TWEEDE BLAD VliniiiscNa Courant H elixer DE TWEELINGZUSTERS BINNENLAND SPORT FEUILLETON van de van Maandag 19 November 1934. No. 273 Een huwelijksgeschenk van H. M. de Koningin. Ter gelegenheid van het aanstaande hu welijk van prins George, hertog van Kent, en prinses Marina van Griekenland, bij welke plechtigheid H.K.H. Prinses Juliana als bruidsmeisje aanwezig zal zijn, heeft H. M. de Koningin door aanbieding van een geschenk van Haar belangstelling willen doen blijken. De keuze werd bepaald op een vierbladig kamerscherm, dragende vier aquarellen. H. M. heeft zich daartoe in verbinding gesteld met den kunstschilderWilly Sluiter, in overleg met wien Zij besloot, vier Neder- landsche kunstschilders uit te noodigen ieder één werk daarvoor te vervaardigen. Tevens verzocht H.M. aan den heer Sluiter, zich met de leiding te willen belasten. De uitgenoodigde kunstschilders waren de hee- ren Louis van Soest en J. H. van Masten broek, beiden te 's-Gravenhage, prof. H. J. Wolter te Amsterdam en C. Vreedenburgh te Laren (N.-H.) Prinses Juliana naar Engeland. Het gevolg van H. K. H. Prinses Juliana ttfdens haar verblijf in Londen, zal bestaan uit jonkvrouwe A. M. barones Bentinck, Hofdame en E. H. Juckema van Burmania baron Rengers, dienstdoend grootmeester. De Prinses zal morgenavond per Bata vier-lijn van Rotterdam naar Engeland vertrekken. Regeling voor de vergoeding van gebruik van een rywiel. De regeering heeft besloten, dat de ver goeding voor het gebruik van een eigen rijwiel ten behoeve van 's rijks dienst voortaan in maximum vijftig gulden per jaar zal bedragen. Hiermee is echter niet bedoeld, dat dit bedrag als de normale vergoeding moet worden beschouwd, doch alleen, dat het de uiterste grens zal vormen, die in geen ge val zal mogen worden overschreden. Deze regeling treedt in werking op 1 Ja nuari 1935. fc- Prjjsverlaging rundvleesch in blik. Naar wij van het departement van Eco nomische Zaken vernemen zal met ingang van Maandag 26 November de prijs van de blikken rundvleesch, welke door de Neder- landsche veehouderij centrale beschikbaar worden gesteld aan daartoe aangewezen groepen, worden verlaagd van 35 cent tot 25 cent per K.G. blik. Proeven worden genomen om voor den komenden winter naast de blikken rund vleesch een nieuw product voor dezelfde groepen beschikbaar te stellen gehakt in blik, bestaande uit rund- en varkens- vleesch en bevattende een belangrijke hoe veelheid vet. De prijs hiervan zal 35 cent per K.G. blik bedragen. Tot nu toe kon het vleesch in blik ver kregen worden door de navolgende groepen van personen steuntrekkenden en armlas tigen, personen, die naar het oordeel van het bestuur der gemeente, waarbinnen zij woonachtig zijn, een inkomen genieten, het welk in het algemeen ten hoogste gelijk te stellen is met dat, hetwelk door steuntrek kenden wordt genoten, personen, die als mijnwerker in de steenkolenmijnen werk zaam zijn gestichten, waar uitsluitend of nagenoeg uitsluitend armlastigen voor re kening van openbare kassen of instellingen van weldadigheid worden verpleegd ver- eenigingen of andere lichamen met een liefdadige doelstelling voor gebruik bjj de gratis of tegen zeer lage vergoeding verkrijgbaar te stellen warme maaltijden en diaconieën en instellingen met een lief dadige doelstelling ten behoeve van door deze lichamen ondersteunden. Deze categorieën kunnen blikvleesch blij- "ven betrekken. Voorts zal er toe worden overgegaan het vleesch in blik beschik baar te stellen voor de in werkverschaffing tewerkgestelden en voor de landarbeiders en tevens in ruimere mate voor de grootere gezinnen. De wijziging van de Postspaarbankwet. Volgens het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer kon men zich in het alge meen met de voorgestelde wijziging van de Postspaarbankwet vereenigen. Sommige leden grepen deze gelegenheid aan