Koninklijke Onderscheidingen. GEMENGD NIEUWS heid bezorgden. Milliarden wprden daarbij uitgegeven ten einde het oeconomisch le ven te herstellen door middel van het in grijpen van den staat in de oeconomische verhoudingen. Andere spmmen wil men ;nu nog aan de versterking van de vloot gaan besteden. Het is vooral de toestand in Oost-Azië en de houding van Japan, die daartoe drij ven. Japan tracht China, steeds vollediger onder zijn macht te krijgen en heeft zelfs verklaard, dat het geen verstrekken van leeningen aan dat landdoor Westersche mogendheden zou dulden, een verklaring, waartegen Amerika en Engeland fceide ge protesteerd hebben. Het gevaar, dat hier uit dreigt, is zeker het ernstigste, waar voor de wereld thans beducht moet zijn, Het afgeïoopen jaar stond voor onze gemeente wel in het teeken der malaise. Onze voornaamste industrieele onderne ming de N. V. Kon. Maatsch. „de Schel de", een der voornaamste kurken waar op onze gemeente drijft ondervond de gevolgen der slechte economische omstan digheden in bijzondere mate. Wij behoeven daarover geen nadere cij fers te publiceeren, omdat deze in de zit ting dér Prov. Staten op 18 December door den heer Paap naar voren zijn gebracht en deze cijfers dus'wel als officieel kunnen worden aangemerkt. Het is te hopen dat de motie die de heer Paap aan zijn beschouwingen vastknoopte, waarbij hij een beroep op de regeering deed, practisch gevolg moge hebben. Er moet geholpen worden, want de te genwoordige toestand mag niet blijven voortduren omdat de gevolgen dan te fu nest zullen zijn. Na deze uit den aard der zaak pessimis tische beschouwing, kunnen wij ook een optimistischer geluid doen hooren. De definitieve oprichting der N.V. Haven van Vlissingen is voor onze gemeente van groote beteekenis. Al is op het oogenblik de toestand op scheepvaartgebied allesbe halve rooskleurig, er zijn toch teekenen die er op wijzen dat er voor onze haven betere dagen zullen aanbreken. Ook de badplaats mag op vooruitgang bogen en mag zich in toenemend bezoek van gasten verheugen. Als de pier tot stand komt zal dit een groote attractie voor onze badplaats zijn. Het afgeïoopen jaar geeft overigens wei nig stof aan nabeschouwing voor wat onze gemeente betreft. Wij eindigen met den hartgrondigen wensch dat wij over de diepste depressie heen zijn en 1935 betere perspectieven voor de toekomst zal openen dan het thans af gesloten jaar. Bij Kon. besluit is benoemd tot Minister van Staat mr. P. J. M. Aalberse, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, oud- Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid tot grootkruis in de Orde van Oranje- Nassau W. L. F. C. ridder van Rappard, gezant te Kopenhagen tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, secretaris-generaal aan het departement van buitenlandsche zaken y zrjn benoemd S tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mgr. dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond te Roermond mr. Ph. B. Libourel, voorzitter van de Broederschap der Notarissen in Nederland, notaris te Delft H. C. Briët, predikant der Ned. Herv. kerk te Utrecht M. Meijering, predikant der Geref. kerk te Delfzijl J. L. van Baren, emeritus-leeraar en -oppervoorzanger bij de Ned. Israëlitische gemeente te Hilversum G. Scholten, gewezen voorzitter van het college van regenten over de voormalige Rijkswerkinrichting te Hoorn mr. dr. P. J. Witteman, voorzitter van de Vereeniging Liefdewerk voor Kinderbe scherming te Amsterdam G. Dumbar, secretaris van de vereeni- gingen Pro Juventute „Gooiland" en Saluti Juventutis te Hilversum W, P. J. Overmeer, secretaris van den Reclasseeringsraad te Haarlem J. M. J. Korpershoek, voorzitter van de Vereen, van Leeraren en Onderwijzers bij de Lich. Opvoeding te Rotterdam A. H. D. Wepster, hoofd der school voor zwakzinnigen te Dordrecht P. L. de Vries, leeraar aan de Zeevaart school in het Zeemanshuis te Amsterdam pastoor G. C. A. Juten, redacteur van het