Het M.6.6. vraagt niets voor BUITENLAND GEMENGD NIEUWS 1 UIT DRAAD EN LUCHT De officier van administratie le klasse der zeemacht G. J. Jöbsis is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal met het m.s. „Indrapoera" dat 14 dezer van Rotterdam is vertrokken, daarheen ver trekken en te Marseille scheep gaan. De officier van den marinestoomvaart dienst le klasse A. D. Jongkees is overge plaatst van Hr. Ms. politievaartuig „Nau tilus" naar het wachtschip te Willemsoord. De officier van gezondheid le klasse der zeemacht H. C. Bos, onlangs uit Oost-Indië hier te lande teruggekeerd, wordt 26 dezer geplaatst te Amsterdam. De bij de zeemacht nieuwbenoemde offi cieren van gezondheid 2e klasse T, A. de Haan en J. L. M. de Wolf worden 20 dezer geplaatst aan boord van Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord. OPLOSSING DER KABINETSCRISIS IN BELGIÜ. De correspondent van het „Vaderland" te Brussel meldt Zaterdag in de middaguren, heeft de ka binetsformateur zijn onderhandelingen met vooraanstaande personen uit de parlemen taire en financieele wereld voortgezet. Veel belang werd gehecht aan het onderhoud dat Theunis in zijn woning had met den president van de Société Général de Bel- gique, Francqui, daar het bekend is dat deze twee financiers sedert geruimen tijd op vrg gespannen voet leefden. Mag men zekere geruchten gelooven, die tegen den avond in officieuse kringen de ronde deden, dan zou Theunis erin geslaagd zijn Franc qui te bewegen hem zijn medewerking als minister der schatkist of minister zonder portefeuille toe te zeggen. Ook Van Cau- welaert, Van Isacker en Pierlot, drie mi nisters uit de afgetreden regeering werden door Theunis ontboden. Aan de journalisten werd door mr. Van Cauwelaert verzekerd, dat het veto-incident, den gewezen minis ter van financiën betreffend, door een der daarb\j betrokken personen onjuist moet zijn weergegeven. Van diverse zijden wordt bevestigd, dat de heer Sap zeer waarschijnlijk, in de com binatie Theunis niet zal worden opgeno men. Het standpunt van Sap inzake de handhaving der stabiliteit en goudpariteit van den Belgischen frank zou echter ook het standpunt zijn van Theunis. Van deva luatie zou dus werd ten stelligste verze kerd hoegenaamd geen sprake zijn. De kabinetsformateur Theunis heeft Za terdagavond de pers ontvangen en het vol gende verklaard Ik zet mijn onderhandelingen voort, maar móet mij eerst wat wennen- aan het milieu. Sedert negen jaren heb ik aan geen actieve politiek meer gedaan. Ik moet een massa menschen zien en mij heel wat laten verklaren. Ik heb vandaag met vele perso nen gesproken, die zich rekenschap geven van de moeilijkheden welke ik ontmoet en van den ernst van den toestand. Ik wil mij in geen avonturen begeven. Het is altijd mogelijk twaalf menschen te vinden om 'n kabinet samen te stellen, maar minder ge makkelijk is het, zich accoord te stellen over een programma en alle ondubbelzin- nigheid te voorkomen. Ook moet men vastbesloten zijn met voorzichtigheid en krachtdadigheid te handelen. Liever wil ik 24 uur langer onderhandelen en slagen, dan overijld te werk te gaan. DE RIJKSWEER IN DUITSCHLAND TEGEN HITLER Het is algemeen bekend, dat de bevel hebbers van de rijksweer nooit hun goed keuring hebben kunnen hechten aan de moordpartij van 30 Juni. Een der meest vooraanstaande onder deze ontevreden ele menten was wel generaal Von Fritsch, die op 1 Februari jl. generaal Von Hammer- stein opvolgde als chef van de rijksweer. Het was ook generaal Von Fritsch, de per soonlijke vriend van Von Hindenburg, die alle pogingen in het werk stelde om een einde te maken aan de moordpartij van 30 Juni. Sindsdien is er een zekere verwijde ring ontstaan tusschen den chef van de rijksweer en de kopstukken der Hitlerbewe- ging, die tegenover hem den minister van de rijksweer stelden, generaal Von Blom berg, die een creatuur is van rijksbisschop Müller. Bij verschillende