iwaRDumii UIT DRAAD EN LUCHT De personen, die in de berichten, met na me genoemd zijn, zijn niet bij de zaak ge trokken, 'en oefenen voor zoover ze een ambtelijke betrekking bekleeden, hun func ties verder uit. Het- bericht over een arrestatie van den S.S.-chef Himmler 'is volkomen uit de lucht gegrepen. S 1 a ch.to ffers van het verkeer te Par ij s. Tijdens de behandeling van de begrooting der stad Pa rijs heeft de prefect van politie, Langeron, die in deze functie het woord mag voeren in den Parijschen gemeenteraad een verkla ring/afgelegd over de maatregelen, die hij heeft genomen, óm de veiligheid van het vérkeer in de straten der hoofdstad te ver- hoogen. Uit zijn mededeelingen blijkt, dat er krachtig moet worden opgetreden. Immers van 1 Juli 1933 tot 1 Juli 1934 zijn in het departement van de Seine 28.000 personen het slachtoffer geworden van verkeers-on- gelukken. Voor de stad Pangs alleen be draagt het aantal dooden en gewonden in noenid tijdsverloop 19.800, te weten 9000 voetgangers en 10.000 chauffeurs, terwijl verder 800 politie-agenten bij de uitoefening van hun functie werden gedood of ge wond. Een glazen oog voor ka terstemmingen. Bij een firma van glazen oogen te New York kwam, aldus Vaz Dias, de volgende brief binnen „Gaarne zou ik van u ontvangen een glazen oog, zooals ik u hierbij toezend, maar ik wensch het iets meer met bloed doorloopen te hebben. Wanneer ik nl. des avonds met mijn vrienden uit ben geweest, is mijn glazen oog den volgenden morgen nog even helder als altijd, terwijl mijn echte oog dof staat en met bloed doorloopen is. Ik zou gaarne een kunstoog in een derge- lijken toestand van u ontvangen". De firma antwoordde, dat zij nooit een dergelijke bestelling had gehad, maar lat zij haar best zou doen. Na eenige experi menten slaagde zij erin een glazen oog voor katerstemmingen te fabriceeren. -—Een paleis uit oude flesschen. Vaderlandlievende bur gers in Turkije zijn ijverig bezig om oude flesschen en andere gebruikte glazen voor werpen bijeen te zamelen om deze ten be hoeve van den staat af te staan. De regee ring heeft n.l. besloten een glazen paleis te Istanboel te laten bouwen. Kemal Ataturk heeft nu bepaald, dat dit gebouw alleen uit Turksche grondstoffen vervaardigd moet worden. Tot nog toe werd al het glas uit het buitenland betrokken. Het is echter mogelijk gebleken om nieuw glas van oude glazen voorwerpen te maken en iedereen wordt nu aangespoord om aan de „glas-in zameling" méde te doen. Smokkelhandel rond C u b a.Avonturiers van velerlei natio- naliteit drijven in de Cubaansche wateren een levendigen smokkelhandelin likeur, textielgoederen, ja zelfs in menschen. De hoéveelheid goederen, die Cuba bin nengesmokkeld wordt, is zoo groot, dat de belastingautoriteiten met schrik den alar- meërenden achteruitgang in het bedrag der ontvangen invoerrechten gadeslaan en hun waakzaamheid hebben verdubbeld. De smokkelaars gaan op de volgende wijze te werk Een plezierjacht, dat op snelheid ge bouwd en met een sterken motor uitgerust is, begeeft zich naar een kleine Cubaan sche haven, waar weinig douane-beambten zijn. Het schijnt alsof het jacht op een plezierreis is. De bemanning doet den ge- heelen dag niets anders dan visschen en met een onschuldig gezicht rondwandelen. Des nachts worden de opvarenden plotse ling actièf. Allerlei, goederen worden aan land gebracht, voornamelijk textielgoede ren. Daarop wordt een groote hoeveelheid likeur ingeladen, en btf het aanbreken van den.dag vertrekt het jacht. Wordt dit door een douanevaartuig ingehaald, dan worden de scheepspapieren volkomen in orde be vonden, doch waarschijnlijk zijn zij valsch. Gewoonlijk voert het jacht de Britsche vlag en is het geregistreerd in een Britsch- West-Indische haven, of te Belize (Br. Honduras). In het duister van den nacht wordt dan de smokkelwaar op de Ameri- kaansche kust aan land gebracht, alsmede de onwettige immigranten, die tegen