tijdschrift „Taxandria", te Willemstad Herm. Schwab, tooneelspeler, te 's Gra- venhage J. H. Speenhoff, dichter-zanger, te 's Gra- hage P. A. Ravelli, hoofdcommies bij het de partement van defensie dr. G. van Dijk, te De Bilt, directeur van het Kon. Ned. Met. Instituut dr. H. G. Cannegieter, te De Bilt, ad junct-directeur v. h. Kon. Ned. Met. Inst.; F. A. M. J. Smits van Waesberghe, di recteur der N.V. Bierbrouwerij „De Drie Hoefijzers", te Breda dr. P. A. F. Vlekke, te Dinteloord, direc teur der Coöperatieve Suikerfabriek „Din teloord" A. Kreymborg, te Baarn, oprichter der firma Kreymborg F4 H, Jonker, besturend broeder van „Meer en Bosch", gesticht voor lijders aan vallende ziekte, te Heemstede H. G. D. Koppens, wonende te Amstel veen, gemeente Nieuwer-Amstel, hoofd van het Coppens' Adviesbureau te Amsterdam; J. Veldkamp, te. Groningen, penningmees ter van de vereeniging ter bevordering van Geref. Ziekenverpleging in Nederland H. J. Terwey, te Utrecht, lid van het al gemeen bestuur van het Christ. Nat. Vak verbond en voorzitter van den Ned. Christ. Bouwarbeidersbond E. Schaap er, wonende te Krommenie, voorzitter van den Nederlandschen R.-K. Metaalbewerkersbond H. M. van Bemmelen, luitenant ter zee der le klasse, gewezen adjudant van den Gouverneur-Generaal (het versiersel met de zwaarden) J. Pik. zendeling-leeraar van het Ned. Zendeling-Genootschap in Oost-Java - Mej. A. M. A. Edmonds (Mère Gérar- dine), algemeen overste der Zusters Ursu- linen van Weltevreden F. J. A. van Es, beheerder van het Hotel des Indes, te Batavia tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: D. den Breems, emeritus-predikant, se cretaris der Algemeene Synode van de Ned. Herv. kerk, te 's-Gravenhage J. H. Grottendieck, predikant te Dor drecht, secretaris van de Synode *van de Evangelisch Luth. kerk P. B. Westerd\jk, predikant der Doopsge zinde gemeente te Amsterdam dr. J. de Jong, kanunnik, president van het seminarie te Driebergen L. A. A. M. Westerwoudt, kanunnik en plebaan te Haarlem J. L. van Mulukom, deken en pastoor te Nijmegen mr. dr. N. Muller, algemeen secretaris van het Nederlandsch Genootschap tot ze delijke verbetering der gevangenen, te Am sterdam mr. J. R. M. van Angeren, referendaris bij het departement van justitie, te 's-Gra- venhage mr. J. S. Korteweg, inspecteur van het gevangeniswezen in algemeenen dienst, te 's-Gravenhage dr. J. Scholtens, 1ste geneesheer bij de bijzondere strafgevangenis te 's-Gravenha ge, gewezen waarnemend directeur van de Rijksasyls voor Psychopathen te Leiden mr. A. Slob, burgemeester der gemeente Haarlemmermeer mr. E. Lankhout, lid van het bestuur van de Vereeniging Centr. Isr. Krankzinnigen gesticht in Nederland, te Amsterdam J. J. Theling, inspecteur der P. T. T., te 's-Gravenhage (hoofdbestuur) H. Winters, inspecteur der P. T. T., te Groningen H. C. Derksen, oud-directeur der Rijks- H. B. S. te Coevorden J. Hovens Greve, algemeen secretaris van "de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen, te Amersfoort ir. H. de Groot, directeur der middelbaar technische school te Dordrecht W. A. Frans Bastiaanse, letterkundige, te Hilversum Frits Lugt, kunsthistoricus, te Parijs J. J. P. Oud, architect te Rotterdam Willem Pijper, directeur van het Rotter- damsch Conservatorium te Rotterdam J. Voerman, kunstschilder, te Hattem dr. J. F. Sirks, adviseur-verificateur van de RijKSzee-instrumenten H. Ch. E. van Ede van der Pais, te 's-Gravenhage, inspecteur bij den lucht vaartdienst ir. jhr. A. G. Beelaerts van Blokland, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat H. H. E. R. Westenberg, te Breda, in genieur van den weg, met den persoonlijken titel van hoofdingenieur, bij de Nederland- sche spoorwegen ir. H. A. Henket, te Boxtel, Rijksinspec teur bij het toezicht op de spoorwegen E. H. Minjon, te Utrecht, chef der hoofd boekhouding, met den rang van afdeelings- chef le klasse, bij de Nederlandsche spoor wegen H. Nijgh, directeur van de „N. R. Ct.", te Rotterdam W. M. Ebbink, referendaris bij de di rectie van landbouw, voorzitter van de Ne derlandsche Meelcentrale, te 's-Gravenhage; dr. A. A. Overbeek, inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst, tevens inspec teur voor de Volksgezondheid, te R'dam mr. A. N. Molenaar, te Wassenaar, alge meen secretaris van het Verbond van Ne derlandsche Werkgevers jhr. J. C. C. Sandberg, te 's-Gravenhage, lid van den raad van beheer van de Stich ting Landverhuizing Nederland ir. W. Veenhoven, hoofdingenieur voor het stoomwezen, te Groningen pater A. Th. van Hoof, provicaris van het Apostolisch Vicariaat van Batavia ds. D. F. Bartlema, gewezen vlootpredi- kant in Ned.-Indië J. J. Geurts, gewezen inspecteur van het Inlandsch onderwijs in algemeenen dienst H. E. Kiès, hoofdagent van de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij, lid der Kamer van Koophandel en Nijverheid op Curasao ir. F. A. Brandt, te Utrecht, voorzitter der Vereeniging van Geheelonthouders on der Nederlandsch Spoor- en Tramwegper soneel. tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau C. E. ter Heulen, bankier te A'dam tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Utrecht dr. A. M. A. A. Steger, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Haarlem ir. L. J. M. Febër, 'lid van de Tweede Kamer der Statén-Qeneraal,. te 's-Graven hage jhr. mr. J. W. H. Rutgers van Rozen burg, "lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, te Baam H. van Boeyeh,- lid en voorzitter van den Radioraad, wonende te Voorburg mr. L. A. Kesper, griffier van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's-Graven- hage C. A. van den.Briel, inspecteur der pos terijen, telegrafie en telefonie in algemee nen dienst, aangewezen als directeur van het telegraafkantoor te Amsterdam Ph. Mees te Rotterdam mr. D. van: Blom, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit, te Leiden dr. J. W. Muller, oud-hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit -te Leiden dr. - J. A. Barrau, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht G. - Scheltema,- oud-hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen ir. N. C. Kist, hoogleeraar aan de Tech nische Hoogeschool' te Delft dr. J. C. H. de Meijere, hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universiteit te A'dam dr. A. Goslinga, hoogleèraar aan de Vrije Universiteit të Amsterdam mr. Ei J. J. van der Heijden, hoogleeraar aan d'e R.-K. universiteit te Nijmegen mr. R. Mees, voorzitter van het Algemeen bestuur der Ned. Vereeniging voor Hooger Handelsonderwijs te Rotterdam dr. S. .Elzinga, inspecteur van het gym nasiaal en middelbaar onderwys in de 4de inspectie, te Haarlem dr. C. J. Wijnaendts Francken, te Leiden; F. X.. Eibers.,hoofdinspecteur der invoer rechten en accijnzen te Rotterdam J. Koldenhof, hoofdinspecteur der direc te belastingen te Amsterdam dr. P. J. A. Adriani, hoofdinspecteur dei- successie en registratie te Amsterdam de hoofdaalmoezenier voor leger en vloot J. J. J. Noordmari de schout-by-nacht M. H. van Duim de generaal-majoor H. A. C. Fabius de administrateur bij het departement van defensie J, J. Beyerman de gepensionneerde luitenant-generaals H. A. F. G. van Ermel Scherer en C. J. H. van der Harst de eervol ontslagen reserve-kolonel van den generalen .staf C. C. de Gelder, direc teur van het Krijgsgeschiedkundig archief tot officier rin de Orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden de kapitein-luitenant ter zee bij de Kon. marine-reserve J. Moret de hoofdofficier -van administratie der le klasse W. H. Heeris de dirigeerend. officier van- gezondheid der ie klasse-, dr. D., J. A. van Reekum de kolonel J. de longh, commandant van het' korps :luchtdqelartillerie;-: ...de luitenant-kolonel: A, Jansen, van .het dienstvak- der -intendance de gepensionneerd kolonel der infanterie W. J. Arriëns A. Volker Lzh,, te Sliedrecht ir. W. F. H. van Rijckevorsel, te Utrecht, chef van