ülissingsclie Courant DIAMANT PLOUVIER VOOR UW ROBINSONS TWEEDE BLAD Een sprong in het duister GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND SPORT FEUILLÈTON van da van Donderdag 27 December'34. No 304 HINDERWET. Burgemeester ejwethouders yan Vlis- singen brengen ingevoTge de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis, dat bij hen jaJngekomen een verzoek van- de N.Y. Petroleum Maatschappij The Texas Company (de Texas Maatschappij te 's-Gra- venhage) om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande bewaarplaats, door het vervangen van de bestaande benzinepomp door een benzinepomp welke gedreven wordt door een electromotor van 1/3 P.K. op de perceelen kadastraal bekend Ge meente Vlissingen, Sectie A Nos. 1957 ged. en 3390 ged. en gelegen terzijde van het perceel plaatselijk gemerkt Badhuisstraat No. 13 dat dit verzoek met de bijlagen, vanaf heden op de Gemeente-Secretarie -(2e Af- deeling) ter visie zal worden gelegd en dat schriftelijk bezwaren bij hun college kun nen worden ingediend. Op den veertienden dag na heden, zijnde den lOden Januari 1935, zal ten Gemeente huize, des voormiddags ten 11 ure, gelegen heid worden gegeven, om bezwaren tegen het uitbreiden dier inrichting in te bren gen, terwijl daarbij zoowel de verzoekster als zij, die bezwaren indienen, in de gele genheid worden gesteld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoekster, als zij, die bezwa ren inbrengen, kunnen gedurende drie da gen vóór den lOden Januari 1935, ter Ge meente-Secretarie (2e Af deeling) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis ne men. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun ne bezwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen, den, 27sten December 1934. Burg. en Weth. voornoemd, P. G. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen Gelet op artikel 45 der Drankwet doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van Marinus Adrianus Johannes van Boekhout, wonende te Vlissingen, om verlof tot den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein (verlof A) voor de beneden-voor- localiteit van het perceel Kanaalstraat Nr. 100 dat vanaf heden gedurende twee weken tegen het verleenen van het gevraagde ver lof schriftelijk bezwaren kunnen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders voornoemd. .Vlissingen, 27 December 1934. Burg. en Weth. voornoemd, P. G. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. BAK- EN BRAAD VET NU 40 CT. PER POND REGLEMENT DER WEGEN EN VOETPADEN ART. 42 3. AANKONDIGING. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Vlissingen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat te beginnen op 9 Ja nuari 1935, vanwege de Gemeente eene Al- gemeene Opneming zal worden gehouden van de Voetpaden met de Kunstwerken. Vlissingen, den 27en December 1934, Burg. en Weth. voornoemd, P. G. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. Kerstvergaderingen der S.D.A.P. Dinsdagmiddag heeft de Federatie Am sterdam der S.D.A.P., in het Concertgebouw te Amsterdam haar traditioneele Kerstver gadering gehouden. De bijeenkomst werd geopend door den heer J. W. Matthijssen, voorzitter van de Federatie. Daarna zong de „Stem aes Volks" eenige liederen. Ir. J. W. Albarda, de voorzitter der Twee de Kamerfractie, die daarop het woord ver kreeg, begon zijn rede met een verklaring, waarom hij geweigerd had zijn toespraak via de Vara te laten uitzenden. Spr. meende, dat zijn rede door de radiocontrole commis sie wel zoodanig zou worden beknot, dat deze voor de radioluisteraars geen waarde zou hebben. Spr. wenscht