500 300 25 DINSDAG S JANUARI EERSTE BLAD No.6 73e Jaargang; 1935 Uitgave: firma F. VAN Of VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. lelet. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS Opening Openbare U.L.0.-school. VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50, Voor België, Duitschland en Frankrijk /3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. 13.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 15 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct. (max. lOregels). Bii3maal plaatsing van 1— 5regels!lalles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI] HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" T)it nummer bestaat uit 2 bladen Le rol est mort, vive le roiSchool A is weg en haar plaats is ingenomen door de openbare en christelijke U.L.O.-scliolen, waarvan de eerste gisterenmiddag officieel is geopend. En ten teeken van die opening wapperde van het complex gebouwen de na tionale driekleur en behalve dit uiterlijke teeken van blijdschap, werd het feestelijke eenigszins gedemonstreerd door het tweetal palmboompjes, dat den ingang flankeerde. Maar er was ook reden tot blijdschap te over voor leeraren en leerlingen der U.L.O.- inrichting, die hun ongezellige, neerdruk kende, lawaaierige school nu mochten ver wisselen voor de huisvesting, waarvan in ons vorig nummer een uitvoerige technische beschrijving is gegeven. En inwendig toonde zich ook de feestelijke stemming, waar, zonder het geestelijke karakter te schenden, op de tafeltjes in de leerzalen door de zorg der firme Witte Zonen een aardig bloem- tuiltje was geplaatst, terwijl de gymnastiek zaal, evenals trouwens de leslokalen pas send versierd waren met palmen. Daar vond gisterenmiddag om 2 uur de eigenlijke ope ningsplechtigheid plaats. Nadat een koor der meisjes-leerlingen, onder piano-begeleiding van den heer J. de Meijer, een der leeraren aan de O.U.L.O.- school, ons vergast had op.eèn keurige uit voering van het Zeeuwsche Volkslied, kreeg de burgemeester het woord. Hij begon met zijn blijdschap te uiten over het heugelijke feit, dat 't in deze moeilijke tijden mogelijk was op dit gunstige, centraal gelegen punt een tweetal mooie, nieuwe U.L.O.-scholen, een voor het openbare en een voor het chris telijk onderwijs, te stichten. Het gemeente bestuur meende dit feit niet ongemerkt voorbij te mogen laten gaan. Het was hem aangenaam zoovelen hartelijk welkom te kunnen heeten, die aan de uitnoodiging tot bijwoning dezer plechtigheid gehoor hadden gegeven. Het verheugde hem den heer Wa verijn en zijn medewerkers in de eerste plaats te mogen gelukwenschen met het nieuwe gebouw, dat zoo'n groot contrast vormde met dat, wat ze hadden verlaten. Wijzende op de omstandigheid, dat 't voor het U.L.O., door den druk der tijden een bijzonder belangrijke tijd was, daar velen, die anders op betrekkelijk jeugdigen leef tijd, reeds een vak of een baan hebben, nu nog eenige jaren het onderwijs volgen, sprak de burgemeester de hoop uit, dat onder de uitstekende en opgewekte leiding van den heer Waverijn en zijn staf van lee raren, de ambitie en de activiteit door de omgeving verhoogd moge worden. Nadat spreker hulde had gebra.cht aan allen, die de plannen hadden uitgewerkt, Sm groszen und ganzen dus aan de gemeen tewerken, waardoor het mogelijk werd, dat alles in eigen beheer kon tot stand komen, waarvan spr. als andere staaltjes het Beel denhuis en de mooie openbare school D noemde en verklaard had, dat dit complex een monument voor gemeentewerken was, ging hij den loop na van het toenmalige Mulo-onderwijs. Hij ving aan met het raads besluit van 22 Augustus 1919, toen, door het toevoegen van een 7e en 8e klasse aan school E, een openbare M.Ü.L.O.