een passageprijs van 300 tot 500 dollar mede gevoerd zijn. Komt dan de Amerikaansche douane ter plaatse, dan beweren de smok kelaars eenvoudig, dat zij slechts gekomen zijn om water in te nemen. -Rattenverdelging. De stad Marktredwitz in Noord-Beieren heeft een groote driedaagsche campagne tegen de ratten georganiseerd, waaraan een groot aantal werkloozen en schoolkinderen heeft medegewerkt. Het gemeentebestuur deelt thans in een bulletin mede, dat de ratten in de stad vol komen uitgeroeid zijn. Bekentenis van een stervende. Door de bekentenis van een stervende te Weenen, kwam de politie op de hoogte van een communistischen aanslag, welke op Sacramentsdag van het afgeloopen jaar op een kapelletje zou ge pleegd worden. Een uit drie man bestaande communisti sche terroristen-groep had het voornemen op genoemden dag een in het district Osta- kring staand kapelletje in de lucht te doen springen. De aanslag mislukte echter omdat den leidér van de terroristische groep, Lüdwig Baleika geheeten, bij het samenstellen van de bommen door een voortijdige explosie beide handen werden afgerukt. In het ziekenhuis gelukte het niet de ware oorzaak van de verwonding van Ba leika te vernemen. Toen echter zyn toe stand steeds slechter werd, bekende hij, bij na stervend, den aanslag te hebben ge smeed. De politie slaagde erin, ook de beide andere leden der groep te arresteeren. Ford over de volmaakt heid van dé auto. In een der jaarlijksche bijeenkomsten van ongeveer 5000 verkoopers der Ford-fabrieken te De troit, hebben Henri Ford en zfn zoon Edsel een toespraak gehouden. Ford verklaarde dat automobielen waarschijnlijk dichter de volmaaktheid waren genaderd dan eenige andere machine. De moderne wagens wa ren het laatste woord wat betreft nauw keurigheid en volmaaktheid, terwijl vlieg tuigen, hoewel deze grooten voortgang heb ben gemaakt, nog steeds niet als volmaakt beschouwd kunnen, worden. „Wij hebben er nog geen idee van, wat het toekomstige vliegtuig zal zijn", verklaarde hij. Tenslotte sprak hij als zijn verwachting uit, dat het komende jaar een gunstig en soliede jaar voor het zakenleven zou zijn. Geteisterd Ceylon. Van de gisteren in het ziekenhuis opgenomen 118 malaria-patiënten zijn er tot dusver 18 gestorven. Vandaag moeten nog honderden personen naar het ziekenhuis worden ver voerd. De dokters zijn van meening, dat zich op Ceylon een nieuwe vorm van malaria heeft voorgedaan. Bij tal van zieken hebben zij op de tong donkere stippen ontdekt die spoedig over het geheele lichaam verbrei den. Er heerscht onder de bevolking een wan- hoopsstemming. Behalve door de malaria epidemie wordt het land sedert vele weken ock nog door een hittegolf geteisterd, die het grootste deel van den oogst dreigt te vernielen .en moeilijkheden by de voedsel voorziening dreigt.te veroorzaken. G eneesmiddel tegen ma laria. De vreeselijke malaria-epide mie, die op het oogenblik hec eiland Ceylon teistert, heeft geleid tot de ontdekking van een geneesmiddel in den vorm van de Wal- habarala Yam, een plant, die overal in het wild groeit. Deze plant wordt gekookt ge geten en men ondervindt er geen nadeelige gevolgen van. De autoriteiten willen deze plant, die pas na drie jaar rijp is, thans op groote schaal gaan kweeken. Het Zuidpoolonderzoek. De geologen der Zuidpoolexpeditie van Byrd hebben ontdekt, dat de Zuidpool door een uitgestrekt hoogland in verbinding staat met het Marie Byrd-land. Aanvankelijk hadden zij geloofd, slechts- met een ènormen gletscher te doen te heb ben, doch bij" nader onderzoek kwamen de geleerden tot de ontdekking, dat het vaste grónd waSj die zich' verscheiden' honderden kilometers /ver bleek uit" té strekken. Het nieuwontdekte land is ten Westen van "den" 145sten meridiaan gelegen en loopt bijna evenwijdig met dezen meridiaan. Zwarte pest in China. In de omgeving van Hwaingan, in de provincie Kiangtsoe, ongeveer 200 K.M. ten Noorden van Nanking, zijn