Vlissingscbe Courant DERDE BLAD V Necrologie 1934. BINNENLAND m m_ van de t -A Maandag 31 December 1934. No. 307 [(Binnenland). H. M. Koningin Emma, Den Haag. Z. K. Hoogheid Prins Hendrik der Ne derlanden, Den Haag. J. B. Westerdijk, lid Eerste Kamer, Uit- huizermeeden. G. C. D. d'Aumale baron van Harden- broek, oud-Eerste Kamerlid, Lopikerkapel. Jhr. mr. D. E. van Lennep, oud-lid Ged. Staten van Noord-Holland, oud-burgemees ter van Heemstede, overleden te Heem stede. J. H. A. Schaper, lid van de Tweede Kamer, Voorburg. Ir. N. K. du Croix, oud-inspecteur-gene raal rijkswaterstaat, Leiden. Ir. J. F. Ligtenberg, hoofdingenieur Zui derzeewerken, Den Haag. Jhr. G. C. J. van Reenen, oud-rentmees ter van de Kroondomeinen, overleden te Baarn. Ir. H. van Oordt, oud-hoofdingenieur- directeur rijkswaterstaat, Scheveningen. Dr. J. van der Stok, oud-directeur Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt, Utrecht. A. Nieuwland, gep. technisch hoofd ambtenaar rijkswaterstaat, Haarlem. Ir. J. W. van der Vegt, oud-directeur Rotterd. Electrische Tramweg Maatschap pij, Den Haag. A. Mijs, notaris, Oostburg. F. J. Overdijking, gep. ambtenaar The saurie H. M. de Koningin, Den Haag. Mr. I. Mortier Hijmans, oud-voorzitter Raad van Beroep, Den Haag. Mr. J. B. van Houten, advocaat en chef juridische afdeeling N. I. Handelsbank, Haarlem. Mr. C. C. Tieleman, kantonrechter, Rot terdam. Mr. L. A. M. Sassen, vice-president Haagsch gerechtshof, Den Haag. Mr. J. F. van der Lek de Clercq, oud raadsheer van het Gerechtshof, Den Haag. Mr. A. Tak, procureur-generaal bij den Hoogen Raad, Voorburg. Mr. P. W. Filet, oud-president Hoogge rechtshof Indië, Den Haag. Mr. H. Benjamins, oud-griffier Kol. Sta ten, Suriname. M. Polak, chirurg, Rotterdam. Prof. R. Kuyper, buitengewoon hooglee raar sociologie Utrecht, overleden Am- Sterdam. Dr. J. C. van der Ven, chirurg, Delft. J. C. G. Grase, oud-leeraar Engelsch, Overleden te Massagno. H. G. van der Wijk, directeur dagblad ^Gooi- en Eemlander", Hilversum. H. Tersteeg, journalist, Amsterdam. Mevr. Van der Mandele, journaliste, Soestdijk. R. W. Lammers, redacteur „De Lach", Hilversum. Willem Kes, voorganger van Mengelberg als dirigent Amsterdamsch Concertgebouw orkest, overleden te München. A. Tempel, onder-directeur Rijksopvoe ding Gesticht, Amersfoort. Arina Hugenholtz, Laren's oudste schil deres. C. Nannes Gorter, journalist, Apeldoorn. Simon Miedema, beeldhouwer, Rotter dam. M. Braam, leeraar Binnenvaartschool, Rotterdam. C. Hinderdael, musicus en componist, bassist Residentie-orkest, Den Haag. Prof. dr. B. Heyman, buitengewoon hoog leeraar burgerlijk en handelsrecht O. I. te XJtrecht, overleden Den Haag. Anton Averkamp, musicus, Bussum. F. P. Schuitemaker, geneesheer-directeur Sanatorium „Den Oldenhof", Gorssel. Prof. mr. dr. H. R. Ribbius, hoogloeraar In burgerlijk en handelsrecht Ned. Handels- hoogeschool, Rotterdam. Dr. H. P. Berlage, beroemd architect, Den Haag. P. D. van Eysden, oud-tooneel-directeur, Den Haag. Mr. G. L. van