niet, om der wille van een radiocontrole commissie te zwijgen over al datgene, wat hem in dit roerige jaar heeft vervuldhij wenscht geen moordkuil te maken van zijn hart Na de pauze sprak de heer Albarda over den politieken toestand in Nederland en de houding- van de S.D.A.P. De S.D.A.P. is in een politiek isolement gedrongen. De groote en kleine pers, die vroeger menigmaal de S.D.A.P. niet onwel gezind was, doen thans hun best de sociaal democratie met breidelooze critiek of ne gotie te ondermijnen. De S.D.A.P. is echter trotsch op zijn 30.000 leden, die hij niet heeft. De S.D.A.P. heeft nog altijd 90.000 leden, het N.V.V. 300.000, en teekenden niet anderhalf millioen volwassenen op het pe titionnement van het N.V.V. Met volle dige eensgezindheid heeft de S.D.A.P. een gesloten front gevormd tegen al wat de de mocratie bedreigt. Dat de S.D.A.P. zich ondanks alle moeilijkheden kan handhaven geeft den leden recht op moed en hoop op den toekomst. Misschien wachten ons nog zeer zware tijden, mogelijk ook, zullen wij diepe ver nederingen moeten verdragen, maar wat binnen in ons leeft, aan wezenlijk socialis me, dat is nooit te vernietigen. Dit is een kracht, die alle moeilijkheden zal weer staan. De Nederlandsche mariniers in het Saargebied. Een medewerker van „de Maasbode" heeft te Saarbrücken een onderhoud gehad met den commandant der mariniers, kapi tein De Bruyne. „Hebt u al een bepaalde gedragslijn uit gestippeld voor het optreden der soldaten naar buiten vroeg men hem. „Wij zijn er zeer sterk van doordrongen aldus, kapitein De Bruyne dat er hoo- ge eischen gesteld worden aan hun optre den in het openbaar. Zoowel de compag nies-commandanten en ik zelf hebben dat meerdere malen uitdrukkelijk met hen be sproken en ik geloof, dat ik in dit opzicht ten volle op hen kan vertrouwen. Ik maak een regeling voor het „passagie ren", die aan zeer- beperkte voorwaa.rden •is gebonden. De eerste dagen blijft de troep in de kazerne. Daarna zullen ze beginnen op een beperkte wijze met wat wij noemen „oploop". Toegang tot café's sta ik voorloopig niet toe, later hoogstens als ik me zelf persoon lijk van de. toestanden daar op de hoogte heb gesteld. Ons wacht waarschijnlijk een zware dienst en wij willen daarin zeker niet teleurstellen. Deze opvatting en de wijze waarop wij ze verwerkelijken, wordt door de bevelvoering der Volkenbondsmacht ten zeerste gewaar deerd en heeft ons nu reeds achting ver worven. In tegenstelling met de andere contingenten, heb ik mijn officieren ook bij den troep gehouden. Ze slapen en wonen hier. Ook zij hebben momenteel nog geen permissie tot uitgaan. Ze hebben door dit alles natuurlijk verschillende ontberingen, maar daaraan zijn zij niet ongewend. En zij weten, dat zij het vertrouwen van den troep er door versterken". Het zijn geen holle woorden, die de com mandant hier zegt en wat hij van zijn offi cieren vraagt is niet meer dan wat hij zelf geeft. Vanuit het bureau kan ik, zoo zegt de vertegenwoordiger van het Rotterdam- sche blad, door een open toegangspoort in de aangrenzende slaapkamer kijken. Ik zie een ijzeren krib met een stroozak. Er zijn twee koffers op hun kant gezet, op de kof fers rust een kist, op de kist ligt een plank met een handdoek en op de plank staat een blikken watervat. Neen, overdaad aan luxe heerscht hier zeker niet. „Zal het niet een toer zijn de menschen bezig te houden vroeg de man van „de Maasbode", want het heele gebouw is in den hier geschetsten trant gemeubileerd. „Dat is zeker een moeilijkheid", stemde kapitein De Bruyne toe, „omdat we nog zoo weinig hebben. Er is geweldig hard ge