voor Waarneid en Vrede Eltheto Algemeen weekblad voor Christendom en Cultuur Stuwing De komst van het Koninkrijk The constrac- tieve quaeterly etc. over Geloof en illusie De ontmoeting van zoeker en priester De wereld der menschen en de wereld Gods, e.a.. Prof. Berkelbach van der Sprenkel is een van de stichters van de cursussen van de Woodbrookersvereeniging. By al zyn stu dies betoonde hij een sterke voorliefde voor den psychologischen kant van de religieuze problemen. De nieuwe hoogleeraar wordt geacht te behooren tot de ethische richting. Hij zal aan de Utrechtsche universiteit dogmatiek, Christelijke ethiek, practische theologie en kerkrecht hebben te doceeren. Examens. Voor het examen Engelsche handelscor respondentie, afg<nomen door de Vereeni ging van Leeraren in de Handelsweten schappen, is geslaagd de heer J. C. Ha- rinck, leerling van den heer S. P. Reyne. Voor het examen Duitsche handelscor respondentie, afgenomen door dezelfde ver eeniging, is geslaagd de heer J. Dorleijn te West-Souburg, leerling van den heer W. Sanderse Jr. RECHTSZAKEN De doodslag in de Laan van Meerdervoort. Het vooronderzoek in de zaak van den Haagschen tandarts uit de Laan van Meer dervoort te 's-Gravenhage, die op 2 Novem ber in zijn woning een jongen collega met een scheermes den hals afsneed, is nog niet gesloten. Volgens „Het Volk" hebben de psychiaters den verdachte ontoerekenbaar verklaard, zoodat het waarschijnlijk is, dat zijn zaak die binnenkort voorkomen moet in raadkamer zal worden behan deld. Een autobusdienst zonder toestemming. De kantonrechter te Haarlem heeft uit spraak gedaan in een zaak tegen een be stuurslid van de vereeniging „Eigen Huis en Tuin" te Zwanenburg (Halfweg), welke vereeniging reeds geruimen tijd een auto busdienst, uitsluitend voor haar leden, on derhoudt tusschen Zwanenburg en Amster dam. Het bestuurslid stond terecht wegens overtreding van de motor- en rijwielwet, omdat in de autobussen van den dienst per sonen waren aangetroffen, die niet te Zwa nenburg wonen. De ambtenaar van het O.M. vond dit een overtreding van de motor- en rijwielwet, en eischte 50 boete subs. 50 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde het oe- stuurslid tot 50 boete subs. 20 dagen hech tenis. MARINE EN LEGER De wereldreis van de K XVJULI. De commandant van de K XVIII heeft gisteren een telegram gezonden, waarin als plants om 12 uur werd opgegeven 9 gr. 40 m. N.B. en 16 gr. 13 m. W.L. Verder seint de commandant„Oliezee, windstil, het is zeer warm, de boot stoomde door een groo te school springende dolfijnen". Hr. Ms. „Piet Hein" en „Evertsen", onder bevel van de kapitein-luitenants ter zee G. J. Verwynen en P. Koenraad, zijn gisteren te Sabang aangekomen. De luitenant ter zee le klasse H. Th. Hoffmann, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, is 26 December jl. met het motorschip „Indrapoera" van Batavia ver trokken, wordt 15 Januari te Marseille en daarna hier te lande terugverwacht. De luitenant ter zee 2e klasse W. J. Krupjs, aangewezen voor den dienst in West-Indië, wordt geplaatst aan boord van het flottielje-vaartuig „Johan Maurits van Nassau" en zal 11 Januari van Amsterdam daarheen vertrekken. De officier van administratie le klasse P. Smit wordt 15 Januari overgeplaatst van Hr. Ms. instructieschip Van Speyk te Nieu- wediep, naar het departement van defensie. De le luitenant der artillerie J. J. Greter, die met ouderdom van rang 15 Augustus 1928 is overgeplaatst van het leger in Ne- derlandsch-Indië by dat hier te lande, is ingedeeld by het 5e regiment veldartillerie te Amersfoort. LUCHTVAART De „Pelikaan" uitgeschakeld. Naar „de Telegraaf" verneemt is de uit schakeling van de „Pelikaan" op de Indië- route geen gevolg van een minder goed voldoen op deze lijn van den vermaarden vogel. Het geldt hier een kwestie van reor ganisatie in verband met de plannen van de KL.M.