Loghem, schrijver, een der oprichters van „de Groene", overleden te Florence. Prof. J. J. Aarts, hoogleeraar aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunst, Am sterdam. Isaac Israels, beroemd schilder, Den Haag. Mr. G. Keiler, journalist, Den Haag. H. C. Blöthe, oud-secretaris Ned. Ital. commissie, Amsterdam. F. Kampschreur, bekend oud-voetballer, Amsterdam. C. H. Broekkamp, nestor der Nederland- sche dammers, Nijmegen. W. Hultzer, nestor Nederl. watersport, Amsterdam. A. van der Pluym, motorkampioen, ver ongelukt bij de rennen te Francoschamps. Jhr. G. L. Roëll, Olympisch roeier, Soes- terberg. Ir. C. A. Spaan, voorzitter Ned. Kegel bond, overleden te Amersfoort. J. J. van der Leeuw, sportvlieger, geval len bij Mpina (Afrika). A. B. Poldervaart, motorrenner, overle den te Paroubice (Tsjecho-Slowakije), Den Haag. Klaas van Nek, wielrenner, Amsterdam Flip Reynders, wielrennen Ulyenhout, W. C. Schreijner, gepens. majoor, Den Haag. Gepens. generaal-majoor A. C. P. Paré, Velp. J. Wolterbeek Muller, gepens. kapt. ter zee, overleden te Brussel. G. S. H. Burgerhout, oud-luit. ter zee le klasse, Den Haag. Oud-vice-admiraal Mac Leod, Den Haag (nestor onzer zeemacht). Generaal A. Hogervorst, gepens. gene raal-majoor, Velp. Generaal-majoor J. M. van Stein Callen- fels, Bennekom. L. van Haek, gep. generaal-majoor inf., Den Haag. Majoor W. Steensel van der Aa, comman dant van de Landstormgroep, Nijmegen. M. W. Horning, gepens. officier M.S.D. le klasse, Den Haag. Vice-admiraal C. J. G. de Booij, Kraton veroveraar en Poolvaarder, Oegstgeest. Gepens. generaal-majoor L. C. van Kuyk, Den Haag. H. T. Hoven, gepens. kapitein ter zee, Den Haag. Generaal-majoor Leclercq, gepens. gen.- majoor infanterie, Den Haag. Generaal-majoor H. J. Doorman, gepens. generaal-majoor artillerie, Bennekom. G. R. van Nauta Lemke, gepens. kapitein ter zee, Den Haag. Ds. B. Oosthoek, pred. Christ. Geref. ge meente, Kampen. M. van Woensel Kooy, mede-grondleg ster van de Hervorming van het godsdien stig jeugdwerk, Bussum. Ds. R. J. van de Weerd, Ger. predikant, Veenendaal. Rector Th. Derkinderen, aalmoezenier van het mannelijk jeugdwerk, Den Bosch. Ds. J. van Dijk, em. predikant Ned. Herv. Gemeente, overleden Rotterdam. Dr. D. G. W. Muller Massis, em. pred. Ned. Herv. Kerk, Nijmegen. Ds. J. D. J. Leepel, em. predikant N. I., Amsterdam. Ds. C. Ferguson, predikant Ned. Herv. gemeente, Den Haag. S. P. van Eeghen, bekend Amsterdamsch handelsman. W. Kaars Sypesteijn, industrieel. Aer- denhout. I. Th. Wilkens, dir. Rott. Likwidatiekas, Rotterdam. Ch. Laurijssen, oud-bankier, Breda. C. A. P. van Stolk, financier, Rotterdam. E. ten Cate, industrieel, Almelo. A. W. Schwan, bekend Amsterdamsch zakenman. J. J. de Poorter, vooraanstaande figuur in Rotterdamsche scheepvaartkringcn, te Wassenaar overleden. Ir. J. J. Penning, directeur N.V. Scheeps werf en Machinefabriek Wed. Ceuvel, Am sterdam. Mr. C. Schuit, directeur Westlandsche Hypotheekbank, Den Haag. H. C. Stork, directeur Machinefabriek Gebrs. Stork en