NOOTJES DE RAMP VAN DE „UIVER". BUITENLAND ■■HH De gemeenteraad te Rotterdam heeft thans de voorstellen tot salarisverlaging aangenomen met 23 tegen 15 stemmen. Het aantal slachtoffers van de malaria op Ceylon bedraagt meer dan 2000. Nog ^steeds komen nieuwe ziektegevallen voor. De op 21 Juni 11. te Mainz ter dood ver oordeelde Valentin Kufer uit Horchheim in Rijnhessen is gisteren te Butzbach terecht gesteld. Hjj had de stiefmoeder van zijn .verloofde met bijlslagen gedood. OOST- EN WEST-SOUBURG De Luchtbode. De Postduivenvereniging „De Lucht bode" houdt evenals de vorige jaren op '24, 25 en 26 December haar 10e Club-ten- toonstelling in de zaal van den heer Noels. Als keurmeester zal fungeeren de beken de duivenspeler De Ridder uit Cadzand, die dit jaar „kampioen" der zware Z.V.B. is, Daar de zaal van den heer Noels ver nieuwd is, zal dit de tentoonstelling ten goede komen. Ook de ingezetenen van Sou burg en andere liefhebbers hebben ons het mogelijk gemaakt, deze tentoonstelling wederom te doen slagen. Het aantal in zendingen overtreft verre het aantal der vorige jaren. Prot. Kiesvereeniging. Vrijdagavond werd in lokaal „Concordia" een vergadering gehouden van alle kiesver- eenigingen en leden der Chr. Vakvereeni- gingen. Doel en opzet werd door den heer G. van Drjl behandeld en de 14 ingekomen vragen beantwoord. Van de nog zijnde ge legenheid om vragen te stellen werd druk gebruik gemaakt, en door inleider beant woord. Vergadering Landbouw-Vereeniging. Donderdagavond j.l. werd in café „Dorp- zicht" alhier een vergadering gehouden van de landbouwvereeniging te Souburg, onder voorzitterschap van den lieer j. Kodde, die alle aanwezigen het welkom toeriep, inzonderheid ir. A. Ovinga, adjunct Rijkslandbouwconsulent voor Zeeland. Voorts de heeren Franke en Kleinepier, resp. vice-voorzitter en secretaris van de Z.L.M., kring Walcheren, benevens den heer Jansen van de inkoopvereeniging „Walcheren". Aanwezig waren 21 leden. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was ö.m. een schrijven van de Z.L.M. te Goes, waarin te kennen werd gegevrn, dat het voornemen bestaat dit jaar geen ver laging van contributie toe te staan, maar in de plaats daarvan aan alle leden der Z. L:M. het landbouwblad gratis te verstrek ken. Een voornemen wat algemeen instem ming vindt en vooral de kleine landbou wers zal ten goede komen. De voorzitter zet uiteen dat het in het belang van alle landbouwers is, het landbouwblad te lezen en daarom allen lid der Z.L.M. te worden, waardoor het blad zich zal uitbreiden en zeker aan belangrijkheid zal winnen. We gens periodieke aftreding van de heeren C. Jasperse en P. Arendse Pz., als bestuurs lid, werd laatstgenoemde herkozen, en in de plaats van den heer C. Jasperse, die zich niet meer herkiesbaar stelde, gekozen de; heer H. Vos. Voor een te houden ploeg- wedstrijd werd een subsidie van 2.50 be schikbaar gesteld. Van de Z.L.M. te Goes was een schrijven ingekomen met een vra genlijst, ter beantwoording door een te be noemen commissie en betreffende het „scheuren van grasland" met het oog op meerder behoefte aan bouwland en inkrim ping van den veestapel. Met algemeen goedvinden werden vier bestuursleden aan gewezen als commissieleden, welke de be noeming aanvaarden, en zal na bestudee- rmg van deze zaak een procesverbaal van den uitslag aan de Z.L.M. gezonden wor den. De oppervlakte waar het om gaat be slaat 266 H.A. bouwland, 542 H.A. gras en 82 H.A. tuingrond. Hierna verkreeg de heer Ovinga het woord. Hij hield een lezing over ziekten der tarwe in al haar verscheidenheid, verdui delijkt door lichtbeelden. Een en ander werd met aandacht gevolgd. Nadat de ver schillende sprekers van den avond dank was gebracht voor hun voorlichting, sloot de voorzitter de vergadering. GOES Een nieuwe belasting. In de gisterenmiddag gehouden vergade ring van ingelanden van het waterschap de Breede Watering bewesten Ierseke, het grootste waterschap op Zuid-Beveland, waarin Goes en een aantal dorpen zijn ge legen, kwam in behandeling een