gelegenheden was reeds gebleken, dat de leiders in Berlijn het af treden eischten van generaal Von Fritsch, dien men wilde vervangen door generaal Von Reichenau in zijn hóedanigheid als on dersecretaris van staat en adjudant van general Von Blomberg. Ook thans schijnt deze crisis weer in een nieuw stadium te zijn getreden. De Duitsche redacteur van de „New- York Post", een der best geïnformeerde buitenlandsche dagblad correspondenten, geeft daaromtrent aan zijn blad de volgen de mededeelingen. „In de eerste dagen van November 3 November waarschijnlijk ontving gene raal Von Fritsch bezoek van dr. Goebbels, minister van propaganda, die in gezelschap was van generaal Von Reichenau. De mi nister deelde hem mede, dat de Führer van oordeel was, dat Von Fritsch niet meer de gewilde en ook niet meer de geschikte man was om aan het hoofd te staan van het leger, in een periode waarin, in verband met het Saarplebisciet, gewapende conflic ten waren te verwachten. Dr. Goebbels gaf generaal Von Fritsch in overweging om zijn ontslag te nemen per 15 December, waarna hij door generaal Von Reichenau zou worden opgevolgd. Generaal Von Fritsch antwoordde, dat hij de volmachten van Hitier niet wilde be twisten, maar hg gaf toch te kennen, dat hg formeel weigerde om den post te verla ten, dien hij bekleedde, omdat hij van oor deel was dat een verandering funeste ge volgen zou hebben. In ieder geval had, vol gens zijn meening, generaal Von Reichenau geen enkele der gewenschte hoedanigheden om bevelhebber van de rijksweer te kun nen zijn. Enkele dagen later, waarschijnlijk onmid dellijk voor zijn vertrek naar Londen, vroeg Von Ribbentrop aan generaal Von Fritsch een onderhoud, teneinde bovengenoemde kwestie te bespreken. De generaal weiger de om hem te ontvangen, onder mededee- ling, dat hij aan Hitier persoonlijk schrif telijk antwoord zou zenden. Dit antwoord is 8 November binnenge komen. Dit was niet een persoonlijk schrij ven van Von Fritsch, maar een collectieve mededeeling van de bevelvoerende gene raals van de rgksweer, waarin deze ver klaarden, dat zij onvoorwaardelijk vertrou wen stellen in generaal Von Fritsch, terwijl zij er aan toevoegden, dat Hitier zich aan een groot gevaar zou blootstellen, indien Von Fritsch vervangen zou worden, daar dit onvermijdelijk een geweldig conflict zou veroorzaken tusschen de rgksweer en de regeering. Deze gezamenlijke actie van de bevelvoerende generaals heeft in politieke kringen een geweldigen indruk gemaakt. DE VOLKSSTEMMING IN HET SAARGEBESD. De diplomatieke redacteur van de „Mor ning Post" kondigt aan, dat weldra een plan aan den Volkenbond zal worden voor gelegd, waarin het Saargebied een kans wordt geboden later toch nog bij Duitsch- land terug te keeren, ook indien het in Januari a.s. voor de handhaving van den status quo stemt. Het plan werd opgesteld door een groep uitgeweken Duitschers, waartoe ook prins Hubertus Löwenstein behoort. Het behelst o.a., dat het Saarge bied, indien het voor den status quo stemt, een constitutie krijgt met een autonoom bewind onder Volkenbondsbescherming binnen vijf jaar zou een nieuw plebisciet worden gehouden over het al dan niet te- rugkeeren naar Duitschland. Prins Löwenstein vertoeft op het oogen- blik te Londen, waar hij zijn steun zoekt voor zijn denkbeelden. Naar uit Parijs wordt gemeld, wijst de pers er daar algemeen op, dat de Saarkwes- tie geen specifiek FranschDuitsch pro bleem is, maar een internationaal karakter draagt. Zoo schrijft bijv. de „Petit Pari- sien" Het moet nu maar eens duidelijk ge zegd worden, dat Frankrijk geen enkel be lang heeft bij de Saar. Het zou zich bij voorkeur volkomen afzijdig houden en op geen enkele manier tusschenbeide komen. Maar daar het lid is van den Volkenbond, heeft het, evenals andere landen, zijn ver plichtingen. Indien andere landen hun ver plichtingen niet nakomen, dan zal Frank rijk, al heeft het niets te