duizenden men schen aan de zwarte pest lijdende. Velen zrjn reeds gestorven. Alle ter be schikking staande artsen uit de omgeving zijn naar het getroffen gebied gezonden. De provinciale autoriteiten hebben hulp expedities uitgezonden. Wat Amerika dronk, t— Uit de statistieken van het departement van financiën blijkt, dat in de Ver. Staten in het eerste jaar na de afschaffing der prohibitie 1.647.000.000 gallons bier, wijn en sterke drank is gedronken, waarvan de to tale waarde bedroeg ongeveer 3 billioen dollar. De gesmokkelde drank is daarbij niet inbegrepen. Het wettige gebruik is 136.619.896 gal lons minder dan in 1918, het laatste jaar vóór de afkondiging der prohibitiewetten. Het bierverbruik, dat in 19181.553.138.063 gallons bedroeg, is thans toegenomen tot 1.575.000.000 gallons. Het gebruik van sterken drank daalde van 178.883.799 gal lons in 1918 tot 51.000.000 gallons. Het ge bruik van wijn nam af van 51.598.000 gal lons in 1918 tot 19.000.000 gallons. Kunstzijde-schandaal. In Juli is het Japansche kabinet Saito af getreden tengevolge van een schandaal met aandeelen in de kunstzy de-industrie, waar omtrent indertijd wel vele geruchten de ronde hebben gedaan, maar het ware toch niet aan het licht is getreden. Thans-hebben de bladen vergunning gekregen byzonder- heden mee te deelen, Er blijken 17 oud- hoofdambtenaren en verdere ambtenaren schuldig te zijn bevonden aan corruptie, plichtverzuim of meineed. Tot de beklaag den behooren Nakajima, oud-minister van handel, Mitsoesji, oud-minister van spoor wegen, Koeroda, oud-staatssecretaris van financiën Sjimada, oud-president van de bank van Formosa, en Takagi, oud-direc teur van de koninklijke kunstzijde-maat schappij. Steunver1eening in de Ver. Staten. De administrateur voor de steunverleening Harry Hopkins verklaarde, dat de staats- en plaatselijke steunfondsen in de eerste tien maanden van 1934 bijna 30 pCt. grooter waren dan in de overeenkomstige periode van 1933. De re geering is thans belast met de zorg vooi ongeveer 19 millioen personen. De leidei van de Nationale Steunactie Donald Rich- berg, verwachtte 'n den afgeloopen zomer, dat het aantal steuntrekkender in Februari 1935 zijn hoogtepunt zou bereiken. Hij had geen speciaal cijfer genoemd, doch ver wachtte, dat de federale regeering tegen dien tijd voor ongeveer 23 millioen perso nen zou moeten zorgen, Voor de steunverleening over de maand Januari zouden de. staten ds beschikking krijgen over een bedrag van 136.791.268 dolr lar. Het totale bedrag, dat in de maand November door de regeering, de staten en de plaatselijke instanties voor steunverlee ning was besteed, was .in November 12.1 hooger dan in October jl. De z a a k - L i n d b r g h. In het kleine, meer op een dorpje dan op een stad gelijkende, plaatsje Flemirigton in den staat New Jersey begint Woensdag a,s. het proces tegen den van ontvoering van en moord op het kindje van kolonel Lindbergh beschuldigden Hauptmann._ Hauptmann is de voornaamste onvrijwil- lige gast in de gloednieuwe gevangenis, welke vlak achter hetgerechtshof staat, waar zijn zaak behandeld zal worden. Zijn vrouw woont ook tijdelijk in. Flemington en men kan haar van tijd tot tijd achter den kinderwagen in de straten van het stadje zien loopen. De gerechtszaal, waarin het proces ge voerd zal wérden is een groote. vierkante ruimte, plaats biedende aan twee of drie honderd menschen. Het vertrek is helder wit geschilderd envoorzien van groote vensters, waardoor het licht ruimscho.ots naar binnen kan vallen. Op het podium staan drie stoelen voor de rechters. De ge tuigen zullen aan den linkerkant van den rechter plaats nemen. De daarvoor bestem de stoel is zoo oud, dat hij als een antiqui teit wordt beschouwd, envoorzichtig aan den vloer is vastgemaakt.' Tegenover dè zétëls "van de rechters is een speciale tribune ingericht voor de ver slaggevers, die als vertegenwoordigers van de wereldpers de