voorstel van het bestuur om ingaande 1 Mei a.s. een belasting te heffen op de gebouwen in den polder tot een maximum van 3 der be lastbare opbrengst volgens de grondbelas ting en van deze belasting eigendommen met een belastbare opbrengst beneden 100 vrij te stellen. Dit voorstel werd van verschillende zijden bestreden. Sommigen achtten hierdoor geen noodzaak aanwezig. Het dijkgeschot in de zen polder is niet hoog, de schuldenlast is niet zwaar en de financieele positie is ge zond. Van deze belasting zullen in hoofdzaak de grootgrondbezitters waarvan er verschei dene huiten het waterschap wonen, profi teered terwijl het kleinbedrijf er niet beter van wordt. Ook arbeiders met een eigen huisje, woningbouwverenigingen, het ge meentebestuur van Goes, middenstanders enz., zullen er schade van ondervinden. .Ge motiveerd is het voorstel ook niet, want juist voor zeewering, waarbij het gebouwd belang heeft, zijn de uitgaven in dezen pol der niet hoog. Van de zijde der grondeigenaren werd aangevoerd, dat het grondbezit moet wor den ontlast. Hiertegenover werd opgemerkt dat dit voorstel direct en indirect belastingverhoo- ging en huurvermeerdering brengt, terwijl juist als eisch van dezen tijd moet gelden verlaging der publieke lasten. Van nood zaak is geen. sprake. Het dijkgeschot daalt steeds. Ten slotte werd met 125 tegen 37 stem men aangenomen een voorstel van den heer P. Oele om 3 te heffen zonder vrijstel lingen. Naar ons wordt medegedeeld zal tegen dit besluit bij Ged. Staten van Zeeland verzet worden aangeteekend. Gemeenteraad. Gisterenmiddag vergaderde de gemeen teraad van Goes. Besloten werd, aangezien de kosten zeer hoog blijken te zijn, het plan om aan het Goesche Sas een zwembassin te graven in werkverschaffing vaarwel te zeggen. De voorzitter deelde mede, dat het plan tot demping van een gedeelte haven tusschen Groote en Kleine Kade thans ernstig wordt onderzocht. Aangenomen wordt een voorstel om een regeling te treffen teneinde werkloozen in staat te stellen hun lidmaatschap van zie kenfondsen te behouden. De gemeente neemt een derde der contributie voor haar rekening. Ook werd aangenomen een voor stel tot invoering van een huurtoeslag aan gesteunde werkloozen voor huren de 3.50 te boven gaande. Met de stemmen der S.D.A.P.-ers tegen werd besloten geen adres aan de regeering te richten inzake betere werkloozenzorg. Het verzoek van de vereeniging „Hen- drick de Keyser" om subsidie voor de res tauratie van den voorgevel van het Gothiscb Huis werd op voorstel van den voorzitter aangehouden. Goedkeuring werd verleend aan een door particulieren ontworpen bouwplan aan den Poelweg. De bedoeling is hier goedkoope arbeiderswoningen te bouwen. Aan de werkloozen werd een Kerstgave toegekend overeenkomstig de ministerieele regeling. BRESKENS Een auto geslipt. Gisterenmiddag had de autorijder de W. te IJzendijke het ongeluk op den rijksweg Breskens-Schoondgke met zijn auto te slip pen en van den weg over de tramrails in de sloot terecht te komen. De bestuurder kwam met den schrik vrij. terwijl de auto later met een kraanwagen op den beganen weg werd gebracht. PHILIPPINE Goedkeuring Statuten. Met de Staatscourant van heden werden de statuten verzonden van de Coöp. Mos- selverkoopvereeniging „Phimos" G.A. al hier. Handelsregister Kamer van Koophandel. In de week van 1015 December werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschrijvingen: Zeeuwsche Eüanden (Middelburg). N.V. Exploitatie Maatschappij van Indi sche Restaurants, Vlissingen, Coosje Bus- kenstraat 52, het uitoefenen van het café- restaurantbedrijf- Dfr- J- M. Smits, Vlis singen. Comm.D. G. Wevers, 's-Graven- hage. Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Houthandel voorheen G. Alberts Lzn. Co., Achter de Houttuinen Q 30, houthandel, houtzagerij en schaveri- Statu ten gewijzigd. N.V. Vee- en Vleeschhandel v.h. Firma J. Hakker, Vlissingen, Walstraat 62, vee handel, vleeschhouwersbedrjjf en het ver vaardigen en in den handel brengen van fijne vleeschwaren. Uitgetr. dir. C. Rei- mann. Opheffingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). P. Lampert, Seisweg R 46, timmerman en metselaar. Deelneming van het Koninklijk Huis. De K.L.M. mocht gisteren de volgende telegrammen ontvangen van H.M. de Ko ningin en Prinses Juliana. Aan het Bestuur en Directie van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, Den Haag. Hare Majesteit de Koningin draagt mij op, U Harer Majesteits oprechte deelne ming te betuigen met het ontzettend on geluk'hetwelk de „Uiver" is overkomen en verzoekt U aan de nagelaten betrek kingen van de slachtoffers Harer Ma jesteits diepgevoelde deelneming te wil len overbrengen. VAN HEEMSTRA, Particulier Secretaris. Directie K.L.M. 's-Gravenhage. Diep onder den indruk van een groote ramp welke Uwe Maatschappij getroffen heeft draagt Hare Koninklijke Hoogheid mij. op U oprechte deelneming- over te brengen. Beleefd verzoek ik U ook aan de nagelaten betrekkingen namens Hare Koninklijke Hoogheid bijzondere gevoe lens van deelneming te betuigen. BAUD, Kamerheer H. K. H. De ramp herdacht in de Tweede Kamer. Bij den aanvang van de zitting van de Tweede Kamervergadering van gistermid dag hield de voorzitter, jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, naar aanleiding van de ramp, aan de „Uiver" overkomen, de vol gende rede De vrees, sinds gisteren 't gansche land beroerend, bleex helaas gegrond. De „Uiver", tot symbool geworden haast van Neerland's durf en kunnen, is neerge vallen en verwoest. Zeven levens vloden heen, der dappere bemanning en van hen, die het vliegtuig kozen voor hun reis. Deernis allereerst is hetgeen wij voelen, met hen, die diep in rouw geslagen zijn. Droefheid daarna om den slag, die onze na tionale luchtvaart trof. Zg zal dien slag te boven komen, maar hij. trof haar hard. Volharding, kennis, energie en durf, zij leidden tot iets groots. Toch bleek het menschenwerk opnieuw te klein. De eeuwige waarheid spreekt ook hier, dat God alleen beschikt. Die waarheid schenke allen, die verloren de kracht van te berusten. De Minister van Waterstaat, ir. Kalff, sloot zich namens de Regeering bij deze woorden aan. Zij is diep onder den indruk van den slag, die de K.L.M. heeft getroffen en daarmee onze nationale luchtvaart. De schrijnende tegenstelling tusschen den triomftocht, welken dit vliegtuig onlangs heeft gemaakt en de wijze, waarop dat thans is onderge gaan, heeft ons allen diep getroffen. Onze gedachten, aldus spr., gaan uit naar hen die achterblijven. Het groote leed dat hen treft, wordt door de Regeering van ganscher harte gedeeld. Nog een onderhoud met den heer Plesman. De heer Plesman, die ons, aldus de „N. R. Crt.", in den namiddag even te woord stond, deed allereerst mededeeling van een telegram van den heer Peters, waarin deze bevestigde, dat de passa giers en de bemanning allen zij1! omge komen eh de stoffelijke overblijfselen naar het fort Rudbah-Wells zijn overgebracht. De heer Plesman zeide „Wij zijn van daag door een zeer zwaren slag getroffen. In het bijzonder is het verschrikkelijk voor de nabestaanden van passagiers en beman ning en wij zijn in verbinding met deze na bestaanden om: hen op de hoogte te houden en "te overléggen.' - „Doof het verliës van deze bemanning zijn wij vier Zeer bekwame menschen ar mer geworden. Voor Beekman was het ty- peerende, dat hij nooit een schade-geval heeft gehad. Zijn collega's achtten hem zeer hoog en wij hadden nooit aan den goeden afloop van een opdracht welke hem gege ven werd, getwijfeld. Van Steenbergen vloog ar zes jaar bij onze maatschappij en was een zeer beminnelijk mensch en toege wijd vlieger. Ook Waalewr'n had een zeer vriendelijk karakter en was een van de oud ste en bekwaamste hoofd-werktuigkundi- gen van onze Maatschappij. Hij was mee gebracht naar Mildenhall en hij had zich daar zóó onderscheiden, dat wij hem voor dezen Uivertocht aangewezen hadden. Van Zadelhoff, de eenige overlevende van het ongeluk met de Ooievaar in Bangkok is thans wel zeer tragisch om het leven ge komen. Voorts wees de K.L.M.