werkt om den boel ten minste bewoonbaar te maken, het werk van den motordienst is in dit opzicht een bijna bovenmenschelijke prestatie geweest, maar verder is de zaak, zooals u ziet, nog erg leeg. We hebben een cantine, maar ze is kaal, kaal, kaal. Veldaalmoezenier Bangert en de vloot- predikant ds. Van der Giesen doen hun best om het noodige aan te schaffen, maar onze middelen zijn nog al beperkt. Toen we in het begin van onze reis Eind hoven passeerden en de groote Philipsfa- brieken zagen, hebben we een inspiratie ge had en een telegrafischen noodkreet ge slaakt tot dr. Philips „Officieren, onder officieren en bemanning missen noode ra dio-ontvangst op feestdagen. Kan Philips- concern ons helpen voor twee groepen We hebben de vraag zoo bescheiden moge lijk gesteld en niet over schenking willen spreken. Maar ik hoop van harte, dat het telegram eenige uitwerking zal hebben, want voor de jongens is het noodig". „Hebt u voor de Kerstdagen nog bijzon dere plannen „Niet veel, de tijd van voorbereiding is te kort. Er zijn natuurlijk godsdienstoefe ningen en ik zal een extra-versnapering laten uitdeelen, terwijl-een beperkte passa gieren-regeling wordt toegestaan. Daar zal het wel bij blijven." „Waarin zal de dienst voornamelijk be staan „Voor zoover de orders van generaal Brind het niet beletten, mag ik naar eigen goeddunken den troep oefenen. De soldaten zullen veel patrouille loopen, er zullen uit rukkende diensten zijn en alles zal gedaan worden om een grondige kennis van het toegewezen terrein te kweeken. Voorts hou den wij oefeningen in snel transport naar verschillende deelen van het gebied". „Hebt u al contact gehad met de andere troepen „Dat begint feitelijk Maandag (dot was dus 24 December). Alle bevelhebbers met hun eerste officieren zijn dan de gast van president Knox op een lunch, waarna op een militaire conferentie de wijze van wer ken en samenwerken nader zal worden ge detailleerd", zoo besloot kapitein De Bruyne. De Steunregeling. Bij d-e N.V. drukkerij C. Blommendaal te 's-Gravenhage, is verschenen ,,de Steunre geling", rede van den minister van sociale zaken, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine op 13 December in de Tweede Ka mer gehouden. Wie een juist overzicht wil hebben van de steunmaatregelen van de regeering zal zeker van deze brochure met belangstelling kennis nemen. Het geheele belangrijke vraagstuk der werkloosheid wordt in deze brochure besproken. Minister Slotemaker de Bruine heeft zijn rede met de volgende woorden besloten „Ik ben overtuigd dat wij moeten samen werken ik ben overtuigd dat het velerlei geschiedtik ben overtuigd, dat door de regelingen waarvan ik sprak deze samen werking niet bemoeilijkt, maar vergemak kelijkt wordt. En als er licht is in deze donkere tijden, zie ik dat licht thans daar in, dat wij met elkander beproeven van deze zaak te maken wat er van te ma ken is." De brochure is voor 15 cent in den han del gebracht. VOETBAL: Wedstrijdprogramma voor Zondag 30 December. Afdeeling IV. Ie klasse. N.O.A.D.N.A.C. EindhovenB.V.V. Bleij erheideJuliana. M.V.V.Willem II. 2e klasse A. R.B.C.D.O.S.K.O. ZeelandiaVlissingen. De BaronieMiddelburg. BredaTer Neuzen. T.S.C.Alliance. 3e klasse A. Oranje-Sluiskil. HulstAxel. HoofdplaatDe Zeeuwen. Ter Neuzen IIBreskens. 