GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE SfAND STOOMVAARTLIJNEN RADIO-RUBRIEK MEDEDEELINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS. IN ANDERHALF MILLIOEN GEZINNEN KOMEN DE ECHTE OÜDE SINTERKLAAS-VERSJES. De firma P. de Gruyter Zoon ver spreidt in deze dagen voor St. Nicolaas een reclame-brochure, die stellig bg jong en oud in den smaak zal vallen. Het is een handig boekje van 16 pagina's, kleurrijk uitge voerd in rood en zwart. In dit boekje vinden we een collectie Sinterklaas-liedjes, leuk en pakkend ge ïllustreerd. De firma De Gruyter heeft zich alle moeite getroost na te gaan welke Sinter klaasliedjes geacht kunnen worden over heel Nederland de grootste populariteit te bezitten. Als resultaat van dit onderzoek treffen we in dit boekje aan 9 oude Sinterklaas versjes, die voor 't meerendeel al door onze grootouders gezongen werden en nog heden ten dage in zwang zijn. Velen vooral moeders zullen het prettig vinden thans de woorden van deze oude bekenden bij de hand te hebben. Zoo zullen dit jaar met St. Nicolaas de echte, typische Sinterklaasliedjes weer in alle Nederlandsche gezinnen.weerklinken want dit dient wel bijzonder vermelding 't boekje wordt in heel Nederland in ieder huisgezin bezorgd wat zeggen wil dat de liedjes in anderhalf millioen gezin nen komen Om den gouden beker. De jaarlijksche wedstrijd om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker, die gisteren op het Sparta-terrein te Rotterdam gespeeld werd, heeft zich ditmaal in een bijzonder groote belangstelling mogen verheugen. Dat vond uit den aard der zaak zijn oor zaak vooral in het feit, dat thans het volle dig Nederlandsch elftal, zooals het twee weken geleden in Bern gewonnen heeft, als tegenpartij voor Rotterdam was aangewe zen. Al heeft het spel niet in alle opzichten aan de verwachtingen beantwoord, tocb mag gezegd worden, dat het publiek ge tuige is geweest van een aardigen wed strijd, waarin herhaaldelijk van goed spel te genieten is geweest. Deze wedstrijd werd door het Neder landsch elftal met 10 gewonnen. KORFBALS Uitslagen van Zaterdag j.l. Vlissingen Madjoe IISwift II 11 Middelburg Swift IMadjoe I 04 AUTOMOBILISME: Auto-race door Afrika. De Melbourne-race, die in de geheels we reld zooveel sensatie heeft gebracht, is nauwelijks ten einde, of er komen weer oe- richten over een nieuwen wedstrijd, die evenveel spanning zal beloven. De Engel- sche kranten weten te melden, dat het in de bedoeling zou liggen van het Jubileum comité, dat zich te Johannesburg ter gele genheid van het vijftigjarig bestaan van die stad in 1936 heeft gevormd, om in dat jaar een race uit te schrijven van Algiers naar Johannesburgper auto. Een afstand van bijna 13000 K.M. dwars over hooge bergruggen, door brandende woestgnvlak- ten, honderden kilometers breed, door ri vieren met krokodillen, door het oerwoud, om het hardst, een wedstrijd, die heel wat sensatie zou brengen. De winnaar van dezen wedstrijd zou dan een prijs van 10.000 pond ontvangen. Men rekent er nu al op, dat on geveer 100 bekende coureurs zullen in schrijven. Dit gigantische project is afkomstig van kapitein John F. Duff, een bekend autoren ner, die het plan aan het comité heeft voor gelegd, met het resultaat, dat alle heeren zich er enthousiast voor verklaarden. Ter gelegenheid van dit heugelijke feit zal een Empire-tentoonstelling in «Johannesburg worden georganiseerd. Financieelen steun heeft het comité zich reeds weten te verschaffen van een kran