VlisÉgsche Courant DERDE BLAD INGEZONDEN STUKKEN Tweeërlei „Uiver*. GEMENGD NIEUWS van de van Vrijdag 23 November 1934. No 277 ZEEUWSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Vergadering' dageïijksch bestuur Z.L.M. Het dageïijksch bestuur der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij hield op Maandag 19 November jl. een vergadering te Mid delburg onder leiding van den heer mr. P. Dieleman, algemeen voorzitter der Z. L. M. O.m. kwamen de volgende onderwerpen in bespreking Benoeming secretaris kring Walcheren. Medegedeeld werd, dat in de jl. gehouden vergadering van het bestuur van den kring Walcheren in de plaats van den heer J. Langebeeke, die wegens drukke werkzaam heden had bedankt, als secretaris van den kring Walcheren werd benoemd de heer M. Kleinepier te 'tZand bij Middelburg. Aflevering uien. Het is gebleken, dat dit jaar in sommige gevallen in de partijen uien, welke voor aflevering gereed zijn ge maakt roode of lila gekleurde uien voorko men. Daar gemeend wordt dat partgen met dergelijke afwijkende uien moeilijker te plaatsen zijn dient hieraan de volle aan dacht te worden besteed. Besloten werd het Rijkslandbouwconsu- lcntschap te verzoeken zich t.a.v. deze kwestie met Wageningen en de zaadtelers in verbinding te stellen en een onderzoek in te stellen hoe dit vraagstuk het beste kan worden opgelost. Opgemerkt werd dat dit verschijnsel ver moedelijk moet worden teruggebracht op het niet geheel zaadvast zijn van sommige soorten, doordat de zaadtelers bij hunne selectie in het bijzonder hebben gelet op houdbaarheid en opbrengst der uien en minder aandacht is besteed aan de kleur van de nerf. Het Landbouw-comité zal worden ver zocht het U.C.B. te adviseeren hangende het onderzoek een soepele regeling toe te passen voor de eerstkomende jaren. Algemeene vergadering Centraal Bureau. Eesloten werd naar de algemeene vergade ring van het Centraal Bureau uit het Ne- derlandsch Landbouw-comité, welke op 7 December a.s. te Utrecht zal worden gehou den, af te vaardigen den heer ir. J. D. Dorst, secretaris der Z.L.M. Lid raad van toezicht Centraal Bureau. Goedgekeurd .werd de aanwijzing van een lid van de Coöp. Bond van Landbouw aan- en verkoopvereenigingen in Gelderland (B.A.G.) als lid van de raad van toezicht van het Centraal Bureau, aangezien een der twee thans zitting hebbende leden pe riodiek aftreedt en niet herkiesbaar is. Volgens het opgemaakte rooster is de B.A.G. aan de beurt een lid aan te wijzen. Reglement merriekeuringen. Medege- gedeeld werd, dat het college van Gedep. Staten heeft bericht, dat de voorgestelde wijzigingen in het reglement voor de merrie- keuringen zijn goedgekeurd. Besloten werd de heer C. A. de Bruijckere te Oostburg, afgetreden lid der Provinciale regelingscommissie, opnieuw als zoodanig ter benoeming voor te dragen. In plaats van den heer P. van Dijke te Goes, die ont slag als lid van bovenvermelde commissie heeft gevraagd, zal ter benoeming worden voorgedragen de heer J. C. van de Linde te Kortgene. Voorts werd besloten een verzoek te rich ten tot het departement om het aantal leden der commissie met één uit te breiden, zoodat ook het district Walcheren in de commissie zal zijn vertegenwoordigd. Bijenhouderij. De afdeeling Zaamslag van de Nederlandsche Vereeniging tot be vordering van de bijenteelt heeft verzocht adhaesie te willen betuigen aan een adres dat bovenbedoelde vereeniging heeft gericht t t den minister, waarin wordt gevraagd d invoerrechten op buitenlandsche honing in zoodanige mate te verhoogen dat de bijnhouderg, welke van groot belang voor de fruit- en zaadteelt in ons land moet wor den geacht, weder loonend kan worden uit geoefend. Besloten werd het advies van den Rijks- tv.inbouwconsulent in te winnen. Landbouwwerhtuigencommissie. Be slaten werd de werktuigencommissie der Z.L.M. met een tweetal leden uit te