winnen en veel te verliezen, zich waarschijnlijk verplicht ach ten ze wel te eerbiedigen. DUITSCHE PERSDAG IN BERLIJN. Zondag werd in het Herrenhaus te Ber lijn de eerste Rijkspersdag van het Rijksver- bond der Duitsche pers gehouden. De voor zitter Weiss deelde in zijn openingswoord mede, dat hij een telegram van trouw aan Adolf Hitler had gezonden. Voor de eerste maal was de Duitsche pers een eenheid ge worden, die zich niet meer liet leiden door concurrentiezucht, doch zich ondergeschikt maakte aan een hoogeren politieken wil. Vervolgens was het woord aan den rijks- propaganda-minister d^ Goebbels, die de op de Duitsche pers geoefende critiek grootendeels weerlegde en als zijn meening te kennen gaf, dat de aanvankelijke gebre ken waren overwonnen. De eentonigheid der Duitsche dagbladen, waarover men in het begin zoo dikwijls geklaagd had, was verdwenen. Tusschen pers en staat was weer een positieve verhouding ontstaan. Tenslotte hield de rijksperschef der N.S. D.A.P. dr. Otto Dietrich een rede over de beteekenis der Duitsche pers- en redactie- wetten, die den journalisten een journalis tieke grondwet hadden gegeven in natio- naal-socialistischen geest. EEN REDE VAN DEN FRANSCHEN MINISTER-PRESIDENT. De nieuwe Fransche minister-president Flandin zal op 27 November een radiorede houden, waarin de verschillende actueele problemen besproken zullen worden. De verklaringen, die Flandin heeft afge legd tegenover een, medewerker van de Paris Soir, kunnen wellicht als een inleiding tot de radiorede worden beschouwd. Flandin heeft daarbij den nadruk gelegd op de noodzakelijkheid der nationale ver dediging. Hij verklaarde, zich te verwon deren over de ironisch afwachtende critiek, waarop de groote meerderheid is onthaald, die het kabinet in de Kamer behaald heeft. Men heeft van een te groote meerderheid gesproken. Maar waarom te groot, wanneer het gaat om het welzijn van het land Waarom tracht men van tevoren de betee kenis te kleineeren van bepaalde maatrege len, die de regeering zal toepassen De regeering wil volkomen methodisch te werk gaan. Zg heeft voor een korten tjjd het volle vertrouwen noodig daarna kan men oordeelen. De eerste daad der regee ring is geweest 't zoeken van een oplossing voor de werkloosheidskwestie. Fransche ar beiders willen den voorrang hebben. Daar mee komt de kwestie van de immigratie en de uitwijzing van buitenlandsche arbeiders ter sprake. Ook de kwestie van de vervan ging van bepaalde arbeidsgroepen wordt acuut. De regeering wil een algemeene op lossing en heeft derhalve een speciale in- terministerieele commissie onder leiding van Herriot benoemd. Deze commissie heeft intusschen reeds de kwestie van de beper king van buitenlandsche werkkrachten en verbetering der arbeidsvoorwaarden der Fransche arbeiders onderzocht. Naar semi-officieel wordt medegedeeld, zijn reeds resultaten waar te nemen, daar het aantal buitenlandsche arbeiders van 1.500.000 in 1932 is gedaald tot 814.000. Verdere maat regelen zijn echter noodzakelijk, daar nog steeds 366.000 Fransche arbeiders geen werk hebben. In de eerste plaats aldus Flandin zal de regeering zich bezig houden met de economische crisis. Men leeft in een abnor- malen tijd en moet langzamerhand terug- keeren tot normale economische practrjken. Indien hij heeft gesproken van terugkeer naar de georganiseerde, gecontroleerde en beschermde vrijheid, dan heeft hij daar mede willen zeggen, dat het systeem van den dwang bankroet is gegaan en dat de Staat niet mag voortgaan met het voortdu rend in het economisch gebeuren ingrijpen door kunstmatig hooghouden der prijzen. De concurrentie moet weer een rol spelen. Om den buitenlandschen handel een nieu wen prikkel te verschaffen, moeten de par tijen tot concessies bereid zijn. In dezen zin zullen de aanstaande economische onder handelingen gevoerd worden. DE KERKSTRIJD IN MEXICO. De anti-kerkelijke maatregelen der re