-directeur er nog op, dat het fout is om in dit stadium een definitieve reconstructie van het ongeluk te willen geven. Het is ten zeerste ge- wenscht het onderzoek af te wachten dat de vakmenschen zullen instellen. De bemanning van de Snip, welke haar tocht over den Oceaan zoo schitterend vol bracht, alsmede de vertegenwoordiger van de K.L.M. in Paramaribo, de heer Bouw man, zonden een telegram, waarin zij aan hun droefheid over het lot van hun colle ga's en vrienden uiting gaven. Verder zijn er nog van verschillende bui- tenlandsche Luchtvaart-Maatschappijen te legrammen ingekomen. Bijzonder hartelijk was het telegram van de Imperial Air Ways, waarin de president en de directie hun innig medegevoel uitdrukten met het droevig ongeluk en aan de nabestaanden van hen die hun leven verloren hun deel neming betuigden. Bg de K.L.M. rekende men er op, dat men in den loop van den avond nog nadere gegevens uit Bagdad zóu krijgen. Het on derzoek daar is in vollen gang. Men heeft ook de seinboeken van de marconisten in Rudbah, Bagdad en Gaza en het is te ho pen, dat men uit deze gegevens alsmede uit de locale omstandigheden van de plaats van het ongeluk de gang van zaken kan reconstrueeren. Wellicht, omdat het zoo dicht bij Rudbah-Wells is, dat ook nog eeni ge getuigen-verklaringen van nomaden stammen, die geregeld hun tenten opslaan om het steenen fort, eenig licht kunnen brengen. Parmentier wyt ongeluk aan de elementen. Zoodra Parmentier de jobstijding ge hoord had, was hjj diep onder den indruk naar Schiphol gegaan. Wij waren in de gelegenheid hem zijn in drukken te vragen over het ongeluk met de „Uiver", de „Uiver" was ten slotte een stuk van zgn leven. Het is, zoo zeide de heer Parmentier, ont zettend jammer, dat het zoo geloopen is. Wij moeten onze beste vrienden missen en de machine, die zoo'n mooien indruk in de wereld heeft gemaakt, zijn wg kwijt. Daar mee is een deel van het werk, tot dusver verricht, verloren gegaan. Het is natuurlijk niet mogelijk zich voor te stellen wat er eigenlijk gebeurd is, alvorens er een nauw gezet onderzoek heeft plaats gehad. Voor mij staat vast, dat het niet aan de machine heeft gelegen, want deze heeft onder de zwaarste omstandigheden haar plicht ge daan. Het zal wel te wijten zijn aan den in vloed der elementen, waartegen de sterkste machine en de beste piloten niet opgewas sen zijn. De post van de „Uiver". Bij de ramp van de „Uiver" zal naar alle waarschijnlijkheid ook de geheele Kerst- post, welke met dit vliegtuig verzonden is, verloren zijn gegaan. De afzenders zullen, naar wij vernemen, geen aanspraak op vergoeding voor de ver loren gegane poststukken kunnen doen gel den. In de publicaties omtrent deze post- zending toch is uitdrukkelijk vermeld ge worden, dat het risico voor de verzending van Kerstpost met de „Uiver" geheel voor rekening bleef van de afzenders. Trouwens de postergen nemen, naar ons werd meegedeeld, alleen risico op zich voor hetgeen met de geregelde l\jnvlucliten worci verzonden en nimmer voor bijzondere vluch ten. Onder bijzondere vluchten worden dan verstaan de versnelde Kerstvluchten dus ook die van de „Snip" studievluchten enz. Voor zulke bijzondere vluchten, waarvoor de posterijen geen risico op zich nemen, zijn de speciale driehoekzegels voorge schreven. Waarde-zendingen, d.w.z. zendingen met aangegeven waarde, mochten bovendien niet met de „Uiver" worden meegegeven wel echter aangeteekende stukken. Maar uit het feit, dat de posterijen voor de met deze extra vlucht verzonden stuk ken geenerlei risico op zich hebben geno men, blgkt voldoende dat de afzenders geen aanspraak op vergoeding van het verloren gegane kunnen doen gelden. Voorts is men in postale kringen de mee ning toegedaan, dat, ook al zou dit geen bijzondere vlucht maar een gewone ltfn- vlucht zgn geweest, de posterijen niet voor vergoeding zouden kunnen worden aange sproken, omdat het hier een geval van „overmacht" geldt, waarvoor de posterijen niet tot schadevergoeding verplicht zgn. Stoffelijk overschot