brei den. De heer A. Wisse te Nieuw- en St. Joosland zal worden verzocht in de com missie zitting te nemen, terwijl met de B.V.G. en de Vereeniging van Oud-leerlin gen R.L.W.S. te Goes overleg zal worden gepleegd tot het aanwijzen van een lid in deze commissie, die deze beide vereenigin- gen vertegenwoordigt. Actie gebruik melkbrood. Besloten werd de heer C. J. J. Kooijman te St. Anna- land te verzoeken voor den kring Tholen en St. Philipsland zitting te willen nemen in de in te stellen commissie voor het voeren van actie voor het meerdere gebruik van melkbrood. Kringvergaderingen. Daar het van groot belang moet worden'geacht dat in de verschillende kringen gelegenheid wordt geboden dat de landbouwers volledig wor den ingelicht over de verschillende crisis maatregelen en besluiten, heeft het dage ïijksch bestuur der Z.L.M. het initiatief genomen in de onderscheidene kringen ver gaderingen te beleggen waar de verschil lende crisisregelingen zullen worden be- figroken en toegelicht. Deze v,-vg;v.hr^g--n zullen worden geleid door den heer mr. P. Dieleman, algemeen voorzitter der Z.L.M. en zullen toegankelijk zijn voor leden en niet-leden der Z.L.M. Besloten werd deze vergaderingen te houden op onderstaand aangegeven data Kring Schouwen en Duiveland 4 Decem ber, des namiddags 2 uur te Zierikzee. Kring Tholen en St. Philipsland 4 De cember 1934, des voormiddags 10 uur te Tholen. Kring Oost- en West-Zuid-Beveland 8 December 1934, des namiddags 2 uur te Goes. Kring Noord-Beveland 12 December, des namiddags 3 uur te Kortgene. Kring Walcheren 17 December, des na middags 2 uur te Middelburg. Kring Oostburg 11 December 1934, des voormiddags 10 uur te Oostburg. Kring Axel en Hulst 11 December 1934, des namiddags 2 uur te Axel. Ruilverkaveling. Naar aanleiding van de gehouden inleiding op de laatste hoofd bestuursvergadering over het nut der ruilverkaveling werd besloten een onder zoek in te stellen naar de mogelijkheid van ruilverkaveling op Schouwen en Duiveland. Verzocht zal worden in de betreffende streek een commissie van 3 personen in te stellen, die een en ander zal voorbereiden. Dorschen met den vlegel. in verband met een ingekomen schrijven van het mi nisterie van sociale zaken hoe de Z.L.M. staat tegenover het dorschen met de hand door toeslag op het arbeidsloon ter bestrij ding van de werkloosheid op het platteland, werd over dit vraagstuk een langdurige discussie gevoerd. Opgemerkt werd dat de werkloosheid ten plattelande niet wordt veroorzaakt door het machinaal dorschen, doch dat ge heel andere oorzaken in het spel zijn. Gemeend werd dat de werkloosheid ten plattelande moet worden bestreden door het uitvoeren van productieve werken als het verbeteren van den waterafvoer, het delven van slooten, het opgraven van drain- buizen, enz, het verbeteren, meestal ver- breeden van wegen, het egaliseeren van gronden, het spitten van boomgaarden, enz. Aan het vlegeldorschen met toeslag kle ven te groote bezwaren om deze als mid del aan te bevelen om de werkloosheid te bestrijden. Voorts werd opgemerkt dat van arbei derszijde weinig animo bestaat voor het vlegeldorschen en dat de tegenwoordige tarwerassen zich niet zoo goed meer leenen om met den vlegel te worden afgedorscht. In het algemeen verwachtte men weinig van het invoeren van het dorschen met den vlegel, in het bijzonder van tarwe. Mogelijk zou het met toeslag van overheidswege kunnen geschieden voor gerst, erwten en bruine boonen, doch men achtte het ge- wenscht een eventueele regeling in elk ge val facultatief te stellen. Cursussen plattelandsmeisjes. Besloten werd zitting te nemen in een commissie, welke wordt opgericht voor het geven van meerdere ontwikkeling aan plattelands meisjes. Deze cursussen zullen staan buiten de gewone cursussen in landbouwhuishoud- kunde. Beperking veestapel. Kennis werd ge nomen van het advies dat de 