den'dienst van het vervoer bij de Nederlandsche spoorwegen A, M. van -Roosendaal, te 's-Gravenhage, gep. kapitein ter zee, voorzitter van de examéncom-missie vóór de stuurlieden ter koopvaardij en voor de visscherijexamens mr. E. W. van Dam van Isselt, adjunct- directeur van het Centr. Bur. voor de Sta tistiek, te 's-Gravenhage prof. dr. H. A., J,M. Beekman, hooglee raar aan de Landbouwhoogeschool te Wa- geningen H. A. Crommelin, te Wassenaar, lid der firma Ruys Co., te Rotterdam prof. dr. H. J.. M, Weve, geneesheer-di recteur aan het Nederlandsch Gasthuis voor behoeftigen en minvermogende ooglrjders te Utrecht professor mr. J. C. Kielstra, Gouverneur van Suriname D. Bolderhey, waarnemend voorzitter der Nederlandsche delegatie in de Internatio nale Rubber-Regelingscommissie, directeur der N.V. Handelsvereeniging Amsterdam, te Amsterdam zijn bevorderd i tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. J. F. Hoogendoorn, secretaris van den Pensioenraad, te 's-Gravenhage J. W. Groeneijk,.inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie, te 's-Gravenhage (hoofdbestuur); tot officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden.;- de kapiteins ter zee J. T. Furstner en H. Jolles; .-.liï.i,-.. de reserve-luitenant-kolonel voor speciale diensten van. den staf der infanterie A. C. de Neeve de majoor jhr. A. D. Laman Trip, van het wapen der Kon. marechaussee U. Kooistra, secretaris van den Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken in Friesland, te Leeuwarden tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden de luitenants ter zee der le klasse H. G. de Bruijne en J...B, Meyer de kapit. der. mariniers M. R. de Bruijne de officieren van denmarines.toomvaart- dienst der le klasse H. Dollekamp en J. van Rugge de officier van administratie der le kl. L. P. van Boven de kapitein G. Koopman, van het 3e regiment infantèrië J. Malli'nckrodt, van de school voor re serve-officieren "der infanterie tot commandeur in de Orde van den Nederlandschên-Leeuw 1 jhr. mr. B. C. de Jonge, Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Indië is toegekend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud, met de zwaarden, aan x den opperschipper C. Mallie in zilver, aan s den penningmeester van de Kon. ver eeniging van Ned.-Ind. oud-strijders van land- en zeemacht „Je Maintiendrai" C. A, Geevers in zilver, met de zwaarden, aan l den adjudant-onderofficier-machinist T. N. Bleeker den opperziekenverpleger R. Vos den opperschryver G. van Veen den majoor-konstabel A. Feenstra fl den majoor-monteur A. Boom den sergeant-maj. der mariniers A. Touw; de opperwachtmeesters van het wapen der Kon. marechaussee.: H. de Jonge, van de 4de divisie M. A. van Cuijlenborg, van de 3e div. W. de Jonge, van de 2e divisie; C. J. Deurloo, van de le divisie j in brons, aan x den marechaussee T. J. Reckman, van de 2e divisie Bij Kon. besluit zijn de volgende titulaire rangsverhoogingen verleend De titulaire rang van. vice-admiraal aan den gepensionneerden schout-bij-nacht C. Aronstein en aan den gepensionneerden schout-bij-nacht-titulair C. L. van Buuren de titulaire rang van schout-bij-nacht aan de gepensionneerde kapiteins ter zee S. P. l'Honoré Naber en H. J. Albarda Een familiedrama. De oudste dochter van den heer C. Bos, Marie Bos geheeten, wonende te Eist (gem. Rhe- nen) heeft Zaterdagmiddag, na een familie twist een moordaanslag gepleegd op haaf zwager, den 34-jarigen Jan Klomp, wien zij eenige messteken toebracht, ten gevolge waarvan het slachtoffer naar het zieken huis te Utrecht moest worden overgebracht. Reeds geruimen tijd bestond in het gezin Bos, waarvan de moeder overleden is, on- eenigheid onder de kinderen. Als gevolg hiervan liepen ongeveer veertien dagen ge leden twee dochters uit de ouderlijke wo ning weg, waarop, rij onderdak, bekwamen bij den timmerman J. Klomp, die met een dochter van Bos getrouwd' is, meldt „de Tel." De vader eischte Zaterdag nu rijn acht