naar Caïro. Er is thans bij de K.L.M. een telegram ingekomen van haar vertegenwoordiger te Bagdad, den heer Peters. Deze meldt, dat hjj om 11.45 plaatselijken tijd op de plaats van het ongeluk is aangekomen en gecon stateerd heeft, dat de leden van de beman ning en de passagiers omgekomen zijn. De stoffelijke overblijfselen zijn naar het fort te Rutbah-Wells overgebracht. Reuter meldt uit Annam, dat er een ver moeden bestaat, dat de „Uiver" door den bliksem is getroffen en dat het ongeluk niet te wijten is aan een slechte landing, omdat de grond waarop de resten liggen, goed is. Het stoffelijk overschot der inzittenden is door een R.A.F.-vliegtuig naar Cairo overgebracht. Buitenlandsche deelneming. Reuter seint uit Parijs, dat generaal De- nain, de Fransche minister voor luchtvaart, aan de Nederlandsche Regeering zijn deel neming met het ongeluk van de „Uiver" heeft betuigd. Alle Fransche bladen uiten hun diep leed wezen over de ramp. Uit Londen wordt geseind, dat de direc teur-generaal der Engelsche burgerlijke luchtvaart een telegram van deelneming en sympathie heeft gezonden aan de directeur van den Nederlandschen luchtvaartdienst. De Zuid-Afrikaansche stidenten, die gis teren een bezoek brachten aan de Philips- fabrieken te Eindhoven, hebben uiting ge geven aan hun leedwezen over de groote ramp, die Nederland getroffen heeft. De indruk in België. Ook in België, waar de openbare meening met zoo levendige belangstelling de prach tige prestatie van den „Uiver" in de Lon- den-Melbourne-race en nu pas weer de Oceaan-vlucht van de „Snip" had gevolgd, werd het nieuws van de ramp, die de Ne derlandsche luchtvaart heeft getroffen, met groote deelneming vernomen. De avondbla den verschijnen met groote koppen en ge ven de telegrafische berichten uitvoerig weer, zonder echter tot dusver commentaar aan de droeve gebeurtenis vast te knoopen. De feestelijkheden te Paramaribo afgelast. De feestvreugde over de aankomst van de „Snip", welke gisteren cp zoo enthou siaste wijze was ingezet, is thans geheel gedempt door het treurige bericht omtrent de ramp met de „Uiver". Alle verdere fees telijkheden zijn afgelast. Zoowel de beman ning van de „Snip" als de bevolking is diep onder den indruk. Zaterdagmorgen ver trekt de „Snip" naar Curasao met de doch ter van den gouverneur als passagiere. De vlag in Indië halfstok. BATAVIA. (Aneta). De ondragelijke spanning welke sedert de eerste berichten omtrent de vermissing van de „Uiver" be stond nam een abrupt einde door net eerste bericht omtrent het feit, dat de overblijfse len van de „Uiver" waren gezien. Ieder be greep dit eerste bericht liet geen hoop. Ieder klampte zich nog vast aan de moge lijkheid welke bestond omdat de situatie nog slechts van bovenaf was beoordeeld. Ook dit laatste sprankje hoop verdween toen Aneta-Haag seinde dat de „Uiver" met inzittenden door brand totaal was vernield. Hier bestond toen droevige zekerheid een n sombere realiteit, hier stond men voor een nationale ramp, waarbij 7 Nederlanders te gelijk in het brandende toestel plotseling den dood hebben gevonden. Later kwamen de ontstellende bijzonderheden binnen, in- tusschen waren de naaste familieleden en de echtgenooten van de slachtoffers inge licht. Spoedig had de mare zich over geheel Ned.-Indië verspreid en weldra woei over geheel Ned.-Indië de vlag halfstok. Vele deelnemingsbetuigingen stroomden bij het kantoor van Aneta te Batavia en bfl de Medische Koogeschool binnen. Berichten uit Indië. INDANGLAYANG. (V. D.) De Gouver neur-Generaal seinde aan den heer Ples man, directeur der K.L.M., het volgende Zeer getroffen door het rampzalig einde van passagiers en bemanning van de zoo jammeriijk verongelukte „Uiver" betuig ik uw maatschappij en de kameraden der ge vallenen mijn deelneming in de ernstige slag aan den voortreffelijken K.L.M.