om een verhooging van de uit te kee- ren rente te bepleiten. Mocht tegen verdere veiiiooging van de thans in de wet vastge legde maximum van 3 ernstig bezwaar bestaan, dan zouden zij er in ieder geval op willen aandringen, dat van de bevoegdheid tot het uitkeeren van 3 ook werkelijk gebruik gemaakt zal worden. De Rijkspostspaarbank behaalt thans hooge winsten, hetgeen naar de meening van deze leden niet noodig is. Een hoogere rente zou huns inziens de spaarders weer houden van het sparen bij allerlei minder solide instellingen. Vele andere leden konden zich met dit betoog in het geheel niet vereenigen. Ging de Rijkspostspaarbank tot renteverhooging over dan zouden de particuliere spaarban ken genoopt worden haar daarin te volgen teneinde haar aantrekkelijkheid te behou den. Dit zou ernstige bezwaren voor deze banken medebrengen. Bovendien zou ren teverhooging in strijd zijn met het alge meen streven dat juist op verlaging van rente gericht is. De beteeken is en de werkzaamheden der Internationale Kamer van Koophandel. De Nederlandsche organisatie voor de In ternationale Kamer van Koophandel heeft te 's-Gravenhage een vergadering gehou den. Tot lid van den raad van bestuur der Nederlandsche organisatie werd in de vaca ture ontstaan door het aftreden van mr. M. P. L. Steenberghe benoemd de heer Ch. Stulemeijer, directeur van de Hollandsche Kunstzijde Unie te Breda. In den namiddag vereenigden de leden zich met een aantal genoodigden aan een koffiemaaltijd in hotel ,,de Twee Steden", waaraan o.m. deelnamen de heer H. A. Hooft als vertegenwoordiger van de directie van economische zaken aan het departement van buitenlandsche zaken', mr. J. C. A. Everwijn, oud-voorzitter der Kamer, prof. dr. G. W. J. Bruins en tal van anderen. De voorzitter van de Internationale Ka mer van Koophandel, de heer F. H. Fente- ner van Vlissingen, heeft tijdens dezen maaltijd een rede gehouden over de betee- kenis en de werkzaamheden dezer Kamer. De voorzitter van de Nederlandsche orga nisatie, de heer J. B. van der Houven van Oordt, heeft den spreker met een kort woord ingeleid en eraan herinnerd, dat de heer Fentener van Vlissingen in 1933 op het congres te Weenen tot president van de Internationale Kamer werd gekozen. Spr. bracht hulde aan onzen landgenoot voor hetgeen deze in genoemde kwaliteit reeds in het belang van den internationalen handel en de internationale relaties der industrie, voor Nederland van zooveel beteekenis, heeft gedaan. De heer Fentener van Vlissingen, daarop zijn rede aanvangend, zei dat hij, toen hij anderhalf jaar geleden de functie van pre sident der Internationale Kamer aanvaard de, dat heeft gedaan in het geloof, dat de Internationale Kamer nuttig werk verricht. Het is, aldus spreker, in dezen tijd buiten gewoon moeilijk iets tot stand te brengen dat economisch „sound" is. Het is heel wat gemakkelijker een of ander economisch wangedrocht in de wereld te schoppen dan de internationale handelsverhoudingen te bewaren en uit te breiden. Tot de belanghebbenden bij den interna tionalen handel zou spreker de vraag willen richten hebt gij het werk der Kamer wel leeren kennen en zoo ja, hebt gij het ge steund Het nut van de Internationale Kamer moge blijken uit de volgende doelstellingen le. het bewijzen van directe diensten ter verbetering van productie-, verkeers- en distributie-apparaat2e. het brengen van persoonlijk contact tusschen de leiders van het bedrijfsleven en den internationalen handel3e. de bestudeering van economi sche vraagstukken en het trekken van con clusies daaruit4e. het bewerken van de publieke opinie en van de regeeringsinstan- ties. PROVINCIALE STATEN. Overneming laagspanningsnet Zaamslag. Ged. Staten stellen aan de Provinciale Staten voor aan de N.V. „Pzem" ten behoe ve van de overneming van het laagspan ningsnet der gemeente Zaamslag een