-school werd opgericht. Toen werd een vroeger be staande toestand naast school E werd een gemeentelijke H.B.S. gesticht, waardoor f klassen overbodig werden her- wat geschieden kon zonder financieele bezwaren, waartoe twee factoren meewer- werkten le. het overnemen der gemeente lijke H.B.S. door 't rijk en 't vaste vormen krijgen der plannen voor den bouw eener nieuwe R.H.B.S. en 2e. het ten laste van het rijk komen der salarieering van het per soneel. 1 Januari werd school E gesplitst in een lagere school en een U.L.O.-school, welke laatste gevestigd werd in de voorma lige lokalen der H.B.S. Door de onteigening ten behoeve der N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" moest een ge deelte van het' in gebruik der U.L.O.-school zijnde, scholencomplex van deze maatschap pij gehuurd worden. Door den hinder van het lawaai, moest voor de O.U.L.O.- en de bijzondere U.L.O.-school, in "hetzelfde- ge bouw gevestigd, omgezien worden naar een andere huisvesting en op voorstel van Burg. en Wetli. werd in de vergaderingen van 10 Maart en 5 Mei 1933 besloten school A in de Coosje Buskenstraat voor dat doel te verbouwen. Na dit historisch overzicht deelde spreker mede, dat bericht van verhindering met goede wenschen voor den bloei der inrich ting waren ingekomen van den heer A. C. de Baare, secretaris van de commissie tot toezicht op het lager onderwijs en van mej. Holm. Ook las hij een brief voor van den inspecteur op het lager onderwijs, den heer Wit te Middelburg, waarin deze zijn spijt te kennen gaf niet aanwezig te kunnen zijn bij de officieele opening, maar er niettemin prijs op stelde zijn hartelijke gelukwenscben aan te bieden met de groote, zeer noodzake lijke verbetering. Hij bracht alle eer aan de ontwerpers en uitvoerders en sprak zijn groote waardeering uit voor het groote werk in het oude gebouw verricht. Ten slotte feliciteerde hij onderwijzers en leer lingen met het nieuwe gebouw. Na uitgesproken te hebben, dat voor het U.L.O. geen betere plaats te vinden was dan dit gebouw, gelegen op de grens van het centrum der stad, door welke centrale ligging de school zoo toegankelijk is voor alle leerlingen na de beste wenschen te hebben geuit voor den verderen bloei en groei en aan de heeren Waverijn en zijn medewerkers nogmaals het beste te hebben toegewenscht, verklaarde spr. de O.U.L.O.- school geopend. De wethouder van onderwijs, de heer W. P. Edelman, wilde ook nog enkele woorden toevoegen aan het door den burgemeester gesprokene. Toen hij in September 1931 zijn taak als wethouder aanvaardde, dacht hij veel te kunnen doen voor het onderwijs. Maar circulaire op circulaire volgde, het ging steeds naar beneden, besnoeien en af breken waren de symptomen van dien tijd. Daarom deed 't hem genoegen, dat hem ook (bij het U.L.O.) de gelegenheid werd gebo den iets op te bouwen. Eigen overtuiging op de scholen in zake het lawaai, bracht hem er toe het noodzakelijke in te zien van spoedig ingrijpen. Een bespreking met de directie leverde, niet veel op, er moest wat anders op gevonden worden. Nieuwe scholen bouwen kostte te veel geld (125 tot 150 dui zend gulden), er werd een uitweg gevonden, toen het oog viel op school A, waarvan de ligging prachtig centraal was, doch waar van de rechtervleugel in desolaten toestand was en bovendien een slechte verlichting had. Dank zij de onmiddellijke medewerking van den heer Hertstein, die toestond, dat ramen in den muur werden gemaakt aan den kant van zijn tuin, aan die van mej. Lagace en den heer De Buck, aan wetke drie personen de wethouder nadrukkelijk en openlijk dank bracht, kon men een reeks besprekingen voeren met den rijksinspec teur,, welke tot een goed resultaat leidden. Toen was het de beurt aan den heer C. Ouwehand en zijn staf, die zijn zoo goed uitgevoerde taak ter hand nam. Door den drang der economische omstandigheden nam liet aantal leerlingen der U.L.O.