Co., te Hengelo, overleden op zijn landgoed in Porameren. G. H. Bierman, oud-directeur Eerste Ne derl. Hypotheekbriefbank, Rotterdam. Jhr. mr. H. Smissaert, directeur Eerst© Ned. Levensverzekerings Mij., Den Haag. C. T. Goedewagen, oud-directeur Incasso- bank, Baarn. Ir. J. H. Wilton, oud-directeur Havenbe drijven Feijenoord-Wilton, overleden Den Haag. Ir. I. A. G. Job, ingenieur Kon. Mij. „de Schelde", Oost-Souburg. S. C. J. Heerma van Voss, industrieel, Leur. A. C. M. Bos, administrateur van het Centraal Genootschap voor Kinder Herstel- lings- en Vacantiekolonies, Bergen. Mevr. C. LevenkampPlanten, bekende figuur in de kringen van het Roode Kruis, Haarlem. W. A. F. Stokhuyzen, oud-koopvaardij kapitein, Den Haag. K. A. Bunge, oud-gezagvoerder, Rot terdam. C. van der Beek, oud-zouaaf, Utrecht. H. A. J. van Bronkhorst, bekend S. D. A. P.-er, oud-voorzitter Federatie Arnster- damsche Woningbouwvereeniging, Amster dam. Mevr. RutgersHortsma, bekende figuur uit de vrouwenbeweging, Rotterdam. H. G. Kramers, bekend feministe, Apel doorn. Jr. E. E. van Meurs, landbouw-consulent, Koepang. G. B. Hooyer, gep. kolonel topogr. dienst N.I., overleden te Merano. R. H. Verschoor, oud-administrateur Deli Maatschappij, Amsterdam. Pater Fischer, missionnaris, Djokjakarta. Th. M. D. G. van Haelen, kanselier con sulaat-generaal der Nederlanden te Sin gapore. Ir. P. P. Inklaar, oud-hoofdingenieur bij het veiligheidstoezicht N.I., overleden Den Haag. A. Ch. Nieuwenhuys, oud-hoofdingenieur van den waterstaat, N.O.I., Den Haag. G. G. H. Opscholtens, gepens. hoofdcom mies, departement van defensie, Den Haag. H. R. Struve, notaris, Middelburg. A. G. J. Danckaerts, oud-burgemeester, Kortgene. F. Ellenberger, commissaris van politie, Schiedam. Prof. dr. W. de Sitter, directeur Leid- sche Sterrewacht, Leiden* J. Lames, bekende figuur in onderwijs kringen, oud-voorzitter Bond van Nederl. Onderwijzers, Nijmegen. Willem Hunsche, acteur, Amsterdam. A. C. R. Dreesmann, oprichter der Firma Vroom en Dreesmann, Bussum. W. M. Pronk, onder-directeur Twent- sche Bank, Aerdenhout. C. van der Meer, gepens. dir. officier van gezondheid ie klasse K.N.I.L.4 Den Haag. H. F. W. Becking, gepens. luitenant-ge neraal, Den Haag. L. Hanau, gep. generaal-majoor, Bus sum. Ds. H. G. W. Briedé, predikant Ned. Herv. Gemeente, Amsterdam. A. S. Onderwijzer, opperrabbijn, Am sterdam. H. A. T. van Dam, deken van Den Haag. L. J. Roeper Bosch, oud-vliegofficier, chef montage afdeeling luchtvaart, Ban doeng. P. H. Gallé, directeur filiaalinrichting Kon. Ned. Met. Inst. Hilversum. Jhr. J. J. Boreel, gep. luitenant-kolonel Ned. Ind. leger, Den Haag. Jhr. G. Witsen Elias, oud-kapitein ter zee, Den Haag. W. Beekman, chef-piloot K.L.M. J. van Steenbergen, piloot K.L.M. H. A. Walewijn, mecanicien K.L.M. G. van Zadelhoff, radio-telegrafist K.L.M. (Buitenland). Koning Albert van België komt door een noodlottig ongeluk om het leven. Alexander I, koning van Zuid-Slavië, vermoord te Marseille. Louis Barthou, Fransch minister van