tienjarige dochter op. Deze werd onder po litietoezicht naar de ouderlijke woning te ruggebracht, waaruit zij échter, spoedig weer wegvluchtte, om opnieuw haar intrek bij haar zuster te. nemen. De zuster* 29 jaar oud, daarover in woede ontstoken, ging per fiets naar haar getrouwde zuster, gewa pend met een slagersmes, en ontmoette daar haar zwager, Klomp,dien zij onver hoeds eenige steken met het mes in de borst toebracht. De ontboden geneesheer gelastte overbrenging per ziekenauto naar Utrecht, 's Mans toestand was uiterst zorgwekkend. De burgemeester en de chef der. politie te Rhenen waren onmiddellijk ter plaatse om de woedende vrouw te arresteeren. Het slachtoffer van den aanslag is vader van twee jeugdige kinderen. Brutale roofoverval. Vrijdagavond omstreeks 6 uur heeft een brutale roofoverval plaats gehad ten huize van den arbeider Dubbeld te Oude Tonge. Tijdens de afwezigheid van D. is een gemas kerd persoon met een revolver in de hand de woning binnengedrongen en dreigde de vrouw van D. neer te schieten, als zij hem niet onmiddellijk al haar geld gaf. De vrouw haalde het geld te voorschijn en de poneerde het op tafel. Onder bedreiging met de revolver, beval de indringer de vrouw achter de deur te gaan staan, waarop hij met het geld verdween. Nadat door de vrouw van het geval aangifte was gedaan, is door den burgemeester, bijgestaan door de rijks- en gemeente-politie ter plaatse een onderzoek ingesteld. Het resultaat was, dat te ongeveer 10 uur de 21-jarige A. F. uit zijn woning is gehaald en naar het politie bureau overgebracht. Na aanvankelijk ont kend te hebben, heeft F. een volledige be kentenis afgelegd. De revolver en het geld, dat op hem werd gevonden, zijn in beslag genomen. Op last van den burgemeester is hij gisteren ter beschikking van de justitie te Rotterdam gesteld. Een brutale inbraak.— De vorige week is te Laren de woning van mevr. A. aan den Logosberg een bru tale inbraak gepleegd, waarbij de inbrekers gestoord werden, toen zij een electrisch fornuis op een driewieler geladen hadden. Door het feit, dat de politie den bakfiets verhuurder wist te vinden kwam zij er te vens achter, dat een der daders de 25-jarige C. P. uit Hilversum was, een goedé bekende van de politie. Hij bleek echter onvindbaar. Thans heeft hij zich bij de Amsterdamsche politie aangemeld, die hem aan de Laren- sche politie heeft overgeleverd. Deze zoekt thans ijverig naar de mededaders. Zelfmoordtragedie te B e r 1 ij n. In een huis te Charlotten- burg werden Zaterdag op de eerste verdie ping in een kamer, die met gas wordt ver warmd, een 54-jarige weduwe en haar 33- jarige oudste zoon dood aangetroffen. Zij hadden zich door het openzetten van de gaskraan van het leven beroofd. In de aangrenzende woningkwam men tot de ontdekking, dat een 40-jarige vrouw met haar 5-jarig zoontje eveneens door gasvergiftiging waren overleden, Naar het onderzoek van de crimineele politie aan het licht heeft gebracht, moe ten de weduwe en haar zoon op den avond van den tweeden Kerstdag zich door gas vergiftiging om het leven hebben gebracht. Tengevolge van dezen dubbelen zelf moord zijn nog twee personen buiten him schuld om het leven gekomen. Het gas is 's nachts in de aangrenzenden woning bin nengedrongen, waardoor moeder en kind, die daar sliepen, zijn gedood. De New-Yorksche vrou- w e 1 jj k e politie. Hoofdinspec teur John J. Seery van de New-Yorksche politie, heeft order gegeven, dat alle vrou welijke leden van het corps, 185 in getal, in haar handtaschje een revolver moeten dra gen en goed moeten leeren schieten. De commissaris van politie Lewis J. Va lentine heeft bepaald, dat ieder politiebe ambte zich eenmaal per drie weken in het revolverschieten oefent, in plaats van een maal per maand. Dit geldt ook voor de vrouwelijke beambten, die tot dusver van schietoefeningen waren vrijgesteld. Voortaan zullen de vrouwen ook mogen meedoen aan de schietwedstrijden, die drie maal per jaar worden gehouden