tenconcern, waarvan de voornaamste per soon is sir Abe Bailey, de millionair-sports- man, die reeds zeer veel voor de sport in Zuid-Afrika heeft gedaan. Kapitein Duff bevindt zich momenteel in Johannesburg, waar hij uit naam van vele Europeesche motorrenners van naam onderhandelingen heeft geopend om tot een vast omlijnd plan te geraken. Verschillende provinciebesturen hebben hun steun reeds toegezegd. De lan den, die waarschijnlijk met elkaar zuilen kampen om den prijs, zijn Engeland, Ame rika, Frankrijk en misschien ook Duitsch- land en België. Deze race dwars door Afri ka, zal ongetwijfeld een geweldige belang stelling wekken in de motorwereld, bijna net zoo groot als de wedstrijd ParijsMa drid in 1901. De mededingers zullen te kam pen hebben met groote temperatuursver schillen en ongedacht technische moeilijk heden, met steeds het vooruitzicht, dat men bij een panne honderden kilometers verwij derd is van eenige teekenen van bescha ving. Op groote trajecten zal men echter met snelheden va-"1 120150 K.M. kunnen jakkeren, hetgeen onder de deelnemers de spanning zal verhoogen en snelheidsduels zal opleverenzonder een enkelen toe schouwer Het drama te 's-Graven- h a g e. Omtrent het drama bij de fa milie T. in de Maasstraat te 's-Gravenhage wordt nog gemeld Tusschen de echtelieden was de verhou ding sinds de laatste dagen niet meer zoo goed als voorheen. Nadat de vrouw uit het ziekenhuis ontslagen was, hadden zij ver schillende malen twist gehad. Gisteren was deze zoo hoog geloopen, dat de vrouw het huis had verlaten. De man zou haar toen in zijn woede hebben toegevoegd, dat hij wel zorgen zou dat zij van hem niet veel last meer zou hebben. Auto rijdt op vier weg werkers. Zaterdagmorgen heeft onder Marsum nabij Leeuwarden een ern stig ongeluk plaats gehad. De vier gebroe ders Wiebe, Haje, Jolle en Pieter Jossen, wonende te Sneek werden op dezen weg, waaraan zij reparaties verrichtten door de auto van den handelsreiziger H. Vogel sang uit Huizum overreden. De heer V. haalde met zijn auto de stoomtram, welke te omstreeks 10 uur uit Leeuwarden was vertrokken in. Tengevolge van de rookontwikkeling van de locomotief zag de heer V. de mannen niet, met het noodlottig gevolg, dat zij alle vier door de auto werden aangereden. De wagen moet met flinke vaart heb ben gereden, want hij reed eerst een waar-, schuwingsbord omver en ging daarna over een hoop steenen heen. Wiebe Jossen kreeg de ernstigste ver wondingen. Hij is per auto naar het zie kenhuis overgebracht, waarbij hij begeleid werd door zijn broer Pieter die zoo goed als niet werd gewond. De toestand van Wiebe is zeer zorgwekkend. Haje en Jolle kregen minder ernstige verwondingen. Beiden zijn per auto van de marechaussee naar hun woning te Sneek overgebracht. De auto, die de aanrijding veroorzaakte, kreeg geen schade. De be stuurder, die geen verwondingen heeft be komen, is gearresteerd. Inbrekers gesnapt. Ge durende de laatste twee maanden zijn te Oegstgeest bij Leiden elf inbraken ge pleegd, groote en kleine, zonder dat de po litie erin slaagde de daders in handen te krijgen. Vrijdagavond zag zij twee personen, die zich op verdachte wijze bij een woning op hielden en wier signalement overeenkwam met dat waarover zij beschikte. Beide man nen werden meegenomen naar het politie bureau. Bij fouilleering vond men hier in brekerswerktuigen op hen, alsmede een ge laden revolver en een gummistok. Bij hun verhoor hebben zij bekend zich aan tien van de elf inbraken te hebben schuldig