cre- diet te verleenen van 71.000. In het desbetreffende schrijven deelt de raad van bestuur der N.V. Pzem mede, dat met het gemeentebestuur overeenstemming is verkregen over de overneming van het electriciteitsnet met hetgeen daartoe be hoort (evenwel met uitzondering van het magazijngebouw) voor de som van 71.000, terwijl de magazijn voorraad zal worden overgenomen tegen de marktwaarde op 1 Januari a.s., zijnde deze dag bepaald als datum van overgang. De N.V. zal geduren de enkele jaren aan een der ambtenaren van het gemeentelijke bedrijf een wachtgeld uitbetalen; hetgeen bij de rentabiliteitsbe- rekening in aanmerking is genomen. De gemeente garandeert voorts een jaar- lijksche betaling van 1360 ter zake van hare straatverlichting. Van den datum van overneming af zullen te Zaamslag de algemeene voorwaarden van stroomlevering en tarieven worden toe gepast de meterhuren zullen echter voor loopig nog worden gehandhaafd en eerst geleidelijk aan die der Pzem worden gelijk gemaakt. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Met een rijwiel/motorrijtuig een weg in verkeerde richting berijden P. D. en A. de K. beiden te Middelburg en C. V. te Vlis singen, ieder 1 b. of 1 d. h. met een rij wiel een weg die voor het verkeer met rij wiel in beide richtingen gesloten is, berij den J. Ch. de W. te Veere ƒ0.50 b. of 1 d. h. 's avonds zich met een motorrijtuig op een weg laten bevinden zonder lichten J. W. H. te Vlissingen 2 b. of 2 d. h. 's avonds rijden met een rijwiel/voertuig zonder licht en (of) reflector P. V. te Se- rooskerke, 3 b. s. 3 d. h. J. K. te Seroos- kerke, berisping als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren zijn rij bewijs vertoonen O. H. K. te Goes 2 b. of 2 d. h. dronkenschap op den openbaren weg J. Ch. de W. te Goes 15 of 10 d. h. overtreding Landbouw Crisiswet M. L. te Middelburg, 10 b. of 10 d.h. J. W. te Se- rooskerke, ƒ7.50 b. of 5 d. h. C. de N. te Arnemuiden 0.50 b. of 1 d. h. A. J. te Goes 5 b. of 5 d. h,, met verbeurdverkla ring van de inbeslaggenomen aardappelen C. D. te Goes 5 b. of 5 d. h., met verbeurd verklaring der inbeslaggenomen aardappe len J. S. te Middelburg 10 b. of 5 d. h., met verbeurdverklaring der inbeslaggeno men aardappelen J. H. te Serooskerke 5 b. of 1 week tuchtschool P. v. S. te Oost en West-Souburg 1 b. of 1 d. h. A. I. te Middelburg 0.50 b. of 1 d. h. H. L. te Middelburg 0.50 b. of 1 d. h. overtreding mh «PSl ff NU OOK IN COCKTAIL. JfËOTg H LIKEUR,VERMOUTH. Esp X SHERRY OF COONAC. CAÏZ&Zn.VANPEKELA-GRONINGEN loterijwet J. J. C., D. J. v. d. B., Ja. M., Aa. Ja. M. huisvrouw J. M., en Da. 'M., al len te Arnemuiden, ieder tot 5 b. of 5 d.h. met verbeurdverklaring der inbeslag genomen kist toffee's en bijbehoorende prij zen zonder voorzien te zijn van een jacht- acte zich met een schietgeweer in het veld bevinden buiten openbare wegen en voet paden Na gedaan verzetF. L. te Melis- kerke Bekrachtiging van het bij verstek gewezen vonnis 75 b. of 25 d. h., met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen buks en vernietiging van de buks en de patronen); te Vlissingen zonder vergunning van den burgemeester op den openbaren weg een muziekuitvoering geven Na ge daan verzetA. H. D. te Rotterdam, niet ontvankelijkverklaring in het verzette Vlissingen op den openbaren weg wateren anders dan in de daartoe bestemde bakken: C. de W. te Oost- en West-Souburg ƒ3 b. of 3 d. h. C. J. v. S. te Vlissingen ƒ3 b. of 3 d. h. te Veere afval op den open baren weg werpen A. M. te Veere 0.50 b. of 1 d. h. VOETBAL: Bekerwedstrijd. VlissingenDe Baronie (Breda) 52. Voor de derde ronde van den K.N.V.B.