bui- tenlandsche zaken, vermoord te Marseille. Raymond Poincaré, oud-president van Frankrijk, herhaaldelijk minister, Parijs. De Selves, oud-Fransch minister van bui- tenlandsclie zaken, Parijs. Pasquies, gouverneur-generaal van Indo- China. Fr. Diagne, Fransch Kamerlid, Parijs. Paul von Hindenburg, president van de Duitsche republiek. E. Dollfuss, Bondskanselier van Oosten- rijk, Weenen. K. von Schleicher, oud-rijkskanselier, Berlijn. E. von RÖhm, chef staf S.A., München. Jules Renkin, oud-premier van België, Brussel. Prins Sixtus van Bourbon, Parijs. Dr. F. W. Reitz, oud-president Oranje Vrijstaat, Kaapstad. Prins Gonzalo, vierde zoon van ex-ko ning Alfonso van Spanje, overleden te Weenen. Francois Descamps, manager van Car- pentier, Parijs. Dixie Kid, oud-wereldkampioen boksen, San Francisco. Kapitein P. Hubert, wereldkampioen bobsleerennen van Lake Placid, overleden Kronstadt. Lucien Gaudin, beroemd schermer, Parijs. R. L. van Praag, Belgisch voetbal-offi cial, Antwerpen. Gustave Lemoin, vlieger, Parijs. Georg Rothschild, bankier, Weenen. Jacob van den Bergh, margarinefabri kant, overleden te Londen. Dr. W. Melchior, leider bankiershuis Warburg, Hamburg. Evelyn Hubbard, oud-directeur Bank of England, Harrogate (Engeland). H. Meardi, een der rijkste inwoners van San Salvador, koffiehandelaar, San Sal vador. Schout bij nacht Raby, Amerika, Sa vannah. Generaal Von Horn, oud-leider Kyffhau- serbond, Berlijn. Artilio Branzzi, marine-officier, uitvin der der hydro-telefoon. Sir H. E. Belfield, luitenant-generaal, Londen. Lucht-vice-maarschalk Scarlett, Andover, oud-commandant luchtstrijdkrachten van Engeland. Admiraal Togo, de nationale Jap&nsche zeeheld, bekend uit den Russisch-Japan- schen oorlog, Tokio. Oud-vice-admiraal Wilh. Sthame.r, Ham burg. General-Oberst Alexander von Kluck, bekend Duitsch generaal in den slag aan de Marne, Berlijn. Louis Morrison, bekend zanger, Ant werpen. Sir Edw. Elgar, bekend Engelsch compo nist, Londen. Prof. dr. H. Bonte, oud-hoogleeraar inde machinebouw Karlsruhe, overleden te Hei delberg. Fedor von Zobeltitz, romanschrijver, Berlijn. Dick Sutherland, filmacteur, Hollywood. Walter Wellman, Poolreiziger, New- York. Gustav Holst, componist, Londen. G. A. Billings, filmacteur, Hollywood. Franz Dülberg, kunsthistoricus, Berlijn. Alfred Bruneau, componist, Parijs. Edward Vermeulen, volksschrijvei', Brus sel. Paul Kenis, schrijver, Brussel. Lilyan Tushman, filmster, New-York. Isidor Teirlinck, folklorist, schrijver, Brussel. Raymond Hood, bouwer van wolken krabbers, New-York. Sir Nigel Playfair, beroemd Engelsch acteur, Londen. Emil Bourgeois, historicus, Versailles. Prof. K. B. Wiklund, taalgeleerde, ken ner van de Laplandsche dialecten, Upsala. Fanny Davies, beroemde Engelsch© pianiste, Londen. Dr. Berthold Laufer, ontdekkingsreizi ger, schrijver, anthropoloog, Berlijn. Hermann GansWindt, uitvinder van een bestuurbaar luchtschip, Berlijn. Jef Toussaint, Vlaamsch tooneelschrij- ver, Brussel. Dr. H. Allaeys, letterkundige, Antwer