-school toe, waardoor nogmaals wijzigingen in de plannen moesten komen en het lot der voor malige ambtswoning was bezegeld. Op 27 December 1933 werd het bouwen der scholen aanbesteed 19 Februari 1934 werd door den heer Bijl begonnen met het sloopen der ambtswoning en toen waren de moeilijkheden nog niet weg, want men stootte op oude vestingwerken. Aan de moeilijkheden kwam een einde, allen zijn we nu zeer verblijd de opening te kunnen bij wonen. Spreker bracht dank aan den inspecteur voor zijn adviezen, buitengewonen dank aan de heeren Ouwehand en Brand voor de keu rige inrichting, aan den aannemer Bijl en den schilder Van Noppen. Ook een harte lijke gelukwensch aan den heer Waverijn met het personeel voor het mooie gebouw, waarin naar spreker hoopte, de ideëen van den eersten geheel of voor een groot deel zouden verwezenlijkt zijn. Die ideeën waren samen te vatten in drie punten toestand van de oude school, illusie van de school, zooals hij ach die wenschte en wat hier zou gemaakt kunnen worden. Spreker eindigde met naast zijn geluk- wensch uit te spreken de overtuiging, dat allen nog veel jaren met verdubbelden ijver en lust mochten arbeiden. De heer Teunis, hoofd der bijzondere U.L.O.-school begon met zijn dank uit te spreken voor de uitnoodiging en zag dit aan als de uitdrukking van een goede ver standhouding. De vele jaren, dat de twee scholen zoo dicht by alkaar hadden doorge bracht, werden nu gevolgd door jaren nog dichter bijeen, en spr. sprak bij deze gele genheid de hoop uit, dat de goede verstand houding nog jaren zoo mag blijven. Hij wenschte den heer Waverijn en zijn staf geluk met de groote verbetering en sprak de hoop uit, dat de school moge groeien en bloeien. De heer C. Ouwehand, directeur van ge meentewerken, die sprak als vertegen woordiger van dezen tak van dienst, zou zich ondankbaar toonen, als hij geen v/oord sprak. Maar meer nog dan al die woorden, Bgrak tot hem het groote vertrouwen, toen bij de verbouwing- hem de volledige vol macht werd gegeven om te trachten in de penibele kwestie van school A iets goeds te maken. Wij nebben nog al eens bezoek ge had van den heer Waverijn, als wij onzen scepter voerden te midden van kalk, puin en rommel. Nu staan we dien graag af aan den heer Waverijn, niet om dien te voeren boven kalk, puin en rommel, maar in een milieu, waar we hem succes toewën- scben van de opgroeiende rijpere jeugd om er van te maken, wat onze maatscüappij hard noodig heeft. De jongedames Miep Spaander en Ina Merk waren nu de tolk van de leerlingen, toen zij aan den heer Waverijn met de vol gende toespraak van eerstgenoemde een schitterende foto van onze haven aanboden. Wij, leerlingen van de Openb.Ulo-school, willen, nu zoovelen' reeds de voordeelen van deze nieuwe school boven het oude gebouw geprezen hebben, piet achterblijven en onzen welgemeenden dank uitbrengen voor de betere huisvesting die we tegemoet gaan. Vooreerst d^ moderne inrichting is een groote vooruitgang bij het oude en ook Is het een prettige gedachte, dat de nieuwe school in een betere omgeving staat, want dat liet bij de oude veel te wenschen over. Het zal anders een beetje onwennig zijn in het begin, want hier zullen we wel op moeten passen voor kladden die zoo nu en dan door een meestal onverklaarbare oor zaak op de banken en den vloer vallen. In de oude school met het vale tintje, dat daar over alles hing, merkte je dat niet zoo op. Maar dit valt in 't niet bij den reeds ge noemden grooten vooruitgang. Dan hopen we verder, dat in dit lichte, zonnige ge bouw de leeraren ook steeds in een zonnige stemming zullen zijn en weinig, straf zal worden uitgedeeld, want al is deze school ook erg mooi en