gemaakt. Vermoedelijk zijn zij ook de daders van enkele inbraken, die te Lei den zgn gepleegd. De aangehoudenen zijn de 19-jarige G. D. en de 18-jarige G. B., beiden Leidenaars. Een berooving. Zaterdag avond bezocht een gezelschap, bestaande uit twee dames en één heer, eenige café's op Katendrecht. Toen men in een restau rant in de Brielschelaan gearriveerd was, verwijderde een der dames, een 48-jarige juffrouw van den Schiedamschedijk, zich een oogenblik cn liet haar tasch op de toon bank liggen. Nauwelijks was zij verdwenen, of eenige andere bezoekers van het café zagen, dat de heer, in wiens gezelschap zij had vertoefd, de tasch vrij onopgemerkt op den grond schoof, er iets uit nam en haar weer opraapte. Toen de juffrouw terugge komen was, wees een der bezoekers de da me op dit feit en hij vroeg haar, of zij iets miste. Toen bleek dat er 100 uit de tasch was verdwenen. De heer, die de tasch op den grond ge schoven had, was inmiddels per auto ver trokken. Daar naam en adres bekend wa ren, had de politie hem spoedig opgespoord. Ook de tweede vrouw, die tot het gezel schap behoorde, wist de politie te vinden. Beiden zijn wegens berooving en heling in het huis van bewaring opgesloten. Ongeluk bij de jacht. De gemeente-secretaris van Ubbergen Beek, de heer G., is Zaterdagmiddag het slachtoffer van een jachtongeluk gewor den. Hg had een haas geschoten op de wei de De Ooy, en toen hij bij het dier kwam, bleek dit nog niet dood te zijn. De heer G. wilde de haas toen met den kolf van zijn geweer doodslaan, doch ongelukkigerwijze ging het geweer daarbij af. De kogel trof hem in het onderlijf. Hij werd ernstig ge wond per brancard overgebracht naar het ziekenhuis te Beek, waar hij onmiddellijk werd geopereerd. Zijn toestand was gister avond niet zonder levensgevaar. Drie huwelijken in één gezin. In het gezin der familie Uenk te Gendringen zijn 15 Nov. twee dochters en een zoon in het huwelijk getreden. Er was bij deze zeldzame gebeurtenis groote belangstelling en de burgemeester heeft de huwelijken met een hartelijke speech zelf voltrokken. Een verdere bijzonderheid was, dat de beide zusters tweelingen zijn, geboren op 31 Augustus en genoemd naar Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana. Onder de vele gelukwenschen was mede een tele gram van H. M. de Koningin. Smokkelarij van alco hol naar België. De rechtbank te Brugge heeft Zaterdag uitspraak gedaan in de zaak betreffende smokkelarij van al cohol, waarin reeds 12 personen in Juli van dit jaar zijn veroordeeld. Het betreft hier een leverantie van een Schiedamsche firma in gedistilleerd aan de fa. D. te Brugge Een gevolmachtigde van de Schiedamsche firma, die de lading smokkelwaar in Duin kerken zou hebben doen overschepen, is als medeplichtige veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, het betalen van een boete van 4.666.662 francs (ingeval van niet-beta- ling 3 maanden lijfsdwang) en tot de be taling van de ontdoken rechten tot een be drag van fr. 466.666. De in beslag geno men scheepsgelegenheid enz. wordt ver beurd verklaard. De Schiedamsche firma wordt voor de betaling van de verschuldig de bedragen verantwoordelijk gesteld. Vroeger schatrijk, nu straatarm. Dezer dagen kwam er een armoedig uitziende man het kantoor van de „Daily Dispatch" te Londen binnen wandelen, die zich voorstelde als kapitein Harry Lambert en verklaarde een neef te ztjn van den graaf van Cavan, een van En- gelands financieele kopstukken. Mijn naam is Harry