3e klasse B. Goesche BoysZierikzee. Middelburg IIZeeuwsche Boys. R.C.S.Zeelandia II. Een interessante voetbalwedstrijd. Gisteren had te Middelburg een voetbal wedstrijd plaats tusschen een Belgisch elf tal uit Beerschot bij Antwerpen en een Middelburgsch veteranen-elftal. De Belgen hadden eenige oud-internatio nals in hun ploeg en speelden een keurige partij voetbal. Het was het spel van kat en muis en met 131 bewees het Belgische elftal zijn overweldigende meerderheid. Het niet-talrijke publiek heeft kunnen ge nieten van het prachtige spel van de Bel gische ploeg, die over formidabele schut ters beschikt. Competitie van den afgeloopen Zondag. De spanning in de 2e klasse is sinds Zon dag jl. blijven voortbestaan, daar zoowel Vlissingen als Middelburg hun wedstrijden wisten te winnen. De plaatselijke ontmoe ting te Middelburg op het terrein van de ex-eerste klassers eindigde met een kleine meerderheid voor de oudste club. Zeelandia hield zich kranig en verloor slechts met het oneven doelpunt, ondanks dat velen na de 05 op het Zeelandia-terrein, een gevoelige nederlaag hadden verwacht. Vlissingen won den lastigen wedstrijd op 't R.B.C.-terrein. Wel was de overwinning klein, maar men dient in aanmerking te ne men, dat R.B.C. thuis heel wat mans is en zich vooral ditmaal, nu de degradatie steeds dreigender wordt daar R.B.C. niet zoo heel veel wedstrijden meer krijgt te spelen, met den moed der wanhoop tegen Vlissingen te weer heeft gesteld. Weten de rood-witten nog eenigen tijd vol te houden, dan belooft de wedstrijd VlissingenMiddelburg op het terrein aan den Koudekerkschen weg, welke op 20 Januari gespeeld wordt, de clou van het seizoen te worden. Ten tweeden male in successie won Dosko van de Baronie de Baronie kan thans met zes nederlagen gevoegelijk als kampioens pretendent uitgeschakeld worden. In verge® lijk met het vorig seizoen zijn de Breda® naars dus wel een stuk achteruit gegaan, want we zijn pas op de helft van de com petitie. Vreemd is het, dat bij de meeste clubs na een behaald kampioenschap, het seizoen er na een sterke reactie intreedt. We hebben dat enkele jaren geleden bij Vlissingen gezien. Thans is de Baronie weer een sprekend voorbeeld hiervan. Een perio de van hoogspanning, die de strijd om het kampioenschap en de daarop volgende pro motiewedstrijden meebrengen, schijnen de meeste clubs maar korten tijd te kunnen doorstaan. T.S.C. wist zich. bij de leidende clubs te handhaven door een groote overwinning in Oosterhout op Breda behaald. De wedstrijd Ter NeuzenAlliance kon wegens terreinafkeuring niet doorgaan. Ook R.C.S. behoefde om dezelfde redenen niet tegen de Zeeuwsche Boys in het veld te treden. INSIDER. K.N.V.B.-bekerwedstrijden op den 2en Kerstdag en competitie. Vlissingen heeft op den 2en Kerstdag pech gehad. Toen onze stadgenooten in Ter- neuzen aankwamen, bleek het terrein we gens onbespeelbaarheid der morgens afge keurd te zijn. Het verzonden telegram had Vlissingen te laat bereikt. Deze wedstrijd zal nu waarschijnlijk op Nieuwsjaarsdag vastgesteld worden. Er hadden nog enkele andere wijzigipgen plaats. Zoo ging de wedstrijd S.V.W. Bleij erheide niet door, daar de Zuid-Lim burgers zich te elfder ure teruggetrokken hebben. Dit zal waarschijnlijk verband hou den met het aan Bleijerheide's beste speler Paffen Zondag jl. tijdens den wedstrijd M. V.V.Bleij erheide overkomen ongeval en ook misschien al, daar de Zuid-Limburgers zich willen sparen. Zij staan er in de Zuide lijke le klasse momenteel niet al te best voor en zullen in de komende weken voor het behoud van hun plaats moeten vechten. De wedstrijd HelmondN.E.C. werd ver schoven naar 1 Januari. Op verzoek laten we hieronder den stand in de 3e klaase A van den K.N.V.B. en die der le klasse van den Z.V.B. volgen, bijge werkt tot en met Zondag 23 December. Derde klasse A K.N.V.B. Axel 9 7 0 2 14 1.55 Breskens 11 8 0 3 16 1.45 Hulst 8 5 0 3 10 1.25 Zeeuwen 9 4 2 3 10 1.11 Vlissingen II 8 3 2 3 8 1.