-directie om van 1 Mei a.s. af op de AmsterdamBatavia-lijn uitsluitend met Douglas-machines te gaan vliegen. Eerst zullen echter alle veertien bestelde Douglas machines in ons land gearriveerd IDemfeen Iets over grit. Zooals men weet, behoort het grit tot een der stoffen, welke vastzittende hoen ders slechts moeilijk ontberen kunnen. De scherpe stukjes steen, kalk enz. helpen de dieren namelijk onj in de spiermaag het vooraf in krop. küermaag geweekte en met verschillende spysverteringssappen vermengde voedsel, fijn te wrijven, zoodat deze sappen beter, op de fyn gemalen voed- seldeeltjes kunne^ inwerken. Van hoeveel belang dit goed fyn wry ven door grit is, heeft men door uitgebreide proefnemingen aangetoond, waarbij men verschillende koppels kuikens geheel grit- vry opfokte en andere koppels voldoende grit ter beschikking stelde. Het bleek toen, dat de dieren die grit krijgen 20 meer profyt van hun voedsel hebben, dan de -.n- deren. Een getal da zeker i,o denken geeft. Als grit kunnen wij allerlei scherpe voor werpjes gebruiken, zooals stukjes steen, kalk enz. Het beste is echter om dat grit te nemen, hetwelk kalkzouten bevat, die door de spysverteringssappen opgelost worden. Op die wijze kan men dan tegelijk in de kalkbehoefte van de dieren voorzien. De gemakkelijkst oplosbare kalkzouten bevinden zich in de verschillende soorten schelpen. Geef daarom vastzittende dieren geregeld een bakje met fijn gebroken oester- of andere schelpen. Zij zullen dan niet alleen het meeste profyt van hun voed sel hebben, maar tegelijkertijd ook voldoen de kalk binnen krijgen. (Nadruk verboden.) Dr. W. v. R. moeten zijn voor men de Fokkers op de Indië-route naar de Europeesche lijnen kan diiigeeren. Een drietal Fokker-machines zullen, indien de West-Indische luchtlijnen opnemen, naar West-Indië gestationneerd worden, terwijl men hoopt verschillende Fokkers aan andere maatschappijen te kunnen overdoen. VOETBAL: Programma voor Zondag 13 Januari 1935. Afdeeling IV. lste klasse. Willem H—N.O.A.D. P.S.V.Eindhoven BleijerheideB.V.V. N.A.C.Juliana 2e klasse A. T.S.C.De Baronie D.O.S.K.O.—Breda ZeelandiaAlliance R.B.C.Temeuzen 3e klasse A. De ZeeuwenOranje Vlissingen 2Axel HulstBreskens Temeuzen 2Hoofdplaat 3e klasse B. GoesGoesche Boys ZierikzeeMiddelburg 2 DE BELGISCHE KAMER VERKIEZINGEN UITGESTELD. Naar de correspondent van het „Vad." te Brussel meldt, hebben twee kamerleden, baron Drion (katholiek) en Pieno (liberaal) een wetsvoorstel ingediend strekkende tot wijziging van artikel 240 van het Kieswet- boek. Deze wijziging moet het mogelijk ma ken de parlementsverkiezingen, welke in gewone omstandigheden Zondag 26 Mei 1936 zouden plaats hebben, tot Mei 1937 to verdagen. De indieners van het voorstel beweren, dat het bestemd is om meer orde te stellen in de data der verkiezingen voor de Kamer, den Senaat en de Provinciale Staten. Er zal echter ook wel een electorale -reden zijn daar zoowel baron Drion als de heer Pieno en menig ander afgevaardigde vreezen, de huidige misnoegdheid b(j de massa in acht genomen, bij de verkiezingen in 1936 de campagne zou reeds in Octo ber of November a.s. aanvangen niet meer herkozen te zullen worden. ONZE MARINIERS IN HET SAARGEBIED. De buitenlandsche troepen in het Saar- gebied waren gisteren voor alle zekerheid in hun kazernes geconsigneerd, ook de Ne- derlandsche mariniers. Onder de minderen heerschte eenige er gernis over een blijkbaar in een deel van de Nederlandsche pers opgenomen bericht, volgens hetwelk de Nederlandsche mari niers bij de Saarlandsche meisjes veel suc ces zouden hebben, zulks in tegenstelling met de manschappen van andere vreemde troepen, die dit succes met leede oogen zou den gadeslaan. Dat zich de manschappen daarover ergerden is volkomen te begrijpen, daar het een geheel verkeerden indruk zou kunnen teweegbrengen. Zij hebben strikt bevel om zich de uiterste reserve tegenover de bevolking op te leggen, zoowel tegenover het mannelijke als het vrouwelijke deel. Een andere houding zou ook tot onverkwikke lijke verwikkelingen aanleiding kunnen ge ven, daar de Duitsche jongens niet graag zien, dat de meisjes zich met vreemde mili tairen zouden bemoeien. In werkelijkheid heeft dus geen enkele m&rinier met eenig Saarlandsch meisje ook maar de onschul digste wandeling gedaan. De mariniers zijn uitstekend gehuisvest en hebben het goed, maar voor de pret zjjn ze. daar allerminst.

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 2