- beker, wist Vlissingen, aan den Koude- kerkschev/eg, gisteren van haar klassege- noote de Baronie te winnen, zoodat Vlis singen zich hierdoor in de volgende ronde wist te plaatsen. Toen om over twee re. eree P. Koster de elftallen liet aantreden, bleek dat vele bezoekers nog niet wisten, dat de winter tijd reeds ingegaan was. Vlissingen was volledig, terwijl de Baronie één invaller had. Het begin was sensationeel, reeds di rect kreeg Vlissingen een penalty te ne men, wegens hands van Van Pelt in het strafschopgebied. Deze strafschop werd door Kats Jr. zoo zacht geschoten, dat dit niets opleverde. Vlissingen zat geducht op het doel der gasten, doch had geen geluk, want tot driemaal toe werd de bal tegen de lat geschoten. Een vlugge verrassende aanval der Baronie werd besloten met een schot in het zijnet. De linksbuiten der gas ten was bijzonder snel en stichtte gevaar in de Vliss. verdediging toen hij een hard laag schot loste, dat door Kats evenwel op schitterende wijze onschadelijk gemaakt werd, doordat hij zich languit op den bai wierp. Eerst na twintig minuten had Vlis singen succes toen v. Peenen op een pass van Verhulst doorliep en met een tam schot den Baronie doelman van dichtbij pas seerde (10). Dezen voorsprong wist Vlis singen echter niet lang te behouden, want spoedig wist de rechtsbinnen der gasten uit een voorzet van den linksbuiten ineens met een prachtig gericht schot Kats te passeeren (11). Vlissingen kreeg nog eenige goede kan sen voor de rust, doch door stug verdedigen der bezoekers bleef de stand gelijk. Van Peenen en Kats Jr. kregen dicht voor doel ieder nog een goede kans, doch de backs wisten op het laatste moment het doelge bied nog te zuiveren, toen de doelman reeds gepasseerd was. Na de hervatting kregen wij beter spel te zien dan in de eerste helft. Ook de aanval len van de Baronie waren in deze periode gevaarlijker dan voor de rust. Het Vlissingen-doel kwam nu ook meer dere malen in gevaar, doch de Vlissingsche verdediging stond pal. Ook de Vlissingsche middenlinie kwam nu steeds beter erin en herhaaldelijk wisten Van Poelje, Dierickx en Quellerie den rood-witten aanval weer op te stuwen. Er ontstond nu een spannende strijd om 't beslissende doelpunt. Dit kwam van den voet van den linkshalf der Baronie doch in het verkeerde doel, want toen Van Peenen gevaarlijk door de verdediging der gasten heenbrak, schoot de linkshalf der Baronie onhoudbaar voor den doelman in zijn eigen goal. (21). Dit gaf Vlissingen wel eenige moreelen steun en herhaaldelijk werd nu het Baro nie-doel bestookt. Van Peenen was heden het meest actief in den Vlissingen-aanval en door goed doorzetten wist hij verschil lende goede kansen te scheppen. De cen- terhalf der Baronie die het gevaar inzag, ging nu op de backplaats spelen. Doch hij kon niet verhinderen dat uit een goeden voorzet van Van Duijn Kats Jr. op schitte rende wijze inkopte (31). Het pleit was hiermede voor de Baronie wel zoo goed als beslecht. Vlissingen wist meteen hiervan gebruik te maken en toen Kersemakers zui ver voorzette was het Verhulst die hiervan kalm profiteerde en met een tam schot den Baronie-doelman voor de vierde maal het nakijken gaf (41). Het Vlissingen-spel verslapte nu weer eenigszins, tot een heftig offensief van de groenhemden, dat geruimen tijd duurde, hen deed inzien dat een wedstrijd nog niet gewonnen is voor het eindsignaal heeft weerklonken. Hoewel in deze periode het Vlissingen-doel herhaaldelijk onder schot genomen was, kwam Vlissingen er met een doelpunt van den voet der rechtsbuiten ge scoord, nog goed af (42), Het laatste ge deelte der wedstrijd was nog voor Vlissin gen en Van Peenen wist op eenigszins for tuinlijke wijze, toen de back der gasten dicht voor doel hem wou passeeren met den bal, dezen te bemachtigen en ook den doelman te passeeren (52). Alles bijeen genomen een alleszins aantrekkelijke wedstrijd, waarvan de uitslag 52 wel iets geflat teerd is voor Vlissingen. De leiding van den heer Koster was cor rect. INSIDER. Afdeeling IV. 2e klasse A. R.B.C.Middelburg 23. Als het leer door Vogel aan het rollen wordt gebracht, nemen de R.B.C.