3 centrale landbouworganisaties hebben gegeven aan den minister om te komen tot een zuivel- steun over een beperkte hoeveelheid melk. Opgemerkt werd dat dit advies in zijn algemeene richtlijnen kan worden onder steund, doch dat een akkerbouwprovincie als Zeeland door de voorgestelde regeling verre wordt achtergesteld tegenover an dere streken in ons land. Het mag bekend worden verondersteld, dat de minister de veestapel wil terugbren gen tot de grootte zooals die was in de jaren 19101914. De voorgestelde regeling is echter gebaseerd op de telling van 1934. In dit jaar was het aantal stuks rundvee in Zeeland gelijk aan dat in 1921. Sommige andere provincies hebben hun veestapel na 1921 echter aanzienlijk uitgebreid. Wordt nu als basis het jaar 1934 genomen, dan komt Zeeland in een zeer ongunstige ver houding teg.nover de andere gebieden. Het dageïijksch bestuur kan dan ook voor de voorgestelde regeling geenerlei verantwoording op zich nemen, daar zij meent dat het bedrijf in Zeeland, waar vee wordt gehouden door de regeling teveel zal worden ontwricht. Duivensport Het winterseizoen. Reeds enkele weken is voor de duiven sport het zgn. „stille seizoen" aangebroken. En toch hebben de vogels evenzeer verzor ging noodig als in de vliegperiode. Lief hebbers, die anders meenen, hebben het ab soluut mis. De duiven moeten in „form" blijven, dienen er steeds verzorgd uit te zien. Een aansporing daartoe geven zeker de tentoonstellingen, die in den wintertijd ten volle aan te bevelen zijn. Immers om succes te behalen, moeten de liefhebbers vooral zorgen, dat hun vogels presentabel worden ingezonden, onverschillig op welke expositie. Bij mindere zorgbesteding des winters bestaat er verder heel veel kans, dat de conditie afneemt en de vogels voor de kweek en voor het vlieg-seizoen in het a.s. jaar sterk in waarde verminderen. Dat de besturen der Postduivenclubs dus ruim de gelegenheid geven aan hunne leden, steeds in de weer te moeten zijn met hun vogels, om gepost voor den dag te kunnen komen, eender bij welke gelegenheid betreffende tentoonstellingen, hok- en clubtentoonstel lingen, keuringen etc. dienen georganiseerd. Bepaald zeer goed te noemen is ook het k el nemen en bezoeken van een of andere Nationale Tentoonstelling. Op zulke gele genheden immers komen voor het meeren- deel bijeen duiven die reeds in klein ver band werden bekroond. Daar is voor de liefhebbers zonder twijfel heel wat te lee- ren, hetgeen hun later in de sportbeoefe ning ter dege van pas zal komen. Dat men alleen maar kan zien of een duif „schoon" is, doch niet of ze „goed" is, mag als te sterk en wel wat onredelijk uitgedrukt worden genoemd. Zelfs liefhebbers met ja ren practijk spreken alzoo, doch dit zijn er dan meestal die nooit erg op den voor grond traden, gedeeltelijk hun eigen schuld. Zij staren zich blind op hun eigen materi aal. En als ze eens mededoen en een ten toonstelling gaan bezoeken, dan vergeten zij het voornaamste, nl. „opmerken" en „vergelijken". En toch zou ik haast durven beweren, dat, hoewel er geen bepaalde vaste regels bestaan om de eigenschappen eener goede duif er uit te halen tegenover eenzelfde duif van ongeveer gelijke uiter lijke hoedanigheden, doch van minder kwa liteit, dat men door stuclie en opmerking het ver kan brengen, om dit onderscheid waar te nemen. De uitdrukking eener goede duif, van kop, oog en houding, is ge woonlijk een persoonlijkheid op haar eigen. Het inzenden en bezoeken aan een Natio nale Tentoonstelling biedt de gelegenheid zulke bevindingen op te doen, daar treft men het puikje der duiven bijeen, „mooie" en „goede", ook zeer zeker mooi en goed tevens, zoo dus materiaal om te vergelij ken. „Schoon en goed" kan samengaan, dat ia logisch. Ieder liefhebber is hiervan over tuigd, doch eigenaardig, veel liever plaatst men op den voorgrond een vogeltje, uiter lijk minderwaardig