pen. Sir Arthur Schuster, bekend Engelsch natuurkundige, Londen. Vorst Alexander Wolkowsky, kerkge leerde, Rome. Pastoor Blanche, een populaire figuur uit den tijd van de Vlaamsche beweging, Handzame, België, A Onze wensch voor '35 Ziet U in twéé regels staan: Dat al wat g'U zélve toewenscrif In vervulling moge gaan. Ook voor U heeft '34 Een speciale rol gespeeld; „Waschgemakk'lijl^waschvoorcJeelig": 't Was Persil in klank en beeld. '34 bracht veel méér nog Voor het Nederlandsch Publiek: Want Jutphaas kreeg zijn moderne, Practische Persil fabriek. Persil kwam óók in de wolken, En dat is héél goed bedacht: Zij ontmoet daar menig huisvrouw, Die zij in de wolken bracht. ïn Wot tal '35 brengen? Eén ding staat er nu al vast: 't Is, dat ons mooi Amsterdam met De Persil-school wordt verrast. Da's het feit van '35, Van belang voor groot en klein» De Perstl-school ra! de vraagbaak Graag voor elke huisvrouw zijn. 't Is van groot belang, dat ieder Weet, wat Persil doet en kan; Onze wensch voor '35» Komt en profiteert er van! F Ostermann C;s Handel M'j.N.V imstardam-FabriekenteJutphaas-Utrec Hertogin van Alba, Madrid. Zaro Agha, oudste man ter wereld, Istanboel. Mevr. Debussy, weduwe van Claude De bussy, den beroemden componist en musi cus, Parijs. Katharina Bresjkowskaja, beroemde Rus sische rev. socialiste, overleden te Praag. Hans Stosch Sarrasani, circus-directeur, overleden te Buenos-Ayres. Philippe Berthelot, oud-secretaris-gene- raal, buitenlandsche zaken, Parijs. E. von Liebert, gepens. generaal, oud- gouverneur Duitsch Oost-Afrika, Tscheidt. Edmond baron de Rothschild, bankier en kunstkenner, Boulogne sur Mer. Dr. Robert William Spence, Aartsbis schop van Adelaide. Kardinaal Gaspari, oud-staatssecretaris van het- Vaticaan, Rome. Whimsical Walker, Engeland's oudste en vroeger wereldbekende clown, Londen. Adrien de Gerlache, Belgisch Poolreizi ger, Brussel. Marie Dressier, filmartiste, New-York. Prof. Giovanni Velo, chirurg, Ezzelini. Prof. M. S. Groesjewski, historicus, Kis- lowodsk. Hélène Boucher, bekend wereldvliegster, verongelukt bij Etampes, Versailles. De afdeelingen der Eerste Kamer over de nieuwe tydregeling. Aan het voorloopig verslag van de af deelingen der Eerste Kamer over het wets ontwerp tot invoering van een nieuwe tijd- regeling is het volgende ontleend Verscheidene leden vestigden er de aan dacht op, dat de minister na de bedenkin gen tegen den z.g. „Greenwichtijd" eigen lijk is gekomen met een geheel nieuw ont werp, waarover de Raad van State niet is gehoord. Het ware, volgens deze leden, ook ge- wenscht geweest, dfft dit geheel gewijzigde voorstel opnieuw door de afdeelingen der Tweede Kamer ware onderzocht. Door de thans gevolgde wijze van behandelen en den spoed, waarmede het wetsontwerp in de Kamer is afgedaan, hebben bovendien de belanghebbenden hunne meening niet tijdig kunnen uiten. Aanvankelijk lag het in het voornemen, voor den zomer den Midden-Europeeschen tijd te doen gelden en voor den winter den West-Europeeschen tijd, welke