— Ter Neuzen II 11 4 2 5 10 0.91 Sluiskil 9 3 0 6 6 0.65 Hoofdplaat 8 2 O 6 4 0.50 Oranje 7 1 0 6 2 0.28 Eerste klasse Z.V.B. Eiland Boys 8 8 0 0 16 33—16 Veere 7 4 0 3 8 31—17 Goes II 7 3 2 2 8 17—17 Zeeuwen II 8 3 2 3 8 22—19 Ierseke 7 2 3 2 7 23—27 Middelburg III 7 1 1 5 3 16—31 Vlissingen III 8 0 2 6 2 17—32 Uit dezen stand blijkt, dat onze stadge- nooten de Eiland Boys rechtstreeks op het kampioenschap in deze afdeeling afsteve nen. Het is nog slechts een kwestie van en kele weken, want hun puntenvoorsprong is zoo groot, dat ze nog slechts 3 punten noo dig hebben om den titel te veroveren. Acht overwinningen in successie, zonder één en kele nederlaag, is een zeldzame prestatie. Mogelijk krijgt onze stad er het volgende seizoen, dus een nieuwe derde klasser K. N. V.B. bij. Het Januari-programma van den K.N. V.B. is in de „Sportkroniek" gepubliceerd. Wat Vlissingen betreft vermeldt dit de volgende ontmoetingen. Op 6 Januari spelen onze stadgenooten een thuiswedstrijd tegen Dosko op 13 Januari heeft Vlissingen com- petitierust op 20 Januari is de wedstrijd VlissingenMiddelburg vastgesteld, terwijl op 27 Januari de ontmoeting Ter Neuzen Vlissingen is genoteerd. INSIDER. Naar het Engelsch. (Nadruk verboden 12) Ongelukkigerwijs was de stralende och tendzon tot een kouden middag geworden met een snijdenden wind en een stroomen den regen. Halverwege stopte ik, om naar huis te telegrafeeren en een kop thee te drinken. Het was eerst laat, toen ik op Frensham Court aankwam, druipend en met slijk be spat. In mijn haast en misleid door den zonneschijnt, had ik geen regenmantel mee genomen. De butler schrikte, toen hij mij zag en mijn ouders snelden toe, om mtf gauw in de warme kamer te halen. Even later zat ik bij den haard in de bibliotheek en las voor uit den brief van Christopher, wat ik noodig achtte. Alle moed begaf mij op dat oogenblik Verbeeld je, dat ze mij eens verboden te gaan Ik besloot mij ter ruste te begeven en mijn ouders verder de bespreking onder elkaar te laten voortzetten. Terwijl ik aan de toilettafel zat cn moe- der's kamenier mij het haar uitborstelde, hoorde ik hun stemmen in, de kamei: be neden,. Zouden ze boven komen Het leek mij, dat het meisje eindeloos bezig bleef en dat, terwijl ik het immers al zoo lang zonder hulp had gesteld bij het toilet maken Eindelijk meende ik voetstappen te hoo- ren op de trap. Ik liet Jenkins in den steek en zag over de balustrade, dat mijn ouders beneden stonden en dat vader zijn hand legde op den arm van Moes, terwijl hij overredend sprak „Je weet toch, lieve, hoe de tijd komt, dat onze meisjes banden zullen aanknoo- pen, die nog sterker zijn dan die van het ouderlijk huis. De liefde duit geen mede dingen. Dachten wij aan onze vaders en moeders toen wij trouwden Moes lachte zoo weemoedig, dat het mij door de ziel sneed. „Maar, Rex, denk eens aan het gevaar Onze Phyllis kan wel het leven er bij in boeten Vader kuste haar en suste „Liefste, als we zoons hadden, zouden we die dan teruggehouden hebben Stil ging ik naar mijn kamer terug en schaamde mij, dat ik dit intieme gesprek gehoord had. Het was niet voor mijn ooren bestemd. Het geduldige kameniertje zette haar bezigheid voort, of ik er niet tusschendoor weggeloopen was. Zondagavond keerde ik terug, om mr. White mee te deelen, dat ik gaan moest. Gelukkig had ik juist van een jong meisje geboord, dat zulk «en ulaat.s yerlamrdei De directeur nam het goed op, ofschoon hij ten zeerste mijn vertrek betreurde. „Ik zal nooit zoo iemand krijgen als u, miss Lynton. Ik kon u alles overlaten en