geering in Mexico hebben een aantal ka tholieke bisschoppen van de Ver. Staten aanleiding gegeven tot publicatie van een verklaring, waarin zg de Mexicaansche re geering ervan beschuldigen, de eertijds door de Katholieke kerk met haar gesloten over eenkomst te hebben verbroken. In deze overeenkomst had de Mexicaan sche regeering zich verplicht, de vrijheid van den godsdienst te waarborgen en de reeds toen zeer scherpe Mexicaansche anti godsdienstige wetten te verzachten. De Amerikaansche bisschoppen verkla ren thans, dat de wetten betreffende den eeredienst inplaats van verzacht, op onge hoorde wijze zijn verscherpt en dat de vrij heid van godsdienst practisch in Mexico niet meer bestaat. Met betrekking tot den huidigen toe stand wordt gezegd, dat ook de Ameri kaansche bisschoppen niet langer meer kunnen zwijgen, temeer daar de Mexicaan sche godsdiensstrijd zich thans ook tot ver over de grenzen van Mexico uitbreidt. Want van Mexico uit wordt een intensie ve anti-godsdienstige propaganda gevoerd, in de naburige landen. De verklaring der Amerikaansche bis schoppen is een frappante uiting van de verontwaardiging, die de gebeurtenissen in México onder de millioen Katholieken in de Ver. Staten hebben teweeg gebracht. Het is geenszins onmogelijk, dat deze verontwaardiging ook practische politieke gevolgen met zich zal brengen. Verkeersongelukken. De heer J. van Wijk uit Nieuwendrjk, die op den Rijksstraatweg tusschen den Nieu- wendijk en den Tol onder de gemeente Alm- kerk door een auto is aangereden, is aan zijn verwondingen in het ziekenhuis te Raamsdonkveer overleden. Een 10-jarig knaapje te Exloermond is door een auto overreden. Lenige uren later is het kind aan zijn verwondingen overleden. Te Delft zijn op den nieuwen rijksweg twee auto's tegen elkaar gereden. De eene werd bestuurd door den 56-jarigen rijwielherstel ler J. uit Rijswijk en de andeer door den 57-jarigen administrateur G. uit Den Haag. Laatstgenoemde kreeg een armfractuur, terwijl rijn vrouw uit den wagen werd ge slingerd. Zij kreeg geen letsel, doch kreeg he„ met haar zenuwen te kwaad. Zij werd per politie-auto naar het gasthuis vervoerd en kon na daar behandeld te zgn vertrek ken. Zaterdagmiddag heeft op den Leid- schen straatweg nabij Wassenaar een aan rijding met doodelijken afloop plaats gehad. De kaashandelaar V., uit Alphen a.d. Rijn reed met zijn auto nabij de Rust- en Vreugd laan toen hij plotseling voor zich midden op den weg een bakfiets zag. Remmen of uit wijken was onmogelijk en met volle kracht reed hg op de bakfiets in. De berijder daar van werd over den weg geslingerd, liep een schedelbasisfractuur op en overleed na enkele oogenblikken. Bij Maastricht is een 35-jarige vrouw door een auto aan gereden en aan de gevolgen overleden. Een man de Eindhoven, die vorige week door een auto werd aangereden, is na een ernstig lijden overleden. Onder Veghel heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een motorrijder en een vrachtwagen. De motorrijder bekwam verschillende lichte verwondingen en werd naar een ziekenhuis vervoerd. Hedenmorgen reed een taxi te Buiten Post, waarschijnlijk tengevolge van slippen, in het Damsterdiep. Behalve de chauffeur zat in den wagen den 46-ja- rigen heer A. van Nieuwenhuis, hoofd van een bijzondere school te Loopersum. Spoe dig toegeschoten hulp gelukte het beide in zittenden in bewusteloozen toestand via den kap uit den auto te halen. Het gelukte den chauffeur bij te brengen bij den heer Van Nieuwenhuis mocht medische hulp niet meer baten. I}ij bleek reeds overleden te zijn. Op een "bumper geklom men. Twee jongens uit Schiedam zijn op den bumper aan de achterzijde van een autobus van den dienst Rotterdam-Schie dam v.v. geklommen, om zoodoende gratis naar Rotterdam te rijden. Bij het Witte Dorp reed de bus door een put in den weg en de daardoor ontstane schok was oor zaak, dat de 13-jarige G. Roosen uit Schie- dam