regeling, naar de meening van verscheidene leden, aan zeer velen in den lande bevrediging zou hebben geschonken. Thans is het de bedoeling, ons land voor het gansche jaar bij de Midden-Europeesche tijdzone in te deelen. Vele leden konden zich hiermede niet vereenigen, omdat op deze wijze een bevre digende oplossing van het tijdvraagstu.c niet wordt verkregen. Zij achtten de thans voorgestelde oplossing maatschappelijk en psychologisch niet gewenscht. Zij wezen erop, dat ons land niet in Centraal, doch in West-Europa is gelegen en dus ook moet behooren tot de landen van de West-Euro- peesche tijdzone. De Midden-Europeesche tijd is voor ons land een abnormale tijd, hetgeen zich vooral des winters zal doen gevoelen. Door aanneming van dit wets ontwerp wordt Nederland, waarvan zelfs het meest oostelijk gelegen punt valt bin nen den West-Europeeschen tijdgordel, tot een onnatuurlijk aanhangsel van de Mid den-Europeesche strook gemaakt. Boven dien zullen wij dan het contact verliezen met België, Frankrijk en Engeland, landen, die in dezelfde zone zijn ingedeeld als- Ne derland, en die dan ook als tijd den West- Europeeschen hebben aanvaard. De internationale handel en het geldwe zen zijn, zoo wordt betoogd, ten nauwste betrokken bij de groote beurzen in West- Europa en Amerika. Het is voor den han del hier te lande van het grootste belang de noteeringen van de goederenmarkten en den effectenhandel in die streken intijds te nemen. Bij een aanpassing van den tijd bij dien van onze Oostelijke naburen heeft de handel geen belang daarentegen zijn de daaraan verbonden bezwaren zeer groot. Dezelfde bezwaren, welke uit handels kringen hier te lande werden naar voren gebracht en hier kortelijks zijn weergege ven, zijn aangevoerd door vooraanstaande Ned.-Indische importeurs. Ook voor het scheepvaartbedrijf, zoo gaan eenige leden voort, zal invoering van den M. E. T. ernstige bezwaren opleveren. De kantoren zullen, wil men spoedeischen- de zaken kunnen afdoen, 40 minuten lan ger open. moeten bLijven, hetgeen ongerief voor het personeel en verlies van tijd op andere uren van den dag, bovendien ver hooging van kosten wegens vermeerderd kunstlichtverbruik niet slechts des och tends, doch ook des avonds beteekent. Een ander bezwaar is hierin gelegen, dat schepen, die des avonds laat gereed komen in naburige havens als Antwerpen en Lon den, onder de nieuwe regeling een uur min der tijd zullen hebben om naar Rotterdam of Amsterdam te varen, wil men den vol genden morgen zonder tijdverlies met den arbeid beginnen. Andere leden achtten de bezwaren, tegen de invoering van den M. E. T. aangevoerd, niet vrij van overdrijving. Een tijdregeling, waarbij verschil blijft bestaan tusschen den winter- en zomertijd, ontmoet nu eenmaal bij een groot gedeelte der bevolking bezwaren, zoodat op voort durend verzet is te rekenen. Vandaar, dat het oorspronkelijk wetsontwerp geen bevre diging schonk. Peze keuze bood ten slotte de eenige ge- msmmm

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 9