prettig, om-vier uur keer ren we haar allemaal li. .or den rug toe. Wij hebben tenslotte gemeend, dat onze dank niet alleen bij woorden moest blijven en bieden daarom gezamenlijk deze foto van de Vlissingsche haven onze nieuwe school ten geschenke, opdat ze haar waar dig moge sieren en het beeld van vooruit gang en bedrijvigheid, die ze geeft, ons steeds tot voorbeeld moge strekken. De bedrijvigheid, wat onzen ijver betreft en de vooruitgang, moet ons steeds de ge dachte geven, dat we haar in vier jaar kun nen doorloopen, om daarna verder te kun nen komen in het leven. Tenslotte spreek ik dan namens, alle leerlingen den wensch uit, dat onze nieuwe school het openbaar onderwijs vele jaren moge dienen en de tijd, hier doorgebracht, ons later steeds als een prettige herinne ring voor oogen moge staan. De heer D. Kwaak was de tolk van den staf van leeraren, toen hij aan den heer Waverijn, die trouwens zelf ook had bijge dragen, een synchroonklok voor de school aanbood, waarbij hij de opmerking plaat ste, dat de inrichting aller verwachting had overtroffen. Hij zei, dat deze klok de tijd van beginnen en eindigen zou aankon digen in innig verband met de electrische bel, die hij een der collega's verzocht te doen klinken. Hij verzocht den heer Wave rijn deze klok voor de school wel te willen aanvaarden, aan welk verzoek deze gaarne voldeed. Alsnu was de heer Waverijn aan het woord, die na enkele woorden van geluk- wensch aan het hoofd der gemeente bij deze opening memoreerde, dat geen gevoel van droefheid of weemoed bij het verlaten der vroegere inrichting hem had overmand, hem, noch de leden van zijn staf. Hij memo reerde daarvoor de redenen, die ook reeds in andere redevoeringen hebben doorge klonken. Bij al het lawaai kwam nog her. niet voldoen aan behoorlijke eischen. Hij schetste verder de nieuwsgierigheid te we ten, hoe het nieuwe gebouw er wel uit zou zien en legde er den nadruk op, dat de ver wachtingen overtroffen zijn (centrale lig ging, rustige omgeving, gelijkvloersch enz. Het is een gebouw om er trotsch op te zijn, het ULO-onderwijs waardig. En dan defi nieert spreker dit door de volgende zinnen Ik zeg dit laatste, omdat het ULO door den leeftijd der leerlingen en den aard der leerstof eenige speciale eischen stelt (o.a. een goed ingericht natuurkunde-lokaal). Na de gemeente gefeliciteerd te hebben met dit gebouw, gaat spreker verder en ik aanvaard dit gebouw gaarne met de verzekering, dat hier hard zal gewerkt worden, zoodat het openbare ULO te Vlis singen een waardig onderdeel zal zijn van het Nederlandsche ULO-gebouw, dat zich na 1920 zoo buitengewoon heeft ontwik keld. Hierna volgen toespraken van dank en hulde, gericht tot wethouders, raadsleden, directeur van gemeentewerken, de heeren Brand en Kleisma. Na 'a felicitatie tot de ouder-commissie deelt de heer Wavèrrjn mee, dat nog in Januari een ouderavond zal gehouden worden, waarop de ouders de school zullen kunnen bezichtigen, waarop spreker eenige woorden richt tot den staf van leeraren en leerlingen. Den laatsten drukt hij op het hart, dat in deze nieuwe school ernstig dient gewerkt te worden. „Immer strebend uns bemühend", zal ons het tweeledige doel doen bereiken het brengen en krijgen van algemeene ontwik keling en het opleiden en opgeleid worden voor verschillende examens. De wenschen van verschillende sprekers werden welwillend in ontvangst genomen en die van den heer Teunis gereciproceerd. Nadat het koor een lied door een der leden van den staf gedicht en gecompo neerd, had doen hooren en tot slot het Wilhelmus, werd thee gepresenteerd en kregen de leerlingen een tractatie. Met een woord van dank voor de keurige wijze van arrangeeren en het uitspreken van den wensch, dat in deze school altijd sfeer moge heerschen, een gezellige