van den hamper viel. De knaap is met een hersenschudding en een ernstige hoofd wonde opgenomen en naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Een Hollandsche roover in P a r ij s. Twee rijke vreemde da mes, die eenigen tijd in Parijs doorbrach ten, hebben een onaangenaam avontuur be leefd, aldus meldt het „Maandagochtend blad". Zij zijn beroofd geworden. Op zich zelf is dat nu niet zoo'n bijzonder feit in Pargs, maar voor ons komt er toch een bijzonder tintje aan, als men weet, dat een der aanvallers, die inmiddels gearresteerd is, een Nederlander is, die vrij goed bekend bleek te zijn in de Parijsche „onderwereld", waar hij den naam droeg van Fernand, hoe wel hij in werkelijkheid heet Cornells van Hulzen hij schijnt in Baarn geboren te zijn in 1905. De beide dames dan maakten in een dan cing op Montparnasse kennis met twee elegante danseurs. Na eenig gebabbel stel den de heeren voor de dames mee te nemen naar een bijzondere gelegenheid in Versail les. Het was een filmvoorstelling in een ge heim cabaret. Onvoorzichtig genoeg namen de beide dames de uitnoodiging aan en zoo vertrok het viertal per auto naar Versailles. Zij kwamen echter nooit zoo ver, want op een donker gedeelte .van den weg stopte de auto en de heeren verzochten de dames uit te stappen, daar men op de plaats van be stemming was. Daar men echter midden in een donker bosch was en er heinde en ver geen huis, laat staan een cabaret te zien was, weigerden de dames aan de uit noodiging gehoor te geven. Dat bekwam hun echter slecht, want de heeren veranderden plotseling van „gentle men" in heel gewone bandieten, die de da mes kortweg uit den auto gooiden en mee 't bosch innamen. Daar werden ze mishan deld en natuurlijk beroofd van hun geld en sieraden. De' buit van de heeren bedroeg behalve een geldsbedrag van 1800 francs en een effect ter waarde van 10.000 francs, siera den die een vrij groote waarde vertegen woordigden. De beide danseurs namen met hun buit de vlucht en oe beide dames moes ten maar zien, dat zij weer in de bewoonde wereld kwamen. Eenige uren later volgde natuurlijk de aangifte bij de politie in Versailles. Het ge lukte de politiemannen een der aanvallers den volgenden dag te arresteeren. Het bleek de Hollander Cornells van Hulzen te zijn. Hij bekende dadel gk aan dit roovers- bedrijf te hebben meegedaan. De naam van zijn medeplichtige wilde hij echter niet noe men. Hij verklaarde den man niet anders te kennen dan als Georges. Waar hij woonde wist hij niet en trouwens na het verdeelen van den buit, waarbij zij de voorwerpen en papieren, die voor hen geen waarde hadden, in de Seine hadden geworpen, had hij hem niet meer gezien. Desniettegenstaande hoopt de politie ook op den tweeden dader spoedig de hand te kunnen leggen. Op stap naar Parijs. Een kellner uit Aarhus is bezig naar Parijs te loopen, gekleed in kellners-costuum en met een blad in de hand, waarop een flesch bier 'en een glas. De man heeft dergelijke wan delingen reeds vaker verricht. Nog dezen zomer liep hij aldus uitgedoscht van Aar hus naar Kopenhagen en won daarmee een weddenschap. Geheimen van de Zuid pool. Admiraal Byrd, de vermaarde Zuidpool-onderzoeker meldt, dat hij tijdens een langdurige vlucht, welke hij Zaterdag heeft ondernomen, een buitengewoon be langrijke ontdekking heeft gedaan. Hij heeft namelijk kunnen constateeren, dat het Zuidpoolgebied door een trans-con tinentalen stroom wordt doorsneden. „De geheele wereld zal haar theorieën met be trekking tot het Zuidpoolgebied op drasti sche wijzen dienen te herzien", aldus Byrd. Voorts heeft Byrd ontdekt, dat het land in de Zuidelijke IJszee zich verder naar het Oosten uitstrekt, dan men tot dusver ge loofde en wel in den vorm van een eilan dengroep. EVENTJES LACHEN Zij vonden hem aan den kant van den weg liggen met een blauw oog, een paar voortanden miste hij en hij had een groo- ten bult op zijn hoofd. Medelijdend van aard als zrj waren, hiel pen zij hem overeind. Vooruit, oude jongen, kalmpjes aan, dan brengen we je naar je vrouw, die zal je wel fijn opknappen. Neen, alsjeblieft nietNiet naar mgn vrouw Dacht je, dat ik mij nóg eens onder haar behandeling wilde stellen Heeft zg mij nog niet genoeg toegetakeld AMILJEDRUKWERK n GEEN BETER L ADRES DAN Drukkerij VAN DE VELDE g WALSTRAAT 58-60 - TEL. 10 EEN MOTIE. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) De vereeni- ging van directeuren van hypotheekbanken hield Zaterdag te Utrecht een ledenverga dering, waar de navolgende motie werd in genomen De vereeniging van directeuren van hy potheekbanken, gehoord de gehouden be sprekingen over het door de N.V. Vader- landsche Hypotheekbank te 's-Gravenhage, bij den president van de rechtbank te 's- Gravenhage ingediend request, spreekt als haar oordeel uit, dat zij het voor een in. Nederland werkende hypotheekbank niet juist acht te trachten met toepassing van de wet van 31 Mei 1934 haar verplichtin gen tegenover pandbriefhouders te ver lichten, zoolang er nog andere mogelijkhe den bestaan, deze integraal na te komen. Naar aanleiding van deze motie merkt de directie van de Vaderlandsche Hypo theekbank op, dat deze motie in lijnrechte tegenspraak is met de statuten, neergelegd in het vonnis van de arrondissementsrecht bank van 1 October 1934 inzake de Intern. Rijn-Maas-Hypotheekbank. INVOER VAN SIERGEWASSEN. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) De „Staats courant" van hedenavond zal een Kon. be sluit bevatten in verband met den invoer uit België van niet houtvormende sierge wassen azalea, indicia en hortensia. Deze producten mogen slechts over de volgende grensstations worden vrijgemaaktSas van Gent voor den aanvoer per schip, Roosen daal voor den aanvoer per spoor, Wemhout voor den aanvoer met andere middelen van vervoer. HET DRAMA TE 's-GRAVENHAGE. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De vrouw vau den schoenmaker T., in wiens woning aan de Maasstraat Vrijdagavond jl. het droevi ge drama heeft plaats gehad, heeft giste ren het gemeente-ziekenhuis verlaten. Zij vertoeft thans bij familieleden. De begrafe nis van den man en de kinderen zal Woens dag a.s. plaats hebben op de algemeene be graafplaats. Vertrek van het ziekenhuis om 2 uur. DE TERUGREIS VAN DE UTVER. AMSTERDAM. (V. D.) Het Nederland- sche K.L.M.-vliegtuig „de Uiver, bestuurd door Parmentier en Moll, is heden uit Ankara op het Atheensche vliegveld Tatoi aangekomen. Op het vliegveld hadden zich de leden van de Nederlandsche kolonie te Athene vei-zameld, terwijl ook vele autori teiten en belangstellenden aanwezig waren. De bemanning werd hartelijk verwelkomd en door de aanwezigen luide toegejuicht. DOODSLAG. 's-BOSCH. (V. D.) In hooger beroep be handelde het gerechtshof te 's-Bosch heden de strafzaak tegen den mijnwerker E. B. te Kerkrade, die wegens doodslag op mei. Vloetel Kurz, de vrouw van een taxichauf feur te Amsterdam, door de rechtbank te Maastricht tot 5 jaar gevangenisstraf was veroordeeld. Hem was ten laste gelegd dat hij in den nacht van 29 op 30 April jl. de vrouw met een revolverschot zoodanig had verwond dat zij op 5 Mei overleed. De vrouw, die voor de achtste maal haar man had verlaten, had in het ziekenhuis ver klaard, dat verdachte haar had neerge schoten. Verdachte echter zeide dat de vrouw zelfmoord had gepleegda De advo caat-generaal eischte bevestiging van het vonnis der rechtbank. Uitspraak over 14 dagen. DE NOODTOESTAND IN DE MIJNINDUSTRIE. HEERLEN. (V.D.) Door den Alg. Ned. Mijnwerkersbond is opnieuw een adres aan de regeering gezonden, waarin op den toe- nemenden noodtoestand in de mijnindustrie wordt gewezen. Zelfs in de wintermaanden neemt het aantal ingelegde verzuimdien- sten nog sterk toe en zijn bovendien tegen 1 December weer honderden arbeiders ont slagen,

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 3