rechtzittingen zullen bij wonen. Het zal niet" geoorloofd zijn tijdens de behandeling van de zaak foto's te ma ken. Alle aangrenzende vertrekken zijn gere serveerd voor den "telegraaf- en telefoon dienst terwijl hier tevens de schrijfmachi nes van de reporters staan opgesteld. Naar schatting zullen ongeveer 'n millioen woor den per dag van hier uit de wereld in wor den gezonden. „Welke tanden krijgt men het laatst „De valsche tanden, meester I" Hij „Toen je me trouwde, heb je beloofd mij te gehoorzamen Zij „Ja, dat weet ik wel, maar ik heb dat alleen gedaan oni geen ruzie met jé te krijgen in het bijzijn van' den burgemees ter." GEMEENTERAAD VAN BiGGEKERKE Gistermiddag" kwam 'de raad dèzör ge meente in voltallige zitting bijeen, cnder voorzitterschap" van burgemeester L'. Si- monse. Ingekomen was een verzoek van den veldwachter H. Verscliiiure om verhooging van zijn'jaarwedde in Verband met-het feit, dat hij door het verhoogde pensioensver- haal een verlaging heeft gekregen van ruim 70. Voorgesteld wordt af te wachten of wijziging van hoogerhand zal wórden voorgesteld. Besloten wordt de bijdrage voor bestrij ding der iepenziekte wederom voor drie jaar te verleenen tot een bedrag van 2.50. Naar aanleiding van een verzoek van de afdeelingsbesturen om een Kerstgave er, een kolentoeslag, stellen Burg. en Weth. voor een bedrag van 40 beschikbaar te stellen, teneinde hiervoor brandstoffen aan te koopen en deze te verdeelen in over leg- met het comité voor extra-hulp aan werk loozen. De' heer P. Janse meent; dat dit wel een zeer goedkoope oplossing is om het ver zoek af te maken, nu. uit het voorstel blijkt dat een dergelijk bedrag voor éénmaal ver strekt wordt en dus ook niet over een Kerstgave wordt gesproken. De voorzitter antwoordt, dat een Kerst gave meer wordt geacht te behooren tot de kerkelijke instellingen het is evenwel niet uitgesloten, dat een dergelijke brandstof verstrekking wordt herhaald. Het voorstel wordt aangenomen. Aan P. Bimmel wordt eervol ontslag ver leend als grafdelver met ingang van 1 Ja nuari a.s., zulks op verzoek wegens ge zondheidsredenen. Burg. en Weth. vragen het oordeel van den raad of oproeping van sollicitanten moet plaats hebben of dat de gemeente-werkman moet worden aange wezen. Besloten wordt oproeping te doen tegen 1 April a.s. De gemeente-werkman wordt tijdelijk met deze werkzaamheden belast. Herbenoemd worden als leden van het burgerlijk armbestuur de heeren J. Moens en J. Dekker en als lid van de commissie van schooltoezicht de héér P. de Lange. Bij de rondvraag vraagt de heer J. Jan- se, of er reeds iets bekend is over aanleg van een eleetriciteitskabel naar de duinen en meent, dat hier misschien wél wat werk te vinden is. De voorzitter deelt mede, dat hem dit be kend is en dat hij met de Pzem bespreking heeft gehad. Definitieve plannen zijn even wel nog niet bekend, doch Burg. en Weth. houden eventuéele Werkobjecten in gedach ten. De heer Poppé vraagt overweging van instelling van een ventverbod, zulks in het belang van ingezetenen en neringdoenden. De voorzitter meent, dat vóór een paai jaar een dergelijke regeling ook is bespro ken, doch toen werd het resultaat zeer ge ring geacht. Burg. en Weth. zullen even wel de volgende" vergadering met voorstel len komen. Onder dankzegging vöor dé dieristèn in 1934 sluit de voorzitter de vergadering. MINISTER COLIJN. 's-GRAVENHAGE (C. B.) De minister president dr. Colijn is hedenmiddag verge zeld van mevr. Colijn van Waalhaven per vliegtuig voor een verlof" van enkele dagen naar Parijs vertrokken. DE „UIVER"-MAIL. BATAVIA. (Aneta). Toen op het post kantoor de 200 K.G. „Uiver"-mail met de „Rijstvogel" aangebracht, werd openge maakt, bleek het dat de in de zakken ver pakte poststukken naar een viertal graden van beschadiging te verdeelen waren. Een gedeelte was practisch ongeschonden, dan was er een gedeelte van de poststukken, waarvan de hoeken waren verbrand, ten derde was er een- gedeelte met verbrande hoeken en door olie besmeurd en tenslotte circa 60 KG. bestaauide uit een onontwar bare massa van uiteengerukte stukken, be smeurd met olie, bloed en modder. De stuk ken van de eerste groep konden onmiddel lijk in den loop van den avond worden be steld. Die van de tweede groep zijn opnieuw verpakt en vanmorgen uitgereikt. Die van de derde zpllen voor zoover leesbaar in de komende dagen worden besteld. De stukken van de laatste groep zijn onmiddellijk naar Bandoeng doorgezonden. OP VRIJE VOETEN GESTELD. 