-ers den bal over en gaan op het Zeeuwsche doel af, waarbij de backs alle zeilen moeten bijzet ten om doelpunten te voorkomen. Dan zet Houtman keurig voor en Van Hul kogelt den bal in de touwen. (10). Dan komen de gasten voor het doel, en door het aarze len van keeper Den Ouden kan Smits den gelijkmaker scoren. (11). Voor dé rust weet Meijer voor Mid delburg nog eenmaal het net te vinden. (1—2). Na de rust schijnt het dat R.B.C. er alles op zet om de overwinning te behalen. Een waar bombardement heeft het Zeeuwsche doel te verduren. De keeper is in besten vorm en weet steeds zijn doel te zuiveren. Een onverwachte aanval van Middelburg bezorgt Vogel een goeden kans, die uitste kend wordt benut. (13). Dan is het weer de beurt aan R.B.C. Opnieuw komen zij naar voren en bij een goeden voorzet kogelt Dekkers den stand op 23. De druk op het Zeeuwsche doei is hiermede opgeheven en is het de beurt aan Middelburg. De R.B.C.- achterhoede is op hun qui vive en wyzen iederen aanval af. BredaAlliance 43 3e klasse A. HulstOranje 50 De ZeeuwenSluiskil 20 3e klasse B. Middelburg II—R.C.S. 5—1 ZierikzeeZeelandia II 23 Zeeuwsche BoysGoesche Boys 21 ZeeuVv'sche Voetbalbond. E.M.M. 2—R.C.S. 3" 4—2 Uit het EngeJsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk va boden) 52; XXIX. „Ik ben je liefste niet Anne haalde de mooiste japon te voor schijn den anderen dag. Ze voelde een haast onbedwingbaren lust om het grijze mantelpak te verbranden, maar een binnenmeisje zonder één cent op zak moet nu eenmaal aan dergelijke gevoe lens weerstand bieden. Het was een dag van zachten wind, zei lende wolken en helderen, verkwikkenden zonneschijn. Ze deed de dunne crêpe japon aan, met het blauwe fond, dat zoo vooi'- treffelijk met het blauw van haar oogen harmonieerde en het patroon van groen en een lichtere tint blauw, waarvan ze altijd zooveel gehouden had, omdat het haar deed denken aan blauwe grasklokjes in een groen voorjaarsbosch. Het was nog al een dunne japon en ze trok een blauwen man tel er over aan. Ze wilde eigenlijk dat ze een nieuwen hoed had juffrouw Jones had een klein vilthoedje meegestuurd, dat op gerold in den koffer kon. Het groen en blauw er van was een tiKje verschoten. Maar ten slotte stond het toch wét aardig. ..Wel kind, wat zie je er piekfijn uit prees juffrouw Brownling. „Je gaat zeker met hem uit. Nou, tot vanavond en veel pleizier, hoor Anne wandelde Ossington Road af en haar hart was vervuld met goede voorne mens. Na vandaag zou ze niet meer met John afspreken hij mocht niet meer ko men. Dit besluit stelde haar geweten zoo zeer tevreden, dat ze bereid was van 't ge vaarlijk-toegeeflijke „nog-een-keertje" met volle teugen te genieten. John was zichtbaar verheugd toen hij haar zag. „We gaan naar Wisley", kondigde hij haar aan. „Zeg, wat een schat van jurk heb je aan. Zat die in den koffer Anne knikte. „Waar is Wisley „In de tuinen van de „Horticutural So ciety". Mrs. Courtney had het er over ze beweerde dat de azalea's daar een droom waren en dat iemand die ze niet had ge zien, het mooiste miste wat een mensch ooit in zijn leven van bloemen kon zien. Daar kwam het tenminste op neer. En ze zei dat ik haar kaart kon krijgen wanneer ik maar wilde daarom ben ik die van morgen maar eens gaan halen. Hou je van azalea's „Ik houd in 't algemeen veel van bloe men. Ik heb ze ik-weet-niet hoe lang niet gezien. Ik bedoel zoo'n echte bloemen weelde buiten." „In Spanje ook niet Hij flapte de vraag eruit, maar het vol gend oogenblik had hij er al diep berouw van, want Anne hield even pijnlijk den adem in en zei met een geforceerd-vaste stem „Je weet immers heel goed, dat ik hee- lemaal niet in Spanje geweest ben." „Hoe kan ik dat weten, als je het me nooit verteld hebt." Anne zweeg. Jenny had hem gezegd dat ze in