Lambert, zei de man, ik verdiende vroeger 30.000 pond per jaar en twaalf jaar later, nu, en hierbij haalde hij een papier uit zijn zak mag ik in een werkhuis gaan." Stukje voor stukje vertelde deze man zijn levensgeschiedenis, hoe hij twaalf jaar ge leden directeur was geweest van de vita- graph Company van America, een groote filmmaatschappij, die films bracht het ster ren als Reginald Denny, Rex Ingram en Constance Jalmadge. In 1921 keerde hij als eer succesvol zakenman naar Engeland terug met een banksaldo van 60.000 pond en ontwierp in Londen een plan tot stich ting van een nieuwe groote filmmaatschap pij, die de British Masterpiece Filmcompany zou heeten en studio's zou aankoopen, die een oppervlakte zouden beslaan van 14 acres. In die dagen, zoo vertelde deze ge strande op de levenszee, leefde ik als een vorst. Niemand van eenige beteekenis be hoorde niet tot mijn vriendenkring. Ik bezat een geheele suite in een der chiqueste ho tels in West End en gaf fabelachtige par tijen en feesten. Ik gaf mijn geld weg als water. Tengevolge van financieele strubbe lingen kwam er van mijn plannen niets en dit werd het begin van het einde. In Ame rika was ik gewend met mijn geldmiddelen iedere gewenschte medewerking te verkrij gen, doch hier was dit anders. Het werd mg onmogelijk gemaakt met mijn plannen verder te gaan. Ik kon geen groote feesten meer geven, mgn vrienden kenden mij niet meer en zoo ging het langzaam maar zeker bergaf. Ik woon nu op een kamertje en wasch mijn eigen overhemden en boorden, le kleeren die ik draag zijn liefdadigheids- costuums, ik hem om ondersteuning moeten vragen, terwijl ik vroeger 30.000 pond per jaar verdiende. In verdiende enkele shillings per week door allerlei prulleboel te ver- koopen en kreeg steun. Men kwam daar achter en nu mag ik in een werkhuis gaan. Ik weet, wanneer ik daar inga, dat het voor goed met me gedaan is. Een langvingerige jon ge dame. De politie te Oslo heeft v/egens het plegen van een winkeldiefstal ee^. 20-jarig meisje gearresteerd, dat heeft toegegeven gedurende de laatste twee jaren meer dan 800 diefstallen te hebben ge pleegd in groote winkelzaken aldaar. Het meisje woonde even buiten de stad, en zij had de gewoonte bijna eiken dag naar de stad te gaan, vanwaar zij nooit terug keerde, zonder uit een der groote magazij nen verscheidene artikelen te hebben ont vreemd. Op zulk een geraffineerde wijze wist zij het een of andere artikel van de toonban ken weg te nemen, dat zij nog nooit was verdacht. Toevallig keek echter eenige dagen ge leden een winkelbediende juist in de rich ting van de dievegge, toen zij zonder te be talen een waardevol artikel van zijde bij zich stak. De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd en toen deze in de woning van het meisje een onderzoek instelde, vond zij daar tallooze kostbare artikelen. Het meisje legde een volledige bekentenis af. Een merkwaardige grot ontdekt. Op het eiland Ischia, nabij Napels om zijn idyllische schoonheid, veelal „Het eiland van Adam en Eva" ge noemd, is dezer dagen een grot ontdekt. Evenals het naburige Capri, is ook Ischia rijk aan fantastische ritsformaties en kleu rige grotten. Vanwege de merkwaardige kleurschakeeringen heeft men deze nieuwe ontdekking „De zilveren grot" genoemd. Het merkwaardige van deze grot is intus- schen dat deze niet van natuurlijken oor sprong is, doch kennelijk door menschen- handen gebouwd, hetgeen o.a. was op de maken uit de regelmatig in de rotsen uitr gehouwen treden, welke