gebouwd, dat zich wist te klasseeren op een of andere vlucht, dan wel wanneer dit was een vogel, goed be deeld wat betreft zijn werkelijke hoedanig heden en toch zulke vogels zijn het, die bij wedvluchten vooral van beteekenis door afstand en zwaar werk voor bijna 100 met de prijzen heengaan. Dit is mijn vaste overtuiging, niet zoo maar los weg, doch na diverse uitslagen als het ware te hebben ontleend. Een Nationale Tentoonstelling, goed ge organiseerd is een flinke propaganda voor de duivensport. De liefhebbers, die daad werkelijk zulke exposities steunen, mogen wel degelijk eischen stellen, o.a. dient ge zorgd voor flinke, ruime, lichte lokalitei ten, overzichtelijke afwerking, goede ten- toonstellings-kooien, e.d. en vooral vakkun dige verzorging der duiyen. De organisa tors zorgen ook voor voor hun taak bere kende keurmeesters aan te stellen, dui- venliefhebbers die zoo mogelijk in den zo mer ook wat beteekenen. Zeer aan te be velen is, dat zij daarbij georganiseerd zijn, bijv. in de Vereenigingsgroep van keur meesters (G.v.K.) Zij komen dan op gere gelde tijden bijeen en bespreken met elkan der hunne bevindingen etc., welke gege vens dikwijls later bij hun beoordeelingen van pas komen. Daarbij komt dat ge noemde Vereeniging alleen leden aanneemt na afgelegd bewijs van bekwaamheid. Tenslotte voor de liefhebbers, die zich interesseeren voor een Internationale Ten toonstelling, wil ik er op wijzen, dat op 15 en 16 December a.s. de K. E. P. V. „De Zwaluw" te Roosendaal hare 8e Internati onale Tentoonstelling geeft, die aan alle redelijk te stellen eischen voldoet. C. KNAPPERS. Keurmeester „G. v. K." Roosendaal, 108 H. G. D. straat. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De cople wordt niet teruggegeven. EEN SCHANDAAL Mijnheer de Redacteur Ongeveer drie weken geleden vroeg ik in een ingezonden stuk of het waar zou zijn, dat het opbouwen van het Beeldenhuis minstens 50.000 zou kosten. Ik kon het niet gelooven, maar nu moet ik het wel ge- looven. Niet één raadslid stelde een vraag. B. en W. gaven geen enkel teeken van le ven. Als het onzin geweest was, wat ik schreef, dan hadden ze wel van zich laten hooren. Ik moet dus wel aannemen, dat het Beeldenhuis minst, ;ns 50.000 heeft gekost. D.w.z. dat in dezen tijd, aan zuivere luxe, 50.000 belastinggelden zijn besteed. En dat in een tijd, dat duizenden gebrek lijden. In een rijken tijd, zou het heel iets anders zijn om kunstwerken van onze groote voor ouders weer op te bouwen. Maar nu, ik vind het meer dan erg, terwijl er in den Raad toch altijd gezegd wordt, dat er geen geld is. Zoo nog aan het eind van 1932 wa ren al de anti-revolutionnairen onder aan voering van den wethouder van financiën tegen het uitkeeren van een Kerstgave aan de werkloozen. Diezelfde raadsleden zeiden toen, dat het belastinggeld niet voor een Kerstgave besteed kon worden en dat de gemeente-flnanciën, zóó slecht er aan toe waren, dat geen extra-uitgaaf kon worden gedaan. Als ik me goed herinner, kostte de Kerstgave nog geen 3500. En wat doen ze in het jaar daarop? Daar smijten ze met 50.000 van belastinggelden. Weer diezelf de raadsleden onder aanvoering van die zelfden zuinigen wethouder van financiën, alleen zuinig als het er op aan komt hel leed van anderen te verzachten. En de raadsleden van de andere fracties dan Van de S.D.A.P., Chr.-Hist., Vrijz. Dem., Vrijheidsbond, R.K. en hoe ze verder mogen heeten? Wel, die hebben alles kalmpjes gesliktDie zijn er net zoo goed schuldig aan Ik meen, dat het goed is, dat de kiezers eens goed kunnen zien, waar hun centen blijven. En dat is nu alleen nog maar het Beel denhuis U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte. X. (Omdat de inzender een algemeen be lang ter sprake brengt, hebben wij aan zijn schrijven plaats verleend. Hij mag evenwel niet verwachten dat hij daarop eenig ant woord zal ontvangen, omdat de offieieele instanties niet kunnen reageeren op een ongeteekend schrijven, evenmin als op zijn eerste stukje eenig antwoord is ontvan gen. Red.) Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte in uw veel gelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn hartelijken dank. Is het de geachte burgerij bekend, dat hier ter stede in het amusementsbedrijf werkzaam zijn zgn. Jazz-orkesten, personen, die overdag diverse betrekkingen beklee- den Is het de burgerij bekend, dat hierdoor beroepsmusici, die daarvan moeten leven met een huisgezin, werkloos worden en naar den steun moeten loopen? Is het niet bedroevend, dat als er hier ter stede door een vereeniging een uitvoe ring gegeven wordt en deze vereeniging voor zoo'n avond beroepsmusici engageert, hierin zelfs belemmerd wordt. Ligt het niet op den weg der diverse vereenigingen hieraan paal en perk te stel len? Of ligt het niet op den weg van Burg. en Weth. hieraan een einde te maken, want ook de gemeente is hiervan de dupe, door het uitkeeren van steun. Hopende dat mijn schrijven een weinig zal bijdragen dezen onhoudbaren toestand te verlichten. Dankend voor de plaatsing, BEROEPSMUSICUS. Toen ik hem uit zoele Zuiden, in het voorjaar komen zag, waren het wit-roode strepen, met een breede vleugelslag 'k zag hem exercities geven, boven 't nest van ruigte en hooi, dat ik wel had willen juichen Uiver d&t is wondermooi Na een glijvlucht voor de landing, met een blij en lang gesis, volgt een schroefzwaai door de ruimte, die een topprestatie is tweemaal klepperen zijn vleugels als een groet aan 't oude nest, waar zijn vrouwtje hem verwelkomt, en dan volgt vanzelf cie rest Ooievaars zijn wondre „dingen", spanning paren zij aan vlijt, en ze leeren aan de menschen, plichtsbesef en dapperheid 'k Zag op Schiphol, vol bewondering 't Viertal van de Uiver staan maarde kunst van d'échte Uiver, kan geen mènsch te boven gaan G. NIEUWENHUIJSEN. 21 November 1934. Een treurig geval te 's-G ravenhage. Gisterenmiddag is in het perceel Kranestraat 59 in Den Haag, dat bewoond werd door het echtpaar van Z., beiden 25 jaar oud, een droevig drama ontdekt, dat echter nog niet tot voldoende klaarheid is gebracht. Op genoemd tijdstip kwamen twee kost gangers in de woning en vonden twee kin dertjes, respectievelijk van 3 en 4 jaar, al leen thuis. Het derde kindje van het echt paar, een jongetje van 8 maanden, vermis ten zij. Toen zij gingen zoeken, troffen zg dat kind in zijn ledikantje als het ware be graven onder de dekens. Daar zij vermoed den dat het jongetje, dat geen teekenen van leven meer gaf, gestikt was, waar schuwden zij een buurvrouw. Ook de ge neeskundige dienst werd op de hoogte ge steld. Een dokter, die enkele oogenblikken later ter plaatse kwam, kon niet anders dan den dood van het kindje constateeren. De politie, welke inmiddels ook bij het perceel was aangekomen, nam het lijkje in beslag en deed het naar het ziekenhuis vervoeren, waar sectie zou worden verricht. Door de zorgen van de kinderpolitie zijn de beide andere kinderen van het echtpaar van Z. elders onder gebracht. Korten tijd, nadat een en ander zich afge speeld had, kwam de vrouw thuis. Zij werd opgewacht door de politie, die haar arres teerde en naar het hoofdbureau van politie overbracht. Bij een eerste verhoor, dat de commissaris van politie haar afnam, ont kende zij echter ten stelligste eenige schuld. Zij opperde de veronderstelling dat het kindje zich onder de dekens had gewoeld en zoodoende gestikt was. Het gezin van Z. is een toonbeeld van ar moede en vervuiling. Ook de kinderen wa ren zeer verwaarloosd. De man bevindt zich sinds eenige dagen in politiebewaring, ver dacht van rijwieldiefstal. Het voorgevallene veroorzaakte nalu'i. lijk in de volkrijke buurt een groote op schudding. De kostgangers hebben hun intrek elders genomen en de woning is