bleef u de leiding houden, dan weet ik 'ze ker, dat de zaken zich aanmerkelijk zou den uitbreiden. Komt u, alsjeblieft, weer zoo gauw mogelijk terug Mijn drie collega's gaven mij gezamen lijk een polshorloge, een zeer praktisch af scheidscadeau dus. HOOFDSTUK XIII. Het was een koude, triestige ochtend in Maart, toen ik om zes uur opstond om mij te kleeden voor de huwelijksvoltrekking, die om acht uur zou plaats hebben. Dien vorigen dag waren wij per auto naar Fol kestone gegaan en hadden daar in het hotel gelogeerd. Mary en Sybil hadden geen verlof kun nen krijgen. Kennissen en vrienden zouden eerst bericht ontvangen na de huwelijks inzegening. Moes en de kamenier kwamen mij klee den. In aanmerking genomen den korten tijd van voorbereiding, hadden wij waarlijk ons best gedaan ik droeg een wit cash- mieren toiletje, uit de hand geborduurd, witte schoenen en witte handschoenen. Over dit alles had ik een zwaren bontman tel, want de Maartsche wind was zeer guur. Toen ik klaar was, reden wij per auto naar de kerk. We hadden juist zóó veel te zeesen. dat we gheel stil Tyaren. hiel$ mijn hand steeds in de hare gevat gedu rende den rit. De kerk stond niet ver af van het strand, zoodat de troosteloos-grijze hemel onge merkt overging in den kouden, killen Oceaan. Ik had wel graag een iets opge wekter dag gehad We zaten eenigen tijd in de kerk, maar toen er niemand verscheen, traden wij weer naar den ingang. „Spencer schijnt opgehouden te zijn", meende vader en keek voor de zooveelste maal de straat af. „Wat zal je doen, Phyl lis, als hij niet komt „Naar het hotel teruggaan en daar een boodschap afwachten", zei ik gelaten. Ineens schoot er een auto om den hoek en hield stil voor den ingang. Eeu jonge officier, met een gebruind gelaat en ver moeide oogen, sprong er uit, terwijl een welbekende stem vroeg „Is zij daar, Phil „Zij wacht je", luidde het antwoord. Het volgend oogenblik stond Chris naast mij. Wat zou ik te zien krijgen flitste het door mgn brein want tot nog toe kende ik hem meer aan den klank van zijn stem. dan aan zijn uiterlijk. Eerst zag ik de helft van zijn gelaat, die mij bekend was, en toen de andere helft Die was één en al litteeken gerimpeld en verschrompeld. Een overweldigend meelijden vervulde mijn gemoed. Het was, of mijn ouders en „Phil" niet meer voor mii bestonden I Ik was alleen met den man, dien ik boven alles en allen lief had. Ik kuste hem en van dit oogenblik af waren we geestelijk één. Hij liet zijn hand in mijn arm glijcen en wij gingen de donkere kerk binnen. Het is niet de gewoonte, dat bruid en bruidegom tegelijk binnen treden, maar dit was im mers een bijzonder geval. De dominee wachtte ons reeds. WsflgS» schijnlijk was hij een veldgeestelijke, want onder zijn toga zag men een khaki-urJform. Het hinderde niets, dat ik aan Chris' linkerzijde stond zijn litteekens hadden niets afschrikwekkends voor mij. Ik hoorde vaders stem, die zijn dochter weggaf. De officier, dien ik „Phil" had hooren noemen, overhandigde Chris iets. Hij moest mij den ring met den smaragd van den vinger nemen, eer hij mij het smalle gouden bandje aanschoof. Toen ik in de consistoriekamer mijn naam teekende, keek „Phil" op zijn pols horloge „De boot vertrekt eerder, dan wij dit verwachtten. Wij zullen dadelijk moeten gaan." „Maar ik kan zóó toch niet reizen", pro testeerde ik. „Mrs. Spencer heeft precies tien minuten om van toilet te veranderen." De auto's spoedden zich terug naar het hotel en ik veranderde mijn licht toilet voor een eenvoudigen donkerblauwen rok en blouse, XWordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 5