-arbeid toegebracht en ik verzoek U den nabe staanden van de omgekomen employé's mijn hartelijke sympathie te betuigen. De algem. secretaris seinde aan de di rectie van Aneta te Batavia De Gouver neur-Generaal droeg mij op U directie en commissarissen zoomede het Aneta-perso- neel hier in Indië en te 's-Gravenhage de oprechte deelneming van den Gouverneur- Gener lal te betuigen met het vreeselijke lot dat uw directeur heeft getroffen. De Gouverneur-Generaal betreurt diep hrt heengaan van den man door wiens energie en bekwaamheid Indië beschikte over een organisatie welke voor het land van on schatbare beteekenis is. Op het kantoor van Aneta stroomden gisterenavond en hedenmorgen een einde- looze hoeveelheid betuigingen van deelne ming binnen, zoowel uit binnen- als bui tenland. Gisteravond zou op een receptie ter ge legenheid van het vertrek van prof. de Langen, de aftredende voorzitter der med. faculteit, een afscheidsrede worden uitge sproken, doch in plaats daarvan hield prof. Megsberg in de Geneeskundige Hooge- school te Batavia een rouwrede ter her denking van de bij het ongeluk omgeko men prof. Yralch. Vele aanwezigen waren toen met de ramp nog onbekend, waardoor aanvankelijk nog een sfeer van feeststem ming heerschte, doch na de kennisgeving was iedereen als het ware verpletterd. Aneta ontving nog een betuiging van deelneming van den voorzitter van de Ned. delegatie voor de Handelsbesprekingen met Japan, die mededeelde dat de Ned. delegatie heden in vergadering een wgle zgn gedach ten had bepaald b(j het noodlot dat de „Uiver" had getroffen. Hierby werd tevens herdacht wat de directeur Berretty tot stand had gebracht, waardoor hg aan de Indische gemeenschap groote diensten had bewezen. VREDE IN DE DUITSCHE KERK. Het is niet uitgesloten dat vóór Kerst mis a.s. een einde zal komen aan het con flict in de Duitsche kerk. De nationaal-socialistische regeering heeft een conferentie bgeengeroepen van alle oppositioneele bisschoppen met de lei ders van de Duitsche (nazi-) christenen. De besprekingen zijn zoo gunstig verloopen dat een beslissing wordt verwacht, welke rekening zou houden met de wenschen van alle partijen. De a.s. volksstemming in het Saargebied zal aan deze geforceerde regeling wel niet vreemd zijn. GEEN MILITIE IN ENGELAND. In het Lagerhuis heeft lord Ampthill er de aandacht der regeering op gevestigd, dat het staande leger geen enkele voldoende reserve heeft, nu de militie niet meer be staat. Hij vroeg, of in geval van oorlog weer een militieleger zal worden ingevoerd. De minister van Oorlog, lord Hailsham, antwoordde, dat onmogelgk de 2 tot 2yz millioen pond sterling beschikbaar kunnen gesteld worden, die voor een militieleger noodig zijn. Tot op zekere hoogte vervult het staande leger dezelfde functies als in 1914 de militie. Ik wensch, vervolgde de minister, geen opgaven te verstrekken over het effectief der infanterie-reserve, zelfs indien ik daarover beschikte. Daardoor zou ik onze mobilisatiecgfers bekend maken, die wij niet willen publiceeren. DE ENGELSCHE LUCHTVAART VERBINDINGEN. Sir Philip Sassoon, de onder-minister voor luchtvaart, heeft in het Lagerhuis be langrijke mededeelingen gedaan omtrent plannen tot uitbreiding van de luchtvaart verbindingen binnen het rgk. Sassoon zei de, dat deze voorstellen, welke het resul taat zgn van vele maanden werk van het ministerie van luchtvaart en van de poste rijen in overleg met de Imperial Airways, goedgekeurd zijn door de Britsche regee ring in het laatst van den zomer en ver volgens ter kennis gebracht van de betrok ken regeeringen der Dominions. Daar het standpunt van al deze regeeringen nog niet was binnengekomen, wilde Sassoon dan ook niet op de zaak vooruitloopen, maar slechts een schema geven van de plannen. Het schema, dat hij vervolgens uiteenzette, be vat drie hoofdpunten een verbetering van de dienstregelingen tusschen verschillende deelen van het rgk een verhoogde fre quentie van de diensten en de maatregel, om alle mail bestemd voor adressen binnen het rijk en vervoerd door vaste diensten te doen vervoeren door de lucht. Men had zich daarbij een dienstregeling voorgesteld van 2 dagen naar Indië, van

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 2