en een dag vrijaf krijgen, indien zij een gemiddelde van 85 pet. behalen bij het snel en langzaam viiren, Op een ijsschots afge dreven. Naar uit Taganrog gemeld wordt, heeft op de zee van Azow een storm de ijskorst stukgeslagen, met het gevolg, dat 11 visschers en 2 paarden op een ijsschots zeewaarts afgedreven zijn. IJsbrekers en vliegtuigen zijn uitgezonden om de vermisten op te sporen. Het is een aviateur gelukt een deel der afgedrevenen in de nabijheid van een zandbank te vinden en door middel van valschermen voedsel en kleeding uit te werpen. Door de aanwijzing gen van dén vlieger konden de visschers aan boord genomen worden van een ijsbre- ker. De pogingen tot opsporingen der ove rige vermisten worden voortgezet, Een prins en een vrij- end meisje bij de post. Juffrouw Couyba was bediende bij de post te Hahors (Frankrijk), waar ze met haar bejaarde moeder woonde. Dit provinciale bestaan verdroot het eerzuchtige, schran dere, beschaafde en vrij knappe meisje. Dies keek ze naar een betere positie uit. Ze werd de secretaresse van een gewezen mi nister van onderwijs en later van den ban kier Maurice de Rothschild. De gelegen heid maakt den dief en juffrouw Couyba, nicht van wijlen den oud-minister, die als- liedjeszanger naam maakte, deed op de beurs goede zaken, waarop blijkbaar niets te zeggen viel. Aan tafel bij baron Rothschild maakte ze kennis met een echten. Oostennjkschen aartshertog, Willem, .pretendent, zooals hij zegt, naar den troon van Oekraine.- „Oeuvre", waaraan we deze bijzonderhe den ontleenen tot dusver maakte alleen de „Populaire" melding van het schandaal beschrijft dezen sprookjesprins als blond, lang en sierlijk, groot op den dansvloer en op golflinks. Dat was voor' het meisje te veel. Zij ves tigt zich in een hotel naast het prinselijke domicilie. Van nu af gaat ze door voor diens verloofde. Overal maakt ze propa ganda voor de denkbeelden van haar be minde. Willem ijvert voor het herstel van aartshertog Otto. Dan neemt de zaak een duistere wending. Wat zette juffrouw Cou yba aan tot de flessehentrekkerij, waarvoor ze sinds 10 November achter slot zit Tevoren had ze gemeend een grooten slag te slaan door in hotel Ritz rondom een wel voorzienen disch vooraanstaande man nen uit de handelswereld te vereenigen, bij wie de fabrikant van een aperitief. Zij ont wierp met vrouwelijke list een mise-en- scène om van die heeren gedaan te krijgen, dat zij haar voor 400.000 frank Nederland sche effecten afkochten, die in de bank van Rothschild in bewaring gegeven zouden zijn. De bankier, wendde zij voor, was ver hinderd te komen, maar een kellner bracht een staat van haar rekening-courant, waar op de creditzijde de 400.000 frank Neder landsche papieren figureerden. De industri eel ging er in beginsel mee accoord, maar verzocht het meisje dien middag bij hem 'te komen. Toen kwam het bedrog aan den dag. Dien avond werd zij gevankelijk weg geleid. De aperitief-firma had geen klacht inge diend, maar van andere kanten kwamen grieven tegen haar opzetten. Ze zegt den prins, die haar beloofd zou hebben haar te trouwen, onderhouden te hebben. In stee van de benadeelden schadeloos te stellen heeft deze zich civiele partij gesteld* STOOMVAARTLIJNEN „Alcyone" (thuisr.) 28 Dec. te Santos „Alpherat" 27 Dec. te Buenos-Ayres van Rotterdam „Aldabi" (thuisr.) 29 Dec. v. St. Vincent „Cottica" (uitr.) 28 Dec. van Funchail „Drechtdijk" (uitr.) 27 Dec. van Cristobal „Flandria" (thuisr.) 28 Dec. van Bahia „Gaasterkerk" (uitr.) 28 Dec. v. Singapore „Kota Gede" (thuisr.) 28 Dec. te Suez „Manoeran" 28 Dec. van Rangoon naar Los Angeles „Poelau Laut" (thuisr.) p. 28 Dec, Gi braltar „Randfontein" (thuisr.) p. 28 Dec. Oues- sant „Sibajak" (uitr.) p. 29 Dec. Ouessant „Tapanoeli' (thuisr.) p. 28 Dec. Finisterre „Tabinta" 27 Dec. te New-York v. Java „Van Rensselaer" (thuisr.) heden te Ply mouth verwacht „Zeelandia" £uitr.) 28 Bec. yan Bahia

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 6