naar het inwen dige van de grot leiden. Prof. Pugliesi, een bekend Italiaansch historicus, neemt aan, dat men hier te doen heeft met een zeer oud bouwwerk, een geheimen tempel, aan de zon gewijd. Alle toegangen tot de grot zgn naar het Oosten gericht, evenals een groote opening in het koepelvormig gewelf, welke, naar men aanneemt, bestemd was om de zonnestralen in den tempel te doen doordringen. De grot bevindt zich grooten- deels onder den waterspiegel, doch uit de omstandigheid, dat zij nergens sporen van corrosie vertoond, valt af te leiden, dat de tempel boven den beganen grond moet zijn gebouwd. Een mislukte ontvoe ringspoging. Uit Darien (Con necticut) wordt gemeld, dat bandieten het huis van den scheepvaartagent Westheim ziji binnengedrongen om diens 12-jarigen zoon te ontvoeren. De familie had enkele dagen geleden dreigbrieven ontvangen en dientengevolge zes politie-agenten in het huis verborgen. Toen nu vier leden van de bende met een auto aankwamen en meen den, dat de woning niet beschermd was, openden zij de deur, doch stonden voor de agenten, die hun revolvers in de hand had den. Er volgde een schietpartij, waarbij twee politie-agenten licht gewond werden. Het gelukte, de vier bandieten gevangen te nomen. Een vorstelijke schen king. De president van het Amherst College te Amherst in Massachussets, prof. Stanley King, heeft gisteren medegedeeld, dat genoemde onderwijsinstelling een le gaat heeft ontvangen van 1.090.000 dollar, de grootste gift die het college ooit heeft gekregen. De schenking is van wijlen Frank Babbott uit New-York, een million- nair, die in 1878 als leerling van het Am herst College werd ingeschreven en op 7 December 1933 overleed. Babbott stelde bo vendien twee studiebeurzen van 10.000 dol lar beschikbaar. Het jubileum van den eersten Duitse hen trein. In 1935 wordt op de spoorlijn Neurenberg Fürth het jubileum van den eersten Duit- schen trein gevierd. Bij deze gelegenheid zal een trein, welke een getrouwe naboot sing van den eersten trein zal zijn, rijden tusschen de beide steden en wel op de historische rails, welke nog heden in dienst van het tramverkeer zijn. Dit verkeer zal geen onderbreking ondergaan, daar het feesttreintje ongeveer dezelfde snelheid als de tram zal ontwikkelen, namelijk zoowat 40 kilometer per uur. Daar echter de rem- kracht van het treintje voor het tegen woordige verkeer te zwak is, zal men op vijftien verschillende punten bewaakte overwegen voor voetgangers en rijtuigen moeten maken. Een paradijs voor jong gehuwden. Het gemeentebestuur van de stad Whangarei is voornemens van deze plaats een paradijs voor echtparen in hun wittebroodsweken te maken, als tegen hanger van de stad Reno in Nevada (Ver. St.), die vermaardheid geniet om het ge mak waarmee men aldaar echtscheiding verkrijgt. Voorgesteld is dat aan pasge huwde paren vrije toegang wordt gegeven tot bioscopen en dancings, kosteloos lid maatschap van sportclubs en gratis ge bruikmaking van autobussen een premie wordt vastgesteld voor het jongste en het oudste paar dat in de wittebroodsweken de stad bezoekt. En bevalt het huwelijk je nog al O, uitstekend. Mijn man schildert over dag en ik kook des avonds en dan raden w^ van elkander, wat het moet voorstellen! KOUDEKERKE. 