door de 'politie ge sloten. Jeugdige boefjes. Het is de gemeentepolitie te Dongen gelukt een einde te maken aan de kleine winkeldief stallen, die daar den laatsten tijd herhaal delijk werden geconstateerd. Een vijftal jongens van 1315 jaar is, n.l. in verband daarmee gesnapt. Het troepje opereerde aldus eerst werd met den neus tegen de étalage-ruit gedrukt, goed opgenomen wat uit den winkel gekaapt zou worden. Ver volgens gingen enkelen hunner naar binnen en in- den tijd, dat zij alleen waren, ver dween het uitgezochte in hun zakken en onder huh blouses. Kwam de winkelier, dan werd gewoonlijk de prijs gevraagd van een of ander voorwerp of werd gevraagd naar sigaartjes van 2y2 cent, omdat „die er toch niet waren", want geld hadden ze niet. Vooral banketbakkers en sigarenwinkels waren het operatietèrrein van deze jeugdi ge boefjes. De ouders der kinderen wisten nergens van. Offerblokken in de kerk geleegd. Gistermiddag, heeft een Duitscher, Müller genaamd, kans gezien om in de R.K. kerk te Schaesberg een achttal offerblokken te ledigen. Zijn daad werd ontdekt door een der kapelaans, die de kerk bmenkwam, toen hij juist met zijn werk klaar was. De man deed, alsof hij een bezoeker was, bekeek de schilderijen en verliet de kerk. Op dat oogenblik ontdekte de kapelaan, dat de offerblokken vernield waren. Hij waarschuwde de politie en op zijn wandeling van Schaesberg naar Heer len kon de Duitscher worden gearresteerd. Hij had nog in zijn bezit 75 cents, die hij uit de offerblokken had gehaald en was voorzien van een stel inbrekerswerktuigen. De man is in Schaesberg ingesloten. Paard op 55 -jarigen leeft ij d gestorven. Te Bula- wayo in Zuid-Rliodesia is een paard gestor ven, dat den eerbiedwaardigen ouderdom van 55 jaar bereikt heeft. Het paard, welks naam Rocketter was, behoorde aan Alexan der Lawrie, een wagenmaker te Bulawayo. Rocketter is voor zijn meester altijd een gelukspaard geweest. Het werd door Law rie reeds als ponnie op een verloting ge wonnen. Lawrie liet 't paard aan verschil lende springconcoursen meedoen, welke het bijna alle won. Op tentoonstellingen be haalde het steeds prijzen. Drie jaar geleden kwam Rocketter voor het laatst op een ten toonstelling uit, toen werd het naar een boerderij ,'.e.Vu srd waar het ziju laatste levensdagen sleet. Men denkt, dat de scheiding van zijn meester zijn dood bespoedigd heeft. Hoe ver kan een schild pad zwemmen? Een groep jon- pens, die te Schoenmakerskop in een kamp bijeen waren, hebben onlangs een groote zeeschildpad gevonden, die daar aan de kust was komen aanzwemmen. Zijn schild was lichtelijk beschadigd door de rotsen aan de kust, maar overigens verkeerde het dier in den besten welstand. Tot hun verba zing zagen de jongens, dat in het schild de naam Australië in groote letters was aan gebracht. Blijkbaar begrepen zij niet het belang van hun ontdekking, want zij brachten de schildpad weer in het water, waarna hij snel wegzwom. Men heeft de theorie opgesteld, dat sommige zeeschild padden onder de werking van den golf stroom van Mozambique komen en zoo af drijven naar de Afrikaansche kust. In dit verband wordt in herinnering gebracht, dat eenige jaren geleden een kano in Zuid- Afrika is aangespoeld, die van Maleischen of Polynesischen oorsprong was, «—Dieren in den wereld* oorlog. De dierenvrienden van alle landen hebben, aldus de „United Press", tij* dens wapenstilstandsdag niet verzuimd, de zestien millioen militaire paarden en de legerhonden te gedenken, die in den wereld* oorlog dienden, leden en stierven. Doch dB tallooze andere dieren, die zich in stilte op* offerden, heeft men bijna geheel vergeten, Behalve paarden en honden werden nog muildieren, ezels, kanv^'-n, olifanten, ©e* sen, rendieren, apen, nwen, muizeflj, duiven, kanaries on lvisschgp jjQ den oorlog baLuivkcn.

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 9