Spanje was geweest. En het was duidelijk dat John geen woord geloofde van wat Jenny hem voorgepraat had. Wat wist hij Wat dacht hij Maar tenslotte, wat kwam het erop aan wat hij precies dacht „Vandaag" zou voorbijgaan en „morgen" komen. En „morgen" zou voorgoed de deur achter John Waveney sluiten. Dus waarom niet „vandaag" aan plezier plukken, wat ervan te plukken viel. Wat 'n mal schepsel was ze, om een skelet uit zijn kist te laten kruipen en het te veroorloven met klappe rende botten tusschen haar en dezen laat- sten dag van genoegen te gaan staan. Stralend-opgewekt opeens, wendde ze zich naar John. „Laten we dan net doen alsof", stelde ze met een lach in haar stem voor. „Hoe bedoel je dat „Wel, doen alsof er geen wereldsche zorg bestaatalsof ik niet Annie Jones ben, maar al datgene wat ik nooit weer worden kan. Kun jij goed doen alsof, John Onder hooge, ruischende dennen veiiie ten zij den auto en liepen de tuinen in. Do rotsplanten in het lager gelegen gedeelte voor het huis gaven vroolqke kleur blau we waterlelies begonnen te bloeien in een kleinen vierkanten vijver. Ze gingen een paar treden af, passeerden een rij broeikas sen, daalden nog verder omlaag langs een vochtig pad, dat voerde naar den wilden tuin op het diepste punt van de vallei, waarin de tuinen gelegen waren. Bossen blauwe irissen bewogen in den wind, ze leken op diep blauw water met witte schuimkopjes. Iets verder verhieven zich witte en paarse Japansche irissen uit het kabbelende riviertje, waarin bleek-gele waterlelies tusschen de gladde, platte bla deren dreven. Een uitbundige massa van lila rododendrons keek op het water, de lelies en irissen neer. Die stond verder op den oever daarachter rees de rots, die be groeid was met oranje, scharlaken, vuur- roode, rose en diep-blauwe bloemen, om hoog. Overal tusschen de felle kleuren was groen in een eindelooze verscheidenheid van tinten. „Kolossaal, vind je niet vroeg John. Roerloos staarde Anne naar de bloemen. Ze sprak niet en ze was bleek. Toen John zijn hand door haar arm stak, liet ze het zonder verzet toe. Ze had een gevoel alsof ze een teer sprookjesland was binnengetreden en de lichtste ademtocht de betoovering zou kun nen verbreken. Ze stond nog onbeweeglijk te kijken, toen iemand haar naam riep. „Anne Lieve deugd Anne Anne ontwaakte met een schok uit haai 'oet gedroom. Terwijl John's hand uit liaa* irra gleed, keerde ze zich van het lief lij?- schouwspel af en bevond zich van aange zicht tot aangezicht met Aurora Fairlie, Aurora, vierkant en robuust, met een vuur rood gezicht en haar jagershoedje naai achteren op haar hoofd geschoven bla zend van de warmte in haar ruig tweed costuum. Ze was niet alleen. Een heer van mid delbaren leeftijd, met een van rimpels doorploegd, intelligent gezicht; een magere dame, even oud ongeveer als de man, met iets vermoeids en lusteloos in haar uiterlijk en manieren, in een japon van grijs geor gette met struisveeren versierd en een blonde bakviscb van een jaar of zeventien, blootshoofds, in een luchtige blauwe zomer jurk, stonden om Aurora heen en hoorden blijkbaar bij haar. Alle drie keken naar Anne en herkenden haar. John zag hoe Anne haar handen samen kneep. Toen glimlachte ze naar miss Fairlie. „Hallo, Aurora riep ze. Miss Fairlie lachte terug een breeden lach. „Ik moest je eigenlijk voorbijloopen", be gon ze het ontging John niet hoe Anne's knokels wit werden „omdat je sedert onze terugkomst niet meer bij ons geweest bent Is dat mijn dank, dat ik je akelig bleek mee naar Spanje heb genomen en blozend en wel mee heb teruggebracht Ja bent een monster van ondankbaarheid Maar wat ik zeggen wil, je kent Clement Moore en latiet, nietwaar Jullie hebt elkaai toch wel eens eerder ontmoet, zou ■k zeggen. Maar Casilda komt kersversc'n >an kostschool." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 5