1 t/ra. 15 November 1934. ONDERTROUWD: G. van Boven, jm. 27 j. en J. M. Woud stra, jd. 22 j. A. Melis, jm. 21 j. en J. Marinisse, jd. 20 j. GETROUWD: P. I. van Dam, jm. 22 j. en H. Polak, jd. 21 j. BEVALLEN: M. C. Maas, geb. Maas, d. T. H. van Donge, geb. Regoort, z. A. Coppoolse, geb. de Witte, z. OVERLEDEN: P. Koole, 67 j., wedr, van L. Coppoolse. H. Aarnoutse, 65 j., man van J. Boone. L. Mauer, 77 j., wede. van J. Wisse. „Arendslrerk" (uitr.) 16 Nov. te Port Said „Helder" (thuisr.) vertrekt hedennam. van Antw. naar Rott. „Hoogkerk" (thuisr.) 17 Nov. te Antw. „Heemskerk"(thuisr.) 17 Nov. te Kaapstad „Indrapoera" (uitr.) p. 17 Nov. Ouessant „Kota Baroe" (thuisr.) p. 16 Nov. Sagres „Kota Agoeng" (uitr.) 16 Nov. van Suez „Kota Piang" (thuisr.) 17 Nov. v. Djedda „Kota Inten" 16 Nov. van San Francisco, Vancouver naar Calcutta „Montferland" (thuisr.) 16 Nov. van Mon tevideo „Orania" (uitr.) 16 Nov. van Bahia „Poelau Roebiah" 16 Nov. van Batavia n. Amsterdam „Randfontein" 16 Nov. van Dar-es-Salaam naar Rott. „Serooskerk" (thuisr.) 14 Nov. v. Manilla „Springfontein" (uitr.) 17 Nov. te Port Natal „Tabinta" 16 Nov. te Penang, Batavia n. New-York „Zeelandia" (thuisr.) 16 Nov. van Bahia „Zuiderkerk" (uitr.) 16 Nov. te Dairen Dinsdag 20 November. Hilversum, 301 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 9.00 Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpla- ten. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.00 Kook- en bakpraatje door mevr. R. Lotge- ring-Hillebrand. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 2.00 Vioolrecital J. v. d. Woude. Aan den vleugel E. Veen. In de pauze gramofoonplaten. 3.00 Kniples. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radio- kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur voor de V.P.R.O. Ds. B. J. Aris. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.55 Het Prager strijkkwar tet. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Avro's Zorgverdrijvingsbedrijf gevarieerd progr. 9.30 „Ann en Harold", hoorspel van L. Goodrich. Vertaling Pine Beider. Spelleiding Kommer Kleijn. 10.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. M. Ro driguez, cello. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Uit „Caland", Rotterdam Het orkest „Or- menda", o.l.v. Nina Dolce. Aan den vleugel H. Stuurop, Huizen, 1875 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.15 Gramofoonplaten. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 Hiro. 5.10 Gramofoonplaten. 6.00 Orkestconcert. 6.40 Esperanto. 7.15 Lezing. 7.35 Kamerorkest concert. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Vervolg con cert 8.15 Interview. 8.45 Pianorecital. 10.10 Gramofoonplaten. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonplaten. 11.00 Schlagermuziek. Droitwich, 1500 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.05 en 11.20 Lezingen. 11.40 Gramo foonplaten. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Broadhursfc septet m.m.v. D. Coppard, sopraan. 1.20 Birmingham Hippodrome-or- kest o.l.v. H. Peil. 2.25 Voor de scholen. 4.50 MacGibbon-kwartet, m.m.v. A. Read, bari ton. 5.35 B.B.C.-dansorkest o.l.v. Henry Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Koorconcert. 7.10 Fransche dialoog. 7.40 Gramofoonplaten. 7.50 Lezing. 8.20 B.B.C.-orkest o.l.v. He- ward. 9.30 „Soft lights and sweet music", gevarieerd programma. 9.50 Berichten. 10.20 Causerie. 10.40 Bridgewater-kwintet 11.30 Voordracht 11.35 Lew Stone en zijn band. Pargs, „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Symphonie- concert o.l.v. Guillou. 9.05 Gevarieerd pro gramma. Leiding Cléroux. 10.50 Dansmu ziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20 Concert uit rest. Wivex. 