stem ming en van de hoop, dat naderhand het afscheid van deze inrichting moeite zou kosten, sloot de burgemeester de Dijeen- komst. Nadat de leerlingen waren vertrokken, werd in de gymnastiekzaal een foto ge maakt van de aanwezigen, onder wie we naast het college van Burg. en Weth. met den secretaris o.a. opmerkten de raadsleden mej. Meijer en de heeren Paap, Van der Beke Callenfels, Anker en Harts de hee ren Van de Putte, Van de Sande en Ouwe hand, het hoofd der bijz. ULO-school, bene vens een tweetal leden van zijn staf, een afvaardiging van de Ouder-centrale en eenige oud-onderwijzers. Toen de foto genomen was, werd door de genoodigden een rondgang door de school gemaakt, waarbij ons de keurige afwerking trof en waarbij we opmerkten, dat van uit de klassen controle kan uitgeoefend worden in de heele gang. Smaakvol vonden we de donkerkleurige gordijnen, welke de gewoon lijk witte, die vrij spoedig vuil worden, ver vangen. Practisch was ook de inrichting van het natuurkunde-lokaal, waarvan de tafel door een opstand veranderd kan wor den in een opstand, waar teekenvoorbeelderi een plaats kunnen vinden. Ook de aanklèe- ding der lokalen, die in zachte tinten zijn gehouden, valt in 't oog, doordat platen aan een lambrizeering kunnen worden op gehangen. Met deze nieuwe school is èn de Coosje Buskenstraat èn de stad zelf een mooi, practisch gebouw ïijker geworden. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den Gemeentelijken Dienst der Ar beidsbemiddeling alhier, staan als werk zoekenden ingeschreven Mannen1 drukker, 1 behanger, 37 grondwerkers, 4 loodgieters, 2 mandenma kers, 1 mastieker, 26 metselaars, 25 opper lieden, 62 schilders, 11 stucadoors, 95 tim merlieden, 6 ververs, 3 betonwerkers, 3 vlechters, 1 voeger, 6 opzichters, 3 machi- naal-houtbewerkers, 10 meubelmakers, 7 politoerders, 6 stoffeerders, 1 kapper, 7 kleermakers, 2 wasschers, 2 schoenmakers, 652 metaalbewerkers, 10 bierbottelaars/ drankber., 17 brood/banketbakkers, 4 koks, 4 slagers, 12 magazijnbedienden, 3 reizi gers/agenten, 5 winkelbedienden, 4 chauf feurs, 12 kellners, 43 loopers, 5 portiers, 4 sleepers, 43 transportarbeiders, 26 kantoor bedienden, 3 teekenaars, 2 musici, 2 onder wijzers, 5 bazen, 63 varensgezellen (w.o. stuurlui, machinisten, stokers, matrozen, enz.) en 125 losse arbeiders. Vrouwen 1 kleermaakster, 4 winkeljuf frouwen, 5 kantoorbedienden, 1 onderwijze res, 6 dienstboden en 5 werksters. Totaal 1388 ingeschrevenen, waarvan 92 in de werkverschaffing. Vorige week 1378 personen. Alzoo een vermeerdering van 10 werk zoekenden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Het bestuur van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek verzoekt ons opname van het volgende Aan het begin van 1935 wenscht bestuur en personeel den leden en bezoekers van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek een ge lukkig nieuw jaar toe. Wrj hopen dit jaar tot aller tevredenheid werkzaam te mogen zijn en aan de andere zijde, dat we ons ook steeds in de toenemende belangstelling van Vlissingen's burgers verheugen mogen. Want nog te weinig kent Vlissingen de waarde van het bezit van een instelling als de Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Nog véél meer moet de burgery gebruik weten te maken van al hetgeen haar daar in geboden wordt. Immers, de O.L.B. is geen particuliere onderneming, waarvan winstbejag het eer ste doel is, integendeel, we zijn er louter en alleen ten behoeve en ten gerieve van het pubiek, arm en rijk, oud en jong. Tegen een zoó-laag-mogelijke vergoeding uwer zijds, verschaffen wij u allen wat u noodig heeft aan lees- en studie-materiaal. Niet waar, nergens leest u zóóveel en zóó goed koop als bij ons (Dagbladen, tijdschrif ten enz. heelemaal gratis in de Leeszaal