's-GRAVENHAGE (C. B.) In verband met de arrestatie en insluiting in het huis van- bewaring van mr. dr. Henry van Groenendaal als verdacht van poging tot oplichting van de N.V. Hypotheekbank voor Holland en Indië vernemen wij nader dat de Haagsche rechtbank geen termen aanwezig heeft geacht om de gevangen houding van mr. van Groenendaal te be velen, waarna deze weder op vrije voeten is gesteld. HET GEZONKEN SLEEPSCHIP „NOORDGEUL". AMSTERDAM. (V.D.) Hedenmorgen is een drietal booten van Van der Tak's Ber- gings Mij. vertrokken naar de plek 5 mijl beneden Marken, waar in den avond van 24 December jl. het 900 ton metende sleepschip „Noordgeul" door het- inslaan van de lui ken plotseling is gezonken. Zooals bekend zijn bij deze noodlottige gebeurtenis de vrouw van den schipper en een knecht ver dronken. Schipper H. Bouman en zijn broer A. Bouman konden door de opvarenden van een sleepboot welke de „Noordgeul" op sleep had, worden gered; Men zal trachten de lading grint, welke de „Noordgeul" ver voerde uit.het schip te halen. Vermoedelijk zal dit werk wel eenige dagen in beslag nemen. Na het. bergenvan de lading zal worden getracht de „Noox'dgeul" te lichten. KAMPEN VOOR WERILLOOZEN. LONDEN (V. D.) Naar verluidt wordt ernstig overwogen het volgende jaar meer kampen in te richten voor werkloozen uit de noodlijdende gebieden. Men hoopt het aantal van 15 te kunnen verdubbelen en nog een twaalftal tentkampen voor den zomer te kunnen inrichten in boschstreken. Het doel van het plan is werkloozen ge durende 12 weken in de open lucht aan het werk te stellen onder gezonde omstan digheden met inbegrip van de verzorging van goede voeding en verstrekking van de noodige kleeding. De jaarlijksche capaciteit van ieder kamp is vier ploegen van 200 man, terwijl de tentkampen twee ploegen van 100 tot 200 man zullen kunnen herber gen, gedurende de zomermaanden. ZWARE REGENVAL OP CYPRUS. LONDEN. (V. D.) Na de rampspoedige droogte, die in de laatste jaren op het eiland Cyprus heeft geheerscht, is thans weer eens zware regen gevallen. Ongeluk kigerwijze was de regenval zoo sterk, dat het grootste waterreservoir de hoeveelhe den water niet heeft kunnen verwerken, zoodat verwoestende overstroomingen zijn ontstaan. DE VOLKSSTEMMING IN HET SAARGEBIED. PARIJS. (V. D.) Met het oog op de a.s. volksstemming in het Saargebied is de be waking aan de Fransche grens in Lotharin gen aanzienlijk verscherpt. Tenemde te voorkomen dat agitators of terroristen zich uit Frankrijk naar het Saargebied begeven of uit het Saargebied naar Frankrijk ont komen. Iedereen, die de grens passeeit in welke richting ook, wordt aan een gestreng onderzoek onderworpen. DE STRIJD IN ZUID-AMERIKA. BÜENOS-AYRES. (V. D.) De Faragu- aansche troepen zijn gisteren een nieuwen aanval begonnen op de operatiebasis dei Boliviaansche troepen Villa Montes, waar door nieuwe bloedige gevechten aan de grens van Gran Chaco zijn ontstaan, waar aan in totaal 80.000 man deelnemen. Vol gens mededeelingen van het Boliviaansche commando zouden de Paraguanen echtei met zware verliezen zijn teruggeslagen. Ten Zuiden van Villa Montes hebben de Paraguanen bovendien in den Pilgomayo- sectoi nieuwe aanvallen op het Boliviaan- iche front gedaan. De Bolivianen beschik ken aan het front thans over 50.000 man, terwijl zij met de opgeroepen reserves van 18 tot 45 jaar hopen binnenkort met 150 duizend man de rijke oliegebieden te kun nen verdedigen, die den inzet ziin vat» den geheelen oorlog. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 29 December, 11 uur. Hedenmorgen volgde de Amsterdamsche Beurs nauwkeurig de aanwijzingen van Wallstreet, dank zij het feit dat de ver koopdruk op Koninklijken was verdwenen.' De handel was evenwel uiterst stil, alleen in Amerikaahsche fondsen ging wat óm. Vooral in Staal- en Koperfondsen, die zeer vast waren. Op de locale afdeeling ver keerden Koninklijken opnieuw krachtig in herstel, nadat reeds gisteren, dank zy- een vermindering van het aanbod voor Fran sche rek ming, in den loop van den middag- de noteering iets was verbeterd. Vandaag kwam de koers een tweetal punten boven het slotpeil van gisteren. Ook voor de Amerikaansche soorten was de tendenz gunstig. De noteeringen liepen bij wat rui mer omzetten krachtig op. Philips haalden het gisteren geleden verlies waar in. Aku's waren een kleinigheid beter. Unilevers ste gen boven 73, de handel in deze waarden was gering. Rubberaandeelen profiteerden van de algemeene tendenz en waren goed van toon, doch uiterst stil. Amsterdam rubbers waren 1 V° hooger. Suikerwaar den lagen buiten de attentie, doch de stemming was vast. H.V.A.'s waren 2 beter. Tabakken waren goed prijshoudend. Goudaandeelen verdeeld. Scheepvaartaan- deelen waren goed van toon. Ned. Scheep vaart Unie's stegen tot 29%. Certificaten Handel Mij. onveranderd. Duitsche obliga ties waren prijshoudend, bij uiterst kalmen handel. De Ned. en Ned.-Ind. Staatsfondsen werden op kleine schaal verhandeld. De noteeringen handhaafden zich op de hoog ste koersen van gisteren. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 29 December 1934, des vm. 11.30 uur (officieel) Londen 7,29 Berlijn 59.41 Parijs 9.76% Brussel 34.66 Zwitserland 47.89 New-York 1.47%. MARKTBERICHTEN VEILING MIDDELBURG. 28 December. Kropdunsel 25 ct., snysla 3149 ct., molsla 37 ct., veldsla 4%25 ct., spinazie 1017 ct., postelein 1012 ct., pluksla 31 ct., spruiten 818 ct., witlof 715 ct., schorseneeren 1012 ct., koolrapen 2 ct., wynpeen 1%3 ct., roode kool 2%4 ct., uien 1%3% ct., kroten 14 ct., alles per K.G., peen 68 ct., rapen 23 ct., kroten .1%—4 ct., prei 3—8 ct., selderie 23 ct., knolselderie 24 ct., rammenas 1 ct., alles per bos; savoye kool 2% 6 ct., roode kool 37 ct., boerekool 13 ct., bloemkool 420 ct., andijvie 1—4 ct., koolraap 12y2 ct., alles per stuk cycla men 2931 ct. per pottulpen 1416 ct, per chip. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 776.9 te Reval. Laagste barometerstand 746.9 te Tors- havn. Verwachting tot den avond van 30 De cember Krachtige tot matige, later wel licht verder tijdelijk afnemende Z.W. tot N.W., later weer krimpende wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Aanvankelijk nog weinig of geen, later weer toenemende regenkans. Zelfde temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst Geseind van De Bilt hedenmorgen 11.25 uur aan alle posten van IJmuiden tot de Belgische grens „Weest op uw hoede t" Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld aoor het Kon. Met. Instituut. De secundaire depressie die gisteren met zware dalingen van den luchtdruk nabij de Spaansche en Portugeesche kust was gele gen, heeft zich N.N.O.-waarts verplaatst en bevindt zich thans boven Engeland. De depressietoestand op den Oceaan blyft nog gehandhaafd. Over Scandinavië en Finland bleef 't weer onder hoogen drukinvloed nog rustig. Vooral in T -pland komen zeer lage temperaturen voor. Neerslag viel vooral >ver de Britsche eilanden en veranderingen in de drukverdeeling wijzen op tijdelijke ruiming van den wind. Aanvankelijk waren de neerslagkansen klein, niet onwaarschijn lijk is het echter, dat zich weer spoedig de. invloed der depressie in het Westen zal Poen geiden. De temperatuur zal slechts weinig veranderen.

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 3