2.35 C. Rydahl's orkest. 7.50 Fragmenten uit „Prinz Methusalem" van Joh. Strauss. 8.30 Hoorspel. 8.55 Italiaan- sche muziek o.l.v. Mahler. 9.35 Pianorecital. 9.55 Omroeporkest o.l.v. Mahler. 10.20 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Orkestconcert o.l.v. Saam. 11.20 Om- roepkleinorkest o.l.v. Steiner. 12.35 Gramo foonplaten. 1.35 Orgelconcert R. Rhein. 3.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt. 6.20 Ge varieerd concert. 7.35 Omroepstrijkkwartet. 8.20 Voordracht Hierna Berichten. Rome, 421 M. 8.05 Operette „Die schone Risette", van Leo Fall. Leiding R. Josi. Brussel, 322 M. 12.20 Gramofoonpla ten. 1.30 Omroeporkest ó.l.v. André. 5.20 Salonorkest o.l.v. Douliez. 6.50 en 7.35 Gra mofoonplaten. 8.20 Heijermansherdenking m.m.v. het Symphonieorkest. 10.30 Gramo- foonmuziek. 484 M. 12.20 Salonorkest, o.l.v. P. Douliez. 1.30 Gramofoonplaten. 6.50 Zangvoordracht. 7.05 Orgelconcert. 8.20 Kamermuziek. 8.50 Pierné-concert o.l.v. Walpot. 9.35 Salonorkest o.l.v. Walpot 10.30 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Con cert door strijkkwartet en solisten. 8.20 „Front unter Tage", spel van J. Wiessalia. 9.20 Berichten. 9.50 Actueele causerie. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.20 Dansmuziek uit München. RADIO-MENU. Belangrijke uitzendingen van de komende week. D i n s d a g De A.V.R.O. sticht dezen avond (8.05 uur) een „zorgverdrijvingsbe drijf", een programma van lichte allure met tal van verrassingen. De K.R.O. brengt om 8.45 uur en 10.00 uur den bekenden pia nist Ernest Schelling voor de microfoon (o.a. Ballade in g kl. terts van Chopin). W oensdag: Om 8.30 uur wordt door de V.A.R.A. aan de „Uiver"-beman ning hulde gebracht. Ook de N.C.R.V. brengt plm. 9.30 uur een muzikaal eerbe toon aan onze nationale luchtvaart. Donderdag: Richard Strauss-pro- gramma in het Concertgebouw te Amster dam (Avro 8.15 uur), ter gelegenheid van zijn 70en verjaardag. Het orkest staat on der leiding van dr. W. Mengelberg. De En gelsche zenders geven een licht program ma. V r ij d a g Milaan komt om 8.05 uur met een oratorium van Perosi„De ver rijzenis van Christus". Om 8.50 uur geeft Brussel (Vlaamsch) „Sire Hale wijn", een luisterspel naar het bekende oude verhaal. Zaterdag: In Stuttgart is een avond met een zeer gevarieerd programma onder den titel„Orient-Expres". Langen- berg verzorgt om 9.50 uur een reportage van den bokswedstrijd tusschen Duitsch- land en Polen. VERANDERINGEN IN HET ENGELSCH NACHT-PROGRAMMA. Zooals men weet zonden tot nu toe alle Engelsche zenders tot 12.20 uur 's nachts dansmuziek uit. Van begin November af echter sluiten alle National-zenders reeds om 11.15 uur n.m. en zenden deze als regel tot dien tijd lichte muziek uit. Alleen de „Regional"-zenders en Droitwich blijven tot 12.20 uur 's nachts dansmuziek uitzenden. BESTUUR IN SPANJE. De Spaansche radio-bladen zouden mo menteel verschijnen met het bijschrift vi- sado por la censura", hetgeen zeggen *vil» dat zij door de regeering worden gecensu reerd. LEEREN IN DE BERGEN. In Fransch Zwitserland wordt, zooals se dert jaren gebruikelijk is, van 2 November tot 22 Maart voor de leerlingen, die in ge- isoleerde streken wonen, over het station Sottens een radio-schoolcursus gehouden. De uitzendingen worden door speciale iee- raren verzorgd. Op het einde van den leer gang zullen wederom examens worden af genomen. Tot dusver waren de uitzendingen zeer bevredigend.

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 6