Neen, om financieele voordeelen is het ons niet te doen. Wij willen meehelpen aan den cultureelen opbouw van geheel Vlissin gen en daarom staat de Openbare Leeszaal en Bibliotheek open voor iedereen, van welken stand of richting ook. U moet de O.L.B. zien als gemeenschappelijk eigen dom, krachtens uw burgerschap heeft u daar recht op. En daar ons werk nog verre van volko men is, zult u waarschijnlijk zoo hier en daar wel fouten aantreffen, of dingen zien, die u graag anders had. Weest dan open hartig en zegt het ons voor zoover het aan ons is, zullen we trachten u daarin tegemoet te komen. Voor op- en aanmer kingen ter verbetering zijn we steeds vatbaar In het afgeloopen jaar hebben we kun nen constateeren dat er velen zijn die onze instelling op prijs stellen, die haar een goed hart toedragen. Dat zijn diegenen die de O.L.B. werke lijk kennen. Zij weten ons doel en zien ons dagelijksch streven om dit te bereiken, Hun belangstelling in ons werk doet ons goed, die hebben we noodig. Maar er is nog meer wat ze voor ons kunnen doen Propaganda maken, nieuwe leden, nieuwe bezoekers meebrengen Bij den aanvang van het nieuwe jaar zien velen zich genoodzaakt voor hun lid maatschap te bedanken moeilijke tijds omstandigheden, werkloosheid. Wij be grijpen het. Uitgaven als deze worden het eerst geschrapt. Gelukkig dat werkloozen een gratis abonnement krijgen en daarmee dezelfde rechten genieten als de contribu- eerende leden. Maar nu zoo vele kwitanties vervallen moeten, richten we ons tot dege nen, die nog niet met zware geldelijke moeilijkheden te kampen hebben, om ons te steunen, niet alleen met hun belangstelling, maar vooral ook met een geldelijke bij drage. Wanneer de beter-gesitueerden hun con tributie eens verhoogden, of een extra- bijdrage op onze rekening (girono. 16748) lieten overschrijven elk bedrag, hoe klein ook, is ons welkom een ieder doe wat hij kan. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Gisteren vertrokken de Nederlandsche on derzeebooten K XVI en K XVII naar Indië vertrek dezer oorlogsbodems uit de haven van Nieuwediep. Vijf opnamen van het vertrek der gezanten uit het paleis Noord- einde, na de nieuwjaarsreceptie bij de Ko ningin. Generaal Duymaer van Twist opent het nieuwe schietgebouw van den B.V.L. te Wassenaar. IJshocky-wedstrijd NederlandBelgië op de Kunstijsbaan te Amsterdam. Een sleepschip van 900 ton, dat bij Marken zonk, wordt gelicht. Jon ge lammetjes in een weide brj Zwolle. De zilveren medaille van het „Van Eedenfonds" uitgereikt aan prof. dr. G. Stahel, directeur van het landbouwproefstation te Paramat bo, wegens zjjn bijzondere verdienste voor de Surinaamsche Flora. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De derde lezing van de reeks „de arbei dersklasse, organisatie, leed en strijd", zal morgenavond 8 uur worden gehouden in de zaal van de metaalbewerkers, Paarden markt. Als spreker treedt op de heer F. J. van Spanning. Het karakteristieke van onze provincies. Het tijdschrift „Eigen Haard" is begon nen met een. serie artikelen onder boven staand opschrift. Onze provincie is het eerst aan de beurt. In enkele artikelen wordt het karakteris tieke van Zeeland besproken en tusschen den tekst komen mooie illustraties voor, die de aantrekkelijkheid van deze artikelen belangrijk verhoogen. MIDDELBURG Chr. Boeren- en Tuindersbond. Deze afdeeling heeft gisteren te Middel burg een vergadering voor de tuinders en fruitbewerkers op Walcheren, ter bespre king van de steun voor den tuinbouw en van de teeltbeperking. De voorzitter, de heer C. P. Vogelaar te Krabbendijke, noemde als een van de oor zaken van de moeilijkheden in den tuin bouw de te late steun aan den landbouw, waardoor een verschuiving van land- naar

Vlissingse Courant | 1935 | | pagina 1